PDA

View Full Version : Солариум?



Siqna_BaBy
06-10-2008, 21:44
Мацки сега реших да ходя на солариум.Ако някоя от вас е ходила ще ми даде ли информация колко процедури са нужни,красиво ли изглежа и за колко време тена избледнява? :)

BuBi008
06-10-2008, 22:06
Еми ходя на солариум но попринцип не в България но предполагам че няма никаква разлика .... сега колко процедури са нужни зависи от какво легло използваш защото има някой по силни някой по слаби но трябва да внимаваш защото не е точно както да се печеш навън ..... ако изгаряш лесно и почервеняваш е за предпочитане да използвая по слабо легло и внимаваи с минутите също. За предпочитане е да има 48 часа преди повтаряне на сесия защото горе долу тогава си проличава дали си изгоряла и тем подобни. Лично мисля че ако кожата ти е много чувствителна изобщо не си прави експерименти иначе попринцип на мен много ми харесва и изглежда добре.

Madn3s5
06-10-2008, 22:32
Еми ходя на солариум но попринцип не в България но предполагам че няма никаква разлика .... сега колко процедури са нужни зависи от какво легло използваш защото има някой по силни някой по слаби но трябва да внимаваш защото не е точно както да се печеш навън ..... ако изгаряш лесно и почервеняваш е за предпочитане да използвая по слабо легло и внимаваи с минутите също. За предпочитане е да има 48 часа преди повтаряне на сесия защото горе долу тогава си проличава дали си изгоряла и тем подобни. Лично мисля че ако кожата ти е много чувствителна изобщо не си прави експерименти иначе попринцип на мен много ми харесва и изглежда добре.

1+ и аз ходя,но не в България. По темата .. има по силни и по слаби лампи,трябва да започнеш с по слабите,за да свикнеш постепенно,иначе много пари :-D

BaBy_bS
06-11-2008, 07:44
идва лято,не е ли по-лесно да си ходиш на плажчето

pcdollsbmagi
06-11-2008, 18:29
А искам да попитам вярно ли е ,че от солариума се получава рак на кожата и е опасно за бенките по тялото,аз много искам да ида ,но моите приятелки все ми приказват такива работи против солариума….моля за компетентно мнение и съвет…предварително благодаря

Siqna_BaBy
06-11-2008, 18:43
Точно за това исках да пиша сега.Преди половин час баща ми ми каза,че солариума многократно увеличавал риска от рак на кожата и в скоро време ще е категорично забранен.... :shock: Отказах се да ходя!

Jessika_MG
06-11-2008, 19:02
Имаше наскоро пак тема за солариума, в която също писах. Аз отидох веднъж и съжалявам. Цял ден ми щипеше кожата. Съветвам те да не ходиш, още повече, ако си много бяла. Говорила съм и с козметичка, която е с богат опит и тя е твърдо против солариума. Наистина съществува риск за рак на кожата.
А и както ти казаха - идва лято, плажът е твой :)

S_L_A_D_U_R_K_A
06-11-2008, 19:08
Аз ходя 2 пъти седмично, 6 пъти съм била и съм много черна. Ходих на обикновен по 20-30 мин в началото и накрая на супер турбо! Ако те интересува нещо друго питай

Siqna_BaBy
06-12-2008, 15:29
Охх блазе ти :) Ами да много съм бяла и съм с адски чувствителна кожа,миналата година от слънцето (не съм се мазала нито веднъж със слънцезащтен) и така де....от слънцето ми се появиха едни малки нещица като брадавици.Почти не се виждат,но кожната,при която ходих ми каза,че ще се разпространяват още повече...и сега ако знаете...дори крем за лице с фактор съм си купила :D Така че май няма надежда за мен да почернея :(

Liar
06-12-2008, 15:41
Бе защо не си се мазала с лосион????????

Just_say_no
06-12-2008, 15:46
Аз съм ходила на солариум и много ми хареса.. но трябва да внимаваш да не прекалиш !!!! Защото е хипер вредно за кожата. Повече инфо търси в Гугъл.

Fx1
06-12-2008, 16:43
Аз ходя 2 пъти седмично, 6 пъти съм била и съм много черна. Ходих на обикновен по 20-30 мин в началото и накрая на супер турбо! Ако те интересува нещо друго питай

20-30 минути?!
Този солариум е бил МНОГО слаб. Като за първи път, по принцип, се стои не повече от 1.30 - 2 минути, дори за 4 можеш да изгориш зверски.
Разбира се, задължителни са слънцезащитните продукти, най-добри са тези, които се продават по козметичните салони специално за целта.

Fx1
06-12-2008, 16:45
...

Абсолютна безотговорност към собственото ти здраве.
А мислиш за почерняване.

Madn3s5
06-13-2008, 10:26
Аз ходя 2 пъти седмично, 6 пъти съм била и съм много черна. Ходих на обикновен по 20-30 мин в началото и накрая на супер турбо! Ако те интересува нещо друго питай

20-30 минути?!
Този солариум е бил МНОГО слаб. Като за първи път, по принцип, се стои не повече от 1.30 - 2 минути, дори за 4 можеш да изгориш зверски.
Разбира се, задължителни са слънцезащитните продукти, най-добри са тези, които се продават по козметичните салони специално за целта.


Къв пък е тоя за 4 мин да изгориш зверски :shock: :shock: аз където ходя първия път стоиш около 8-9 мин след тва по 12+1-2 турбо и пак оставам бяла :D

Fx1
06-13-2008, 14:07
...

Има солариуми, при които максимумът за стоене е 6 минути.
Изобщо не съм предполагала, че има такива, в които седиш по 30.
Ако отиваш за пръв път, трябва да разпиташ в салона и те ще ти препоръчат колко време да стоиш, след като очевидно от солариум до солариум има огромна разлика. (въпреки че не трябва да им се предоверяваш, някои козметички не са особено в час)
При всички положения е по-добре да седиш по-малко време от необходимото, отколкото повече.

ra4ence
06-13-2008, 14:18
:razz: :razz: :razz:

Ааа тука ми стана вече доста СМЕШНО :-D

На първо ходене се стои не по-вече от 2-3минутки! След многократни посещения и постепенно увеличаване на времето можеш да се пуснеш на 15-20минути маааааааааксимум. Не знам колко слаб и силен ти е бил солариума,но определено нещо не е наред :shock:
Относно отриц. влияния- вие си ги казахте.. вероятността за рак на кожата се увеличава, ако имате високо кръвно,проблеми с белите дробове /дишането/, за бенките също не е препоръчително.
Ако сте със светла кожа-ходете няколко пъти преди морето,за да не изгорите там, иначе не ви съветвам

BuBi008
06-13-2008, 14:36
:razz: :razz: :razz:

Ааа тука ми стана вече доста СМЕШНО :-D

На първо ходене се стои не по-вече от 2-3минутки! След многократни посещения и постепенно увеличаване на времето можеш да се пуснеш на 15-20минути маааааааааксимум. Не знам колко слаб и силен ти е бил солариума,но определено нещо не е наред :shock:
Относно отриц. влияния- вие си ги казахте.. вероятността за рак на кожата се увеличава, ако имате високо кръвно,проблеми с белите дробове /дишането/, за бенките също не е препоръчително.
Ако сте със светла кожа-ходете няколко пъти преди морето,за да не изгорите там, иначе не ви съветвам


Еми добре де обяснете защо само 2-3 минутки аз например като ходих за първи път бях за 10 а сега ходя за по 15 минути ....?! Хайде обяснете като сте толкова компетентни че явно аз нищо незнам.

ra4ence
06-13-2008, 14:42
Защото първо,че е вредно, второ,че кожата изгаря, трето,че постепенно трябва да се увеличават минутите, четвърто прочети това:
http://www.bb-team.org/forums/viewthread/8298/#87147
http://www.fema-bg.com/index.php?m=744

* Ултравиолетовата радиация е един от най-разпространените причинители на злокачествени заболявания в нашата околна среда, заради голямата си способност да прониква в тъканите и да води до атипично химично поведение, разрушавайки молекули на ДНК, РНК и други важни за клетките химични молекули;
* Свръхизлагането на UV радиационни въздействия води до увеличен оксидативен стрес и така се оказва отговорно за натрупване на свободни радикали в кожата;
* Свръхизлагането на UV има разрушително въздействие върху колагена и съответно загуба на еластичност и ускорено стареене на кожата;
* Според медицинската статистика ефектът от свръхизлагане е кумулативен - натрупва се през годините и така неконтролираните ежегодни плажни феерии и "нуждата" от модерен целогодишен тен се оказват отговорни за появата на ракови заболявания в зряла възраст;
* Излагането на слънчеви или соларни бани без защита на очите може да доведе до сериозно осветяване.

Психологични

Соларните бани стават причина за поява на пристрастеност от нов тип: тенорексия. Това е разновидност на дисморфофобия - разстройство, при което страдащите имат крайно негативна и необективна представа за външния си вид. Страдащите от тенорексия се смятат за бледи и не харесват кожата си. За тях не е достатъчно да поддържат летния тен през зимата, обикновено те стигат до крайности добивайки трайно шоколадов цвят. Тенорексията е изключително опасна заради огромния риск от канцерогенеза, на който се подлагат страдащите от нея.

Dark_Angel_F
06-13-2008, 14:47
Аз от днес ходя на соалриум и бях за 4 минути .... и не намирам разлиак в тена си ,а попринцип мн лесно изгарям .... Мисля другата седмица да ходя пак , но този пък за 6 минути ... А ходя не за друго , а защтоо в края на месеца съм на лагер и не искам там изведнъж да сатана червена като рак въпреки лосионите със защитен фактор по над 20 ( винаги така става )

BuBi008
06-13-2008, 15:01
Защото първо,че е вредно, второ,че кожата изгаря, трето,че постепенно трябва да се увеличават минутите, четвърто прочети това:
http://www.bb-team.org/forums/viewthread/8298/#87147
http://www.fema-bg.com/index.php?m=744

* Ултравиолетовата радиация е един от най-разпространените причинители на злокачествени заболявания в нашата околна среда, заради голямата си способност да прониква в тъканите и да води до атипично химично поведение, разрушавайки молекули на ДНК, РНК и други важни за клетките химични молекули;
* Свръхизлагането на UV радиационни въздействия води до увеличен оксидативен стрес и така се оказва отговорно за натрупване на свободни радикали в кожата;
* Свръхизлагането на UV има разрушително въздействие върху колагена и съответно загуба на еластичност и ускорено стареене на кожата;
* Според медицинската статистика ефектът от свръхизлагане е кумулативен - натрупва се през годините и така неконтролираните ежегодни плажни феерии и "нуждата" от модерен целогодишен тен се оказват отговорни за появата на ракови заболявания в зряла възраст;
* Излагането на слънчеви или соларни бани без защита на очите може да доведе до сериозно осветяване.

Психологични

Соларните бани стават причина за поява на пристрастеност от нов тип: тенорексия. Това е разновидност на дисморфофобия - разстройство, при което страдащите имат крайно негативна и необективна представа за външния си вид. Страдащите от тенорексия се смятат за бледи и не харесват кожата си. За тях не е достатъчно да поддържат летния тен през зимата, обикновено те стигат до крайности добивайки трайно шоколадов цвят. Тенорексията е изключително опасна заради огромния риск от канцерогенеза, на който се подлагат страдащите от нея.

Еми то е ясно че е вредно то и да стоиш да се печеш цял ден на плажа е вредно но почти всички го правят. Плюс това за кожата си е индивидуално например аз никога не съм изгаряла като да спя на закачалка или пък да стана адски червена имайки впредвид че никога не съм използвала лосиони. Аз не твърдя че солариъма е нещо хубаво и полезно напротив но просто 2-3 минути ми се виждат малко а плюс това ми се вижда че забравяш лампите защото те са по- важни а не минутите . Но няма значение всеки със собственото си мнение.

ra4ence
06-13-2008, 15:14
А на хоризонтален или вертикален си? Силата на лампите също има значение,да. Но впредвид,че сте още малки,изобщо не е полезно. В който и солариум да попиташ,ще ти кажат,че се започва с малко минути. Разбира се,ако не са мошенници и ги интересуват парите. Започвайки с малко минути и после с повече,тенът ти се задържа за по-дълго време. Същото е и с плажа,както ти го описа. Не е по-добре да се седи по цял ден и после да очакваш тенът ти да е траен.

Madn3s5
06-13-2008, 20:02
А на хоризонтален или вертикален си? Силата на лампите също има значение,да. Но впредвид,че сте още малки,изобщо не е полезно. В който и солариум да попиташ,ще ти кажат,че се започва с малко минути. Разбира се,ако не са мошенници и ги интересуват парите. Започвайки с малко минути и после с повече,тенът ти се задържа за по-дълго време. Същото е и с плажа,както ти го описа. Не е по-добре да се седи по цял ден и после да очакваш тенът ти да е траен.


Аз ходя на вертикален,и козметика който държи салона е възрастен мъж,с години практика. Така,че му имам доверие. И пак казвам първия път стоях около 8-9 минути като след тва се увеличават. Може и аз да съм в грешка,може и тук в Италия да са различни нещата, 2-3 мин. ми се струват твърде малко,дори за първи път. И все пак наистина зависи от мощността на лампата. :)

ZvEzdi4ka_
06-13-2008, 20:52
Охх блазе ти :) Ами да много съм бяла и съм с адски чувствителна кожа,миналата година от слънцето (не съм се мазала нито веднъж със слънцезащтен) и така де....от слънцето ми се появиха едни малки нещица като брадавици.Почти не се виждат,но кожната,при която ходих ми каза,че ще се разпространяват още повече...и сега ако знаете...дори крем за лице с фактор съм си купила :D Така че май няма надежда за мен да почернея :(

Az imam syshtiq problem. I moqta koja e dosta chuvstvitelna. Hodq na solarium, ne v Bulgaria, no i tam sam hodila.
Az hodq 2 pyti sedmi4no i razlikata zapochna da se zabelqzva oshte sled 3-q pyt i napravo pochernqh bez da se zachervqvam. Taka che otivai... ili na plajche ili solarium samo che ot plajche se izgarq :)

pcdollsbmagi
06-16-2008, 17:46
ами аз честно казано по прницип съм си доста тъмничка и зимата и лятото особено,когато съм на море с една дума не съм хич бяла,но сега ми се иска да отида на солариум,защото тази година се очертава да не ходя на море,пък искам да си имам тен и все още се чудя какво да правя..имам една бенка на лявото краче и една на гърба,не са нещо кой знае какво,ама са си бенки
искам да попитам като ходите не ви ли слагат нещо предпазно за бенките,а лицето ви как е..и то също се подлага на тези лъчения нали?
хем искам да ида много,хем ми изглежда страшно.... :-) :-) :-)

sweatkiss
06-19-2008, 11:24
Ами аз попринцип ходя доста честичко ,но понеже кожата ми е чувствителна седя по 4-8 минути.Досега не бях чувала за солариум в които да седиш 20-30 минути.И немисля ,че е толкова вредно (да определено не е полезно ,но чак толкова пък).То и слънцето не е много полезно ,защото има вредни лъчи и аз като се пека на плажа изгарям много и ставам червена като домат ,докато при солариума ставам директно черничка и никога не съм имала странични ефекти (зачервяване,пъпчици,парен )...И плюс това тази седмица ходя всеки ден и го съчетах с авто бронзант и съм много черничка... :grin:

FixDanaq
06-23-2008, 08:57
Ходих за пръв и последен път началото на Май-100минутки. Момичета,това е само един излишен харч! Нямам проблемна кожа,винаги чернея много бързо и силно се надявах,че солариума е идеалният начин за моята кожа-за отрицателно време(1седмица) да стана любимата мулатка :-P
Но... Ходех редовно в продължение на седмица на легнал солариум и от козметичния салон си взех за 8.90лв BRONZE на AVON за по-бързо покафеняване(БИЛ СТРАШНО ЕФИКАСЕН,нахвалиха ми го) :-D След всяко печене в солариума ме предупредиха,че поне 2/3ч не трябва да се къпя ... и умирах от сърбежи! С течение на времето от процедурите косата ми се увреди тотално,хем винаги бях с вързана коса-изпръхтя,и с много труд,маски и ампули я възстанових. Освен това получих алергичен обрив по ръцете - едри сърбяжти пъпки.Ходих на кожен лекар и ми предписаха хапове Кларинезе и едно мазило Бентоват и ми мина за няколко дни. Никога повече няма да отида!!! Само си хвърлих парите-за солариум,после и за медикаменти...Имах минимална разлика-не постигнах мечтания тен.
P.S. Проучете добре солариума на който ще ходите,ако сте решили,че искате тен. Има много измамници! Дано мнението ми е било в помощ! :wink:

Spider4eto
06-23-2008, 09:26
тази тема я бях пуснала прочети малко по-надолу има инфо за солариумите http://forum.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=170071&highlight=%F1%EE%EB%E0%F0%E8%F3%EC

bybit0o0
12-22-2008, 18:57
еми аз съм бяла и то доста...и първия път стоях 4 минути на солариума ама вертикалния че тоя хоризонталния откакто гледах последен изход и никога няма да се навия в него да вляза..та първия път си стоях 4те минути не съм изгоряла ЗВЕРСКИ .. 2рия път стоях 8 минути..и утре ще ми е 3тия път...предполагам пак 8...и ми казаха че е добре през ден да се ходи до получаване на желания тен..и след това на седмицата веднъж за да се запази..Надявам се да съм била полезна :)

varnen4e
12-22-2008, 21:49
Рак на кожата можеш да получиш и от слънцето.

Wrathchild
12-23-2008, 07:03
Е може ли да ходите на солариум и пак да нямате бледа представа?
Това, че от слънцето и от солариума се почернява е така, но НЕ СА ЕДНАКВИ!
1во - когато си на плажа можеш да седиш 30 минути до 1 час, това ако за 1 път за годината ходиш, с цел да не изгориш. Съответно се мажеш с разните му там лосиони, за да не изгориш.
2ро - на плажа се излагаш на слънцето. Което съответно излъчва UV лъчи, но благодарение на атмосферата на земята, не всички достигат до нас. Прекаляването, разбира се, не е препоръчително, но има разлика между 2 часа на плажа и 2 часа на солариум. Най-малкото, не вярвам да не знаете, че точно UV лъчите се използват в солариума, но там НЕ сте защитени от никаква атмосфера, там сте непосредствено до тях.
И така. Препоръка: влезте в час по физика и по биология и тогава задавайте въпроси защо е вредно или се изказвайте, че е като да идеш на плаж.
Варненче, да, но рак на кожата от слънцето се хваща много по-бавно, от колкото на солариум. Току що казах защо.

mynichka
12-23-2008, 11:08
аз преди ходех ...но преди това имах страхотен тен и после само го задържах с солариум ..ходех на 1 седмица 2 пъти за по 20 минутки

therichbitch
12-24-2008, 12:11
Мацки сега реших да ходя на солариум.Ако някоя от вас е ходила ще ми даде ли информация колко процедури са нужни,красиво ли изглежа и за колко време тена избледнява? :)
po- dobre si kupi nqkuv krem za ten, solariumut e mnogo vreden