PDA

View Full Version : Самотата е най-ужасното нещо...



psihqsala
06-09-2008, 16:17
Мога да ви кажа,че ако ще да сте най-добрите във всяко едно нещо,ако ще да сте невероятни хора,ако ще какво ли да е, самотни ли сте... сте изгубени. Самотата е най-изпепеляващото и ужасяващо съсътояние. Не го пожелавам на никого... :(

Special K
06-09-2008, 16:18
А ако ти харесва ?

psihqsala
06-09-2008, 16:20
А ако ти харесва ?
^^ Ще да си странна птица..

Special K
06-09-2008, 16:21
Обожавам да съм сама...мога да изкарам живота си така.....
Но аз по принцип не обичам хора затова за мен е нормално..... :-D

psihqsala
06-09-2008, 16:23
Обожавам да съм сама...мога да изкарам живота си така.....
Но аз по принцип не обичам хора затова за мен е нормално..... :-D
Кое те кара да мислиш така и да се чувстваш по този начин ?

Special K
06-09-2008, 16:30
Когато съм сама не се чувствам самотна....чувствам се в свои води...
Когато съм сред хора, всеки път трябва да изграждам, или поддържам различен облик в зависимост от хората и нуждите ми, а това изморява.....
Когато си сама се отпускаш и нуждата да премисляш всяка дума изчезва....

Jeuelle
06-09-2008, 16:31
Мога да ви кажа,че ако ще да сте най-добрите във всяко едно нещо,ако ще да сте невероятни хора,ако ще какво ли да е, самотни ли сте... сте изгубени. Самотата е най-изпепеляващото и ужасяващо съсътояние. Не го пожелавам на никого... :(
Ти самотна ли си?

psihqsala
06-09-2008, 16:33
Мога да ви кажа,че ако ще да сте най-добрите във всяко едно нещо,ако ще да сте невероятни хора,ако ще какво ли да е, самотни ли сте... сте изгубени. Самотата е най-изпепеляващото и ужасяващо съсътояние. Не го пожелавам на никого... :(
Ти самотна ли си?
За да пиша това, явно съм.

Jeuelle
06-09-2008, 16:35
Ми от къде да знам , бе?
Какво толкова се впрягаш? Освен самотна, си и заядлива.
Нали знаеш , че каквото сам си направиш , никой друг не може да ти го направи!

psihqsala
06-09-2008, 16:37
Ми от къде да знам , бе?
Какво толкова се впрягаш? Освен самотна, си и заядлива.
Нали знаеш , че каквото сам си направиш , никой друг не може да ти го направи!
Е,Не, не съм заядлива, просто отговарям. Ето,поредният,който не ме разбира по правилния начин..апфф...аз ли не умея да карам хората да ме разбират или какво...

Seducti0n
06-09-2008, 16:42
Самотата е състояние на духа и само ние имаме способността да я контролираме, никой друг!
Човек може да бъде сред много хора и въпреки това да се чувства самотен, пренебрегнат, неразбран... и тогава просто идва момента, в който се отлъчваш от всички останали и поемаш по своя път, макар и сам...

За едни самотата е пагубно нещо, за други е нужда... :wimk:

Loshotia
06-09-2008, 16:45
Само мое наблюдение ли е, че с наближаването на лятото подобни теми зачестяват- може би има връзка...

comics
06-09-2008, 16:46
А ако ти харесва ?
+1 на мен ми харесва. Бту - И аватара и подписът ти са убиец :D

Special K
06-09-2008, 16:48
Бях останала с впечатление че повечето не го харесват....
:-D

Bodom_child
06-09-2008, 16:50
Когато съм сама не се чувствам самотна....чувствам се в свои води...
Когато съм сред хора, всеки път трябва да изграждам, или поддържам различен облик в зависимост от хората и нуждите ми, а това изморява.....
Когато си сама се отпускаш и нуждата да премисляш всяка дума изчезва....

Чакай сега!.. Какво означава "...всеки път трябва да изграждам или поддържам различен облик, в зависимост от хората и нуждите ми..."???
Тези думи говорят за теб, че използваш хората само за лична облага :-x Ето за това си самотна, защото хем използваш, хем никога не си себе си, а когато си себе си винаги ще има хора, които да те разберат и приемат, независимо от средата!
Според мен иамш изкривена представа за самотата, подплатена с ограничено и объркано съзнание.
Понякога хората имат нужда да останат сами със себе си, за да си премислят това-онова, но това не означава, че трябва да се затварят за околния свят...

Felis_Dirus
06-09-2008, 16:52
Ми от къде да знам , бе?
Какво толкова се впрягаш? Освен самотна, си и заядлива.
Нали знаеш , че каквото сам си направиш , никой друг не може да ти го направи!


Понякога човек не е виновен за нещата, които му се случват. И в случая ти я дъвчеш, не тя теб. :wink:

Special K
06-09-2008, 16:54
Когато съм сама не се чувствам самотна....чувствам се в свои води...
Когато съм сред хора, всеки път трябва да изграждам, или поддържам различен облик в зависимост от хората и нуждите ми, а това изморява.....
Когато си сама се отпускаш и нуждата да премисляш всяка дума изчезва....

Чакай сега!.. Какво означава "...всеки път трябва да изграждам или поддържам различен облик, в зависимост от хората и нуждите ми..."???
Тези думи говорят за теб, че използваш хората само за лична облага :-x Ето за това си самотна, защото хем използваш, хем никога не си себе си, а когато си себе си винаги ще има хора, които да те разберат и приемат, независимо от средата!
Според мен иамш изкривена представа за самотата, подплатена с ограничено и объркано съзнание.
Понякога хората имат нужда да останат сами със себе си, за да си премислят това-онова, но това не означава, че трябва да се затварят за околния свят...
Не, това говори че съм прикрита и лицемерка..... :-D
Не винаги ги използвам...даже от доста време по-скоро не....
Пък и аз не съм самотна...човек е самотен когато се чувства така.
Моята представа е изкривена ? Обясни ми според теб какво е самота за да направя разлика....

remember_me
06-09-2008, 17:06
mhm 8) taka si e... no kato se doverqva6 na nepravilnite hora.. a pak i za mene ve4e e ne6to normalno. makar 4e prez lqtoto e prekaleno podtiska6to...

Bodom_child
06-09-2008, 17:06
Мисля, че ЦвЕтИт0 е дала най-добро обяснение за самотата и се съмнявам, че бих могъл да дам по-добро, с тази разлика, че аз не подкрепям момента с отлъчването и продължаването по своя собствен път макари и самотен, защото човек винаги има нужда да се опре на нечие рамо, независимо по какъв повод...
Също така хората, които имат нужда от самота(цитирам ЦвЕтИт0) са изключително тясноскроени, малодушни и неконтактни. Алтернативите на тези 3 неща са изключително важни за съзнанието и оцеляването на човека...

psihqsala
06-09-2008, 17:15
Мисля, че ЦвЕтИт0 е дала най-добро обяснение за самотата и се съмнявам, че бих могъл да дам по-добро, с тази разлика, че аз не подкрепям момента с отлъчването и продължаването по своя собствен път макари и самотен, защото човек винаги има нужда да се опре на нечие рамо, независимо по какъв повод...
Също така хората, които имат нужда от самота(цитирам ЦвЕтИт0) са изключително тясноскроени, малодушни и неконтактни. Алтернативите на тези 3 неща са изключително важни за съзнанието и оцеляването на човека...
И ти би нарекал/(ла) едни от най-великите хора изключително тясноскроени, малодушни и неконтактни. ?! Нима всички поети са такива? Нима гениите са такива? Нима? :shock:

Seducti0n
06-09-2008, 17:31
Хех, всеки човек има нужда от своите си моменти, такива в които му се иска да се усамоти в ъгъла на стаята с чаша бренди в ръка, да се абстрахира от шума навън, от проблемите си, от задълженията си и просто да намери време за самия себе си.Когато си в компания, това няма как да се получи, колкото и да ти се иска няма как да не си поне частично обременен от присъствието на хората около теб.И не, тук не говоря за склоност към аутизъм, а просто за необходимостта да оставаме от време на време на саме със себе си.
Иначе, момента с отлъчването-Имах предвид, че е много по-лесно да си свършиш работата, с която си се заел, ако не се съобразяваш със странични фактори.И да това, пак е някаква форма на самота, друг е въпроса, че не сме свикнали да окачествяваме подобно поведение като такова на самотник...

Bodom_child
06-09-2008, 17:50
Хех, всеки човек има нужда от своите си моменти, такива в които му се иска да се усамоти в ъгъла на стаята с чаша бренди в ръка, да се абстрахира от шума навън, от проблемите си, от задълженията си и просто да намери време за самия себе си.Когато си в компания, това няма как да се получи, колкото и да ти се иска няма как да не си поне частично обременен от присъствието на хората около теб.И не, тук не говоря за склоност към аутизъм, а просто за необходимостта да оставаме от време на време на саме със себе си.
Иначе, момента с отлъчването-Имах предвид, че е много по-лесно да си свършиш работата, с която си се заел, ако не се съобразяваш със странични фактори.И да това, пак е някаква форма на самота, друг е въпроса, че не сме свикнали да окачествяваме подобно поведение като такова на самотник...

Ооо! Абсолютно съм съгласен с теб! Във втората част на съобщението обяснението за отлъчването приема съвсем друга светлина, която аз подкрепям. Но.., дали това е форма на самота или амбиция, налагаща уединение... нз.. Тук весеки може да го разбере различно.. :)

monityY
06-09-2008, 17:52
На мен ли го казваш....

Seducti0n
06-09-2008, 17:54
Да, всеки интерпретира значението на думата-самота- по различен начин.Едни и дават отрицателно натоварен заряд, други пък положителен, а за мен истината е в златната среда. :)

monityY
06-09-2008, 18:12
Хех, всеки човек има нужда от своите си моменти, такива в които му се иска да се усамоти в ъгъла на стаята с чаша бренди в ръка, да се абстрахира от шума навън, от проблемите си, от задълженията си и просто да намери време за самия себе си.Когато си в компания, това няма как да се получи, колкото и да ти се иска няма как да не си поне частично обременен от присъствието на хората около теб.И не, тук не говоря за склоност към аутизъм, а просто за необходимостта да оставаме от време на време на саме със себе си.
Иначе, момента с отлъчването-Имах предвид, че е много по-лесно да си свършиш работата, с която си се заел, ако не се съобразяваш със странични фактори.И да това, пак е някаква форма на самота, друг е въпроса, че не сме свикнали да окачествяваме подобно поведение като такова на самотник...

Aутизъм знаеш ли какво е,че да го използваш туко така?

Lunatic-
06-09-2008, 18:41
самотата е великолепно нещо :smt060

Decu
06-09-2008, 18:42
Мда, понякога всеки има нужда да остане сам за определено време. :)

Lunatic-
06-09-2008, 18:45
Когато съм сама не се чувствам самотна....чувствам се в свои води...
Когато съм сред хора, всеки път трябва да изграждам, или поддържам различен облик в зависимост от хората и нуждите ми, а това изморява.....
Когато си сама се отпускаш и нуждата да премисляш всяка дума изчезва....
нали
осамотяване и "Готвене" 8-)

Seducti0n
06-09-2008, 19:19
monityY, тонът ти никак не ми харесва!
Считам, че съм употребила думата напълно уместно, макар и не в цялото и значение.

TheNewReligion
06-09-2008, 22:11
Ако , душевно се чувстваш сам е лошо ! Дори сред много хора , можеш да се чувстваш самотен . Аз лично се чувствам най-добре , когато знам , че имам роднините си близо до себе си и най-добрата си приятелка , колкото и да ме дразни понякога ! Когато и бях казала , че не искам повече да нобщувам с нея , бяхме разделени за 3 седмици . Първата седмицаме беше страх , защото знаех , че тя не е до мен и няма с кого да изляза , да се посмея , да се заям , да се полигавя , но се правех , че ми е добре . Втората седмица ... Вече започнах да се чувствам самотна . Това чувство се избистри на тратата седмица , в края на , която се извиних на приятелката си , която знаеше , че ще го направя и не се беше впрегнала особено много , въпреки необмислените ми жестоки думи . Таааа ,и аз съм на мнение , че когато си сам , без любимите хора , а само с празната си душа можеш да умреш като нищо ! Не искам да ми се случва да съм сама , никога повече ....

natalia_91
06-10-2008, 05:20
най-яко е да си самотен пред компа :D :D :D в всеки друг случай може да изпаднеш в нервна криза :(

Briseis
06-10-2008, 12:08
Обичам да съм сама.
Не съм срамежлива, напротив. Обаче не мога да се отпусна пред хора. Имам си някаква граница.
А като съм си самичка... Дори си говоря сама. Не мога да го обясня.

Самотата е нещо друго. И я чувстваш не ако си физически сам, а нереазбран. Това е много по-страшно.

NH3
06-10-2008, 15:10
до къде види леполото 8) :?

cappy123
06-10-2008, 16:08
Най-тъжно е човек да умре самотен :(

Lunatic-
06-10-2008, 16:39
Най-тъжно е човек да умре самотен :(
наи-добре е човек да умре самотен
тъй като няма да има за какво да съжалява :)

durotar12
06-12-2008, 11:20
Е хора има разлика да си сам и самотен.Аз примерно обичам да правя някои неща сам-като си копувам дрехи обичам да ходя сам,но иначе често се чувствам самотен и е много кофти.В предни постове имаше хора,които бяха писали,че човек сам си го прави да е самотен.До някъде са прави,защото много често като се държиш лошо или високомерно с другите няма да имаш приятели и щи ти е гадно.Но ако човек се държи добре и не се прави на интересен ще си му е много добре.Е друг е въпроса,че може да си самотен в дадена среда,защото хората не са ти от категорията...

AvaLan4e
06-13-2008, 18:34
Пълни глупости ('=
Мила има много по-лоши неща, но е прекрасно, че така обичаш себеподобните си. Много от посетителите на форума някак си не са наследили това чувство.
Винаги ще се намериш сред хора ако желаеш. Всичко, което искаме достатъчно и сме амбициозни става, но цената понякога го обезсмисля и винаги ни изненадва. Хората се превръщат в човекомрази, когато не могат да останат насаме със себе си.
Винаги можеш да отидеш в съседния дом за деца лишени от родителста грижа и да създадеш прекрасно нещо движещо света с някое по-нуждаещо се, смея да твърдя, близост и внимание, малко същество <3

Ivalinka
06-14-2008, 22:03
самотата не е проблема...при някои той е резултата от нея :)

Deadlock
06-15-2008, 08:45
Има и по-ужасни.

nevito0
06-15-2008, 13:40
о да самотата е ужасно нещо..когато седя сама повече от половин час особено когато няма какво да правя се побърквам от скука (: но вярно е,че понякога човек има нужда да остане сам,за да преосмисли случилите се неща :) 8) :-)

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-15-2008, 14:44
на мен го кажи ... (; доста често се чувствам така :shock:

OtherDimension
06-15-2008, 14:46
Мога да ви кажа,че ако ще да сте най-добрите във всяко едно нещо,ако ще да сте невероятни хора,ако ще какво ли да е, самотни ли сте... сте изгубени. Самотата е най-изпепеляващото и ужасяващо съсътояние. Не го пожелавам на никого... :(
ok

AutumnTears
06-15-2008, 16:47
az obi4am samotata
horata me natovarvat :D

GbSy
06-16-2008, 07:28
Мисля, че бъркате понятията "сам" и "самотен"... Аз обичам да съм сама, оставам насаме с мислите си и правя каквото си искам, без да се съобразявам с останалите, но... мразя да съм самотна, според мен това е най-опасното и най-страшно нещо. Самотата убива, а да си сам, понякога е облекчаващо.

oTPoBHa
06-26-2008, 22:05
Чакай сега!.. Какво означава "...всеки път трябва да изграждам или поддържам различен облик, в зависимост от хората и нуждите ми..."???
Тези думи говорят за теб, че използваш хората само за лична облага :-x Ето за това си самотна, защото хем използваш, хем никога не си себе си, а когато си себе си винаги ще има хора, които да те разберат и приемат, независимо от средата!
Според мен иамш изкривена представа за самотата, подплатена с ограничено и объркано съзнание.
Понякога хората имат нужда да останат сами със себе си, за да си премислят това-онова, но това не означава, че трябва да се затварят за околния свят...

ми .. някво неточно е казано .. щото може да си яко общителен и в същото време да си скрит лицемер и да си използваш хората за лична облага ;)

както се казва - който е приятел на всички, не е приятел на никого ..

същевременно обаче можеш да си живееш в един собствен свят, абсолютно отдалечен дори от представите и възприятията на "себеподобните ти" и даже и те самите понякога да ти се чудят на нещата които мислиш, които правиш .. не говоря за някакви лоши неща от рода на гаврене с хората, заяждане или нещо подобно. .. един човек, дълбоко вглъбен в себе си никога не би тръгнал да лицемерства и да "използва" хората .. защото как би могъл един човек, неразбрал се със себе си да тръгне да се разбира с другите !? и още повече, да се заяжда с тях и да им обяснява колко не са прави ...........

даже напротив - тези, които все се правят на много общителни, че уж имат МНОГО приятели, "абе аз мене ме знае цел квартал БАТКА" - по-скоро от тях би се очаквало да проявят себолюбие, егоизъм и лицемерие, всичките тези породени ЕСТЕСТВЕНО от високо самочувствие от факта, че са "популярни" и "харесвани" от всички и едва ли не няма човек, който да не им се кефи
аз на такива хора им викам лицемери, а не на тия, които си стоят кротко някъде самички и отделени от тълпата олигофрени на пейката си пият биричката и си пушат фаса, и си слушат музика и си мислят някви неща ...... щото видиш ли, тия не са нито някви хейтъри, нито единаци.. просто са ..особени.

принципно има хора, които са толкова чаровни, че всички им се кефят.. обаче на тях си им идва отвътре и това не изглежда лицемерско и "преправено"
повечето просто се мъчат да се правят на много харесвани и дори успяват чрез хитрост и прикрита любезност да спечелят приятели и така да придобият един изкуствен статут на популярни и "готини" .. защото идва и момента, че когато за един човек се знае, че е харесван от останалите, когато се запознаеш с него и ти качваш своето самочувствие, че общуваш един вид с "правилните хора"

според мен е ненормално да се харесваш абсолютно на всеки, или по-точно казано, е ужасно тъпо да се стараеш да се харесаш на всеки. естествения човек винаги приема негативното мнение на някои индивиди нормално, с язното съзнание, че тези, които не го харесват, просто не разбират неговите възледи. това съвсем не го прави лицемер ..

пък и не трябва да опираме нещата само до ограничено мислене и до заблуденост .. напоследък станаха доста популярни тия думи
и звучат някакси доста изтъркано и "заучено" - да кажеш на някой, че е "ограничен", "тесногръд" и т.н.
и ако това те прави лицемер ...............

Rofl4e
06-26-2008, 22:09
Все едно си емо..те все мрънкат за самотата а всъщност я постигат с постъпките си

Deliverance
06-26-2008, 23:55
x

AnChItOoOo
06-27-2008, 04:16
Обичам да стоя сама,дори го предпочитам пред това да съм с приятели,но наистина понякога омръзва... :-P

huligankata
06-27-2008, 04:24
Понякога не е толкова лошо да си сам - напротив доста често е приятно - или поне на мен ми е приятно. А както казаха и преди мене самотата е състояние на духа - така че пребори се с него и няма да си толкова самотна. Гледай от добрата страна - незнам в случая коя е щото много ми се спи, но винаги има добра страна ;)

fire_cat
06-27-2008, 05:16
Самотата понякога може да е и приятна, когато искаш да останеш на саме със себе си и да помислиш. На мен лично целият живот ми е изпълнен със самота. Отначало ми се стори ужасна, но накрая започнах да я приемам и да свиквам.