PDA

View Full Version : За бесмислените спорове дали има или няма Бог?



Страници : 1 [2]

xaxa
07-07-2008, 17:29
За Бог няма ограничения!
Той ако незнае всичко, тогава кой...
представи си че ти изобретиш някаква мачина... ти ще си запознат с абсолютно всички подробности в нея, докато другите колкото и да я изучават няма да знаят вс тънкости в твоята машина (освен ако не е нещо елементарно) а в случая, Света е изключително сложен! дано схвана нещо от моя пример...
ex obache moqta ma6inq nqma da e bezkraina i nqma postoqno da se rajdat novi ne6ta (zvezdi) da se bl1skat meteori i da ima cherni dupki koito kfo praqt i te neznaqt ..
eto 1 primer zada znae6 vsi4ko trqbva primerno da znae6 i tova
kolko zvezdi ima v momenta vsqka do vsqka na kakvo rastoqnie sa kakva masa imat ot kakvo sa s1zdadeni ot koga sa s1zdadeni i taka ima i o6te mnogo koeto moje6 da znae6..

lsd43
07-07-2008, 17:30
Няма как да достигнем до истинското познание за Бог, просто защото Бог е източника на познанието. А това познание е безкрайно и несъизмеримо с човешките представи. Можем да достигнем само до една малка частица от познанието за Бога, но в пълнота няма как. Поне в този живот.
da toi znae vsi4ko nali?

Да, Той знае всичко. :)
ako se zamisli6 kolko bezbroi ne6ta moje6 da znae6 koito postoqno se izmenqt taka da se kaje ima mn dinamika v tqx.. i da znae6 postoqno vsi4ko .. kak si go predstavq6?

Аре ще се опитам да помогна малко на защитниците на Бог като се опитам да ти обясня по-простичко горе доло какво представлява.
Представи си Бог като един гифантски супер-компютър,в който се съхранява някаква програма,да речем игра,този компютър знае какво става в играта ,защото тя е част от самият компютър.За да може да пусне играта компютърът трябва да знае всичко за играта,подобно е и положението с Бог ,Бог знае всичко,защото той е част от хората и те са част от него.Един вид компютърът се явява Бог ,а светът в който живееш е играта в която ти определяш стилът си на игра ,но пътят към краят на играта е е един и компютърът го знае,както знае какво действие трябва да предприемеш ,за да минеш играта. :)

xaxa
07-07-2008, 17:36
Няма как да достигнем до истинското познание за Бог, просто защото Бог е източника на познанието. А това познание е безкрайно и несъизмеримо с човешките представи. Можем да достигнем само до една малка частица от познанието за Бога, но в пълнота няма как. Поне в този живот.
da toi znae vsi4ko nali?

Да, Той знае всичко. :)
ako se zamisli6 kolko bezbroi ne6ta moje6 da znae6 koito postoqno se izmenqt taka da se kaje ima mn dinamika v tqx.. i da znae6 postoqno vsi4ko .. kak si go predstavq6?

Аре ще се опитам да помогна малко на защитниците на Бог като се опитам да ти обясня по-простичко горе доло какво представлява.
Представи си Бог като един гифантски супер-компютър,в който се съхранява някаква програма,да речем игра,този компютър знае какво става в играта ,защото тя е част от самият компютър.За да може да пусне играта компютърът трябва да знае всичко за играта,подобно е и положението с Бог ,Бог знае всичко,защото той е част от хората и те са част от него.Един вид компютърът се явява Бог ,а светът в който живееш е играта в която ти определяш стилът си на игра ,но пътят към краят на играта е е един и компютърът го знае,както знае какво действие трябва да предприемеш ,за да минеш играта. :)
koi e napravil toq soft ako bog e PCto ? 6toto razbrax 4e prosto se puska ot (bog PC) a koi q puska koi q e napravil?

lsd43
07-07-2008, 17:38
Няма как да достигнем до истинското познание за Бог, просто защото Бог е източника на познанието. А това познание е безкрайно и несъизмеримо с човешките представи. Можем да достигнем само до една малка частица от познанието за Бога, но в пълнота няма как. Поне в този живот.
da toi znae vsi4ko nali?

Да, Той знае всичко. :)
ako se zamisli6 kolko bezbroi ne6ta moje6 da znae6 koito postoqno se izmenqt taka da se kaje ima mn dinamika v tqx.. i da znae6 postoqno vsi4ko .. kak si go predstavq6?

Аре ще се опитам да помогна малко на защитниците на Бог като се опитам да ти обясня по-простичко горе доло какво представлява.
Представи си Бог като един гифантски супер-компютър,в който се съхранява някаква програма,да речем игра,този компютър знае какво става в играта ,защото тя е част от самият компютър.За да може да пусне играта компютърът трябва да знае всичко за играта,подобно е и положението с Бог ,Бог знае всичко,защото той е част от хората и те са част от него.Един вид компютърът се явява Бог ,а светът в който живееш е играта в която ти определяш стилът си на игра ,но пътят към краят на играта е е един и компютърът го знае,както знае какво действие трябва да предприемеш ,за да минеш играта. :)
koi e napravil toq soft ako bog e PCto ? 6toto razbrax 4e prosto se puska ot (bog PC) a koi q puska koi q e napravil?

Нямам отговор и за това не вярвам в Бог ,явно има някой или нещо по-висше и от него.

KariZma
07-07-2008, 17:42
За Бог няма ограничения!
Той ако незнае всичко, тогава кой...
представи си че ти изобретиш някаква мачина... ти ще си запознат с абсолютно всички подробности в нея, докато другите колкото и да я изучават няма да знаят вс тънкости в твоята машина (освен ако не е нещо елементарно) а в случая, Света е изключително сложен! дано схвана нещо от моя пример...
ex obache moqta ma6inq nqma da e bezkraina i nqma postoqno da se rajdat novi ne6ta (zvezdi) da se bl1skat meteori i da ima cherni dupki koito kfo praqt i te neznaqt ..
eto 1 primer zada znae6 vsi4ko trqbva primerno da znae6 i tova
kolko zvezdi ima v momenta vsqka do vsqka na kakvo rastoqnie sa kakva masa imat ot kakvo sa s1zdadeni ot koga sa s1zdadeni i taka ima i o6te mnogo koeto moje6 da znae6..

Това че се раждат и умират звезди е в реда на нещата, да не мислиш че това става без Неговото знание.... не, Бог знае дори и броят на звездите, защото Той самия ги е създал! а за черните дупки ние незнаем защо Бог ги допуска, това е все едно мравка да се опитва да схване нашия свят!!!

KariZma
07-07-2008, 17:46
Няма как да достигнем до истинското познание за Бог, просто защото Бог е източника на познанието. А това познание е безкрайно и несъизмеримо с човешките представи. Можем да достигнем само до една малка частица от познанието за Бога, но в пълнота няма как. Поне в този живот.
da toi znae vsi4ko nali?

Да, Той знае всичко. :)
ako se zamisli6 kolko bezbroi ne6ta moje6 da znae6 koito postoqno se izmenqt taka da se kaje ima mn dinamika v tqx.. i da znae6 postoqno vsi4ko .. kak si go predstavq6?

Аре ще се опитам да помогна малко на защитниците на Бог като се опитам да ти обясня по-простичко горе доло какво представлява.
Представи си Бог като един гифантски супер-компютър,в който се съхранява някаква програма,да речем игра,този компютър знае какво става в играта ,защото тя е част от самият компютър.За да може да пусне играта компютърът трябва да знае всичко за играта,подобно е и положението с Бог ,Бог знае всичко,защото той е част от хората и те са част от него.Един вид компютърът се явява Бог ,а светът в който живееш е играта в която ти определяш стилът си на игра ,но пътят към краят на играта е е един и компютърът го знае,както знае какво действие трябва да предприемеш ,за да минеш играта. :)
koi e napravil toq soft ako bog e PCto ? 6toto razbrax 4e prosto se puska ot (bog PC) a koi q puska koi q e napravil?

Нямам отговор и за това не вярвам в Бог ,явно има някой или нещо по-висше и от него.

Няма нищо по - висше от Бог!
Той е първоизточника на всичко!
Него винаги го е имало и винаги ще го има - Бог е вечен!
Това е прекалено сложно да се осмисли, тъй като нашето съзнание е ограничено и за нас всичко има начало и край, просто така сме устроени и неможе да схванем нещо извън нашата представа!

xaxa
07-07-2008, 18:02
vsi4ko si ima na4alo i kraq
pxapaxpaxp ako e ve4en dano da nemu pisne da jivee :D :lol: :lol: :lol:

kristo
07-07-2008, 20:05
Няма как да достигнем до истинското познание за Бог, просто защото Бог е източника на познанието. А това познание е безкрайно и несъизмеримо с човешките представи. Можем да достигнем само до една малка частица от познанието за Бога, но в пълнота няма как. Поне в този живот.
da toi znae vsi4ko nali?

Да, Той знае всичко. :)
ako se zamisli6 kolko bezbroi ne6ta moje6 da znae6 koito postoqno se izmenqt taka da se kaje ima mn dinamika v tqx.. i da znae6 postoqno vsi4ko .. kak si go predstavq6?

Аре ще се опитам да помогна малко на защитниците на Бог като се опитам да ти обясня по-простичко горе доло какво представлява.
Представи си Бог като един гифантски супер-компютър,в който се съхранява някаква програма,да речем игра,този компютър знае какво става в играта ,защото тя е част от самият компютър.За да може да пусне играта компютърът трябва да знае всичко за играта,подобно е и положението с Бог ,Бог знае всичко,защото той е част от хората и те са част от него.Един вид компютърът се явява Бог ,а светът в който живееш е играта в която ти определяш стилът си на игра ,но пътят към краят на играта е е един и компютърът го знае,както знае какво действие трябва да предприемеш ,за да минеш играта. :)
koi e napravil toq soft ako bog e PCto ? 6toto razbrax 4e prosto se puska ot (bog PC) a koi q puska koi q e napravil?

Нямам отговор и за това не вярвам в Бог ,явно има някой или нещо по-висше и от него.

Няма нищо по - висше от Бог!
Той е първоизточника на всичко!
Него винаги го е имало и винаги ще го има - Бог е вечен!
Това е прекалено сложно да се осмисли, тъй като нашето съзнание е ограничено и за нас всичко има начало и край, просто така сме устроени и неможе да схванем нещо извън нашата представа!
Много точно казано Панчататра, изцяло споделяме твоето мнение, защото си изцяло права. Поздравления :).

xaxa
07-07-2008, 20:33
Няма как да достигнем до истинското познание за Бог, просто защото Бог е източника на познанието. А това познание е безкрайно и несъизмеримо с човешките представи. Можем да достигнем само до една малка частица от познанието за Бога, но в пълнота няма как. Поне в този живот.
da toi znae vsi4ko nali?

Да, Той знае всичко. :)
ako se zamisli6 kolko bezbroi ne6ta moje6 da znae6 koito postoqno se izmenqt taka da se kaje ima mn dinamika v tqx.. i da znae6 postoqno vsi4ko .. kak si go predstavq6?

Аре ще се опитам да помогна малко на защитниците на Бог като се опитам да ти обясня по-простичко горе доло какво представлява.
Представи си Бог като един гифантски супер-компютър,в който се съхранява някаква програма,да речем игра,този компютър знае какво става в играта ,защото тя е част от самият компютър.За да може да пусне играта компютърът трябва да знае всичко за играта,подобно е и положението с Бог ,Бог знае всичко,защото той е част от хората и те са част от него.Един вид компютърът се явява Бог ,а светът в който живееш е играта в която ти определяш стилът си на игра ,но пътят към краят на играта е е един и компютърът го знае,както знае какво действие трябва да предприемеш ,за да минеш играта. :)
koi e napravil toq soft ako bog e PCto ? 6toto razbrax 4e prosto se puska ot (bog PC) a koi q puska koi q e napravil?

Нямам отговор и за това не вярвам в Бог ,явно има някой или нещо по-висше и от него.

Няма нищо по - висше от Бог!
Той е първоизточника на всичко!
Него винаги го е имало и винаги ще го има - Бог е вечен!
Това е прекалено сложно да се осмисли, тъй като нашето съзнание е ограничено и за нас всичко има начало и край, просто така сме устроени и неможе да схванем нещо извън нашата представа!
Много точно казано Панчататра, изцяло споделяме твоето мнение, защото си изцяло права. Поздравления :).
spored men e izcqlo sednala :)

KariZma
07-07-2008, 21:17
:smt003 :oops: :-) мерси!

xaxa
07-07-2008, 21:26
molq

po tema seki si misli kfoto iska aide peace\\//

SiegHeil
07-07-2008, 21:37
Няма нищо по - висше от Бог!
Той е първоизточника на всичко!
Него винаги го е имало и винаги ще го има - Бог е вечен!
Това е прекалено сложно да се осмисли, тъй като нашето съзнание е ограничено и за нас всичко има начало и край, просто така сме устроени и неможе да схванем нещо извън нашата представа!
Високо интелектуално и най вече обосновано и подкрепено с доказателства мнение 8-)

Christ
07-08-2008, 07:55
Няма нищо по - висше от Бог!
Той е първоизточника на всичко!
Него винаги го е имало и винаги ще го има - Бог е вечен!
Това е прекалено сложно да се осмисли, тъй като нашето съзнание е ограничено и за нас всичко има начало и край, просто така сме устроени и неможе да схванем нещо извън нашата представа!
Високо интелектуално и най вече обосновано и подкрепено с доказателства мнение 8-)

Indeed.

Нека аз да го обоснова.

Ако Бог наистина съществува и е описан на 100% в Библията, то горното мнение ще е горе долу вярно.

Бог е съществувал винаги и е създал времето, по което ние мерим съществуването. Той не подлежи на времето или на който и да е от физичните закони, които е създал.

Бог е направил света такъв, какъвто е. Със всичките физични закони, химични елементи и тн.

Защо Вселената е толкова голяма?



Небесата разказват славата Божия, И просторът известява делото на ръцете Му.


Благодаря.

skatemore
07-08-2008, 22:16
а самият бог представлява една светлина

Christ
07-08-2008, 23:40
а самият бог представлява една светлина

Аха..?

xaxa
07-09-2008, 09:03
а самият бог представлява една светлина
az mislq 4e e zapalen xrat p1k :lol:

AnzaRe
07-09-2008, 09:16
Всеки си знае своето. :-o

ISSP
07-09-2008, 21:11
Именно! Бог може да се открие и докаже най-вече чрез вярата. Но и с методите на науката пак може да бъде доказан.
Първото твърдение е най вярно... само чрез вяра... който има някакви въпроси по тая трема нека ме пита и по лично съобщение... ще му отговора като човек който на 100% знае всичко за Бог...

lsd43
07-09-2008, 21:14
Именно! Бог може да се открие и докаже най-вече чрез вярата. Но и с методите на науката пак може да бъде доказан.
Първото твърдение е най вярно... само чрез вяра... който има някакви въпроси по тая трема нека ме пита и по лично съобщение... ще му отговора като човек който на 100% знае всичко за Бог...

Чак пък на 100%.

ISSP
07-09-2008, 21:20
а самият бог представлява една светлина

Аха..?
Глупости...в същност ти не можеш да го видиш...

Christ
07-09-2008, 22:41
Именно! Бог може да се открие и докаже най-вече чрез вярата. Но и с методите на науката пак може да бъде доказан.
Първото твърдение е най вярно... само чрез вяра... който има някакви въпроси по тая трема нека ме пита и по лично съобщение... ще му отговора като човек който на 100% знае всичко за Бог...

Чак пък на 100%. Да, де.. и аз това викам...

Никой проповедник не получава 100% откровение. ;)

ISSP
07-09-2008, 22:57
ааа..а.... схванах ти мисълта... прав/а си .... ставаше дума че тва което го знам... е на 100% истина,.... извинявай че не се изразих правилно...

Freak.
07-09-2008, 23:29
Момчета и момичета, имам една молба.
Атеист съм, но уважавам религията като култура и за всичко с което е допринесла на човечеството.
Въпроса ми е следният. Защо трябва да се ходи в църква, да се пали свещ? Защо? Бог е навсякъде около нас, нали?

Не разбирам.

Christ
07-09-2008, 23:36
Момчета и момичета, имам една молба.
Атеист съм, но уважавам религията като култура и за всичко с което е допринесла на човечеството.
Въпроса ми е следният. Защо трябва да се ходи в църква, да се пали свещ? Защо? Бог е навсякъде около нас, нали?

Не разбирам. Добре си разбрал. ;) Не ходя на църква и не паля свещи. Това е просто религия, направена от някой си там... :)

Никъде в Библията не се инструктира да палим свещи, да ходим на църкви, да има църкви изобщо като институции... Камо ли, пък и политически. (Ватикана)

KariZma
07-10-2008, 09:37
Момчета и момичета, имам една молба.
Атеист съм, но уважавам религията като култура и за всичко с което е допринесла на човечеството.
Въпроса ми е следният. Защо трябва да се ходи в църква, да се пали свещ? Защо? Бог е навсякъде около нас, нали?

Не разбирам.

За паленето на свещи и аз не съм съгласна, нито да се кланяш на икони... това са глупости измислени от православието!

А относно това защо да се ходи на църква -
Бог е навсякъде, ДА, но когато ходим на църква ние се зареждаме с нова вяра и продължаваме напред.Както имаш нужда да ядеш всеки ден, така имаш нужда и от духовна храна.
Ако ходиш в църква, в която има проповеди, тези проповеди могат да те подтикнат към по - задълбочено изследване на Библията или да отркиеш някоя нова истина, за която не си се досещал до сега.
Също така, можеш да обмениш мисли и мнения или да дискутирате със свои приятели там.

По - добре ли е да си седиш сам в къщи и да изучаваш Писанието, без да имаш възможност да споделиш какво си открил и какво ти е направило впечатление. (неказвам че е лошо и сам да изучаваш Библията)
Ходенето на църква е като общуването с приятели, самоче неотиваш там да си лафиш а да чуеш какво ще ти каже Господ, било под формата на проповед или на нещо друго.
И не на последно място - чувството че не си сам, единствен вярващ, а има и други като теб! :)

Mun4o
07-10-2008, 15:50
не съм го виждала..това си е основателна причина,а и не вярвам че всичко хубаво което ми се случва е негово дело, а за лошото аз съм си виновна..това са пълни глупости.. а това че наукато го доказва..,нали се сещате преди колко години е било?то сега като пръднеш от единя край на улицата на другия казват че си се насрал...

xaxa
07-10-2008, 16:49
то сега като пръднеш от единя край на улицата на другия казват че си се насрал...
a ako se isere6 v drugiq kfo 6a kajat :D :D :D ?

SiegHeil
07-10-2008, 22:52
който има някакви въпроси по тая трема нека ме пита и по лично съобщение... ще му отговора като човек който на 100% знае всичко за Бог...

А ето и отговора който получавам на въпроса дали има документирани доказателства за съшествуването на Бог :

научно документирани доказателства няма да ти дам... не и сега... не за друго но не си готов да прочетеш такива неща...

:lol:

Christ
07-11-2008, 11:38
http://youtube.com/watch?v=Ydhf4jdeVUU

:/

xaxa
07-11-2008, 14:36
който има някакви въпроси по тая трема нека ме пита и по лично съобщение... ще му отговора като човек който на 100% знае всичко за Бог...

А ето и отговора който получавам на въпроса дали има документирани доказателства за съшествуването на Бог :

научно документирани доказателства няма да ти дам... не и сега... не за друго но не си готов да прочетеш такива неща...

:lol: :lol: oniq e nqkav t1k1v hacker..

nailana
07-11-2008, 15:40
Момчета и момичета, имам една молба.
Атеист съм, но уважавам религията като култура и за всичко с което е допринесла на човечеството.
Въпроса ми е следният. Защо трябва да се ходи в църква, да се пали свещ? Защо? Бог е навсякъде около нас, нали?

Не разбирам.

За паленето на свещи и аз не съм съгласна, нито да се кланяш на икони... това са глупости измислени от православието!

А относно това защо да се ходи на църква -
Бог е навсякъде, ДА, но когато ходим на църква ние се зареждаме с нова вяра и продължаваме напред.Както имаш нужда да ядеш всеки ден, така имаш нужда и от духовна храна.
Ако ходиш в църква, в която има проповеди, тези проповеди могат да те подтикнат към по - задълбочено изследване на Библията или да отркиеш някоя нова истина, за която не си се досещал до сега.
Също така, можеш да обмениш мисли и мнения или да дискутирате със свои приятели там.

По - добре ли е да си седиш сам в къщи и да изучаваш Писанието, без да имаш възможност да споделиш какво си открил и какво ти е направило впечатление. (неказвам че е лошо и сам да изучаваш Библията)
Ходенето на църква е като общуването с приятели, самоче неотиваш там да си лафиш а да чуеш какво ще ти каже Господ, било под формата на проповед или на нещо друго.
И не на последно място - чувството че не си сам, единствен вярващ, а има и други като теб! :)

"Бог е навсякъде, ДА, но когато ходим на църква ние се зареждаме с нова вяра и продължаваме напред."

???Да,Бог е навсякъде,но НИКОЙ не е задължен да ходи на църква.И с каква нова вяра се зареждаме,моляте обясни ми.И продължаваме напред??!!Не ми е притрябвала комерсиализирана църква,за да вярвам.Ходила съм и на нищо не са ми научили,само пари са ми искали,а нямат право.Мошенници са.Аз вярвам,но не се нуждая от никоя църква или свещеник!Само Бог ми е началник,Той ме зарежда с вяра и с Него продължавам напред.
Но съгласна съм,че има и истински църкви,където можеш да дискутираш и да задаваш въпроси,на които дълго време си търсил отговор.Но малко са останали такива.

"По - добре ли е да си седиш сам в къщи и да изучаваш Писанието, без да имаш възможност да споделиш какво си открил и какво ти е направило впечатление."

Какво лошо има?И защо пък да нямаш възможност да споделиш с някой,във всеки един момент може.

"Ходенето на църква е като общуването с приятели, самоче неотиваш там да си лафиш а да чуеш какво ще ти каже Господ, било под формата на проповед или на нещо друго."

Общуване с приятели?Точно днешната църква не може да се нарече "приятел"!Но не смятам,че си достатъчно умствено узряла,за да го разбереш,а си прекалено заблудена.Не всичко е такова каквото изглежда.

"самоче неотиваш там да си лафиш а да чуеш какво ще ти каже Господ"
Защо смяташ,че единственият начин да разбереш какво ти говори Господ,е чрез свещеник,проповед или нещо друго?Бог може да общува със всеки един човек,стига ние да го желаем и да вярваме.Не става дума само чрез думи,но и чрез сърцето.Да го усещаш и в душата,и в духът си,и да бъде постоянно в мислите ти.Да Го допуснеш в себе си,Той да действа чрез теб,...и след време самият ти се променяш изцяло...целите,мечтите,лич остта,действията ти...започваш да виждаш света през други очи,да разбираш и виждаш неща,които никой друг не е разбирал и виждал,чувстваш се обичан.Чувстваш утеха в молитвата,сякаш Той е до теб и е разперил ръцете си над теб,и те закриля.Знаеш,че всеки може да те предаде,и родителят,и най - близкият приятел,ясно ти е че всеки може да те отхвърли и нарани,но чувстваш,разбираш и си убеден,че Бог никога няма да те предаде,да те отхвърли или нарани.Знаеш,че те обича,и сякаш това чувство ти е напълно достатъчно,то е което те прави щастлив.Не те интересува вече,дали ближният ще те хули и отблъсне,защото знаеш,че има Христос един,Най - прекрасен,И Бог,който е en pasi kai iper panton - във всичко и над всичко,знаеш че Той ще нанесе поражение на враговете ти,и ще те обича винаги.И вече от нищо на света не изпитваш страх,и от никой уплаха,само от Него.

Freak.
Не си длъжен да ходиш на църква,дори и повече никога да не стъпиш в нея,това не е грях.Не е нужно да палиш свещи.Никъде в Библията не съм чела подобни неща.Религията не бива да се налага,тя е избор на всеки един.В крайна сметка (може би мн от Вас няма да са съгласни с това),не ние търсим Бог,а Той търси нас,ние само трябва да Го допуснем(което повтарям,е личен избор на кой да е).

Christ
07-11-2008, 16:12
Freak.
Не си длъжен да ходиш на църква,дори и повече никога да не стъпиш в нея,това не е грях.Не е нужно да палиш свещи.Никъде в Библията не съм чела подобни неща.Религията не бива да се налага,тя е избор на всеки един.В крайна сметка (може би мн от Вас няма да са съгласни с това),не ние търсим Бог,а Той търси нас,ние само трябва да Го допуснем(което повтарям,е личен избор на кой да е).

Бог не ни търси. Това, че ти вярваш не е твой избор а Негов. Негова воля е да вярваш, да се покаеш за греховете си и да Го следваш. От там нататък как го правиш, обаче, е твоя воля.

nailana
07-11-2008, 16:27
Freak.
Не си длъжен да ходиш на църква,дори и повече никога да не стъпиш в нея,това не е грях.Не е нужно да палиш свещи.Никъде в Библията не съм чела подобни неща.Религията не бива да се налага,тя е избор на всеки един.В крайна сметка (може би мн от Вас няма да са съгласни с това),не ние търсим Бог,а Той търси нас,ние само трябва да Го допуснем(което повтарям,е личен избор на кой да е).

Бог не ни търси. Това, че ти вярваш не е твой избор а Негов. Негова воля е да вярваш, да се покаеш за греховете си и да Го следваш. От там нататък как го правиш, обаче, е твоя воля.

Замислих се,и да прав си,но и Той се бори за нас,нали,за душите и спасението ни...Става Негов избор,когато ние Го приемем,и сключим 'духовен' договор(завет) с Него.Все пак Той не насилва никой да вярва.Или не съм те разбрала,или отново бъркам...извинявам се предварително.

Christ
07-11-2008, 16:39
Freak.
Не си длъжен да ходиш на църква,дори и повече никога да не стъпиш в нея,това не е грях.Не е нужно да палиш свещи.Никъде в Библията не съм чела подобни неща.Религията не бива да се налага,тя е избор на всеки един.В крайна сметка (може би мн от Вас няма да са съгласни с това),не ние търсим Бог,а Той търси нас,ние само трябва да Го допуснем(което повтарям,е личен избор на кой да е).

Бог не ни търси. Това, че ти вярваш не е твой избор а Негов. Негова воля е да вярваш, да се покаеш за греховете си и да Го следваш. От там нататък как го правиш, обаче, е твоя воля.

Замислих се,и да прав си,но и Той се бори за нас,нали,за душите и спасението ни...Става Негов избор,когато ние Го приемем,и сключим 'духовен' договор(завет) с Него.Все пак Той не насилва никой да вярва.Или не съм те разбрала,или отново бъркам...извинявам се предварително.

Ъх..

Бог избира Свой народ от света. Това е.

lsd43
07-11-2008, 19:00
Freak.
Не си длъжен да ходиш на църква,дори и повече никога да не стъпиш в нея,това не е грях.Не е нужно да палиш свещи.Никъде в Библията не съм чела подобни неща.Религията не бива да се налага,тя е избор на всеки един.В крайна сметка (може би мн от Вас няма да са съгласни с това),не ние търсим Бог,а Той търси нас,ние само трябва да Го допуснем(което повтарям,е личен избор на кой да е).

Бог не ни търси. Това, че ти вярваш не е твой избор а Негов. Негова воля е да вярваш, да се покаеш за греховете си и да Го следваш. От там нататък как го правиш, обаче, е твоя воля.

Замислих се,и да прав си,но и Той се бори за нас,нали,за душите и спасението ни...Става Негов избор,когато ние Го приемем,и сключим 'духовен' договор(завет) с Него.Все пак Той не насилва никой да вярва.Или не съм те разбрала,или отново бъркам...извинявам се предварително.

Ъх..

Бог избира Свой народ от света. Това е.


Нали си има евреите,за какво са му други балъци?

:D

Christ
07-11-2008, 19:02
Е, не са само евреите хора, де.. :-D

nailana
07-11-2008, 19:53
Момчета и момичета, имам една молба.
Атеист съм, но уважавам религията като култура и за всичко с което е допринесла на човечеството.
Въпроса ми е следният. Защо трябва да се ходи в църква, да се пали свещ? Защо? Бог е навсякъде около нас, нали?

Не разбирам.

За паленето на свещи и аз не съм съгласна, нито да се кланяш на икони... това са глупости измислени от православието!

А относно това защо да се ходи на църква -
Бог е навсякъде, ДА, но когато ходим на църква ние се зареждаме с нова вяра и продължаваме напред.Както имаш нужда да ядеш всеки ден, така имаш нужда и от духовна храна.
Ако ходиш в църква, в която има проповеди, тези проповеди могат да те подтикнат към по - задълбочено изследване на Библията или да отркиеш някоя нова истина, за която не си се досещал до сега.
Също така, можеш да обмениш мисли и мнения или да дискутирате със свои приятели там.
И не на последно място - чувството че не си сам, единствен вярващ, а има и други като теб! :)

И да повторя,че никъде в Библията не се споменава "църквата" като храм,като сграда.В Библията се има предвид 'Църквата' като една световна сила,невидима глобална мощ...А зданието е просто човешка измислица,то е ненужно.'Църква' става,когато се съберат двама или повече вярващи,и се молят заедно на Бога,двама или повече негови раби,благочестиви,които в съюз се борят за Вярата и за Отеца.Няма моя,няма твоя.Няма протестнастка,католическа, православна.'Църквата' е една единствена,духовна,незабел ежима.А се чудят кой подред манастир да построят и коя катедрала.Бог сключва с всеки поотделно,който Го приеме, 'договор',и тогава вече ставаш част от тази световна,единствена 'Църква'.

lsd43
07-11-2008, 20:08
Момчета и момичета, имам една молба.
Атеист съм, но уважавам религията като култура и за всичко с което е допринесла на човечеството.
Въпроса ми е следният. Защо трябва да се ходи в църква, да се пали свещ? Защо? Бог е навсякъде около нас, нали?

Не разбирам.

За паленето на свещи и аз не съм съгласна, нито да се кланяш на икони... това са глупости измислени от православието!

А относно това защо да се ходи на църква -
Бог е навсякъде, ДА, но когато ходим на църква ние се зареждаме с нова вяра и продължаваме напред.Както имаш нужда да ядеш всеки ден, така имаш нужда и от духовна храна.
Ако ходиш в църква, в която има проповеди, тези проповеди могат да те подтикнат към по - задълбочено изследване на Библията или да отркиеш някоя нова истина, за която не си се досещал до сега.
Също така, можеш да обмениш мисли и мнения или да дискутирате със свои приятели там.
И не на последно място - чувството че не си сам, единствен вярващ, а има и други като теб! :)

И да повторя,че никъде в Библията не се споменава "църквата" като храм,като сграда.В Библията се има предвид 'Църквата' като една световна сила,невидима глобална мощ...А зданието е просто човешка измислица,то е ненужно.'Църква' става,когато се съберат двама или повече вярващи,и се молят заедно на Бога,двама или повече негови раби,благочестиви,които в съюз се борят за Вярата и за Отеца.Няма моя,няма твоя.Няма протестнастка,католическа, православна.'Църквата' е една единствена,духовна,незабел ежима.А се чудят кой подред манастир да построят и коя катедрала.Бог сключва с всеки поотделно,който Го приеме, 'договор',и тогава вече ставаш част от тази световна,единствена 'Църква'.

Споменава се като сграда-Храмът на Соломон.

Christ
07-11-2008, 20:11
Храмът на Бог е твоето тяло. Храмът на Соломон е в Стария Завет.

lsd43
07-11-2008, 20:14
Храмът на Бог е твоето тяло. Храмът на Соломон е в Стария Завет.

Знам ,но го има като сграда ,а библията включва и старият завет.
Иронията е че именно от този храм може би е тръгнала най-голямата заплаха за света. :-o

Christ
07-11-2008, 20:16
Храмът на Бог е твоето тяло. Храмът на Соломон е в Стария Завет.

Знам ,но го има като сграда ,а библията включва и старият завет.
Иронията е че именно от този храм може би е тръгнала най-голямата заплаха за света. :-o Не. Храмът е разрушен 70та година. Нямало е нито един камък върху друг. С което спира тотално Стария Завет.

lsd43
07-11-2008, 20:40
Храмът на Бог е твоето тяло. Храмът на Соломон е в Стария Завет.

Знам ,но го има като сграда ,а библията включва и старият завет.
Иронията е че именно от този храм може би е тръгнала най-голямата заплаха за света. :-o Не. Храмът е разрушен 70та година. Нямало е нито един камък върху друг. С което спира тотално Стария Завет.

Но това което се е държало в него за жалост е оцеляло и е било намерено.

Christ
07-11-2008, 20:48
Храмът на Бог е твоето тяло. Храмът на Соломон е в Стария Завет.

Знам ,но го има като сграда ,а библията включва и старият завет.
Иронията е че именно от този храм може би е тръгнала най-голямата заплаха за света. :-o Не. Храмът е разрушен 70та година. Нямало е нито един камък върху друг. С което спира тотално Стария Завет.

Но това което се е държало в него за жалост е оцеляло и е било намерено.

Не точно... всичките там "картони" на евреите, кой на кого бил син и тн са изгорени. :) Също както и доста ръкописи на книги от Стария Завет.

Гадни римляни. :P

lsd43
07-11-2008, 20:53
Храмът на Бог е твоето тяло. Храмът на Соломон е в Стария Завет.

Знам ,но го има като сграда ,а библията включва и старият завет.
Иронията е че именно от този храм може би е тръгнала най-голямата заплаха за света. :-o Не. Храмът е разрушен 70та година. Нямало е нито един камък върху друг. С което спира тотално Стария Завет.

Но това което се е държало в него за жалост е оцеляло и е било намерено.

Не точно... всичките там "картони" на евреите, кой на кого бил син и тн са изгорени. :) Също както и доста ръкописи на книги от Стария Завет.

Гадни римляни. :P


Но за нещастие остава Кабалата,която е била открита от рицарите Тамплиери и става основата на масонството. :(

Christ
07-11-2008, 21:01
Голема работа. :) Масоните ще пукнат.

lsd43
07-11-2008, 21:10
Голема работа. :) Масоните ще пукнат.


Ми да ама и повечето хора ще пукнат покрай тъпите им кабалистични глупости.

Christ
07-11-2008, 21:13
Голема работа. :) Масоните ще пукнат.


Ми да ама и повечето хора ще пукнат покрай тъпите им кабалистични глупости.

Няма много голямо значение. :)

lsd43
07-11-2008, 21:26
Голема работа. :) Масоните ще пукнат.


Ми да ама и повечето хора ще пукнат покрай тъпите им кабалистични глупости.

Няма много голямо значение. :)


Не знам мисля че поне преди да умрат трябва да ознаят истината ,за това че ги управлява група перковци целящи да възцари царството на Баал.

Christ
07-11-2008, 21:27
Голема работа. :) Масоните ще пукнат.


Ми да ама и повечето хора ще пукнат покрай тъпите им кабалистични глупости.

Няма много голямо значение. :)


Не знам мисля че поне преди да умрат трябва да ознаят истината ,за това че ги управлява група перковци целящи да възцари царството на Баал.

Споко, ще знаят... ;)


Every knee will bow.

lsd43
07-11-2008, 21:34
Голема работа. :) Масоните ще пукнат.


Ми да ама и повечето хора ще пукнат покрай тъпите им кабалистични глупости.

Няма много голямо значение. :)


Не знам мисля че поне преди да умрат трябва да ознаят истината ,за това че ги управлява група перковци целящи да възцари царството на Баал.

Споко, ще знаят... ;)


Every knee will bow.


Кажи ми как от 6 милиарда население на Земята повече от 80% дори не подозират що за хора ги управляват?

Религия,образование,работа ,навсякъде тотален монопол от страна на системата.Кажи ми как човек да не се побърка,когато знае че всяка негова стъпка се следи ?Просто не мога да проумея къде е скапаният изход от този порочен кръг.

Christ
07-11-2008, 21:36
Голема работа. :) Масоните ще пукнат.


Ми да ама и повечето хора ще пукнат покрай тъпите им кабалистични глупости.

Няма много голямо значение. :)


Не знам мисля че поне преди да умрат трябва да ознаят истината ,за това че ги управлява група перковци целящи да възцари царството на Баал.

Споко, ще знаят... ;)


Every knee will bow.


Кажи ми как от 6 милиарда население на Земята повече от 80% дори не подозират що за хора ги управляват?

Религия,образование,работа ,навсякъде тотален монопол от страна на системата.Кажи ми как човек да не се побърка,когато знае че всяка негова стъпка се следи ?Просто не мога да проумея къде е скапаният изход от този порочен кръг.

Знаеш, но не искаш да го приемеш. ;)

lsd43
07-11-2008, 21:38
Голема работа. :) Масоните ще пукнат.


Ми да ама и повечето хора ще пукнат покрай тъпите им кабалистични глупости.

Няма много голямо значение. :)


Не знам мисля че поне преди да умрат трябва да ознаят истината ,за това че ги управлява група перковци целящи да възцари царството на Баал.

Споко, ще знаят... ;)


Every knee will bow.


Кажи ми как от 6 милиарда население на Земята повече от 80% дори не подозират що за хора ги управляват?

Религия,образование,работа ,навсякъде тотален монопол от страна на системата.Кажи ми как човек да не се побърка,когато знае че всяка негова стъпка се следи ?Просто не мога да проумея къде е скапаният изход от този порочен кръг.

Знаеш, но не искаш да го приемеш. ;)


Да има един сигурен изход-гробът...жалко че още не ми е дошло времето,повярвай ми ако можех да пукна сега без да се налага да се самоубивам веднага бих се съгласил.

xaxa
07-12-2008, 12:51
kfo stana ima ili nqma :lol:

nailana
07-12-2008, 15:40
kfo stana ima ili nqma :lol:


Всеки си има различно мнение...аз вярвам че има Бог...ти ако вярваш,че няма,значи за теб няма.

xaxa
07-14-2008, 18:55
kfo stana ima ili nqma :lol:


Всеки си има различно мнение...аз вярвам че има Бог...ти ако вярваш,че няма,значи за теб няма.mnogo bqx navit za taq tema ama mai ve4e nqma k1d1rnici koito da mi sporqt

ISSP
07-14-2008, 22:54
Момчета и момичета, имам една молба.
Атеист съм, но уважавам религията като култура и за всичко с което е допринесла на човечеството.
Въпроса ми е следният. Защо трябва да се ходи в църква, да се пали свещ? Защо? Бог е навсякъде около нас, нали?

Не разбирам. Добре си разбрал. ;) Не ходя на църква и не паля свещи. Това е просто религия, направена от някой си там... :)

Никъде в Библията не се инструктира да палим свещи, да ходим на църкви, да има църкви изобщо като институции... Камо ли, пък и политически. (Ватикана)

Католика и Православие... ООооооооф...

ISSP
07-14-2008, 22:59
kfo stana ima ili nqma :lol:


Всеки си има различно мнение...аз вярвам че има Бог...ти ако вярваш,че няма,значи за теб няма.mnogo bqx navit za taq tema ama mai ve4e nqma k1d1rnici koito da mi sporqt
1во да ... 2ро това не е тема която може да се обсъжда по интернет.

SiegHeil
07-15-2008, 18:56
I'm back :)
Та да попитам...защо трябва да вярваме в Бог за да ни помага, няма ли да ни обича дори да не вярваме в него, стига да не вършим грехове ?

Christ
07-15-2008, 19:41
I'm back :)
Та да попитам...защо трябва да вярваме в Бог за да ни помага, няма ли да ни обича дори да не вярваме в него, стига да не вършим грехове ?


Няма как да вършиш грехове. Дори и да си вярващ, пак не е сигурно дали Бог ще помогне.


Библията казва, че всички до един заслужаваме смърт.

lsd43
07-15-2008, 20:16
I'm back :)
Та да попитам...защо трябва да вярваме в Бог за да ни помага, няма ли да ни обича дори да не вярваме в него, стига да не вършим грехове ?


Няма как да вършиш грехове. Дори и да си вярващ, пак не е сигурно дали Бог ще помогне.


Библията казва, че всички до един заслужаваме смърт.

Емиии такъв е живота... :oops:

Christ
07-15-2008, 20:43
I'm back :)
Та да попитам...защо трябва да вярваме в Бог за да ни помага, няма ли да ни обича дори да не вярваме в него, стига да не вършим грехове ?


Няма как да вършиш грехове. Дори и да си вярващ, пак не е сигурно дали Бог ще помогне.


Библията казва, че всички до един заслужаваме смърт.

Емиии такъв е живота... :oops:

Исках да кажа, че няма как да НЕ вършиш грехове. :lol:

lsd43
07-15-2008, 20:45
I'm back :)
Та да попитам...защо трябва да вярваме в Бог за да ни помага, няма ли да ни обича дори да не вярваме в него, стига да не вършим грехове ?


Няма как да вършиш грехове. Дори и да си вярващ, пак не е сигурно дали Бог ще помогне.


Библията казва, че всички до един заслужаваме смърт.

Емиии такъв е живота... :oops:

Исках да кажа, че няма как да НЕ вършиш грехове. :lol:

Знам. :)

Christ
07-15-2008, 20:48
Да, де.. аз да се уточня. :)

Dreammy
07-17-2008, 09:43
Библията казва, че всички до един заслужаваме смърт.

normalno inache shtqhme da sme bezsmurtni. :lol: imam chyvstvoto che mrazish horata,taka li e ?

Christ
07-17-2008, 09:53
Библията казва, че всички до един заслужаваме смърт.

normalno inache shtqhme da sme bezsmurtni. :lol: imam chyvstvoto che mrazish horata,taka li e ?


Всичките до един и не говоря за естествена смърт!

Dreammy
07-17-2008, 10:01
Bibliqta kazva da se obichame, a ne da se mrazim.Kolko agresiq po sveta :?

V takiva slychai naroda kazva:"Pazi, Boje !..." :?

Christ
07-17-2008, 10:17
Bibliqta kazva da se obichame, a ne da se mrazim.Kolko agresiq po sveta :?

V takiva slychai naroda kazva:"Pazi, Boje !..." :?


Битие 3


16 На жената рече: Ще ти преумножа скръбта в бременността; със скръб ще раждаш чада; и на мъжа ти ще бъде подчинено <всяко> твое желание и той ще те владее.

17 А на човека рече: Понеже си послушал гласа на жена си и си ял от дървото, за което ти заповядах, като казах: Да не ядеш от него, то проклета да бъде земята поради тебе; със скръб ще се прехранваш от нея през всичките дни на живота си.

18 Тръни и бодли ще ти ражда; и ти ще ядеш полската трева.

19 С пот на лицето си ще ядеш хляб, докато се върнеш в земята, защото от нея си взет; понеже си пръст и в пръстта ще се върнеш.




Римляни 3:23


23 Понеже всички съгрешиха и не заслужават да се прославят от Бога,

Римляни 6:23


23 Защото заплатата на греха е смърт;

Исая 64:6


6 Защото всички станахме като човек нечист, И всичката ни правда е като омърсена дреха; Ние всички вехнем като лист, И нашите беззакония ни завличат както вятъра.



В случай, че не знаеш - Римляни е книга от Новия Завет, а Исая е пророк от Стария Завет.

lsd43
07-17-2008, 10:40
Bibliqta kazva da se obichame, a ne da se mrazim.Kolko agresiq po sveta :?

V takiva slychai naroda kazva:"Pazi, Boje !..." :?


Битие 3


16 На жената рече: Ще ти преумножа скръбта в бременността; със скръб ще раждаш чада; и на мъжа ти ще бъде подчинено <всяко> твое желание и той ще те владее.

17 А на човека рече: Понеже си послушал гласа на жена си и си ял от дървото, за което ти заповядах, като казах: Да не ядеш от него, то проклета да бъде земята поради тебе; със скръб ще се прехранваш от нея през всичките дни на живота си.

18 Тръни и бодли ще ти ражда; и ти ще ядеш полската трева.

19 С пот на лицето си ще ядеш хляб, докато се върнеш в земята, защото от нея си взет; понеже си пръст и в пръстта ще се върнеш.




Римляни 3:23


23 Понеже всички съгрешиха и не заслужават да се прославят от Бога,

Римляни 6:23


23 Защото заплатата на греха е смърт;

Исая 64:6


6 Защото всички станахме като човек нечист, И всичката ни правда е като омърсена дреха; Ние всички вехнем като лист, И нашите беззакония ни завличат както вятъра.



В случай, че не знаеш - Римляни е книга от Новия Завет, а Исая е пророк от Стария Завет.

Ето още едно доказателство ,че Бог е гадно и отмъстително същество.

Dreammy
07-17-2008, 10:55
Christ,

S cqloto mi yvajenie, nqmash si i predstava ot ideite na hristqnstvoto.Napomnqsh mi na zybarite v nashiq klas,znaqt celiq ychebnik naizyst, no dori ne go razbirat.

Christ
07-17-2008, 11:17
Christ,

S cqloto mi yvajenie, nqmash si i predstava ot ideite na hristqnstvoto.Napomnqsh mi na zybarite v nashiq klas,znaqt celiq ychebnik naizyst, no dori ne go razbirat.

LOL...

Безпочвени обвинения. Не аз съм с аватар, навяващ сексуалност.



lsd43, не го заслужаваме, ли?

Dreammy
07-17-2008, 11:42
Christ,

S cqloto mi yvajenie, nqmash si i predstava ot ideite na hristqnstvoto.Napomnqsh mi na zybarite v nashiq klas,znaqt celiq ychebnik naizyst, no dori ne go razbirat.

LOL...

Безпочвени обвинения. Не аз съм с аватар, навяващ сексуалност.



lsd43, не го заслужаваме, ли?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ahm. :lol: Za avatari shte si govorim... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Christ
07-17-2008, 11:52
Няква пикла с крака на аватара тръгнала да ми обяснява в какво вярвам и в какво не...


<-

Dreammy
07-17-2008, 12:01
Dam.
I tazi sushtata pikla shte ti kaje che izobrazqaneto na Iisys s myskyli i durjasht oburnat krust se schita za bogohylstvo.Vsqkakuv vid totemizirane,izkrivqvane na obrazite izvun curkovniq kanon se schita za bogohylstvo.Curkvata v dvora na kushtata na Vanga zatova ne e osvetena.

Jalko, che si mahna sektantskiq avatar. :cry:

Christ
07-17-2008, 12:08
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Исус държи кръста като символ на победа над смъртта! Над него пише "Силата идва от Бог" а отдолу е цитирано Деяния 1:8


Но ще приемете сила, когато дойде върху вас Светият Дух, и ще бъдете свидетели за Мене както в Ерусалим, тъй и в цяла Юдея и Самария, и до края на земята.



Също така църквата не е Бог! Традициите не са по-високо от Божието Слово! Чети Библията!

Dreammy
07-17-2008, 12:46
I vse pak avatara ti e sektantski.A sektite ne sa nai bogoygodnoto mqsto.Nezavisimo kakvo pishe.Tova e Iisys s myskyli i oburnat krust, po dqvolite! Zamisli se malko :?

Christ
07-17-2008, 13:18
I vse pak avatara ti e sektantski.A sektite ne sa nai bogoygodnoto mqsto.Nezavisimo kakvo pishe.Tova e Iisys s myskyli i oburnat krust, po dqvolite! Zamisli se malko :?


Обърнат кръст?! Леле, момиче, гледай картинката, бе!!


Исус побеждава кръста, демек смъртта! Защо? Защото е силен! (Мускулите)

Аз църкви не посещавам.

lsd43
07-17-2008, 14:28
Christ,

S cqloto mi yvajenie, nqmash si i predstava ot ideite na hristqnstvoto.Napomnqsh mi na zybarite v nashiq klas,znaqt celiq ychebnik naizyst, no dori ne go razbirat.

LOL...

Безпочвени обвинения. Не аз съм с аватар, навяващ сексуалност.



lsd43, не го заслужаваме, ли?


Не не е справедливо и не го заслужаваме.

Christ
07-17-2008, 14:39
Christ,

S cqloto mi yvajenie, nqmash si i predstava ot ideite na hristqnstvoto.Napomnqsh mi na zybarite v nashiq klas,znaqt celiq ychebnik naizyst, no dori ne go razbirat.

LOL...

Безпочвени обвинения. Не аз съм с аватар, навяващ сексуалност.



lsd43, не го заслужаваме, ли?


Не не е справедливо и не го заслужаваме.

Ти ако беше на Негово място досега да си ни изтребил.

lsd43
07-17-2008, 14:40
Christ,

S cqloto mi yvajenie, nqmash si i predstava ot ideite na hristqnstvoto.Napomnqsh mi na zybarite v nashiq klas,znaqt celiq ychebnik naizyst, no dori ne go razbirat.

LOL...

Безпочвени обвинения. Не аз съм с аватар, навяващ сексуалност.



lsd43, не го заслужаваме, ли?


Не не е справедливо и не го заслужаваме.

Ти ако беше на Негово място досега да си ни изтребил.


Аз ако бях на негово място нямаше да правя хората грешници.

Christ
07-17-2008, 14:42
Christ,

S cqloto mi yvajenie, nqmash si i predstava ot ideite na hristqnstvoto.Napomnqsh mi na zybarite v nashiq klas,znaqt celiq ychebnik naizyst, no dori ne go razbirat.

LOL...

Безпочвени обвинения. Не аз съм с аватар, навяващ сексуалност.



lsd43, не го заслужаваме, ли?


Не не е справедливо и не го заслужаваме.

Ти ако беше на Негово място досега да си ни изтребил.


Аз ако бях на негово място нямаше да правя хората грешници.


Той не ни е направил грешници...

Казал е на Адам - избирай, ще се подчиниш или не? Адам не се подчини и затова сме на такова.. дередже както се вика.

Dreammy
07-17-2008, 16:48
Emi da, zabraneniqt plod e nai-sladuk.Horata sme si takiva. :)

Christ
07-17-2008, 16:56
Emi da, zabraneniqt plod e nai-sladuk.Horata sme si takiva. :) И ще ми кажеш, че не заслужаваме смърт заради това, че плюем в лицето на Бог всяка минута?

07-17-2008, 17:09
Emi da, zabraneniqt plod e nai-sladuk.Horata sme si takiva. :) И ще ми кажеш, че не заслужаваме смърт заради това, че плюем в лицето на Бог всяка минута?
Ти май не осъзна , че цялата ти религия е измама и е направена заради пари ,власт и контрол в/у простолюдието?

Christ
07-17-2008, 17:12
Emi da, zabraneniqt plod e nai-sladuk.Horata sme si takiva. :) И ще ми кажеш, че не заслужаваме смърт заради това, че плюем в лицето на Бог всяка минута?
Ти май не осъзна , че цялата ти религия е измама и е направена заради пари ,власт и контрол в/у простолюдието?

Ти май не разбра, че лапаш правителствен хуй?

Dreammy
07-17-2008, 17:13
Zaslyjavame.No Toi e dobur,na vsichki ni proshtava.Obicha ni.Mislq,che i nie trqbva da se otnasqme s liybov edin kum dryg.Osven tova az nqmam strah ot Boga.Toi me obicha,zashto trqbva da se plasha?Velikata greshka na chovecehstvoto e,che svurzva yvajenieto sus strah, a ne s liybov. :)

Christ
07-17-2008, 17:18
Zaslyjavame.No Toi e dobur,na vsichki ni proshtava.Obicha ni.Mislq,che i nie trqbva da se otnasqme s liybov edin kum dryg.Osven tova az nqmam strah ot Boga.Toi me obicha,zashto trqbva da se plasha?Velikata greshka na chovecehstvoto e,che svurzva yvajenieto sus strah, a ne s liybov. :)


Добре, а какво правиш ти за Бог?

Dreammy
07-17-2008, 17:29
Ami, az vqrvam po svoi nachin. :) Hodq v edin manastir,kudeto pomagame na igymena s kakvoto mojem :) Pomagam na horata pak s kakvoto moga.Dori tova da e da se ysmihna, kato znam,che shte zaradvam nqkogo.Durja se dobre s roditelite si, blagodarna sum za vschko, koeto imam - che imam ruce,za da napisha tova, che imam nqkakvi pari v djoba si, che imam pokriv nad glavata si, che vchera ot namaleniqta vuv Franciq si namerih ynikalni lilavi gymenki do glezena za 4.50 evro 8-) Puk i naistina chyvstvam vqrata,ne sum vmaniachena, no znam che Bog e s men kakvoto i da se slychva, taka vinagi chyvstvam, che nqkoi me pazi i obicha :) Mislq, che tova e kakvoto iska ot men. I nai-vajnoto - idva mi otvutre.Tezi vutreshna harmoniq i toplina vinagi mi pomagat v trydni momenti i mi vduhvat nadejda :)

Christ
07-17-2008, 17:41
Матей 7:21

21 Не всеки, който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство, но който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата.


Знаеш ли каква е волята на Отца ти в Небесата?

Dreammy
07-17-2008, 17:49
Матей 7:21

21 Не всеки, който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство, но който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата.


Знаеш ли каква е волята на Отца ти в Небесата?

Ti ot vsischkite mi mneniq ne razbra li, che ne se pridurjam red po red kum Bibliqta?

Christ
07-17-2008, 17:50
Матей 7:21

21 Не всеки, който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство, но който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата.


Знаеш ли каква е волята на Отца ти в Небесата?

Ti ot vsischkite mi mneniq ne razbra li, che ne se pridurjam red po red kum Bibliqta?

Как, тогава, можеш да се наречеш Християнка и да речеш, че Бог е до теб?

Dreammy
07-17-2008, 17:54
Kakto vijdash, moga.Puk i ne q othvurlqm, prosto ne q sledvam slqpo. :)

Christ
07-17-2008, 17:59
Kakto vijdash, moga.Puk i ne q othvurlqm, prosto ne q sledvam slqpo. :) За да си Християнка, то ти трябва да следваш Божието Слово(Иисус Христос). Библията е написаното Слово.


Нека повторя какво казва Исус:



21 Не всеки, който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство, но който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата.


Какво значи Господи, Господи? На Иврит, когато се набляга на нещо, то се повтаря. Значи, не всеки, който ми казва Господи, Господи ще влезне в небесното царство...

Как ще коментираш тези Негови думи?

Dreammy
07-17-2008, 18:12
Kakto vijdash, moga.Puk i ne q othvurlqm, prosto ne q sledvam slqpo. :) За да си Християнка, то ти трябва да следваш Божието Слово(Иисус Христос). Библията е написаното Слово.


Нека повторя какво казва Исус:



21 Не всеки, който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство, но който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата.


Какво значи Господи, Господи? На Иврит, когато се набляга на нещо, то се повтаря. Значи, не всеки, който ми казва Господи, Господи ще влезне в небесното царство...

Как ще коментираш тези Негови думи?

Oh, ne moga da si formyliram tochno misulta,ne znam dali shte me razberesh :(

Ami, az nikoga ne priemam neshatat bykvalno...Ima hora, koito hodqt na curkva,molqt se,vsqka vtora dyma im e svurzana s curkvata,no pri povecheto v dneshno vreme tova e samo maska.Daje se seshtam za edna jena,koqto ako q chyesh kak govori... no e s mnogo kofti harakter.Smisul, losh chovek e...Obshto vzeto prikritata zloba.Hora, koito se mislqt za bogoygodni.

Christ
07-17-2008, 18:57
Как мислиш. Ако умреш ще отидеш ли в Рая?

Dreammy
07-17-2008, 19:05
Ne znam.Nadqvam se:) Ti kak mislish, shte otidesh li ? :)

Christ
07-17-2008, 19:08
Ne znam.Nadqvam se:) Ti kak mislish, shte otidesh li ? :)

Както ме е спасил Бог, така може и да ме погуби. Затова внимавам къде стъпвам...

Dreammy
07-17-2008, 19:16
Eto q razlikata mejdy nas.Az ne mislq, che Bog ne bi me spunal. :) Ne haresvam misleneto ti v tova otnoshenie, no mi dopada, che durjish na svoeto.Yvajavam te zaradi tova. ;-)

Christ
07-17-2008, 19:18
Eto q razlikata mejdy nas.Az ne mislq, che Bog ne bi me spunal. :) Ne haresvam misleneto ti v tova otnoshenie, no mi dopada, che durjish na svoeto.Yvajavam te zaradi tova. ;-)

Ако държа своето, а то не е вярно?

Бог има пълна сила над теб. Бог може да превърне цялата ни Вселена в прах ако пожелае. Ето за това трябва да изпитваме страхопочитание към Бог. Защото Той го заслужава. Защото е най-великият от най-великите.

Praise God...

Dreammy
07-17-2008, 19:21
Da sum kazala che ne moje? Da sum kazala che ne go yvajavam? Prosto ne svurzvam yvajenieto sus strah, a s liybov.

Christ
07-17-2008, 19:24
Da sum kazala che ne moje? Da sum kazala che ne go yvajavam? Prosto ne svurzvam yvajenieto sus strah, a s liybov.

Да съм казал, че не го свързвам с любов? Бог заслужава колкото любов, толкова и страхопочитание... Бог не е само любов.

Dreammy
07-17-2008, 19:29
:) Ne me e strah ot nego.Za dobro ili losho ... :)

Christ
07-17-2008, 19:29
:) Ne me e strah ot nego.Za dobro ili losho ... :)


Ммммхм...

Dreammy
07-17-2008, 19:31
I vse pak, hybavo e, che durjish na svoeto. :)

Dreammy
07-17-2008, 19:31
I vse pak, hybavo e, che durjish na svoeto. :)

Christ
07-17-2008, 19:34
I vse pak, hybavo e, che durjish na svoeto. :)

Понякога не е. :)


Притчи 1:7 (Bulgarian Bible)

Страх от Господа е начало на мъдростта; Но безумният презира мъдростта и поуката.

Dreammy
07-17-2008, 19:38
I vse pak, hybavo e, che durjish na svoeto. :)

Понякога не е. :)



Притчи 1:7 (Bulgarian Bible)
Страх от Господа е начало на мъдростта; Но безумният презира мъдростта и поуката.

A mudriq sledva vsichko napisano po knigite, a?

Christ
07-17-2008, 19:39
I vse pak, hybavo e, che durjish na svoeto. :)

Понякога не е. :)



Притчи 1:7 (Bulgarian Bible)
Страх от Господа е начало на мъдростта; Но безумният презира мъдростта и поуката.

A mudriq sledva vsichko napisano po knigite, a?

Мъдрия следва що е написано в Книгата. :)

Dreammy
07-17-2008, 19:46
A po-mudriq chete nqkoi ot knigite i suzdava svoq sobestvena teoriq. :)

Christ
07-17-2008, 19:50
A po-mudriq chete nqkoi ot knigite i suzdava svoq sobestvena teoriq. :) Думата теория е ужасно криворазбрана... Теорията е обяснение на дадени факти.




Има само един път към Бог и той е чрез Исус Христос.

"Аз съм пътят, истината и животът" - Исус. Трябва да Му се покланяме и да изпълняваме волята Му, разкрита в Библията. Не? Смърт.

Dreammy
07-17-2008, 19:52
Stranno mislene imash.

Christ
07-17-2008, 19:54
Stranno mislene imash. Не, просто си възпитана по друг начин. Повече към традициите отколкото към Словото.

Dreammy
07-17-2008, 19:57
V tova otnoshenie mnenieto mi e izgradeno suvsem samostoqtelno.Daje vuzdeistvam vurhy mama, a ne tq vurhy men. :)

Christ
07-17-2008, 19:58
V tova otnoshenie mnenieto mi e izgradeno suvsem samostoqtelno.Daje vuzdeistvam vurhy mama, a ne tq vurhy men. :)

Самостоятелно? От къде може да си почерпила информация за Бог?

Dreammy
07-17-2008, 20:00
Interesyvam se :) Cheta i si gradq mnenie :) Manastiri, v koito sum bila.Hora, s koito sum obshtyvala :)

Christ
07-17-2008, 20:02
Interesyvam se :) Cheta i si gradq mnenie :) Manastiri, v koito sum bila.Hora, s koito sum obshtyvala :) Хората от манастирите ли ти казаха да не следваш Библията?

Dreammy
07-17-2008, 20:06
OMG, ne ! :lol: Az sledvam Bibliqta, ti puk, prosto ne mislq che trqba da se strahyvam ot Nego :) Sledvam si q :) Daje onzi den v ychilishte( to vsushtnost beshe predi edin mesec, kakto i da e...)sporehme, zashtoto kazah, che vuv vsqka kushta trqbva da ima Bibliq( koeto si e taka ) :)

Christ
07-17-2008, 20:09
OMG, ne ! :lol: Az sledvam Bibliqta, ti puk, prosto ne mislq che trqba da se strahyvam ot Nego :) Sledvam si q :) Daje onzi den v ychilishte( to vsushtnost beshe predi edin mesec, kakto i da e...)sporehme, zashtoto kazah, che vuv vsqka kushta trqbva da ima Bibliq( koeto si e taka ) :)

Защо във всяка?

Нужно ли е да те цитирам, когато каза, че "не следваш Библията сляпо"?


До тук. :) Надявам се да понаучиш още малко.

Dreammy
07-17-2008, 20:10
Imenno.Ne q sledvam slqpo. :)

Dotyk. :)

07-17-2008, 20:53
Emi da, zabraneniqt plod e nai-sladuk.Horata sme si takiva. :) И ще ми кажеш, че не заслужаваме смърт заради това, че плюем в лицето на Бог всяка минута?
Ти май не осъзна , че цялата ти религия е измама и е направена заради пари ,власт и контрол в/у простолюдието?

Ти май не разбра, че лапаш правителствен хуй?
А ти не?
По-добре правителствен, отколкото да съм промит мозък който лапа религиозен кур, сеш се...

SiegHeil
07-17-2008, 21:12
Библията казва, че всички до един заслужаваме смърт.
Тогава що сме още живи, нали Бог беше справедлив ?

Christ
07-17-2008, 21:18
Библията казва, че всички до един заслужаваме смърт.
Тогава що сме още живи, нали Бог беше справедлив ?

Е, все още ни търпи, де..

SiegHeil
07-17-2008, 21:22
Е той е съвършен,не е спаведливо да оставя несправеливостите безнаказани..

Christ
07-17-2008, 21:23
Е той е съвършен,не е спаведливо да оставя несправеливостите безнаказани.. Имат си ред нещата... Нали трябва да живееш, за да съгрешиш? ;р Съда ще настане когато всеки е чул за Исус Христос, за да няма после "ама аз не знаех" и тн.

Затова се бави... :o

SiegHeil
07-17-2008, 21:52
А защо пък всички трябва наведнъж о.0

Christ
07-17-2008, 22:57
А защо пък всички трябва наведнъж о.0 Така. :P

SiegHeil
07-17-2008, 23:47
Или по точно това дали 'всички знаят' е недоказуемо..което е доста удобен факт :)

07-18-2008, 00:29
Или по точно това дали 'всички знаят' е недоказуемо..което е доста удобен факт :)
Бахахаха.
Какво по точно ще има на този страшен съд?

Dreammy
07-18-2008, 12:48
Или по точно това дали 'всички знаят' е недоказуемо..което е доста удобен факт :)
Бахахаха.
Какво по точно ще има на този страшен съд?

Mai spored predstavite na nqkoi hora shte izpitvat na Bibliqta.

AutumnTears
07-18-2008, 16:57
Или по точно това дали 'всички знаят' е недоказуемо..което е доста удобен факт :)
Бахахаха.
Какво по точно ще има на този страшен съд?

Mai spored predstavite na nqkoi hora shte izpitvat na Bibliqta.
za tova ne se bqh setila :D
az sum si uredila publi4no izgarqne na kladata
za da umra kato dostoina ve6tica :lol:

Dreammy
07-18-2008, 17:37
Или по точно това дали 'всички знаят' е недоказуемо..което е доста удобен факт :)
Бахахаха.
Какво по точно ще има на този страшен съд?

Mai spored predstavite na nqkoi hora shte izpitvat na Bibliqta.
za tova ne se bqh setila :D
az sum si uredila publi4no izgarqne na kladata
za da umra kato dostoina ve6tica :lol:

Az sum s teb! :lol:

lsd43
07-18-2008, 19:41
Или по точно това дали 'всички знаят' е недоказуемо..което е доста удобен факт :)
Бахахаха.
Какво по точно ще има на този страшен съд?


Ми ако изобщо има такова нещо ще разбереш-иначе теоретично Исус ще те съди за това което си правила.

nailana
07-19-2008, 05:09
Или по точно това дали 'всички знаят' е недоказуемо..което е доста удобен факт :)
Бахахаха.
Какво по точно ще има на този страшен съд?


А ти глупави въпроси защо задаваш?Филми не си ли гледал?Книги не си ли чел? ](*,)

"И ще покажа личби на небе и земя: кръв, огън и стълбове дим" (Иоил. 2:3).

"И видях - казва Иоан, - мъртвите, малки и големи, да стоят пред Бога... Морето върна мъртвите, които бяха в него, смъртта и адът върнаха мъртвите, които бяха в тях; и съден биде всякой според делата си" (Откр. 20:12-13).

Апостолът казва: "всички ние трябва да се явим пред Христовото съдилище, за да получи всякой заслуженото, според доброто или злото, което е извършил с тялото си" (II Кор. 5:10).

Nam3less
07-19-2008, 19:24
"Страшният Съд" решава в зависимост от живота ни до какво ниво сме стигнали, и дали има смисъл да се прераждаме отново на земята, или пък да продължим някъде другаде. Наказанието е раждане на земята, с труден живот и изпитания.

nailana
07-19-2008, 19:42
"Страшният Съд" решава в зависимост от живота ни до какво ниво сме стигнали, и дали има смисъл да се прераждаме отново на земята, или пък да продължим някъде другаде. Наказанието е раждане на земята, с труден живот и изпитания.

Не е ли наказанието - ада?Или съм в грешка....

Christ
07-19-2008, 19:47
"Страшният Съд" решава в зависимост от живота ни до какво ниво сме стигнали, и дали има смисъл да се прераждаме отново на земята, или пък да продължим някъде другаде. Наказанието е раждане на земята, с труден живот и изпитания.

Не е ли наказанието - ада?Или съм в грешка....

Не си в грешка. Наказнието не е Ада, а е смърт.

07-21-2008, 12:25
Или по точно това дали 'всички знаят' е недоказуемо..което е доста удобен факт :)
Бахахаха.
Какво по точно ще има на този страшен съд?


А ти глупави въпроси защо задаваш?Филми не си ли гледал?Книги не си ли чел? ](*,)

"И ще покажа личби на небе и земя: кръв, огън и стълбове дим" (Иоил. 2:3).

"И видях - казва Иоан, - мъртвите, малки и големи, да стоят пред Бога... Морето върна мъртвите, които бяха в него, смъртта и адът върнаха мъртвите, които бяха в тях; и съден биде всякой според делата си" (Откр. 20:12-13).

Апостолът казва: "всички ние трябва да се явим пред Христовото съдилище, за да получи всякой заслуженото, според доброто или злото, което е извършил с тялото си" (II Кор. 5:10).
Леле...
Темата е епично тъпа...
Въпроса ми бе по-скоро подигравателен, но все пак ОК.

akinom
07-21-2008, 15:38
Zaglavieto ne e tochno. Sporovete ne sa bezsmisleni, nezavisimo dali sa za sushtestvuvaneto na Bog, za domashni problemi, za jiteiski problemi i za kakvo li oshte ne. Hubavo e chovek da razsujdava! Ta Bog vinagi shte e v nas ... Prisustvieto mu ni krepi poveche otkolkoto mojete i da si predstavite. Znaete li?! Vidqh dnes edin starec koito neznaino zashto iskashe da se samoubie. Neznaino be za men ( a moje bi i za nego ) no eto che vednaga mi doide misulta che ne e po dobur ot men, zashtoto toi ne milsi a deistva, a az mislq a ne deistvam. Ta misulta mi e che hora ima vsqkakvi , vqrvaniq ima vsqkakvi, no vsichko opira do Bog , toi e glavniq i v zaklucheniq: Az vqrvam v nego!

SiegHeil
07-21-2008, 20:16
28% от американците вярват че всичко в Библията е абсолютна истина..
А ето и някои цитати от Библията :) :

И тя умножи блудствата си, като си спомняше дните на младостта си, когато блудствуваше в египетската земя. И се разпали по своите любовници, чиято плът е като плът на магарета, и семеизливането им - като семеизливане на коне.
Езекиил 23:19-20

Когато ГОСПОД започна да говори с Осия, Той каза на Осия: Иди, вземи си жена блудница и добий деца от блудство, защото земята постоянно блудства и се отклони от ГОСПОДА.
Осия 1:2

И Аз също ще вдигна полите ти до лицето ти и срамът ти ще се види. Прелюбодействата ти и цвиленията ти, безсрамието на блудството ти по хълмовете, на полето - видях гнусотиите ти.
Еремия 13:26-27

Чули сте, че е било казано: "Не прелюбодействай." Но Аз ви казвам, че всеки, който гледа жена, за да я пожелае, вече е прелюбодействал с нея в сърцето си.
Матей 5:27-28

А Амрам взе за жена леля си Йохаведа, която му роди Аарон и Мойсей.
Изход 6:20

Ако на някой мъж се случи изливане на сперма, да изкъпе цялото си тяло във вода и ще бъде нечист до вечерта. Всяка дреха и всяка кожа, на която се намира сперма, да се изпере във вода, и ще бъде нечиста до вечерта.
Левит 15:16-17

Ела да напием баща си с вино и да лежим с него, за да запазим потомство от баща си. И така, онази нощ напиха баща си с вино и първородната влезе и лежа с баща си, а той не разбра нито кога легна тя, нито кога стана.
Битие 19:32

И ако жена има течение и течението от тялото и е кръв, да бъде отделена седем дни. И всеки, който се допре до нея, ще бъде нечист до вечерта.
Левит 15:19

Ако някой намери момиче, девица, която не е сгодена, и я хване и лежи с нея и ги намерят, тогава мъжът, който е лежал с нея, да даде на бащата на момичето петдесет сребърни сикъла; и тя да му стане жена.
Второзаконие 22:28-29

И взе великолепните си накити от Моето злато и от Моето сребро, което Аз ти бях дал, и си направи мъжки образи, и блудства с тях.
Езекиил 16:17

И който легне с жена, която е неразположена, и открие голотата и, той е открил течението и и тя е открила течението на кръвта си; затова и двамата да се изтребят изсред народа си.
Левит 20:18

Ако двама мъже се сбият помежду си, човек и брат му, и жената на единия се приближи, за да спаси мъжа си от ръката на този, който го бие, и протегне ръката си, и го хване за срамните му части, тогава да отрежеш ръката и; окото ти да не я пожали.
Второзаконие 25:11-12

Блажен онзи, който хване децата ти и ги разбие в скалата!
Псалми 137:9

Тогава, при обсадата и скръбта, с които врагът ти ще те притесни, ти ще ядеш плода на утробата си, плътта на синовете си и на дъщерите си, които ГОСПОД, твоят Бог, ти е дал.
Второзаконие 28:53

А на жената не позволявам да поучава, нито да владее над мъжа, а да бъде мълчалива. Защото първо Адам бе създаден, а после Ева. И Адам не беше измамен, а жената беше измамена и падна в престъпление. Но тя ще се спаси чрез раждане на деца, ако останат във вяра и любов, и святост, с целомъдрие.
1 Тимотей 2:12-15

Ако някой има необуздан и бунтовен син, който не се подчинява на гласа на баща си или на гласа на майка си, и те го наказват, но той не ги слуша, тогава баща му и майка му да го хванат и да го изведат при старейшините на града му и при портата на мястото му. И да кажат на старейшините на града му: Този наш син е необуздан и бунтовен; не слуша гласа ни, прахосник е и пияница. Тогава всичките хора от града му да го убият с камъни и да умре. Така да отмахнеш злото отсред себе си; и целият Израил ще чуе и ще се убои.
Второзаконие 21:18-21

Ето, Аз ще смъмря потомството ви и ще посея изпражнения по лицата ви, изпражненията на празниците ви, и ще ви изнесат с тях.
Малахия 2:3

Всеки, който прокълне баща си или майка си, непременно да се умъртви.
Левит 20:9

Но ако някой похули Светия Дух, за него няма прошка до века, а е виновен за вечен грях.
Марк 3:29

Или не знаете, че неправедните няма да наследят Божието царство? Не се лъжете. Нито блудниците, нито идолопоклонниците, нито прелюбодейците, нито хомосексуалистите, нито малакийците, нито крадците, нито сребролюбците, нито пияниците, нито хулителите, нито грабителите няма да наследят Божието царство.
1 Коринтяни 6:9-10

Затова, убийте сега всяко дете от мъжки пол, и убийте всяка жена, която е познала мъж в мъжко легло. А всички момичета, които не са познали мъжко легло, оставете живи за себе си.
Числа 31:17-18

Да не мислите, че дойдох да донеса мир на земята; не дойдох да донеса мир, а меч. Защото дойдох да разлъча човек от баща му, дъщеря - от майка и и снаха - от свекърва и; и неприятели на човека ще бъдат домашните му. Който обича баща или майка повече от Мен, не е достоен за Мен; и който обича син или дъщеря повече от Мен, не е достоен за Мен; и който не вземе кръста си и Ме следва, не е достоен за Мен.
Матей 10:34-37

Не ме ли е изпратил при мъжете, които седят на стената, за да ядат заедно с вас изпражненията си и да пият пикочта си?
Исая 36:12

Да ги ядеш като ечемични пити и да ги печеш с буци тор от човешки изпражнения пред очите им.

...

И ми каза: Виж, давам ти говежда тор вместо човешки изпражнения; на тях прави хляба си.
Езекиил 4:12,15

А ако жертвата му за всеизгаряне на ГОСПОДА е от птиците, тогава да принесе приноса си от гургулиците или от гълъбчетата. Свещеникът да го донесе при олтара, да му извие главата и да го изгори на олтара, а кръвта му да изцеди по стената на олтара. Да изтръгне гушата му с нечистотиите и и да ги хвърли до олтара, на изток, на мястото на пепелта. И да го разчекне между крилата, но без да го разделя на две. И свещеникът да го изгори върху дървата, които са върху огъня на олтара; това е всеизгаряне, жертва чрез огън, благоухание на умилостивение на ГОСПОДА.

KariZma
07-22-2008, 08:30
Не ме ли е изпратил при мъжете, които седят на стената, за да ядат заедно с вас изпражненията си и да пият пикочта си?
Исая 36:12

Да ги ядеш като ечемични пити и да ги печеш с буци тор от човешки изпражнения пред очите им.

...

И ми каза: Виж, давам ти говежда тор вместо човешки изпражнения; на тях прави хляба си.
Езекиил 4:12,15
Не съм чела целия ти пост, но попаднах на тези стихове които си цитирал и искам да отбележа, че думата ''изпражнения'' несъществува в текста. Пише ''нечистотий''!
Исая 36:12
12. Но Рапсак рече: Дали ме е пратил господарят ми само при твоя господар и при тебе да говоря тия думи? Не ме ли е изпратил при мъжете, които седят на стената, за да ядат с вас заедно НЕЧИСТОТИИТЕ си и да пият пикочта си?

Езекиил 4
10. И храната, която ще ядеш, да бъде с теглилка, двадесет сикли на ден; от време на време да ядеш от тях.

11. Също и вода с мярка да пиеш, по една шеста от ин на ден; от време на време да пиеш.

12. Да ги ядеш като ечемичени пити, и да ги печеш с човешки НЕЧИСТОТИИ пред очите им.

13. И Господ рече: Така ще ядат израилтяните хляба си омърсен между народите дето ще ги изпъдя.

14. Тогава аз рекох: Ах! Господи Иеова, ето, душата ми не се е омърсила; понеже от младостта си до сега не съм ял мърша или разкъсано от звяр, нито е влязло някога в устата ми мръсно месо.

15. Тогава ми рече: Виж, давам ти говежди НЕЧИСТОТИИ вместо човешки НЕЧИСТОТИИ; с тях опечи хляба си.

16. Рече ми още: Сине човешки, ето, Аз ще строша подпорката от хляба в Ерусалим; те ще ядат хляб с теглилка и икономично, и смаяни ще пият вода с мярка.

17. Това ще направя за да се лишат от хляб и вода, и да се гледат един други смаяни, и да се изнурят в беззаконието си.

Christ
07-22-2008, 09:30
28% от американците вярват че всичко в Библията е абсолютна истина..
А ето и някои цитати от Библията :)

И тя умножи блудствата си, като си спомняше дните на младостта си, когато блудствуваше в египетската земя. И се разпали по своите любовници, чиято плът е като плът на магарета, и семеизливането им - като семеизливане на коне.
Езекиил 23:19-20

Говори се за местност, а блудства (fornication) значи много неща.

Когато ГОСПОД започна да говори с Осия, Той каза на Осия: Иди, вземи си жена блудница и добий деца от блудство, защото земята постоянно блудства и се отклони от ГОСПОДА.
Осия 1:2

Същото.

И Аз също ще вдигна полите ти до лицето ти и срамът ти ще се види. Прелюбодействата ти и цвиленията ти, безсрамието на блудството ти по хълмовете, на полето - видях гнусотиите ти.
Еремия 13:26-27

За същото става въпрос.

Чули сте, че е било казано: "Не прелюбодействай." Но Аз ви казвам, че всеки, който гледа жена, за да я пожелае, вече е прелюбодействал с нея в сърцето си.
Матей 5:27-28

Не е ли вярно?

А Амрам взе за жена леля си Йохаведа, която му роди Аарон и Мойсей.
Изход 6:20

По времето на Амрам няма забрана за семейни "връзки".

Ако на някой мъж се случи изливане на сперма, да изкъпе цялото си тяло във вода и ще бъде нечист до вечерта. Всяка дреха и всяка кожа, на която се намира сперма, да се изпере във вода, и ще бъде нечиста до вечерта.
Левит 15:16-17

Ела да напием баща си с вино и да лежим с него, за да запазим потомство от баща си. И така, онази нощ напиха баща си с вино и първородната влезе и лежа с баща си, а той не разбра нито кога легна тя, нито кога стана.
Битие 19:32

Без коментар... имало е перверзници преди, има и сега. :D

И ако жена има течение и течението от тялото и е кръв, да бъде отделена седем дни. И всеки, който се допре до нея, ще бъде нечист до вечерта.
Левит 15:19

Месечния цикъл... не са се кефели много. :D

Ако някой намери момиче, девица, която не е сгодена, и я хване и лежи с нея и ги намерят, тогава мъжът, който е лежал с нея, да даде на бащата на момичето петдесет сребърни сикъла; и тя да му стане жена.
Второзаконие 22:28-29

Второзаконие, такъв е бил Законът.

И взе великолепните си накити от Моето злато и от Моето сребро, което Аз ти бях дал, и си направи мъжки образи, и блудства с тях.
Езекиил 16:17

Блудства с тях. Идолопоклонничеството се счита като "блудстване".

И който легне с жена, която е неразположена, и открие голотата и, той е открил течението и и тя е открила течението на кръвта си; затова и двамата да се изтребят изсред народа си.
Левит 20:18

Закона...

Ако двама мъже се сбият помежду си, човек и брат му, и жената на единия се приближи, за да спаси мъжа си от ръката на този, който го бие, и протегне ръката си, и го хване за срамните му части, тогава да отрежеш ръката и; окото ти да не я пожали.
Второзаконие 25:11-12

Хаха. Пак закона. :D

Блажен онзи, който хване децата ти и ги разбие в скалата!
Псалми 137:9

8 Дъщерьо вавилонска, която ще бъдеш запустена, Блазе на онзи, който ти въздаде За всичко що си сторила нам!

9 Блазе на онзи, който хване и разбие о камък Малките ти деца!

Дъщерята вавилонска е врага.

Тогава, при обсадата и скръбта, с които врагът ти ще те притесни, ти ще ядеш плода на утробата си, плътта на синовете си и на дъщерите си, които ГОСПОД, твоят Бог, ти е дал.
Второзаконие 28:53

Пророчество, мисля че... Мързи ме да погледна. :-D

А на жената не позволявам да поучава, нито да владее над мъжа, а да бъде мълчалива. Защото първо Адам бе създаден, а после Ева. И Адам не беше измамен, а жената беше измамена и падна в престъпление. Но тя ще се спаси чрез раждане на деца, ако останат във вяра и любов, и святост, с целомъдрие.
1 Тимотей 2:12-15

Какво невярно видя?


Ако някой има необуздан и бунтовен син, който не се подчинява на гласа на баща си или на гласа на майка си, и те го наказват, но той не ги слуша, тогава баща му и майка му да го хванат и да го изведат при старейшините на града му и при портата на мястото му. И да кажат на старейшините на града му: Този наш син е необуздан и бунтовен; не слуша гласа ни, прахосник е и пияница. Тогава всичките хора от града му да го убият с камъни и да умре. Така да отмахнеш злото отсред себе си; и целият Израил ще чуе и ще се убои.
Второзаконие 21:18-21

Да, Законът е строг. Все пак от там трябва да дойде Месията. Няма лабаво. ;)


Ето, Аз ще смъмря потомството ви и ще посея изпражнения по лицата ви, изпражненията на празниците ви, и ще ви изнесат с тях.
Малахия 2:3

Изпражнения = нечистотии

Всеки, който прокълне баща си или майка си, непременно да се умъртви.
Левит 20:9

Левит и Второзаконие са нещо като Наказателния кодекс.. :D

Но ако някой похули Светия Дух, за него няма прошка до века, а е виновен за вечен грях.
Марк 3:29

Отново, какъв е проблема?

Или не знаете, че неправедните няма да наследят Божието царство? Не се лъжете. Нито блудниците, нито идолопоклонниците, нито прелюбодейците, нито хомосексуалистите, нито малакийците, нито крадците, нито сребролюбците, нито пияниците, нито хулителите, нито грабителите няма да наследят Божието царство.
1 Коринтяни 6:9-10

Отново, какъв е проблема?


Затова, убийте сега всяко дете от мъжки пол, и убийте всяка жена, която е познала мъж в мъжко легло. А всички момичета, които не са познали мъжко легло, оставете живи за себе си.
Числа 31:17-18

Инвазията на Йерихон. :D Викингите пасти да ядат.

Да не мислите, че дойдох да донеса мир на земята; не дойдох да донеса мир, а меч. Защото дойдох да разлъча човек от баща му, дъщеря - от майка и и снаха - от свекърва и; и неприятели на човека ще бъдат домашните му. Който обича баща или майка повече от Мен, не е достоен за Мен; и който обича син или дъщеря повече от Мен, не е достоен за Мен; и който не вземе кръста си и Ме следва, не е достоен за Мен.
Матей 10:34-37

Отново, какъв е проблема?


Не ме ли е изпратил при мъжете, които седят на стената, за да ядат заедно с вас изпражненията си и да пият пикочта си?
Исая 36:12



Да ги ядеш като ечемични пити и да ги печеш с буци тор от човешки изпражнения пред очите им.

Изпражнения = нечистотии
...

И ми каза: Виж, давам ти говежда тор вместо човешки изпражнения; на тях прави хляба си.
Езекиил 4:12,15

Изпражнения = нечистотии

А ако жертвата му за всеизгаряне на ГОСПОДА е от птиците, тогава да принесе приноса си от гургулиците или от гълъбчетата. Свещеникът да го донесе при олтара, да му извие главата и да го изгори на олтара, а кръвта му да изцеди по стената на олтара. Да изтръгне гушата му с нечистотиите и и да ги хвърли до олтара, на изток, на мястото на пепелта. И да го разчекне между крилата, но без да го разделя на две. И свещеникът да го изгори върху дървата, които са върху огъня на олтара; това е всеизгаряне, жертва чрез огън, благоухание на умилостивение на ГОСПОДА.

Да... жертвоприношения. :P

KariZma
07-22-2008, 10:58
[quote="SiegHeil"]28% от американците вярват че всичко в Библията е абсолютна истина..
А ето и някои цитати от Библията :)

Oт какъв зор, точно това реши да цитираш?!
Искаш да покажеш нещо ли...
Но ако искаш и аз ще ти извадя някои цитати от Библията, които няма да са взети от контекста. :x

lsd43
07-22-2008, 13:33
28% от американците вярват че всичко в Библията е абсолютна истина..
А ето и някои цитати от Библията :) :

И тя умножи блудствата си, като си спомняше дните на младостта си, когато блудствуваше в египетската земя. И се разпали по своите любовници, чиято плът е като плът на магарета, и семеизливането им - като семеизливане на коне.
Езекиил 23:19-20

Когато ГОСПОД започна да говори с Осия, Той каза на Осия: Иди, вземи си жена блудница и добий деца от блудство, защото земята постоянно блудства и се отклони от ГОСПОДА.
Осия 1:2

И Аз също ще вдигна полите ти до лицето ти и срамът ти ще се види. Прелюбодействата ти и цвиленията ти, безсрамието на блудството ти по хълмовете, на полето - видях гнусотиите ти.
Еремия 13:26-27

Чули сте, че е било казано: "Не прелюбодействай." Но Аз ви казвам, че всеки, който гледа жена, за да я пожелае, вече е прелюбодействал с нея в сърцето си.
Матей 5:27-28

А Амрам взе за жена леля си Йохаведа, която му роди Аарон и Мойсей.
Изход 6:20

Ако на някой мъж се случи изливане на сперма, да изкъпе цялото си тяло във вода и ще бъде нечист до вечерта. Всяка дреха и всяка кожа, на която се намира сперма, да се изпере във вода, и ще бъде нечиста до вечерта.
Левит 15:16-17

Ела да напием баща си с вино и да лежим с него, за да запазим потомство от баща си. И така, онази нощ напиха баща си с вино и първородната влезе и лежа с баща си, а той не разбра нито кога легна тя, нито кога стана.
Битие 19:32

И ако жена има течение и течението от тялото и е кръв, да бъде отделена седем дни. И всеки, който се допре до нея, ще бъде нечист до вечерта.
Левит 15:19

Ако някой намери момиче, девица, която не е сгодена, и я хване и лежи с нея и ги намерят, тогава мъжът, който е лежал с нея, да даде на бащата на момичето петдесет сребърни сикъла; и тя да му стане жена.
Второзаконие 22:28-29

И взе великолепните си накити от Моето злато и от Моето сребро, което Аз ти бях дал, и си направи мъжки образи, и блудства с тях.
Езекиил 16:17

И който легне с жена, която е неразположена, и открие голотата и, той е открил течението и и тя е открила течението на кръвта си; затова и двамата да се изтребят изсред народа си.
Левит 20:18

Ако двама мъже се сбият помежду си, човек и брат му, и жената на единия се приближи, за да спаси мъжа си от ръката на този, който го бие, и протегне ръката си, и го хване за срамните му части, тогава да отрежеш ръката и; окото ти да не я пожали.
Второзаконие 25:11-12

Блажен онзи, който хване децата ти и ги разбие в скалата!
Псалми 137:9

Тогава, при обсадата и скръбта, с които врагът ти ще те притесни, ти ще ядеш плода на утробата си, плътта на синовете си и на дъщерите си, които ГОСПОД, твоят Бог, ти е дал.
Второзаконие 28:53

А на жената не позволявам да поучава, нито да владее над мъжа, а да бъде мълчалива. Защото първо Адам бе създаден, а после Ева. И Адам не беше измамен, а жената беше измамена и падна в престъпление. Но тя ще се спаси чрез раждане на деца, ако останат във вяра и любов, и святост, с целомъдрие.
1 Тимотей 2:12-15

Ако някой има необуздан и бунтовен син, който не се подчинява на гласа на баща си или на гласа на майка си, и те го наказват, но той не ги слуша, тогава баща му и майка му да го хванат и да го изведат при старейшините на града му и при портата на мястото му. И да кажат на старейшините на града му: Този наш син е необуздан и бунтовен; не слуша гласа ни, прахосник е и пияница. Тогава всичките хора от града му да го убият с камъни и да умре. Така да отмахнеш злото отсред себе си; и целият Израил ще чуе и ще се убои.
Второзаконие 21:18-21

Ето, Аз ще смъмря потомството ви и ще посея изпражнения по лицата ви, изпражненията на празниците ви, и ще ви изнесат с тях.
Малахия 2:3

Всеки, който прокълне баща си или майка си, непременно да се умъртви.
Левит 20:9

Но ако някой похули Светия Дух, за него няма прошка до века, а е виновен за вечен грях.
Марк 3:29

Или не знаете, че неправедните няма да наследят Божието царство? Не се лъжете. Нито блудниците, нито идолопоклонниците, нито прелюбодейците, нито хомосексуалистите, нито малакийците, нито крадците, нито сребролюбците, нито пияниците, нито хулителите, нито грабителите няма да наследят Божието царство.
1 Коринтяни 6:9-10

Затова, убийте сега всяко дете от мъжки пол, и убийте всяка жена, която е познала мъж в мъжко легло. А всички момичета, които не са познали мъжко легло, оставете живи за себе си.
Числа 31:17-18

Да не мислите, че дойдох да донеса мир на земята; не дойдох да донеса мир, а меч. Защото дойдох да разлъча човек от баща му, дъщеря - от майка и и снаха - от свекърва и; и неприятели на човека ще бъдат домашните му. Който обича баща или майка повече от Мен, не е достоен за Мен; и който обича син или дъщеря повече от Мен, не е достоен за Мен; и който не вземе кръста си и Ме следва, не е достоен за Мен.
Матей 10:34-37

Не ме ли е изпратил при мъжете, които седят на стената, за да ядат заедно с вас изпражненията си и да пият пикочта си?
Исая 36:12

Да ги ядеш като ечемични пити и да ги печеш с буци тор от човешки изпражнения пред очите им.

...

И ми каза: Виж, давам ти говежда тор вместо човешки изпражнения; на тях прави хляба си.
Езекиил 4:12,15

А ако жертвата му за всеизгаряне на ГОСПОДА е от птиците, тогава да принесе приноса си от гургулиците или от гълъбчетата. Свещеникът да го донесе при олтара, да му извие главата и да го изгори на олтара, а кръвта му да изцеди по стената на олтара. Да изтръгне гушата му с нечистотиите и и да ги хвърли до олтара, на изток, на мястото на пепелта. И да го разчекне между крилата, но без да го разделя на две. И свещеникът да го изгори върху дървата, които са върху огъня на олтара; това е всеизгаряне, жертва чрез огън, благоухание на умилостивение на ГОСПОДА.


Повечето от тези цитати имат символично значение ,а не буквален смисъл.
Сега ,кой как ги разбира си е отделен въпрос.

SiegHeil
07-22-2008, 18:57
Oт какъв зор, точно това реши да цитираш?!
Искаш да покажеш нещо ли...
Но ако искаш и аз ще ти извадя някои цитати от Библията, които няма да са взети от контекста. :x
Да, искам да покажа че Библията и Църквата са огромна измислица, макар и полезна..
Ти си вади колкото искаш, тва не променя факта че ги има и тези цитати..

Christ
07-22-2008, 19:26
Oт какъв зор, точно това реши да цитираш?!
Искаш да покажеш нещо ли...
Но ако искаш и аз ще ти извадя някои цитати от Библията, които няма да са взети от контекста. :x
Да, искам да покажа че Библията и Църквата са огромна измислица, макар и полезна..
Ти си вади колкото искаш, тва не променя факта че ги има и тези цитати..

И кво като ги има?!

Muse_of_Madness
07-22-2008, 19:28
Полезна!?

Christ
07-22-2008, 19:31
Полезна!?

Huh?

SiegHeil
07-22-2008, 20:07
Полезна!?
Ако не е било християнството българите нямаше да ни има като народ, благордарение на вярата сме се запазили като нация..

Muse_of_Madness
07-22-2008, 20:15
Полезна!?
Ако не е било християнството българите нямаше да ни има като народ, благордарение на вярата сме се запазили като нация..
Има няколко версии по въпроса, но поради липса на пастваеми материали ще се наложи да се съглася.
ПС То и колесниците бяхо пелзни по едно време, ама мина тая... Мястото на Християнството днес според мен е в приложната психология.

SiegHeil
07-22-2008, 20:17
Полезна!?
Ако не е било християнството българите нямаше да ни има като народ, благордарение на вярата сме се запазили като нация..
Има няколко версии по въпроса, но поради липса на пастваеми материали ще се наложи да се съглася.
ПС То и колесниците бяхо пелзни по едно време, ама мина тая... Мястото на Християнството днес според мен е в приложната психология.
Точно ^^

lsd43
07-22-2008, 20:24
God save the queen! :lol:

nailana
07-25-2008, 06:50
Полезна!?
Ако не е било християнството българите нямаше да ни има като народ, благордарение на вярата сме се запазили като нация..

А ти будала,знаеш ли колко кръв се е проляло,за да народа да се съгласи да приеме вярата.Те хубаво,приели са я,но това не значи,че са започнали да вярват.Айде поинтересувайте се малко от историята,но от детайлите!А не като кажат,че Борис ни е покръстил и всички се радват.Ама как ни е покръстил............
Вероизповеданието не трябва да е насила.Смомням си преди година гледах един филм(нз точно кой) за покръстването - е тотално ми се промени мнението,бахти кървищата бяха.

Да бе,ег**и нацията,направо бием западните държави по всички критерии.Ние сме най - добрите.Хххахахха.....просто един коленопреклонен и самоунижаващ се народ.

Много здраве!

lsd43
07-25-2008, 07:16
Полезна!?
Ако не е било християнството българите нямаше да ни има като народ, благордарение на вярата сме се запазили като нация..

А ти будала,знаеш ли колко кръв се е проляло,за да народа да се съгласи да приеме вярата.Те хубаво,приели са я,но това не значи,че са започнали да вярват.Айде поинтересувайте се малко от историята,но от детайлите!А не като кажат,че Борис ни е покръстил и всички се радват.Ама как ни е покръстил............
Вероизповеданието не трябва да е насила.Смомням си преди година гледах един филм(нз точно кой) за покръстването - е тотално ми се промени мнението,бахти кървищата бяха.

Да бе,ег**и нацията,направо бием западните държави по всички критерии.Ние сме най - добрите.Хххахахха.....просто един коленопреклонен и самоунижаващ се народ.

Много здраве!


Било е необходимост,ако не ни е бил покръстил просто ще сме били изпаднали в международна изолация,благодарение на тази тежка мярка сме успяли да оцелеем толкова време,ако бяхме си останали еретици сега щяхме да сме или част от Турция или от Гърция,понякога за да спасиш нещо ,трябва да жертваш друго.Замисли се, колко още хора щяха да загинат от атаките на Византия ако си бяхме останали тангранисти?Било е необходимост,а не прищявка.

SiegHeil
07-25-2008, 09:41
Полезна!?
Ако не е било християнството българите нямаше да ни има като народ, благордарение на вярата сме се запазили като нация..

А ти будала,знаеш ли колко кръв се е проляло,за да народа да се съгласи да приеме вярата.Те хубаво,приели са я,но това не значи,че са започнали да вярват.Айде поинтересувайте се малко от историята,но от детайлите!А не като кажат,че Борис ни е покръстил и всички се радват.Ама как ни е покръстил............
Вероизповеданието не трябва да е насила.Смомням си преди година гледах един филм(нз точно кой) за покръстването - е тотално ми се промени мнението,бахти кървищата бяха.

Да бе,ег**и нацията,направо бием западните държави по всички критерии.Ние сме най - добрите.Хххахахха.....просто един коленопреклонен и самоунижаващ се народ.

Много здраве!

Да, много кръв е имало, ама не става въпрос за това...може да е имало убийста, но всяка промяна взима жертви....
Да не би през 500 годишното турско робство хората не са били обединени благодарение на религията, да не би да са ходели при жреца на Тангра, а не при попа ?

nailana
07-25-2008, 10:31
Полезна!?
Ако не е било християнството българите нямаше да ни има като народ, благордарение на вярата сме се запазили като нация..

А ти будала,знаеш ли колко кръв се е проляло,за да народа да се съгласи да приеме вярата.Те хубаво,приели са я,но това не значи,че са започнали да вярват.Айде поинтересувайте се малко от историята,но от детайлите!А не като кажат,че Борис ни е покръстил и всички се радват.Ама как ни е покръстил............
Вероизповеданието не трябва да е насила.Смомням си преди година гледах един филм(нз точно кой) за покръстването - е тотално ми се промени мнението,бахти кървищата бяха.

Да бе,ег**и нацията,направо бием западните държави по всички критерии.Ние сме най - добрите.Хххахахха.....просто един коленопреклонен и самоунижаващ се народ.

Много здраве!

Да, много кръв е имало, ама не става въпрос за това...може да е имало убийста, но всяка промяна взима жертви....
Да не би през 500 годишното турско робство хората не са били обединени благодарение на религията, да не би да са ходели при жреца на Тангра, а не при попа ?

Ох тези фалшиви свещенници........сигурно са си устройвали оргии.
The end.

SiegHeil
07-25-2008, 18:26
Ох тези фалшиви свещенници........сигурно са си устройвали оргии.
The end.
Гениален отговор, толкова си умна :grin:

nailana
07-25-2008, 18:52
Ох тези фалшиви свещенници........сигурно са си устройвали оргии.
The end.
Гениален отговор, толкова си умна :grin:

Безспорно.Ти също.

SiegHeil
07-25-2008, 18:54
Ох тези фалшиви свещенници........сигурно са си устройвали оргии.
The end.
Гениален отговор, толкова си умна :grin:

Безспорно.Ти също.
А ква беше връзката между поповете и оргиите само ти си знаеш ^^

nailana
07-25-2008, 19:16
Ох тези фалшиви свещенници........сигурно са си устройвали оргии.
The end.
Гениален отговор, толкова си умна :grin:

Безспорно.Ти също.
А ква беше връзката между поповете и оргиите само ти си знаеш ^^

Връзка има голяма,гледай новините или се поинтересувай малко от статии!
Будала....

SiegHeil
07-25-2008, 20:19
Връзка има голяма,гледай новините или се поинтересувай малко от статии!
Будала....
В момента поповете само дето наркотрафиканти не са станали, само че не говорим за в момента сеш ли се ?
През турското робство не са имали нито новини нито интернет, и единствения който е можел да образова хората в селото е бил попа, а необразован народ няма шансове за освобождение, в това отношение поповете са направили много ^^...сеш ли се..

nailana
07-25-2008, 20:24
Връзка има голяма,гледай новините или се поинтересувай малко от статии!
Будала....
В момента поповете само дето наркотрафиканти не са станали, само че не говорим за в момента сеш ли се ?
През турското робство не са имали нито новини нито интернет, и единствения който е можел да образова хората в селото е бил попа, а необразован народ няма шансове за освобождение, в това отношение поповете са направили много ^^...сеш ли се..


А аз говорех по принцип.Откъде знаеш какви са били?Защо да е бил единствения?
Осветли недостатъчната ми ерудиция!

BurningDesire
07-29-2008, 12:27
100% сигурно е, че има Бог. За това доказателства, колкото щеш. Който има очи, да ги види, който има уши, да ги чуе. Който не, проблема си е негов. Доказателства има и в науката, и в историята, и в логиката най-вече.

По същия начин мога да кажа, че е 100% сигурно, че няма. И затова доказателства - бол. Нищо не е сигурно.


PP. Не може да се докаже нещо недоказуемо. Нали е недоказуемо - значи не може. А ако се докаже, значи никога не е било недоказуемо. И според мен няма смисъл в споровете от сорта на "има ли Бог?" и тем подобни, просто до отговор така и не се е стигнало.

53downfall
02-02-2012, 15:53
Автора на тази тема ми беше много близък приятел.За жалост си отиде супер нелепо.Вече поне има отговор на въпроса си,дали има Бог.
И не,нямам си по-добра работа от това да вися в тъпия форум и да преглеждам постовете на мъртвия ми приятел....
Може би ще послужи за урок,че един ден ще разберем отговора на въпроса за 45 цента и няма смисъл сега да си блъскаме главите над нещо неразгадаемо за момента.

npp
02-02-2012, 16:00
Автора на тази тема ми беше много близък приятел.За жалост си отиде супер нелепо.Вече поне има отговор на въпроса си,дали има Бог.
И не,нямам си по-добра работа от това да вися в тъпия форум и да преглеждам постовете на мъртвия ми приятел....
Може би ще послужи за урок,че един ден ще разберем отговора на въпроса за 45 цента и няма смисъл сега да си блъскаме главите над нещо неразгадаемо за момента.

какво се е случило с него?, спомням си че съм срещал негови мнения тук в форума

има Бог, обаче и досега беше в състояние на сън-просъница, а пък нямаше достатъчно истински духовници тук на земята, които да Му служат за мир и благоденствие на всички човеци, и затова за съжаление някои хора нямаше кой да ги спаси и мнозина от тях пострадаха поради цялата онази сатанинска бъркотия на човешката религия

ако съм знаел че твоят приятел има проблеми, тогава може би Бог нямаше да допусне да се случи нещо лошо с него, а най-шантавото е че всеки ден Му напомням на истинският Господ Бог за спасението, както и още много други правят това, а пък Той отново допускаше страдания и погибел, хем Го има, хем Го нямаше, това наистина може да подлуди преданите, които вярват в Него, но изповедите никога не са напразни, защото всяко свидетелство за Помощ пред Него и Неговите Светии е принос към опазването на живота на колкото се може повече човеци, няма как да не съжалявам за твоят приятел, особено след като съм го срещал докато все още е бил жив, много жалко че отново се е явил (такъв) идиотски пропуск в системата на истинският Господ Бог, дано да Се събуди и да реши проблемите на всеки веднъж завинаги, ще ми се ако поне имаше повече възможност за Възкресение на мъртвите

defender
02-02-2012, 18:37
Може би ще послужи за урок,че един ден ще разберем отговора на въпроса....
Абсолютно, дано послужи за урок. Бог да го прости.