PDA

View Full Version : Mомогнете ми (наистина имам проблем)



fenera
06-07-2008, 20:03
Здравейте!

Имам малко странен проблем.Много ще се радвам ако ми помогнете.

До сега в живота ми никога не съм имал много приятели и близки.Принципно са по-малко около 3-4 човека, с които сме си близки ама с течение на времето идват други двама трима и така.

И като се сетя за тва и много се спичам.По принцип съм малко по - притеснителен и не излизам много по заведения - да не говорим за дискотеки (просто умирам от срам).

Сега започнах работа и искам да завържа някое приятелство.Сега се запознах с двама - трима . Малко трудно стават нещата ама ...

Та въпросът ми е как да си преодолея срама и притесненията и как да заваржа желаните от мен приятелства.Защото прецених, чу тези хора са готини и така.

Seducti0n
06-07-2008, 20:16
Здравей.
Похвално е това, че искаш да преодолееш срама си.
Сигурна съм, че малко по малко ще се научиш да не се спичаш, най-малкото, ако си заобиколен от приятни и готини хора, няма смисъл да се сдухваш, нали така?
Напротив даже, трябва да дадеш свобода на емоциите си, а не да ги потискаш.
Повечето хора се срамуват неоснователно, поради ниско самочувствие, несигурност и много други причини.И в край на светка, това е само един страх, едно гадно напрежение, научи си да бъдеш над нещата, само така ще се почувстваш по-силен. :)

valentinka_1990
06-07-2008, 20:53
Здравей! Браво,че си осъзнал проблема си и искаш да го решиш. Всъщност няма от какво да се притесняваш,завържи някой разговор и се "пусни по течението".Ако наистина много те е срам,ще трябва да се бориш с това с много силна воля.Ще ти дам пример:веднъж трябваше да проведа един много важен разговор,но ме беше страх(при тебе е срам,но е почти същото).Не можех да отлагам и трябваше да действам.треперех от страх,направо се тресях,но заговорих и после разговора потръгна и се поуспокоих,макар и да не постигнах желаното.
Просто давай! Започни разговора и ще видиш как неусетно ще ти стане по-лесно,дори да трепериш от страх.Успех! :)

fenera
06-08-2008, 04:25
Мерси за отговорите наистина.

Сякаш това е начина наистина.

Просто искам да завържа някое ново приятелство, защото прецених, че този хора са яки (според моите виждания) :) дано да станат нещата.

valentinka_1990
06-08-2008, 14:07
Желая ти успех :) Ще видиш,че ако се пребориш със срама си ще успееш :)

Shadow_Walker
06-08-2008, 21:59
Щом някой ти е симпатичен и искаш да ти е приятел просто се помъчи да общувате повече и другото е въпрос на време :]

Приближаваш се до въпросния човек, казваш му тривиалните неща - "Здрасти, Как си, Как я караш напоследък", той/тя започва да говори за себе си, после говориш ти, като си намерите обща тема започвате да я разнищвате... и така.
В цялата тази процедура няма нищо срашно или пък нещо, което да те накара да се притесняваш.Просто бъди себе си, давай воля на емоциите си и говори искрено.

TheNewReligion
06-08-2008, 22:33
Здравей.
Похвално е това, че искаш да преодолееш срама си.
Сигурна съм, че малко по малко ще се научиш да не се спичаш, най-малкото, ако си заобиколен от приятни и готини хора, няма смисъл да се сдухваш, нали така?
Напротив даже, трябва да дадеш свобода на емоциите си, а не да ги потискаш.
Повечето хора се срамуват неоснователно, поради ниско самочувствие, несигурност и много други причини.И в край на светка, това е само един страх, едно гадно напрежение, научи си да бъдеш над нещата, само така ще се почувстваш по-силен. :)
+1

ludisuvurshen
06-09-2008, 00:31
Имам чувството, че тази тема съм я писал аз..и аз съм така ;(