PDA

View Full Version : Жена или момиче?



hahavteen
06-12-2008, 13:55
Преди няколко години бях пускала такава тема и се полуи доста интересно. :)
Та въпроса е кога едно момиче става жена? Когато стане на 18? Когато се омъжи? Когато роди?...
Може ли едно момиче на 16-17 да се нарече жена?
Мда.. Просто пишете каквото ви дойде на ум...
Скоро пак обсъждах с приятели тази тема и всеки има различно мнение и ще ми бъде интересно да прочета вашето. :)

kPuCkA
06-12-2008, 14:21
Аз съм на 18 и определено не се чувствам жена.Според мен е твърде индивидуално за всеки,но някъде около 25-26 е нормално да се каже,че вече си жена.

valentinka_1990
06-12-2008, 14:27
Физически казват,че момичето става жена,когато вече има менструация.Аз не мисля,че това е кой знае колко определящ фактор.Според мен от значение е нейното психическо израстване.Момичето става жена тогава, когато може да вземе самостоятелно решение по даден въпрос,без решението да е егоистично и да показва нейната отговорност.

hottie
06-12-2008, 14:28
Аз съм на 23 и също не се чувствам жена още :) може би ставаш жена като създадеш семейство - започвайки от сватбата

Scouse
06-12-2008, 15:02
само циганките са жени.. 8-)

stealthyGirl
06-12-2008, 15:05
Аз мисля, че има момичета, които не стават жени - индивидуално е. :)


Като ми дойде за 1-в път ми казаха, че съм станала жена... :D

charlotte
06-12-2008, 15:11
Според мен едно момиче става жена,когато започне да мисли трезво,да поема отговорността за действията си,когато започне да не мисли само за днешния ден или за след месец...а и за по-дълъг период от време...
За момента аз се чувствам полу-жена,полу-момиче... :D Мисля трезво,поемам отговорност за действията си...мисля,че съм надрастнала психически връстниците си(малко нескромно,но...)
Иначе съм чувала доста пъти,че жена се ставало след първият път,когато правиш секс...Не мисля,че е така,визирайки 13 годишните полово активни...

krem4et0
06-12-2008, 15:44
На 23 съм и определено не съм жена. нито съм омъжена, нито имам деца, нито се издържам сама. За мъжете беше да е правил секс, да е построил къща, да е посадил дърво и да е бил в казармата....тогава ставал мъж. то по тия критерии вече няма да има мъже(и не само заради казармата).
За жената мисля, че моментът е когато стане майка. Вече не е момиче и се грижи за друг човек. Но не знам кое е по-напред:усещането, че ставаш жена и искаш дете или детето, което те кара да се чувстваш жена. Ако е първото, значи вече вземам да се превръщам в жена :D , ама има време.

tery
06-12-2008, 15:58
tova koeto kazaha nqkoi po gore 4e sa 4uvali 4e jena se stava kogato ve4e ima6 menstruaciq e vqrno no samo pri musulmanite... tam malkite momi4eta ne si slagat zabradki a 4ak sled kato imat cikal i ve4e se vidqt jeni... spored men edno momi4e stava jena kogato precenqva trezvo poema otgovornosti i tova kato vazrast pri vseki e individualno. Vse pak mislq 4e tova 6a e nqkade kam 26-27 :) :) :) :) :)

Saymon90
06-12-2008, 18:21
Според мен не може да се каже точна възраст. Това си е нещо строго индивидуално, по същия начин както и с мъж/момче. Има мъжки на по 30, които по акъл още са момчета... а понякога и по външен вид. Така е и с жената. Когато стане жена, хората просто започват да я възприемат като такава.

Интересно е, че в момента някви пикли на по 15-17 си мислят, че са големи жени... да, може би някои са, но ме съмнява. Като гледам колко са наивни повечето ^^

Seducti0n
06-12-2008, 19:43
Доста трудно е да са определи кога едно момиче става жена.За едни е когато и дойде цикълът, за други е когато прави секс за първи път, за трети е когато роди, въобще разни хора разни идеали.
На мнение съм, че не може да се даде някакъв конкретен отговор, тъй като всеки има различни разбирания. :)
Аз бих могла да нарека себе си жена, едва след като направя нещо наистина важно и ценно в живота си, създам семейство, успешна кариера,истински приятелства, стана изцяло финансова независима от родителите си, заживея самостоятелно.... въобще сума ти неща...но още ми е доста рано, има време за всичко.За сега основия ми приоритет е образованието :) , а и надявам се не само на мен :-D

hahavteen
06-12-2008, 19:47
Според мен не може да се каже точна възраст. Това си е нещо строго индивидуално, по същия начин както и с мъж/момче. Има мъжки на по 30, които по акъл още са момчета... а понякога и по външен вид. Така е и с жената. Когато стане жена, хората просто започват да я възприемат като такава.

Интересно е, че в момента някви пикли на по 15-17 си мислят, че са големи жени... да, може би някои са, но ме съмнява. Като гледам колко са наивни повечето ^^

Мда точно това ми е мисълта че често не зависи от възрастта но ако не зависи от това тогава от какво? И втория въпрос беше дали момиче на 16-17 може да е жена? Ако примерно живее сама и работи и носи отговорност за живота си тогава жена ли е?... :-o

get_high
06-12-2008, 20:03
Аз съм си на 17 и определено се възприемам като момиче :) предпочитам винаги да съм си момиче ... и всеки е такъв какъвто се чувства :oops:

Boot
06-12-2008, 20:31
Мисля когато има семейство (мъж и деца) и дом, за който да се грижи. някак си така ми се струва.

hottie
06-12-2008, 21:47
ами се издържам сама от точно 16 годишна - живота ми го наложи и не съм го искала. Справих се сама, с което съм горда разбира се, но определено не се чувствам още жена. Още съм на едно несигурно за мен място. Това за мен не е достатъчно - да си самостоятелен и отговорен. Нещо ми липсва за да се почувсвам жена.

psychopath
06-12-2008, 21:52
строго индивидуално :-D

eveto_07
06-13-2008, 09:42
spored men nqma opredelena vazrast ili period,s vseki e razli4no kogato se po4uvsta6 jena...

OtherDimension
06-13-2008, 10:56
зависи от личния опит .... има момичета, които на 16 са преживели наистина много и са много трезвомислещи и отговорни, както и принцески и лигли на тези години
за мен обаче една девойка може да се нарече жена, когато е готова да създаде семейство и да се грижи за него :o

i'm so excited!
06-13-2008, 11:01
една жена става истинска жена след като роди.

techCandy
06-13-2008, 11:18
Според мен едно момиче става жена, тогава когато стане и успешна. Да
кажем, когато завърши образованието си (каквото и да е). Тогава когато се издържа абсолютно сама, когато има работа, която харесва. Общо взето, тогава когато може да понесе отговорността за себе си и евентуално за още някой (мъж, дете и пр.).

Felis_Dirus
06-13-2008, 13:34
Хах, когато роди? Това е глупаво. Има жени, които никога не разждат по една или друга причина. И на 40-50 ли остават момиченца? :?

In4iTu_
06-13-2008, 13:55
Според мен безгрижното момиче на мама и татко става истинска жена, когато се установи, когато може да се грижи сама за себе си, когато може да поема отговорност и т.н.
В никакъв случай едно 16-17 годишно момиче не може да се нарече жена, би било смешно.

SuNsEt
06-13-2008, 19:15
Когато мисли като стабилен и нормален човек.Знае какво е отговорност.Наясно е с проблемите в живота.Знае какво иска...Да не говорим,че когато роди вече,тя тогава ще се почувства не само жена,но и майка. :)

vra4ka
06-13-2008, 23:19
За мене една жена пораства с раждането ( гледането) на деца!
Ясно е че много жени нямат деца по една или друга причина, но никой не може да отрече, че между тях и майките има огромна разлика!

Едва когато поемеш отговорност за друго същество, живота ти се осмисля!



А за момчета е ясно- влязат ли веднъж в пубертета, цял живот не излизат от него....

mulgore
06-13-2008, 23:44
Според мен едно момиче става жена, тогава когато стане и успешна. Да
кажем, когато завърши образованието си (каквото и да е). Тогава когато се издържа абсолютно сама, когато има работа, която харесва. Общо взето, тогава когато може да понесе отговорността за себе си и евентуално за още някой (мъж, дете и пр.).

Ivalinka
06-14-2008, 22:56
жена...ами трябва да се достигне зрялост...според мен най-цялостно може да се характеризира с периода от 30 години...нататък

cS_LaMeRkA
06-15-2008, 11:24
Хм.. аз съм на 16г. и не се чувствам жена... А иначе кога едно момиче с тава жена... еми това е относително... някой смятат когато им дойде акъла... (което вече в днешно време е много редко явление) други.. когато навършат 18... и ти както казваш корато се омъжи или роди... (под което се разбира вече над 20 години а не пиклите по на 13 дето разждат.. ) та... според мен едно момиче става жена след 18/19 когато вече... става самостоятелна има си работа сериозен партьор до себе си... и така :) Макар че за мама... дори да си на 30 пак ще си нейното детенце :D

cS_LaMeRkA
06-15-2008, 11:24
Хм.. аз съм на 16г. и не се чувствам жена... А иначе кога едно момиче става жена... еми това е относително... някой смятат когато им дойде акъла... (което вече в днешно време е много редко явление) други.. когато навършат 18... и ти както казваш корато се омъжи или роди... (под което се разбира вече над 20 години а не пиклите по на 13 дето разждат.. ) та... според мен едно момиче става жена след 18/19 когато вече... става самостоятелна има си работа сериозен партньор до себе си... и така :) Макар че за мама... дори да си на 30 пак ще си нейното детенце , (момиченце/момченце) :D