PDA

View Full Version : Кажете какво мислите за...



kris4ety14
06-10-2008, 10:13
8 клас съм.Моите съученички,а и тези,които не ме познават от други паралелки ме мислят за глупава и тъпа.Защо?Аз имам отличен успех,не пия,не пуша,не се влача по дискотеки.Една съученичка казва,че имам старомодни разбирания и ще си умра без приятели и няма да разбера какво е веселба.Според нея и другите е нормално да пиеш при повод.Аз си имам приятелки,и колкото и малко да са те,аз съм напълно доволна,разбирам се с тях.Кажете кое е правилно?На 14 да почна да пия,да ходя редовно на дискотеки или да си налягам парцалките над учебниците?Според мен за всичко има време.Същата съученичка казва,че такива на моето мнение са 1:10000000.Аз умея да се забавлявам не по същия начин,който тя разбира.Без алкохол.Въпреки нейното мнение,тя е отличничка,но все пак кажете мнението си.Даже и да сте на нейното,аз знам че съм права.Благодаря за вниманието.

MoonAngel
06-10-2008, 10:47
А на теб какво ти е зор? Всеки има право на мнение. Да си мисли каквото иска. Важното е ти да правиш това, което искаш, обичаш и смяташ за правилно.

Boyd
06-10-2008, 10:57
Това, че си отличничка не те прави умна.

Diabolical
06-10-2008, 11:05
До някаква стебен да. Нали не оценките са пълния критеий за знае на един човек. Ти имаш хубави оценки и може би си умна.
Но за тях ти може да си тъпа или задръстена защото не мислиш като тях, един вид си по-различна. Пък и в много от вариантите които знам отличниците винаги ги мислят за задръстени, защото не пият, не пушат, не ходят по дискотеки и купони.. и така..
Кво значение има за теб това?
След като си решила да учиш и да имаш добро образование и висока диплома, продължавай така. Прави нещата които смяташ за добре, а не тези с които можеш да се харесаш на другите.
Те ако те харесват, ще те харесват такава каквато си.

Cherlotte
06-10-2008, 11:12
Дам, това, че "налягаш над учебниците" не те прави умна, но пък може и да си. :) Ще се окажеш умна, ако не играеш по свирката на хората и не се оставяш да те убедят, че това, което всички правят е правилно. Както имаше един израз "и хиляда души да направят нещо глупаво, то пак ще си остане глупаво". Така че си е въпрос на лично твой избор дали ще пиеш и ще ходиш по дискотеки - според мен ти е рано, а и може просто да не искаш. Аз съм на 18 и досега не пия почти алкохол и ходя на дискотеки също доста рядко. Въпрос на личен избор си е, така че не им се връзвай. :? :)

jujulinkaa
06-10-2008, 11:17
не им обръщай внимание в момента учението ти е най-важно щот си 8 клас и трябва да зимаш диплома... :D

amazonkata90
06-10-2008, 11:26
На твоята възраст човек трябва да си седне на ..., да си налегне парцалите, а не да се размята като някоя уличница. И да не ти пука какво казват другите. Но все пак недей да живееш като кон с капаци. Животът не се изчерпва само с училището, но не се изчерпва и със среднощните запои. Намери златната среда.

mhmhmhmhm
06-10-2008, 11:31
а може би се държиш глупаво...
то не е смао да ходиш по дискотеки и да пиеш

beiho
06-10-2008, 11:53
Абе остави ги тея твои съученички, просто им покажи че си по-страхотна от тях.Те ако те обиждат, ти им го върни със същото.Като цяло гледай да се изкараш за най-опасната! ;) И гледай да не обсъждаш толкова за уроците-говори за тийнейджърски работи. Така искат да се държиш! :)

MidnightCreep
06-10-2008, 12:07
Някои хора,когато са с компания се държат съвсем различно от начина,по който си мислят. 8)

Като тебе има много,просто близкото ти обкръжение не мисли по същия начин.

Boyd
06-10-2008, 13:05
Някои хора,когато са с компания се държат съвсем различно от начина,по който си мислят. 8)

Като тебе има много,просто близкото ти обкръжение не мисли по същия начин.

Аз винаги се държа естествено, дали съм в компания или с нашите няма значение. Винаги съм гаден и винаги казвма нещата както са си - не ми пука дали някой ще ми се разсърди или обиди. Този, на който трябва му го казвам ведната, за да знае мойто мнение, след което пък си изграждам едно добро мнение в човека.
Постоянно мога да говоря неща, които обиждат другите, но го правя само с тези, които не ги 'ща около мен. Странното е, че доста пъти се подхилкват - явно аз това, което им казвам им звучи някак шеговито, но си е самата истина.