PDA

View Full Version : Пиърсинг на пъпа



cvety_i_bebeto
06-11-2008, 22:22
Ето го и моят ? ... Искам пиърсинг на пъпа и искам да попитам къде има добри студия за да направя това, и по-специално за "На тъмно"-гр.София какво ви е мнението. И колко ще ми струва? Благодаря предварително! :-D

Glezanka
06-11-2008, 22:25
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=176298

Темата свързана с На Тъмно ....
Подобни теми бол в тоя форум ... :)

ELiTyYy
06-12-2008, 08:53
оф божеее..тая търсачка горе за кфо служи може ли да попитам и аз ...
ТЕМИ ЗА ПРОБИВАНЕ КОЛКОТО ИСКАШ...
100 ПЪТИ съм обяснявала в 10000 теми... и за обици на пъпа и за обица на езика(защото имам...и знам всичко по въпроса..) ... колко струва,как се пробива,боли ли..кво се праи след това...
...................няма и тука да обяснявам..ползвай търсачката

paola_Rey
06-12-2008, 14:55
GRIJA
1-7 дни - промива се 3 пъти на ден с кислородна вода, може и антибиотик да се слага, не е задължително
7-14 дни - промива се поне 2 пъти дневно с антибактериален сапун и/или физиологичен разтвор
14-30 дни - промива се поне веднъж дневно с антибактериален сапун и/или физиологичен разтвор
30 дни-3 месеца - почиства се ежедневно с клечка за уши, напоена с топла вода с морска сол(чаена лъжичка в шишенце минерална вода) и при всяко къпане с антибактериален сапун(както се прави и през по-ранните етапи)
След 3 месеца - промива се при необходимост с антибактериален и солена вода.
Обицата не се сменя първите 3-4 месеца. След това не се сменя често. Добре е да се избере обица без остри ръбове, без излишни висулки, най-добре - две топчета. Материал - титан, може и тефлон. Стоманата (или "медицинско сребро") не е препоръчителна за пресен пиърсинг, защото може и да има алергична реакция, но това е рядко.
За да се запази по-дълго пиърсингът: да се носят дрехи, които не се закачат, не са от прилепнали изкуствени материи, не отделят голямо количектво мъхчета. Да не се пипа с мръсни ръце по никакъв повод, да не се дърпа и притиска излишно обицата, дори и при почистване, независимо дали вече е заздравял пиърсът.
Въпреки всичко, възможно е кожата да изтънее доста, просто защото при движението на тялото се оказва натиск на пиърсът - това е естествен процес, който не може да се спре. Възможно е изтъняването да е с 1-2 мм или по-малко, но може и да е драстично - при видимо зачевряване на и около кожата на пиърса, течене на гной трябва да се отиде в студио. Не е препоръчително да се свали обицата, преди да се види от пиръсър, защото може да има инфекция, която след махането да се развие под кожата и да създаде повече проблеми.

INA4E AZ SI IMAM OBI4KA I ZA SEGA DA 4UKNEM DA DARVO NQMAM NIKAKVI PROBLEMI,NO ZA JALOST NE SAM OT SOFIQ I NE MOGA DA TI POMOGNA,A SAMOTO PROBIVANE NE BOLI IZOB6TO :grin: :grin: :grin:

Siqna_BaBy
06-12-2008, 15:43
Аз си пробих пъпа преди 1 месец в много яко студио,но не в София. :) Лично на мен всичко ми излезе 34 лв...22 обицата,10 пробиването и 2 лж лекарство.Мн съм доволна засега и нямам проблеми с пъпчето :) Аз си го промивах всеки ден по 3 пъти със спирт или кислородна вода и слагах Гентамицин.

Jamalska
06-12-2008, 16:11
с тая GRIJA аз бих се побъркала

paola_Rey
06-12-2008, 16:44
emi kato se nalaga....v na4aloto ne mi be6e lesno no kato se svikne da misli6 za piarsa ve4e e pesen napravo,samo sedi6 i mu se kefi6 8-) 8-) 8-)

EJI4eTy
06-12-2008, 17:28
сетихте се да се пробивате :D лятото :D - аре на басейн - аре на море ... а пъпа ви ще заприлича на .... айде със здраве :)

PollyPoi
06-12-2008, 18:56
Тва е адски позьорско...определено не ми харесва! :?

DiScOnEcTeD
01-17-2010, 15:23
СЛЕД ПРОДУПЧВАНЕТО МОЖЕ ЛИ ДА СЕ СПОРТУВА ВЕДНАГА СЛЕД ТОВА ИЛИ ТРЯБВА ДА СЕ ИЗЧАКА НИАКОЛКО МЕСЕЦА ?

VeNuTuYu
08-04-2010, 09:49
оф божеее..тая търсачка горе за кфо служи може ли да попитам и аз ...
ТЕМИ ЗА ПРОБИВАНЕ КОЛКОТО ИСКАШ...
100 ПЪТИ съм обяснявала в 10000 теми... и за обици на пъпа и за обица на езика(защото имам...и знам всичко по въпроса..) ... колко струва,как се пробива,боли ли..кво се праи след това...
...................няма и тука да обяснявам..ползвай търсачката


emi ok br na tebbb sq momi4eto pita 6ot iska da znae :P :P :P
a po temata mn fr sa se produp4vali tam kazaha 4e e dobro :) :) :) [/i]

monituuu
09-10-2010, 13:44
Мога да кажа , че болката преминава точно за 5 секунди . Лично аз не мога да спортувам , защото кожата ми се опъва и почва да ме боли . Най - добре е да се пръскате с оксикорт , ако искате да заздравее по-бързо . За съжаление не съм се пробивала в София и не мога да помогна.

N0_feAR
09-10-2010, 20:46
СЛЕД ПРОДУПЧВАНЕТО МОЖЕ ЛИ ДА СЕ СПОРТУВА ВЕДНАГА СЛЕД ТОВА ИЛИ ТРЯБВА ДА СЕ ИЗЧАКА НИАКОЛКО МЕСЕЦА ?
зависи какво спортуваш - ако ходиш на плуване за дължително трябва да почакаш известно време заради хлора във водата. Освен това след пробиването трябва да внимаваш и със закачането по дрехи и т.н. Аз например се занимавам с танци, пробих си се преди 3 години и веднага си отидох на тренировка и нямах проблем. Просто бъди по-внимателна и си почиствай редовно пиърсинга

sissy94
07-07-2011, 18:53
Искам да попитам нещо тук за да не правя нова тема. Значи, имам обечка на пъпа от Ноември месец миналата година, но има нещо което ме притеснява. Явно при пробиването пиъристът ми е взел малко кожа и самата обеца не е толкова дълбоко колкото се правят попринцип, но това за сега не ми е правило никакъв проблем и не съм забелязала кожата да е изтъняла или нещо подобно и все пак се тревожа. Колко време след пробиването е възможно организмът да изхвърли обецата? И след 7 месеца възможно ли е да ми изтънее кожата при положение, че откакто съм се пробила до сега не забелязвам никаква разлика?
Благодаря предварително :)

victoria.grozeva
08-03-2013, 21:46
Aз искам да си направия,но някой ми беше казал,че не можело да се спортува и тича много...някви филми...искам да попитам- вярно ли е ?:)Благодаря

heartshapedbox
08-04-2013, 10:04
Да, в началото не е добре за обицата.