PDA

View Full Version : СУ"Св.Климент Охридски"



t1n4e7o
06-08-2008, 17:06
Искам да попитам ако има някои който учи в този университет да ми каже по какво се полагат изпити, лесно ли се влиза, с какви оценки и т.н.... много ще съм ви благодарна.. Опитах се да разбера нещо повече от сайта на университета но не успях... :( Моля ви който знае нщо да ми помогне...

i_bleed
06-08-2008, 19:02
Аз уча там, но не мога да отговоря на въпроса ти, защото си го задала прекалено общо. Има доста факултети, както сама си видяла, ти в кой искаш да кандидатстваш? Има специалности, за които и 3 ти стига, а за други с по-малко от 5-5.5 няма да влезеш. Кажи поне с какво искаш да кандидатстваш. Дай инфо какво те интересува като насоченост.
бтв на колко години си?

bEbsI
06-08-2008, 19:29
Ще ми дадеш ли малко информация за правото?Горе-долу оценката? Мерси ;]

PeopleAlwaysLeave
06-08-2008, 19:36
Правото и много висок бала. Аз искам право там и доколкото знам по история задължително трябва да имаш 5.50, даже за момичетата 5.70-5.80 щото е по-висок бала... За литературата не ти трябва толкова висока оценка-не под 4.50, но за СУ 4.50 си е направо отличен...

i_bleed
06-08-2008, 19:37
26,67 е минималния бал за прием на момичета достигнат миналата година. Което значи, че ако от училище имаш 2 шестици в дипломата, ти трябва около 5 и на историята и на литературата. :)
http://uni-sofia.bg/students+bg/admission+bg/admission+bg.html - тук има баловете, достигнати при предишни КСК, както и др. полезна информация
http://uni-sofia.bg/students+bg/admission+bg/baloobrazuwane/index.html - тук са специалностите и балообразуването за КСК 2008
Дано съм била полезна :-)

bEbsI
06-08-2008, 19:42
26,67 е минималния бал за прием на момичета достигнат миналата година. Което значи, че ако от училище имаш 2 шестици в дипломата, ти трябва около 5 и на историята и на литературата. :)
http://uni-sofia.bg/students+bg/admission+bg/admission+bg.html - тук има баловете, достигнати при предишни КСК, както и др. полезна информация
http://uni-sofia.bg/students+bg/admission+bg/baloobrazuwane/index.html - тук са специалностите и балообразуването за КСК 2008
Дано съм била полезна :-)
Абе аз шестиците уж ще ги имам и тая година,а литературата не ми е проблем..само тая история.. ;]
Благодаря много! :-)

ludisuvurshen
06-09-2008, 01:14
Вижте в сайта, излишно е тук да питате :D

t1n4e7o
06-09-2008, 11:26
Ми в саита ама... нищо не мога да намеря което да ми помогне в саита... Аз сега съм 9 клас но искам още от сега да си избера място (аз вече съм си избрала де..) за да мога да знам по кои предмети да се стягам повече.. Искам да кандидатствам в факултета по журналистика и масова комуникация със специалност връзки с обществеността а на второ място и с журналистика... И по какво ше е изпита? Когато се явявам на матури по какво ще са те ... Аз мисля че по БЕЛ и някакъв език но не съм сигурна.. Просто искам да продължа с връзки с обществеността именно в този университет, но ми е тъмна индия по какви трябва да се подготвям... Ако има някой, който знае нека ме светне и мен... Много ще съм му благодарна :-) :-) :-)

i_bleed
06-09-2008, 12:01
Ми в саита ама... нищо не мога да намеря което да ми помогне в саита... Аз сега съм 9 клас но искам още от сега да си избера място (аз вече съм си избрала де..) за да мога да знам по кои предмети да се стягам повече.. Искам да кандидатствам в факултета по журналистика и масова комуникация със специалност връзки с обществеността а на второ място и с журналистика... И по какво ше е изпита? Когато се явявам на матури по какво ще са те ... Аз мисля че по БЕЛ и някакъв език но не съм сигурна.. Просто искам да продължа с връзки с обществеността именно в този университет, но ми е тъмна индия по какви трябва да се подготвям... Ако има някой, който знае нека ме светне и мен... Много ще съм му благодарна :-) :-) :-)

такааа
кликаш на втория линк, който съм ти дала. Избираш си от менюто вляво посочените от теб специалности и виждаш, че трябва да държиш изпит:
1) Журналистика (писмен)
2) Журналистика (устен)
Не знам как не си ги видяла тези неща на сайта, според мен са си доста ясно обяснени :) . Добре е че се ориентираш отсега, ще имаш време за подготовка.
Иначе какво представляват точно тези изпити нямам идея (съвсем с друго нещо се занимавам), но тук пише:
http://uni-sofia.bg/students+bg/admission+bg/programs+bg/index+bg.html
това е същия този сай на СУ :D . Доста е информативен :-)

t1n4e7o
06-09-2008, 15:32
Да разгледах ги тези неща... а за самата специалност която искам да влезна.. Връзки с обществеността... по БЕЛ и по Английски мога ли да държа испит? или и по нещо друго трябва..

А и м/у другото ти с коя специалност си? :)

i_bleed
06-09-2008, 16:42
Мила, внимавай малко :wink: . От това, което съм написала, а и в сайта, който казваш че си гледала, доста ясно личи, че връзки с обществеността за тази година поне се кандидатства с изпит по ЖУРНАЛИСТИКА (устен и писмен), а не по английски или литература. Не знам какво те обърква :).
Иначе аз уча компютърна химия. :)

Jamalska
06-09-2008, 16:48
яя значи с тоя изпит вчера мога да вляза и ВсО

t1n4e7o
06-09-2008, 18:37
Аз гледам гледам ама вече и аз незнам какво гледам... Неска се побърках от учене по биологии и незнам си кво още... и мозака ми стана на каша... ама просто щото не ми ги отваря от този линк.. незнам .. може би е от Microsoft office ми или незнам.. Абе ще се справим.. иначе мерси за информацията... :)

Slun4evko
06-09-2008, 19:17
Какво ще рече компютърна химия? :)

Cherlotte
06-09-2008, 20:42
Искам да кандидатствам в факултета по журналистика и масова комуникация ...


Да разгледах ги тези неща... а за самата специалност която искам да влезна..
Връзки с обществеността... по БЕЛ и по Английски мога ли да държа испит? или и по нещо друго трябва..


Аз гледам гледам ама вече и аз незнам какво гледам... Неска се побърках от учене по биологии и незнам си кво още... и мозака ми стана на каша...

Не си мисли, че се заяждам с теб, но правописът е нещо доста важно, особено ако смяташ да учиш журналистика. :)

t1n4e7o
06-10-2008, 03:30
това го знам.. не е нужно да ми го казваш.. и аз бих казала че правописа ми е 98% безгрешен но не съм свикнала да пиша на БГ на компютара.. затова така се полушава.. по принцип си пиша на АЕ.... :)