PDA

View Full Version : Това разстояние..



secretdream
06-07-2008, 20:41
Животът е странно нещо,на моменти е толкова благоприятен,даващ ти непрекъснато шансове и нови възможности,а на моменти - толкова гаден и коварен..
Всичко започна преди 4 години..първото ми влюбване. Но тъй като бях малка и наивна,а момчето - доста по-голямо от мен,така и не успях да разпозная,осъзная и споделя чувствата си към него..поне не навреме. С него бяхме и просто познати. В мига,когато разбрах,че заминава,че разстоянието ще ми попречи да го виждам повече,всичко в мен рухна..
Изминаха три години. Три години,изпълнени с надежда за някаква случайна среща. Много плаках,много страдах,яд ме беше на мен.. Но всичко се преодоля с времето,свикнах с мисълта,чувствата избледняха,а онова дете – вече не беше дете.
Последваха няколко месеца на затишие..свобода. Всичко,което изпитвах вече към това момче,беше просто топлота и благодарност – затова,че изпитах това ново,за мен, чувство. Всичко,което исках за него,бе,той да е щастлив. Надявах се да е така.
Мислех,че тези три години бяха най-тежкото нещо,което съм изживяла досега,но грешах.. тепърва ми предстояха трудни моменти.
Познато ли ви е онова силно и убийствено чувство на нужда,нужда от подкрепа,от упора,сигурност,нужда от прегръдка,топла дума,ласка и целувка? Така силно имах нужда от човек до себе си,който да ме разбира,да ме обича..
Един ден,съвсем непринудено отидох на ново място,да направя нещо различно,да се забавлявам,да се отделя от еднообразното сиво ежедневие. Да,ама не. Беше съдба. И срещнах друго момче. Няма да разказвам как,по какъв повод,защо,но срещата с него не бе случайна. Още в първият момент,щом го видях,нещо в мен трепна. Казах си,че един ден ще бъдем заедно. От този ден го ”проследявах” и събирах смелост да предприема нещо. Бях решила този път да не повтарям предишната грешка и да тая чувствата си. Месец след като го видях и съзнавайки напълно чувствата си.. срещнах предишното момче.. Имах право на избор дали да го видя или не. Реших да ида..реших да се уверя,че вече не изпитвам нищо. Така и беше. Посрещнах го и го изпратих с усмивка.
С другото момче не се познавахме.. три месеца го дебна,а разговорите помежду ни бяха съвсем краткотрайни и „служебни”. Планувах,гласях се,събирах смелост три месеца да предприема някаква крачка,тъй като времето ме притискаше (сезонът свършваше и той приключваше работа) и в момента,когато трябваше да направя нещо,всичко в мен се изпари.. смелост ли,не,отново се превърнах в онова наивно и плахо дете.. И точно в този момент,той предприе всичко, “по интуиция” (както по-късно ми призна). Погледът му,държанието му.. Всичко се разви адски бързо,в един момент той ме запита дали не се чувствам странно от това бързо развитие. Как бързо...та аз се надявах и чаках това от месеци. Той ми бе на мушка много по-рано,отколкото и предполагаше.
Всичко беше прекрасно,той беше адски мил и добър,но ето,че живота пак си направи гадна шега и него отдели от мен.. Отново това разстояние. Приятелят ми замина да работи на морето,за целият сезон. Това нещо е част от живота му вече 7 години. Не можех да го спра. Не исках да го карам да се лишава от нещо,с което е свикнал,от нещо,което обича. Аз самата съм човек,който не би опитал да лиши,ограничи човек от нещо любимо.
Вече месец и половина не сме се виждали,чуваме се само по телефона. Аз се привързвам към него непрестанно и все повече. Но сякаш чувствам,че той вече не изпитва същото.
Страхувам се.. искам да запазя връзката ни,но се страхувам много той да не охладнее съвсем,защото усещам,че това започва да се случва.
Посъветвайте ме,моля,какво да направя,за да предотвратя това.. Не искам да го загубя,той ми е скъп,държа на него,вярвам му,искам го. И всичко зависи от него. Едва ли бих могла да направя нещо,но все пак..
Оптимист съм,по принцип,но в тази ситуация всичко ми се размива,губя надежда,а не трябва.. Тъй като именно надеждата ме е крепяла много години..

ПП- Чета темата на sexita и и съчувствам,разбирам я.. и силно се надявам нещата,както за нея,така и за мен,да се развият по най-благоприятния и добър начин..

ResPekT333
06-07-2008, 20:51
Гадно.... ами не можеш ли да заминеш да работиш при него в същия град ??

secretdream
06-07-2008, 20:53
Имаме уговорка след известно време да ида при него,на почивка,за по-дълъг период,но се страхувам дали ще издържим дотогава..
Преди това имам едно ходене до там,на 1 юли.. явно ще си говорим.. надявам се,да не се стига дотам..

Благодаря!

miss_love_95
06-08-2008, 07:31
:o

MonSitY
06-08-2008, 09:24
напълно те разбирам.и за спадовете и за качванията.живота е такъв какъвто си го направим макар че аз не си го правя толкова тежък....
колко до 3месеца.изглеждаш и по голяма от мен което значи че би могла да отидеш при него замалко.аз и да искам да отида при моя човек няма как да стане щот съм на 15 :(
успех и дано всичко се оправи :)))

Sunny_stz
06-08-2008, 17:44
Ami ne iskam da te natujavam,no skoro se razdelihme s moq priqtel ,s koito jiveem v razli4ni gradove,ot kakto go prieha da u4i...,yoi nemoja da izdurji,za6toto posledno vreme se vijdahme 2,3 puti v meseca i qvno e ohladnql kum men...,tova mnogo me natuji i az su6to prejivqh mnogo bolka kogato go nqma6e,no ne iskah da se razdelqme i go preodolqh,a toi...of da ne govorq za men..ako 6e e samo lqtoto tam,moje bi nqma da imate problemi,no ako e postoqnno ne znam,vsi4ko zavisi ot vas i silata na lubovta vi..Razstoqnieto ne e faktor ,to ne razdelq dvama koito se obi4at..

MonSitY
06-08-2008, 17:59
то всичко си зависи от любовта както казах.... перидоа не е много дълъг не и кратък но ако се обичате всичко ще е наред :)

sexita
06-09-2008, 16:46
Не прави моята грешка...не се съмнявай в чувствата му...просто иди при него... :-)

inSane_baby
06-09-2008, 20:18
Глупостии, до момичето, което се разделило заради разстоянието... С приятеля ми се виждаме по няколко часа всяка седмица (дори понякога на 2-3 седмици) И к'во? Виждаме се за по няколко часа, говорим си редвно по телефона, това не е проблем за една връзка, особено като знаеш, че идва време да сте заедно...