PDA

View Full Version : Кое е по-сигурно - презерватив или противозачатъчни?



mybody_is_too_bootylicios
06-07-2008, 18:26
Koe e po-sigurno za predpazvane ot nejelana bremennost prezervativ ili protivza4ata4ni?

т.7
krem4et0

06-07-2008, 18:29
и двете :)

bulgarcheto
06-07-2008, 18:32
Не знам има ли особено голяма разлика (има, но минимална). Все пак неправилното използване на презерватива е по-вероятно, отколкото да забременееш, когато си на противозачатъчни.

mybody_is_too_bootylicios
06-07-2008, 18:36
Не знам има ли особено голяма разлика (има, но минимална). Все пак неправилното използване на презерватива е по-вероятно, отколкото да забременееш, когато си на противозачатъчни.

Znachi iskash da kajesh 4e prezervativite sa po efektivni taka li?

Loshotia
06-07-2008, 18:37
За една година на противозачатъчни, аз проблеми нямам, с презерватев винаги ме е било страх да не стане нещо.

mybody_is_too_bootylicios
06-07-2008, 18:39
За една година на противозачатъчни, аз проблеми нямам, с презерватев винаги ме е било страх да не стане нещо.
DObre kakvi protivoza4ata4ni polzvash.Mojesh li da mi kajesh ime, cena, protivopokazaniq, ako obi4ash de :-)

Loshotia
06-07-2008, 18:49
Ясмина ползвам, но на мен ми ги изписа лекар. Отиди на гинеколог и му кажи какво искаш- той ще ти измери килограми, ще те поразпита и ще ти предпише. Цената на мойте е от 15-20лв в зависимост от аптеката. Това е за един месец.

Virtuallll
06-07-2008, 18:50
Мисля, че противозачатъчните са малко по-сигурни, защото неможеш да знаеш на колко здрав презерватив ще попаднеш.

Chacho
06-07-2008, 19:13
А презерватива не е ли противозачатъчно средство :lol:

Ако говорите за хапчета, са горе долу толкова сигурни, колкото и презерватива.

1. Опасност при презерватив - да се скъса, изхлузи или да не влезе члена в него (последното при женски презерватив). Идеята е, че щом не стигне от спермата до яйцеклетките, няма шанс.

2.Хапчетата. При тях риска теоритично е по голям, ако употребата на презерватива е правилна. Но ако съпоставим статистично резултата, ще излязат навярно по-добри. Замисъла зад тях е, че спират 4 етапа, които са ключови за бремеността. В случай че се падне точно този 1 на 100000 случая да не спре 1 етап има 3 други, които е спряло хапчето. (Спряло е абстрактно понятие в изказа ми ;) ). Демек 1 на 100000 на 4 степен е шанса... Няма да забременееш ако пиеш анти-бебе хапчета.

Извода - поради некомпетентност, бих отсъдил хапчетата за победител.

Моя съвет: Ползвай презервативи. Всички други противозачатъчни средства имат един мнооооогооо голям недостатък. Или просто се явява като бонус при презервативите. ТЕ ПРЕДПАЗВАТ ДО МНОГО ГОЛЯМА СТЕПЕН ОТ БОЛЕСТИ, ПРЕДАВАНИ ПО ПОЛОВ ПЪТ. Имайте го винаги в предвид това. Не мисля че ще се зарадвате на херпес, въшки, болки при пикаене, парене, обриви и най-вече СПИН!

Приятен секс ;)

Loshotia
06-07-2008, 19:17
Аболютно съм съгласна с потребителя преди мен за преимуществото на презервативите. Но в моя случай партньора ми е един, аз за него съм една, няма от къде да се хване. А за спин и сифилис сме си правили изследвания.

hottie
06-07-2008, 19:23
Вече има и нов метод за контрацепция - лепенките ЕВРА.

Ето повече информация :

Евра е нов контрацептивен метод, който се предлага от скоро и на българския пазар. Предпазва от нежелана бременност, но не и от болести, предавани по полов път.

Представлява лепенка, която се залепя на дадена част на тялото. Тя отделя два хормона, които предпазват от бременност. Лепенката е розова на цвят и е с разбери 5 на 5 см.



Евра всъщност представлява алтернатива на противозачатъчните таблетки. Ако имате противопоказания да не приемате противозачатъчни таблетки заради хормоните, които съдържат, ще имате същите причини да не използвате и Евра. При всички случаи преди да използвате тези лепенки трябва да потърсите компетентното мнение на гинеколога си.

Как се използват?

Евра е самозалепяща се лепенка, която се поставя върху почистено, сухо място, но не и върху гърдите. Лепенката се сменя на всеки 7 дни, така че за месеца ще сложите общо 3 лепенки. След това се прави пауза от 7 дни, през която ще се появи месечния ви цикъл.

Какви са предимствата?

- не трябва да мислите за хапчето си всеки ден

- хормоните се освобождават чрез кожата, а не чрез стомаха. Така че вероятно ще ви пропусне неприятното гадене, което спохожда някои жени

- стомашносмущения – много често заради отравяне с храна или преболедуване на друга болест, която води до повръщане, може да направи противозачатъчната таблетка неактивна. Този проблем не съществува при лепенките Евра.

- Щадящи са за черния дроб

Какви са недостатъците?

Възможно е лепенката да се отлепи, без да забележите. Това се случва при 4 % от жените, които ги използват.

Кожата на някои жени реагира остро на лепенките. Кожното раздразнение отказва от употребата на Евра около 2 % от жените.

Лепенката не може да облекчи болезнените периоди така, както противозачатъчните таблетки.

Какви са другите странични ефекти?

- повишена чувствителност на гърдите

- зацапване извън цикъла

- главоболие

- грипо-подобни симптоми

- гадене

- мигрена

Тези симптоми обикновено изчезват, след като вече сте използвали лепенките 2-3 месеца. Преди да започнете да използвате Евра трябва да прочетете много добре листовката за страничните ефекти. Не забравяйте, че това лекарство е сравнително ново, все още няма достатъчно данни за използването му.

Жените, които имат силна мигрена и имат склонност към образуване на тромбоза, не трябва да използват Евра.

Сигурни ли са срещу забременяване?

Смята се, че по-малко от процент от използващите Евра забременяват, но ако забравите да смените лепенката си, вероятно е да забременете. Бременност при използващите Евра обикновено се случва при дамите с наднормено тегло. Ако тежите повече от 90 кг., консултирайте се задължително дали въобще да започвате да ги използвате.

Loshotia
06-07-2008, 19:24
Кажи нещо повече за тези лепенки- на какъв принцип са?

jotitu
06-07-2008, 19:25
Koe e po-sigurno za predpazvane ot nejelana bremennost prezervativ ili protivza4ata4ni?

Презерватив!

1во противозачатъчните трябва да се взимат всеки ден в точно определено време без да се пропуска и изискват много внимание, ако пропуснеш веднъж натам работата е опечена :(

2ро презервативът предпазва от зарази


За тези, които са се изказали или може би ще се изкажат по адрес на противозачатъчните - те не предизвикват странични ефекти като окосмяване, косопад, пъпки или т.н. напротив - те дори предпазват от рак на шийката

hottie
06-07-2008, 19:27
Ето, аз редактирах и сложих малко повече инфо :) Говори се , че страничните ефекти се проявяват по-рано, но не знам. Както казах не съм ги използвала и нямам приятелка, която да ги е ползвала. Но в чужбина са много разпространени, особено в САЩ

jotitu
06-07-2008, 19:34
Ето, аз редактирах и сложих малко повече инфо :) Говори се , че страничните ефекти се проявяват по-рано, но не знам. Както казах не съм ги използвала и нямам приятелка, която да ги е ползвала. Но в чужбина са много разпространени, особено в САЩ

качествените съвременни противозачатъчни са без странични ефекти

bebok
06-07-2008, 20:06
2 v 1 bratle neo4akvano dobra kombinatsiq :D

DevilWish
06-07-2008, 20:10
Мисля, че противозачатъчните са малко по-сигурни, защото неможеш да знаеш на колко здрав презерватив ще попаднеш.
To4no ;)

alex_devv
06-07-2008, 20:50
Ако ползваш хубави презервативи и си сигурна в приятели си невиждам защо трябва да се тровиш с противозачатачни. Като помислиш логично и ще стигнеш до извода :)

Pebles
06-07-2008, 21:39
Protivoza4atu4niTe...puk i doprinasqt dobre i na tqloto ti kato cqlO.. :)

-/-
06-07-2008, 23:57
Koe e po-sigurno za predpazvane ot nejelana bremennost prezervativ ili protivza4ata4ni?

Аналния секс...

nejnaDROGA
06-08-2008, 04:57
Koe e po-sigurno za predpazvane ot nejelana bremennost prezervativ ili protivza4ata4ni?
Според мен противозачатъчните,НО не забравяй,че това не са бонбончета и не трябва да се приемат често!!!

rUffLes
06-08-2008, 05:08
Мисля, че противозачатъчните са малко по-сигурни, защото неможеш да знаеш на колко здрав презерватив ще попаднеш.

LadyDy
06-08-2008, 06:24
Ако презерватива е поставен правилно, опасност НЯМА. Без значение е фирмата и т.н. Защото навсякъде може да се намери дефектен презерватив, дори от грешка.... Най-добре е кондома да се наглежда, че случайно, ако се скъса - да се смени, но в никой случай да не се слагат по ДВА , уж за по-голяма сигурност, защото се притриват и се късат.

hottie
06-08-2008, 08:47
Koe e po-sigurno za predpazvane ot nejelana bremennost prezervativ ili protivza4ata4ni?
Според мен противозачатъчните,НО не забравяй,че това не са бонбончета и не трябва да се приемат често!!!

?????????????????

mybody_is_too_bootylicios
06-08-2008, 09:34
Kaк така да не се взимат често, нали противозачатъчните се взимат всеки ден в определено време ?!?!?!?!

parkourgirlss
06-08-2008, 09:56
Презервативите са най-доброто средство. Ако останат няколко неизползвани съвсем спокойно можеш да ги метнеш пълни с вода през терасата по някой! :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :D :D :D :D :D :D
:D
:D

:D


:D

Loshotia
06-08-2008, 10:24
Kaк така да не се взимат често, нали противозачатъчните се взимат всеки ден в определено време ?!?!?!?!
А бе повече от пишещите тук се правят на разбирачи точно в теми, които най- малко разбират.

krem4et0
06-08-2008, 13:50
Сигурността на противозачатъчните е по-голяма от този на съвършено здрав презерватив без видимо да се е спукал......

Love_Is_The_Answer
06-08-2008, 14:44
Не знам има ли особено голяма разлика (има, но минимална). Все пак неправилното използване на презерватива е по-вероятно, отколкото да забременееш, когато си на противозачатъчни.

Znachi iskash da kajesh 4e prezervativite sa po efektivni taka li?

Не, мила ... тъкмо обратното ... :-)

ZvEzdi4ka_
06-08-2008, 15:35
Vinagi me e bilo strah da ne skysame prezervativa. Zatova si polzvam Yasmin ot poveche ot godina i sam mnogo dovolna. Dori e dobro za tqloto na momicheto.

TIMEX
06-08-2008, 15:36
и двете :)

L0LiPoP
06-08-2008, 15:40
Противозачатъчните, но трябва да се консултираш с Гинеколог ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, за да ти предпише най-подходящите за теб, не си прави експерименти като взимаш такива хапчета на своя глава, защото може да има ЖЕСТОКИ последствия за организма ти! Това са хормони, а НЕ бонбони! :-o

gotodasho
06-08-2008, 22:21
кастрация

ubuntu
06-09-2008, 08:50
Лишаването от секс е сигурността :grin:

SexOnTheBeach
06-09-2008, 09:14
презерватив 8)