PDA

View Full Version : Корупция в елитните гимназии



gabriela_aleksandrova
06-08-2008, 21:04
Какво ще кажете по въпроса,че в елитните гимназии в големите градове безпроблемно можеш да влезнеш с връзки.Аз например имам съученичка, която влезе в наи-силната по успех паралелка в една от най-желаните гимназии на 3-то класиране при положение, че местата за всички паралелки бяха заети още на първо класиране. И аз реших да се пражя на Шерлок Холмс жзех данни и установих, че никои не се е отказал от това същото място(това ще рече, че някои и е пазил мястото за точно тази паралелка).Друг парадокс е как ученик кандидатствал в по-малък град с много по-нисък от средния бал може да жлезе ж същата тази паралелка.И после ми говорете за честност и равноправие :-x .

Seducti0n
06-08-2008, 21:20
Корупцията е на всякъде, а тези, които отричат съществуването и са заблудени. :wink:

mrssmith
06-08-2008, 22:19
Навсякъде е така, няма как да се избегне това...

ludisuvurshen
06-09-2008, 00:32
Охх и аз да имах пари....

kofa_s_voda
06-09-2008, 12:54
Еми добър ден.Нз кой ти е обяснявал че няма корупция ама сляп да си пак ще я забележиш

MoonAngel
06-09-2008, 12:56
За съжаление много вярно смяташ. Един мой бивш съученик беше влязъл точно така. Да не ви обяснявам как излезе

ThunderGoddess
06-09-2008, 13:02
Това е навсякъде и е много гадно :( . Имам една съученичка, която влезе при нас след девети клас, при положение, че бяхме 27 човека в клас! Сложиха и нея! Като я питахме как така се е озовала в това училие, нали нямало места ... и тя си призна, че баща и бил авер с тогавашния директор.... неам думи просто.

PeopleAlwaysLeave
06-09-2008, 13:19
Добро утро :lol: Внашия клас по принцип трябваше да сме 25 човека, а бяхме 30. И не само в нашия...Правилото важи за всички паралелки, а имахме паралелки с по 32 човека... То вече в университет можеш да влезнеш с пари какво остава за училищата тогава... Всичко е корумпирано за съжаление :(

PlayeRR
06-09-2008, 13:45
Разбира се,че може да се влезне с връзки,но най-лесно е с пари.Майката на един приятел разправяшв:"Що да давам пари за частни уроци?ПО-добре да ги събера на куп и да ги дам на подходящия човек".А подходящи хора винаги има.Друг е въпроса какъв пример се дава на детето и как се чустват другите деца.Според мен тази порочна практика винаги я е имало и ще я има.Няма какво да се направи!!!

gabriela_aleksandrova
06-09-2008, 17:19
Ама аз просто не мога да проумея друго нещо.Влезли влези то си е тяхна работа как.Проблема е там, че същото това момиче се опитва да се наложи като главнокомандващ в класа.Що за наглост?!Особено при положение,че не идва почти на училище и ако доиде ще е за физкултура или нещо подобно :-D .И всички си мълчат.Никой не смее да се обади ,защото просто няма да излезежив от даскало. То има достатъчно хора дето са влезли по втория начин и просто няма да го оставят да си тръгне без бой.Сички сме некфи мишки, секи си трая , а никои не я понася. Ако някой има идея как да се справя с проблема да ми отговори :( Наистина е важно за мен.

LadyDy
06-09-2008, 17:22
Охх и аз да имах пари....
Ей, не става само с пари....Най вече "приятели".