PDA

View Full Version : За бесмислените спорове дали има или няма Бог?



Страници : [1] 2

lsd43
06-12-2008, 07:38
Има ли смисъл да докажеш нещо недоказуемо?
Както се казава щом не можеш да видиш нещо,не можеш да отречеш че съществува,но също така и не можеш да потвърдиш ,че го има.
Според мен има три типа хора хора ,които вярват сляпо в Бог,
хора които вярват сляпо в научното обяснение и хора които вярват в нещо.Има обаче и четвърти тип ,които са като мен ,които не вярват в нищо.Тогава какъв е смисълът да се спори дали има нещо като Бог или го няма ,при положение,че недоказуемо.

SunnyG
06-12-2008, 08:03
Смисълът е в това всеки да си отстоява позицията.

lsd43
06-12-2008, 08:04
Смисълът е в това всеки да си отстоява позицията.

Колко уникален смисъл! :lol:

SunnyG
06-12-2008, 08:05
Нали искаш отговор на въпроса си?За мен в това се изразява смисълът да спориш и не само на тази тема...

lsd43
06-12-2008, 08:12
Нали искаш отговор на въпроса си?За мен в това се изразява смисълът да спориш и не само на тази тема...

Да де рабрах те! :)

kristo
06-12-2008, 08:35
100% сигурно е, че има Бог. За това доказателства, колкото щеш. Който има очи, да ги види, който има уши, да ги чуе. Който не, проблема си е негов. Доказателства има и в науката, и в историята, и в логиката най-вече.

zay4e
06-12-2008, 08:36
Spored men ne trqbva da se dokazva ni6to ( a i ne samo nqma smisyl da se dokaje 4e ima ili nqma Bog,no i prosto nqma kak da stane).Az prosto si vqrvam v Gospod i ne sporq s nikogo za tova nito nqkoga sym se opitala da dokazvam 4e ima.Vseki ima pravo na izbor,dori imam priqteli koito ne vqrvat v Bog i prosto ne upirame do taq tema :-D :-)

kristo
06-12-2008, 08:40
Именно! Бог може да се открие и докаже най-вече чрез вярата. Но и с методите на науката пак може да бъде доказан.

lsd43
06-12-2008, 09:04
100% сигурно е, че има Бог. За това доказателства, колкото щеш. Който има очи, да ги види, който има уши, да ги чуе. Който не, проблема си е негов. Доказателства има и в науката, и в историята, и в логиката най-вече.

Виждал ли си го? Силно се съмнявам .Виждал ли е някой големият взрив-едва ли.Всичко това дали има Бог е въпрос на вяра ,например ти я имаш ,но аз например я нямам.Повтарям няма сигурно доказателство дали има или няма Бог.

lsd43
06-12-2008, 09:11
Именно! Бог може да се открие и докаже най-вече чрез вярата. Но и с методите на науката пак може да бъде доказан.

Ако говориш за торинската плащеница...и до сега не е доказано дали е автентична.Според мен сигурните доказателства за това дали има Бог се крият във Ватикана и никой без синя кръв няма право да ги вижда.Колкото до кивота и граала,следите им са отдавна изгубени.
А за Ноевият ковчег,никой не знае дали е изобщо цял.Теоретично не може да има вселена без да има нещо което да я е създало,но ако има такова нещо,сигурно има някой,който е създал това нещо или както ти го наричаш Господ.Не твърдя че Исус е измислица,точно обратното той е съществувал,но дали е въскръснал или това е просто легенда никой не знае със сигурност.

remember_me
06-12-2008, 10:32
ako ima takav na4in da se varna nazade vav vremeto kogato taka nare4eniqt Hristos e sa6testvyval i go vidq s moite o4i togava ve4e 6te sam sklonna da mislq 4e go ima :-D Gospod,Hristos...dran dran...ima ne6to svrahestestveno koeto naroda e naeimenyvals tova ime :-D

NaughtyWhisper
06-12-2008, 12:05
Всеки има принципи и вярвания, за които, другите смятат че са грешни. Това е в природата ни..всеки си мисли че знае как другият трябва да живее животът си, и в същото време никой не знае как да живее своят собствен.

За мен тази тема е безмислена. Всеки вярва в Нещо, и от инат.. или можеби от истинска вяра в това Нещо, човек не се отказва от гледната си точка.
Всеки има мнение, и всеки го отстоява.

За нас, хората които вярваме в Господ Бог, доказателства не са нужни.
За тези които го отричат всяко доказателство е лъжа.

Пак казвам..споровете са излишни.

Sashakiss
06-12-2008, 13:22
Не вярвам в Господ. Точка

И от тук идва въпросът, кой баскетболист е по-добър.

Леброн Джеймс или Яо Минг?

exitialis
06-12-2008, 14:53
То ако ги няма тея спорове , как ше се прайме на велики???

Lunatic-
06-12-2008, 16:16
100% сигурно е, че има Бог. За това доказателства, колкото щеш. Който има очи, да ги види, който има уши, да ги чуе. Който не, проблема си е негов. Доказателства има и в науката, и в историята, и в логиката най-вече.
и аз
на мен ми е духал
заклевам се :)

kristo
06-12-2008, 16:53
Именно! Бог може да се открие и докаже най-вече чрез вярата. Но и с методите на науката пак може да бъде доказан.

Ако говориш за торинската плащеница...и до сега не е доказано дали е автентична.Според мен сигурните доказателства за това дали има Бог се крият във Ватикана и никой без синя кръв няма право да ги вижда.Колкото до кивота и граала,следите им са отдавна изгубени.
А за Ноевият ковчег,никой не знае дали е изобщо цял.Теоретично не може да има вселена без да има нещо което да я е създало,но ако има такова нещо,сигурно има някой,който е създал това нещо или както ти го наричаш Господ.Не твърдя че Исус е измислица,точно обратното той е съществувал,но дали е въскръснал или това е просто легенда никой не знае със сигурност.
Аз пък не ти говоря за Торинската плащеница или Ноевия ковчег. Говоря ти най-вече за исторически доказателства за Исус Христос и Възкресението му, които са безспорни и отричането им е безпредметно. Защото това, което наричаш легенда /възкръсналият Христос/ е видян в един момент от повече от 300 човека след смъртта му. Както ти казах, свидетелства за Неговото Възкресение дават и биографът на Пилат Понтийски, и лекарят на Пилат, сириецът Ейшу. Те лично са искали да се убедят, че Исус няма да възкръсне и във вечерта на Възкресението са пренощували край гроба му. Но Той е възкръснал и те лично са видяли това чудо, а след това то е било записано в книгата-биография на Пилат понтийски, която днес се пази именно във Ватикана доколкото знам. Но тези свидетелства ги има отразени и в книгата "Личността на Исус Христос", написана от някакъв западен учен, на който името не помня просто защото четох въпросната книга преди 3 години. Иначе доказателства за съществуването на Бог има хиляди, поне аз откривам огромно количество такива, но сега в момента не ми се пише повече по тази тема, защото трябва да напиша цял роман.

exitialis
06-12-2008, 17:02
100% сигурно е, че има Бог. За това доказателства, колкото щеш. Който има очи, да ги види, който има уши, да ги чуе. Който не, проблема си е негов. Доказателства има и в науката, и в историята, и в логиката най-вече.
и аз
на мен ми е духал
заклевам се :)

И пак не си успял да свършиш , ми казаха...

KariZma
06-12-2008, 17:37
Има ли смисъл да докажеш нещо недоказуемо?
Както се казава щом не можеш да видиш нещо,не можеш да отречеш че съществува,но също така и не можеш да потвърдиш ,че го има.
Според мен има три типа хора хора ,които вярват сляпо в Бог,
хора които вярват сляпо в научното обяснение и хора които вярват в нещо.Има обаче и четвърти тип ,които са като мен ,които не вярват в нищо.Тогава какъв е смисълът да се спори дали има нещо като Бог или го няма ,при положение,че недоказуемо.


Бог НЕ е нещо недоказуемо! :o

Това, че вие неможете да го проумеете си е ваш проблем...
Ограничените ви мозъци немогат да възприемат че съществува Нещо, което не се вижда!
Как тогава не се съмнявате че има въздух - нали не се вижда... ами гравитацията??? - По твойта логика тези неща не е сигурно че съществуват, щото не се виждат... :razz:

Много гений и творци като Леонардо Да'Винчи, Мартин Лутер, Айнщайн... Иван вазов и мн други са вярвали в Господ! :)

lsd43
06-12-2008, 17:50
Има ли смисъл да докажеш нещо недоказуемо?
Както се казава щом не можеш да видиш нещо,не можеш да отречеш че съществува,но също така и не можеш да потвърдиш ,че го има.
Според мен има три типа хора хора ,които вярват сляпо в Бог,
хора които вярват сляпо в научното обяснение и хора които вярват в нещо.Има обаче и четвърти тип ,които са като мен ,които не вярват в нищо.Тогава какъв е смисълът да се спори дали има нещо като Бог или го няма ,при положение,че недоказуемо.


Бог НЕ е нещо недоказуемо! :o

Това, че вие неможете да го проумеете си е ваш проблем...
Ограничените ви мозъци немогат да възприемат че съществува Нещо, което не се вижда!
Как тогава не се съмнявате че има въздух - нали не се вижда... ами гравитацията??? - По твойта логика тези неща не е сигурно че съществуват, щото не се виждат... :razz:

Много гений и творци като Леонардо Да'Винчи, Мартин Лутер, Айнщайн... Иван вазов и мн други са вярвали в Господ! :)


Като падаш усещаш земното претегляне ,а колкото до въздуха все пак го дишаш,следоватено знаеш ,че го има,а за бог нито падам по него ,нито го дишам,нито го виждам,а да и не го усещам...а колкото до учените също има и много които не вярват.Че има нещо като Бог има,но аз не вярвам че е добро ,всеотдайно и толкова могъщо ,колкото го описват.

KariZma
06-12-2008, 18:07
Има ли смисъл да докажеш нещо недоказуемо?
Както се казава щом не можеш да видиш нещо,не можеш да отречеш че съществува,но също така и не можеш да потвърдиш ,че го има.
Според мен има три типа хора хора ,които вярват сляпо в Бог,
хора които вярват сляпо в научното обяснение и хора които вярват в нещо.Има обаче и четвърти тип ,които са като мен ,които не вярват в нищо.Тогава какъв е смисълът да се спори дали има нещо като Бог или го няма ,при положение,че недоказуемо.


Бог НЕ е нещо недоказуемо! :o

Това, че вие неможете да го проумеете си е ваш проблем...
Ограничените ви мозъци немогат да възприемат че съществува Нещо, което не се вижда!
Как тогава не се съмнявате че има въздух - нали не се вижда... ами гравитацията??? - По твойта логика тези неща не е сигурно че съществуват, щото не се виждат... :razz:

Много гений и творци като Леонардо Да'Винчи, Мартин Лутер, Айнщайн... Иван вазов и мн други са вярвали в Господ! :)


Като падаш усещаш земното претегляне ,а колкото до въздуха все пак го дишаш,следоватено знаеш ,че го има,а за бог нито падам по него ,нито го дишам,нито го виждам,а да и не го усещам...а колкото до учените също има и много които не вярват.Че има нещо като Бог има,но аз не вярвам че е добро ,всеотдайно и толкова могъщо ,колкото го описват.

Да ти кажа - Бог не само можеш да го усетиш, но и да го видиш!
Погледни прекрасната природа, която е Създал, многобройните организми и видове животни...или сега ще ми кажеш че света се е пръкнал от някакъв си взрив? :lol: :?

Не, аз лично вярвам в могъеството и любовта на
Господ към нас хората и Го усещам много често в живота си!

lsd43
06-12-2008, 18:52
Има ли смисъл да докажеш нещо недоказуемо?
Както се казава щом не можеш да видиш нещо,не можеш да отречеш че съществува,но също така и не можеш да потвърдиш ,че го има.
Според мен има три типа хора хора ,които вярват сляпо в Бог,
хора които вярват сляпо в научното обяснение и хора които вярват в нещо.Има обаче и четвърти тип ,които са като мен ,които не вярват в нищо.Тогава какъв е смисълът да се спори дали има нещо като Бог или го няма ,при положение,че недоказуемо.


Бог НЕ е нещо недоказуемо! :o

Това, че вие неможете да го проумеете си е ваш проблем...
Ограничените ви мозъци немогат да възприемат че съществува Нещо, което не се вижда!
Как тогава не се съмнявате че има въздух - нали не се вижда... ами гравитацията??? - По твойта логика тези неща не е сигурно че съществуват, щото не се виждат... :razz:

Много гений и творци като Леонардо Да'Винчи, Мартин Лутер, Айнщайн... Иван вазов и мн други са вярвали в Господ! :)


Като падаш усещаш земното претегляне ,а колкото до въздуха все пак го дишаш,следоватено знаеш ,че го има,а за бог нито падам по него ,нито го дишам,нито го виждам,а да и не го усещам...а колкото до учените също има и много които не вярват.Че има нещо като Бог има,но аз не вярвам че е добро ,всеотдайно и толкова могъщо ,колкото го описват.

Да ти кажа - Бог не само можеш да го усетиш, но и да го видиш!
Погледни прекрасната природа, която е Създал, многобройните организми и видове животни...или сега ще ми кажеш че света се е пръкнал от някакъв си взрив? :lol: :?

Не, аз лично вярвам в могъеството и любовта на
Господ към нас хората и Го усещам много често в живота си!


Амм не вярвам в науката...

KariZma
06-12-2008, 19:18
Хубаво, невярваш в науката, невярваш в Бог, а вярваш ли нещо... можеби в себе си?

lsd43
06-12-2008, 19:43
Хубаво, невярваш в науката, невярваш в Бог, а вярваш ли нещо... можеби в себе си?

Всъщност не вярвам и в себе си научих се да се съмнявам във абсолютно всичко дори и мен самият,абе да го кажа по-просто не вярвам в нищо.Единственото нещо на което имам вяра е може би музиката ,тя няма как да ме подведе за разлика от Бог,науката или каквото и да е тя няма как да се промени.

KariZma
06-12-2008, 20:03
Хубаво, невярваш в науката, невярваш в Бог, а вярваш ли нещо... можеби в себе си?

Всъщност не вярвам и в себе си научих се да се съмнявам във абсолютно всичко дори и мен самият,абе да го кажа по-просто не вярвам в нищо.Единственото нещо на което имам вяра е може би музиката ,тя няма как да ме подведе за разлика от Бог,науката или каквото и да е тя няма как да се промени.

Съгласна съм, че музиката е нещо велико, защото самата аз съм музикант! Обаче мога да кажа,че донякъде музиката ме доближава до Бог и мисля че нещата са свързани. Естествено не да слушам някакъв black metal и да се моля :-D
А относно това че музиката няма как да те подведе, да съгласна съм, но това е така защото тя може да ти повлияе на душевното състояние и т.н. но в никакъв случай неможе да замести религията, каквато и да е тя (религията)!

kristo
06-12-2008, 21:39
извинявайте, ама вашата музика-метъла е ужасна направо :D. Айде, рок бива, ама да слушаш примерно онова животно Мерилин Менсън или от рода си е направо психарско :D. То в това музика и 2% няма, а си е направо жива подигравка с музиката. да не говорим що за антихристиянски и безбожни послания има в т. нар. метъл, което още повече ме отдалечава от него. Със всичките му недостатъци, черното направо си е китка за мирисане пред грънч-музиката :D. Не, че се заяждам, ама щото за музика заговорихте и... :-D

Christ
06-12-2008, 21:59
Аз слушам християнски метъл. ^^

kristo
06-12-2008, 22:15
Аз слушам християнски метъл. ^^
явно има и такъв- чудесно :). Аз си падам най-вече по вечните български хитове от Македония, ама когато ми прикипи отпускам с по-леки варианти на черно и с RnB най-вече :)

InitialD
06-12-2008, 22:25
100% сигурно е, че има Бог. За това доказателства, колкото щеш. Който има очи, да ги види, който има уши, да ги чуе. Който не, проблема си е негов. Доказателства има и в науката, и в историята, и в логиката най-вече.
и аз
на мен ми е духал
заклевам се :)

Току що мина SWASTICA и в момента си лидер в простотията и наглостта в този форум!

Lady_B_
06-12-2008, 23:20
100% сигурно е, че има Бог. За това доказателства, колкото щеш. Който има очи, да ги види, който има уши, да ги чуе. Който не, проблема си е негов. Доказателства има и в науката, и в историята, и в логиката най-вече.

+ 1

psychopath
06-12-2008, 23:33
Има ли смисъл да докажеш нещо недоказуемо?Ако можеш, има. :D

lsd43
06-13-2008, 07:12
извинявайте, ама вашата музика-метъла е ужасна направо :D. Айде, рок бива, ама да слушаш примерно онова животно Мерилин Менсън или от рода си е направо психарско :D. То в това музика и 2% няма, а си е направо жива подигравка с музиката. да не говорим що за антихристиянски и безбожни послания има в т. нар. метъл, което още повече ме отдалечава от него. Със всичките му недостатъци, черното направо си е китка за мирисане пред грънч-музиката :D. Не, че се заяждам, ама щото за музика заговорихте и... :-D

Амм не слушам блек.А хеви и траш.

Christ
06-13-2008, 07:14
извинявайте, ама вашата музика-метъла е ужасна направо :D. Айде, рок бива, ама да слушаш примерно онова животно Мерилин Менсън или от рода си е направо психарско :D. То в това музика и 2% няма, а си е направо жива подигравка с музиката. да не говорим що за антихристиянски и безбожни послания има в т. нар. метъл, което още повече ме отдалечава от него. Със всичките му недостатъци, черното направо си е китка за мирисане пред грънч-музиката :D. Не, че се заяждам, ама щото за музика заговорихте и... :-D

Амм не слушам блек.А хеви и траш.

Рока е по-сейтън от блека. ;) Не усещаш как ти влиза.

lsd43
06-13-2008, 07:18
извинявайте, ама вашата музика-метъла е ужасна направо :D. Айде, рок бива, ама да слушаш примерно онова животно Мерилин Менсън или от рода си е направо психарско :D. То в това музика и 2% няма, а си е направо жива подигравка с музиката. да не говорим що за антихристиянски и безбожни послания има в т. нар. метъл, което още повече ме отдалечава от него. Със всичките му недостатъци, черното направо си е китка за мирисане пред грънч-музиката :D. Не, че се заяждам, ама щото за музика заговорихте и... :-D

Амм не слушам блек.А хеви и траш.

Рока е по-сейтън от блека. ;) Не усещаш как ти влиза.

Всъщност каква музика слушам не определя какви са ми убежденията,например Куин са ми една от любимите рок банди,но това не означава че те определят начина ми ня мислене,за мен музиката няма много общо с вярата ми в нещо(нищо че не вярвам в нищо).Просто музиката ме кефи и се занимавам от малък с нея.

KariZma
06-13-2008, 14:43
.Просто музиката ме кефи и се занимавам от малък с нея.

Мога ли да те попитам как по - точно се занимаваш с музика - свириш ли на нещо или...

lsd43
06-13-2008, 16:30
.Просто музиката ме кефи и се занимавам от малък с нея.

Мога ли да те попитам как по - точно се занимаваш с музика - свириш ли на нещо или...

Свиря малко на ктара и пиано и пеех в хор.

KariZma
06-13-2008, 19:32
.Просто музиката ме кефи и се занимавам от малък с нея.

Мога ли да те попитам как по - точно се занимаваш с музика - свириш ли на нещо или...

Свиря малко на ктара и пиано и пеех в хор.

:smt041 \:D/

Lunatic-
06-13-2008, 21:29
100% сигурно е, че има Бог. За това доказателства, колкото щеш. Който има очи, да ги види, който има уши, да ги чуе. Който не, проблема си е негов. Доказателства има и в науката, и в историята, и в логиката най-вече.
и аз
на мен ми е духал
заклевам се :)

Току що мина SWASTICA и в момента си лидер в простотията и наглостта в този форум!
слабо ме интересува ?

Lunatic-
06-13-2008, 21:29
100% сигурно е, че има Бог. За това доказателства, колкото щеш. Който има очи, да ги види, който има уши, да ги чуе. Който не, проблема си е негов. Доказателства има и в науката, и в историята, и в логиката най-вече.
и аз
на мен ми е духал
заклевам се :)

И пак не си успял да свършиш , ми казаха...
излъгали са те
напълних му устата със сперма :)

HaRMoNy
06-15-2008, 07:59
Всеки има принципи и вярвания, за които, другите смятат че са грешни. Това е в природата ни..всеки си мисли че знае как другият трябва да живее животът си, и в същото време никой не знае как да живее своят собствен.

За мен тази тема е безмислена. Всеки вярва в Нещо, и от инат.. или можеби от истинска вяра в това Нещо, човек не се отказва от гледната си точка.
Всеки има мнение, и всеки го отстоява.

За нас, хората които вярваме в Господ Бог, доказателства не са нужни.
За тези които го отричат всяко доказателство е лъжа.

Пак казвам..споровете са излишни.

Напълно съгласен ! За мен Бог съществува.
Доказателства има много, който иска ще намери, който неиска - няма.

idealnata_t
06-15-2008, 14:41
според мен това наистина са едни безмислени въпроси отговори и спорове защото ще е много трудно да обясниш или по-точно да обедиш един прост
човек че нещо стои над всички нас....тои си знае салатката и ракийката и никога не е мислиил такива сложни неща ...хората които вярват са тези с безграничните мечти,с всемирните дучи,най-често хора на изкуството...

InitialD
06-15-2008, 18:30
според мен това наистина са едни безмислени въпроси отговори и спорове защото ще е много трудно да обясниш или по-точно да обедиш един прост
човек че нещо стои над всички нас....тои си знае салатката и ракийката и никога не е мислиил такива сложни неща ...хората които вярват са тези с безграничните мечти,с всемирните дучи,най-често хора на изкуството...

За да бъдеш нормален в днешно време трябва да си малко луд!!!

Jesus_is_good
06-15-2008, 19:21
според мен това наистина са едни безмислени въпроси отговори и спорове защото ще е много трудно да обясниш или по-точно да обедиш един прост
човек че нещо стои над всички нас....тои си знае салатката и ракийката и никога не е мислиил такива сложни неща ...хората които вярват са тези с безграничните мечти,с всемирните дучи,най-често хора на изкуството...

За да бъдеш нормален в днешно време трябва да си малко луд!!!

Има нещо вярно :) или да се различаваш до известна степен от масата хора.

nailana
06-20-2008, 10:23
100% сигурно е, че има Бог. За това доказателства, колкото щеш. Който има очи, да ги види, който има уши, да ги чуе. Който не, проблема си е негов. Доказателства има и в науката, и в историята, и в логиката най-вече.

Виждал ли си го? Силно се съмнявам .Виждал ли е някой големият взрив-едва ли.Всичко това дали има Бог е въпрос на вяра ,например ти я имаш ,но аз например я нямам.Повтарям няма сигурно доказателство дали има или няма Бог.


Не е нужно да си виждал Бог за да вярваш в Него.Науката казва,че планетата е възникнала от големия взрив,а ние хората от маймуните,което не означава че е вярно.Аз оспорвам тези хипотези,и вярвам че Бог ни е създал.Доказателства за това,че Бог съществува има много.Ами океаните и моретата,залеза и изгрева,дъжда...не бих си представила природата сама да се е самосъздала.
Не ти е нужна нито църква,нито свещенници,нито ритуали,обичай и тъпи суеверия,за да вярваш.Този,който вярва в Бог не са му нужни доказателства,и дори и целият свят да се опитва да го убеди че не съществува,той няма да ги послуша.Това е вяра,убеден си че Го има.До вътрешно усещане е...докато Той не завладее сърцето и душата ти,и не бъде постоянно в мислите ти.Плътта се съмнява,тя е грехът,но духът има собствено мнение,защото то е независимата част от нас,която се стреми да се доближи до Господа.Но хората сме изменили истинският смисъл на религията,в нещо грозно.Както казах вече,не се нуждая нито от църквата,която е станала символ на комерсиализацията...всяка тяхна дейност се превръща в източник на печалба,не ми трябват и свещенниците,които вонят на алкохол,и защо да спазвам всички тези глупави обичай и традиций.


Бог е в този,който Го допусне,и той е в Него.
Всичко на този свят е фалшиво,измамно и нетрайно,и най - ближният може да те предаде.
Само Бог е истински и вечен!

Jesus_is_good
06-20-2008, 13:01
100% сигурно е, че има Бог. За това доказателства, колкото щеш. Който има очи, да ги види, който има уши, да ги чуе. Който не, проблема си е негов. Доказателства има и в науката, и в историята, и в логиката най-вече.

Виждал ли си го? Силно се съмнявам .Виждал ли е някой големият взрив-едва ли.Всичко това дали има Бог е въпрос на вяра ,например ти я имаш ,но аз например я нямам.Повтарям няма сигурно доказателство дали има или няма Бог.


Не е нужно да си виждал Бог за да вярваш в Него.Науката казва,че планетата е възникнала от големия взрив,а ние хората от маймуните,което не означава че е вярно.Аз оспорвам тези хипотези,и вярвам че Бог ни е създал.Доказателства за това,че Бог съществува има много.Ами океаните и моретата,залеза и изгрева,дъжда...не бих си представила природата сама да се е самосъздала.
Не ти е нужна нито църква,нито свещенници,нито ритуали,обичай и тъпи суеверия,за да вярваш.Този,който вярва в Бог не са му нужни доказателства,и дори и целият свят да се опитва да го убеди че не съществува,той няма да ги послуша.Това е вяра,убеден си че Го има.До вътрешно усещане е...докато Той не завладее сърцето и душата ти,и не бъде постоянно в мислите ти.Плътта се съмнява,тя е грехът,но духът има собствено мнение,защото то е независимата част от нас,която се стреми да се доближи до Господа.Но хората сме изменили истинският смисъл на религията,в нещо грозно.Както казах вече,не се нуждая нито от църквата,която е станала символ на комерсиализацията...всяка тяхна дейност се превръща в източник на печалба,не ми трябват и свещенниците,които вонят на алкохол,и защо да спазвам всички тези глупави обичай и традиций.


Бог е в този,който Го допусне,и той е в Него.
Всичко на този свят е фалшиво,измамно и нетрайно,и най - ближният може да те предаде.
Само Бог е истински и вечен!


Правилно :)

KariZma
06-20-2008, 13:42
100% сигурно е, че има Бог. За това доказателства, колкото щеш. Който има очи, да ги види, който има уши, да ги чуе. Който не, проблема си е негов. Доказателства има и в науката, и в историята, и в логиката най-вече.

Виждал ли си го? Силно се съмнявам .Виждал ли е някой големият взрив-едва ли.Всичко това дали има Бог е въпрос на вяра ,например ти я имаш ,но аз например я нямам.Повтарям няма сигурно доказателство дали има или няма Бог.


Не е нужно да си виждал Бог за да вярваш в Него.Науката казва,че планетата е възникнала от големия взрив,а ние хората от маймуните,което не означава че е вярно.Аз оспорвам тези хипотези,и вярвам че Бог ни е създал.Доказателства за това,че Бог съществува има много.Ами океаните и моретата,залеза и изгрева,дъжда...не бих си представила природата сама да се е самосъздала.
Не ти е нужна нито църква,нито свещенници,нито ритуали,обичай и тъпи суеверия,за да вярваш.Този,който вярва в Бог не са му нужни доказателства,и дори и целият свят да се опитва да го убеди че не съществува,той няма да ги послуша.Това е вяра,убеден си че Го има.До вътрешно усещане е...докато Той не завладее сърцето и душата ти,и не бъде постоянно в мислите ти.Плътта се съмнява,тя е грехът,но духът има собствено мнение,защото то е независимата част от нас,която се стреми да се доближи до Господа.Но хората сме изменили истинският смисъл на религията,в нещо грозно.Както казах вече,не се нуждая нито от църквата,която е станала символ на комерсиализацията...всяка тяхна дейност се превръща в източник на печалба,не ми трябват и свещенниците,които вонят на алкохол,и защо да спазвам всички тези глупави обичай и традиций.


Бог е в този,който Го допусне,и той е в Него.
Всичко на този свят е фалшиво,измамно и нетрайно,и най - ближният може да те предаде.
Само Бог е истински и вечен!


Правилно :)

! :grin: =D> =D> =D> =;

chocoleptic
06-22-2008, 20:56
Естествено,че има,но не действа така както повечето вярващи си мислят.
Като гледам много промити мозъци с гугъл има. :?
Искам да попитам вярващите дали вярват в Библията ?

Christ
06-22-2008, 21:06
Естествено,че има,но не действа така както повечето вярващи си мислят.
Като гледам много промити мозъци с гугъл има. :?
Искам да попитам вярващите дали вярват в Библията ?

Да, вярвам.

SiegHeil
06-22-2008, 21:23
100% сигурно е, че има Бог. За това доказателства, колкото щеш. Който има очи, да ги види, който има уши, да ги чуе. Който не, проблема си е негов. Доказателства има и в науката, и в историята, и в логиката най-вече.
Евала, такива доказателства търся откакто се помня..давай ги насам.. ^^

kristo
06-22-2008, 21:39
100% сигурно е, че има Бог. За това доказателства, колкото щеш. Който има очи, да ги види, който има уши, да ги чуе. Който не, проблема си е негов. Доказателства има и в науката, и в историята, и в логиката най-вече.
Евала, такива доказателства търся откакто се помня..давай ги насам.. ^^
Аз доста пъти в този раздел на форума споменах за безспорните доказателства за делото, учението и най-важното- Възкресението на Господ Исус Христос, дадени не само от неговите последователи, а напротив, и от неговите отрицатели. Така че не виждам смисъл пак да повтарям едни и същи неща по 100 пъти.

SiegHeil
06-22-2008, 21:43
100% сигурно е, че има Бог. За това доказателства, колкото щеш. Който има очи, да ги види, който има уши, да ги чуе. Който не, проблема си е негов. Доказателства има и в науката, и в историята, и в логиката най-вече.
Евала, такива доказателства търся откакто се помня..давай ги насам.. ^^
Аз доста пъти в този раздел на форума споменах за безспорните доказателства за делото, учението и най-важното- Възкресението на Господ Исус Христос, дадени не само от неговите последователи, а напротив, и от неговите отрицатели. Така че не виждам смисъл пак да повтарям едни и същи неща по 100 пъти.
Аз тоя раздел не го чета тка че..искам научни доказателства, а не Гошо казал че Тошо казал че видял че станало а междувременно Тошо е зел 5 лева за това..междувременно мислех да спя тая нощ тка че после ще се разправяме..

kristo
06-22-2008, 21:51
100% сигурно е, че има Бог. За това доказателства, колкото щеш. Който има очи, да ги види, който има уши, да ги чуе. Който не, проблема си е негов. Доказателства има и в науката, и в историята, и в логиката най-вече.
Евала, такива доказателства търся откакто се помня..давай ги насам.. ^^
Аз доста пъти в този раздел на форума споменах за безспорните доказателства за делото, учението и най-важното- Възкресението на Господ Исус Христос, дадени не само от неговите последователи, а напротив, и от неговите отрицатели. Така че не виждам смисъл пак да повтарям едни и същи неща по 100 пъти.
Аз тоя раздел не го чета тка че..искам научни доказателства, а не Гошо казал че Тошо казал че видял че станало а междувременно Тошо е зел 5 лева за това..междувременно мислех да спя тая нощ тка че после ще се разправяме..
Ами аз не съм учен, аз съм обикновен вярващ, за който Вярата е много над науката. И е доказала много пъти, че е така. Макар че от друга страна Бог си е висша наука, най-висшата, която простата човешка наука не може да достигне. Та от мен недей да искаш научни доказателства, понеже не съм нито Айнщайн, нито някой друг учен. Но пък науката е доказала по неуспорим начин, че всичко в света, космоса и вселената е целесъобразно и не се движи от нищото или случайността/хаоса/, а напротив. Всичко във вселената, природните закони и принципи доказват наличието на Висша сила, която ги е създала. Защото всичката целесъобразност в природата, космоса и вселената доказват наличето на Висш разум и Сила, които са създали тази целесъобразност.

Jesus_is_good
06-22-2008, 21:51
Супер просто:
Всичко е прекалено сложно устроено за да е случайност (особено ти)
И не може да има създание без създател по същата причина поради която няма да си помислите че компютър може да еволира от калкулатор.
Пък и калкуатор надали сам ще се направи,трябва някой да по сглоби...

kristo
06-22-2008, 21:55
Супер просто:
Всичко е прекалено сложно устроено за да е случайност (особено ти)
И не може да има създание без създател по същата причина поради която няма да си помислите че компютър може да еволира от калкулатор.
Пък и калкуатор надали сам ще се направи,трябва някой да по сглоби...
Именно, затова става дума. Ако човека можеше да се "самосъздава", както едва ли не някои се опитват да докажат и то от "нищото", то тогава и сега щеше да може да се създаде човешко същество. И не чрез раждане, а просто да бъде създадено човешко същество. И ако хората бяхме самодостатъчни същества, нямаше да зависим от хиляди неща, нямаше и да умираме, а щяхме да сме безсмъртни. Примери могат да се дадат милиони, но сега не ми се влиза в подробни допълнения на съвсем правилната теза на Jesus_is_good.

ThunderGoddess
06-23-2008, 08:02
Именно! Бог може да се открие и докаже най-вече чрез вярата. Но и с методите на науката пак може да бъде доказан.
Чакам научния ти доклад за съществуването на Бог, мойто дете, ще ми бъде интересно :)

ThunderGoddess
06-23-2008, 08:05
извинявайте, ама вашата музика-метъла е ужасна направо :D. Айде, рок бива, ама да слушаш примерно онова животно Мерилин Менсън или от рода си е направо психарско :D. То в това музика и 2% няма, а си е направо жива подигравка с музиката. да не говорим що за антихристиянски и безбожни послания има в т. нар. метъл, което още повече ме отдалечава от него. Със всичките му недостатъци, черното направо си е китка за мирисане пред грънч-музиката :D. Не, че се заяждам, ама щото за музика заговорихте и... :-D

Амм не слушам блек.А хеви и траш.

Рока е по-сейтън от блека. ;) Не усещаш как ти влиза.

Всъщност каква музика слушам не определя какви са ми убежденията,например Куин са ми една от любимите рок банди,но това не означава че те определят начина ми ня мислене,за мен музиката няма много общо с вярата ми в нещо(нищо че не вярвам в нищо).Просто музиката ме кефи и се занимавам от малък с нея.
И аз мисля така ... смисъл каква ли не музика мие минала през ушите ... слушала съм и християнски метъл и блек и някакви паганистични неща и диско и чалга ... хаха ... това не определя убежданията ми за живота. Има определени песни, които ме кефят и това е ... слушам си ги, но живота ми е съвсем отделно от тях.

chocoleptic
06-23-2008, 08:25
Естествено,че има,но не действа така както повечето вярващи си мислят.
Като гледам много промити мозъци с гугъл има. :?
Искам да попитам вярващите дали вярват в Библията ?

Да, вярвам.
Е,супер!
Можеш ли да ми обясниш от къде идват жените на Каин и Авел,след като не се споменава Бог да е създал други хора,а другата възможност Адам и Ева да са родили момичета е възможна,но пак не се вързва,защото се получава кръвосмешение между брат и сестра.

Много вярващи съм питала и до сега никой не ми е отговорил.

Christ
06-23-2008, 08:50
Естествено,че има,но не действа така както повечето вярващи си мислят.
Като гледам много промити мозъци с гугъл има. :?
Искам да попитам вярващите дали вярват в Библията ?

Да, вярвам.
Е,супер!
Можеш ли да ми обясниш от къде идват жените на Каин и Авел,след като не се споменава Бог да е създал други хора,а другата възможност Адам и Ева да са родили момичета е възможна,но пак не се вързва,защото се получава кръвосмешение между брат и сестра.

Много вярващи съм питала и до сега никой не ми е отговорил.

Кръвосмешението е забранено чак при слагането на Стария Завет с Аврам. Забранено е да се таковаш със сестра си или брат си, защото ще станат дефекти заради гените... е тогава е нямало дефекти в гените. ;)

eveto_xx
06-23-2008, 14:47
Естествено,че има,но не действа така както повечето вярващи си мислят.
Като гледам много промити мозъци с гугъл има. :?
Искам да попитам вярващите дали вярват в Библията ?

Да, вярвам.
Е,супер!
Можеш ли да ми обясниш от къде идват жените на Каин и Авел,след като не се споменава Бог да е създал други хора,а другата възможност Адам и Ева да са родили момичета е възможна,но пак не се вързва,защото се получава кръвосмешение между брат и сестра.

Много вярващи съм питала и до сега никой не ми е отговорил.

Кръвосмешението е забранено чак при слагането на Стария Завет с Аврам. Забранено е да се таковаш със сестра си или брат си, защото ще станат дефекти заради гените... е тогава е нямало дефекти в гените. ;)
Аха, точно, не е било забранено заради дефектите тогава , казали са на хората, че не е редно и толкова- всеки да се подчинява, без да пита защо, господ ще го накаже...Според мен божества няма, камо ли нашия Господ...Наистина има сила ,която тегли света, но просто ние не можем да си я представим, спрямо нея сме прекалено жалки...Относно религията, ако някой от интересуващите се от история е забелязъл, тя е била въведена за да има централизация на управлението на владетелите по онава време, и за да могат те да налагат мир и послушание сред поданиците си, като заплашват със сила, която никой не може да си представи...При положение , че едно време никой общо взето не е могъл да си обясни от къде идват гръмотевиците, заметресенията...Това било наказание от Бог еди-кой си и т.н...

SiegHeil
06-23-2008, 15:20
kristo "Именно, затова става дума. Ако човека можеше да се "самосъздава", както едва ли не някои се опитват да докажат и то от "нищото", то тогава и сега щеше да може да се създаде човешко същество. И не чрез раждане, а просто да бъде създадено човешко същество. "
Това е като да кажеш 'А защо не можем да правим булки без стъкло, а даже и без да ги правим, те тка от въздуха'...щото материята трябва да има начална точка от която да бъде създадна, а именно - ембриона...след това се поддържа сама...а човек може да бъде създаван - кво друго е клонирането...
А относно тая глупост за сложността...всеки процес има закон НАУЧНО доказан по който действа..причина => следствие...физични и химични закони...все едно да кажеш че Бог чупи чашата която си изпуснал...не - чупи се заради физичното напрежение и разкъсвене на връзките м/у молекулите..и кубчето на Рубик е сложно ама не е Господ, нали ?
А релията за мене не е нищо друго освен начин на хората да си повдигат егото, че са нещо повече освен едни тъпи еволюирали животни, ама ние сме избрани от големия шеф на всичко и всички, а и междувременно света се върти около нас(това поне навреме е оспорено)...е не е така, живеем - умираме, факт...какво става по натам - никой не знае но със сигурност не е така както го представя шибаната църква..

Jesus_is_good
06-23-2008, 15:31
kristo "Именно, затова става дума. Ако човека можеше да се "самосъздава", както едва ли не някои се опитват да докажат и то от "нищото", то тогава и сега щеше да може да се създаде човешко същество. И не чрез раждане, а просто да бъде създадено човешко същество. "
Това е като да кажеш 'А защо не можем да правим булки без стъкло, а даже и без да ги правим, те тка от въздуха'...щото материята трябва да има начална точка от която да бъде създадна, а именно - ембриона...след това се поддържа сама...а човек може да бъде създаван - кво друго е клонирането...
А относно тая глупост за сложността...всеки процес има закон НАУЧНО доказан по който действа..причина => следствие...физични и химични закони...все едно да кажеш че Бог чупи чашата която си изпуснал...не - чупи се заради физичното напрежение и разкъсвене на връзките м/у молекулите..и кубчето на Рубик е сложно ама не е Господ, нали ?
А релията за мене не е нищо друго освен начин на хората да си повдигат егото, че са нещо повече освен едни тъпи еволюирали животни, ама ние сме избрани от големия шеф на всичко и всички, а и междувременно света се върти около нас(това поне навреме е оспорено)...е не е така, живеем - умираме, факт...какво става по натам - никой не знае но със сигурност не е така както го представя шибаната църква..


Интересни доводи и пак нищо не каза.Да има закони а не хаос.
Кой ги е създал тия закони?
Никога няма да видиш нещо сложно и да си помислиш че се е направило само нали????
Да и аз съм против официалната църква,много се е извратила.
Сега с технологий не може да се създаде живот!!! А ти твърдиш че просто без да иска се е направил.Ти учил/а ли си поне основна органична химия да видиш дори най малката съставна част на най малкият организъм(клетката) колко е сложноо???
Самите учене твърдят че това си е просто теория :D а сляпо се подкрепя от феновете...

Jesus_is_good
06-23-2008, 15:32
Аааа да и еволюцията твърди че от нежива материя е произлязла жива.
Пак без да иска.

SiegHeil
06-23-2008, 15:35
Така е, всично е сложно...но всичко е прична - следствие...днес седнеш на дъвка, преебат ти се пнаталоните, и докато отиваш за нови те сгази кола..после ми кажи че Бог е сложил дъвката..едно малко съпадение може да доведе до огромни усложнения..не отричам напълно, просто никой досега не ми е доказал..

Jesus_is_good
06-23-2008, 15:41
Оооо :) мога да ти гарантирам че колкото и да са много доказателствата никога няма да стигнат.
Трябва вяра и които търси намира това си е.
Относто гадните работи в живота,повечето сме си ги направили сами и никой не ни е виновен.Пък и Бог някой път испитва хората.
Емм твой си избор аре :)

eveto_xx
06-23-2008, 16:11
Оооо :) мога да ти гарантирам че колкото и да са много доказателствата никога няма да стигнат.
Трябва вяра и които търси намира това си е.
Относто гадните работи в живота,повечето сме си ги направили сами и никой не ни е виновен.Пък и Бог някой път изпитва хората.
Емм твой си избор аре :)
Ами хора, които знаят къде се намират,и си обясняват какво се случва с тях и около тях, няма как да повярват на някакви измислени обяснения, за това, на кой му се случва лошо и на кой- не...Както някой по-горе беше написак, за всичко си има научно обяснение, ама иди разправяй, на някой, на който му е по-лесно да не се замисля над нещата и да живее в приказка, където дядо Боже дарява добрите с щастие и т.н....

HaRMoNy
06-23-2008, 18:11
Оооо :) мога да ти гарантирам че колкото и да са много доказателствата никога няма да стигнат.
Трябва вяра и които търси намира това си е.
Относто гадните работи в живота,повечето сме си ги направили сами и никой не ни е виновен.Пък и Бог някой път изпитва хората.
Емм твой си избор аре :)
Ами хора, които знаят къде се намират,и си обясняват какво се случва с тях и около тях, няма как да повярват на някакви измислени обяснения, за това, на кой му се случва лошо и на кой- не...Както някой по-горе беше написак, за всичко си има научно обяснение, ама иди разправяй, на някой, на който му е по-лесно да не се замисля над нещата и да живее в приказка, където дядо Боже дарява добрите с щастие и т.н....
Има науки, които доказват съществуването на Бог :)
Познанието позволява на мозъка да изгражда връзки. След това ще започнем да виждаме, онова, което винаги е съществувало, но тъй като живеем в рутинни автоматични програми, не можем да видим защото умът ни преработва само познатото. Мозъкът преработва
400 млрд. бита информация в секунда, но ние възприемаме само 2 000.
Да усвояваме познание означава да учим нови неща, а това значи да събираме информация и да създаваме нова невронна мрежа - да започнем да развиваме чувствителност. Според мен тези, които са успели да се развият на по-високо ниво, са ни дали представа за съществуването на една по висша сила наречена Бог :)

lsd43
06-23-2008, 18:23
И те в продължение на векове спореха дали има Бог или няма. :D

SiegHeil
06-23-2008, 18:39
Направил съм адски много неща които са в разрез със всевишните закони, но с това съм помогнал на адски много приятели...да не би да съм лош човек и да горя в ада...аз поне не съм забелязал да ме е накaзал...а повярвай ми правил съм много много небогоугодни неща :>
И не съм чул някой да се е върнал от Ада за да каже че там отиваме...а и чудно ми е защо всеки като сънува такива глусти винаги вижда Господ и Рая а не Ада ? :D
Тва със вярвай и ще имаш докзателства е няма таква тъпотия, да ми ги дадат вярващите такива доказателства, те да не са невидими нещо...като да кажем летящото спагетено чудовище - ето даже са кръстили храна на него, кажи ми че не съществува 8-)

Jesus_is_good
06-23-2008, 18:42
Оооо :) мога да ти гарантирам че колкото и да са много доказателствата никога няма да стигнат.
Трябва вяра и които търси намира това си е.
Относто гадните работи в живота,повечето сме си ги направили сами и никой не ни е виновен.Пък и Бог някой път изпитва хората.
Емм твой си избор аре :)
Ами хора, които знаят къде се намират,и си обясняват какво се случва с тях и около тях, няма как да повярват на някакви измислени обяснения, за това, на кой му се случва лошо и на кой- не...Както някой по-горе беше написак, за всичко си има научно обяснение, ама иди разправяй, на някой, на който му е по-лесно да не се замисля над нещата и да живее в приказка, където дядо Боже дарява добрите с щастие и т.н....
Има науки, които доказват съществуването на Бог :)
Познанието позволява на мозъка да изгражда връзки. След това ще започнем да виждаме, онова, което винаги е съществувало, но тъй като живеем в рутинни автоматични програми, не можем да видим защото умът ни преработва само познатото. Мозъкът преработва
400 млрд. бита информация в секунда, но ние възприемаме само 2 000.
Да усвояваме познание означава да учим нови неща, а това значи да събираме информация и да създаваме нова невронна мрежа - да започнем да развиваме чувствителност. Според мен тези, които са успели да се развият на по-високо ниво, са ни дали представа за съществуването на една по висша сила наречена Бог :)

За Айнщайн ли говориш ? :) май се сещам за няколко неща които е казал.

lsd43
06-23-2008, 18:45
Ако до всяко добро атеистче застане поне още едно,ех ще настъпи такъв живот ,че само си викам дано!

Разбрах ,защо има Бог,за да има спорове дали го има или не! :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Jesus_is_good
06-23-2008, 18:47
Направил съм адски много неща които са в разрез със всевишните закони, но с това съм помогнал на адски много приятели...да не би да съм лош човек и да горя в ада...аз поне не съм забелязал да ме е накaзал...а повярвай ми правил съм много много небогоугодни неща :>
И не съм чул някой да се е върнал от Ада за да каже че там отиваме...а и чудно ми е защо всеки като сънува такива глусти винаги вижда Господ и Рая а не Ада ? :D
Тва със вярвай и ще имаш докзателства е няма таква тъпотия, да ми ги дадат вярващите такива доказателства, те да не са невидими нещо...като да кажем летящото спагетено чудовище - ето даже са кръстили храна на него, кажи ми че не съществува 8-)

Пич имало е клинична смърт и следва връщане към живот на няколко личности по света (не много) и някои хора са разказвали за ада но разбира се не може да сме сигурни защото са (сектанти).
Но факта че от смърт след 2 дни се връща към живот и разказва за това ужасно място може поне да накара човек да се замисли мъничко...

Jesus_is_good
06-23-2008, 18:49
Ако до всяко добро атеистче застане поне още едно,ех ще настъпи такъв живот ,че само си викам дано!

Разбрах ,защо има Бог,за да има спорове дали го има или не! :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Еми тогава поне се радвай на идиоти кат мен дето им пука за хората :)

HaRMoNy
06-23-2008, 18:53
Ако до всяко добро атеистче застане поне още едно,ех ще настъпи такъв живот ,че само си викам дано!

Разбрах ,защо има Бог,за да има спорове дали го има или не! :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
На теб и на главата да ти пикаят, ще викаш дъжд вали :D
Майтапя се, ама човек, който се съмнява във всичко, ми се струва като лодка без посока, която само се върти на едно място :)
Jesus_is_good - да от части става дума за Айнщайн, а сега квантовата физика се занимава с подобни изследвания :)

lsd43
06-23-2008, 19:00
Ако до всяко добро атеистче застане поне още едно,ех ще настъпи такъв живот ,че само си викам дано!

Разбрах ,защо има Бог,за да има спорове дали го има или не! :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
На теб и на главата да ти пикаят, ще викаш дъжд вали :D
Майтапя се, ама човек, който се съмнява във всичко, ми се струва като лодка без посока, която само се върти на едно място :)
Jesus_is_good - да от части става дума за Айнщайн, а сега квантовата физика се занимава с подобни изследвания :)

Имам посока,а именно да търся истината.

lsd43
06-23-2008, 19:01
Ако до всяко добро атеистче застане поне още едно,ех ще настъпи такъв живот ,че само си викам дано!

Разбрах ,защо има Бог,за да има спорове дали го има или не! :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Еми тогава поне се радвай на идиоти кат мен дето им пука за хората :)

Не съм казал ,че си идиот,всеки с мнението си.

HaRMoNy
06-23-2008, 19:23
Ако до всяко добро атеистче застане поне още едно,ех ще настъпи такъв живот ,че само си викам дано!

Разбрах ,защо има Бог,за да има спорове дали го има или не! :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
На теб и на главата да ти пикаят, ще викаш дъжд вали :D
Майтапя се, ама човек, който се съмнява във всичко, ми се струва като лодка без посока, която само се върти на едно място :)
Jesus_is_good - да от части става дума за Айнщайн, а сега квантовата физика се занимава с подобни изследвания :)

Имам посока,а именно да търся истината.
И как разбираш кое е истина и кое не :)

eveto_xx
06-23-2008, 21:07
Направил съм адски много неща които са в разрез със всевишните закони, но с това съм помогнал на адски много приятели...да не би да съм лош човек и да горя в ада...аз поне не съм забелязал да ме е накaзал...а повярвай ми правил съм много много небогоугодни неща :>
И не съм чул някой да се е върнал от Ада за да каже че там отиваме...а и чудно ми е защо всеки като сънува такива глусти винаги вижда Господ и Рая а не Ада ? :D
Тва със вярвай и ще имаш докзателства е няма таква тъпотия, да ми ги дадат вярващите такива доказателства, те да не са невидими нещо...като да кажем летящото спагетено чудовище - ето даже са кръстили храна на него, кажи ми че не съществува 8-)

Пич имало е клинична смърт и следва връщане към живот на няколко личности по света (не много) и някои хора са разказвали за ада но разбира се не може да сме сигурни защото са (сектанти).
Но факта че от смърт след 2 дни се връща към живот и разказва за това ужасно място може поне да накара човек да се замисли мъничко...
Това не е нито рая нито ада,научно доказано е че попада в друго измерение, което се намира вътре в конуса (ние живеем на ръба , сънищата се проявяват извън конуса),защото душата е вид енергия,в която има и материя, която няма маса и която отива там...Това го изрових из едни лекций на мама , учила го е по математика, вече не си спомням точно нещата, които пишеше там, но всичко си е научно доказано...Единия вариянт е този човек да е попаднал извън конуса,където се проявяват сънищата,другия е да е попаднал в конуса-където черната дупка е засмукала енергия(след което избухва и се получават галактики),но според мен е имал пътуване извън тялото от рода на тези,описани в книгите на Робърт Монро, и не само там...А всъщност всеки ,който е попадал в "тунела" по време на кома, разказва за една светлина...Това всъщност е сърцето, а тунела е гръбнака, и душата на човек тръгва да се отделя от тялото по този път...и вече, когато е в гръбнака, тя вижда силна светлина...това е енергията, която се образува при изтласкването на кръвта...и това е общо взето, нещо ми се доспива вече....

Christ
06-23-2008, 21:25
К'во?!

Nam3less
06-24-2008, 00:25
Който не вярва в Господ, какъвто и да е той, които не вярва че душата му е вечна и продължава да съществува след смъртта, има ниско мнение за себе си и е ограничен човек, който ще има много да се мъчи докато разбере истината.

Nam3less
06-24-2008, 00:29
Раят и адът са състояния на душата ти, в зависимост дали си вършил зло или добро или ще си щастлив, или ще съжеляваш за постъпките си, както тук на земята като извършиш нещо лошо после може да се разкрайваш заради него. Това е адът. Той е също и измерение на енергийният свят, в който съществуват душите. Там няма физическа болка, нито има време, в него не важат физическите закони. Фин свят на енергий и мисли, паралелен на нашия, връзката с него се осъществява чрез мозъка ни.

lsd43
06-24-2008, 04:05
Раят и адът са състояния на душата ти, в зависимост дали си вършил зло или добро или ще си щастлив, или ще съжеляваш за постъпките си, както тук на земята като извършиш нещо лошо после може да се разкрайваш заради него. Това е адът. Той е също и измерение на енергийният свят, в който съществуват душите. Там няма физическа болка, нито има време, в него не важат физическите закони. Фин свят на енергий и мисли, паралелен на нашия, връзката с него се осъществява чрез мозъка ни.


Да не си бил там? :-D

Christ
06-24-2008, 04:18
Раят и адът са състояния на душата ти, в зависимост дали си вършил зло или добро или ще си щастлив, или ще съжеляваш за постъпките си, както тук на земята като извършиш нещо лошо после може да се разкрайваш заради него. Това е адът. Той е също и измерение на енергийният свят, в който съществуват душите. Там няма физическа болка, нито има време, в него не важат физическите закони. Фин свят на енергий и мисли, паралелен на нашия, връзката с него се осъществява чрез мозъка ни.


Да не си бил там? :-D Не знам, ама някой яко го е излъгал... :?

SiegHeil
06-24-2008, 10:31
А всъщност всеки ,който е попадал в "тунела" по време на кома, разказва за една светлина...Това всъщност е сърцето, а тунела е гръбнака, и душата на човек тръгва да се отделя от тялото по този път...и вече, когато е в гръбнака, тя вижда силна светлина...
и бла-бла-бла..за малко да уцелиш...светлината която се вижда е ретината на окото...забравих им имената, май се казваха невронни стълбове...та тея същите, са най близките неврони до мозъка и при смърт изпращат панически сигнали към мозъка като всички други нерви...просто са пряко свързани с мозъка и затова ги виждаме така...

darking
06-24-2008, 10:43
Бог има и това е цялата ни заобикаляща енергия. Иначе ако става въпрос за същество - има много. Сами виждате всички тия митологии и религии... Така, че няма само един бог, а има много!

Jesus_is_good
06-24-2008, 10:57
Абе ....
Конуси,четвърти измерения,мозъчни експерти....
Абе хора :shock: :shock: вие чувате ли се кви глупости говорите чесно???
Било научно доказан конуса :shock: да не си го чела това в някоя от странните книги на един приятел :-D .
Абе мисля че вече можем да приемем и на сериозно MAN IN BLACK.
И да чакаме да ни нападнат огромни хлебарки от друго измерение.
Кви ли не работи ще си измислите за да отречете Бог чесно...

lsd43
06-24-2008, 11:19
ИМА САМО ЕДИН БОГ АЛЛАХ И МОХАМЕД Е НЕГОВИЯ ПРОРОК

الا اله واحد هو الله ومحمد عبده


Ти пак ли се появи бе дейба в педераста турски,не разбра ли че трябва да се разкараш.Аре хвани си отрязания кур-ан и се махай! :-x

lsd43
06-24-2008, 11:24
ИМА САМО ЕДИН БОГ АЛЛАХ И МОХАМЕД Е НЕГОВИЯ ПРОРОК

الا اله واحد هو الله ومحمد عبده
Така Аллах е измислен фанатичен изрод,а колкото до Мохамед,някакъв шезофреник дето си мислел че "Бог" му говори.
Най- много се дразня на сектантите и фанатиците,че каквото и да им кажеш си знаят своето,а да и най-лошото е че не спират да го повтарят.

xaxa
06-24-2008, 11:39
sry za latinicata
1vo nemoje jena da zabremenee ot ni6toto!
2ro ako bog e sazdal sveta koi e sazdal nego?
3to kato sazdava6 ne6to ti trqbva da si nqkade.. a kato sazdava6 sveta ti defakto si nikade.. nemoje da si nikade..
4to ot cqlata vselena (koito vie nemojete da si predstavite kolko e golqma) izbirat bog za chovek.. ..wtf?
5to moga da vi srina vsi4ki ne dokazani (za vas dokazani) dokazatelstva (nau4ni i kakvito i da sa te)

eveto_xx
06-24-2008, 11:41
sry za latinicata
1vo nemoje jena da zabremenee ot ni6toto!
2ro ako bog e sazdal sveta koi e sazdal nego?
3to kato sazdava6 ne6to ti trqbva da si nqkade.. a kato sazdava6 sveta ti defakto si nikade.. nemoje da si nikade..
4to ot cqlata vselena (koito vie nemojete da si predstavite kolko e golqma) izbirat bog za chovek.. ..wtf?
5to moga da vi srina vsi4ki ne dokazani (za vas dokazani) dokazatelstva (nau4ni i kakvito i da sa te)
+1
Абе нека да се самозаблуждават...

lsd43
06-24-2008, 11:43
ИМА САМО ЕДИН БОГ АЛЛАХ И МОХАМЕД Е НЕГОВИЯ ПРОРОК

الا اله واحد هو الله ومحمد عبده

Ти само тази фраза ли знаеш,хора имаме си бот във форума.

xaxa
06-24-2008, 11:43
ИМА САМО ЕДИН БОГ АЛЛАХ И МОХАМЕД Е НЕГОВИЯ ПРОРОК

الا اله واحد هو الله ومحمد عبده
ima samo 1 uligofren i tova e MoXaMeg
الا اله والله ومحمد احد هو االله ومحمد لله ومحالله ومحمد عبده الله ومحمد عبدهالا اله والله ومحمد احد هو االله ومحمد لله ومحالله ومحمد عبده الله ومحمد عبدهالا اله والله ومحمد احد هو االله ومحمد لله ومحالله ومحمد عبده الله ومحمد عبدهالا اله والله ومحمد احد هو االله ومحمد لله ومحالله ومحمد عبده الله ومحمد عبده :razz:

lsd43
06-24-2008, 12:29
ИМА САМО ЕДИН БОГ АЛЛАХ И МОХАМЕД Е НЕГОВИЯ ПРОРОК

الا اله واحد هو الله ومحمد عبده
ima samo 1 uligofren i tova e MoXaMeg
الا اله والله ومحمد احد هو االله ومحمد لله ومحالله ومحمد عبده الله ومحمد عبدهالا اله والله ومحمد احد هو االله ومحمد لله ومحالله ومحمد عبده الله ومحمد عبدهالا اله والله ومحمد احد هو االله ومحمد لله ومحالله ومحمد عبده الله ومحمد عبدهالا اله والله ومحمد احد هو االله ومحمد لله ومحالله ومحمد عبده الله ومحمد عبده :razz:

Е какво да направи момчето без пишка все пак е садистиччно фанатично идиотче с отрязан полов орган.А да и е бот. :D :D

HaRMoNy
06-24-2008, 12:36
sry za latinicata
1vo nemoje jena da zabremenee ot ni6toto!
2ro ako bog e sazdal sveta koi e sazdal nego?
3to kato sazdava6 ne6to ti trqbva da si nqkade.. a kato sazdava6 sveta ti defakto si nikade.. nemoje da si nikade..
4to ot cqlata vselena (koito vie nemojete da si predstavite kolko e golqma) izbirat bog za chovek.. ..wtf?
5to moga da vi srina vsi4ki ne dokazani (za vas dokazani) dokazatelstva (nau4ni i kakvito i da sa te)

Пълни глупости пишеш според мен :)
1-во да не би да сме се развили до такова ниво, че да твърдим кое е възможно и е кое не ?
2-ро А кой е създал всичко това, на което сме свидетели, кой е създал нас ? Ако сме произлезли от маймуни кой е създал тях ?
Хората сме така устроени, че мислим, че всяко нещо произлиза от друго, а нали трябва да има първичен източник за всичко това ?
Или за теб е поредица от случайности ? Стига... с такава съвършенност - Не мисля :)
3-то - Бог е навсякаде, във всеки един от нас, както бях писал в по-горния си отговор, нашият мозък не се е развил до така степен, че да ни представи картина за всичко това, което се случва в него.
4-то Ние неможем да си представим колко е голяма вселената ? Нима ти можеш ? :) Изобщо имаш ли си на идея какво представлява вселената, че говориш за нея ? Кажи да разбера ?
5-то, нищо неможеш да сринеш защото според мен си некомпетентна по тази тема. Изобщо не си се огледала на около да прочетеш някоя книга за тези неща и да дадеш стойностно мнение. Без да се обиждаш :)

Jesus_is_good
06-24-2008, 12:56
sry za latinicata
1vo nemoje jena da zabremenee ot ni6toto!
2ro ako bog e sazdal sveta koi e sazdal nego?
3to kato sazdava6 ne6to ti trqbva da si nqkade.. a kato sazdava6 sveta ti defakto si nikade.. nemoje da si nikade..
4to ot cqlata vselena (koito vie nemojete da si predstavite kolko e golqma) izbirat bog za chovek.. ..wtf?
5to moga da vi srina vsi4ki ne dokazani (za vas dokazani) dokazatelstva (nau4ni i kakvito i da sa te)

Давай срини ги!

xaxa
06-24-2008, 13:07
Пълни глупости пишеш според мен :)
1-во да не би да сме се развили до такова ниво, че да твърдим кое е възможно и е кое не ?
2-ро А кой е създал всичко това, на което сме свидетели, кой е създал нас ? Ако сме произлезли от маймуни кой е създал тях ?
Хората сме така устроени, че мислим, че всяко нещо произлиза от друго, а нали трябва да има първичен източник за всичко това ?
Или за теб е поредица от случайности ? Стига... с такава съвършенност - Не мисля :)
3-то - Бог е навсякаде, във всеки един от нас, както бях писал в по-горния си отговор, нашият мозък не се е развил до така степен, че да ни представи картина за всичко това, което се случва в него.
4-то Ние неможем да си представим колко е голяма вселената ? Нима ти можеш ? :) Изобщо имаш ли си на идея какво представлява вселената, че говориш за нея ? Кажи да разбера ?
5-то, нищо неможеш да сринеш защото според мен си некомпетентна по тази тема. Изобщо не си се огледала на около да прочетеш някоя книга за тези неща и да дадеш стойностно мнение. Без да се обиждаш :)
kvoto iska6 misli
1vo tova e dokazano nikoi indivit nemoje da se samoproizvejda (stava duma pri horata nali vse pak toi e 4ovek..) ako gre6a dai primeri..
2ro tova 4e sme proizlezi ot maimuna e nap1lno vqrno (ima i takiva koito ne mislqt taka) ako govori6 za zemqta kak se e razvila do takava stepen 4e da q vidi6 sega tova e stanalo 4rez xilqdi evoliocii .. a kak e zapo4nal jivota na zemqta li? tova e stanalo ot bakteriite kolkoto i t1po da ti zvu4i zemi ti po4eti
3to ako Bog be6e v men nqma6e da pi6a toq post i po goro6niq..
4to az ni6to nemoga da si predstavq za razlika ot men vie mojete da si izmislqte ne6ta koito neste vijdali.. istina e mozaka ni nese e razvil nikak a ot kade si sigoren 4e kato se razvie 6te po4nem da si davame obesnenie kak raboti i t.n.
5to neme poznava6 az sam mom4e a ne momi4e tova na avatara mi te zablojdava tova e priqtelkata mi a do kolkoto za 4eteneto naistina ne 4eta no tova ne uzna4ava 4e neznam.. nese obijdam ot hora koito ne poznavam
Jesus_is_good xaxa dobre 8-)

HaRMoNy
06-24-2008, 13:32
Пълни глупости пишеш според мен :)
1-во да не би да сме се развили до такова ниво, че да твърдим кое е възможно и е кое не ?
2-ро А кой е създал всичко това, на което сме свидетели, кой е създал нас ? Ако сме произлезли от маймуни кой е създал тях ?
Хората сме така устроени, че мислим, че всяко нещо произлиза от друго, а нали трябва да има първичен източник за всичко това ?
Или за теб е поредица от случайности ? Стига... с такава съвършенност - Не мисля :)
3-то - Бог е навсякаде, във всеки един от нас, както бях писал в по-горния си отговор, нашият мозък не се е развил до така степен, че да ни представи картина за всичко това, което се случва в него.
4-то Ние неможем да си представим колко е голяма вселената ? Нима ти можеш ? :) Изобщо имаш ли си на идея какво представлява вселената, че говориш за нея ? Кажи да разбера ?
5-то, нищо неможеш да сринеш защото според мен си некомпетентна по тази тема. Изобщо не си се огледала на около да прочетеш някоя книга за тези неща и да дадеш стойностно мнение. Без да се обиждаш :)
kvoto iska6 misli
1vo tova e dokazano nikoi indivit nemoje da se samoproizvejda (stava duma pri horata nali vse pak toi e 4ovek..) ako gre6a dai primeri..
2ro tova 4e sme proizlezi ot maimuna e nap1lno vqrno (ima i takiva koito ne mislqt taka) ako govori6 za zemqta kak se e razvila do takava stepen 4e da q vidi6 sega tova e stanalo 4rez xilqdi evoliocii .. a kak e zapo4nal jivota na zemqta li? tova e stanalo ot bakteriite kolkoto i t1po da ti zvu4i zemi ti po4eti
3to ako Bog be6e v men nqma6e da pi6a toq post i po goro6niq..
4to az ni6to nemoga da si predstavq za razlika ot men vie mojete da si izmislqte ne6ta koito neste vijdali.. istina e mozaka ni nese e razvil nikak a ot kade si sigoren 4e kato se razvie 6te po4nem da si davame obesnenie kak raboti i t.n.
5to neme poznava6 az sam mom4e a ne momi4e tova na avatara mi te zablojdava tova e priqtelkata mi a do kolkoto za 4eteneto naistina ne 4eta no tova ne uzna4ava 4e neznam.. nese obijdam ot hora koito ne poznavam
Jesus_is_good xaxa dobre 8-)
Аз не твърдя, че Бог е човек.
А защо тази еволюция сега е спряла ? Защо от маймуни отново не се раждат хора ?
И от кои бактерий е произлезнал животът точно, не съм чел, ти ако си толкова осведомен разкажи ни. :)
Мозъкът не се развива сам, ние трябва да го развием, ако неможе да се развива за каква еволюция изобщо ми говориш ? :)
Ето ти информация отностно твоята теория -
През 1859 г. един английски естественик Чарлз Дарвин публикува прочутото съчинение „ За произхода на видовете чрез естествен подбор”. От тогава тази книга се е превърнала в Библия за поколения палеонтолози и биолози. За 200 години тази теория не е била подлагана на проверка. Даже по-лошо – имало е доста недобросъвестни учени, които си служели с измама, само и само да докажат правдоподобността й! Едва в наши дни се появиха дръзки и смели изследователи, които посочват силни аргументи против Дарвиновата теория. Ще започна първо с това, че самият Дарвин е предупреждавал учените, че неговата теория може да се подтвърди само, ако се намерят междинни форми. Поколения палеонтолози наред са се опитвали да намерят такива форми. Но напразно. Усещайки, че Дарвиновата теория е на път да рухне, се появяват учени, които са си служили с измама, какъвто е случаят с „Пилтдаунския човек” или биогенетичния закон на немския зоолог Ернст Хекел за ембрионалното развитие. Или прибързаното обявяване на археоптерикса за междинно звено между птица и влечуго. Специално за последното, както и въобще за произхода на птиците проф. Алън Федучия от Севернокалифорнийския университет, казва така: „ В продължение на 25 години изследвах черепите на птиците, но не виждам каквито и да е прилики с тези на динозаврите. Аз просто не виждам... Според мен произходът на птиците от четириноги ще се превърне в най-голямото затруднение на палеонтологията на 20 век.”



Всеки сериозно занимаващ се с палеонтология (в това число и аз самият), ще открие с изненада, не само, че няма междинни форми, а че много видове се появяват внезапно напълно развити и също така внезапно изчезват (последното се дължи на серия земни катастрофи). Но внезапната поява на развити форми противоречи на Дарвиновата теория. Както казва самият Дарвин: „ Ако наистина животът на много на брой видове от един и същи клас е започнал внезапно и едновременно, то това би бил смъртоносен удар за теорията на развитието от общ прародител, чрез естествен подбор”. Поради това швейцарският еволюционист Стефан Бенгстън, признавайки липсата на междинни форми, казва: „ Това явление, объркващо и засрамващо Дарвин, все още смущава и нас самите”.



Къде греши Дарвин? Проблемът е там, че по времето на Дарвин науки като биохимия и генетика още не са били познати. И Дарвин нямало как да знае, че клетката е прекалено сложна, за да е възникнала случайно. Поради тази причина еволюционистите от този период считаха за много убедително да отговарят на въпроса как е започнал животът с отговора „случайности и естествени явления”. Днес, благодарение на генетиката и технологията на 20–ти век, се разкри, че клетката е най-сложната система, която човечеството някога е срещало. Клетката е толкова комплексна, че дори високото технологично ниво, до което човечеството е достигнало, все още не може да произведе една–единствена клетка. Всички опити да бъде създадена изкуствена клетка са завършили с провал. Един от водещите специалисти в теорията за молекулярната еволюция, руският еволюционист Александър И. Опарин в своята книга „ Произходът на живота”, публикувана през 1936 година, казва: „За съжаление произходът на клетката остава въпрос, който в действителност е най-тъмната страна от цялата еволюционна теория”. Научният писател за „New York Times” – Никълъс Уейд, прави подобен коментар през юни 2000 г. „Всичко, свързано с произхода на живота на Земята, е една мистерия и изглежда, че колкото повече познания имаме, толкова по-задълбочена става загадката”.

skatemore
06-24-2008, 13:43
Раят и адът са състояния на душата ти, в зависимост дали си вършил зло или добро или ще си щастлив, или ще съжеляваш за постъпките си, както тук на земята като извършиш нещо лошо после може да се разкрайваш заради него. Това е адът. Той е също и измерение на енергийният свят, в който съществуват душите. Там няма физическа болка, нито има време, в него не важат физическите закони. Фин свят на енергий и мисли, паралелен на нашия, връзката с него се осъществява чрез мозъка ни.

абсолютно и всичките ти пороци ти се отразяват ако си бил хазартен тип или пияница точно тва ти се случва и душата ти умира от изгнание че неможеш да усетиш физическото удоволствие и се стремиш на влезеш в физическата обвивка на хората и това представлява безкрайния ад и се прераждаш докато не изчистиш това ако успееш да устоиш се изкачваш на по високо ниво във йерархията и се разбира какъв си бил според аурата която излъчваш ако си бил добър аурата ти е бяла ако не ти е мътно-винено червена и всички те виждат неможеш да се скриеш и това което най-обичаш да правиш в тоя живот във предишния си живот си бил такъв човек

Nam3less
06-24-2008, 16:22
Има една свръхсила, разум на вселената, наречена Бог. Той е добър, доказателство за това е светът около нас. Хората по принцип са можели да вършат "свръхестествени" неща в миналото, но днес са толкова материализирани, че има и явление атеизъм. Това е да си в ад.

xaxa
06-24-2008, 17:25
kvoto iska6 misli
1vo tova e dokazano nikoi indivit nemoje da se samoproizvejda (stava duma pri horata nali vse pak toi e 4ovek..) ako gre6a dai primeri..
2ro tova 4e sme proizlezi ot maimuna e nap1lno vqrno (ima i takiva koito ne mislqt taka) ako govori6 za zemqta kak se e razvila do takava stepen 4e da q vidi6 sega tova e stanalo 4rez xilqdi evoliocii .. a kak e zapo4nal jivota na zemqta li? tova e stanalo ot bakteriite kolkoto i t1po da ti zvu4i zemi ti po4eti
3to ako Bog be6e v men nqma6e da pi6a toq post i po goro6niq..
4to az ni6to nemoga da si predstavq za razlika ot men vie mojete da si izmislqte ne6ta koito neste vijdali.. istina e mozaka ni nese e razvil nikak a ot kade si sigoren 4e kato se razvie 6te po4nem da si davame obesnenie kak raboti i t.n.
5to neme poznava6 az sam mom4e a ne momi4e tova na avatara mi te zablojdava tova e priqtelkata mi a do kolkoto za 4eteneto naistina ne 4eta no tova ne uzna4ava 4e neznam.. nese obijdam ot hora koito ne poznavam
Jesus_is_good xaxa dobre 8-)
Аз не твърдя, че Бог е човек.
А защо тази еволюция сега е спряла ? Защо от маймуни отново не се раждат хора ?
И от кои бактерий е произлезнал животът точно, не съм чел, ти ако си толкова осведомен разкажи ни. :)
Мозъкът не се развива сам, ние трябва да го развием, ако неможе да се развива за каква еволюция изобщо ми говориш ? :)
Ето ти информация отностно твоята теория -

taka.. Ako tv1rdi6 4e bog ne e 4ovek kak1v e?
Evoliociqta ne spira tq prosto e mnogo baven proces pri koito nemoje ot dnes za utre da se s1zdade po dobra forma na jivot..
Otnosno mozak1t nesmqta6 li 4e vsqko novo pokolenie se rajna mnogo po nau4eno ot predi6noto.. naprimer sestra mi e na 6 godini i moga smelo da kaja 4e znae mnogo pove4e ot men kato s1m bil na 6 godini ili ot nqkoi drugi predni pokoleniq na 6 godini..
moito ne e teoriq a e teza napravo..
p.s. skoro s1m pisal ne6ta za Charls Darvin i negovite knigi eksperimenti i t.n. i nesi napravih truda da go pro4eta mn e d1lgo..
Iskam da mi otgovori6 kak si predstavq6 bog!

xaxa
06-24-2008, 17:29
a za bakteriite nes1m tolkova mnogo usvedomen prosto tova sa bakterii koito sa v kosmosa i pri namiraneto na blagopriqtni usloviq za jivot kato kislorod i voda taka da se kaje se ustanovqvat..
a btw znae6 li 4e v 1 kvadraten metar pr1st moje6 da nameri6 okolo 1 miliqrd jivi organizmi ..?

Nam3less
06-24-2008, 17:30
@haha, има и други места освен нашата вселена. Бог не е материален, кви са тия глупави въпроси.

xaxa
06-24-2008, 18:04
@haha, има и други места освен нашата вселена. Бог не е материален, кви са тия глупави въпроси.
dobre taka da e naistina ima i drugi vseleni usven na6ata!
a ti kak si predstavq6 bog?
zna4i da ubosnova pri vas kfo e
tv1rdite 4e edno ne6to si e s1zdalo vselenata i vi4ko toi ni e dal jivot toi ni e dal razum.. ..tv1rdite 4e toi e v si4ki nas (WTF?)..
vie nqmate i 1 dokazatelstvo 4e toi s16testvuva.. nqkoi da kaje vidqx go v4era 6te mu povqrvam (kato dade i 1 opisanie..)
nikoi ni6to nego e vijdal no s16testvuva (ama dr1ngi)
sledva6t v1prost: kato ne e 4ovek Isus Hristos kak1v e a Allah i drugite bugove.. Tangra te kakvi sa.. nima vqrvate v Zevs.. ae stiga e hora hubavo e da ste optimisti ama ponqkoga e nujno i da ste REALISTI..

HaRMoNy
06-24-2008, 18:50
Не прочете ли поста ми за Дарвиновата теоря за Еволюцията - колко е абсурдна ? Или четеш и коментираш само това, което ти е изгодно. С такава увереност твърдиш, че ние сме резултат от постоянна еволюция, че дори и Дарвин не е казал теорията си с такава сигурност.
Хайде пребори това твърдение :)

Nam3less
06-24-2008, 19:07
@haha, има и други места освен нашата вселена. Бог не е материален, кви са тия глупави въпроси.
dobre taka da e naistina ima i drugi vseleni usven na6ata!
a ti kak si predstavq6 bog?
zna4i da ubosnova pri vas kfo e
tv1rdite 4e edno ne6to si e s1zdalo vselenata i vi4ko toi ni e dal jivot toi ni e dal razum.. ..tv1rdite 4e toi e v si4ki nas (WTF?)..
vie nqmate i 1 dokazatelstvo 4e toi s16testvuva.. nqkoi da kaje vidqx go v4era 6te mu povqrvam (kato dade i 1 opisanie..)
nikoi ni6to nego e vijdal no s16testvuva (ama dr1ngi)
sledva6t v1prost: kato ne e 4ovek Isus Hristos kak1v e a Allah i drugite bugove.. Tangra te kakvi sa.. nima vqrvate v Zevs.. ae stiga e hora hubavo e da ste optimisti ama ponqkoga e nujno i da ste REALISTI..Пъвро трябва да повярваш, а не да търсиш доказателства от любопитство. Разума е част от нашите души, т.е. това което сме ние, просто на земята имаме човешка форма. След смъррта продължваме да съществуваме само с душата си, но няма физическа форма. Повечето от езическите богове са някакви духове, а основните вериозповедения(библията, корана, учението на буда) са различни начини за достигане на съвършенство. Религийте нямат нищо общо, те са измислици на хората и са опорочени. Бог, като свръхсила, винаги е с нас и може да чуе мислите ни. Хората вярват на това което виждат очите им, но има и други измерения, в които съществуват нашите души. Да не си мислиш, че след като умреш ще престанеш да съществуваш?? Явно сама не искаш да повярваш в реалността.

lsd43
06-24-2008, 19:13
И скапаните спорове за Йехова започнаха.

Sashakiss
06-24-2008, 19:19
Йехова - така наричали евреите Господ.
Всъщност, "Йехова" означава "такъв, какъвто съм" на доста жаргонен диалект.

xaxa
06-24-2008, 20:00
Не прочете ли поста ми за Дарвиновата теоря за Еволюцията - колко е абсурдна ? Или четеш и коментираш само това, което ти е изгодно. С такава увереност твърдиш, че ние сме резултат от постоянна еволюция, че дори и Дарвин не е казал теорията си с такава сигурност.
Хайде пребори това твърдение :)
mi to4no 2riq srok u4ixme za darvin i t.n. evoliociq i kakto ti kaza proizhojdame ot maimunite a da sme stignali do toq si vid sme minali prez fizi4eski i psihi4eski evoliocii i prodaljavame da evolioirame prosto tova e baven proces kakto kazax po nagore.. ako ne evolioirame nqma da ima razvitie na kakvoto i da e bilo a sega vijda6 izlizat texniki za koito si nqma6 i na ideq pod kak1v princip ba4ka6 vijda6 li evolioirame mislime pove4e (no ne vinagi v na6a polza) mnogo mi dreme da ti kaja kakvo e kazal darvin kazvam ti moeto mnenie znam 4e nqma da spre6 da vqrva6 v ni6toto i nqmam takava cel da te nakaram da ne vqrva6 v ni6toto.. da nesi napravix truda da 4eta za darvin dostata4no pisax za nego



@haha, има и други места освен нашата вселена. Бог не е материален, кви са тия глупави въпроси.
dobre taka da e naistina ima i drugi vseleni usven na6ata!
a ti kak si predstavq6 bog?
zna4i da ubosnova pri vas kfo e
tv1rdite 4e edno ne6to si e s1zdalo vselenata i vi4ko toi ni e dal jivot toi ni e dal razum.. ..tv1rdite 4e toi e v si4ki nas (WTF?)..
vie nqmate i 1 dokazatelstvo 4e toi s16testvuva.. nqkoi da kaje vidqx go v4era 6te mu povqrvam (kato dade i 1 opisanie..)
nikoi ni6to nego e vijdal no s16testvuva (ama dr1ngi)
sledva6t v1prost: kato ne e 4ovek Isus Hristos kak1v e a Allah i drugite bugove.. Tangra te kakvi sa.. nima vqrvate v Zevs.. ae stiga e hora hubavo e da ste optimisti ama ponqkoga e nujno i da ste REALISTI..Пъвро трябва да повярваш, а не да търсиш доказателства от любопитство. Разума е част от нашите души, т.е. това което сме ние, просто на земята имаме човешка форма. След смъррта продължваме да съществуваме само с душата си, но няма физическа форма. Повечето от езическите богове са някакви духове, а основните вериозповедения(библията, корана, учението на буда) са различни начини за достигане на съвършенство. Религийте нямат нищо общо, те са измислици на хората и са опорочени. Бог, като свръхсила, винаги е с нас и може да чуе мислите ни. Хората вярват на това което виждат очите им, но има и други измерения, в които съществуват нашите души. Да не си мислиш, че след като умреш ще престанеш да съществуваш?? Явно сама не искаш да повярваш в реалността.
of 4ovek i ti si s16tiq VQRVAITE NA NESHTA KOITO SA VIDIMI ZA OKOTO VI kfo 6a mi kaje6 4e moje6 i da se prerudi6 nali.. 6a se prerudi6 prez 4eniq ot krivi makaroni.. MOMCHE SYM!!!!!!!! a kak razbra za drugite izmereniq koi gi e vidql ot kade si tolkoz sigoren a? ave xora nqma da sporq vie ne mojete da ste realisti.. kato gleda6 1 domat vqrva6 li si 4e toi ima do6a.. a?of ai stiga 4e v toq k1sen 4as nemoga da sporq za nes16testvuva6ti ne6ta

xaxa
06-24-2008, 20:02
qqq hora az sam na drugo izmerenie.. vie ste pravi.. elati pri men :razz:

lsd43
06-25-2008, 04:14
Не прочете ли поста ми за Дарвиновата теоря за Еволюцията - колко е абсурдна ? Или четеш и коментираш само това, което ти е изгодно. С такава увереност твърдиш, че ние сме резултат от постоянна еволюция, че дори и Дарвин не е казал теорията си с такава сигурност.
Хайде пребори това твърдение :)
mi to4no 2riq srok u4ixme za darvin i t.n. evoliociq i kakto ti kaza proizhojdame ot maimunite a da sme stignali do toq si vid sme minali prez fizi4eski i psihi4eski evoliocii i prodaljavame da evolioirame prosto tova e baven proces kakto kazax po nagore.. ako ne evolioirame nqma da ima razvitie na kakvoto i da e bilo a sega vijda6 izlizat texniki za koito si nqma6 i na ideq pod kak1v princip ba4ka6 vijda6 li evolioirame mislime pove4e (no ne vinagi v na6a polza) mnogo mi dreme da ti kaja kakvo e kazal darvin kazvam ti moeto mnenie znam 4e nqma da spre6 da vqrva6 v ni6toto i nqmam takava cel da te nakaram da ne vqrva6 v ni6toto.. da nesi napravix truda da 4eta za darvin dostata4no pisax za nego



@haha, има и други места освен нашата вселена. Бог не е материален, кви са тия глупави въпроси.
dobre taka da e naistina ima i drugi vseleni usven na6ata!
a ti kak si predstavq6 bog?
zna4i da ubosnova pri vas kfo e
tv1rdite 4e edno ne6to si e s1zdalo vselenata i vi4ko toi ni e dal jivot toi ni e dal razum.. ..tv1rdite 4e toi e v si4ki nas (WTF?)..
vie nqmate i 1 dokazatelstvo 4e toi s16testvuva.. nqkoi da kaje vidqx go v4era 6te mu povqrvam (kato dade i 1 opisanie..)
nikoi ni6to nego e vijdal no s16testvuva (ama dr1ngi)
sledva6t v1prost: kato ne e 4ovek Isus Hristos kak1v e a Allah i drugite bugove.. Tangra te kakvi sa.. nima vqrvate v Zevs.. ae stiga e hora hubavo e da ste optimisti ama ponqkoga e nujno i da ste REALISTI..Пъвро трябва да повярваш, а не да търсиш доказателства от любопитство. Разума е част от нашите души, т.е. това което сме ние, просто на земята имаме човешка форма. След смъррта продължваме да съществуваме само с душата си, но няма физическа форма. Повечето от езическите богове са някакви духове, а основните вериозповедения(библията, корана, учението на буда) са различни начини за достигане на съвършенство. Религийте нямат нищо общо, те са измислици на хората и са опорочени. Бог, като свръхсила, винаги е с нас и може да чуе мислите ни. Хората вярват на това което виждат очите им, но има и други измерения, в които съществуват нашите души. Да не си мислиш, че след като умреш ще престанеш да съществуваш?? Явно сама не искаш да повярваш в реалността.
of 4ovek i ti si s16tiq VQRVAITE NA NESHTA KOITO SA VIDIMI ZA OKOTO VI kfo 6a mi kaje6 4e moje6 i da se prerudi6 nali.. 6a se prerudi6 prez 4eniq ot krivi makaroni.. MOMCHE SYM!!!!!!!! a kak razbra za drugite izmereniq koi gi e vidql ot kade si tolkoz sigoren a? ave xora nqma da sporq vie ne mojete da ste realisti.. kato gleda6 1 domat vqrva6 li si 4e toi ima do6a.. a?of ai stiga 4e v toq k1sen 4as nemoga da sporq za nes16testvuva6ti ne6ta


Дарвиновата еволюция е мит.Човек се развива ,но се е превърнал в друг вид или подвид,той-си остава човек.Пък ,защо никога не са открити межинните видове(освен скелет на птица със зъби).Еволюция,Голям Взрив това са абсурди.Вероятноста от един голям взрив в нищото да се образува всичко е все едно торнадо да мине през бунище и да се построи дворецът Версай.Да не говорим ,че теорията им за създаването на света е обречена още в началото поради факта ,че се основава на гравитацията,а в обстановка на нищо не може да има гравитация,защото няма предмети на превличане,друг е факта ,че "учените" твърдят ,че живата материя е произлязла от нежива(за толкова милиарди години не съм видял камък да евол'ира в амеба),което свежда научното обяснение до абсурд.


За божественото начало,хмм първо всяко нещо си има начало,следователно и Господ има такова,от което следва ,че има някой по-висш от него.Освен това в библията се описва развитието само на земята не и на вселената,а да и ако Бог беше създал всичко и хората наистина са сами във Вселената,защоизобщо е създавал вселена с толкова галактики,няма смисъл от тях,освен ако нещо друго не ги е сътворило преди него.А да и черните дупки,никъде в Библията не се споменава за тях и с каква цел са създадени,но все тая.

SiegHeil
06-25-2008, 09:04
[/quote]
mi to4no 2riq srok u4ixme za darvin i t.n. evoliociq i kakto ti kaza proizhojdame ot maimunite a da sme stignali do toq si vid sme minali prez fizi4eski i psihi4eski evoliocii i prodaljavame da evolioirame
[quote="Nam3less"]
Глупости...изледванията показват че човешката еволюция е преминала на няколко големи етапа в резултата на радиация, а не постепенно...може да била от слънцето, може и да е имало чужда намеса, но мисля че в Библята не го пише тва.. :D
Цитирам : "Преди 110 хил. години настъпва кратковременна смяна на полюсите на Земята. И точно тогава питекантропите окончателно измират и се появяват неандерталците. Преди 40-30 хил. години съвременният човек - Homo Sapiens, сменя неандерталците. И също по това време - преди 42-40 хиляди години настъпва отново смяна на полюсите..Съпроводено с отново с интензивна вулканична дейност. У облъчените антропоиди започнало интензивно изменение на наследствените признаци - крупни мутации."

xaxa
06-25-2008, 09:52
SiegHeil
Повече от фен
q cetirai pravilno 4e nemojax da sxvana na4aloto..

lsd43

kato se zamislq ve4e po4vam da vijdam kak gospod zapo4va da s1zdava ne6to beskraino za 4ast ot sekundata :razz:

lsd43
06-25-2008, 09:57
SiegHeil
Повече от фен
q cetirai pravilno 4e nemojax da sxvana na4aloto..

lsd43

kato se zamislq ve4e po4vam da vijdam kak gospod zapo4va da s1zdava ne6to beskraino za 4ast ot sekundata :razz:

И как създава ? :D

kristo
06-25-2008, 10:13
[/quote]


Дарвиновата еволюция е мит.Човек се развива ,но се е превърнал в друг вид или подвид,той-си остава човек.Пък ,защо никога не са открити межинните видове(освен скелет на птица със зъби).Еволюция,Голям Взрив това са абсурди.Вероятноста от един голям взрив в нищото да се образува всичко е все едно торнадо да мине през бунище и да се построи дворецът Версай.Да не говорим ,че теорията им за създаването на света е обречена още в началото поради факта ,че се основава на гравитацията,а в обстановка на нищо не може да има гравитация,защото няма предмети на превличане,друг е факта ,че "учените" твърдят ,че живата материя е произлязла от нежива(за толкова милиарди години не съм видял камък да евол'ира в амеба),което свежда научното обяснение до абсурд.


За божественото начало,хмм първо всяко нещо си има начало,следователно и Господ има такова,от което следва ,че има някой по-висш от него.Освен това в библията се описва развитието само на земята не и на вселената,а да и ако Бог беше създал всичко и хората наистина са сами във Вселената,защоизобщо е създавал вселена с толкова галактики,няма смисъл от тях,освен ако нещо друго не ги е сътворило преди него.А да и черните дупки,никъде в Библията не се споменава за тях и с каква цел са създадени,но все тая.[/quote]

Ей, един път да можем да стигнем до консенсус с теб на мнение, свързано с вяра, религия и т.н. :). Или поне на едно 80-90% с много малки изключения.
За Дарвиновата теория си изцяло прав- абсолютна глупост е. Няма как една форма на живот да еволюира в друга, тоест маймуната да се развива, развива, та да стане човек. Пълен смях просто. Пък и не съм виждал в днешно време някоя маймуна да е станала на човек. Виж, друг варинат, хора да стават на маймуни, е това съм го виждал, ама това е дуга тема за размисъл :D. Пък и ако маймуната беше "еволюирала" в човек, защо днес има още маймуни? И защо само маймуната да може да става на човек, а защо не примерно слона да не може и той да "еволюира" в човек? Изобщо няма да коментирам повече глупостите на полу-идиота Дарвин, който между другото е от еврейски произход и това обяснява някой неща, а именно защо се опитва да приравни човечеството до маймуните, ама айде да не бъда обвинен в антисемитизъм, понеже не съм против евреите като цяло.

За божественото начало, то просто няма как да бъде отречено най-малкото със силата на логиката, а науката каквито и варианти за създаването на света и Вселената да предлага, винаги стига до варианта, че те са създадени от някой и този някой няма кой друг да бъде, освен Бог. Кой както и да го нарича, както и да си го обяснява, това е именно Бог. Да твърдиш, че нищото е създало света и Вселената, че от мъртвата материя по някакъв начин се създала живата материя е крайно нелогично и направо налудничаво. Че за всяко нещо си има начало- така е, без Бог, понеже Той начало няма, както няма и край. Той е свръх-същество, което не е подвластно на тези неща. Защото Бог е измислил и създал всички форми на живот и съществуване. За другите галактики, може би и други вселени(знае ли се, може пък и други вселени да има, защо не?), явно и те са създадени разумно, а не просто ей така. И няма как в тях да няма живот просто. Така че очевидно някакъв фактор, някаква причина или както щете го наречете, е поставила началото на всичко- и живото, и неживото. Такова нещо като самосъздаването просто не съществува. По-висшата форма на живот създава други форми на живот. Това е и логически, и природен, и научен закон ако щете.

Christ
06-25-2008, 12:28
Стига да има една клетка, моделът на еволюцията ще заработи, но не и в такава сила.

Трябва ли пак да ви уча на еволюция? :-o

xaxa
06-25-2008, 12:31
SiegHeil
Повече от фен
q cetirai pravilno 4e nemojax da sxvana na4aloto..

lsd43

kato se zamislq ve4e po4vam da vijdam kak gospod zapo4va da s1zdava ne6to beskraino za 4ast ot sekundata :razz:

И как създава ? :D
be tova koeto se e napravilo za milqrdi godini toi go napravi za sekunda kak sazdava napravo si go pomislq (za tiq miliqrdi po miliqrdi elementi i vsi4ko stana.. :razz: :razz: ) x))

Стига да има една клетка, моделът на еволюцията ще заработи, но не и в такава сила.

Трябва ли пак да ви уча на еволюция? :-o
qvno nqkoi ne vqrvat v evoliociqta

Christ
06-25-2008, 12:37
@xaxa: Не вярвам в теорията за еволюцията. На теб ти казват, че щом заека си сменя цвета през зимата, значи жабата е станала на патица.

Има едно нещо, наречено естествен подбор. Така са се получили расите. Адаптация към околната среда. Обаче адаптация към околната среда не може да образува нови родове животни. Смешно е.

xaxa
06-25-2008, 12:45
@xaxa: Не вярвам в теорията за еволюцията. На теб ти казват, че щом заека си сменя цвета през зимата, значи жабата е станала на патица.

Има едно нещо, наречено естествен подбор. Така са се получили расите. Адаптация към околната среда. Обаче адаптация към околната среда не може да образува нови родове животни. Смешно е.
znae6 li kolko vidove zele sa se obrazuvali samo ot 1 vid?

Christ
06-25-2008, 12:46
@xaxa: Не вярвам в теорията за еволюцията. На теб ти казват, че щом заека си сменя цвета през зимата, значи жабата е станала на патица.

Има едно нещо, наречено естествен подбор. Така са се получили расите. Адаптация към околната среда. Обаче адаптация към околната среда не може да образува нови родове животни. Смешно е.
znae6 li kolko vidove zele sa se obrazuvali samo ot 1 vid?

Род, не вид..

В началото имаш зеле. В края имаш зеле.

Не ти разбирам аналогията. Ако успееш от зеле да направиш ябълка ми се обади.

xaxa
06-25-2008, 12:51
@xaxa: Не вярвам в теорията за еволюцията. На теб ти казват, че щом заека си сменя цвета през зимата, значи жабата е станала на патица.

Има едно нещо, наречено естествен подбор. Така са се получили расите. Адаптация към околната среда. Обаче адаптация към околната среда не може да образува нови родове животни. Смешно е.
znae6 li kolko vidove zele sa se obrazuvali samo ot 1 vid?

Род, не вид..

В началото имаш зеле. В края имаш зеле.

Не ти разбирам аналогията. Ако успееш от зеле да направиш ябълка ми се обади.
dobre dobre.. xorata nesa bili jivi po vremeto na dinozavrite nali? a koga sa se poqvili? kogato bog e pratil adam i eva li v gradinata s qb1lkite i zmiite?

Christ
06-25-2008, 12:58
@xaxa: Не вярвам в теорията за еволюцията. На теб ти казват, че щом заека си сменя цвета през зимата, значи жабата е станала на патица.

Има едно нещо, наречено естествен подбор. Така са се получили расите. Адаптация към околната среда. Обаче адаптация към околната среда не може да образува нови родове животни. Смешно е.
znae6 li kolko vidove zele sa se obrazuvali samo ot 1 vid?

Род, не вид..

В началото имаш зеле. В края имаш зеле.

Не ти разбирам аналогията. Ако успееш от зеле да направиш ябълка ми се обади.
dobre dobre.. xorata nesa bili jivi po vremeto na dinozavrite nali? a koga sa se poqvili? kogato bog e pratil adam i eva li v gradinata s qb1lkite i zmiite?

Отново искам да кажеш къде в Библията пише, че плода е ябълка.

Нека подскажа. Плода е плода на познанието на доброто и злото.

Иначе.. Адам е живял 900 години. Колко деца можеш да имаш за 900 години? И колко могат да имат те при положение, че Инцеста не е в сила. (Влиза в сила чак при поставянето на Стария Завет с Аврам.)

xaxa
06-25-2008, 13:07
be ako si sam i 1000 godini da jivei6 nqma da moje6 da ima6 i 1 dete

ploda na dobroto i zloto kaza :lol: a koi e ploda na zdraveto i na bolqstite :lol:

Christ
06-25-2008, 13:09
be ako si sam i 1000 godini da jivei6 nqma da moje6 da ima6 i 1 dete

ploda na dobroto i zloto kaza :lol: a koi e ploda na zdraveto i na bolqstite :lol:

Адам и Ева?


Началото на Битие не е буквално... айде бегай си при маймунките там и си яжте банани...

xaxa
06-25-2008, 13:47
a ti bqgai pri bog :lol: napraite o6te po 1 tak1v svqt :lol:

lsd43
06-25-2008, 14:32
@xaxa: Не вярвам в теорията за еволюцията. На теб ти казват, че щом заека си сменя цвета през зимата, значи жабата е станала на патица.

Има едно нещо, наречено естествен подбор. Така са се получили расите. Адаптация към околната среда. Обаче адаптация към околната среда не може да образува нови родове животни. Смешно е.
znae6 li kolko vidove zele sa se obrazuvali samo ot 1 vid?

Род, не вид..

В началото имаш зеле. В края имаш зеле.

Не ти разбирам аналогията. Ако успееш от зеле да направиш ябълка ми се обади.
dobre dobre.. xorata nesa bili jivi po vremeto na dinozavrite nali? a koga sa se poqvili? kogato bog e pratil adam i eva li v gradinata s qb1lkite i zmiite?

Предполагам си чувал историите за дракони,вероятноста драконите да са динозаври е доста голяма(подобни истории са най-популярни през средновековието,следовате но хората са били вече факт).Плюс това дори и в библията са описани динозаври и то в доста големи подробности.Та мисълта ми е ,че за мен е 100% сигурно че има Бог и че науката греши,но аз не вярвам че е добър и чак толкова могъщ ,колкото пише в библията.Именно за това аз не вярвам в Бог,или по-точно казано аз не вярвам на Бог.

Christ
06-25-2008, 14:38
Предполагам си чувал историите за дракони,вероятноста драконите да са динозаври е доста голяма(подобни истории са най-популярни през средновековието,следовате но хората са били вече факт).Плюс това дори и в библията са описани динозаври и то в доста големи подробности.Та мисълта ми е ,че за мен е 100% сигурно че има Бог и че науката греши,но аз не вярвам че е добър и чак толкова могъщ ,колкото пише в библията.Именно за това аз не вярвам в Бог,или по-точно казано аз не вярвам на Бог.

Бог е всемогъщ, но не е ония обичащия Бог, който ти го представят евангелистите.

Nam3less
06-25-2008, 16:31
Това дали сме произлезли от маймуните, или от извънземните и еволюцията нямат нищо общо. Много сте зле ве :) Адам и Ева както и повечето подобни историй са като басни, целта е да си вземе поука човек, а те не са съществували. Нито Исус е ходил по вода, нито Мойсей е вдигнал морето във въздуха. Всичко това има преносен смисъл, макар и в редки случай може да се е случило наистина.
Най-голямата глупост по тия теми, е че хората възприемат буквално всичко и че сами не искат да повярват в нещо по-голямо. Не се занимавайте с тва кат не ви стига акъла.

lsd43
06-25-2008, 16:53
Предполагам си чувал историите за дракони,вероятноста драконите да са динозаври е доста голяма(подобни истории са най-популярни през средновековието,следовате но хората са били вече факт).Плюс това дори и в библията са описани динозаври и то в доста големи подробности.Та мисълта ми е ,че за мен е 100% сигурно че има Бог и че науката греши,но аз не вярвам че е добър и чак толкова могъщ ,колкото пише в библията.Именно за това аз не вярвам в Бог,или по-точно казано аз не вярвам на Бог.

Бог е всемогъщ, но не е ония обичащия Бог, който ти го представят евангелистите.

Кои евангелисти по-точно сектантите или тея дето са писали Библията?

Защото за които и да става въпрос не им вярвам.

Nam3less
06-25-2008, 17:10
Ти изобщо чел ли си библията, а можеш ли да я разбереш? Виж колко прекрасни неща пише там. Това е пътят.

lsd43
06-25-2008, 17:34
Ти изобщо чел ли си библията, а можеш ли да я разбереш? Виж колко прекрасни неща пише там. Това е пътят.


Да чел съм я и то не един път и не вярвам на повечето работи които пише в нея.Там са ти посочени два пътя:Пътя към Бог и пътя без Бог,а колкото до разбирането на писанието всеки го разбира по различен начин.Самият стил в който е написано позволява различни тълкувания от различни хора,с различна цел. :-o

SiegHeil
06-25-2008, 19:39
Има едно нещо, наречено естествен подбор. Така са се получили расите. Адаптация към околната среда. Обаче адаптация към околната среда не може да образува нови родове животни. Смешно е.
Защото тогава негите имат 2% маймунски гени а белите нямат...от толкова адаптиране са зели че са станали маймуни а ?

xaxa
06-25-2008, 19:55
Има едно нещо, наречено естествен подбор. Така са се получили расите. Адаптация към околната среда. Обаче адаптация към околната среда не може да образува нови родове животни. Смешно е.
Защото тогава негите имат 2% маймунски гени а белите нямат...от толкова адаптиране са зели че са станали маймуни а ?
of toi da vzeme da pro4ete biologiqta za 10ti klas i po to4no EVOLIOCIQTA!! 99% s1m sigoren 4e sme porizlezli ot maimunite i btw nesam samo az s tfa mislene!

lsd43
06-25-2008, 19:57
Има едно нещо, наречено естествен подбор. Така са се получили расите. Адаптация към околната среда. Обаче адаптация към околната среда не може да образува нови родове животни. Смешно е.
Защото тогава негите имат 2% маймунски гени а белите нямат...от толкова адаптиране са зели че са станали маймуни а ?

Тази глупост къде я чу,няма такова нещо.

SiegHeil
06-25-2008, 19:59
of toi da vzeme da pro4ete biologiqta za 10ti klas i po to4no EVOLIOCIQTA!! 99% s1m sigoren 4e sme porizlezli ot maimunite i btw nesam samo az s tfa mislene!
Тва 'сигурен съм' нищо не значи..трябва да има доказателства ( а тях ги има при това МНОГО, а не като измислените астрални и 100% невидими доказателства на Бог)...а колко хора са това мнение не значи че не е заблуда..

Christ
06-25-2008, 20:00
Кои евангелисти по-точно сектантите или тея дето са писали Библията?

Защото за които и да става въпрос не им вярвам.

Да, тия модерните...

lsd43
06-25-2008, 20:02
Кои евангелисти по-точно сектантите или тея дето са писали Библията?

Защото за които и да става въпрос не им вярвам.

Да, тия модерните...

Ами тея мръсните сектантчета някой път ми идва да им запаля тъпото сборище.

Christ
06-25-2008, 20:03
Кои евангелисти по-точно сектантите или тея дето са писали Библията?

Защото за които и да става въпрос не им вярвам.

Да, тия модерните...

Ами тея мръсните сектантчета някой път ми идва да им запаля тъпото сборище. Няма смисъл...

HaRMoNy
06-26-2008, 13:03
Има едно нещо, наречено естествен подбор. Така са се получили расите. Адаптация към околната среда. Обаче адаптация към околната среда не може да образува нови родове животни. Смешно е.
Защото тогава негите имат 2% маймунски гени а белите нямат...от толкова адаптиране са зели че са станали маймуни а ?
of toi da vzeme da pro4ete biologiqta za 10ti klas i po to4no EVOLIOCIQTA!! 99% s1m sigoren 4e sme porizlezli ot maimunite i btw nesam samo az s tfa mislene!
Как може още да го вярваш след като науката го отхвърля и то с видни доказателства ?

HaRMoNy
06-26-2008, 13:05
Това дали сме произлезли от маймуните, или от извънземните и еволюцията нямат нищо общо. Много сте зле ве :) Адам и Ева както и повечето подобни историй са като басни, целта е да си вземе поука човек, а те не са съществували. Нито Исус е ходил по вода, нито Мойсей е вдигнал морето във въздуха. Всичко това има преносен смисъл, макар и в редки случай може да се е случило наистина.
Най-голямата глупост по тия теми, е че хората възприемат буквално всичко и че сами не искат да повярват в нещо по-голямо. Не се занимавайте с тва кат не ви стига акъла.
+1

xaxa
06-26-2008, 13:56
Има едно нещо, наречено естествен подбор. Така са се получили расите. Адаптация към околната среда. Обаче адаптация към околната среда не може да образува нови родове животни. Смешно е.
Защото тогава негите имат 2% маймунски гени а белите нямат...от толкова адаптиране са зели че са станали маймуни а ?
of toi da vzeme da pro4ete biologiqta za 10ti klas i po to4no EVOLIOCIQTA!! 99% s1m sigoren 4e sme porizlezli ot maimunite i btw nesam samo az s tfa mislene!
Как може още да го вярваш след като науката го отхвърля и то с видни доказателства ?
4ovek tiq prosti to4no po malko ot mesec gi u4ixme kak ot maimuna zapo4va da evolioria na 4ovek.. ili podobie na 4ovek

SiegHeil
06-26-2008, 15:11
Тоя пич ме кефи...зели нещо в училище и веднага го приема за абсолютната истина, щом даскалката го така - така е, друго няма...пич, еволюцията е много - много ама МНОГО повече от тва дет ти го пише в учебника...и изобщо, ама изобщо не е 'маймуната се разхожда и намира пръчка и хоп - става човек', имало е много физични вляния а не само културна революция

SiegHeil
06-26-2008, 15:12
Как може още да го вярваш след като науката го отхвърля и то с видни доказателства ?
Кде са тея доказателсва срещу еволюцията ?

HaRMoNy
06-26-2008, 15:32
Как може още да го вярваш след като науката го отхвърля и то с видни доказателства ?
Кде са тея доказателсва срещу еволюцията ?
Разбрал си грешно моя въпрос, става въпрос за възникването на човечеството, че не е поредица на "щасливи случайности" и на еволюция от бактерий както твърди "хаха".

SiegHeil
06-26-2008, 15:34
Заеби пича, още е дребен има да учи много..

HaRMoNy
06-26-2008, 15:45
Има едно нещо, наречено естествен подбор. Така са се получили расите. Адаптация към околната среда. Обаче адаптация към околната среда не може да образува нови родове животни. Смешно е.
Защото тогава негите имат 2% маймунски гени а белите нямат...от толкова адаптиране са зели че са станали маймуни а ?
of toi da vzeme da pro4ete biologiqta za 10ti klas i po to4no EVOLIOCIQTA!! 99% s1m sigoren 4e sme porizlezli ot maimunite i btw nesam samo az s tfa mislene!
Как може още да го вярваш след като науката го отхвърля и то с видни доказателства ?
4ovek tiq prosti to4no po malko ot mesec gi u4ixme kak ot maimuna zapo4va da evolioria na 4ovek.. ili podobie na 4ovek
Аз ти изложих факти нали ? А освен да ме караш да се повтарям друго и не виждам да правиш. Казваш, че ще обориш и учени и всичко, и ако
"4ovek tiq prosti to4no po malko ot mesec gi u4ixme kak ot maimuna zapo4va da evolioria na 4ovek.. ili podobie na 4ovek" ти е най-добрият аргумент, то невиждам смисъл да говорим повече по темата с теб. Разкажи ни повече за това, което се учили, да разберем кое наистина е вярно.

Nam3less
06-26-2008, 16:22
@xaxa, и да е истина, и да не е истина това за еволюцията, то какво общо има с темата?
Науката няма място в тези теми, тя изучава физическия свят. Но никой не трябва да вярва или да не вярва в господ само заради доказателства. Най-малко пък научни. :shock:

Jesus_is_good
06-26-2008, 17:12
Еволюцията си е религия на атеистите.
Къде полу човека полу маймуна?
Къде е крокодилозавъра?
Ааа да :D вече е актуално че Rex е прародителят на кокошката защото кокошката ходи на два крака!!!!Ебахти логиката.
Според еволюцията всичко е ставало постепенно и трябеа да са измрели милиарди "изгубени звена".
Ако не сте забелязали винаги се намират напълно обособени видове,а не полуразвити.
Ето край! Няма повече на къде. :-P :-P

Jesus_is_good
06-26-2008, 17:14
Ааааа също бяха намерили първият полу птица полу гущер но го разкритикуваха за смесени кости и видима измама за пари. :)

Jesus_is_good
06-26-2008, 17:16
Уважавани Учени ще ти кажат че това си е само теория "за сега лошото е че е официална" нооооо щом в училище го казват значи е вярноооо !!!! 8-) 8-) :( .А преди измислената еволюция какво е имало?

SiegHeil
06-26-2008, 19:13
Еволюцията си е религия на атеистите.
Къде полу човека полу маймуна?
Къде е крокодилозавъра?
Според еволюцията всичко е ставало постепенно и трябеа да са измрели милиарди "изгубени звена".

Ще се цитирам..тва са последни изледвания на световни учени..изледванията показват че човешката еволюция е преминала на няколко големи етапа в резултата на радиация, а не постепенно...може да била от слънцето, може и да е имало чужда намеса, но мисля че в Библята не го пише тва.. Very Happy
Цитирам : "Преди 110 хил. години настъпва кратковременна смяна на полюсите на Земята. И точно тогава питекантропите окончателно измират и се появяват неандерталците. Преди 40-30 хил. години съвременният човек - Homo Sapiens, сменя неандерталците. И също по това време - преди 42-40 хиляди години настъпва отново смяна на полюсите..Съпроводено с отново с интензивна вулканична дейност. У облъчените антропоиди започнало интензивно изменение на наследствените признаци - крупни мутации."
Нещо да кажеш ?
Аз при доста 'изгубените звена' са просто измрели щото не са били достатъчно силни..кво е тва ни гушер ни кокошка..ни може да убива, ни може да лети...топлкокръвно ама с люспи, престави си през лятото да си с огромно кожено яке :>...и сякви такива...но са намерени скелети, да не би да са фашифицирани ?

Nam3less
06-26-2008, 19:19
Еволюцията си е религия на атеистите.
Къде полу човека полу маймуна?
Къде е крокодилозавъра?
Според еволюцията всичко е ставало постепенно и трябеа да са измрели милиарди "изгубени звена".

Ще се цитирам..тва са последни изледвания на световни учени..изледванията показват че човешката еволюция е преминала на няколко големи етапа в резултата на радиация, а не постепенно...може да била от слънцето, може и да е имало чужда намеса, но мисля че в Библята не го пише тва.. Very Happy
Цитирам : "Преди 110 хил. години настъпва кратковременна смяна на полюсите на Земята. И точно тогава питекантропите окончателно измират и се появяват неандерталците. Преди 40-30 хил. години съвременният човек - Homo Sapiens, сменя неандерталците. И също по това време - преди 42-40 хиляди години настъпва отново смяна на полюсите..Съпроводено с отново с интензивна вулканична дейност. У облъчените антропоиди започнало интензивно изменение на наследствените признаци - крупни мутации."
Нещо да кажеш ?
Аз при доста 'изгубените звена' са просто измрели щото не са били достатъчно силни..кво е тва ни гушер ни кокошка..ни може да убива, ни може да лети...топлкокръвно ама с люспи, престави си през лятото да си с огромно кожено яке :>...и сякви такива...но са намерени скелети, да не би да са фашифицирани ?И какво от това? Кво общо имат с библията или с темата тия неща?

SiegHeil
06-26-2008, 19:28
Идиотите казват че Бог е създал човека, аз казвам че е от еволюция...ако ми докажат че няма еволюция си е половин победа ^^

Nam3less
06-26-2008, 19:33
Идиотите казват че Бог е създал човека, аз казвам че е от еволюция...ако ми докажат че няма еволюция си е половин победа ^^Ами всички грешат! Бог е създал Големият Взрив, от който е създадена цялата вселена и всичко в нея, вследствие на физичните закони. Също всички грешат и за библията, тва че пише за адам и ева и за ноевия ковчег, не значи че се е случило наистина. Библията в 90% от случайте е символична, голяма част от нея е като басни - не се е случило наистина, ами има духовно значение, съпоставено с физически явления, за да го разберат хората. Бог не е създал човека, нито адам и ева са първите хора. Бог е създал искрицата, от която произлиза вселената и всичко в нея. И нашите души.

lsd43
06-26-2008, 19:59
Бог ,Взрив,Бог,Взрив,сетих се Бог се е взривил!

xaxa
06-26-2008, 20:01
Бог ,Взрив,Бог,Взрив,сетих се Бог се е взривил!
6toto e ql ot mesniq shumenski bob :-D

chocoleptic
06-26-2008, 21:17
Естествено,че има,но не действа така както повечето вярващи си мислят.
Като гледам много промити мозъци с гугъл има. :?
Искам да попитам вярващите дали вярват в Библията ?

Да, вярвам.
Е,супер!
Можеш ли да ми обясниш от къде идват жените на Каин и Авел,след като не се споменава Бог да е създал други хора,а другата възможност Адам и Ева да са родили момичета е възможна,но пак не се вързва,защото се получава кръвосмешение между брат и сестра.

Много вярващи съм питала и до сега никой не ми е отговорил.

Кръвосмешението е забранено чак при слагането на Стария Завет с Аврам. Забранено е да се таковаш със сестра си или брат си, защото ще станат дефекти заради гените... е тогава е нямало дефекти в гените. ;)
Е мерси,че ме светна. (;
Но тук говорим за син с майка.
:-D

Nam3less
06-26-2008, 21:32
Естествено,че има,но не действа така както повечето вярващи си мислят.
Като гледам много промити мозъци с гугъл има. :?
Искам да попитам вярващите дали вярват в Библията ?

Да, вярвам.
Е,супер!
Можеш ли да ми обясниш от къде идват жените на Каин и Авел,след като не се споменава Бог да е създал други хора,а другата възможност Адам и Ева да са родили момичета е възможна,но пак не се вързва,защото се получава кръвосмешение между брат и сестра.

Много вярващи съм питала и до сега никой не ми е отговорил.

Кръвосмешението е забранено чак при слагането на Стария Завет с Аврам. Забранено е да се таковаш със сестра си или брат си, защото ще станат дефекти заради гените... е тогава е нямало дефекти в гените. ;)
Е мерси,че ме светна. (;
Но тук говорим за син с майка.
:-DОтговорът е, че Адам и Ева реално не са съществували, това е символично написано.

Christ
06-26-2008, 21:45
Естествено,че има,но не действа така както повечето вярващи си мислят.
Като гледам много промити мозъци с гугъл има. :?
Искам да попитам вярващите дали вярват в Библията ?

Да, вярвам.
Е,супер!
Можеш ли да ми обясниш от къде идват жените на Каин и Авел,след като не се споменава Бог да е създал други хора,а другата възможност Адам и Ева да са родили момичета е възможна,но пак не се вързва,защото се получава кръвосмешение между брат и сестра.

Много вярващи съм питала и до сега никой не ми е отговорил.

Кръвосмешението е забранено чак при слагането на Стария Завет с Аврам. Забранено е да се таковаш със сестра си или брат си, защото ще станат дефекти заради гените... е тогава е нямало дефекти в гените. ;)
Е мерси,че ме светна. (;
Но тук говорим за син с майка.
:-D Или сестри?

InitialD
06-29-2008, 14:55
Пак някакви жалки мишлета осраха темата ... :-x

xaxa
06-29-2008, 22:56
Пак някакви жалки мишлета осраха темата ... :-x
ei parcalko

BOG ne s16testvuva vsi4ko e proizlqzlo bez nikakva namesa
prosto 6ans ;]

Nam3less
06-29-2008, 22:58
Пак някакви жалки мишлета осраха темата ... :-x
ei parcalko

BOG ne s16testvuva vsi4ko e proizlqzlo bez nikakva namesa
prosto 6ans ;]Хората без никаква вяра като теб, явно не оценяват собственото си същестуване, живеят с грешни разбирания за живота и се провалят. Явно си "млада" душа и имаш нужда от още прераждания :lol:

xaxa
06-29-2008, 23:07
da nap1lno mlada do6a s1m
naprotiv mnogo ocenqvam tova 4e s1m jiv 4e imam izbor pred vsi4ko (daje tova i 4e s1m grajdanin na taq darjava..)
i vqrvam v ne6ta no v takiva ne6ta v koito moga da vqrvam a ne koito sa usporvani dali s16testvuvat ili ne nai mnogo vqrvam v sebe si
i ako ti se nadqva6 na nqkoi ot gore ^ i nese nadqva6 tolkoz na sebe si \/ sxva6ta6 ];?

Christ
06-29-2008, 23:09
da nap1lno mlada do6a s1m
naprotiv mnogo ocenqvam tova 4e s1m jiv 4e imam izbor pred vsi4ko (daje tova i 4e s1m grajdanin na taq darjava..)
i vqrvam v ne6ta no v takiva ne6ta v koito moga da vqrvam a ne koito sa usporvani dali s16testvuvat ili ne nai mnogo vqrvam v sebe si
i ako ti se nadqva6 na nqkoi ot gore ^ i nese nadqva6 tolkoz na sebe si \/ sxva6ta6 ];?

Бухахаха. Оценявай, че си жив, оценявай. Ти имаш повече вяра от вярващите, бе. :lol:

Nam3less
06-29-2008, 23:10
da nap1lno mlada do6a s1m
naprotiv mnogo ocenqvam tova 4e s1m jiv 4e imam izbor pred vsi4ko (daje tova i 4e s1m grajdanin na taq darjava..)
i vqrvam v ne6ta no v takiva ne6ta v koito moga da vqrvam a ne koito sa usporvani dali s16testvuvat ili ne nai mnogo vqrvam v sebe si
i ako ti se nadqva6 na nqkoi ot gore ^ i nese nadqva6 tolkoz na sebe si \/ sxva6ta6 ];?Леле как може да говориш така :( Аз вярвам в Бог, но това не значи че се моля да ми решава всичките проблеми. Ако човек не си помогне сам, не значи че трябва да чака Бог да му свърши всичката работа! Това е криворазбрана работа от атеистите. Вярвам в себе си, и вярвам в Бог. Той помага след като сам си помогнеш. Бог ти дава и свободна воля, следователно може да решиш да не вярваш в него, може да решиш и да си зъл.

xaxa
06-29-2008, 23:16
da nap1lno mlada do6a s1m
naprotiv mnogo ocenqvam tova 4e s1m jiv 4e imam izbor pred vsi4ko (daje tova i 4e s1m grajdanin na taq darjava..)
i vqrvam v ne6ta no v takiva ne6ta v koito moga da vqrvam a ne koito sa usporvani dali s16testvuvat ili ne nai mnogo vqrvam v sebe si
i ako ti se nadqva6 na nqkoi ot gore ^ i nese nadqva6 tolkoz na sebe si \/ sxva6ta6 ];?Леле как може да говориш така :( Аз вярвам в Бог, но това не значи че се моля да ми решава всичките проблеми. Ако човек не си помогне сам, не значи че трябва да чака Бог да му свърши всичката работа! Това е криворазбрана работа от атеистите. Вярвам в себе си, и вярвам в Бог. Той помага след като сам си помогнеш. Бог ти дава и свободна воля, следователно може да решиш да не вярваш в него, може да решиш и да си зъл.
a toi sami dali ima volq? dali vqrva v Bog :lol:

Nam3less
06-29-2008, 23:18
Стига си провокирал спорове :D Смисъла на темата е да не спорим :)

xaxa
06-29-2008, 23:20
Стига си провокирал спорове :D Смисъла на темата е да не спорим :)

За бесмислените спорове дали има или няма Бог?
s tova zaglavie ne mislq taka ;]]

Nam3less
06-29-2008, 23:23
Стига си провокирал спорове :D Смисъла на темата е да не спорим :)

За бесмислените спорове дали има или няма Бог?
s tova zaglavie ne mislq taka ;]]Ами спорът наистина е безсмислен, щото човек ако не повярва сам, другите не може да го убедят. Както и обратното, а ако търсиш доказателства, си на грешен път.

xaxa
06-29-2008, 23:29
Стига си провокирал спорове :D Смисъла на темата е да не спорим :)

За бесмислените спорове дали има или няма Бог?
s tova zaglavie ne mislq taka ;]]Ами спорът наистина е безсмислен, щото човек ако не повярва сам, другите не може да го убедят. Както и обратното, а ако търсиш доказателства, си на грешен път.
moje i da s1m na gre6en p1t
oba4e ti ako t1rsi6 dokazatelstva za s16testvuvaneto mu IZOB6TO NESI NA P1TQ!

Nam3less
06-29-2008, 23:31
Стига си провокирал спорове :D Смисъла на темата е да не спорим :)

За бесмислените спорове дали има или няма Бог?
s tova zaglavie ne mislq taka ;]]Ами спорът наистина е безсмислен, щото човек ако не повярва сам, другите не може да го убедят. Както и обратното, а ако търсиш доказателства, си на грешен път.
moje i da s1m na gre6en p1t
oba4e ti ako t1rsi6 dokazatelstva za s16testvuvaneto mu IZOB6TO NESI NA P1TQ!Не си търся, щото това е вяра, а не наука. Иначе доказателството само ме е намерило, никога не съм го търсил. Това е начинът и не е лесен пътят на доброто.

xaxa
06-29-2008, 23:38
naprotiv v po gornite si postove ti mi pravi6 dokazatelstva za negovoto s16tetvuvane 4e toi naprail golqmata eksploziq i t.n. tova ti dokazatelstvo si go nameril ili t.n. si go pot1rsil ot nqkade
nemi kazvai 4e si se s1mnqval v negovoto s16testuvane za6toto si predstavqm nqkoi koito vqrva v ne6to koeto naistina e podlojeno pod golqm spor i si vikal "ex tiq 6to ne vqrvat v nego da nebi naistina da ne s16testvuva .. v1zmojno li e" i t.n.
i pod dobroto kakvo razbira6

Nam3less
06-29-2008, 23:45
naprotiv v po gornite si postove ti mi pravi6 dokazatelstva za negovoto s16tetvuvane 4e toi naprail golqmata eksploziq i t.n. tova ti dokazatelstvo si go nameril ili t.n. si go pot1rsil ot nqkade
nemi kazvai 4e si se s1mnqval v negovoto s16testuvane za6toto si predstavqm nqkoi koito vqrva v ne6to koeto naistina e podlojeno pod golqm spor i si vikal "ex tiq 6to ne vqrvat v nego da nebi naistina da ne s16testvuva .. v1zmojno li e" i t.n.
i pod dobroto kakvo razbira6Вече са обърках от тебе. Квото съм написал е отговор на твойте въпроси. Вярвам в Господ и в Библията. Това е.

xaxa
06-29-2008, 23:48
iskam da ti pojelaq k1smet
dano da uceli6 pravilniq p1t s bibliqta

Nam3less
06-29-2008, 23:50
iskam da ti pojelaq k1smet
dano da uceli6 pravilniq p1t s bibliqtaНай-сетне хубаво мнение :) Мерси. Подобно.

paola_Rey
06-30-2008, 18:04
ne vqrvam

Christ
06-30-2008, 18:07
ne vqrvam Кой те пита?

paola_Rey
06-30-2008, 18:18
ne vqrvam Кой те пита?
tva e forum i vseki si kazva mnenieto,tova 4e na teb ne ti e xaresal otgovarat mi e drug vapros,a i kvo te interesuva koi me pita......ami ako imam razdvoenie na li4nostta moje i sami4ka da se pitam :razz: :razz: :razz:

lsd43
06-30-2008, 18:49
Има ли смисъл да докажеш нещо недоказуемо?
Както се казава щом не можеш да видиш нещо,не можеш да отречеш че съществува,но също така и не можеш да потвърдиш ,че го има.
Според мен има три типа хора хора ,които вярват сляпо в Бог,
хора които вярват сляпо в научното обяснение и хора които вярват в нещо.Има обаче и четвърти тип ,които са като мен ,които не вярват в нищо.Тогава какъв е смисълът да се спори дали има нещо като Бог или го няма ,при положение,че недоказуемо.

Така реших да ви припомня същноста на темата,която определено не е дали има или няма Бог,а именно същноста е защо се водят километрични ,дразнещи и най-вече еднообразни спорове със "сигурни" доказателства и от двете страни на спора?

xaxa
06-30-2008, 19:06
6toto to4no v filosofiqta to4no ako ne za6tetava6 tvoito mislene d3ba i filosofa ti.. za tfa stavat qki sporeve tuka spored men ;]

kykyto
07-01-2008, 05:30
Всеки велик учен в края на своята кариера стига до въпроса има ли бог. Всичко е направено толкова сложно, че ние виждаме само малка част от "света"

akinom
07-01-2008, 08:35
az sum ot onzi tip xora, koito vqrvat v ne6to0... no da ne vqrvam v Bog, mislq 4e e bezsmisleno za6toto vqrata krepi.. no pove4e vqrvam v sebe si i tova me obnadejdava, a v su6testvuvaneto na gospod, vutre6no si vqrvam i mislq 4e naistina ima takuv!

Nam3less
07-01-2008, 13:24
az sum ot onzi tip xora, koito vqrvat v ne6to0... no da ne vqrvam v Bog, mislq 4e e bezsmisleno za6toto vqrata krepi.. no pove4e vqrvam v sebe si i tova me obnadejdava, a v su6testvuvaneto na gospod, vutre6no si vqrvam i mislq 4e naistina ima takuv!Всеки вярва в себе си, и най-големите последователи на Бог също са силни хора, вярват в себе си и успяват. Да вярваш в Бог не означава да очакваш да ти бъде помогнато за всичко, ако не си помогнеш сам, и Господ не може да ти помогне.

xaxa
07-02-2008, 09:56
az sum ot onzi tip xora, koito vqrvat v ne6to0... no da ne vqrvam v Bog, mislq 4e e bezsmisleno za6toto vqrata krepi.. no pove4e vqrvam v sebe si i tova me obnadejdava, a v su6testvuvaneto na gospod, vutre6no si vqrvam i mislq 4e naistina ima takuv!Всеки вярва в себе си, и най-големите последователи на Бог също са силни хора, вярват в себе си и успяват. Да вярваш в Бог не означава да очакваш да ти бъде помогнато за всичко, ако не си помогнеш сам, и Господ не може да ти помогне.
ex.. i k1v e smisala da vqrva6

Christ
07-02-2008, 11:45
az sum ot onzi tip xora, koito vqrvat v ne6to0... no da ne vqrvam v Bog, mislq 4e e bezsmisleno za6toto vqrata krepi.. no pove4e vqrvam v sebe si i tova me obnadejdava, a v su6testvuvaneto na gospod, vutre6no si vqrvam i mislq 4e naistina ima takuv!Всеки вярва в себе си, и най-големите последователи на Бог също са силни хора, вярват в себе си и успяват. Да вярваш в Бог не означава да очакваш да ти бъде помогнато за всичко, ако не си помогнеш сам, и Господ не може да ти помогне.
ex.. i k1v e smisala da vqrva6

Смисъла да вярваш е да познаваш Създателя си. Той не ти е някакъв прислужник, за да ти изпълнява желанията.

Nam3less
07-02-2008, 12:30
az sum ot onzi tip xora, koito vqrvat v ne6to0... no da ne vqrvam v Bog, mislq 4e e bezsmisleno za6toto vqrata krepi.. no pove4e vqrvam v sebe si i tova me obnadejdava, a v su6testvuvaneto na gospod, vutre6no si vqrvam i mislq 4e naistina ima takuv!Всеки вярва в себе си, и най-големите последователи на Бог също са силни хора, вярват в себе си и успяват. Да вярваш в Бог не означава да очакваш да ти бъде помогнато за всичко, ако не си помогнеш сам, и Господ не може да ти помогне.
ex.. i k1v e smisala da vqrva6Все едно къв е смисъла да ходиш на училище и на работа. Това е нещо, необходимо за издигането ти и оцеляването на душата.

xaxa
07-02-2008, 21:41
Christ poznavam maika si i ba6ta si mnogo dobre!!
Nam3less ox da ina4e 6te utida dolo..

crazyGal
07-03-2008, 10:08
100% сигурно е, че има Бог. За това доказателства, колкото щеш. Който има очи, да ги види, който има уши, да ги чуе. Който не, проблема си е негов. Доказателства има и в науката, и в историята, и в логиката най-вече.
E,моето мнение е обратно на твоето.Ако имаше Бог щяха ли невинни хора да умират?! Ако имаше бог щяхме ли да страдаме толкова?!Ако имаше Бог щеше ли да ни отнема любимите хора,когато имаме нужда от тях?!Ако има Бог щяха ли да умират деца?! Ако има Бог щеше ли да има болести?! Нали Той е всемогъщ и не търпи нещастие!Ако още не си разбрал Бог е една комерсиална измислица,която дава празни надежди на хората. :( Научните факти са следните:
1.Защо хората за измислили Господ? За да си обясняват,тогава,необясним ото.Природни стихии и прочие.
2.Възкресението на Христос е хиперболизирано битие.
3.Защо Бог взема душите на престъпниците? Та нали това е избавление за тях не наказание.Много по-лесно е да умре отколкото да живее с вината,която го измъчва.
4.Нали Господ е най-справедливия?Така ли е?Та нали той не пуска всички в Рая,това спаведливо ли е?
5.Нали пред бога всички сме равни?Тогава защо едни живеят по един начин а други по друг?Защо тогава не всички отиват в Рая?
6.И нали Бог прощава всичко?Защо тогава отиват хора и в Ада?
7.Защо иконите се плащат?
8.Защо за светената вода се плаща?
9.Защо попа при кръщене за да прочете една молитва взема 300лв още сумати килограми месо?
10.Защо божиите служители живеят луксозно?Нали са обикновени хора?А обикновените хора не живеят в лукс.
:( Е докажи ми мнението си.Чакам това ако мога да го нарека така са 10-те заповеди на неверника. :-D Знам,че ще кажеш.че Злото същесвува за да се отличава Доброто или нещо от сорта,че трябва да изпитаме болка за да почувстваме истински щастието.Мойте уважения,но стига толова болка Господи!Та ние забравихме какво е щастие. :? Това са изтъркани фрази без никаква реална основа. Може да кажете,че богохулствам,но няма да ме засегнете,защото аз съм НЕВЕРНИЦА! Има някаква сила,може би съдба.но в никакъв случай Господ. :?

lsd43
07-03-2008, 10:34
Ако някой си мисли ,че в учебника по биология,история или някъв друг предмет се крие истината за съществуването му,ще му кажа че не е така,ако пък друг ми каже че в библията се крият отговорите ,ще му отвърна че греши,предполагам че някои от вас ще се запитат защо ще отговоря така? Науката е една добре скърпена история,за великата природа и случайноста,е аз не вярвам че всичко е случайно,множеството недоказани теории и липса на сигурни доказателства,ме убеждават всеки ден ,че няма научно начало.
Колкото до библията,за мен книга в която има толкова много метафори и скрити замисли,от които всеки човек може да прииначи истината по-начин изгоден само за него,не книга на която може да се вярва.Хиляда човека,могат да разберат библията и метафорите в нея по 1000 различни начина и всеки от тези 1000 начина може да е истината,но може и всичките те да са лъжа?Няма начин да се разбере ,кое е истината и кое е лъжата там ,защото начините по които може да се тълкува написаното в нея са страшно много.
Единственото ,което знам със сигурност е,че сме жертви на една манипулативна система,целяща единствено масово подчинение и няма да има значение дали си вярващ или не ,тази система има корени които са навлезли толкова дълбоко в ежедневието,че вече сме зависими от нея.Целта на всичко това е само да накара хората да не мислят със собствения си разум,а само да вярват на казаното от друг,или с няколко думи ако ти вярваш в Бог те ще те контролират чрез него,ако вярваш в научното ,ще те контролират чрез него.

Единственият ми съвет към вас е да се стараете да различавате истината от манипулацията!

Christ
07-03-2008, 12:59
100% сигурно е, че има Бог. За това доказателства, колкото щеш. Който има очи, да ги види, който има уши, да ги чуе. Който не, проблема си е негов. Доказателства има и в науката, и в историята, и в логиката най-вече.
E,моето мнение е обратно на твоето.Ако имаше Бог щяха ли невинни хора да умират?! Ако имаше бог щяхме ли да страдаме толкова?!Ако имаше Бог щеше ли да ни отнема любимите хора,когато имаме нужда от тях?!Ако има Бог щяха ли да умират деца?! Ако има Бог щеше ли да има болести?! Нали Той е всемогъщ и не търпи нещастие!Ако още не си разбрал Бог е една комерсиална измислица,която дава празни надежди на хората. :( Научните факти са следните:
1.Защо хората за измислили Господ? За да си обясняват,тогава,необясним ото.Природни стихии и прочие.
2.Възкресението на Христос е хиперболизирано битие.
3.Защо Бог взема душите на престъпниците? Та нали това е избавление за тях не наказание.Много по-лесно е да умре отколкото да живее с вината,която го измъчва.
4.Нали Господ е най-справедливия?Така ли е?Та нали той не пуска всички в Рая,това спаведливо ли е?
5.Нали пред бога всички сме равни?Тогава защо едни живеят по един начин а други по друг?Защо тогава не всички отиват в Рая?
6.И нали Бог прощава всичко?Защо тогава отиват хора и в Ада?
7.Защо иконите се плащат?
8.Защо за светената вода се плаща?
9.Защо попа при кръщене за да прочете една молитва взема 300лв още сумати килограми месо?
10.Защо божиите служители живеят луксозно?Нали са обикновени хора?А обикновените хора не живеят в лукс.
:( Е докажи ми мнението си.Чакам това ако мога да го нарека така са 10-те заповеди на неверника. :-D Знам,че ще кажеш.че Злото същесвува за да се отличава Доброто или нещо от сорта,че трябва да изпитаме болка за да почувстваме истински щастието.Мойте уважения,но стига толова болка Господи!Та ние забравихме какво е щастие. :? Това са изтъркани фрази без никаква реална основа. Може да кажете,че богохулствам,но няма да ме засегнете,защото аз съм НЕВЕРНИЦА! Има някаква сила,може би съдба.но в никакъв случай Господ. :?

Слушай, ма краво нещастна! Господ те е създал, а ти Му плюеш в лицето! И какво очакваш Той да направи за теб, като ти нищо не правиш за Него?! Бог иска от нас подчинение и смиреност независимо от обстоятелствата.

Знаеш ли какво заслужаваме?! Смърт заслужаваме! Вскичките до един сме грешници, лъжци, крадци, прелюбодейци и тн! Всички заслужаваме Ада! ДО ЕДИН! Никой не търси Бога, никой не дири по Него!

И какво мислиш, че прави Бог? Уби Синът си заради нас, за да можем да живеем! За да може Той да изкупи греха ни и да не умираме!

Невинни хора няма. Ти ако искаш да си с Бог няма да ти пука дали някой е умрял, дори брат ти да е.

Nam3less
07-03-2008, 14:13
@crazyGal, от много хора съм чувал подобни въпроси, и те всички са на възраст 13-19 години. Просто няма по-детско мислене от твоето. Поумней малко, че иначе се излагаш.
Има Бог. Няма невинни. Всички са виновни, а и има Божи промисъл за всичко. Страданието е необходимо за такива като тебе, да станат по-умни и дисциплинирани, чрез страданието човек се развива. Без зло няма смисъл да се живее. Всяко зло за добро. Животът не е рай, че постоянно да си живееш с любимите хора. Щом са ти отнети, значи е за твое добро по някаква причина, страдание необходимо за промяна. Да умре дете е изпитание за родителите, а децата са невинни, но душата на детето може да не е. Комерсиална измислица е религията, не вярата.

1.Никой не е измислил Господ, и всички древни религий са разпространявани от жреци и т.н., които са можели неща, които днешните хора не могат.
2.Точно това не е хипербола, малко са хиперболите, но много неща имат и символичен смисъл.
3.След смъртта ще бъдат с вината си до края на вечността.
4.Такива като тебе не заслужават да идат в рая, да, справедливо е.
5.Всички сме равни, но не по добрина. Злите ще си получат заслуженото в ада, а добрите в рая.
6.Ако се помолиш и искренно съжаляваш. Първо човек трябва да прости сам на себе си, след това Господ ще му прости!
7.Иконите са част от религиозната институция, измислена и опорочена от хората. Библията е вярата на християните, църквата не е необходима, нито иконите.
8.Същото като горното. Е все пак и поповете тряа имат с кво да живеят :Д
9.Същото като горното.
10.Не са Божий служители, а служители на парите. Божийте служители са като отшелници и бедни. А това са специални и напреднали хора.
Не се опитвай да ме контрираш, едва ли в близките години ще успееш.

lsd43
07-03-2008, 14:48
100% сигурно е, че има Бог. За това доказателства, колкото щеш. Който има очи, да ги види, който има уши, да ги чуе. Който не, проблема си е негов. Доказателства има и в науката, и в историята, и в логиката най-вече.
E,моето мнение е обратно на твоето.Ако имаше Бог щяха ли невинни хора да умират?! Ако имаше бог щяхме ли да страдаме толкова?!Ако имаше Бог щеше ли да ни отнема любимите хора,когато имаме нужда от тях?!Ако има Бог щяха ли да умират деца?! Ако има Бог щеше ли да има болести?! Нали Той е всемогъщ и не търпи нещастие!Ако още не си разбрал Бог е една комерсиална измислица,която дава празни надежди на хората. :( Научните факти са следните:
1.Защо хората за измислили Господ? За да си обясняват,тогава,необясним ото.Природни стихии и прочие.
2.Възкресението на Христос е хиперболизирано битие.
3.Защо Бог взема душите на престъпниците? Та нали това е избавление за тях не наказание.Много по-лесно е да умре отколкото да живее с вината,която го измъчва.
4.Нали Господ е най-справедливия?Така ли е?Та нали той не пуска всички в Рая,това спаведливо ли е?
5.Нали пред бога всички сме равни?Тогава защо едни живеят по един начин а други по друг?Защо тогава не всички отиват в Рая?
6.И нали Бог прощава всичко?Защо тогава отиват хора и в Ада?
7.Защо иконите се плащат?
8.Защо за светената вода се плаща?
9.Защо попа при кръщене за да прочете една молитва взема 300лв още сумати килограми месо?
10.Защо божиите служители живеят луксозно?Нали са обикновени хора?А обикновените хора не живеят в лукс.
:( Е докажи ми мнението си.Чакам това ако мога да го нарека така са 10-те заповеди на неверника. :-D Знам,че ще кажеш.че Злото същесвува за да се отличава Доброто или нещо от сорта,че трябва да изпитаме болка за да почувстваме истински щастието.Мойте уважения,но стига толова болка Господи!Та ние забравихме какво е щастие. :? Това са изтъркани фрази без никаква реална основа. Може да кажете,че богохулствам,но няма да ме засегнете,защото аз съм НЕВЕРНИЦА! Има някаква сила,може би съдба.но в никакъв случай Господ. :?



И аз съм си задавал такива въпроси и отфоворът не е ,че няма Бог ,а че той просто не е това добро същество ,което е описано в Библията.
За мен Бог е истински,но не е добър или толкова велик колкото е описан.Колкото до войните и бедствията ,еми войните хората сами си ги правят и колкото да се опитваш да разбереш планът Господен не би могла,защото е твърде сложен за който и да е човек.По принцип за вселената ти няма смисъл да същвствуваш,защото си нищожество сравнение с всичко това което те обгражда и твоят живот няма никакво значение за развитието на човечеството,камо ли на нещо необятно като Вселената,а Бог той е...просто част от хората и за добро или за лошо има хора ,които отдават живота си за него.Пък както не веднъж съм казвал не всичко може да се обясни,просто има въпроси ,на които не трябва да знаем отговора.

За мен нещата стоят по следният простичък начин-Бог да си върши неговата си работа и да не се меси в моята.

Christ
07-03-2008, 16:18
В Библията Бог е добър, но не добричък. ;)

lsd43
07-03-2008, 19:26
В Библията Бог е добър, но не добричък. ;)

Всичко зависи от гледната точка.

xaxa
07-03-2008, 20:10
Christ никога няма да дам дори и 1 капка кръв да се пролее от някои мои близак за бОГ..

Божийте служители са като отшелници и бедни.
Nam3less клушарите и пияниците нали са бедни хора?... направи си извода какви служители имат на земята

chocoleptic
07-03-2008, 20:13
:-o

xaxa
07-03-2008, 20:33
:shock: halino0r :lol:

Christ
07-03-2008, 21:57
а и нали говорим за Бог.Не намесвай Библията :lol: :lol: :lol: :lol:

mihael
07-04-2008, 06:00
защо гледате само лошите неща в този свят.Погледнете всичко онова ,красивото, което Бог е направил за света като цяло и за Вас като отделен човек.Защо говорите за смърта на децата?Да, тежко е, това е най-голямото нещастие ,или изпитание ,бих казала аз.Но погледнете на радоста от новородените дечица.Ти виждал ли си новоредоно бебе?Виждал ли си радостта и сълзите в очите на майката.Това е безценнен дар от Бог в живота на човек.Заглеждал ли си се в залеза или изгрева?Замислял ли си се кой го е създал ?Не се ли замисляш ,че той е създаден за теб и за мен и за всички ....Ако Бог беше лош, както казвате или не те обичаше , би ли създал нещо толкова красиво специално за теб :) Вярно е, че има трудности, и изпитания, но така познаваме силата му и милостта му и голямата му любов.Раждащата жена изпитва ужасна болка и страдание, но после тези нейни страдания са възнаградени.Така е и в живота ни.Изпитания и радости....А не мислите ли ,че ако имаше само радости щеше да ние малко скучно :wink:

lsd43
07-04-2008, 06:05
защо гледате само лошите неща в този свят.Погледнете всичко онова ,красивото, което Бог е направил за света като цяло и за Вас като отделен човек.Защо говорите за смърта на децата?Да, тежко е, това е най-голямото нещастие ,или изпитание ,бих казала аз.Но погледнете на радоста от новородените дечица.Ти виждал ли си новоредоно бебе?Виждал ли си радостта и сълзите в очите на майката.Това е безценнен дар от Бог в живота на човек.Заглеждал ли си се в залеза или изгрева?Замислял ли си се кой го е създал ?Не се ли замисляш ,че той е създаден за теб и за мен и за всички ....Ако Бог беше лош, както казвате или не те обичаше , би ли създал нещо толкова красиво специално за теб :) Вярно е, че има трудности, и изпитания, но така познаваме силата му и милостта му и голямата му любов.Раждащата жена изпитва ужасна болка и страдание, но после тези нейни страдания са възнаградени.Така е и в живота ни.Изпитания и радости....А не мислите ли ,че ако имаше само радости щеше да ние малко скучно :wink:


Едно е балансиране на гадостите с добрите и красиви неща в живота,съвсем друго е гадостите да са 1000 пъти повече от добрите неща.

lsd43
07-04-2008, 06:06
а и нали говорим за Бог.Не намесвай Библията :lol: :lol: :lol: :lol:


:razz: :razz: :razz: :razz: Е не това беше уникално!

xaxa
07-04-2008, 06:56
защо гледате само лошите неща в този свят.Погледнете всичко онова ,красивото, което Бог е направил за света като цяло и за Вас като отделен човек.
незнам от вас кои го е създал бог ама мен са ма създали моите родители!

lsd43
07-04-2008, 06:59
защо гледате само лошите неща в този свят.Погледнете всичко онова ,красивото, което Бог е направил за света като цяло и за Вас като отделен човек.
незнам от вас кои го е създал бог ама мен са ма създали моите родители!

WoW какво гениално откритие! :D

crazyGal
07-04-2008, 07:21
КОЙ идиот и КОГА прекара в Бяла,Луковит и Наречен интернет!!!
На онази госпожица,която най-любезно ме нарича крава аз най-любезно ще и кажа,че е мазохистка.Ако всички сме грешници защо има Рай?Мила ако вярваше в Бог нямаше да ползваш подобен език.(Извинявай ако си момче просто не съм се загледала в профила,отбягвам такива хора 8) )
Далеч съм от факта,че ще обедя фанатици като вас в мнението си. :) Не съм казала и малка част от това,което мисля,но имам и друга работа за вършене за разлика от вас.И да ме псувате и в Ада да ме пращате,каквото и да казвате няма да ме засегнете,не сте познали.
Никой от нас все още не е способен да каже какъв е живота,дали е пълен с нещастие или щастие.
Относно дискавъри чанъл,този канал дори го нямам.
За това че е било детско мнението ми ще кажа,че не си ти човека,който ще го определи.А за това да не се опитвам да ти опонирам ще кажа,че всеки има право да опита и да си каже мнението,защото все още сме деморатична страна и всеки има право да върши това,което иска стига да не пречи на другите.До колкото знам моето мнение няма да навреди на никого.
Нима на никой от вас няма да му пука ако някой от семейството му умре?!Е ако наистина е така съжалявам ви.Защото това показва,че или сте неспособни да обичате или сте сектати с промити мозъци.Така че искрено вярвам на поне един от вас някой ден да му светне ,че няма БОГ! ЧОВЕК СЪЗДАДЕ БОГА!
А Бога да го ДУХА! :smt097

lsd43
07-04-2008, 07:34
КОЙ идиот и КОГА прекара в Бяла,Луковит и Наречен интернет!!!
На онази госпожица,която най-любезно ме нарича крава аз най-любезно ще и кажа,че е мазохистка.Ако всички сме грешници защо има Рай?Мила ако вярваше в Бог нямаше да ползваш подобен език.(Извинявай ако си момче просто не съм се загледала в профила,отбягвам такива хора 8) )
Далеч съм от факта,че ще обедя фанатици като вас в мнението си. :) Не съм казала и малка част от това,което мисля,но имам и друга работа за вършене за разлика от вас.И да ме псувате и в Ада да ме пращате,каквото и да казвате няма да ме засегнете,не сте познали.
Никой от нас все още не е способен да каже какъв е живота,дали е пълен с нещастие или щастие.
Относно дискавъри чанъл,този канал дори го нямам.
За това че е било детско мнението ми ще кажа,че не си ти човека,който ще го определи.А за това да не се опитвам да ти опонирам ще кажа,че всеки има право да опита и да си каже мнението,защото все още сме деморатична страна и всеки има право да върши това,което иска стига да не пречи на другите.До колкото знам моето мнение няма да навреди на никого.
Нима на никой от вас няма да му пука ако някой от семейството му умре?!Е ако наистина е така съжалявам ви.Защото това показва,че или сте неспособни да обичате или сте сектати с промити мозъци.Така че искрено вярвам на поне един от вас някой ден да му светне ,че няма БОГ! ЧОВЕК СЪЗДАДЕ БОГА!
А Бога да го ДУХА! :smt097


Щом няма Бог защо го псуваш ? :razz:

parkourgirlss
07-04-2008, 07:41
ПОНЕЖЕ ВИЖДАМ КОЛКО СТЕ КОМПЕТЕНТНИ ПО ТЕМАТА БИХ ИСКАЛА И АЗ ДА КАЖА НЕЩО.БОГ СЪЩЕСТВУВА! МНОГО ЩЕ СЕ РАДВАМ АКО И НЯКОЙ ДРУГ МИСЛИ ТАКА! Ще се подкрепя с най-солидното доказателство: БИБЛИЯТА. Ако сте прочели поне малко от нея, щяхте да се убедите че това, което го пише там как света отива към гибел се случва!
Повечето от нас ще отидат в ада защото не вярват че Бог съществува.
Други са вярвали, но не са спазили заповедите му.
БОГ МОЖЕ И ДА НАКАЗВА! Той мрази безверието и ще прости само на тези, които вярват в него.
За това умират хора - защото са сторили тежък грях, и не са били вярващи ... Бог е обещал вечен живот на тези, които имат смелост да си признаят греховете.
Мога да пиша много по темата ... И все пак ... това е собствено мнение.

crazyGal
07-04-2008, 07:50
:shock: :shock: :shock: E това не го очаквах! :shock: :shock: :shock: Хора,parkourgirlss ми е най-добрата приятелка.А я гледайте какви противоположности сме. :razz: Ще и го простя ,защото е блондинка и с тая нейна компетентност не се е сетила да прочете по-горните коментари,където пише за библията. :razz: А каза,че ще ме обори :?
Псувам Бога за да накарам ФАНАТИЦИТЕ да се пукнат от ЯД и да ме пратят по-дяволите,където между другото се чувствам kато у дома си. :)

mihael
07-04-2008, 11:12
:cry:

lsd43
07-04-2008, 11:28
:cry:

Don't cry little one you're going down! :lol: :lol:

kristo
07-04-2008, 11:41
CrazyGal, наистина си за съжаление :lol:. По-добре иди в психиатрията, там може и да ти помогнат. Относно глупостите, които си изписала, просто коментара е излишен. лошото е, че не съзнаваш само що за глупости ги плещиш. Може би някой ден ще се усетиш колко си заблудена, ама едва ли ще е скоро, горката...
Само това исках да коментирам, че едва ли не ти заявяваш, че сама си си Бог или нещо от рода. Много сте ми интересни такива хора, които заявявате, че човека всъщност е Бог... Леле, наистина сме тръгнали много не зле :lol:. Ако наистина ти сама си си Бог, направи така, че да бъдеш всесилна, да не умираш, а да живееш вечно, да ръководиш собственото си бъдеще... Примерите са хиляди, не смятам да изброявам с подробности. Ти просто не знам в какво вярваш, в собственото си безумие, че си много значима може би. И че това да се правиш на бунтарка те прави много велика. Просто каузата ти е загубена... Колкото и да псуваш, да почерняш и почервеняваш буквите си и да ги правиш на 50-ти шрифт, нищо не можеш да промениш в този живот, не можеш да ръководиш живота си в пълнота, не можеш да бъдеш безсмъртна, не можеш да бъдеш с нищо повече от всички останали хора на света. Продължавай да си внушаваш, че всичко си зависело от теб, защото много скоро ще разбереш, че изобщо не е така. Колкото и да си затваряш очите, просто ще се сблъскаш с живота и ще осъзнаеш хиляди неща, които сега не ги съзнаваш. Иначе нищо лошо не ти пожелавам, напротив, само хубави неща ти пожелавам, но наистина си тотално заблудена и глупава. Защото дори и най-големите атеисти разбират колко безсилен е човека в някои случай и колко малко неща всъщност зависят от нас хората. И се замисли дали всички тези лоши неща които ни се случват не си ги причиняваме ние хората. Особено войните, омразата, разрухата, убийствата, кражбите... Много е лесно да обвиниш Бог за собственото си невежество и това, че не правиш достатъчно неща, за да бъдеш праведен поне доколкото ти позволяват човешките способности. И ето още едно доказателство, че човека няма как да бъде Бог- това, че никога не може да бъде изцяло праведен и безгрешен. Имало е само Един Човек, Който е бил безгрешен и праведен в пълнота и той е бил Бог, приел човешко тяло- Господ Исус Христос.

xaxa
07-04-2008, 18:56
ПОНЕЖЕ ВИЖДАМ КОЛКО СТЕ КОМПЕТЕНТНИ ПО ТЕМАТА БИХ ИСКАЛА И АЗ ДА КАЖА НЕЩО.БОГ СЪЩЕСТВУВА! МНОГО ЩЕ СЕ РАДВАМ АКО И НЯКОЙ ДРУГ МИСЛИ ТАКА! Ще се подкрепя с най-солидното доказателство: БИБЛИЯТА. Ако сте прочели поне малко от нея, щяхте да се убедите че това, което го пише там как света отива към гибел се случва!
Повечето от нас ще отидат в ада защото не вярват че Бог съществува.
Други са вярвали, но не са спазили заповедите му.
БОГ МОЖЕ И ДА НАКАЗВА! Той мрази безверието и ще прости само на тези, които вярват в него.
За това умират хора - защото са сторили тежък грях, и не са били вярващи ... Бог е обещал вечен живот на тези, които имат смелост да си признаят греховете.
Мога да пиша много по темата ... И все пак ... това е собствено мнение.
ти да неси гледал "Как да си направите темата Ви да не е "ГАДНА"" :D

lsd43
07-04-2008, 19:17
ПОНЕЖЕ ВИЖДАМ КОЛКО СТЕ КОМПЕТЕНТНИ ПО ТЕМАТА БИХ ИСКАЛА И АЗ ДА КАЖА НЕЩО.БОГ СЪЩЕСТВУВА! МНОГО ЩЕ СЕ РАДВАМ АКО И НЯКОЙ ДРУГ МИСЛИ ТАКА! Ще се подкрепя с най-солидното доказателство: БИБЛИЯТА. Ако сте прочели поне малко от нея, щяхте да се убедите че това, което го пише там как света отива към гибел се случва!
Повечето от нас ще отидат в ада защото не вярват че Бог съществува.
Други са вярвали, но не са спазили заповедите му.
БОГ МОЖЕ И ДА НАКАЗВА! Той мрази безверието и ще прости само на тези, които вярват в него.
За това умират хора - защото са сторили тежък грях, и не са били вярващи ... Бог е обещал вечен живот на тези, които имат смелост да си признаят греховете.
Мога да пиша много по темата ... И все пак ... това е собствено мнение.
ти да неси гледал "Как да си направите темата Ви да не е "ГАДНА"" :D

Кво общо има това с отговора му ?

xaxa
07-04-2008, 21:40
ПОНЕЖЕ ВИЖДАМ КОЛКО СТЕ КОМПЕТЕНТНИ ПО ТЕМАТА БИХ ИСКАЛА И АЗ ДА КАЖА НЕЩО.БОГ СЪЩЕСТВУВА! МНОГО ЩЕ СЕ РАДВАМ АКО И НЯКОЙ ДРУГ МИСЛИ ТАКА! Ще се подкрепя с най-солидното доказателство: БИБЛИЯТА. Ако сте прочели поне малко от нея, щяхте да се убедите че това, което го пише там как света отива към гибел се случва!
Повечето от нас ще отидат в ада защото не вярват че Бог съществува.
Други са вярвали, но не са спазили заповедите му.
БОГ МОЖЕ И ДА НАКАЗВА! Той мрази безверието и ще прости само на тези, които вярват в него.
За това умират хора - защото са сторили тежък грях, и не са били вярващи ... Бог е обещал вечен живот на тези, които имат смелост да си признаят греховете.
Мога да пиша много по темата ... И все пак ... това е собствено мнение.
ти да неси гледал "Как да си направите темата Ви да не е "ГАДНА"" :D

Кво общо има това с отговора му ?
1vo tova e momi4e
2ro gadno mi e da cheta tema s malki golemi cvetni i NECVETNI bukvi..
do avtorkata togava
"За това умират хора - защото са сторили тежък грях, и не са били вярващи ... Бог е обещал вечен живот на тези, които имат смелост да си признаят греховете."
izvinqvai ama nikoi ne jivee ve4no!

IdiOtKa
07-04-2008, 22:18
ае сичко зависи от гледната точка ...

Nam3less
07-04-2008, 23:18
@crazyGal прескочи хубавите мнения и продължи да обиждаш и да пишеш глупости, много хитро се измъкваш. Победена си. Кой е следващия дето ще бърбори простотий относно Бог?
@xaxa, тялото ти не живее вечно, но душата ти да.

xaxa
07-05-2008, 00:04
@xaxa, тялото ти не живее вечно, но душата ти да.
ti si psixi4eski bolen!
mislq da spiram v toq razdel da pi6a za6toto vsi4ki ste nqkvi ludi takiva i mai VECHNO 6te si ustaniti takiva :lol:

Nam3less
07-05-2008, 12:57
@xaxa, тялото ти не живее вечно, но душата ти да.
ti si psixi4eski bolen!
mislq da spiram v toq razdel da pi6a za6toto vsi4ki ste nqkvi ludi takiva i mai VECHNO 6te si ustaniti takiva :lol:Ще съжеляваш за думите си. Жалко че има такива като теб :)

Christ
07-05-2008, 15:15
@xaxa, тялото ти не живее вечно, но душата ти да.
ti si psixi4eski bolen!
mislq da spiram v toq razdel da pi6a za6toto vsi4ki ste nqkvi ludi takiva i mai VECHNO 6te si ustaniti takiva :lol:Ще съжеляваш за думите си. Жалко че има такива като теб :)

Тянко, миличка, ако видиш Белия трон ще се насереш в гащите... :) Пожелавам ти Бог да ти го разкрие... Тогава ще си по-вяващ и от мен.

AutumnTears
07-05-2008, 16:22
:razz: :razz: :razz: :razz:

lsd43
07-05-2008, 16:26
:razz: :razz: :razz: :razz:

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Christ
07-05-2008, 18:49
:razz: :razz: :razz: :razz:

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:


lol at stupid ppl.

yep.

lsd43
07-05-2008, 19:58
:razz: :razz: :razz: :razz:

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:


lol at stupid ppl.

yep.

Кво ?

Christ
07-05-2008, 20:41
:razz: :razz: :razz: :razz:

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:


lol at stupid ppl.

yep.

Кво ? На мен ли се смееше или на Съда?

xaxa
07-05-2008, 21:08
@xaxa, тялото ти не живее вечно, но душата ти да.
ti si psixi4eski bolen!
mislq da spiram v toq razdel da pi6a za6toto vsi4ki ste nqkvi ludi takiva i mai VECHNO 6te si ustaniti takiva :lol:Ще съжеляваш за думите си. Жалко че има такива като теб :)

Тянко, миличка, ако видиш Белия трон ще се насереш в гащите... :) Пожелавам ти Бог да ти го разкрие... Тогава ще си по-вяващ и от мен.
apxpxa mili4ka kak si kfo prai6 ne6to novo ot gore

lsd43
07-06-2008, 07:25
:razz: :razz: :razz: :razz:

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:


lol at stupid ppl.

yep.

Кво ? На мен ли се смееше или на Съда?


На тоя който се смееше отгоре 8-)

WhiteDove
07-06-2008, 08:57
Има обаче и четвърти тип ,които са като мен ,които не вярват в нищо.
Хмм...би ли ми обяснил защо?И как е възможно? :)
-----------------
каквото и да си говорим,аз мисля,че ние всички неизбежно вярваме(било то в Бог или в нещо друго),защото освен това, което познаваме, ние се срещаме и с непознатото, което все пак спокойно го приемаме. Защо? Защото вярваме. Именно това отношение към непознатото наричаме вяра.А както са казали хората много преди нас ``Вярата крепи човека.``Премахнем ли я животът ни ще стане ад.
Аз вярвам в любовта! :)

пЛюш!нкаАа~
07-06-2008, 10:29
Има Бог,има някаква сила..

lsd43
07-06-2008, 11:26
Има обаче и четвърти тип ,които са като мен ,които не вярват в нищо.
Хмм...би ли ми обяснил защо?И как е възможно? :)
-----------------
каквото и да си говорим,аз мисля,че ние всички неизбежно вярваме(било то в Бог или в нещо друго),защото освен това, което познаваме, ние се срещаме и с непознатото, което все пак спокойно го приемаме. Защо? Защото вярваме. Именно това отношение към непознатото наричаме вяра.А както са казали хората много преди нас ``Вярата крепи човека.``Премахнем ли я животът ни ще стане ад.
Аз вярвам в любовта! :)

Лесно просто нямам вяра.

kristo
07-06-2008, 11:31
Аз вярвам в Бог, а за мен Бог и Вярата са едно цяло. Тоест висшата степен на Вярата, това е едно от проявленията на Бога :).

lsd43
07-06-2008, 11:36
Аз вярвам в Бог, а за мен Бог и Вярата са едно цяло. Тоест висшата степен на Вярата, това е едно от проявленията на Бога :).

До някъде ти завиждам,че имаш такава вяра,защото аз я изгубих необратимо и вече едва ли някога ще повярвам отново на Бог.Просто обстоятелствата се стекоха така ,че вече не вярвам в Бог ,а науката,на нея никога не съм вярвал.

Така че аз не вярвам в нищо .

kristo
07-06-2008, 11:46
Аз вярвам в Бог, а за мен Бог и Вярата са едно цяло. Тоест висшата степен на Вярата, това е едно от проявленията на Бога :).

До някъде ти завиждам,че имаш такава вяра,защото аз я изгубих необратимо и вече едва ли някога ще повярвам отново на Бог.Просто обстоятелствата се стекоха така ,че вече не вярвам в Бог ,а науката,на нея никога не съм вярвал.

Така че аз не вярвам в нищо .
Ами аз ти пожелавам да си възвърнеш вярата, пък не знам. Просто ти го пожелавам, но кое е най-добро за теб ти си знаеш, никой не съм да ти се меся и още по-малко да ти казвам кое добро и кое лошо за теб :). Просто ти пожелавам да откриеш правилният път. Пък дори и той да е такъв, какъвто ти си го обясняваш. Само е важното да вярваш в доброто и да го следваш, а доброто не е разтегливо понятие както някой се опитват да обясняват. Добро означава да вършиш добро. Дали другите ще вършат добро на теб, това е друга тема. Просто никой не е казал за съжаление, че живота е справедлив. Злото просто съществува както доброто и докато свят светува ще го има за съжаление. Но ние не трябва да се предавам, не се предавай и ти, само това ще ти кажа. Ще имаш много хубави моменти в живота, бъди сигурен :).

l2p4fs
07-06-2008, 13:09
Малко извън темата да попитам нещо. Значи аз попринцип вярвам в Бог, но това не значи, че мога да оспорвам тезите на другите, както правят "главните участници в темата". Четох сега 1 друга тема в този форум - за негрите, турците и циганите. Таа... ако предположим, че Бог е създал Адам и Ева, а всички хора след това са произлезли от тях, какво е обяснението ви за различните "раси" хора? Предварително се извинявам, че не съм просветен като вас, че не прочетох темата до края и че не ползвах търсачката на форума (бая време ще ми отнеме да намеря точно това, ако изобщо го има написано) :D .

Kassu
07-06-2008, 14:18
Тянко, миличка, ако видиш Белия трон ще се насереш в гащите... :) Пожелавам ти Бог да ти го разкрие... Тогава ще си по-вяващ и от мен.

Белия трон? Какво е това? Ти виждал ли си го? Как? Къде? Разкажи! =Д

Christ
07-06-2008, 15:16
Тянко, миличка, ако видиш Белия трон ще се насереш в гащите... :) Пожелавам ти Бог да ти го разкрие... Тогава ще си по-вяващ и от мен.

Белия трон? Какво е това? Ти виждал ли си го? Как? Къде? Разкажи! =Д Абе.. нещо такова. Пиши ми лично. :)

kristo
07-06-2008, 16:12
Малко извън темата да попитам нещо. Значи аз попринцип вярвам в Бог, но това не значи, че мога да оспорвам тезите на другите, както правят "главните участници в темата". Четох сега 1 друга тема в този форум - за негрите, турците и циганите. Таа... ако предположим, че Бог е създал Адам и Ева, а всички хора след това са произлезли от тях, какво е обяснението ви за различните "раси" хора? Предварително се извинявам, че не съм просветен като вас, че не прочетох темата до края и че не ползвах търсачката на форума (бая време ще ми отнеме да намеря точно това, ако изобщо го има написано) :D .
Всички хора имат общ прародител и всички раси разбира се. И всички хора сме произлезли от първите хора, създадени на земята. Различните раси се раждат много по-късно, най-вече в следствие на различните климатични и природни условия, в които попадат различните човешки общности. И тези, които живеят на много топъл климат, логично са развили по-черен ген, тези на север- бял, а тези най-на север- млечно бял, с преобладаващо руси коси и светли очи. Така че нищо учудващо няма в различните раси и тяхното наличие.

crazyGal
07-06-2008, 20:17
Здравейте,отново съм аз,тази която по-голямата част от вас псуват пращат по-дяволите и обичат майка ми,баща ми,леля ми и така до девето коляно.Хора нямам нужда нито от психиатър,нито съм бунтарка, нито пък ме интересува какво милсите за мен. :)
Може ли да попитам кой е този ,който ми изопъчава думите!? Нито веднъж не съм казала,че човек сам си е Бог.Аз твърдя,че няма Бог.А на какво хубаво искате да се спирам?На празниците като Коледа и Великден сядам със семейството на масата разговаряме и това е! Не казваме молитви не говорим за Божието слово не правим нищо подобно.Има едно момиче във форума,което казва много правилно: "Ако ние не си помогнем няма смисъл да чакаме на Бог"
Вече казах,че вярвам в нещо,да и това е,че ние сами си градим бъдещето.Вярно е,че човек не е Господ ние не сме нито безсмъртни,нито безгрешни.Ние сме хора ЕХО?!Никой ли не го е разбрал? Няма безгрешни казано е :"Човек е човек,защото греши."
Колкото до мнението,че Бог владее всичко то тогава Бог няма да ме пусне да вляза в елитното училище,което искам Бог нямаше да ми позволи да завърша с 5.92 в най-доброто училище в околноста ако той наистина съществуваше,защото аз не вярвам в него.За какво да си затварям очите?За трагедиите,за хубавите неща?За какво?Аз съм човек,който се наслаждава на хубавото и изживява лошото.Обичам силно,но толкова силно и мразя.За сега съм с ясно съзнание и добри приятели имам това,което ми трябва:въздух в гърдите,страст за живот в очите,мозък в главата,душевна сила,приятели,семейство и здраве.Е Бог не ми трябва.Добре съм живяла без него за какво ми е сега?Да се редя на опашки и да чакам два часа за да целуна замърсена икона,която няма да ми донесе нищо освен авти?Да чета библията?Да разказвам на децата си за Адам и Ева?Не простете,но това няма да е моят живот!Аз ще разказвам за пеживяното не са прочетеното!Ще видим кой ще се просветли!

xaxa
07-06-2008, 20:18
xexe
za vsi4ki neandertalci
MOMCHE SYM!! :)

lsd43
07-06-2008, 20:26
БХААААААА :razz: :razz: :razz: !

parkourgirlss
07-06-2008, 20:44
1. За начало: МОМИЧЕ СЪМ!
2. крейзиГал слушай ся! (чети): аз може да съм руса, но не съм тъпа! Въпрос на гледна точка е дали вярваш или не! Аре оплювай ни религията .. :smt021 :smt021 :smt021
3. "Вечен живот" означава рая ...
:?

Undertak3r
07-06-2008, 21:11
Аз ще стана активно вярващ след като ми е ПОКАЗАНО САМО ЕДНО доказателство че има бог.
Та има повече доказателства че има извънземни от колкото че има бог...
Това че някой имал повече късмет или по-малко не значи че бог му е помогнал...
Религиите са измислени за да могат да се надяват хората че ей така от нищото живота им ще се подобри. ама не става така
Трябва сам да си направиш живота добър
Аз отказвам да оставя живота си да се носи на недоказани вярвания...

KariZma
07-06-2008, 21:15
Та има повече доказателства че има извънземни от колкото че има бог...

Това че ти си Не добре информиран, неозначава че няма БОГ!

Undertak3r
07-06-2008, 21:17
Ами хайде информирай ме.
И не ми пробутвай библията. Кажи ми опреелено доказателство.

Christ
07-06-2008, 21:26
Ами хайде информирай ме.
И не ми пробутвай библията. Кажи ми опреелено доказателство.

Ако отидеш до всяка точка на Вселената, ще видиш 4% от нея. Толкова неинформиран можеш да бъдеш ако си най-знаещият човек в Света.

xaxa
07-06-2008, 21:59
Ами хайде информирай ме.
И не ми пробутвай библията. Кажи ми опреелено доказателство.

Ако отидеш до всяка точка на Вселената, ще видиш 4% от нея. Толкова неинформиран можеш да бъдеш ако си най-знаещият човек в Света.
wow do vsqka to4ka :lol: tova mai i ti nemoje6 da si go ubesni6!

kristo
07-06-2008, 22:03
Няма как да достигнем до истинското познание за Бог, просто защото Бог е източника на познанието. А това познание е безкрайно и несъизмеримо с човешките представи. Можем да достигнем само до една малка частица от познанието за Бога, но в пълнота няма как. Поне в този живот.

xaxa
07-06-2008, 22:06
Няма как да достигнем до истинското познание за Бог, просто защото Бог е източника на познанието. А това познание е безкрайно и несъизмеримо с човешките представи. Можем да достигнем само до една малка частица от познанието за Бога, но в пълнота няма как. Поне в този живот.
da toi znae vsi4ko nali?

kristo
07-06-2008, 22:24
Няма как да достигнем до истинското познание за Бог, просто защото Бог е източника на познанието. А това познание е безкрайно и несъизмеримо с човешките представи. Можем да достигнем само до една малка частица от познанието за Бога, но в пълнота няма как. Поне в този живот.
da toi znae vsi4ko nali?
:lol: А извинявай, забравих, че ти "знаеш" много повече от него :lol:.

Christ
07-06-2008, 22:47
Няма как да достигнем до истинското познание за Бог, просто защото Бог е източника на познанието. А това познание е безкрайно и несъизмеримо с човешките представи. Можем да достигнем само до една малка частица от познанието за Бога, но в пълнота няма как. Поне в този живот.
da toi znae vsi4ko nali?

Да, Той знае всичко. :)

kristo
07-06-2008, 22:59
Няма как да достигнем до истинското познание за Бог, просто защото Бог е източника на познанието. А това познание е безкрайно и несъизмеримо с човешките представи. Можем да достигнем само до една малка частица от познанието за Бога, но в пълнота няма как. Поне в този живот.
da toi znae vsi4ko nali?

Да, Той знае всичко. :)
Колкото и да не им се иска и вярва, че е така :).

xaxa
07-07-2008, 08:43
Няма как да достигнем до истинското познание за Бог, просто защото Бог е източника на познанието. А това познание е безкрайно и несъизмеримо с човешките представи. Можем да достигнем само до една малка частица от познанието за Бога, но в пълнота няма как. Поне в този живот.
da toi znae vsi4ko nali?

Да, Той знае всичко. :)
ako se zamisli6 kolko bezbroi ne6ta moje6 da znae6 koito postoqno se izmenqt taka da se kaje ima mn dinamika v tqx.. i da znae6 postoqno vsi4ko .. kak si go predstavq6?

kristo
07-07-2008, 11:49
Няма как да достигнем до истинското познание за Бог, просто защото Бог е източника на познанието. А това познание е безкрайно и несъизмеримо с човешките представи. Можем да достигнем само до една малка частица от познанието за Бога, но в пълнота няма как. Поне в този живот.
da toi znae vsi4ko nali?

Да, Той знае всичко. :)
ako se zamisli6 kolko bezbroi ne6ta moje6 da znae6 koito postoqno se izmenqt taka da se kaje ima mn dinamika v tqx.. i da znae6 postoqno vsi4ko .. kak si go predstavq6?
Той един много умен човек, който е знаел наглед страшно много неща е заключил, че "знае, че нищо не знае". Колкото повече неща си мислиш че научаваш, всъщност се оказва колко много повече от тези, които знаеш няма да ги научиш. И то никога.

xaxa
07-07-2008, 12:52
Няма как да достигнем до истинското познание за Бог, просто защото Бог е източника на познанието. А това познание е безкрайно и несъизмеримо с човешките представи. Можем да достигнем само до една малка частица от познанието за Бога, но в пълнота няма как. Поне в този живот.
da toi znae vsi4ko nali?

Да, Той знае всичко. :)
ako se zamisli6 kolko bezbroi ne6ta moje6 da znae6 koito postoqno se izmenqt taka da se kaje ima mn dinamika v tqx.. i da znae6 postoqno vsi4ko .. kak si go predstavq6?
Той един много умен човек, който е знаел наглед страшно много неща е заключил, че "знае, че нищо не знае". Колкото повече неща си мислиш че научаваш, всъщност се оказва колко много повече от тези, които знаеш няма да ги научиш. И то никога.
6te mi probutva6 drevnogr1tska filosofiq.. dokato si govorim za bog xD ae stiga pls

KariZma
07-07-2008, 16:45
Няма как да достигнем до истинското познание за Бог, просто защото Бог е източника на познанието. А това познание е безкрайно и несъизмеримо с човешките представи. Можем да достигнем само до една малка частица от познанието за Бога, но в пълнота няма как. Поне в този живот.
da toi znae vsi4ko nali?

Да, Той знае всичко. :)
ako se zamisli6 kolko bezbroi ne6ta moje6 da znae6 koito postoqno se izmenqt taka da se kaje ima mn dinamika v tqx.. i da znae6 postoqno vsi4ko .. kak si go predstavq6?
Той един много умен човек, който е знаел наглед страшно много неща е заключил, че "знае, че нищо не знае". Колкото повече неща си мислиш че научаваш, всъщност се оказва колко много повече от тези, които знаеш няма да ги научиш. И то никога.
6te mi probutva6 drevnogr1tska filosofiq.. dokato si govorim za bog xD ae stiga pls

За Бог няма ограничения!
Той ако незнае всичко, тогава кой...
представи си че ти изобретиш някаква мачина... ти ще си запознат с абсолютно всички подробности в нея, докато другите колкото и да я изучават няма да знаят вс тънкости в твоята машина (освен ако не е нещо елементарно) а в случая, Света е изключително сложен! дано схвана нещо от моя пример...