PDA

View Full Version : CPU



kaioian
06-09-2008, 09:34
Процесорът ми работеше на 1.2GHz но при смяна на няколко вентилатора падна на 900MHz и незнам как да го вдигна пак на 1.2GHz.
В BIOS има меню "Change CPU's clock & Voltage, но в това меню има само "Auto detect Dimm/PCI Clk" и "Spread Spectrum Modulated" и двете са enable, но няма за промяна на CPU.
Който знае къде по-точно в BIOS се сменя скоросттан на процесора да пише.Или ако има програма за променяне на cpu пак да пише.

LizZz
06-09-2008, 12:15
Процесорът ми работеше на 1.2GHz но при смяна на няколко вентилатора падна на 900MHz и незнам как да го вдигна пак на 1.2GHz.
В BIOS има меню "Change CPU's clock & Voltage, но в това меню има само "Auto detect Dimm/PCI Clk" и "Spread Spectrum Modulated" и двете са enable, но няма за промяна на CPU.
Който знае къде по-точно в BIOS се сменя скоросттан на процесора да пише.Или ако има програма за променяне на cpu пак да пише.
Кои вентилатори си сменял?
Какво бяха вентилаторите преди смяната и след смяната?

kaioian
06-09-2008, 17:08
Смених вентилатора на процесора.Но мисля,че се получи от батерията, защото като го влючих изписа че трябва да сверя часовника.В Биоса търсех от къде да променя CPU ,но няма такава опция. Има "Change CPU's clock & Voltage", но вътре има само "Auto detect Dimm/PCI Clk" и "Spread Spectrum Modulated" и двете са enable.

DarkAngelOfHope
06-10-2008, 04:58
до колкото знам на CPU-тата не може да им вдигаш скоростта. Забранено е от производителя (със сигурност за Intel) за да не може като го купят фирмите разпространители или някой от който ти ще си го купиш да го clock-не и така да ти продаде примерно 2Ghz CPU за 2.4 да речем :)

виж в BIOS на FSB шината дали MHz-ите й са на Default ... за друго не се сещам ... едва ли като смениш само вентилатор може да ти падне толкова скоростта тва си 30% все пак ...

Edit : само не ги качвай над Defаult че да не стане някоя беля :)

Xanibal
06-10-2008, 06:24
клокни си го..

mFa||R1d3r
06-15-2008, 11:10
Аз искам да си клокна биоса, но незнам как. Искам да си повиша херците, на които работи. Много ще съм благодарен, ако ми проведете един подробен урок като започнем от там как да влезя в менюто на биоса. Ако може някой да ми помогне много ще съм му благодарен. Мерси предварително.