PDA

View Full Version : В цикъл на морето??? ;(



Enitto
06-11-2008, 16:48
Какво става ако очасваш да ти дойде на морето? Тампони ли трябва да се ползват? Чух,че те могат да предизвикат инфекция във водата. А и не искам баща ми да разбира, че съм в цикъл. Какво да правя???

Christ
06-11-2008, 16:53
Защо пък баща ти да не разбира, че си в цикъл? :shock:

Enitto
06-11-2008, 16:53
Ми срам ме е. :(

Enitto
06-11-2008, 16:53
Ми срам ме е. :(

Christ
06-11-2008, 16:55
Той ти е баща... на него ако не се доверяваш на кого? :(

Обясни му и той ще ти даде съвет със сигурност. :) Ако не - майка ти?

sLaDk0 b0nb0n4e
06-11-2008, 17:00
Как ще го помоли за съвет???? :lol: :lol: :lol:
Та той е мъж-няма менструация откъде на къде ще и дава съвет?

Enitto
06-11-2008, 17:01
Майка ми- кво за нея??? Мн ясно,че ще ме разбере и въобще не ме е срам от нея. Въпроса е дали да използвам тампон или и аз нз.... :-o

keep_smiling
06-11-2008, 17:07
зависи на колко си ... на много не са им удобни а и някои не ги понасят, има и инфекции.. но друго спасение за морето няма... Щом питаш значи си по малка, следователно единствения отговор можеш да откриеш в майка ти, която те познава най- добре ;) Успех !

Boyd
06-11-2008, 17:12
Кофти - нЕма да ходиш У водАта. Ще ти кажа, че баща ти ще разбере и без да му казваш, дори ако влизаш във водата. Спокойно - срамувай се.

summer_moon31
06-11-2008, 17:44
Za6to da ne hodi vuv vodata?? Nali za tova sa tamponite (more, basein, kusa pola ;) ). Az sum 4uvala i dvete krainosti: nqkoi sa mi kazvali, 4e moje da se polu4i infekciq :? drugi, 4e nqma problem... na men ne mi se e slu4valo :-o

darla
06-11-2008, 20:58
Майка ми- кво за нея??? Мн ясно,че ще ме разбере и въобще не ме е срам от нея. Въпроса е дали да използвам тампон или и аз нз.... :-o
Mi e takova za maika to,ne e li po-dobre tq da ti dade suvet ot kolkoto nepoznati?!?!?!??! TAKOVA!!!
po temata-tamponi!Ba6ta ti jena ne e vijdal i da znae6,4e na maika ti vseki mesec kato i doide po4va da i se prismiva!!! :?

sLaDk0 b0nb0n4e
06-12-2008, 07:24
Майка ми- кво за нея??? Мн ясно,че ще ме разбере и въобще не ме е срам от нея. Въпроса е дали да използвам тампон или и аз нз.... :-o
Mi e takova za maika to,ne e li po-dobre tq da ti dade suvet ot kolkoto nepoznati?!?!?!??! TAKOVA!!!
po temata-tamponi!Ba6ta ti jena ne e vijdal i da znae6,4e na maika ti vseki mesec kato i doide po4va da i se prismiva!!! :?
1.Не може да ползва тампони,защото може да се получи инфекция.
2.Защо пък баща и да разбира?Все пак това е нещо женско и не е нужно и мъжете да знаят кога,къде и защо ти идва

Nadelina
06-12-2008, 08:43
Po-minalata godina bqh na more s bashta si. Ochakvah da mi doide na moreto, no za moq radost ne se sluchi. I tochno predi da se kachim v avtobusa na trygvane za vkyshti, mi doide. Nai-spokoino mu kazah, che mi e doshlo i mi trqbvat prevryzki. Iztichahme zaedno do edin magazin i kupihme. Interesno, ako ti beshe sluchilo sashtoto kakvo shteshe da napravish ti.

LizZz
06-12-2008, 11:16
Майка ми- кво за нея??? Мн ясно,че ще ме разбере и въобще не ме е срам от нея. Въпроса е дали да използвам тампон или и аз нз.... :-o
Mi e takova za maika to,ne e li po-dobre tq da ti dade suvet ot kolkoto nepoznati?!?!?!??! TAKOVA!!!
po temata-tamponi!Ba6ta ti jena ne e vijdal i da znae6,4e na maika ti vseki mesec kato i doide po4va da i se prismiva!!! :?
1.Не може да ползва тампони,защото може да се получи инфекция.
2.Защо пък баща и да разбира?Все пак това е нещо женско и не е нужно и мъжете да знаят кога,къде и защо ти идва
Бащата се радва като види, че момичето му започва да става жена..
Какво е това мислене от ваша страна - не знам.. Не трябвало да знае..
Ми за какво и е баща? Само пари да изкарва?!

sLaDk0 b0nb0n4e
06-12-2008, 16:07
Майка ми- кво за нея??? Мн ясно,че ще ме разбере и въобще не ме е срам от нея. Въпроса е дали да използвам тампон или и аз нз.... :-o
Mi e takova za maika to,ne e li po-dobre tq da ti dade suvet ot kolkoto nepoznati?!?!?!??! TAKOVA!!!
po temata-tamponi!Ba6ta ti jena ne e vijdal i da znae6,4e na maika ti vseki mesec kato i doide po4va da i se prismiva!!! :?
1.Не може да ползва тампони,защото може да се получи инфекция.
2.Защо пък баща и да разбира?Все пак това е нещо женско и не е нужно и мъжете да знаят кога,къде и защо ти идва
Бащата се радва като види, че момичето му започва да става жена..
Какво е това мислене от ваша страна - не знам.. Не трябвало да знае..
Ми за какво и е баща? Само пари да изкарва?!
1.Това,че използваш тампони или превръзки изобщо не означава,че си жена.
2.Никой баща не се раздва,че малкото му момиченце става жена.Я попитай баща си дали иска да пораснеш и да напуснеш дома.НЕ.Всеки баща предпочита да има малко сладко детенце,което да го слуша и да го обича,а не жена,която да има свой собствен живот и която по-скоро да спори с баща си отколкото да го слуша.

JustBecko
06-12-2008, 16:12
Майка ми- кво за нея??? Мн ясно,че ще ме разбере и въобще не ме е срам от нея. Въпроса е дали да използвам тампон или и аз нз.... :-o
Mi e takova za maika to,ne e li po-dobre tq da ti dade suvet ot kolkoto nepoznati?!?!?!??! TAKOVA!!!
po temata-tamponi!Ba6ta ti jena ne e vijdal i da znae6,4e na maika ti vseki mesec kato i doide po4va da i se prismiva!!! :?
1.Не може да ползва тампони,защото може да се получи инфекция.
2.Защо пък баща и да разбира?Все пак това е нещо женско и не е нужно и мъжете да знаят кога,къде и защо ти идва
Бащата се радва като види, че момичето му започва да става жена..
Какво е това мислене от ваша страна - не знам.. Не трябвало да знае..
Ми за какво и е баща? Само пари да изкарва?!
1.Това,че използваш тампони или превръзки изобщо не означава,че си жена.
2.Никой баща не се раздва,че малкото му момиченце става жена.Я попитай баща си дали иска да пораснеш и да напуснеш дома.НЕ.Всеки баща предпочита да има малко сладко детенце,което да го слуша и да го обича,а не жена,която да има свой собствен живот и която по-скоро да спори с баща си отколкото да го слуша.
Ех, че...

Ставаше въпрос за идването на "менструацията", а не за тампоните!

sLaDk0 b0nb0n4e
06-13-2008, 06:19
Майка ми- кво за нея??? Мн ясно,че ще ме разбере и въобще не ме е срам от нея. Въпроса е дали да използвам тампон или и аз нз.... :-o
Mi e takova za maika to,ne e li po-dobre tq da ti dade suvet ot kolkoto nepoznati?!?!?!??! TAKOVA!!!
po temata-tamponi!Ba6ta ti jena ne e vijdal i da znae6,4e na maika ti vseki mesec kato i doide po4va da i se prismiva!!! :?
1.Не може да ползва тампони,защото може да се получи инфекция.
2.Защо пък баща и да разбира?Все пак това е нещо женско и не е нужно и мъжете да знаят кога,къде и защо ти идва
Бащата се радва като види, че момичето му започва да става жена..
Какво е това мислене от ваша страна - не знам.. Не трябвало да знае..
Ми за какво и е баща? Само пари да изкарва?!
1.Това,че използваш тампони или превръзки изобщо не означава,че си жена.
2.Никой баща не се раздва,че малкото му момиченце става жена.Я попитай баща си дали иска да пораснеш и да напуснеш дома.НЕ.Всеки баща предпочита да има малко сладко детенце,което да го слуша и да го обича,а не жена,която да има свой собствен живот и която по-скоро да спори с баща си отколкото да го слуша.
Ех, че...

Ставаше въпрос за идването на "менструацията", а не за тампоните!
Много добре знам за какво ставаше въпрос,само че през менструацията се ползват тампони така че е едно и също.Това че имаш менструация не значи че си жена.

hottie
06-13-2008, 08:22
Винаги съм ползвала тампони и никога не съм имала инфекции. Това с инфекциите не е вярно, но трябва да го смениш като излизаш от водата - не стой с него.

fenkatakrisi952
06-13-2008, 09:13
Ако влезеш във водата с тампони много лесно ще се педизвика имфекция.Най-добре отиди на гинеколог да ти испише някакви хапчета за забавяне на цикала 8)

Yancheto
06-13-2008, 10:36
E,хора,стига сте плашили момичето!Не е задължително като влезе във водата,да получи инфекция!Майка ми от колко години си влиза с тампони в басейни и в морето,а нищо й няма!Пък и там ,където е тампона,вода не може да влезе!Спокойно може да си използва тампони на мореето,нищо няма да и стане!

LadyDy
06-13-2008, 12:30
Ми срам ме е. :( И аз да бях на твое място, щеше да ме е срам.

ra4ence
06-13-2008, 14:24
Аз просто не влизам във водата,седя си като змия на плажа и се пека само :x
Иначе миналата година моя приятелка си слагаше тампони,след това нямаше проблеми. Но нали значеш,че те са за около 3 часа ;)

CfEtii
06-13-2008, 17:03
Слагаш тампона,къпеш си се,проверяваш се и тва е.

LizZz
06-13-2008, 19:32
Аз правя изводи от собствения си баща.. Радваше се, когато на сестра ми и дойде за първи път..
Обича да му се споделя всичко, както и става. А не да се крием от собствените си родители. Ти криеш ли се от собствените си родители, бонбонче?

hottie
06-13-2008, 19:34
ВЛИЗАНЕТО ВЪВ ВОДА С ТАМПОНИ НЕ ПРЕДИЗВИКВА ИНФЕКЦИИ!!!

sLaDk0 b0nb0n4e
06-13-2008, 20:04
Не се крия,споделям много неща с тях.
За менструацията си съм споделила с маийка ми,не с баща ми много ясно.

LizZz
06-13-2008, 20:14
Не се крия,споделям много неща с тях.
За менструацията си съм споделила с маийка ми,не с баща ми много ясно.
Няма значение.. Още ми е странно защо толкова изолирате бащите..

la4ezara
06-14-2008, 05:28
Аз подкепям sLaDk0 b0nb0n4e във всеки неин пост - за какво да казва на баща си - какво може да направи той - нищо. Може да си сложиш тампон, но да влизаш по-рядко във водата. Аз така правих, когато бях на море и ми беше супер.

Nadelina
06-14-2008, 06:37
Не се крия,споделям много неща с тях.
За менструацията си съм споделила с маийка ми,не с баща ми много ясно.
Няма значение.. Още ми е странно защо толкова изолирате бащите..
Da, i na men mi e mnogo stranno zashto go pravqt. Bashta mi jivee v jenski svqt, predstavqm si ako beshe taka izoliran ot stavashtoto - shushukania, izvikvane v drugata staq, stranni pogledi ("zashtoto nqma da razbere, ne za drugo" ili "zashtoto toi e myj"). Az moga da govorq s bashta na ABSOLUTNA vsqkakva tema, nqma tema tabu.

_butterfly_
06-14-2008, 08:12
Ако влезеш във водата с тампони много лесно ще се педизвика имфекция.Най-добре отиди на гинеколог да ти испише някакви хапчета за забавяне на цикала 8)
Това коета си написала е възможно най-лошия съвет. Тези хапчета не са полезни и заради тях момичето по-късно може да има проблем с цикъла. От черноморски град съм и от години ходя на море с тампони, никога не съм имала проблеми и повярвайте ми има по-голяма вероятност да хванеш инфекция от водата когато не си в цикъл.

JustBecko
06-14-2008, 10:50
Много добре знам за какво ставаше въпрос,само че през менструацията се ползват тампони така че е едно и също.Това че имаш менструация не значи че си жена.

А че се превръщаш в такава...

Blo0dyBitch
06-14-2008, 16:50
ми тва за тампоните ти си го решаваш
аз колко пъти съм ходила на плаж с О.В.-просто не е истина...за сега не съм хващала инфекция и никой не е разбирал,че съм в цикъл(мама е мн против да се ходи на море в тоя период)
ти преди ползвала ли си ?

didivid
06-14-2008, 17:38
Но нали значеш,че те са за около 3 часа ;)
Тампон може да се носи до 8 часа. :?

la4ezara
06-15-2008, 05:16
Зависи колко е обилна менструацията

Enitto
06-15-2008, 07:38
Мс на вс. Относно бащите - не мисля,че трябва да се споделя с тях такива неща.

Enitto
06-15-2008, 07:39
Po-minalata godina bqh na more s bashta si. Ochakvah da mi doide na moreto, no za moq radost ne se sluchi. I tochno predi da se kachim v avtobusa na trygvane za vkyshti, mi doide. Nai-spokoino mu kazah, che mi e doshlo i mi trqbvat prevryzki. Iztichahme zaedno do edin magazin i kupihme. Interesno, ako ti beshe sluchilo sashtoto kakvo shteshe da napravish ti.

Ми аз щях да си нося превръзки,щом е трябвало на морето да дойде.

foreverr
06-15-2008, 16:28
Според мен няма друго решение освен тампони или да идеш на лекар и да ти даде хапче за да не ти дойде/ама тва вече не е добре, защото тези хапчета могат да ти объркат цикъла/Е има и трето решение ама то е гадно-да си си с тампон ама да не влизаш в водата, но пък то кво ще е тва море без водата?!Според мен най-доброто решение е или тампон или да кажеш на баща ти да идете след като ти свърши цикъла!Няма нищо срамно все пак ти е татко и ще те разбере!

hottie
06-15-2008, 18:34
Но нали значеш,че те са за около 3 часа ;)
Тампон може да се носи до 8 часа. :?

Не и ако влизаш във водата с него. Ако си с тампон във водата после веднага трябва да се смени

desonka
06-20-2008, 23:01
Немога да ви разбера.Да не казва на баща си.Добре де този човек да не е толкова откъсан,че да не знае.В днешно време с всяко момче или мъж можеш да говориш за меструация и т.н,съвсем спокойно.Така,че миличка няма нищо срамно да кажеш на баща си,защото той и без друго ще усети.А за тампоните наистина това е най-добрия вариант.

SeXy_BeBe
06-21-2008, 09:14
Разбира се, че може да ползваш тампони. Само когато излизаш от водата веднага трябва да си го смениш за да не получиш някоя инфекция...... Иначе и на мене ми се е случвало да отида на море и да ми дойде и няма нищо срамно в това..... А и на морето повечето момичета, а и през летния сезон ползват тампони, по удобни са. Но когато си в къщи или в квартирата може най спокойно да си ползваш превразка, както и когато си лягаш, а през деня когато навън си ползвай тампони, НО сама си прецени какви да си купиш и на колко време да ги сменяш.

m3ch3ncee
06-21-2008, 11:29
Аз съм решила-ако ми дойде на морето ща не ща ще пъхам тампони :D Макар че се надявям да не ми се налага... :?

the_beautiful_smile
06-21-2008, 18:11
тая година и на мен ми се очертава нещо такова (да ми дойде на морето) но се надявам да ми избърза както винаги защото не смятам да влизам във водата когато съм цикъл :? :?

MirCa
06-22-2008, 20:25
Не се крия,споделям много неща с тях.
За менструацията си съм споделила с маийка ми,не с баща ми много ясно.
Няма значение.. Още ми е странно защо толкова изолирате бащите..

моя баща лично много го е гнус за такива работи и много се изнервям като почне със издаването на звуците ,когато показва че го е глус когато види чистите превръзки в шкафчето .... не мога да казвам нищо с баща си ядосва се постоянно,а представям си ако му кажа ...... пък и да не говорим че реакцията на баба ми беше ... ВНИМАВАЙ !! когато ми дойде :? :? :? не ги разбирам тия хора :x

smlie
06-26-2008, 19:52
tampon nemoij da polzva6 imamn riskove a i trqq se te otforeli za da ti e po leso i udobno ..po huu prevruzka i nqq bara6 vodata :D

EveTo
06-27-2008, 10:04
не е верно,не е задължително да е отворена, за да ползва тампон ,има си тампон за девствени, са стра6но мани4ки и удобни и пазят достатъ4но,аз по4ти всеки път на морето сам с тампон ;)

miss_survivor
06-28-2008, 13:23
хах милата...знам кво е ...мене също ме беше срам от баща ми като ми дойде и казах на майка ми да си мълчи ..ама тя отиде и му каза....свиква се...пък и кат ти е баща...иначе по въпроса с тампони разбира се за да не се вижда през банския превръзката...можеш да с екъпиш ама не се кисни много във водата...цопни се после на слънце и никой няма да разбере ;)

Forester
06-28-2008, 22:51
Аз бях в цикъл на морето.Ползвах тампони и нямаше никакви проблеми.Иначе има и хапчета...

pasii_sladuranata
06-29-2008, 10:24
:shock: бащати няма да ти се засмее се пак ти е баща,кажи му да отидете на море следващата седмица и готово ;)

o0ps
06-30-2008, 00:07
:shock: бащати няма да ти се засмее се пак ти е баща,кажи му да отидете на море следващата седмица и готово ;)
+1 или както казаха преди мен с тампон, но това е по-добрия вариант. :-D

SuNsEt
06-30-2008, 13:53
тая година и на мен ми се очертава нещо такова (да ми дойде на морето) но се надявам да ми избърза както винаги защото не смятам да влизам във водата когато съм цикъл :? :? +1 :(

hgfh
06-30-2008, 19:28
тая година и на мен ми се очертава нещо такова (да ми дойде на морето) но се надявам да ми избърза както винаги защото не смятам да влизам във водата когато съм цикъл :? :? +1 :(
+2 :(