PDA

View Full Version : Християнството. Как да бъдем спасени. Фалшива доктрина.



Christ
06-07-2008, 23:01
Здравейте, всички, искам да споделя с вас Благословието на Исус Христос.

Ако не искате да чуете за Него, моля напуснете темата.


Ще започна с това, че човекът е грешник. Той е толкова далеч от истината, че ще даде мило и драго това да остане така, волно или неволно. Животът на човек е удавен в грях.


Грехът е факт.

Всички ние се заблудихме както овце, Отбихме се всеки в своя път;



Както е писано: - "Няма праведен ни един;


Грехът донесе смъртта в света



но от дървото за познаване доброто и злото, да не ядеш от него; защото в деня, когато ядеш от него, непременно ще умреш.



Затова, както чрез един човек грехът влезе в света, и чрез греха смъртта, и по тоя начин смъртта мина във всичките човеци, понеже всички съгрешиха



Душата, която греши, тя ще умре;




Защото заплатата на греха е смърт




И тъй като е определено на човеците веднъж да умрат, а след това <настава> съд




А колкото за страхливите, невярващите, мръсните, убийците, блудниците, чародейците, идолопоклонниците и всичките лъжци, тяхната участ <ще бъде> в езерото, което гори с огън и жупел. Това е втората смърт.


Христос умря за грешниците



Но Бог препоръчва Своята към нас любов в това, че, когато още бяхме грешници, Христос умря за нас.




4 Той наистина понесе печалта ни, И със скърбите ни се натовари; А ние Го счетохме за ударен, Поразен от Бога, и наскърбен.

5 Но Той биде наранен поради нашите престъпления, Бит биде поради нашите беззакония; На Него <дойде> наказанието докарващо нашия мир, И с Неговите рани ние се изцелихме.




Който сам понесе в тялото Си нашите грехове на дървото, тъй щото, като сме умрели за греховете, да живеем за правдата; с Чиято рана вие оздравяхте.


Спасението е дар Божи


Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот




Защото заплатата на греха е смърт; а Божият дар е вечен живот в Христа Исуса, нашия Господ.




Той ни спаси не чрез праведни дела, които ние сме сторили, но по Своята милост чрез окъпването, <сиреч>, новорождението и обновяването на Светия Дух,


Единствения начин да бъдем спасени е чрез вяра в Христос.



Защото, ако изповядаш с устата си, че Исус е Господ, и повярваш със сърцето си, че Бог Го е възкресил от мъртвите ще се спасиш.



А те казаха: Повярвай в Господа, Исуса [Христа], и ще се спасиш, ти и домът ти.




Който вярва в Сина има вечен живот; а който не слуша Сина няма да види живот, но Божият гняв остава върху него.




И чрез никой друг няма спасение; защото няма под небето друго име дадено между {Или: Открито на.} човеците, чрез което трябва да се спасим.




Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене.


Всеки, който вярва в Христос, вярва, защото Бог е казал така. Човек не може да направи избор между доброто и злото, защото човекът не познава доброто.

Чрез Божията милост биваме спасени.

Различните църкви. Сектите.


Църквата, по начало, е понятие за събрание на вярващи хора. Днешната институция, наричаща себе си христниянска църква е толкова далеч от Бога, колкото и някой, който не е чувал за Него.

Лъжите на църквата:

Ако вие сте добър човек, то вие ще отидете в Рая.
Ако ходите на църква, ще отидете в Рая.
Ако се изповядате пред свещенник, то той ще ви опрости греховете и вие ще отидете в Рая.

Богохулство! Няма добри хора, няма да отидеш в Рая ако влизаш в някаква сграда всяка Неделя! Свещенникът не може да ти опрости греховете!

Ерес в църквата:

Грешно е да наричаш свещенник "отче":

Матей 23:9 (http://www.biblegateway.com/passage/?search=Matthew%2023:9;&version=82;) забранява да наричаш някого отче, защото твоят отец е Небесният.

Свещенникът не може да ти опрости греха. Само Бог може.

Иконите:



4 Не си прави кумир, или какво да било подобие на нещо, което е на небето горе, или което е на земята долу, или което е във водата под земята;

5 да не им се кланяш нито да им служиш, защото Аз Господ, твоят Бог, съм Бог ревнив


Хората в църквите стоят пред иконите, когато се молят, сякаш им придават някаква сила.

Също така сме чували и за така наречените "чудотворни икони". Кой твори чудесата? Бог или иконите?!



Аз съм Господ; това е Моето име; И не ща да дам славата Си на друг, Нито хвалата Си на изваяните идоли.



Дева Мария(Света Богородица):

Мария, майката на Исус, не е никаква, че хората да се молят на нея. Тя не е родила Бог, а само човешкото Му тяло. Също така не е и вечна девица, каквато я изкарва църквата. Исус е имал братя и сестри.



Когато Той още говореше на народа, ето, майка Му и братята Му стояха вън и искаха да Му говорят.

Това не означава, че Мария не е благословена, или че е зла. Означава, че църквата я обожествява и я приравнява с Господа. Даже Католиците казват, че тя е Кралицата на Небето.

Повторение на молитва. (Господи, помилуй. Господи, помилуй. Господи, помилуй.)


А когато се молите, не говорете излишни думи*, както езичниците; защото те мислят че ще бъдат послушани заради многото си говорене.

*Във версията на Крал Джеймс от 1611 г. пише да не използваме напразни повторения.


За сектите ще напиша нещо скоро. Ще съм щастлив да отговоря на искрените ви въпроси. Жалко за този, който е тук, за да се присмива и да псува.

Bolt_f
06-08-2008, 00:26
Интересно е всичко така ловко измислено от някои хора, за да могат да властват над други...
Наистина има красота в църквите и иконите. И всичко, което хората са жертвали и правели за Църквата. Но смисълът липсва.
С удоволствие бих чела каквото е за религиите, но особено в християнството, не мисля че нещо е способно да ме накара да повярвам.

NaughtyWhisper
06-08-2008, 00:29
Вече спорихме по тази тема. Не смятам че ще ме разбереш, но имам свободата да си изкажа мнението. Хората ще преценят.


"Love is patient, love is kind. It does not envy, it does not boast, it is not proud. It is not rude, IT DOES NOT DEMAND IT'S OWN WAY, it is not easily angered, it keeps no record of wrongs. Love does not delight in evil but rejoices with the truth. It always protects, always trusts, always hopes, always perseveres."

Бог е любов.Обича всички.
Християнството е най-толерантната религия. Всички са равни пред Бог. Той не избира кой да бъде спасен и кой не. ВСИЧКИ са равни! Този който повярва ще бъде спасен. Всеки може да повярва, за това я има и свободната воля. Господ ни е създал по свое подобие, и затова имаме това право на избор.
Бог не е създал грях. Той е създал хората, с възможността да го допуснат.

Библията казва че ние трябва да изберем Бог или да бъдем вечно отделени от Него.
Ние сме държани отговорни за действията си.

Не смятам да навлизам в подробности. Просто изказах мнението си. Вярвайте в каквото пожелаете.
Последно да добавя..никой не е повече от другите.

Christ
06-08-2008, 00:36
Библията е пред теб. Отвори я и виж какво пише. Всичко, което съм написал е истина. Или считаш традициите за по-важни от Божието Слово?

Както виждаш Библията казва, че ние сме избрани за спасението. Спри да извърташ писанието, за да го накараш да изглежда миролюбиво. Бог не е сантиментален.


Религията, също така, е ужасът, заради който хората бягат от Бог.

Питам те теб: Ти осъзнаваш ли, че си грешник? Искаш ли помощ от Бог?

Обаче като питам, примерно, Lunatic-, той ще ме препсува и ще си тръгне. На каква мисъл те навява това?

NaughtyWhisper
06-08-2008, 00:45
"Избраните" са повярвалите.
Традиции? Какви традиции?
Ние сме избрани за спасението? Кои сме тези "Ние"?
От къде знаеш какъв е Бог? Постоянно цитираш Библията, а явно дори не четеш написаното. Както казах всеки може да вярва в каквото си иска.
Ти виждаш нещата по един начин, аз по друг. Не извъртам нищо. Аз съм Християнин.
Много от нещата които си написал са истина да, но не можеш да ме обедиш за всичко.
Водихме този разговор. Както казах в предишният си пост, просто изказвам мнение.

А и още нещо.. Защо се водиш по Библията, при положение че не си Християнин? Защо не избра Корана? Не приемаш никоя религия, защо Библията?

Christ
06-08-2008, 00:53
Защото Християнството не е религия!!! Поне истинското такова. Исус не дойде да ни обедини под някакви правила и догми. Той дойде да ни освободи, за да живеем както Бог е искал да живеем.

hole
06-08-2008, 07:47
Тц! #-o

Naman07
06-08-2008, 08:35
Еми и аз да се изкажа,компетентно или не,все тая...Та за църквите.В библията,до колкото си спомням,се споменава една такава (когато претопяват златният бик и правят кивота и построяват църква,където божиите люде да се молят...).Ще прескоча другите нещица,които Crist,така нелепо налага чрез гледната си точка.Аз ще ти го кажа по този начин...съвсем съм съгласен с теб за това христянство и тн.Единствените правила,които съществуват,са Божиите правила,или заповеди,кой както иска.Казано е,че спазваш ли тези 10 правила,ще пребъдеш в Рая,до Господа..бля..бля.Напълно съм съгласен с това,както е казал (не помня точно кой философ...) "Аз,примерно,ще живея праведно,а ти не.Но ако има Господ,аз ще отида в Рая,а ти ще спечелиш жарта на Ада.Но пък ако няма Господ,аз не печеля нищо,както и ти" ...разбирайте го както искате,но аз ще се опитам да живея по тези 10 правила,ако има Господ ,вече споменах по-горе..Със здраве.

lsd43
06-08-2008, 09:22
Здравейте, всички, искам да споделя с вас Благословието на Исус Христос.

Ако не искате да чуете за Него, моля напуснете темата.


Ще започна с това, че човекът е грешник. Той е толкова далеч от истината, че ще даде мило и драго това да остане така, волно или неволно. Животът на човек е удавен в грях.


Грехът е факт.

Всички ние се заблудихме както овце, Отбихме се всеки в своя път;



Както е писано: - "Няма праведен ни един;


Грехът донесе смъртта в света



но от дървото за познаване доброто и злото, да не ядеш от него; защото в деня, когато ядеш от него, непременно ще умреш.



Затова, както чрез един човек грехът влезе в света, и чрез греха смъртта, и по тоя начин смъртта мина във всичките човеци, понеже всички съгрешиха



Душата, която греши, тя ще умре;




Защото заплатата на греха е смърт




И тъй като е определено на човеците веднъж да умрат, а след това <настава> съд




А колкото за страхливите, невярващите, мръсните, убийците, блудниците, чародейците, идолопоклонниците и всичките лъжци, тяхната участ <ще бъде> в езерото, което гори с огън и жупел. Това е втората смърт.


Христос умря за грешниците



Но Бог препоръчва Своята към нас любов в това, че, когато още бяхме грешници, Христос умря за нас.




4 Той наистина понесе печалта ни, И със скърбите ни се натовари; А ние Го счетохме за ударен, Поразен от Бога, и наскърбен.

5 Но Той биде наранен поради нашите престъпления, Бит биде поради нашите беззакония; На Него <дойде> наказанието докарващо нашия мир, И с Неговите рани ние се изцелихме.




Който сам понесе в тялото Си нашите грехове на дървото, тъй щото, като сме умрели за греховете, да живеем за правдата; с Чиято рана вие оздравяхте.


Спасението е дар Божи


Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот




Защото заплатата на греха е смърт; а Божият дар е вечен живот в Христа Исуса, нашия Господ.




Той ни спаси не чрез праведни дела, които ние сме сторили, но по Своята милост чрез окъпването, <сиреч>, новорождението и обновяването на Светия Дух,


Единствения начин да бъдем спасени е чрез вяра в Христос.



Защото, ако изповядаш с устата си, че Исус е Господ, и повярваш със сърцето си, че Бог Го е възкресил от мъртвите ще се спасиш.



А те казаха: Повярвай в Господа, Исуса [Христа], и ще се спасиш, ти и домът ти.




Който вярва в Сина има вечен живот; а който не слуша Сина няма да види живот, но Божият гняв остава върху него.




И чрез никой друг няма спасение; защото няма под небето друго име дадено между {Или: Открито на.} човеците, чрез което трябва да се спасим.




Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене.


Всеки, който вярва в Христос, вярва, защото Бог е казал така. Човек не може да направи избор между доброто и злото, защото човекът не познава доброто.

Чрез Божията милост биваме спасени.

Различните църкви. Сектите.


Църквата, по начало, е понятие за събрание на вярващи хора. Днешната институция, наричаща себе си христниянска църква е толкова далеч от Бога, колкото и някой, който не е чувал за Него.

Лъжите на църквата:

Ако вие сте добър човек, то вие ще отидете в Рая.
Ако ходите на църква, ще отидете в Рая.
Ако се изповядате пред свещенник, то той ще ви опрости греховете и вие ще отидете в Рая.

Богохулство! Няма добри хора, няма да отидеш в Рая ако влизаш в някаква сграда всяка Неделя! Свещенникът не може да ти опрости греховете!

Ерес в църквата:

Грешно е да наричаш свещенник "отче":

Матей 23:9 (http://www.biblegateway.com/passage/?search=Matthew%2023:9;&version=82;) забранява да наричаш някого отче, защото твоят отец е Небесният.

Свещенникът не може да ти опрости греха. Само Бог може.

Иконите:



4 Не си прави кумир, или какво да било подобие на нещо, което е на небето горе, или което е на земята долу, или което е във водата под земята;

5 да не им се кланяш нито да им служиш, защото Аз Господ, твоят Бог, съм Бог ревнив


Хората в църквите стоят пред иконите, когато се молят, сякаш им придават някаква сила.

Също така сме чували и за така наречените "чудотворни икони". Кой твори чудесата? Бог или иконите?!



Аз съм Господ; това е Моето име; И не ща да дам славата Си на друг, Нито хвалата Си на изваяните идоли.



Дева Мария(Света Богородица):

Мария, майката на Исус, не е никаква, че хората да се молят на нея. Тя не е родила Бог, а само човешкото Му тяло. Също така не е и вечна девица, каквато я изкарва църквата. Исус е имал братя и сестри.



Когато Той още говореше на народа, ето, майка Му и братята Му стояха вън и искаха да Му говорят.

Това не означава, че Мария не е благословена, или че е зла. Означава, че църквата я обожествява и я приравнява с Господа. Даже Католиците казват, че тя е Кралицата на Небето.

Повторение на молитва. (Господи, помилуй. Господи, помилуй. Господи, помилуй.)


А когато се молите, не говорете излишни думи*, както езичниците; защото те мислят че ще бъдат послушани заради многото си говорене.

*Във версията на Крал Джеймс от 1611 г. пише да не използваме напразни повторения.


За сектите ще напиша нещо скоро. Ще съм щастлив да отговоря на искрените ви въпроси. Жалко за този, който е тук, за да се присмива и да псува.


Защо ли имам чувството ,че колкото повече се опитвате да привлечете повече "грешници" в правия път ,толкова повече ги отблъсквате от "истинската" вяра.

Canis_Dirus
06-08-2008, 09:44
И какво? искате да ни втълпите, че сме родени грешни?
Я пътя бе, мишки нещастни!

Аз съм безгрешен!

Christ
06-08-2008, 10:57
Никой не се опитвам да привлека. Просто пиша как стоят нещата. Никой не е казал, че е лесно, че е хубаво, че е мирно. Този, който ще ме послуша, ще ме послуша. Този, който не - да си живее живота доколкото може. :)

vvizard
06-08-2008, 15:25
А от къде си сигурен, че самата Библия е "божието слово" ? Твърдиш, че църквите са грешни и си нямат понятие от "истинската вяра", а в същия момент се доверяваш насляпо на една книга... Докажи ми, че Библията е словото Господне по начинът, по който си доказал, че църквите са "грешни", за да ти повярвам. ;)

Lunatic-
06-08-2008, 16:03
"ДУШАТА КОЯТО ГРЕШИ ЩЕ УМРЕ"
а която не греши ще живее вечно ?
как чоевек да не ти ебе майката
Christ манипулиран сектант ?

NaughtyWhisper
06-08-2008, 16:04
Не отговори дори на 1/3 от въпросите ми...

Christ
06-08-2008, 17:42
NaughtyWhisper, нищо не трябва да ти отговарям. Чети Библията.

Lunatic-, ти си тъпо копеле. Разкарай се от темата.

vvizard
06-08-2008, 17:52
NaughtyWhisper, нищо не трябва да ти отговарям. Чети Библията.

Lunatic-, ти си тъпо копеле. Разкарай се от темата.
А на мен няма ли да отговориш ? Кое те кара да си мислиш, че всичко писано в Библията е 100% истина ? Пуснал си тема в която опровергаваш църквите с някакви статии от т.н. "божие слово" - Библията. Еми докажи ми, че тези цитати са истина за да ти повярвам. Успешно си се справил да докажеш, че църквите са "грешни", но не си доказал, че твоят източник - Библията е достатъчно основателна за да й се довери човек.

Christ
06-08-2008, 18:17
NaughtyWhisper, нищо не трябва да ти отговарям. Чети Библията.

Lunatic-, ти си тъпо копеле. Разкарай се от темата.
А на мен няма ли да отговориш ? Кое те кара да си мислиш, че всичко писано в Библията е 100% истина ? Пуснал си тема в която опровергаваш църквите с някакви статии от т.н. "божие слово" - Библията. Еми докажи ми, че тези цитати са истина за да ти повярвам. Успешно си се справил да докажеш, че църквите са "грешни", но не си доказал, че твоят източник - Библията е достатъчно основателна за да й се довери човек.

Това вече си е до въпрос на вяра, ако вярваш - вярваш, ако не - не. Както съм написал - вярата в Бог идва от Него и само от Него. А и просто с тази тема исках да покажа двуличието на днешните църкви. :)

vvizard
06-08-2008, 18:51
Тоест трябва да вярваме на книгата, а не на общо приетите нормни и изисквания в цял свят и на църковното устройство, според теб, така ли ? Според мен е едно и също дали се кланяш пред иконите и се молиш пред тях, или се доверяваш насляпо на една книга и приемаш всичко писано в нея за чиста монета. И при двата случая се нарушава прословутата божия заповед:

4 Не си прави кумир, или какво да било подобие на нещо, което е на небето горе, или което е на земята долу, или което е във водата под земята;

5 да не им се кланяш нито да им служиш, защото Аз Господ, твоят Бог, съм Бог ревнив
Не можеш да опровергаваш едното, за сметка на другото, защото нито ти, нито който и да е може да докаже кое е по-правилно църквите или твоята Библия... ;)

NaughtyWhisper
06-08-2008, 19:00
Чета Библията. Тя не отговаря на въпросите ми зададени лично към теб.
Тя не опровергава думите ми. Дори ги подкрепя.
Както и да е...

Jesus_is_good
06-08-2008, 19:15
Абе до всички отворковци:
В началото на темата пише на който не му харесва да се измита.
Браво изказа се.
Истината е че сега много може да чувате и да слушате за Бог и сега е шанса,после е късно.Следователно на който не му пука:
--->Пътя.

Christ
06-08-2008, 19:20
Тоест трябва да вярваме на книгата, а не на общо приетите нормни и изисквания в цял свят и на църковното устройство, според теб, така ли ? Според мен е едно и също дали се кланяш пред иконите и се молиш пред тях, или се доверяваш насляпо на една книга и приемаш всичко писано в нея за чиста монета. И при двата случая се нарушава прословутата божия заповед:

4 Не си прави кумир, или какво да било подобие на нещо, което е на небето горе, или което е на земята долу, или което е във водата под земята;

5 да не им се кланяш нито да им служиш, защото Аз Господ, твоят Бог, съм Бог ревнив
Не можеш да опровергаваш едното, за сметка на другото, защото нито ти, нито който и да е може да докаже кое е по-правилно църквите или твоята Библия... ;)

И как точно нарушавам третата Заповед като следвам Библията, че не разбрах? о0

CoB
06-08-2008, 19:59
Абе до всички отворковци:
В началото на темата пише на който не му харесва да се измита.
Браво изказа се.
Истината е че сега много може да чувате и да слушате за Бог и сега е шанса,после е късно.Следователно на който не му пука:
--->Пътя.



И кво ? Темата е само за тези, които са на същото мнение ?
Тогава за какво е темата ? Да си възхвалявате вярванията ? Защо да няма спор ? Какво като са на друго мение, нямат право да пишат ли ?

Christ
06-08-2008, 20:06
Абе до всички отворковци:
В началото на темата пише на който не му харесва да се измита.
Браво изказа се.
Истината е че сега много може да чувате и да слушате за Бог и сега е шанса,после е късно.Следователно на който не му пука:
--->Пътя.



И кво ? Темата е само за тези, които са на същото мнение ?
Тогава за какво е темата ? Да си възхвалявате вярванията ? Защо да няма спор ? Какво като са на друго мение, нямат право да пишат ли ? Не съм казал такова нещо. :) Просто който е тук, за да псува, има и други места.

vvizard
06-09-2008, 07:24
Като се доверяваш на написаното на една книга и я отъждествяваш като нещо свято - нещо божествено. Дали ще е икона, дали ще е книга, дали ще е химикал, все тази... Идеята на заповедта е с ясен подтекст. Ти приемаш всичко що е написано в Библията за истина и се ръководиш по нея. Приемаш, че е нещо свято, а точно това се има предвид в заповедта...

Christ
06-09-2008, 08:45
Като се доверяваш на написаното на една книга и я отъждествяваш като нещо свято - нещо божествено. Дали ще е икона, дали ще е книга, дали ще е химикал, все тази... Идеята на заповедта е с ясен подтекст. Ти приемаш всичко що е написано в Библията за истина и се ръководиш по нея. Приемаш, че е нещо свято, а точно това се има предвид в заповедта...

Пак не разбрах... :/ Не й се кланям. На нея няма нарисуван никой, който е на Небето или на Земята. :-D Обвиненията ти са безпочвени. 8) А ако търсиш противоречия в Библията - няма.

vvizard
06-09-2008, 10:08
Пак не разбрах... :/ Не й се кланям. На нея няма нарисуван никой, който е на Небето или на Земята. :-D Обвиненията ти са безпочвени. 8) А ако търсиш противоречия в Библията - няма.
Не и се кланяш, но й служиш... Няма значение... Не можеш да проумееш, че в божиите заповеди има скрит подтекст, но ти така и не можеш да го доловиш. Както и да е. Това което съм установил аз, си е за мен и очевидно не мога да го обясня на друг. Щом искаш да вярваш на една книга, давай. Но за мен няма разлика между книгата и църквите. И двете са измислица и, ако църквите са се отклонили в последствие на годините и политическите промени, Библията е писана с други цели, които не мисля да разобличавам точно тук.

Christ
06-09-2008, 12:35
Разобличи ги. ;) Нямаш доказателства.

kristo
06-10-2008, 11:30
За живота, делото, учението, чудесата и разбира се Възкресението на Господ Иисус Христос има доста доказателства и извън Библията, тоест Евангелието. Така че да се опитвате да оспорвате истинността на тези събития е просто смешно. Ето някои от авторите, дали неопровержими свидетелства за делото на Христос- Тацит, Плиний Млади, Светониус, Йосиф Флавий, в антихристиянският юдейски сборник Талмуда са дадени множество свидетелства също за делото Христово, а не на последно място и на едно от първите места по важност са свидетелствата за Хриситовото Възкресение, дадени от самият биограф на Пилат Понтийски- гъркът Хермизий, които със собствените си очи е видял възкръсналият Христос, макари да е върл негов противник. Също лекарят на Пилат- сириеца Ейшу е видял Възкресението, а има и още отрицатели на християнството, които макари да са такива, дават неопровержими доказателства за истинността на написаното в Евангелието.

NaughtyWhisper
06-10-2008, 12:00
Към авторът на темата:
След като не отговори на останалите ми въпроси...Настоявам за отговор поне на следващото си изказване.

Прав си че в Библията няма противоречия, но в твоите твърдения има. Когато си говорихме на тази тема, ти ми каза че искаш да накараш повече да проумеят истината, да вярват, нали ? Точните ти думи бяха:

[07.6.2008 г. 23:30:59] каза: Опитвам се да отворя очите на хората.

Но ти твърдиш че Бог избира кой да вярва в него. Това значи че не правиш нищо, защото само хора на които им е отредено ще повярват, и ти не можеш да накараш никой да те послуша.
Според теб такова нещо като Свободна воля и Равенство няма. Поне според твърденията ти.

Настоявам да опровергаеш думите ми, по смислен начин! Чета Библията , затова не ми излизай с тоя номер..

kristo
06-12-2008, 22:45
Напротив, Бог не избира кой да вярва в Него и кой не, а в случая ти избираш дали да повярваш в Него или не. Свободната воля на избор е в основата на Християнската доктрина и именно в това се крие най-голямата сила на Християнството. Защото в Християнството нищо не се случва насила, а чрез вяра.

Christ
06-12-2008, 22:54
Мисълта ми беше, че преди ти да си избрал Бог, Той е избрал теб.

Предопределеност или свободна воля? (Или и двете?)

http://www.youtube.com/watch?v=408fwXwURrs

Надявам се разбирате английски.

InitialD
06-12-2008, 23:20
Тъпите копелета (с извинение) никога няма да свършат в тоя форум!Разни кежуалчета,нацита,комуняги ,фешъни,емота,сатанистчета и всякакви други мишлета,които (както се казва) не знаят на кой Господ служат! Вземете се в ръце:
>кежуалите-големи сте гъзари като се биете за единия отбор,който въобще не ви знае кои сте!
>нацитата-лежите на стара слава и остаряла идеология!
>комунягите-хора които взривяват църкви...по-жалък от това не може да бъдеш!
>фешъни-пародия!
>емота-некви деграданти умиращи от скука забавлявайки се с вените си!
>сатанистчетата-друго име за комуняги!



Автора ви го каза!На който не му изнася .. да пали гуменките,кецовете,мартинс ите,кубинките и там каквото носи!
Автора не е сектант ... такива се надушват от далече!
В днешно време да си малко по-религиозен и веднага те заклеймяват за сатанист!Еми ето заради такива неверници като вас мюсюлманите стават все повече и повече,а християните не!
И да кажа нещо за оня който каза че едва ли не някой го карал да вярва в Иисус Христос!Не... никой не го прави защото Християнството е толерантна и смирена религия ... но когато след години станем ислямска държава .. никой няма да те пита "Искаш ли да върваш или не?" .. Направо ще ти набутат корана в гъза та ще го пееш!

NaughtyWhisper
06-13-2008, 18:09
Поздравявам Кристо и Initial_D за смислените мнения.
Въпреки че не получих отговори на въпросите си..Coll надявам се да спрем да спорим. Хората сме прекалено невежи и неуки за да се опитваме да разберем плановете на Господ.

dajdostih
06-13-2008, 21:31
Към Christ:

Добрина е темата, но някой неща са преувеличени и не са точно така. Значи от примера с Дева Мария се сетих, че според Битие(първа книга от Стария завет) човешкия род е разпространен чрез КРЪВОСМЕШЕНИЕ -

Кайн след като убил брат си ( според завета това са децата на Адам и Ева) те го прогонили, той отишъл в еди коя си земя там "познал" жена си и имал деца. Тук възниква въпроса от къде се е взела тази жена? Всъщност Адам и Ева са имали и дъщери, но тъй като семитските племена са били строго патриархални, те въобще не са споменти. Изводът Каин е "познал" сестра си.

С този пример искам да кажа да не се вярва сляпо на библията и да не се правят такива изводи. Това, че не са споменати братя и сестри на Исус не намалва ролята на Богородица.

А колкото за иконите Кирил фолософ - при спора си с иконобореца патриарх Йоан Граматик той казва, че чрез иконите се отдава почит на хора, които са достигнали духовно сърършенство в своя живот, а не се служи, т.е на иконите на светците се отдава почит, а не се извършва богуслужение.

Библията НЕ Е божие творение, тя не спусната от небето !!!
Написана е от тамошни мъдреци в частта си Стар завет, а за новия завет са избрани 4 Канонични евангелия(благовестия) на Матей, Марко, Лука и Йоан; също има апостолски послания и накрая Откровение на Йоан( Апокалипсис) - Тоест написана е от ХОРА!

Има и други противоречия в поста ти, но сега нямам време :)
Между другото още Лев Николаевич Толстой има интересни и противоречиви виждания за християнството като религия и към църквата като институция, така че тези спорове не са от вчера

Christ
06-13-2008, 21:57
Религия? Църква?

dajdostih
06-14-2008, 10:08
Ъ ?!

Christ
06-14-2008, 11:02
Ъ ?! Досега говорих лошо за църквите и за религията...

В началото гените на човека са били различни от сегашните. Не е имало толкова грешки в тях. Те са се получили по-късно при така нареченото кръвосмешение. Тогава не е било забранено. Също така Адам е живял 900 години... колко деца можеш да имаш за 900 години? :lol: Особено ако Бог ти е заповядал да имаш...

Братя и сестри на Исус СА споменати. Прочети пак.

Няма духовно съвършенство докато си човек. А като са следвали и някои неща от Католицизма (Православието е отчупено от там) например молитвата към Мария, майката на Исус.. абе богохулство. Лично съм чувал баба ми да се моли на "Света Богородица" не ми противоречи!

Библията не е спусната от небето, знам.. Писана е от хора, вдъхновявани от Бог.

Пак казвам, Христос не дойде да ни даде религия, а живот! А така наречената църква е толкова далеч от Него, че ...

vvizard
06-14-2008, 14:43
Библията не е спусната от небето, знам.. Писана е от хора, вдъхновявани от Бог.

Пак казвам, Христос не дойде да ни даде религия, а живот! А така наречената църква е толкова далеч от Него, че ...
А! Това исках да проумееш. Възхваляваш Библията, а тя е писана от хората. Там нищо не е чак толкова истинско и безпогрешно, както ти си мислиш, защото няма безгрешен човек, независимо какво е следвал и в какво е вярвал... просто няма. Успех! ;)

yoriko
06-14-2008, 20:24
Christ ti kakuv po tochno hristiqnin si? :)

Christ
06-14-2008, 20:40
Christ ti kakuv po tochno hristiqnin si? :) Просто съм християнин.


vvizard: Нарича се вяра.

vvizard
06-14-2008, 23:33
vvizard: Нарича се вяра.
Вярваш в Библията или в Господ ?
Според мен вярваш единствено и само в Библията. Ако там пише, че Исус не се е родил като спасител, би се съгласил. Това е нелепо според мен, но всеки си има право на мнение. Успех с твоята вяра в една книга. ;)

Christ
06-15-2008, 00:25
vvizard: Нарича се вяра.
Вярваш в Библията или в Господ ?
Според мен вярваш единствено и само в Библията. Ако там пише, че Исус не се е родил като спасител, би се съгласил. Това е нелепо според мен, но всеки си има право на мнение. Успех с твоята вяра в една книга. ;) Смешки говориш. :)

idealnata_t
06-15-2008, 15:44
въпреки това мое мнение което споделих преди минути в една друга тема мисля че не трябва толкова много да се задълбочаваме в това има или няма бог и да вярваме толкова сляпо в религиите..... :) според мен трябва да вярваме в себе си в това че можем да си помогнем но спред мен не е правилно да седим и да чакаме някой там отгоре или отдол (вече нз откъде) да дойде да ни помогне и да ни ''избави'' от мъките

HaRMoNy
06-15-2008, 18:51
въпреки това мое мнение което споделих преди минути в една друга тема мисля че не трябва толкова много да се задълбочаваме в това има или няма бог и да вярваме толкова сляпо в религиите..... :) според мен трябва да вярваме в себе си в това че можем да си помогнем но спред мен не е правилно да седим и да чакаме някой там отгоре или отдол (вече нз откъде) да дойде да ни помогне и да ни ''избави'' от мъките
:smt023

"Моли се така сякаш всичко зависи от Бог, но работи така сякаш всичко зависи от теб" - Едгар Кейси

Canis_Dirus
06-15-2008, 18:57
Не е нужна религия, за да общуваш с Бог :D

InitialD
06-15-2008, 19:28
Не е нужна религия, за да общуваш с Бог :D

Ти като общуваш с него чрез белото ... не значи и че ние го правим .. сеш ли се?!

Canis_Dirus
06-15-2008, 19:34
Не е нужна религия, за да общуваш с Бог :D

Ти като общуваш с него чрез белото ... не значи и че ние го правим .. сеш ли се?!
Не си кежуъл и тези лафове не ти отиват.
Иначе моето общуване с бог е вид шизофрения - говоря сам със себе си.

InitialD
06-15-2008, 19:36
Не е нужна религия, за да общуваш с Бог :D

Ти като общуваш с него чрез белото ... не значи и че ние го правим .. сеш ли се?!
Не си кежуъл и тези лафове не ти отиват.
Иначе моето общуване с бог е вид шизофрения - говоря сам със себе си.

Ти откъде знаеш че не съм кежуал?!И аз имам пери и аз нося бели кецове и се бия по улиците! :lol:

А това че си говориш със себе си няма нищо общо ... с Бог!

amatorium
06-16-2008, 11:48
Avtora mnogo burka religiite mi se struva. Da se pridurja kum pravoslavieto.

Christ
06-16-2008, 13:03
Avtora mnogo burka religiite mi se struva. Da se pridurja kum pravoslavieto. Не се придържам към никоя религия.

idealnata_t
06-16-2008, 17:30
аре бе хора не ви ли се струват прекаленмо много другите заниманя ве4е си имаме всичко....толкова ли не можете да измислите какво да правите 4е седите и си говорите сами? тва не е шизофрения а ве4е нямам думи какво е масово използвате религиите за да се пр на мн яки....не ми пука ама мисля че религията е едно не6то което е за много малка 4аст от хората а не за тези които седят и пи6ат в форумите :)

JaDnI_UsTnI4kI_{P}
06-20-2008, 18:47
Christ мисля,че си секта... аман от такива като тебе,които промиват мозъците на хората :o

Christ
06-20-2008, 20:15
Christ мисля,че си секта... аман от такива като тебе,които промиват мозъците на хората :o Уау, аз съм секта! Хубава секта ще е от един човек. :-o

Казва се сектант. Не, не съм сектант. Не съм обвързан с никоя религия или секта.

InitialD
06-29-2008, 16:00
Christ мисля,че си секта... аман от такива като тебе,които промиват мозъците на хората :o

Изказваш се неподготвена ... и това не е в твой плюс! :?

NaughtyWhisper
06-29-2008, 21:48
Christ, мисля че си един изключително объркан човек. От написаното от теб правя следният анализ:
Твърдиш че не изповядваш нито една религия, в същото време цитираш някои от евангелистите, както Господа наш, Иисус Христос.
Как може да приемаш Христос за Господ и да не си християнин?
-Отричайки църквата, отричайки ролята на свещенниците, отричайки иконите и не на последно място, показвайки неуважение към Светата Майка - Света Богородица, аз твърдо съм убеден че ако не си сектант, то ти си протестант. Протестантите отхвърлят ролята на църквата, игнорират светците, както и умаловажават ролята и силата на Света Богородица. Ако си протестант, то поне се надявам да не си в църквата на пастор Вирчев.

Nam3less
06-29-2008, 22:50
Christ, мисля че си един изключително объркан човек. От написаното от теб правя следният анализ:
Твърдиш че не изповядваш нито една религия, в същото време цитираш някои от евангелистите, както Господа наш, Иисус Христос.
Как може да приемаш Христос за Господ и да не си християнин?
-Отричайки църквата, отричайки ролята на свещенниците, отричайки иконите и не на последно място, показвайки неуважение към Светата Майка - Света Богородица, аз твърдо съм убеден че ако не си сектант, то ти си протестант. Протестантите отхвърлят ролята на църквата, игнорират светците, както и умаловажават ролята и силата на Света Богородица. Ако си протестант, то поне се надявам да не си в църквата на пастор Вирчев.
Църквата и религията нямат нищо общо. Може да си вярваш в Христос и в Библията, и да не се позоваваш на измислената от хората религия. Библията е вероучение, а хората са създали християнството, за да се обединят. Само че става обратното. Christ вярва в Библията, и отрича религийте и църквите, довели до повече неприятности, отколкото ползи. Напълно нормално, не ти трябва църква и религия за да си Християнин, т.е. човек, вярващ на Христос, а не на Папата и на свещеника.

Christ
06-29-2008, 23:05
Christ, мисля че си един изключително объркан човек. От написаното от теб правя следният анализ:
Твърдиш че не изповядваш нито една религия, в същото време цитираш някои от евангелистите, както Господа наш, Иисус Христос.
Как може да приемаш Христос за Господ и да не си християнин?
-Отричайки църквата, отричайки ролята на свещенниците, отричайки иконите и не на последно място, показвайки неуважение към Светата Майка - Света Богородица, аз твърдо съм убеден че ако не си сектант, то ти си протестант. Протестантите отхвърлят ролята на църквата, игнорират светците, както и умаловажават ролята и силата на Света Богородица. Ако си протестант, то поне се надявам да не си в църквата на пастор Вирчев.
Църквата и религията нямат нищо общо. Може да си вярваш в Христос и в Библията, и да не се позоваваш на измислената от хората религия. Библията е вероучение, а хората са създали християнството, за да се обединят. Само че става обратното. Christ вярва в Библията, и отрича религийте и църквите, довели до повече неприятности, отколкото ползи. Напълно нормално, не ти трябва църква и религия за да си Християнин, т.е. човек, вярващ на Христос, а не на Папата и на свещеника.

БОГ ДА ТЕ БЛАГОСЛОВИ, ЧОВЕК!

По-добре нямаше как да се каже!!!

Не съм в нито една църква, освен в Христовата. Нямам никакъв пастор, освен Христос!

NaughtyWhisper
06-30-2008, 20:53
Nameless
Защо им е трябвало на хората да измислят християнството за да се обединяват? Защо е трябвало хиляди последователи на Христос и учениците Му да загиват на арените във Вечният Рим? Всички тогавашни последователи на Христос са загивали, за да може да стигне до вас Библията в която вярвате и словото на Христа, който цитирате.
Христос е този, който е събрал хората, всички са се събрали в негово име и в прослава и разпространение на учението Му. Предполагам че отричате съвременната църква, но се надявам да имате капчица разум да не плюете върху подвига на йеромонах Паисий Хилендарски, патриарх Евтимий Търновски или Софроний Врачански. Хора, благодарение на които, поробеното българско население никога не е забравяло че е българско. Тези тримата които изброих, са били неразделна част от българската православна църква , която вие плюете. Основите на църквата са поставени от учениците на Господ Иисус Христос - Павел и Петър.
Вие по значими от тях ли се усещате?
Прочетете заветът на Свети Иван Рилски или си препрочетете ( учи се в десети клас подробно " Житие и страдания на грешният Софроний" ), и не на последно място Quo Vadis.

Christ
06-30-2008, 21:51
Църквата, поставена от Павел и Петър няма нищо общо с "православието" ни. Исус не е роден от Мария, а просто от нея е дошло земного Му тяло...

Йоан 8:58
Исус им рече: Истина, истина ви казвам, преди да се е родил Авраам, Аз съм.

Да кажеш, че Мария е родила Бог е тотално богохулство! Мария е благословена жена, но само дотам. Не е богиня и не бива да се молите на нея... както правят в "църквата."

Йоан 14:5-9

5 Тома Му казва: Господи, не знаем къде отиваш; а как знаем пътя?

6 Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене.

7 Ако бяхте познали Мене, бихте познали и Отца Ми; отсега Го познавате и сте Го видели.

8 Филип Му казва: Господи, покажи ни Отца, и достатъчно ни е.

9 Исус му казва: Толкова време съм с вас и не познаваш ли Ме Филипе? Който е видял Мене, видял е Отца; как казваш ти: Покажи ми Отца?

Nam3less
07-01-2008, 01:05
Nameless
Защо им е трябвало на хората да измислят християнството за да се обединяват? Защо е трябвало хиляди последователи на Христос и учениците Му да загиват на арените във Вечният Рим? Всички тогавашни последователи на Христос са загивали, за да може да стигне до вас Библията в която вярвате и словото на Христа, който цитирате.
Христос е този, който е събрал хората, всички са се събрали в негово име и в прослава и разпространение на учението Му. Предполагам че отричате съвременната църква, но се надявам да имате капчица разум да не плюете върху подвига на йеромонах Паисий Хилендарски, патриарх Евтимий Търновски или Софроний Врачански. Хора, благодарение на които, поробеното българско население никога не е забравяло че е българско. Тези тримата които изброих, са били неразделна част от българската православна църква , която вие плюете. Основите на църквата са поставени от учениците на Господ Иисус Христос - Павел и Петър.
Вие по значими от тях ли се усещате?
Прочетете заветът на Свети Иван Рилски или си препрочетете ( учи се в десети клас подробно " Житие и страдания на грешният Софроний" ), и не на последно място Quo Vadis.Аз твърдя, че съвременната църква, и средновековната са извратени от властолюбивите.

Dreammy
07-17-2008, 00:29
Avtora mnogo burka religiite mi se struva. Da se pridurja kum pravoslavieto. Не се придържам към никоя религия.

hich :lol:

07-17-2008, 08:24
Avtora mnogo burka religiite mi se struva. Da se pridurja kum pravoslavieto. Не се придържам към никоя религия.

hich :lol:
Пхахахахахахахахаахахаххх ахаха.

Lucho
07-17-2008, 08:54
jakeup@abv.bg

nailana
07-17-2008, 08:54
И какво? искате да ни втълпите, че сме родени грешни?
Я пътя бе, мишки нещастни!

Аз съм безгрешен!

Всеки човек е роден в грях....Грехопадението на първия човек Адам донася грях, вина и смърт на целия човешки произход, защото Адам, като първото създание, е представител на човечеството пред Бога. Всеки, който се ражда, се ражда с греховна натура и същина. Всеки, който някога е живял, с изключение на Исус Христос, е роден
покварен и порочен.

Рим.5:12
Следователно, както чрез един човек грехът влезе в света, и чрез греха смъртта, и по тоя начин смъртта мина във всичките човеци, понеже всички съгрешиха.

Псалм 14:3
Всички се отбиха от пътя, заедно се развратиха; няма кой да прави добро, няма ни един.

И ти вършиш грях когато твърдиш,че не вършиш такъв...

Поздрави!

Dreammy
07-21-2008, 01:58
Вече спорихме по тази тема. Не смятам че ще ме разбереш, но имам свободата да си изкажа мнението. Хората ще преценят.


"Love is patient, love is kind. It does not envy, it does not boast, it is not proud. It is not rude, IT DOES NOT DEMAND IT'S OWN WAY, it is not easily angered, it keeps no record of wrongs. Love does not delight in evil but rejoices with the truth. It always protects, always trusts, always hopes, always perseveres."

Бог е любов.Обича всички.
Християнството е най-толерантната религия. Всички са равни пред Бог. Той не избира кой да бъде спасен и кой не. ВСИЧКИ са равни! Този който повярва ще бъде спасен. Всеки може да повярва, за това я има и свободната воля. Господ ни е създал по свое подобие, и затова имаме това право на избор.
Бог не е създал грях. Той е създал хората, с възможността да го допуснат.

Библията казва че ние трябва да изберем Бог или да бъдем вечно отделени от Него.
Ние сме държани отговорни за действията си.

Не смятам да навлизам в подробности. Просто изказах мнението си. Вярвайте в каквото пожелаете.
Последно да добавя..никой не е повече от другите.

Eto tova e istinata. :)

nailana
07-21-2008, 10:49
Christ, мисля че си един изключително объркан човек. От написаното от теб правя следният анализ:
Твърдиш че не изповядваш нито една религия, в същото време цитираш някои от евангелистите, както Господа наш, Иисус Христос.
Как може да приемаш Христос за Господ и да не си християнин?
-Отричайки църквата, отричайки ролята на свещенниците, отричайки иконите и не на последно място, показвайки неуважение към Светата Майка - Света Богородица, аз твърдо съм убеден че ако не си сектант, то ти си протестант. Протестантите отхвърлят ролята на църквата, игнорират светците, както и умаловажават ролята и силата на Света Богородица. Ако си протестант, то поне се надявам да не си в църквата на пастор Вирчев.

Добре,за стотен път повтарям - зданието 'църква' е измислено от хората с цел печалба.Тази църква и всички свещенници нямат нищо общо с истинската вяра,нямат си и на понятие от вярата в Христос,но и не ги интересува,защото преди векове са разбрали,че хората лесно могат да бъдат манипулирани и са измислили тази сграда 'църква' за лична изгода.'Църквата' е една единствена глобална мощ,обединение на всички ,които вярват в спасението,и които се надяват на Христос.
Бог е казал да не се покланяме и да не вярваме на идоли и други богове ,освен на Него.А какво са иконите?Когато хората в църквите ги целуват и вярват в някаква уж тяхна божествена сила.А това е просто боя върху платно.
Тази Богородица сякаш я имате за богиня?
Няма протестанстка,няма католическа или православна църква - църквата е една - духовен съюз на всички истински вярващи в Бог.
Единственото нещо,за което съм съгласна с протестантите е това -Бог е у всеки един от нас,но е и избор.Ако желаем ние можем да Го допуснем в себе си,но Той ни е дал правото на избор.Ние сме най - великото Му творение,защото сме единствените от земята,от всички растения и животни,които изпитваме чувства,имаме воля и избор!
А Той обича всички!Защото Той значи любов,Той е любов.
Той обича мен,теб,него,нея,нас,Вас и тях....

Поздрави!