PDA

View Full Version : Въпрос за менструацията



sLaDk0 b0nb0n4e
06-11-2008, 17:47
Момичета,когато очаквате да ви дойде на морето или докато сте в училище какво правите?Носите ли си превръзка или бельo.
Kогато за 1 път ви дойде отидохте ли на гинеколог.Ако да опишете прегледа.
По колко пъти на ден си сменяте превръзката и по колко пъти се къпете когато сте в менструация?
Превръзката трябва да се сменя на всеки 3 или 4 часа.Но когато спите не може,какво правите?Или например когато сте в училище за около 6 часа,сменяте ли си я?
Какви превръзки ползвате и от кои сте най-доволни?

remember_me
06-11-2008, 18:27
dran dran dran #-o
a za tamponite ne se li seti? tolkva to4no i qsno si go napisala 4e ne mi se vqrva da si go propysnala?!

sLaDk0 b0nb0n4e
06-11-2008, 19:38
dran dran dran #-o
a za tamponite ne se li seti? tolkva to4no i qsno si go napisala 4e ne mi se vqrva da si go propysnala?!
Сетих се за тях,но при случая с морето,пти използването им може да бъде получена инфекция. :(

darla
06-11-2008, 21:55
a na moreto kak misli6 da si s prevrazka samo da popitam?!6toto azza moreto dr po dobur variant ot tampon ne znam,a i pri dobra higiena i izpolzvane absolutno zadaljitelno na intimen du6-gel nqma infekcii!!!Nau4ete se!

sLaDk0 b0nb0n4e
06-12-2008, 08:29
a na moreto kak misli6 da si s prevrazka samo da popitam?!6toto azza moreto dr po dobur variant ot tampon ne znam,a i pri dobra higiena i izpolzvane absolutno zadaljitelno na intimen du6-gel nqma infekcii!!!Nau4ete se!
Може и притеб да не е имало,но никой не е застрахован.

Nadelina
06-12-2008, 09:37
Infekciite ne se poluchavat ot izpolzvaneto na tampon v moreto. Tova e glupost. Imenno tampon trqbva da izpolzvash kogato si v moreto, s prevryzka ne vijdam kak shte stane. Az lichno izpolzvam tamponi mnogo po chesto otkolkoto prevryzki, zashtoto mi e po-udobno s tqh. Inache izpolzvam Always. I prez noshtta ne si naglasqvam alarma, za da stana i da q smenqm na vseki 3-4 chasa. PO-golqma glupost ot tova ne bqh chuvala.

sLaDk0 b0nb0n4e
06-12-2008, 10:19
Infekciite ne se poluchavat ot izpolzvaneto na tampon v moreto. Tova e glupost. Imenno tampon trqbva da izpolzvash kogato si v moreto, s prevryzka ne vijdam kak shte stane. Az lichno izpolzvam tamponi mnogo po chesto otkolkoto prevryzki, zashtoto mi e po-udobno s tqh. Inache izpolzvam Always. I prez noshtta ne si naglasqvam alarma, za da stana i da q smenqm na vseki 3-4 chasa. PO-golqma glupost ot tova ne bqh chuvala.
Ти сама я каза тая глупост :razz:
А и аз не съм казала че сте стане с превръзка,просто можеш да не влизаш в водата.Там е пълно с боклуци и наистина може да хванеш някоя инфекция :( :( :(
А и тампона трябва да се сменя през 30мин. ако се влиза с него във водата.Къде ще си го сменяш - на плажа пред хората ли :shock: :shock: :shock:

Nadelina
06-12-2008, 10:48
Mojesh da poluchish infekcia ot vodata, zashtoto e mrysna, i bez da nosish tampon. I osven tova, kogato si v moreto ne ti vliza voda vyv vaginata, che da ima nqkakva prichina tampona da ti prichini infekciata. A tova da ida na more i da ne vlqza v moreto, zashtoto sym v cikal, e neposilno za men.

sLaDk0 b0nb0n4e
06-13-2008, 07:22
Попринцип може и да се получи инфекция ако не си с тампон и не си в менструация,но когато си в менструация е много по-вероятно да получиш.
И това съм го чувала от специалист,а на много места тук във форумите го пише.

fche4
06-13-2008, 12:52
Tva za prevruskie prez no6tta..mi mnogo prosto kato polzvash no6tni prevruski!Tqh nqma kvo da gi smenq6 prez 3/4 chasa!A za tamponite vinagi moje da se poluchi infekciq,a kato iska da vliza vuv vodata sh vliza se pak tva ne e vodopad nqa da trugne da teche tolko :) a btw ti ima6 li cikal?

MidnightCreep
06-13-2008, 12:56
То има нощни превръзки за цалта.Не е нужно да ставаш на половин час,за да си сменяш "памперса".За през деня зависи колко силно течение имаш.Аз си ги сменям сутрин,след даскало и вечерта.Ако има нужда и в училище.
Що се карате,бе?Тампонът като всяко едно чуждо тяло/вещество винаги може да предизвика инфекция.

ra4ence
06-13-2008, 15:27
За през нощта - превръзки,мн ясно.
Лично аз не съм почитателка на тампоните. Не е хубаво мръсотичта и кръвта да се задържат в тялото. При 2 гинеколога съм била, и двата са ми го казвали.

evalongoriq
02-08-2009, 16:03
Момичета,когато очаквате да ви дойде на морето или докато сте в училище какво правите?Носите ли си превръзка или бельo.
Kогато за 1 път ви дойде отидохте ли на гинеколог.Ако да опишете прегледа.
По колко пъти на ден си сменяте превръзката и по колко пъти се къпете когато сте в менструация?
Превръзката трябва да се сменя на всеки 3 или 4 часа.Но когато спите не може,какво правите?Или например когато сте в училище за около 6 часа,сменяте ли си я?
Какви превръзки ползвате и от кои сте най-доволни?

Имам цикъл от 6 месеца и не ми се е случвало да ходя на море с цикъл.Иначе в училище нося винаги превръзки и чисто бельо.
Когато ми дойде за пръв път не съм ходила на гинеколог и за сега не мисля и да ходя.
Моят цикъл е по силен и 2 и 3 ден през 1 час я сменям!Нощно време съм с нощна превръзка на оулейз.В училище си я сменям!
Най-доволна съм от оулеиз ултра супер :)

Biskfitka
02-08-2009, 16:38
Еми аз ползвам само нощни превръзки 8-) особено първите дни...А иначе и тампони ползвам (Паломита и Евент).Понякога (при много слабо течение) ползвам преврзъки на Always или Everbell :)

А иначе когато ми дойде за първи път не ходих на гинеколог.
И в училище не си нося бельо :? Само превръзки и тампон (него си го нося постоянно за всеки случай :D )... А когато очаквам да ми дойде и трябва да изляза някъде или съм на училище си слагам обикновенна превръзка ии съм спокойна 8-)

foreverr
02-08-2009, 19:50
От превръвзките в анкетата никои не използвам, а използвамн everbel i flirt.А иначе до сега мнго рядко ми се е случало да не съм в цикъл и да си нося превръзка за всеки случай, но бельо никога не съм си носила.Иначе при мене си е лесно, защото първите 1-2 часа като ми дойде ми тече много слабо и дори и една салффетка ме оправя докато се пребера да се сменя.А за това дали съм ходила на гинеколог когато за 1 път ми дойде-НЕ не съм ходила, не мисля, че е нужно.Ми зависи от течението понякога ги сменям на 2-3 чса, друг път на 3-4-5, но повече от 5 часа не я държа.Мия се отдолу по 1-2 пъти дневно.През ноща не си я сменям тъй като няма да се събудя заради някоя си тъпа превръзка, карче кат се събуда сутринта и е много пълна :D . Когато съм в училище си я сменям да.Иползвам everbel за първите 3-4 дни от цикъла и flirt за последните 2-3 дена от цикъла и от тях съм си най-доволна.Преди бях на always, но ги развалиха.