PDA

View Full Version : Издрусване на джобните?!



Bcu4ko_ko3
06-13-2008, 07:33
Гледам куцо и сакато кафета, алкохоли, цигари, джойнтове, магистралки, петолъчки и тем подобни...на по 15 год средна възраст...Каква част от джобните се издрусва в днешно време?

BlackWings
06-13-2008, 09:02
90%
останалите са ако огладнее да си купи вафла

Bcu4ko_ko3
06-13-2008, 09:33
90%
останалите са ако огладнее да си купи вафла
Не ме майтапиш, нали :shock: Все пак отдавна не съм на училище и не знам :-o

BlackWings
06-13-2008, 11:20
Такива са моите наблюения. Макар че и аз вече не съм на училище.
И разбира се не само се издрусват , ами и се изпушват и изпиват... :? :?
Зависи разбира се де , от среда , училище , но ако съдя по 15 годишната ми сестра всичките и пари отиват по кафета алкохоли цигари и подобни..
за жалост.

In4iTu_
06-13-2008, 14:13
На 16 съм и мога да кажа, че за мое съжаление всичките ми пари отиват за цигари и кафета. Така като гледам съвсем скоро джобните няма да ми стигат, защото цените станаха нереално високи. По принцип не ям в училище, но така като гледам скоро и за вафла няма да имам. :-P

soul1199
06-13-2008, 16:47
mi az po4nah da si spestqvam ama po princip parite mi otivat za kafeta i sladoled

amarok
06-13-2008, 19:30
Еми на 15 сам и неси харча парите за цигари и такива глупости по простата причина че не пуша :-D

SeXyL[!]Nk@
06-13-2008, 20:09
Една приятелка не яде в даскало,а пие кафе и пуши.... :D Как издържа това момиче?... :shock: :shock: 8-)

st1ka
06-13-2008, 20:27
Аз просто си харча парите така, че да ми стигат за всичко, все пак уча в икономическа гимназия :-D

Zhiro
06-13-2008, 21:06
По принцип гледам да не си харча джобните повече от колкото се налага (най често отиват ако ми трябват празни ДВД-та).

SMoKe_BoY
06-13-2008, 22:06
100% парите ми отиват за бензин/цигари/кафета/алкохол и рядко за някой екстри.

LizZz
06-14-2008, 07:22
Мда.. На един от моя клас не мога да му се начудя още.. Ще си купи някви отвратителни цигари (Golden Gate), ама ше седи гладен.. Не мога да я разбера тая простотия..

ra4ence
06-14-2008, 07:32
Аз,като ходех на училище ми даваха по 2-3лв най-много и харчех само за закуска,която не беше повече от 1лв :)

BeautifulWorld
06-14-2008, 08:13
И аз им се чудя на съучениците си как си дават почти всичките пари за кафета и цигари. Аз ако пушех, с парите, които ми дават нашите, можех да си купувам 3-4 кутии цигари на седмица и толкова - това са излишни пари за глуости, че на всичкото отгоре вредни глупости.

Nadelina
06-14-2008, 09:18
A na men pyk mi e interesno kakvi djobni im davat roditelite im? Na men mama edno vreme mi davashe po 2 lv vsqka sutrin.

firesnow
06-14-2008, 09:43
Не взимам джобни :)

shmurkam
06-14-2008, 09:44
Моите джобни отиват по дъвки,студени чайове и списания. Айде,ше си призная-и по сладолед Бос,мн го обичам... 8-)

firesnow
06-14-2008, 09:46
Моите джобни отиват по дъвки,студени чайове и списания. Айде,ше си призная-и по сладолед Бос,мн го обичам... 8-)

и амфети ...... :D

shmurkam
06-14-2008, 09:49
Моите джобни отиват по дъвки,студени чайове и списания. Айде,ше си призная-и по сладолед Бос,мн го обичам... 8-)

и амфети ...... :D
:lol: :lol: :lol:
Аз не съм наркоманка. :lol:
Ок,обичам да си попиивам водка,но не съм лошо момиче...Добре де,ужасна съм... :D

LizZz
06-14-2008, 09:49
И аз им се чудя на съучениците си как си дават почти всичките пари за кафета и цигари. Аз ако пушех, с парите, които ми дават нашите, можех да си купувам 3-4 кутии цигари на седмица и толкова - това са излишни пари за глуости, че на всичкото отгоре вредни глупости.
Абсолютно..

firesnow
06-14-2008, 10:18
Моите джобни отиват по дъвки,студени чайове и списания. Айде,ше си призная-и по сладолед Бос,мн го обичам... 8-)

и амфети ...... :D
:lol: :lol: :lol:
Аз не съм наркоманка. :lol:
Ок,обичам да си попиивам водка,но не съм лошо момиче...Добре де,ужасна съм... :D

и шмъркаш ? ;]

shmurkam
06-14-2008, 10:25
Моите джобни отиват по дъвки,студени чайове и списания. Айде,ше си призная-и по сладолед Бос,мн го обичам... 8-)

и амфети ...... :D
:lol: :lol: :lol:
Аз не съм наркоманка. :lol:
Ок,обичам да си попиивам водка,но не съм лошо момиче...Добре де,ужасна съм... :D

и шмъркаш ? ;]
Не,за моя гордост,мога да кажа,че съм си дръпвала цигара само 3 пъти в живота. И то два от пътите беше не по мое желание. :lol: :lol: :lol: Абе ненормална съм,но знам къде е нормалното,някъде посредата на това което искаш и което получаваш... :lol: Говоря като баба си. Ооо,ще се застрелям! :D

firesnow
06-14-2008, 10:35
Моите джобни отиват по дъвки,студени чайове и списания. Айде,ше си призная-и по сладолед Бос,мн го обичам... 8-)

и амфети ...... :D
:lol: :lol: :lol:
Аз не съм наркоманка. :lol:
Ок,обичам да си попиивам водка,но не съм лошо момиче...Добре де,ужасна съм... :D

и шмъркаш ? ;]
Не,за моя гордост,мога да кажа,че съм си дръпвала цигара само 3 пъти в живота. И то два от пътите беше не по мое желание. :lol: :lol: :lol: Абе ненормална съм,но знам къде е нормалното,някъде посредата на това което искаш и което получаваш... :lol: Говоря като баба си. Ооо,ще се застрелям! :D

каах смъркаш
не пофиш...
защо тогаа си сложила такъв ник подяволите...
btw на твое място не бих обявявала че съм ненормален/на...
подчертавам
НЕ НОРМАЛНА
тва не е престижно...

Carmen_Kass
06-15-2008, 16:45
Аз лично нямам ясно мнение по темата,просто защото не съм в тези среди.Но според мене е тъпо да се тровиш с цигари и разни синтетики.Едно че се тровиш,друго че си хвърляш парите за глупости.
Аз съм от хората,който си правят сметка на парите.Инвестирам ги така,че да ми стигат за всичко от което имам нужда,че дори и да остават.И когато ги инвестирам в нещо винаги търся начин за възвръщаемост.
Пари за цигари,алкохол с разни други гадости не давам. 1-2 седмично,ходя сама на кафе и тогава аз си плащам сметката.В общи линии харча разумно.

Pedigree
06-15-2008, 17:23
Пари за цигари - НЕ давам, не пуша.

Въпреки всичко си похарчвам всичките пари, може да ги харча за глупости, понякога, но поне не и за цигари. Харча парите си за храна, бира, кафе(не ходя по кафета, купувам си кафе в даскало), разходки.

TellMeYourName
06-15-2008, 17:44
Харча парите си за храна, бира, кафе(не ходя по кафета, купувам си кафе в даскало)Общо взето и аз съм така,ама за бира се събират доста :-D

Най-много 1-2 пъти в седмицата да ходя на кафе...

N0_feAR
06-15-2008, 19:26
Аз просто си харча парите така, че да ми стигат за всичко, все пак уча в икономическа гимназия :-D
абсолютно същата работа съм и аз

kuklichka_bg
06-15-2008, 21:32
moite pari otivat za si4ko parvo za spisaniq nz kolko si kupuvam na sedmica posle kato bqh na daskalo da qm tam posle predi daskalo na kafe sled daskalo po centara sabuta nedelq drehi sq kato ne sam na daskalo pak qm navanka 6tot nqmam vreme da se pribera v kashti pak i petak i sabuta na disco i utiat pariteeeeeeeeeee 8-) ujSs

Pick-It-Up-Slow
06-16-2008, 10:24
Парите ми отиват за цигари..ако майка ми ми даде от нейните ми остават пари..обаче пък тях ше ги похарча на другия ден пак за цигари..и е тъпо хаха..ако ми останат се пак някви стинки отиват за други глупости..купувам ги не шот ми трябват или се нуждая от тях..ами шот просто не мога да задържам пари ;х иначе едно време имах около 10 лв на седмица и всички отиваха за списания..както тва момиче над мен дет е писало 8-)

VerryBerry
06-16-2008, 10:49
Не спадам към тая категория,щото първо-не ми е интересно все по кафетата..живея в малък град и кафетата ги знам на изуст и второ-с 2 лв на ден..едва се нахранвам :oops:

50cent
06-16-2008, 12:07
малии ужас че ме описахте 1 към 1 ле хора аз само за тва харча и съм на 15 навсичкото отгоре ще си премълча колко похарчих за последната седмица

niquetamere
06-16-2008, 12:49
Родителите ви за това ли се блъскат по цял ден на работа, да си купувате цигари , наркотици , алкохол ? :x

BlueAvalanche
06-16-2008, 15:59
В моето даскало има малки рошли, които си събират от закуски да си купят цигари само и само да се правят на интереси :shock:

5StaR
06-16-2008, 20:00
Каквото ми е на сърцето си взимам ;) ( в началото на седмицата, след сряда ми свършват парите и го карам по-полека :) )

MaxGirl
06-16-2008, 20:11
Аз от един месец не пуша, паля, но много рядко. По кафета си ходя редовно, но джобните ми стигат и за кафе, и за хапване.

emviii
06-19-2008, 10:58
oh ami harcha gi za kakvoto mi padne smisul za hrana glavno :] ako hodq na kupon ili neshty otdelno vzemam ot maika mi za alkohol :) ... ne pusha i ne se drusam de... aaa i po kafeta hodq pochiti vseki den :) nali za tova sa tvoi pari da gi harchish za kakvoto ti padne :)

vamp
06-19-2008, 11:37
Тъпи келеши,не ценят парите,не си правят сметка,нямат понятие как се живее.Наште ми даваха по 2лв на ден,по 1лв,понякога не ми и даваха,имаше един период когато за да сипя бензин да покарам малко не трябваше да ям и да ходя на кафета по 2-3 дни.Алтернативата беше аз да си изкарвам пари и не винаги имаше работа за мен.
Нищо лошо да ходиш по кафета,дискотеки,ама за какво трябва да се напиваш и надрусваш...Тъпа история.

Wrathchild
06-19-2008, 11:45
Аааайде най-обичам някой като ми каже, че не мога да правя това или онова, защото не съм ценяла парите... Всеки живее според възможностите си, като има пари ще се напива, като няма - ще види как се метат улиците.
Парите на мен ми се харчат за храна и облекло (имам предвид тези, които са си ми за мое лично ползване). Както и за книги и като цяло за поддръжка на външния ми вид. Аз съм решила, че няма да пия, да пуша и да се друсам, но това не значи, че мога да съдя този, който го е решил. И да не ги правиш тия неща, пак можеш да си боклук. Е, разбира се, децата ми тръгнат ли да пият и да пушат от 12-13 ще има доста строги санкции...

SunShinePearl
06-19-2008, 15:40
az ne pu6a taka 4e ne davam pari za cigari,parite mi otivat za mineralna voda :D nemoga bez neq na den izpivam po 2 golemi 6i6eta :D i spisaniq,obojavam obici i po tazi pri4ina imam mn :D :D :D i sladoled osobenno lqtoto i az kato shmurkam mn obi4am BOSS kvo da se pravi.I taka dr mi otiva za qdene, a i da ne zabravq tic-tac vseki boji den si vzimam-qvno sam pristrastena kam nego,ami tova e :) :) :)

Puky
06-19-2008, 16:02
Nk@]Една приятелка не яде в даскало,а пие кафе и пуши.... :D Как издържа това момиче?... :shock: :shock: 8-)
Да и аз имам такава позната само дето е извънгабаритна :lol: :lol:
Пък мойте джобни много ги спестявам даже , не пуша . Пия само на повод и на всичкото отгоре Милото винаги плаща сметката 8-) 8-) По някой път се варим кой първи ще изкара парите ама той все е първи значи .. :lol:

miss_asi
06-20-2008, 07:21
Аз пуша но просто не чак толкава като та кажем гаджето ми.Той една кутия на ден аз-една на седмица!Просто не съм пристрастена 100% така че и малко от джобните ми отиват за тва!

sharmen
06-21-2008, 11:04
Еми преди да започне ваканцията парите си ге харчех главно за хапване (45 кила съм пък тъпча като за 100 :D ) Не пуша,не пия и не друсам. По кафета не ходя ... предпочитам пицария,китайски и т.н. За това ми отиват дневните и винаги са ми стигали без проблем.
А инъче нашите си ми дават отделно всеки месец да си купувам каквото ми трябва и отиват главно за книги,театър,опера,балет,та кса за зала и така.
А за дрехи ми дават отделно

nailana
06-21-2008, 18:26
Глупави пубери.Вече се чудите в какви глупости да "инвестирате".
Парите,които вие давате за алкохол и наркотици,на други им трябват за насъщния хляб.Дори и не мога да си представя,като родителите ми дадат парите за закуска,и аз да отида да си купя цигари и бира,имайки предвид ,че бачкат по цял ден ,за да ни осигурят храната и образованието.

nailana
06-21-2008, 18:27
Глупави пубери.Вече се чудите в какви глупости да "инвестирате".
Парите,които вие давате за алкохол и наркотици,на други им трябват за насъщния хляб.Дори и не мога да си представя,като родителите ми дадат парите за закуска,и аз да отида да си купя цигари и бира,имайки предвид ,че бачкат по цял ден ,за да ни осигурят храната и образованието.Как не ви е срам?

SeXyL[!]Nk@
06-21-2008, 18:38
Еми някой път 10китна не ми стигат....за даскало...някой път петачка ми стига за даскало...зависи,но обикновенно на последък ми стига... :)

miloto_girl_4e
06-21-2008, 19:03
Аз съм на 18 години, 11ти клас, моите дневни поне не отиват за цигари и кафенета(не пуша, не обичам и кафенетата, ходя рядко), но отиват все за хапване - било то McDonald`s, сладоледи и т.н :D За алкохол давам пари
рядко, ако има случай, не консумирам ежедневно и не ползвам и наркотици :) Като цяло ми стигат парите(25лв на седмица, понякога и малко повечко)

little_elf
06-21-2008, 19:04
Нашите ми дават 10лв. всяка седмица,ама аз почти не харча,мн рядко. Вземам минерална вода или сокче и солети или някакъв плод,ама това се случва ако изгладнея :D :D .Понякога си харча парите за козметика(това ми е голямата слабост :oops: ) ,иначе гледам да пестя.

nailana
06-22-2008, 05:00
Nk@]Еми някой път 10китна не ми стигат....за даскало...някой път петачка ми стига за даскало...зависи,но обикновенно на последък ми стига... :)

Добре бе,ваще родители милионери ли са?!

dimanushka
06-22-2008, 10:34
az imam edna suu4eni4ka koqto 5 lv i trqbvat za u4ili6te ama samo za qdene gi dava... nito pu6i nito hodi po kafeta pez u4ili6tno veme... i nai interesnoto e 4e izob6to ne e debela.. naprotiv... mn e slaba oba4e qde po 2-3 puti nai malko dokato se pribere v tqh....

LovePoisoned
06-22-2008, 10:54
Ами имаше в стария ми клас две-три богаташки, които получаваха по 10 лв. джобни. :D

Иначе аз не пуша. Джобните си ми стигат..

emviii
06-22-2008, 15:18
Nk@]Еми някой път 10китна не ми стигат....за даскало...някой път петачка ми стига за даскало...зависи,но обикновенно на последък ми стига... :)

Добре бе,ваще родители милионери ли са?!

zashto da sa bogatashi i na men mi davat po tolkos .. ponqkoga i poveche :) vseki spored vazmojnostite na roditelite si ;] ( a i ne ne sum milionerka ili neshto takova ) :)

Pliok0019
06-22-2008, 17:16
Наште ми дават по... 5 или 10лв на ден. С тези пари аз ям, купувам си бира, поняко и коз. Че и остават. :D

pampers
06-22-2008, 17:20
ами кинтите ми отиват предимно за цигари,кафета някой път нещо друго весело :-D до сряда има и за храна .. от там нататък вече някои пъти се е налагало да гладувам други има.. хаха мн филм.. :o

Presli
06-22-2008, 17:33
Аз съм на 18 години, 11ти клас, моите дневни поне не отиват за цигари и кафенета(не пуша, не обичам и кафенетата, ходя рядко), но отиват все за хапване - било то McDonald`s, сладоледи и т.н :D За алкохол давам пари
рядко, ако има случай, не консумирам ежедневно и не ползвам и наркотици :) Като цяло ми стигат парите(25лв на седмица, понякога и малко повечко)
Леле как ти стигат 25лв. на седмица, аз не пуша не се друсам, ама бира си пия :)
На седмица ми вървят по 35-40лв.
Много харча, ама защото нашите са в Испания и пращат, сигорно ако нямах нямаше да ми стигнат :)

nailana
06-23-2008, 05:51
az imam edna suu4eni4ka koqto 5 lv i trqbvat za u4ili6te ama samo za qdene gi dava... nito pu6i nito hodi po kafeta pez u4ili6tno veme... i nai interesnoto e 4e izob6to ne e debela.. naprotiv... mn e slaba oba4e qde po 2-3 puti nai malko dokato se pribere v tqh....


Kogato qdesh chesto i po malko metabolizma se zabyrzva,ne debeleesh,ne chuvstvash glad,no i ne preqjdash.

A tva za po temata...e nz,ma nie kato sme 3 deca gledam da pesta kolkoto moga.

fenkatakrisi952
06-23-2008, 05:53
90%
останалите са ако огладнее да си купи вафла

+1 :-o

SeXyL[!]Nk@
06-23-2008, 06:07
Nk@]Еми някой път 10китна не ми стигат....за даскало...някой път петачка ми стига за даскало...зависи,но обикновенно на последък ми стига... :)

Добре бе,ваще родители милионери ли са?!

Нормални са.....а това дали са много богати или не....тебе не те бърка...
Аз не обичам да се хваля....казвам винаги истината. :)

bobo_kaulitz
12-17-2008, 14:28
на мен не ми стигат.. :D

sladka__droga
12-17-2008, 17:23
По моите наблюдения фр ми си купуват цигари и другото им остава за храна.Само една от тях от време на време гладува само и само да има цигари :shock:.Да седиш гладен целия ден ... боже мили 8-).Аз няма да мога да издържа.

Lilly23
05-08-2018, 15:33
А аз получавам 0 лева джобни!

Necrologist
05-08-2018, 18:04
А аз получавам 0 лева джобни!

Ти си новият форумен герой!

Грозния
05-08-2018, 18:30
Ти си новият форумен герой!Искаш да кажеш "фейк", нали :? ?!

Lilly23
05-19-2018, 13:15
Некрологист, какво имаш предвид? Грозният, не лъжа!

Necrologist
05-19-2018, 16:13
Некрологист, какво имаш предвид? Грозният, не лъжа!

Не му обръщай внимание на тоя, имам предвид, че съм ти фен.

shtori
05-23-2018, 10:21
Масово тинейджърите днешно време са с това мислене, а ако си различен не те харесват!

Lilly23
05-25-2018, 12:57
Аха... Щори, кака си избра името?

PainKiller166
05-25-2018, 15:54
Родителите ви за това ли се блъскат по цял ден на работа, да си купувате цигари , наркотици , алкохол ? :x

+1