PDA

View Full Version : ПОВОД ЗА НАПИСВАНЕ НА СТИХОТВОРЕНИЕТО БЪЛГАРСКИЯТ ЕЗИК-СШЕНО



Zloagance1
06-09-2008, 19:10
ХОРА 7 КЛАС СЪМ И МОЖЕ ДА МИ ОСТАВЯТ 5 ЗА ГОДИНАТА(ПАЗИ БОЖЕ!) МНОГО Е ВАЖНО - ЗНАЧИ НА ЕДНА КОНТРОЛНА ИМАХ 5.25, НО ИМА ЕДИН ВЪПРОС - КАКЪВ Е ПОВОДА ЗА НАПИСВАНЕТО НА СТИХОТВОРЕНИЕТО БЪЛГАРСКИЯТ ЕЗИК
И АЗ ДАДОХ ОТГОВОР - ПРЕДЛОЖЕНИЕТО ДА СЕ ПРИЕМЕ РУСКИЯТ ЕЗИК КАТО ОФИЦИАЛЕН! МИСЛЯ ЧЕ ТОВА Е ВЕРЕН ОТГОВОР , НО ДАСКАЛКАТА МИ НЕ ГО ПРИЗНАВА ! МНОГО ВИ СЕ МОЛЯ , МНОГО Е ВАЖНО , МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ! НАМЕРЕТЕ МИ НЯКЪДЕ В ПРАВ ТЕКСТ ДА ПИШЕ ТАКОВА НЕЩО ... БОГ ДА ВИ ПОЖИВИ!

Zloagance1
06-09-2008, 19:16
МНОГО Е ВАЖНО МОЛЯ ВИ !

Zloagance1
06-09-2008, 19:18
В ПОМАГАЛОТО ИМАШЕ ПОВОД И ПРИЧИНИ , НО НЕ МИ ПОЗВОЛЯВА ДА ОТВОРЯ СТАТИЯТА , ЗАЩОТО НЯМАМ РЕГ ... АКО НЯКОЙ ИМА НЕКА ПОСТНЕ ИЛИ ПОНЕ ДА МИ ПРАТИ ЕДИН СКРИЙНШОТ МНОГО ВИ МОЛЯ!

Yancheto
06-10-2008, 10:36
Ще ти отговоря с думите на самия Вазов,няма как учителката да не ти го приеме:


Написано в ответ на единодушните тогава твърдения за грубост и немузикалност на нашия език,твърдения,давани от чужденците,които пишеха за нова България,в това число и русите.В хармония с тях повтаряха това и самите българи!

malko mace
06-10-2008, 13:10
ХОРА 7 КЛАС СЪМ И МОЖЕ ДА МИ ОСТАВЯТ 5 ЗА ГОДИНАТА(ПАЗИ БОЖЕ!) МНОГО Е ВАЖНО - ЗНАЧИ НА ЕДНА КОНТРОЛНА ИМАХ 5.25, НО ИМА ЕДИН ВЪПРОС - КАКЪВ Е ПОВОДА ЗА НАПИСВАНЕТО НА СТИХОТВОРЕНИЕТО БЪЛГАРСКИЯТ ЕЗИК
И АЗ ДАДОХ ОТГОВОР - ПРЕДЛОЖЕНИЕТО ДА СЕ ПРИЕМЕ РУСКИЯТ ЕЗИК КАТО ОФИЦИАЛЕН! МИСЛЯ ЧЕ ТОВА Е ВЕРЕН ОТГОВОР , НО ДАСКАЛКАТА МИ НЕ ГО ПРИЗНАВА ! МНОГО ВИ СЕ МОЛЯ , МНОГО Е ВАЖНО , МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ! НАМЕРЕТЕ МИ НЯКЪДЕ В ПРАВ ТЕКСТ ДА ПИШЕ ТАКОВА НЕЩО ... БОГ ДА ВИ ПОЖИВИ!
:shock: На мен учителката ми от курса ми каза същата причина като тази,която ти си написал/а на това контролно!

Kleer
06-10-2008, 14:50
Аз зная, че причината е възмущението на Вазов от отричането на родното от някои сънародници. Това е ответ на хулите на чужденците,които пишат за България. Със стихотворението си поетът доказва несъстоятелносттана обвиненията и се стреми да не допусне българинът да живее брз самочувствие,вяра.
Надявам се да съм полезна 8)