PDA

View Full Version : Проблем с устния изпит и едно момче



klamer4e
06-08-2008, 08:54
Нека започна с това, че съм подготвителен клас ( 8ми ) с англ. език и сега на 20ти юни ще имам устен изпит. До тук добре.. На всички ученици в езикова гимназия се случва. Само че аз съм адски притеснителна, като става въпрос за говорене пред хора .. учители... Имахме пробен изпит в час и след като получихме темата (изпитват ни по двойки), двамата с партньора ми се паникьосахме. Аз не и дна дума от притеснение и получих 0 (по-малко с 60% от 2), а той 1 ... пак под двойка. С тези резултати, аз не мога да продължа да уча в това училище. И всичко заради тъпото ми притеснение. Иначе съм правила устни презентации и винаги съм имала между 5-6.. Но сега е друго.
Миналия ден излезнаха списъците за истинския изпит. Целия випуск е групиран на двойки според фамилията на учениците. Докато търся в списъците, до мен изкача момчето, което харесвам и ми казва, че сме заедно. По дяволите! От 150 човека випуск, как се падна с него! Много малко хора се падат с хора от техния клас, а аз не стига , че е от моя клас, ами го харесвам ииии не мога да говоря с него на бг, пък камо ли на англ. На всичкото отгоре от 4 двойки учители сме се паднали при тези, от които имам панически страх... СТРАХ! Не притеснение.
Остават 12 дена, а аз всеки ден се терзая повече и повече, как ще изкарам изпита. Въпросът е да кажа нещо.. каквото и да е. Поне да изкарам три.. Обаче каквато съм паника, не знам как ще се справя.

Seducti0n
06-08-2008, 09:11
Здравей. :)
Виж сега,като се притисняваш сама си вредиш, забавя се мисловния ти процес, започваш да заекваш, произношението ти е съвсем различно...казано с една дума-каша!
Така, че през тези 12 дни се опитай да се абстрахираш от обстоятелствата/момчето и учителите/, не мисли за тях, а си повтаряй колко си добра, как ще се справиш по-възможно най-прекрасния начин, как ще оставиш комисията със отворена уста и така се надъхвай, че си дъ бест. :) :) :) :) :)
Забрави за притиснинеието, срама и действай.
Вярвам в теб! :) :) :)

Freeminded
06-08-2008, 09:15
Няма да те изключат, спокойно! Все пак изпита, до колкото каза е пробен, тоест просто една репетиция. Кажи на даскалките си, че би искала да направиш устния изпит отново сама или като този път смениш партньора си и по възможност да не бъде пред многобройна аудитория.

Nutty_
06-08-2008, 09:29
Ох и аз съм 8ми крас и съм с анг..също много се притеснявам на устния :( Трябва да си представим ,че го разказваме пред човек,който познаваме..А btw то при нас ние си избираме ква да е темата за устния...

klamer4e
06-08-2008, 09:34
А при нас всичко е толкова организирано, че не се допускат никакви размествания и избор за каквото и да било. Питах класния си дали не може да си сменя партньора, а той каза "Е защо вие нали сте приятели, по-добре ще се справиш, ако си с някой познат." Да, ама не. А темата се избира в момента, в който влезеш в стаята. Казваш едно число и която тема ти се падне, започваш да говориш. Нямаш време за мислене, нито за обсъждане с партньора. След като развиете темата за 3 минути (ако я развиете), ви се задават по няколко въпроса. И за 8-10 мин си изпитан.
На всичкото отгоре,този изпит ми се пада последния от цялата сесия , която е седмица и половина. С това притеснение за тоя изпит не мога и да мисля за другите 8 изпита. :?

Nutty_
06-08-2008, 09:43
А при нас всичко е толкова организирано, че не се допускат никакви размествания и избор за каквото и да било. Питах класния си дали не може да си сменя партньора, а той каза "Е защо вие нали сте приятели, по-добре ще се справиш, ако си с някой познат." Да, ама не. А темата се избира в момента, в който влезеш в стаята. Казваш едно число и която тема ти се падне, започваш да говориш. Нямаш време за мислене, нито за обсъждане с партньора. След като развиете темата за 3 минути (ако я развиете), ви се задават по няколко въпроса. И за 8-10 мин си изпитан.
На всичкото отгоре,този изпит ми се пада последния от цялата сесия , която е седмица и половина. С това притеснение за тоя изпит не мога и да мисля за другите 8 изпита. :?

:? Еми ние не сме по двойки..доколкото разбрах ни викат един по един и трябва за 5 минути да го разкажеш ,а после задават въпроси... :( ужас,а иначе темата ни е по избор каквато ние искаме не знам защо вашата не е така :? Дано поне писменият е по-лесен,ама ако има диктовка... :(

FeelMe
06-08-2008, 09:59
ami prez tezi 12 dni trqbva da preodolee6 pritesnenieto si ot tova mom4e.popitai go dali ne iska da se podgotvite za izpita kato si napravite nqkolko probni dialoga.taka hem 6te preodolee6 pritesnenieto,6te si stanete pne malko po-blizki a i na izpita 6te ste po-podgotveni.vqrno 6te ti malko trudno da go popita6 no sus sig ne6tta 6te sa po-dobre ako go napravi6... :)

П.П.abe vas vi skusvat ot izpiti..az minalata godina bqh 8-mi klas i purvo 4e imah samo pismen izpit po ang ,a i ot tva ne mi zavise6e dali 6te u4a v tva u4ili6te. :? :?

mhmhmhmhm
06-08-2008, 11:30
az съм осми клас,ама нямам такива изпити ....
какво ви карат да разказвате,че ми стана интересно :)

ThunderGoddess
06-08-2008, 12:10
Кофти работа, дарлинг, но трябва да "изцедиш" хубавото от ситуацията. Това, че ще бъдете заедно на изпита е оправдание да се съберете и да се упражнявате да говорите на английски, примерно. Така поне малко ще се отсрамиш от него и може да станете и по-близки, не се знае. Епа на самия изпит не трябва да ти пука. Трябва да се чувстваш, все едно си отишла на ваканция и говориш с някой там, който те е питал нещо. Това винаги ми е помагало.

klamer4e
06-08-2008, 13:46
az съм осми клас,ама нямам такива изпити ....
какво ви карат да разказвате,че ми стана интересно :)
Ами ти попринцип не разказваш, ами водиш диалог с партньора си. Те са 10 различни теми... 2 от примерните бяха:
1. В училище са поканени няколко човека с различни професии (професиите са написа). Всеки от тези хора разказва за професията си. Решете кои двама души с какви професии ще са най-интересни за учениците.
2. Дадени са няколко прилагателни за характера на човек. Кои от две от тези качества е най-добре един учител да има.

Btw искам да кажа, че с него не, че не сме близки... Преди бяхме доста близки, но преди 3 месеца аз започнах да го харесвам и той разбра и оттогава аз не сладкодумнича толкова с него.. Даже почти не си говорим.

mhmhmhmhm
06-08-2008, 18:38
а не са ли ви казали тези 10 теми какви са? :shock:
аа бтв пред други ли ученици трябва да го разказвате това?

plmn
06-08-2008, 19:45
Е не си само ти. :D Аз също понякога се притеснявам като ме изпитват или като говоря пред много хора (презентация примерно) и се случва от притеснение да се объркам и въобще става кашааа. :(Но трябва да разбереш че това е нормално за всички хора, някои го преодоляват по-лесно други по-трудно..Гледай да се абстрахираш от излишните работи които те заобикалят и се постарай.Учителите и те са хора, като видят че се притесняваш няма да ти скочат отгоре я...Е не се знае де :lol: :lol: По-спокойно го давай..

nightelf4e
06-09-2008, 17:33
ами преди няколко месеца аз имах устен изпит по френски за диплома..и ми се падна да говоря с една французойка и да правя диалози разни...после да се представя себе си..коя съм какво обичам и такива..и после да говоря монолог пред нея по даден проблем..и да ти кажа преди изпита няма как да не се паникьосаш..ама е важно като влезеш в стаята дето те изпитват да се усмихнеш! ..така притеснението не е толкова голямо..после наистина е вярно че можете с това твоето момче да се разговорите предварително повечко..сигурно и той се притеснява поне малко..а колкото за учителите-споко..моята госпожа от уроците ми ми беше казала : Ние изпитващите учители не сме там да ви плашим и да злорадстваме ако нещо не се получава..дори ако се запъне някой му помагаме малко..наясно сме че е притеснително и гадно.." :) така че споко! айде успех и ще стискам палци..ама да кажеш после как е минало!
..а на 23 и 24 и аз имам още един изпит по френски за диплома..ама по-трудно ниво..така че няма да откажа и на мен да стискате палци :oops:

smile4o ٿ
06-09-2008, 18:30
otpusnete se be hora ne mislete kakvo 6te stava v byde6te i 6te se spravite stiskam palci :grin:

soul1199
06-09-2008, 18:41
emi to i az sum 8 klas i az 6e imam izpit,no na 18.06 pak po Angliiski,az pak trqbva tam da se prestavq dobre,az sa6o se pritesnqvam,no da ostavim moito pritesnenie,a da se vurna po temata,zna4i znam,4e e trydno osobenno,kato har mom4e i zaedno da vi izpitvat,no go pomoli predi izpita,da se podgotvite dvamata i taka,kakto go vigda6 i zaedno se podgotvqte,moge bi 6e ti mine i pritesnenieto,yspeh i ti stiskam palci da vzeme6 izpita :)

durotar12
06-09-2008, 19:27
Ми аз преди 1 месец бях на изпит по испански за сертификат и много се бях панирал преди изпита.Ма като влязох и ми се усмихна една хубава испанка и цялото ми притеснение се изпари.То там имаше много да говориш описваш история по картинки,после провиш диалог по нея и след тва имаш да говориш 3 минути по дадена тема и накаря те питата въпроси за темата.Беше ми толкова приятно,че даже не усетих кога е свършил изпита.Така че не се притеснявай.Говори си свободно и не се опитвай да заучаваш някви текстове-само ще запецнеш.Остави на думите да текат свободно...

Blo0dyBitch
06-09-2008, 20:08
ах тея изпити :(
само да разясня нещо-получената оценка се смята за текуща-от нея въобще не зависи дали ще продължиш в същата гимназиая,или не(освен ако не се оформяш за 2-3,което ме съмнява)
това с момчето е малко гадничко,но все пак-може и след това да станете по-близки,а мож еи да е за хубаво-постарай се да го впечатлиш със знания ;)

моя устен ще е по-гаден от към сложност-по немски е,имаме да говорим по 2(от общо 30 теми) ,за по 5 мин. всяка-каквато ни се падне и по избор,ще ни се задават въпроси и 10 мин ще пита на думи от целия на речник-имаме 7-8 хиляди думи,а аз знам може би 3-4 хиляди :D

и пак не ми е толкова нервно,само трябва да се успокоиш и да си с позитивна нагласа-учителките са там не само да те оценяват,а и да ти помогнат ако забиеш-най-малкото ще ти задават въпроси. Поне с 4 ще се отървеш,цяла година си учила като луда,имала си прилично оценки,на писмения си се представила добре(искрено ти го пожелавам)...няма да е толкова фатално ако на устния не се покажеш в целия си блясък

amour4eto
06-10-2008, 06:40
Не се притеснявай мила,просто няма от какво...къде по големи простаци и тъпаци успяват да го направят,аз имах същия проблем,но го преодолях,можеш да пробваш например като си си сама у вас и отиваш пред огледалото и започваш да си разказваш,да си говориш нещо на англииски,някакъв диалог си научи примерно...ще се оправи,аз вярвам в теб :-)
И когато излезеш си помисли за някой хора,които нямат същите качества и възможности като теб,а са по глупави и са зубрачи...тогава няма как да не се надъхаш и да успееш
Стискаме Палциии!

babylove
06-10-2008, 14:03
ne se pritesnqvai... otpusni se na izpita ne misli za mom4eto,koeto haresva6 i ne gledai u4itelite v o4ite(kat pogledna u4itel v o4ite i zabravam vsi4ko dori i vyprosite,koito imam da pitam). Trqbva da se otpusnesh za6toto ina4e 6te se provalish i posle nqma da moje6 da si go prostish. Kysmet na izpita!

nailana
06-11-2008, 13:21
Нека започна с това, че съм подготвителен клас ( 8ми ) с англ. език и сега на 20ти юни ще имам устен изпит. До тук добре.. На всички ученици в езикова гимназия се случва. Само че аз съм адски притеснителна, като става въпрос за говорене пред хора .. учители... Имахме пробен изпит в час и след като получихме темата (изпитват ни по двойки), двамата с партньора ми се паникьосахме. Аз не и дна дума от притеснение и получих 0 (по-малко с 60% от 2), а той 1 ... пак под двойка. С тези резултати, аз не мога да продължа да уча в това училище. И всичко заради тъпото ми притеснение. Иначе съм правила устни презентации и винаги съм имала между 5-6.. Но сега е друго.
Миналия ден излезнаха списъците за истинския изпит. Целия випуск е групиран на двойки според фамилията на учениците. Докато търся в списъците, до мен изкача момчето, което харесвам и ми казва, че сме заедно. По дяволите! От 150 човека випуск, как се падна с него! Много малко хора се падат с хора от техния клас, а аз не стига , че е от моя клас, ами го харесвам ииии не мога да говоря с него на бг, пък камо ли на англ. На всичкото отгоре от 4 двойки учители сме се паднали при тези, от които имам панически страх... СТРАХ! Не притеснение.
Остават 12 дена, а аз всеки ден се терзая повече и повече, как ще изкарам изпита. Въпросът е да кажа нещо.. каквото и да е. Поне да изкарам три.. Обаче каквато съм паника, не знам как ще се справя.


бахти,не искам да си представям какво ще е като се явяваш на интервю за работа...
няма нищо лошо от притеснението и срамежливостта,даже напротив,но това може да ти попречи мн,не само за изпита.
даже не мога да разбера как това вообще ти е проблем...
Я ВЗЕМИ СЕ СТЕГНИ!

cookie_power
06-26-2008, 12:31
вике.. вике.. :D:D:D:D

DevilWish
06-26-2008, 20:35
Охх това е супер ,вярвай ,трябва да се чувстваш грейт ,че си с него :razz: :-P Ако се притесняваш всичко ще забравиш и всичко ще върви на криво.Ако си кажеш ,че нямаш притеснение за нищо и от никой тогава нищо няма да стане. ;) Хайде успех...

Glezanka
06-26-2008, 22:01
Той изпита вече е минал ... ама тез изпити се дават бе ... едно време като беше моя изпит,всички имахме 5 или 6 ... да не говорим как се преписва на писменния изпит ... Тва са само някакви формалности,изпитите се дават.