PDA

View Full Version : book review



maldini
06-10-2008, 12:17
за утре имам за домашно по английски да напиша кратко ревю за моята любима книга,но честно казано нищо не ми идва ум.
ако можете да ми помогнете-ще ви бъда безкрайно благодарен.

Yancheto
06-10-2008, 15:02
И как можем да ти помогнем,като дори не знаем коя е твоята любима книга?Можеш да си го направвиш сам,виж на задната корица на някои книги има кратко ревю,просто го преведи на англ.

shmurkam
06-10-2008, 15:18
за утре имам за домашно по английски да напиша кратко ревю за моята любима книга,но честно казано нищо не ми идва ум.
ако можете да ми помогнете-ще ви бъда безкрайно благодарен.
Аз вкъщи имам мн английски книги. Тука под ръка ми е Harry Potter and the Deathly Hallows,кхъм. Американската корица и има ревю към нея,ще ти я препиша,едва ли даскалката ти ще се сети,че си преписал(а). Надявам се да съм полезна,макар че лично аз не съм особен любител на Хериту. :D :lol:
In the final,seveth instalment of Harry Potter series J.K.Rowling unveils in spectacular fashion the answer to the many questions that have been so eagerly awaited. The spellbinding,richly woven narrative,which plunges,twists and turns at a breathtaking pace,confirms the author as a mistress of storytelling,whose books will be read,reread and read again.
Harry has been burdened with a dark,dangerous and seemingly impossible task:that of locating abd destoying Voldemort's remaining Horcruxes. Never has Harry felt so alone,or faced a future so full of shadows. But he must somehow find within hiself the strenght to complete the task he has been given. Potter must leave the warmth,safety and companionship of the Burrow and follow without or hesitation the inexorable path laid out for him....
Тфа е,надявам се да съм била полезна. Нивото е елементарно,така че едва ли ще има проблем с превода.

nailana
06-10-2008, 18:08
за утре имам за домашно по английски да напиша кратко ревю за моята любима книга,но честно казано нищо не ми идва ум.
ако можете да ми помогнете-ще ви бъда безкрайно благодарен.


ми прочети някоя книга и ще се сетиш