PDA

View Full Version : козметика за лице



Moonlight_88
06-10-2008, 19:40
Здравейте, искам да се посъветвам с вас по един въпрос. Вчера ходих в една аптека и разглеждах продуктите за почистване на лице. Да отбележа, че аз съм с проблемна, чувствителна, комбинирана кожа, с черни точици и пъпки и искам нещо наистина хубаво против проблемите, но и да не изсушава кожата. Понеже гледах, че продуктите на Гарниер, Нитроджина, Нивеа, Лореал и т.н. и не мога да реша кой. Ако някой е особено доволен от някоя марка, моля да ми дадете съвет.
Не че не мога да отида до първата аптека и да експериментирам сама, но не ми са дават поредните 10-12 лв. за нещо което не е хубаво.
Благодаря предварително :)

KristinDiana93
06-10-2008, 20:04
na4i na Нитроджина visibly clear , toi e losion , az go polzvam i sum mnogo dovolna , ima spirt no nqma da te izsu6i spokoino , ako si puber maha akne i 4erni to4ki :) no ako go polzva6 4esto kakto az pravq , kojata ti 6te umekni i stava vse edno hodi6 s fonduten :grin:

Moonlight_88
06-10-2008, 20:05
A онзи продукт 2 в 1 на нитроджина хубав ли е?

AliceSw
06-10-2008, 20:38
Билка с краставица и пъпеш - взех си го уж да си махам грима, но е страхотно...махна ми черните точки, както никои продукт преди това не е успявал да направи и като цяло намаля омазняването на кожата (и моята е комбинирана) :shock:

LadyCarameL
06-11-2008, 04:17
Билка с краставица и пъпеш - взех си го уж да си махам грима, но е страхотно...махна ми черните точки, както никои продукт преди това не е успявал да направи и като цяло намаля омазняването на кожата (и моята е комбинирана) :shock:
+1 И тоника и гела имам и са просто невероятни :)

Sw0rDz
06-11-2008, 05:43
Clean & Clear Exfloating той е малко груб и си чистя само носа и брадичката за да избегна натрупване на трънчета мръсотий и т.н.
Clean & Clear Advantage - цялото лице отпушва порите и почиства
Крем Здраве :D
И Bilka.

KristinDiana93
06-11-2008, 09:22
A онзи продукт 2 в 1 на нитроджина хубав ли е?

hubav e , ama ne e 4ak tolko efektiven , ne znam zavisi ot vida na kojata :)

nikinkaa
06-11-2008, 09:46
Билка с краставица и пъпеш - взех си го уж да си махам грима, но е страхотно...махна ми черните точки, както никои продукт преди това не е успявал да направи и като цяло намаля омазняването на кожата (и моята е комбинирана) :shock:
А този тоник за почистване на грима как му е името?Билка с краставица и пъпеш?И колко струва горе-долу? :):)


Аз по едно време съм с чиста кожа,после ми се появяват пъпки и седмици не се махат...

Moonlight_88
06-11-2008, 13:44
Днес си купих гела за почистване Билка, струваше 3.25, а тоника е даже по-малко. Но първо реших да изпробвам гела да видя дали ще ми се чувства добре кожата. :) И да ви кажа измих си лицето преди около 2 часа и още си го чувствам чистичко като току-що измито. :) Не ми опъва кожата както тия специализираните за акне. да не говорим как яко мирише! Направо е супер! :)
Благодаря ви, мацки за съвета. :)

angelcheeee_93
06-11-2008, 13:52
vzemi si nqkakav losion za po4istvane na lice .a specialno za 4ernite to4ki si ima specialni kremove.popitai v aptekatta i 6te razbere6 pove4ko. :)

donkihot
06-11-2008, 15:29
аз съм доволна от серията на евелин pure control! използвам измиващия гел,тоника и матиращ крем..

VilleBaby
06-11-2008, 15:47
garnier 3 in 1

Liar
06-11-2008, 19:37
Айде някоя от вас да ми напише какви са съставките на гела и тоника тоника...

LadyCarameL
06-12-2008, 04:46
http://www.krasnaya-bg.com/bilka/bg/bilka2.html :)

kathryn
06-12-2008, 08:13
clean&clear. много са добри и съответно си избираш точно за какво ти трябва. откакто ги използвам нямам проблеми. има и едно малко гелче, на което пише че намалява пъпките до 4 часа то е просто перфектно. ако ми се появи пъпка, слагам го вечерта и на сутринта и просто леко петънце... :-) :-)

_FaShIoN_
06-12-2008, 09:59
Аз съм много много доволна от продуктите на Гарниер... :)

Liar
06-12-2008, 14:36
http://www.krasnaya-bg.com/bilka/bg/bilka2.html :)
Ам мен ме интересува какво пише на гърба на гела :)

one_love
06-12-2008, 15:23
Използвала съм и Лореал и Гарниер и Neutrogena и Виши... и без резултат.В момента ползван серията за проблемна кожа на Eucerin (гела за лице и хидратитащ крем)
http://www.marvistore.com/images/creme-gel.jpg http://www.marvistore.com/images/reinigungsgel.jpg
Много съм доволна.Крема матира и хидратира идеално.Заслужава си парите!А тея марки козметики които са по 10-15 лева не струват.Няма смисъл да си даваш парите за глупости.Събери си 20-30 лева и си купи нещо качествено което да си струва.

paola_Rey
06-12-2008, 16:48
zna4i az bqx s mnogo problemno lice,vzex si seriqta na LOREAL-PURE ZONE i sam adski ama adski dovolna

Liar
06-13-2008, 17:20
http://www.krasnaya-bg.com/bilka/bg/bilka2.html :)
Ам мен ме интересува какво пише на гърба на гела :)
ЕЕЕЕ НАЧИ НИКОЙ НЕ ИСКА ДА НАПИШЕ КВИ СА СЪТАВКИТЕ!!!!БРАВО БЕ!!!!

ra4ence
06-13-2008, 17:36
И аз съм доволна от Билка

LadyCarameL
06-14-2008, 06:56
http://www.krasnaya-bg.com/bilka/bg/bilka2.html :)
Ам мен ме интересува какво пише на гърба на гела :)
ЕЕЕЕ НАЧИ НИКОЙ НЕ ИСКА ДА НАПИШЕ КВИ СА СЪТАВКИТЕ!!!!БРАВО БЕ!!!!
Разни глупости на английски.. Sodium,Aqua Methylparaben и такива още много :-D Кое по-точно те интересува?;)

Ch0c0la73
06-14-2008, 07:36
na l`oreal i na vichy sa dosta dobri produkti..a i principno kakvato i da e markata produktite za premahvane na 4erni to4ki izsushavat osobeno maskite i t.n. zatova si vzemi hidratirashto krem4e za tezi o4astaci koito 4ustvash 4e sa suhi i gotovo ;]

adizitk1
06-14-2008, 12:19
clean&clear. много са добри и съответно си избираш точно за какво ти трябва. откакто ги използвам нямам проблеми. има и едно малко гелче, на което пише че намалява пъпките до 4 часа то е просто перфектно. ако ми се появи пъпка, слагам го вечерта и на сутринта и просто леко петънце... :-) :-)
razkaji pove4e za tva gel4e-kade se prodava,kolko struva,kak to4no se kazva-vsi4ko :)

Liar
06-14-2008, 12:43
http://www.krasnaya-bg.com/bilka/bg/bilka2.html :)
Ам мен ме интересува какво пише на гърба на гела :)
ЕЕЕЕ НАЧИ НИКОЙ НЕ ИСКА ДА НАПИШЕ КВИ СА СЪТАВКИТЕ!!!!БРАВО БЕ!!!!
Разни глупости на английски.. Sodium,Aqua Methylparaben и такива още много :-D Кое по-точно те интересува?;)
Даа точно тези работи ме интересуват :) Какво пише още?Щот тия парабени не са мн полезни =)

LadyCarameL
06-14-2008, 13:09
8-) 8-) Aqua,Sodium Laureth Silfate,Disodium Laureth-3 Sulfosuccinate,Cocamidipropyl Betaine,Sodium Chloride,Cucumis Sativus(fruit) Extract,Cucumis Melo(fruit) Extract,Propylene Glycol,Cocamide DEA,Famesol,Citric Acid,PEG-7 Glyceryl Cocoate,Disodium EDTA,Methyparaben,Propylparaben,Parfum,Cl 19140/E,Cl 42090/E133 това е за гела ;) Аз имах предвид кое от състава те интересува?;]

o0ps
06-14-2008, 13:40
Билка с краставица и пъпеш - взех си го уж да си махам грима, но е страхотно...махна ми черните точки, както никои продукт преди това не е успявал да направи и като цяло намаля омазняването на кожата (и моята е комбинирана) :shock:
И с кое по точно си махаш грима? С тоника може би? И добре ли почиства? :-)

Liar
06-14-2008, 14:54
8-) 8-) Aqua,Sodium Laureth Silfate,Disodium Laureth-3 Sulfosuccinate,Cocamidipropyl Betaine,Sodium Chloride,Cucumis Sativus(fruit) Extract,Cucumis Melo(fruit) Extract,Propylene Glycol,Cocamide DEA,Famesol,Citric Acid,PEG-7 Glyceryl Cocoate,Disodium EDTA,Methyparaben,Propylparaben,Parfum,Cl 19140/E,Cl 42090/E133 това е за гела ;) Аз имах предвид кое от състава те интересува?;]
Най-сетне някой да ги напише :) Благодаря ти много :-)
За тоника не знам,обаче на гела около 70% от съставките му са вредни =)

LadyCarameL
06-14-2008, 15:05
8-) 8-) Aqua,Sodium Laureth Silfate,Disodium Laureth-3 Sulfosuccinate,Cocamidipropyl Betaine,Sodium Chloride,Cucumis Sativus(fruit) Extract,Cucumis Melo(fruit) Extract,Propylene Glycol,Cocamide DEA,Famesol,Citric Acid,PEG-7 Glyceryl Cocoate,Disodium EDTA,Methyparaben,Propylparaben,Parfum,Cl 19140/E,Cl 42090/E133 това е за гела ;) Аз имах предвид кое от състава те интересува?;]
Най-сетне някой да ги напише :) Благодаря ти много :-)
За тоника не знам,обаче на гела около 70% от съставките му са вредни =)
Дай малко повече инфо плЗ 8-)

BigFakeSmile
06-14-2008, 18:04
Garnier skin naturals Essentials Coplete clearsing milk :)

Liar
06-15-2008, 19:26
8-) 8-) Aqua,Sodium Laureth Silfate,Disodium Laureth-3 Sulfosuccinate,Cocamidipropyl Betaine,Sodium Chloride,Cucumis Sativus(fruit) Extract,Cucumis Melo(fruit) Extract,Propylene Glycol,Cocamide DEA,Famesol,Citric Acid,PEG-7 Glyceryl Cocoate,Disodium EDTA,Methyparaben,Propylparaben,Parfum,Cl 19140/E,Cl 42090/E133 това е за гела ;) Аз имах предвид кое от състава те интересува?;]
Най-сетне някой да ги напише :) Благодаря ти много :-)
За тоника не знам,обаче на гела около 70% от съставките му са вредни =)
Дай малко повече инфо плЗ 8-)
Ами виж в този сайт http://www.cosmeticsdatabase.com/search.php .На search напиши по отделно всяка една съставка.То излиза едно кръгче.Ако е зелено-съставката е безвредна ако е жълто-вредна ако е червено-много вредна.Като кликнеш на нея ти пише и какво може да причини-като например алргии и т.н. :) Но в днешно време май нищо не е безвредно...

Cherlotte
06-15-2008, 19:42
Но в днешно време май нищо не е безвредно...
Именно, във всички подобни продукти има много съставки, които са със съмнително действие върху организма, така че в случая дето се вика се избира по-малкото зло - да нямаш пъпки. :D Повечето от тези съставки действат с натрупване, затова не трябва да се прекалява с каквато и да е козметика (също така и с декоративната - грима, там също има вредни съставки). :)