PDA

View Full Version : Работа през ваканцията-мисията невъзможна



girl_in_black
06-12-2008, 16:55
Скоро ще навърша 17 години.Това лято реших да си търся работа, но това се оказва едва ли не нещо неизпълнимо.Обаждах се на много места, на повечето от които ми казват, че по закон имам право да работя,но трябва да се оправят много документи(работодателят да ги оправи, а него го мързи), затова предпочитат хора над 18г.На местата, на които са съгласни да ме вземат ми предлагат работа с дванадеседчасово работно време , което на мен ми се струва страшно много.Абе изобщо българска работа :-x Не знам какво да правя.Вече главата ми ще се пръсне от нерви, а на мен ми трябват пари.Защо всичко трябва да е толкова сложно?Всъщност какво ли целя с тази тема...Може би само да ми олекне малко.....

XceSS
06-12-2008, 17:07
Ми постави се на мястото на работодателите.
Вземат някой/я на 17, не попълват никакви документи, идват на проверка и му слагат 5000 лева глоба.
И аз да съм и аз няма да искам да взема някой на работа, който е под 18.

girl_in_black
06-12-2008, 17:25
Ми постави се на мястото на работодателите.
Вземат някой/я на 17, не попълват никакви документи, идват на проверка и му слагат 5000 лева глоба.
И аз да съм и аз няма да искам да взема някой на работа, който е под 18.


Но въпросът не е да работя нелегално, а да се оправят необходимите документи, които правят работата съвсем законна

Lunatic-
06-12-2008, 17:30
мога да те уредя общак на един обект 8-)

comics
06-12-2008, 17:34
Скоро ще навърша 17 години.Това лято реших да си търся работа, но това се оказва едва ли не нещо неизпълнимо.Обаждах се на много места, на повечето от които ми казват, че по закон имам право да работя,но трябва да се оправят много документи(работодателят да ги оправи, а него го мързи), затова предпочитат хора над 18г.На местата, на които са съгласни да ме вземат ми предлагат работа с дванадеседчасово работно време , което на мен ми се струва страшно много.Абе изобщо българска работа :-x Не знам какво да правя.Вече главата ми ще се пръсне от нерви, а на мен ми трябват пари.Защо всичко трябва да е толкова сложно?Всъщност какво ли целя с тази тема...Може би само да ми олекне малко.....
еми мой, аз имам 18 вече, но понеже уча в механот техникум, или както се казва вече- професионална техническа гимназия, имам стаж до 15 юли и не мога да почна раб0та. Как е!?

Nightalak
06-12-2008, 17:48
В другият ми град работи колкото искаш , доста фр та ще почват , и миналото лято пак работеха , на строежи , в складове за желязо и подобни физически работи.. работеха по 6 часа всеки ден от 08;00 , поне миналото лято беше така

valentinka_1990
06-12-2008, 17:56
не мислиш ли,че вече е малко късно да търсиш?
явно не си намерила правилните хора,защото аз правя средата на юли 18 и въпреки това за 7 дни,жената беше готова да ми оправи документите,но я помолих да отида след рождения ми ден.И така започвам работа на 10.

XceSS
06-12-2008, 18:06
Ми постави се на мястото на работодателите.
Вземат някой/я на 17, не попълват никакви документи, идват на проверка и му слагат 5000 лева глоба.
И аз да съм и аз няма да искам да взема някой на работа, който е под 18.


Но въпросът не е да работя нелегално, а да се оправят необходимите документи, които правят работата съвсем законна

Добре ти ако беше, щеше ли да си играеш да попълваш документи, като можеш да вземеш някой, който е на 18, хем не е толкова сложно при вземането му на работа, хем ще върши по-добра работа

btw: Аз работя от 14 годишен.Направи си сметка...

XceSS
06-12-2008, 18:08
Скоро ще навърша 17 години.Това лято реших да си търся работа, но това се оказва едва ли не нещо неизпълнимо.Обаждах се на много места, на повечето от които ми казват, че по закон имам право да работя,но трябва да се оправят много документи(работодателят да ги оправи, а него го мързи), затова предпочитат хора над 18г.На местата, на които са съгласни да ме вземат ми предлагат работа с дванадеседчасово работно време , което на мен ми се струва страшно много.Абе изобщо българска работа :-x Не знам какво да правя.Вече главата ми ще се пръсне от нерви, а на мен ми трябват пари.Защо всичко трябва да е толкова сложно?Всъщност какво ли целя с тази тема...Може би само да ми олекне малко.....
еми мой, аз имам 18 вече, но понеже уча в механот техникум, или както се казва вече- професионална техническа гимназия, имам стаж до 15 юли и не мога да почна раб0та. Как е!?

Позната история и аз съм така.Даже утре ще вървя да ми попълват договора, ама ме съмнява да ходя на този стаж, само оня боклук дето отговаря за стажа от даскало да не тръгне да обикаля.Иначе се надявам всичко да стане като хората и от другата седмица да съм в Албена :grin: :grin: :grin: :grin:

Saymon90
06-12-2008, 18:15
Всъщност това с под 18 е просто начин на работодателите да ви отрежат.
Достатъчно е да се попълни една бланка от родителя, че е съгласен детето му да бачка и всеки над 16 може да го прави.
И това не са само приказки, защото при мен е така и работя на договор, изкараха ми трудова книжка и ми тече стаж. На 17 съм ;)
Лесно е да мрънкаш, че няма, но като си по-упорит, се намира. От личен опит ^^

preichetoy
06-12-2008, 19:26
добре ви е :D аз като съм малка и никъде не ме искат, така де закона не го позволява ..

ArTanDra
06-12-2008, 20:05
Всъщност това с под 18 е просто начин на работодателите да ви отрежат.
Достатъчно е да се попълни една бланка от родителя, че е съгласен детето му да бачка и всеки над 16 може да го прави.
И това не са само приказки, защото при мен е така и работя на договор, изкараха ми трудова книжка и ми тече стаж. На 17 съм ;)
Лесно е да мрънкаш, че няма, но като си по-упорит, се намира. От личен опит ^^

Не си прав.. че става просто с бланка от родителя. А и родителите ти никой не ги пита, нито искат документи от тях така че незнам какво си попълвал ?! Трябва да се ходи в Инспекцията по труда, дават ти една бележка и така. Документите, които трябва да ти даде работодателя са пълни бози (влажност на въздуха, температура на въздуха, благоприятни условия, часово време бла бла), оформят се за 2 часа максимум на компютър. Искам да кажа, че те режат поради някаква причина, която не е заради годините ти. Не знам къде, нито като какво си търсиш работа, обаче аз си намерих още от първия път, влязох, питах и готово. Бачкам си от 2 седмици насам и съм доволна ;)

Мрачен Ентусизъм
06-12-2008, 20:22
добре тая работа с документите е ясна , само че самото намиране на работа как става(предполагам не е в jobs.bg) и въобще(тъй като не съм работил до сега) не знам към коя сфера на работа да се насоча
Някой може ли да обясни по-подробно :)

XceSS
06-12-2008, 20:29
добре тая работа с документите е ясна , само че самото намиране на работа как става(предполагам не е в jobs.bg) и въобще(тъй като не съм работил до сега) не знам към коя сфера на работа да се насоча
Някой може ли да обясни по-подробно :)

Почвай общак на някой строеж.ще ти скъсват гъза от работа, но поне ще вземаш хубави пари :)

Allmighty
06-12-2008, 20:52
Има много начини да се намери работа. По по-смотаните строежи почти винаги търсят общаци, ако това е желаното амплуа. По-оферта е обаче човек да работи на хонорар в свободното си време. Пример: застраховки. Аз имам възможността да подобрявам застрахователните условия на повечето хора в БГ и не ми е много трудно да ги убеждавам. Според процента отстъпка, който им дам, и процента който ми остане ми се формира печалбата. Ако познаваш някой с кола за над 10-15 бона можеш да го питаш каква отстъпка му правят и да му я подобриш. Ще изкараш повече от общак ;)

hottie
06-12-2008, 21:37
в кол центровете взимат, при това доста лесно , но трябва да владееш поне английски :)

ViLeTo0o
06-12-2008, 21:52
не знам за вас , но тая година много яко се прекарах с тая шибана работа ...супер тъпо ми стана ... щяхме да сме заедно с една саученичка на едно и също място, но се оказа че търсят само 1 човек за там и друг за друго място където работата е същата ... и няма как да сме заедно ... на едното място е по лесно а на другото трябва почевече опит, сръчност и т.н .... но аз това не го знаех и отстъпих първото място на саученичката ми понеже тя много искаше да е там смисал работните места са в различни градове и така ... и си мисля , смисъл съмнявам се, че тя е знаела и супер гадно ме закопа ... и сега го духам яко, един съвет не мислете за другите , а гледайте на вас да ви оттърва ... много често използвана фраза от мен, но ме яд че съм прекалено добра и ся .... :( ... в неделя ще ходя на пробно да видим дали ще ме удобрят на другото място ( по - трудното) :-k :smt102 стискайте палци :(

hottie
06-13-2008, 09:12
каква е работата не разбрах? Стискаме палци. ще се справиш !

Мрачен Ентусизъм
06-14-2008, 16:58
Има много начини да се намери работа. По по-смотаните строежи почти винаги търсят общаци, ако това е желаното амплуа. По-оферта е обаче човек да работи на хонорар в свободното си време. Пример: застраховки. Аз имам възможността да подобрявам застрахователните условия на повечето хора в БГ и не ми е много трудно да ги убеждавам. Според процента отстъпка, който им дам, и процента който ми остане ми се формира печалбата. Ако познаваш някой с кола за над 10-15 бона можеш да го питаш каква отстъпка му правят и да му я подобриш. Ще изкараш повече от общак ;)
сори пич бачкането като общак на строежи ми се струва по-перспективно пък и изливането на цимент е супер забавно.днес си поръчах магнитни наколенки и космодиск еее голяма работа вършат артрита и дископатията хич не ги усещам

dubstep06660
07-19-2012, 19:10
!

windowlicker
07-20-2012, 16:36
Виждам, че темата е стара, но само да кажа, че ето това е българина. Оплаква се че няма пари и работа а в същия момент отказва дадена работа защото била тежка...