PDA

View Full Version : Масовата чалгаризация



Bcu4ko_ko3
06-13-2008, 12:20
Интересно ми е тва явление...масовата чалгаризация. Искам да отчета, че тази музика е турска, гръцка, сръбска, румънска, но в никакъв случай българска. Къде отива фолклорът ни? Защо хлапетата се чалгаризирват? Какви ценности дава чалгаризацията...може би за мерцедеси...и изчуквания по елитния начин, макар че според мен няма елитно чукане, а всичко си е гъзария и курвалък.

SiNiStEr
06-13-2008, 12:31
Ми нали е модерно и айде всички да не останат по-назад.....
Съдба да видиш :-o

remember_me
06-13-2008, 12:33
gre6kaaaaaaa! ot 4algar4eta vsi4ki otidoha kam hous manqci :D

SpAcE_LaDy
06-13-2008, 12:37
хмм.. не сме всички.. има някои хора, които не се водят по "модата" и не променят стила си на обличане, нито музиката, която слушат само защото било модерно..
супер смешно ми е да видя някой, който познавам и преди е бил смъкнат.. сега като го видя да е от най-най-долните fashion-чета с причесчицата, скъсаните дънчици, завряни в обувките и с розовата прилепнала тенисчица.. направо гавра си е тва според мен.. гавна на фризиорите и на модата.. трагедия.. все по-малко остават нормалните хора..

SiNiStEr
06-13-2008, 12:39
хмм.. не сме всички.. има някои хора, които не се водят по "модата" и не променят стила си на обличане, нито музиката, която слушат само защото било модерно..
супер смешно ми е да видя някой, който познавам и преди е бил смъкнат.. сега като го видя да е от най-най-долните fashion-чета с причесчицата, скусаните дънчици, завряни в обувките и с розовата прилепнала тенисчица.. направо гавра си е тва според мен.. гавна на фризиорите и на модата.. трагедия.. все по-малко остават нормалните хора..
Мхм на изчезване сме :smt019
Мн си права впрочем.
въпрос:Защо го правят ?
отговор:От гъзария.
Да ти имам мотива.....
:?

haterkata
06-13-2008, 12:43
хъх...не е точно така...и аз съм от хлапетата ама за мене има само пънк и метъл и ест надеждата че някой хубав ден всички прости чалгаджий ще загинат! (оптимистка съм :D )

SpAcE_LaDy
06-13-2008, 12:47
да.. наистина "велик" мотив

др-та крайност, с която общувам пък са най-големите смъкнежи, които обаче са и най-големите наркоманчета, те слушат яко drum`n`bass /говоря за повечето, които познавам, съвсем съм далеч от мисълта, че всички които слушат дръм са наркомани, най-малкото и аз слушам, пък не друсам/
та те слушат дръмчето или хард техното, ходят яко по партита и то не заради самите партита, а за да се надрусат..
аз може да не ходя всеки ден на псртита, но като ходя поне го правя заради музиката и не взимам никакви наркози :) и си ми е екстра..
айде чалгарите повечето от тях поне не друсат, но пък са толкова натрапчиви с тая чалга, че направо избеснявам като ги видя.. не знам защо.. т.е. знам.. ама айде д не говоря повече, че някой ще реши, че се заяждам :)

eclipseee
06-13-2008, 12:53
Не само, че е модерно, ми и им харесва да се кълчотят на тая "музика" и текстовете са "супер" разнообразни. А друго оправдание на много фрс, което съм чувала е "друга музика не слушам щот бъкел не разбирам от английски", ама те не са си изменяли стила(т.е. вечно са си били чалгарки, така че не ги мразя. Дразнят ме онези дето изведнъж стават). А за тези, които са си променили така долно стила нямам думи-тфа е вече заради модата (да се направиш на големия пич и голямЪтЪ мацКъъ).

Bcu4ko_ko3
06-13-2008, 13:10
gre6kaaaaaaa! ot 4algar4eta vsi4ki otidoha kam hous manqci :D
Аз пък все си мисля, че използват хауса за прикритие на чалгливата си природа :-D

Bcu4ko_ko3
06-13-2008, 13:11
хъх...не е точно така...и аз съм от хлапетата ама за мене има само пънк и метъл и ест надеждата че някой хубав ден всички прости чалгаджий ще загинат! (оптимистка съм :D )
И аз съм на същото мнение, но не за чалгаджиите, а за зергите :P

Bcu4ko_ko3
06-13-2008, 13:16
да.. наистина "велик" мотив

др-та крайност, с която общувам пък са най-големите смъкнежи, които обаче са и най-големите наркоманчета, те слушат яко drum`n`bass /говоря за повечето, които познавам, съвсем съм далеч от мисълта, че всички които слушат дръм са наркомани, най-малкото и аз слушам, пък не друсам едно джойнтче не пафкаш ли поне/ абе и те верно не са цветя за мирисане в много отношения
та те слушат дръмчето или хард техното, ходят яко по партита и то не заради самите партита, а за да се надрусат.. българите все си търсят повод да се направят с нещо
аз може да не ходя всеки ден на псртита, но като ходя поне го правя заради музиката и не взимам никакви наркози :) и си ми е екстра..
айде чалгарите повечето от тях поне не друсат хахахаха тук си в много голяма грешка, мацка, голяма част от чалгарите се друсат най-много, но пък са толкова натрапчиви с тая чалга, че направо избеснявам като ги видя.. не знам защо.. т.е. знам.. ама айде д не говоря повече, че някой ще реши, че се заяждам :) даже си симпатично-радикална :-P

hgfh
06-13-2008, 13:20
abe hora kakuv vi e problema?? kakvo tollkova imate protiv 4algata? :? ama ako stane na vupros za haus ili metul duma nikoi nqma da obeli da kaje neshto protiv tezi stilove nali? mi i na men mi zvu4i tupo metula tam nqkvo drane ama nishto ne kazvam zashtoto vseki ima pravo na izbor i ne sum tazi koiqto moje da kaje nqa nqkoi neshto ... zna4i ako nqkoi ne slusha taka nare4enata '' moderna m :-P uzika - hause i metal(zashtoto v momenta tova e moderno) '' zna4i toi e 4algar i zapochvate s tupite komentari mi izvinete mn ama ne na seki mu se slusha nqkvi metul ili hause metul pesni :? prestanete ve4e tupo e !!!

p.s i v kraina smetka taka nare4enite po4itateli na popfolk muzika sa pove4e ot tezi hausemaniaci koito sa za momenta na tazi trupka (ima nqkoi naistina po4itateli na takava muzika)

SiNiStEr
06-13-2008, 13:24
abe hora kakuv vi e problema?? kakvo tollkova imate protiv 4algata? :? ama ako stane na vupros za haus ili metul duma nikoi nqma da obeli da kaje neshto protiv tezi stilove nali? mi i na men mi zvu4i tupo metula tam nqkvo drane ama nishto ne kazvam zashtoto vseki ima pravo na izbor i ne sum tazi koiqto moje da kaje nqa nqkoi neshto ... zna4i ako nqkoi ne slusha taka nare4enata '' moderna m :-P uzika - hause i metal(zashtoto v momenta tova e moderno) '' zna4i toi e 4algar i zapochvate s tupite komentari mi izvinete mn ama ne na seki mu se slusha nqkvi metul ili hause metul pesni :? prestanete ve4e tupo e !!!

p.s i v kraina smetka taka nare4enite po4itateli na popfolk muzika sa pove4e ot tezi hausemaniaci koito sa za momenta na tazi trupka (ima nqkoi naistina po4itateli na takava muzika)
Метъла не е ''някво дране''.
Има смислени текстове и добре мелодия.Чуй нещо добро и тогава пиши
Не се заяждам ;)

SpAcE_LaDy
06-13-2008, 13:33
да.. наистина "велик" мотив

др-та крайност, с която общувам пък са най-големите смъкнежи, които обаче са и най-големите наркоманчета, те слушат яко drum`n`bass /говоря за повечето, които познавам, съвсем съм далеч от мисълта, че всички които слушат дръм са наркомани, най-малкото и аз слушам, пък не друсам едно джойнтче не пафкаш ли поне/ абе и те верно не са цветя за мирисане в много отношения
та те слушат дръмчето или хард техното, ходят яко по партита и то не заради самите партита, а за да се надрусат.. българите все си търсят повод да се направят с нещо
аз може да не ходя всеки ден на псртита, но като ходя поне го правя заради музиката и не взимам никакви наркози :) и си ми е екстра..
айде чалгарите повечето от тях поне не друсат хахахаха тук си в много голяма грешка, мацка, голяма част от чалгарите се друсат най-много, но пък са толкова натрапчиви с тая чалга, че направо избеснявам като ги видя.. не знам защо.. т.е. знам.. ама айде д не говоря повече, че някой ще реши, че се заяждам :) даже си симпатично-радикална :-P

е добре, за тва дали друсат чалгарите не знам много, само предполагам така.. не познавам много чалгари, а тези, които познавам не друсат и са рядко тъпи.. например едно момиче, което познавам и което слуша чалга.. не знам природно ли й е заложено да е тъпа или е от чалгата /по-верочтно второто/, но от знаене на всичките чалга текстове и простотии.. не знае какво е Биг Бен и къде се намира и задава въпроса "Ама то Шан-з-Елизе площад ли беше или улица?".. кажете ми моля ви.. може ли толкова тъп да си.. като оная американката дето си мислеше, че Европа е държава и не беше чувала за Унгария хаха...
та повечето чалгари, които познавам са тъпи, та дрънкат и това ме дразни.. ма те затова са и чалгари де.. то едното си следва от другото :)

eclipseee
06-13-2008, 13:37
айде чалгарите повечето от тях поне не друсат, но пък са толкова натрапчиви с тая чалга, че направо избеснявам като ги видя.. не знам защо.. т.е. знам.. ама айде д не говоря повече, че някой ще реши, че се заяждам :)
О и аз знам, и аз избеснявам заради тая натрапчивост над всякакви граници. По улиците, по кафетата - вашето да е, до дупка да се чуе.

Ellie
06-13-2008, 13:45
Вече е по-модерно да мразиш чалгата.

valentinka_1990
06-13-2008, 13:46
Защо все някой трябва да бъде на прицел,все някой ви пречи.Я ми кажи ти като се прибереш вкъщи и надуваш Елено моме нали?
Е какво е това,всеки има правото да избира какъв стил музика да слуша.Нима текстовете на повечето поп-фолк певици са по-различни от на BG рапърите и т.н.? Все за едно се пее,с тази разлика,че и в единия и вдругия стил има и смислени песни.И какво не ти харесва в начина на обличане на феновете на чалгата?Нима е по-добре с размъкнати дънки,с ланци и сребърни ченета?Погледай малко западни изпълнителки и ще видиш,че стилът им на обличане не се различава много от този на българските чалга певици.Ако си преведеш песните им ще видиш,че и в текстово отношение много се доближават,обаче винаги чалгарите трябва да са лоши.

Mooo6no
06-13-2008, 13:54
Доста широкоскроени хора виждам в тази тема. :)

hgfh
06-13-2008, 13:58
abe hora kakuv vi e problema?? kakvo tollkova imate protiv 4algata? :? ama ako stane na vupros za haus ili metul duma nikoi nqma da obeli da kaje neshto protiv tezi stilove nali? mi i na men mi zvu4i tupo metula tam nqkvo drane ama nishto ne kazvam zashtoto vseki ima pravo na izbor i ne sum tazi koiqto moje da kaje nqa nqkoi neshto ... zna4i ako nqkoi ne slusha taka nare4enata '' moderna m :-P uzika - hause i metal(zashtoto v momenta tova e moderno) '' zna4i toi e 4algar i zapochvate s tupite komentari mi izvinete mn ama ne na seki mu se slusha nqkvi metul ili hause metul pesni :? prestanete ve4e tupo e !!!

p.s i v kraina smetka taka nare4enite po4itateli na popfolk muzika sa pove4e ot tezi hausemaniaci koito sa za momenta na tazi trupka (ima nqkoi naistina po4itateli na takava muzika)
Метъла не е ''някво дране''.
Има смислени текстове и добре мелодия.Чуй нещо добро и тогава пиши
Не се заяждам ;)

vij sq ... moje i da za smisleni tekstovete no za mene e drane.. prosto nishto ne razbiram i est tova e moe mn az ne kazvam 4e vseki tr da slusha chalga no pone da ne se pravqt pove4eto na nqkvi mraze6ti 4algata shtoto e super tupo kakto napisah v mnenieto mi po gore i na men ne mi haresva metula ili hausa ama vse pak ne sum yrugnala da pisha temi za nqkoi stilove nali ?i znam 4e ne se zaqjdash :)

comics
06-13-2008, 13:58
да.. наистина "велик" мотив

др-та крайност, с която общувам пък са най-големите смъкнежи, които обаче са и най-големите наркоманчета, те слушат яко drum`n`bass /говоря за повечето, които познавам, съвсем съм далеч от мисълта, че всички които слушат дръм са наркомани, най-малкото и аз слушам, пък не друсам/
та те слушат дръмчето или хард техното, ходят яко по партита и то не заради самите партита, а за да се надрусат..
аз може да не ходя всеки ден на псртита, но като ходя поне го правя заради музиката и не взимам никакви наркози :) и си ми е екстра..
айде чалгарите повечето от тях поне не друсат, но пък са толкова натрапчиви с тая чалга, че направо избеснявам като ги видя.. не знам защо.. т.е. знам.. ама айде д не говоря повече, че някой ще реши, че се заяждам :)
well аз съм много зарибен по партита! Вярно е, че преди друсах, но 0т миналото лято не го правя вече, не смятам и в бъдеще да го правя. Та не всички, които са зарибени по партита, друсат 8)

haterkata
06-13-2008, 13:59
пхахахахах не е по-модерно да мразиш чалгата....нормално за всеки здравомислещ човек е! [-(

SiNiStEr
06-13-2008, 14:01
abe hora kakuv vi e problema?? kakvo tollkova imate protiv 4algata? :? ama ako stane na vupros za haus ili metul duma nikoi nqma da obeli da kaje neshto protiv tezi stilove nali? mi i na men mi zvu4i tupo metula tam nqkvo drane ama nishto ne kazvam zashtoto vseki ima pravo na izbor i ne sum tazi koiqto moje da kaje nqa nqkoi neshto ... zna4i ako nqkoi ne slusha taka nare4enata '' moderna m :-P uzika - hause i metal(zashtoto v momenta tova e moderno) '' zna4i toi e 4algar i zapochvate s tupite komentari mi izvinete mn ama ne na seki mu se slusha nqkvi metul ili hause metul pesni :? prestanete ve4e tupo e !!!

p.s i v kraina smetka taka nare4enite po4itateli na popfolk muzika sa pove4e ot tezi hausemaniaci koito sa za momenta na tazi trupka (ima nqkoi naistina po4itateli na takava muzika)
Метъла не е ''някво дране''.
Има смислени текстове и добре мелодия.Чуй нещо добро и тогава пиши
Не се заяждам ;)

vij sq ... moje i da za smisleni tekstovete no za mene e drane.. prosto nishto ne razbiram i est tova e moe mn az ne kazvam 4e vseki tr da slusha chalga no pone da ne se pravqt pove4eto na nqkvi mraze6ti 4algata shtoto e super tupo kakto napisah v mnenieto mi po gore i na men ne mi haresva metula ili hausa ama vse pak ne sum yrugnala da pisha temi za nqkoi stilove nali ?i znam 4e ne se zaqjdash :)
Въпрос на вкус.
Аз не съм казвала,че я мразя,просто я намирам за безмислена това е пак въпрос на вкус ;)

LINKNOT
06-13-2008, 14:26
Абе кво се занимавате? Все едно на нас да ни кажат "Ей,ти,как не те е срам да слушаш такава музика?! Тя е за тъпи хора без вкус! Не я слушай повече! Слушай това и това! :evil: " И ние веднага ще ги послушаме без да се възпротивим. Да,ама друг път... :D Остайте ги да слушат квот си искат. То тай насила хубост не става.

:?

Nefarian
06-13-2008, 14:34
gre6kaaaaaaa! ot 4algar4eta vsi4ki otidoha kam hous manqci :D
да уе през 1 месец си сменят вкуса... неска кондйо, утре ония еврейн офър нисим баси

WaterLilly
06-13-2008, 16:15
То вече не е чаааааааак толкова модерно, някои хора почнаха да мислят нормално и не слушат тия боклуци. Но пак е гадно, че я пускат чалгарията по кафета, таксита, тролеи и къде ли не! :x

Puky
06-13-2008, 17:08
gre6kaaaaaaa! ot 4algar4eta vsi4ki otidoha kam hous manqci :D
Не отидоха към метали :-D .. Мене ми е чудно какъв е проблема да слушаш такава музика .. (поне пеят на български ) . Аз например никога не съм дискраминирала хората , заради стила им.. :? :?

Bcu4ko_ko3
06-13-2008, 17:22
Не е въпросът в това да се толерират стиловете, а влиянието, което оказва тази култура...Всяко 10 годишно момиченце вече мечтае за разголени сутиени и батковци с пари...Всяко момче си мисли, че е най-добре да си гъзар с цайси пари за кучки...А музиката не е ли за тва да дава някаква поука, да оставя нещо смислено в главата ти...Музиката май се слуша не само с ушите, ами и с мозъка 8)

SpAcE_LaDy
06-13-2008, 17:54
Не е въпросът в това да се толерират стиловете, а влиянието, което оказва тази култура...Всяко 10 годишно момиченце вече мечтае за разголени сутиени и батковци с пари...Всяко момче си мисли, че е най-добре да си гъзар с цайси пари за кучки...А музиката не е ли за тва да дава някаква поука, да оставя нещо смислено в главата ти...Музиката май се слуша не само с ушите, ами и с мозъка 8)

A! Именно!
Дори и билзки мои хора, които попринцип не са заклети бчалгари, но слушат така от време на време чалга.. започнаха да се променят.. за мое огромно съжаление.. едно момиче казва примерно за някое скъпо заведение "за да отидем там трябва да си хванем някой чичко с пари.."
за жалост това го казва един от най-близките ми хора и ми е мн мъчно, тъй като лично аз никога не съм си харесвала момчетата по парите.. и ми е мн жал за толкова "материализираното" чалга население..

Nefarian
06-13-2008, 18:05
Аз слушам метъл, откакто се помня, а от скоро и хардкор... и това въобще не е модерно, сега се слуша шибания хаус, в който 1 минута се повтаря 1 и също, после се сменя за малко и пак се повтаря... ебаси айляка да си ДЖ ....

kofa_s_voda
06-13-2008, 18:06
А сега за тъпата чалгарска мода - ПЪРВО - какво нормално има в това едно момче да носи розови впити блузки,да си оправя всеки ден косата по минимум 20 мин. и най-вече да се прави на тъпа кифла???ВТОРО - какво смислено и различно намирате в текстовете
Специално се разрових :grin:

лелеее яко кефиш ме кефиш ме кефиш ме /щи звънна/.
Припев:
Гаси тока,
гаси че си лягам
бързо гаси няма да избягам
гаси тока после върти ключа и ще видиш кво ще ти се случи.
Гаси тока, гаси че си лягам
аре гаси няма да избягам.
гаси тока после върти ключа
и ще видиш к`во ще ти се случи.

ТРЕТО - какво намирате в дискотеките освен бюро за връзки???
ЧЕТВЪРТО - за какво слушате чалга по дяволите??Съмнявам се да е заради неповторимата музика или текстове??Май и вие не знаете,а?!Една тъпа мода,стадо заблудени овце......ай контете се за Аморито :grin: :D :D :lol: :lol:
И да не си забравите шалчето за кючека,ей ей!!

Много мразя някой да робува на моди.Хубаво слушайте си чалга,кефете се,ама защо трябва да сте хиляди еднкви розови лигави чалгарчета,вложете малко фантазия поне бе :lol: :lol: :lol:
И какво?Ще си прекарате половината живот пред огледалото докато си оформите грима или косата?Всички чалгари,които познавам са адски ограничени - стигат до дискотеката и тва е,защото май няма къде другаде да си веете задниците,а??

Ай бягайте да си избирате новите златни пантофки или розовичка блузка.Гнусни сте....поне да имахте малко естетика ама не.....
Аман от фръцльовци,ще станете демоде .. :o :lol: :lol: :lol: :lol:

Nefarian
06-13-2008, 18:08
А сега за тъпата чалгарска мода - ПЪРВО - какво нормално има в това едно момче да носи розови впити блузки,да си оправя всеки ден косата по минимум 20 мин. и най-вече да се прави на тъпа кифла???ВТОРО - какво смислено и различно намирате в текстовете
Специално се разрових :grin:

лелеее яко кефиш ме кефиш ме кефиш ме /щи звънна/.
Припев:
Гаси тока,
гаси че си лягам
бързо гаси няма да избягам
гаси тока после върти ключа и ще видиш кво ще ти се случи.
Гаси тока, гаси че си лягам
аре гаси няма да избягам.
гаси тока после върти ключа
и ще видиш к`во ще ти се случи.

ТРЕТО - какво намирате в дискотеките освен бюро за връзки???
ЧЕТВЪРТО - за какво слушате чалга по дяволите??Съмнявам се да е заради неповторимата музика или текстове??Май и вие не знаете,а?!Една тъпа мода,стадо заблудени овце......ай контете се за Аморито :grin: :D :D :lol: :lol:
И да не си забравите шалчето за кючека,ей ей!!

Много мразя някой да робува на моди.Хубаво слушайте си чалга,кефете се,ама защо трябва да сте хиляди еднкви розови лигави чалгарчета,вложете малко фантазия поне бе :lol: :lol: :lol:
И какво?Ще си прекарате половината живот пред огледалото докато си оформите грима или косата?Всички чалгари,които познавам са адски ограничени - стигат до дискотеката и тва е,защото май няма къде другаде да си веете задниците,а??

Ай бягайте да си избирате новите златни пантофки или розовичка блузка.Гнусни сте....поне да имахте малко естетика ама не.....
Аман от фръцльовци,ще станете демоде .. :o :lol: :lol: :lol: :lol:
дууре го каза

Bcu4ko_ko3
06-13-2008, 18:11
А сега за тъпата чалгарска мода - ПЪРВО - какво нормално има в това едно момче да носи розови впити блузки,да си оправя всеки ден косата по минимум 20 мин. и най-вече да се прави на тъпа кифла???ВТОРО - какво смислено и различно намирате в текстовете
Специално се разрових :grin:

лелеее яко кефиш ме кефиш ме кефиш ме /щи звънна/.
Припев:
Гаси тока,
гаси че си лягам
бързо гаси няма да избягам
гаси тока после върти ключа и ще видиш кво ще ти се случи.
Гаси тока, гаси че си лягам
аре гаси няма да избягам.
гаси тока после върти ключа
и ще видиш к`во ще ти се случи.

ТРЕТО - какво намирате в дискотеките освен бюро за връзки???
ЧЕТВЪРТО - за какво слушате чалга по дяволите??Съмнявам се да е заради неповторимата музика или текстове??Май и вие не знаете,а?!Една тъпа мода,стадо заблудени овце......ай контете се за Аморито :grin: :D :D :lol: :lol:
И да не си забравите шалчето за кючека,ей ей!!

Много мразя някой да робува на моди.Хубаво слушайте си чалга,кефете се,ама защо трябва да сте хиляди еднкви розови лигави чалгарчета,вложете малко фантазия поне бе :lol: :lol: :lol:
И какво?Ще си прекарате половината живот пред огледалото докато си оформите грима или косата?Всички чалгари,които познавам са адски ограничени - стигат до дискотеката и тва е,защото май няма къде другаде да си веете задниците,а??

Ай бягайте да си избирате новите златни пантофки или розовичка блузка.Гнусни сте....поне да имахте малко естетика ама не.....
Аман от фръцльовци,ще станете демоде .. :o :lol: :lol: :lol: :lol:
Леле, ти ги направи на 2 стотинки бре. Съмнявам се някой след теб да пръдне мнение в защита на чалгаризацията. :D

hole
06-13-2008, 18:40
Доста широкоскроени хора виждам в тази тема. :)

Нали... :-D

LINKNOT
06-13-2008, 19:15
Хубаво слушайте си чалга,кефете се,ама защо трябва да сте хиляди еднкви розови лигави чалгарчета,вложете малко фантазия поне бе :lol: :lol: :lol:

Ай бягайте да си избирате новите златни пантофки или розовичка блузка.Гнусни сте....поне да имахте малко естетика ама не.....
Аман от фръцльовци,ще станете демоде .. :o :lol: :lol: :lol: :lol:

Какво му има на розовия цвят? Не мисля,че е чалгарски. И аз нося розово,ама не слушам чалга. Преди години не смеех да облека розово,защото целия град беше в такъв цвят,а аз не искам да съм като тях - безлична. Освен това нещо се бъркаш. Сега на мода са отвратителното искрящо жълто и жабешкото зелено. :smt095 :smt078

Lunatic-
06-13-2008, 22:41
"Музика, надигнала се от бездните на кръчметата сред алкохолни и тютюневи изпарения, и свила първото си гнезденце в самотните нощи на тираджиите. Постепенно еволюирала до по-излъскания продукт Поп-фолк, но запазила първичните си полови белези (виж картинката).

За сътворяването й се използва специален софтуер - "чалга генератор" , предоставен им от Кибертрон.

Чалга - турска дума за българска музика,
която е толкова сръбска, че направо е гръцка

Стълът: 100% кражба от гръцка, сръбска или арабска музика, незнайно поради какви причини набеждавана за български фолклор. Чиста проба космополитизъм. Предизвиква спонтанни движения на ханша и трудно контролирани желания за качване върху мебелировката (маси, столове, други чалга почитатели).
Лирика: Текстовете са лишени от всякакъв смисъл, въпреки че доста често в тях се срещат думи, като любов, мили/мила, обичам и т.н. Неразбираемо е как една толкова "любвеобвилна музика" подтиква най-върлия й фен Бай Киро Голямата парцуца всяка вечер да налага жена си (демек милото) или да прави скандали и побоища в реномираната квартална кръчма "ПРИ ЦОКО".
Изпълнителите: Полуголи жени (по-рядко мъже), обичащи да увиват на гласна буква (предимно на АaaААaaААaaАА) с доста неприятна извивка накрая (на границата на човешкия слух, предизвикваща напукване на очите). Говорният дефект е с предимство и е на почит (много е SEXY когато "з","ч", "с" и "ш" се произнасят по един и същ начин).

Визията на изпълнителите и техните видеоклипове прави очевидна загубата за евентуалната българска порно индустрия; разликата е там, че в последния случай озвучението би било по-добро. Клиповете се излъчват екслузивно по специализирани телевизионни канали. Макар и различни по собственост и програма, всичките те имат едно и също мото – „Канал <Х> - там където проститутките пеят!”

Съществуват серия от правноустановени норми за присъждане на титлата "Чалга Певица/Певец", като някои от най-известните са:


да има само едно име, за предпочитане от не повече от 2 срички (пример: РайНа, ПеПа, СашКа, МиЛа, РеНи). Поради очевидната интелектуална ангажираност на феновете с вечния въпрос "Кой съм аз и какво правя под масата", те трудно запаметяват по-дълги имена на своите любимци.

да бъде максимално лишен от интелект с цел доближаване до общата народна маса

да има вид/излъчване/поведение на порно-звезда или най-малкото да се стреми неуморно към придобиването на такъв.

представителките на женския пол с изкуствени гърди имат предимство на изпита

минимални познания по музика. Дори и само ако знаят една нота, кандидат фолк-дивите (фолк-диваците) са отстранявани от изпита с право за явяване на следващата година при доказан напредък в забравянето на ноти.
Кратък речник и разговорник:
Като всяко Ентелегентно културно явление чалгата спомага за навлизането на нови или за популяризирането на забравени стари диалектни думи и фрази в Българския език.

Аз не съм такова момиче/такава жена - Правя се на скромна, но за голячма сума сядам и лягам!
Аз съм жета от класа!
Ма аз не говоря с всеки (само го правя)
Изпапила съм ма! - Лапала съм...
Въй - Ох!
Опса! - Опа!
Опа! - Извинете!
Хелоу, миси! - Здравейте, госпожице!
Сорка майка! (прозводно на Sorry, Michael) - Съжалявам.
мутракеса - съставно от простакеса и мутреса.
мутреса - жена, която предпочита елитни (разбирай богати) мъже.
мутрафонка - същото като мутреса.
Dress Code:
Илиенци
Пазара в Димитровград
Дрехи с турски произход, носещи логото на международни консорциуми като GUCI, ARMANY
Никелово колие, на което с големи букви е гравирано SEX
Кожени якета, стил дребен селски тарикат от 1995
Дрехи в стил "звездата на ТИР парка до Дунав Мост"
Дрехи, изградени от втвърдил се грим и сенки
Ботушки с много остри върхове, окапани с мазнина от скара
Ланци - за целта могат да послужат всякакъв вид синджири от тоалетни казанчета или вериги от кучешки поводи.
И все пак: за представителките на този "музикален" жанр е препоръчително облеклото до бъде сведено дори и под необходимия минимум."
доста интересно
by "Всичко за лев"

b0Nb0n
06-13-2008, 23:02
"Музика, надигнала се от бездните на кръчметата сред алкохолни и тютюневи изпарения, и свила първото си гнезденце в самотните нощи на тираджиите. Постепенно еволюирала до по-излъскания продукт Поп-фолк, но запазила първичните си полови белези (виж картинката).

За сътворяването й се използва специален софтуер - "чалга генератор" , предоставен им от Кибертрон.

Чалга - турска дума за българска музика,
която е толкова сръбска, че направо е гръцка

Стълът: 100% кражба от гръцка, сръбска или арабска музика, незнайно поради какви причини набеждавана за български фолклор. Чиста проба космополитизъм. Предизвиква спонтанни движения на ханша и трудно контролирани желания за качване върху мебелировката (маси, столове, други чалга почитатели).
Лирика: Текстовете са лишени от всякакъв смисъл, въпреки че доста често в тях се срещат думи, като любов, мили/мила, обичам и т.н. Неразбираемо е как една толкова "любвеобвилна музика" подтиква най-върлия й фен Бай Киро Голямата парцуца всяка вечер да налага жена си (демек милото) или да прави скандали и побоища в реномираната квартална кръчма "ПРИ ЦОКО".
Изпълнителите: Полуголи жени (по-рядко мъже), обичащи да увиват на гласна буква (предимно на АaaААaaААaaАА) с доста неприятна извивка накрая (на границата на човешкия слух, предизвикваща напукване на очите). Говорният дефект е с предимство и е на почит (много е SEXY когато "з","ч", "с" и "ш" се произнасят по един и същ начин).

Визията на изпълнителите и техните видеоклипове прави очевидна загубата за евентуалната българска порно индустрия; разликата е там, че в последния случай озвучението би било по-добро. Клиповете се излъчват екслузивно по специализирани телевизионни канали. Макар и различни по собственост и програма, всичките те имат едно и също мото – „Канал <Х> - там където проститутките пеят!”

Съществуват серия от правноустановени норми за присъждане на титлата "Чалга Певица/Певец", като някои от най-известните са:


да има само едно име, за предпочитане от не повече от 2 срички (пример: РайНа, ПеПа, СашКа, МиЛа, РеНи). Поради очевидната интелектуална ангажираност на феновете с вечния въпрос "Кой съм аз и какво правя под масата", те трудно запаметяват по-дълги имена на своите любимци.

да бъде максимално лишен от интелект с цел доближаване до общата народна маса

да има вид/излъчване/поведение на порно-звезда или най-малкото да се стреми неуморно към придобиването на такъв.

представителките на женския пол с изкуствени гърди имат предимство на изпита

минимални познания по музика. Дори и само ако знаят една нота, кандидат фолк-дивите (фолк-диваците) са отстранявани от изпита с право за явяване на следващата година при доказан напредък в забравянето на ноти.
Кратък речник и разговорник:
Като всяко Ентелегентно културно явление чалгата спомага за навлизането на нови или за популяризирането на забравени стари диалектни думи и фрази в Българския език.

Аз не съм такова момиче/такава жена - Правя се на скромна, но за голячма сума сядам и лягам!
Аз съм жета от класа!
Ма аз не говоря с всеки (само го правя)
Изпапила съм ма! - Лапала съм...
Въй - Ох!
Опса! - Опа!
Опа! - Извинете!
Хелоу, миси! - Здравейте, госпожице!
Сорка майка! (прозводно на Sorry, Michael) - Съжалявам.
мутракеса - съставно от простакеса и мутреса.
мутреса - жена, която предпочита елитни (разбирай богати) мъже.
мутрафонка - същото като мутреса.
Dress Code:
Илиенци
Пазара в Димитровград
Дрехи с турски произход, носещи логото на международни консорциуми като GUCI, ARMANY
Никелово колие, на което с големи букви е гравирано SEX
Кожени якета, стил дребен селски тарикат от 1995
Дрехи в стил "звездата на ТИР парка до Дунав Мост"
Дрехи, изградени от втвърдил се грим и сенки
Ботушки с много остри върхове, окапани с мазнина от скара
Ланци - за целта могат да послужат всякакъв вид синджири от тоалетни казанчета или вериги от кучешки поводи.
И все пак: за представителките на този "музикален" жанр е препоръчително облеклото до бъде сведено дори и под необходимия минимум."
доста интересно
by "Всичко за лев"
eto zaradi tova slu6am 4alga koito ne e razbral kakva qka muzika e tva da 4ete obi4am 4algata aide hop trop

vra4ka
06-13-2008, 23:46
Чалгата е отражение на проблемите в блгарското общество.
Ние сме а пътя и търсим себе си. Чалга индустрията се развива с бясна скорост, печелят се и се влагат много пари.
Поради дълго подтискните първични срани на българина, от 18 години те се популяризират със страшна сила.
Но с времето всичко започва да придобива вид.
Балканското ни е в крбта, няма накъде да бягаме. Всички балканки страни страдат от този "проблем"

А вместо да обвинявате момичетата, които си търсят чичковци потърсете пиичината. Не всички имат добре печелещи родители, не всички имат възможности. Единствената даденост, за някои се явява външния вид. За съжаление много от тях биват използвани безкрупулно! Не търсете вината в тях, а си помислете в какъв свят живеем, за да се стига до там!

И накрая- нека на всеки, който му се слуша поп- фолк и чалга да си слуша! Но моля не се изциганжосвайте съвсем!

Mooo6no
06-14-2008, 08:06
А сега за тъпата чалгарска мода - ПЪРВО - какво нормално има в това едно момче да носи розови впити блузки,да си оправя всеки ден косата по минимум 20 мин. и най-вече да се прави на тъпа кифла???ВТОРО - какво смислено и различно намирате в текстовете
Специално се разрових :grin:

лелеее яко кефиш ме кефиш ме кефиш ме /щи звънна/.
Припев:
Гаси тока,
гаси че си лягам
бързо гаси няма да избягам
гаси тока после върти ключа и ще видиш кво ще ти се случи.
Гаси тока, гаси че си лягам
аре гаси няма да избягам.
гаси тока после върти ключа
и ще видиш к`во ще ти се случи.

ТРЕТО - какво намирате в дискотеките освен бюро за връзки???
ЧЕТВЪРТО - за какво слушате чалга по дяволите??Съмнявам се да е заради неповторимата музика или текстове??Май и вие не знаете,а?!Една тъпа мода,стадо заблудени овце......ай контете се за Аморито :grin: :D :D :lol: :lol:
И да не си забравите шалчето за кючека,ей ей!!

Много мразя някой да робува на моди.Хубаво слушайте си чалга,кефете се,ама защо трябва да сте хиляди еднкви розови лигави чалгарчета,вложете малко фантазия поне бе :lol: :lol: :lol:
И какво?Ще си прекарате половината живот пред огледалото докато си оформите грима или косата?Всички чалгари,които познавам са адски ограничени - стигат до дискотеката и тва е,защото май няма къде другаде да си веете задниците,а??

Ай бягайте да си избирате новите златни пантофки или розовичка блузка.Гнусни сте....поне да имахте малко естетика ама не.....
Аман от фръцльовци,ще станете демоде .. :o :lol: :lol: :lol: :lol:
Мнението ти е комплексарско.

Lunatic-
06-14-2008, 08:46
три кила баааанани
мене ми се яде мале, мале 8-)
на тая песен съм се напивал брутално
признавам си :D
ех какви хубави времена бяха :)

PeopleAlwaysLeave
06-14-2008, 08:59
А сега за тъпата чалгарска мода - ПЪРВО - какво нормално има в това едно момче да носи розови впити блузки,да си оправя всеки ден косата по минимум 20 мин. и най-вече да се прави на тъпа кифла???ВТОРО - какво смислено и различно намирате в текстовете
Специално се разрових :grin:

лелеее яко кефиш ме кефиш ме кефиш ме /щи звънна/.
Припев:
Гаси тока,
гаси че си лягам
бързо гаси няма да избягам
гаси тока после върти ключа и ще видиш кво ще ти се случи.
Гаси тока, гаси че си лягам
аре гаси няма да избягам.
гаси тока после върти ключа
и ще видиш к`во ще ти се случи.

ТРЕТО - какво намирате в дискотеките освен бюро за връзки???
ЧЕТВЪРТО - за какво слушате чалга по дяволите??Съмнявам се да е заради неповторимата музика или текстове??Май и вие не знаете,а?!Една тъпа мода,стадо заблудени овце......ай контете се за Аморито :grin: :D :D :lol: :lol:
И да не си забравите шалчето за кючека,ей ей!!

Много мразя някой да робува на моди.Хубаво слушайте си чалга,кефете се,ама защо трябва да сте хиляди еднкви розови лигави чалгарчета,вложете малко фантазия поне бе :lol: :lol: :lol:
И какво?Ще си прекарате половината живот пред огледалото докато си оформите грима или косата?Всички чалгари,които познавам са адски ограничени - стигат до дискотеката и тва е,защото май няма къде другаде да си веете задниците,а??

Ай бягайте да си избирате новите златни пантофки или розовичка блузка.Гнусни сте....поне да имахте малко естетика ама не.....
Аман от фръцльовци,ще станете демоде .. :o :lol: :lol: :lol: :lol:

Когато не сте наясно с едно нещо що говорите ?

Първо- за твое сведение и за сведение на всички, които оприличават розовия цвят с чалгата - МОДАТА ЕДНА ЧАСТ ОТ МОМЧЕТАТА ДА НОСЯТ РОЗОВИ БЛУЗКИ НЕ ПРОИЛИЗА ОТ ЧАЛГАТА !!! :-x

Второ - оправяли си косата по 20 минути... вас кво ви е*е кой по колко време си оправя косата? Да и това, че си оправят косата по 20 минути също "идва" от чалгате да знаете...

Трето - простошките текстове... има песни, които наистина са адски простошки, но има и такива, които са доста добри. На Преслава примерно аз не знам песен с просташки тескст.

Четвърто - аз не отивам на дискотека, за да търся нещо или някой - аз отивам да се забавлявам.

Пето - Защо слушам чалга? Еми просто така искам. Тва си е лично мое решение кво ше слушам и кво не, и изобщо не ми пука, че на някой не му изнася...

Lunatic-
06-14-2008, 09:28
"НАДУТА ФУКЛИЧКА"
не съм виждал по жалък и курвенски ник :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PeopleAlwaysLeave
06-14-2008, 09:36
Слабо ме грее твоето мнение 8)

Lunatic-
06-14-2008, 09:40
да не си от sad-gaming ?
изрод скапан :D

DjBaloon
06-14-2008, 09:50
До вчера форума бе пълен с теми как чалгата е демоде,тази сутрин тя е модерна и затова я слушат? :-o

Аз мисля че имаме доста общо с гръците,сърбите и т.н.т (без турците)
И това че ритмите които те харесват и тези които ние харесваме са еднакви (дали копирани.. или просто еднакви) е съвсем нормално...

Опитите да се изкара че чалгата е виновна за всичко и всеки слушащ тази музика е ограничен.. никога не са упявали да бъдат аргументирани

Смешни са вече изказванята:"какво ще правим всички слушат чалга"

Дали си в България и слушаш чалга или си в америка и слушаш Avril,Byonce,Shakira и тамошните лиготии,които са доста по-зле от нашата музика,каква е ралзиката?

PeopleAlwaysLeave
06-14-2008, 10:06
да не си от sad-gaming ?
изрод скапан :D

Ше се въздържа от коментар 8)

mhmhmhmhm
06-14-2008, 10:27
забрайли сте до оня ден как сте друсали кючеци?!
ама сега е на мода да си анти сичко и най вече против чалгата

Bcu4ko_ko3
06-14-2008, 10:36
Хаххаха, не говоря за простотията в чалга текстовете, а за това, че те са плод на едно плоско, елементарно и потънало до гуша в пошлия реализъм съзнание.
В текстовете на чалгата става дума или за елитарно изчукване, или за заплахи женски с отмъщение и накърнена гордост, или за някой кво е гъзе и евтини дискотечни свалки...Любовни текстове, но в любовна кухост и прозрачност. Музиката е всяква, но не и българска, с което заличаваме бавно и сигурно националното си съзнание. Аудиторията сякаш е правена на калъп и всички са кат в казармата-излизат еднакво тъпи. Презентацията на песента-задължително на плейбек, по което може да се съди за уважението към публиката...Презентиращата я-25 годишна елитна проститутка с 5 кила силикон и 1 кило грим, без капка пипе в главата.
И какви хубави поуки можем да си извадим от тази цялостна елементарност и низост в културата?!

Има и добри чалга песни, но се броят на пръстите на едната ми ръка.

И последно-който ми намери поне един по-добър чалга текст от този тук на любовна тематика, лично ще се отметна от думите си горе:

Диана Експрес-"Блус за двама"

"Танцувам блус, любовен блус.
За двама блус - последен грях.
Ти си вечната жена - въздух и вода,
моя душа.

С ангелско лице, с ангелска усмивка,
като в стар измислен филм сега
ти склони глава на мойто рамо.
Не говори.
Танцувам сам, макар и с теб.

Танцувам блус, прощален блус.
За двама блус - любов и всичко.
Ти си моята лъжа, мъгла и дъжд,
моят въпрос.

Огън ще остане и ще ни гори.
Като за последен път те моля -
ти склони глава на мойто рамо.
Не говори.
Танцувам сам, макар и с теб.

Танцувам сам.

Танцувам сам.

Танцувам сам.

Сам."

Bcu4ko_ko3
06-14-2008, 11:02
^ единствено показваш ограниченост и непознаване на материята, която оплюваш.
За теб чалгата се изчерпва с 20-те лигави проститутки, пускани по Планета ТВ и базирайки се на това, имаш смелостта да вадиш генерални умозаключения относно чалгата.

Но каквот във всяка една музика, така и в чалгата си има ъндърграунд изпълнители, които не залагат на визия, реклама и модерно звучене със сълзливи текстове, а изследват дълбоката и изстрадала балканска душа с
насочени в битова насока песни.
;)
Ако говориш за "Камъните падат", съм съгласен, но кой ги слуша в днешно време 8)

DisciplineAndOrder
06-14-2008, 12:40
чалга слушам. ама не поп фолк,ами ЧАЛГА.


да си оправя всеки ден косата по минимум 20 мин.

е тва беше голяма простотия.

LiveFlower
06-14-2008, 13:51
oooooof are stiga,znaeme se "az mrazq 4algata"mrazi6,ama pulni6 stadionite nali? :? az su6to ne q haresvam ,oba4e ne sum sednala da puskam temi protiv 4algata i da obijdam horata koito q haresvat,nali.Su6to taka ne sym privurjeni4ka i na metula i na hausa,oba4e nikoi ne rugaq 4e e metalist.Taka 4e ne se pravete na nqkvi kvito ne ste 6toto e adski sme6no be horaaa.Ne vzimam nikoq strana .

LiveFlower
06-14-2008, 13:55
A i sum golqma fenka na srubskoto

kofa_s_voda
06-14-2008, 14:14
Някога замисляли ли сте се,че музиката не е само за слушане и кефене??

LINKNOT
06-14-2008, 14:32
Някога замисляли ли сте се,че музиката не е само за слушане и кефене??

Естествено. Аз винаги се интересувам от това за какво се пее в една песен. Не мога просто да й се кефя и да избухвам без да си имам представа за какво става дума даже. И по принцип предпочитам музика с чувствен текст,който да отговаря на вътрешните ми преживявания. Може би затова някои хора избират чалгата,знам ли. Може да намират смисъл в песните. Кво ви е зор? :)

AutumnTears
06-14-2008, 15:20
letvata letvata koi 6te ska4a letvata? :D
tazi letva e visoka moje da ne stane skoka
mnogo tqsna e polata i 6te ska4am s dvata kraka
:lol: :lol: :lol:
moje bi zatova e tolkova moderna

PeopleAlwaysLeave
06-14-2008, 15:25
http://vbox7.com/play:23fb3593

Специален поздрав за всички мразещи чалгата с новия летен хит 8) 8) 8) :-P

AutumnTears
06-14-2008, 15:44
http://vbox7.com/play:23fb3593

Специален поздрав за всички мразещи чалгата с новия летен хит 8) 8) 8) :-P
mira-letvata e noviq leten hit :x :x :x :x

PeopleAlwaysLeave
06-14-2008, 16:15
Мира - Летвата беше хит отдавна 8)

zloto
06-14-2008, 17:10
http://vbox7.com/play:23fb3593

Специален поздрав за всички мразещи чалгата с новия летен хит 8) 8) 8) :-P
mira-letvata e noviq leten hit :x :x :x :x
изостанала си с хитовата музика, ей :-D http://zazz.bg/play:95c66ae2
а по темата - това явление, наречено чалга може само да ме разсмее с някой текст на песен, нищо повече... през повечето време я игнорирам със слушалки в ушите 8)

DjBaloon
06-14-2008, 18:12
ЖЕСТОКОООО
http://vbox7.com/play:e1188570

mhmhmhmhm
06-14-2008, 18:44
Някога замисляли ли сте се,че музиката не е само за слушане и кефене??
разни хора,разни идеали
не можеш да наложиш на никой какво да харесва

kofa_s_voda
06-14-2008, 20:33
Някога замисляли ли сте се,че музиката не е само за слушане и кефене??
разни хора,разни идеали
не можеш да наложиш на никой какво да харесва

Нищо не налагам.Питам

mhmhmhmhm
06-14-2008, 20:36
обясни ми музиката за какво друго е

vra4ka
06-14-2008, 21:04
ХАхаа няма ли поне едно нещо на тоя свят, което да е само за слушане и кефене :D

Еййй недейте се земате толкова на сериозно! Един път се живее, който както иска така да се забавлява!

kofa_s_voda
06-15-2008, 08:22
С музиката може да се живее,човече.Тя не е само за възприемане чрез ушите.Тя се преживява,слуша се със сърцето.

Може да ти звучи тъп или банален поста ми,не знам,само че за да слушаш истински една песен трябва да се слееш с нея.

Glam
06-15-2008, 12:48
Ууу вече само гадния поп-фолк се слуша навсякъде.
Трябва отново да върнем славните години на ПОП-МЕТЪЛА. Навсякъде по ТВ, Радио, заведения, дискотеки ще се върти МЕТЪЛ и 98% от населението ще слуша МЕТЪЛ. КЕФ :grin:

Nefarian
06-15-2008, 13:09
И хаусепите ще умрат :?

mhmhmhmhm
06-15-2008, 14:01
С музиката може да се живее,човече.Тя не е само за възприемане чрез ушите.Тя се преживява,слуша се със сърцето.

Може да ти звучи тъп или банален поста ми,не знам,само че за да слушаш истински една песен трябва да се слееш с нея.
и кое е невъзможното ''да се слееш с някоя чалга песен''
ако ти си се ''сливаш'' хаххаа с твойта музика,друг пък с неговата си и така
всеки си преживява това,което му харесва

shmurkam
06-15-2008, 14:59
ЖЕСТОКОООО
http://vbox7.com/play:e1188570
Това някаква гавра ли е? :lol:
Омфг,аз също съм "хлапе" и бих казала само ЧАЛГАРИТЕ ДА МРАТ.
Обичааам,ню-метъл(абе не разбирам как се пише с ъ или с а,шото може да се провери с метали и метли... 8-) ),поп,рок и съвсем мъничко хаус-тука само една две песнички-буколина май се казваше и една на самим са хубавки другото съкс. Ама наистина ако страда човек от депресия и е тъжен-може да послуша малко чалга и му става весело от текста. :lol: Аз без музика не мога да живея,а чалгата не е музика-това балканско сборище от цигани и простаци(е,хубо де и от пластични хирурзи).

shmurkam
06-15-2008, 15:02
Кефи ме една банда Порселейн енд дъ трампс ама нз какъв стил музика са...абе някой беше казал,че Simple Plan u Green Day са емо кор,тфа вярно ли е бе? Щот аз не се кефя на имотата пък тия банди са едни хубави,къдрави... :shock:

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-15-2008, 15:13
чалга слушах до .. края на 6 клас г/д ... после осзнах че текстоветена песните са едни и същи а мелодиите са крадени... няма смисъл тази музика.. и чесно казано радвам се че съм я слушала и да разбера че не е стоиностна отколкото да не съм я слушала и да нямам хубаво мнение за нея.. нормално е да я слушат малки са а малките винаги експериментират .. нека слушат аз лично не мисля че биха я слушали още дъълго тази музика ;)

mhmhmhmhm
06-15-2008, 15:15
Омфг,аз също съм "хлапе" и бих казала само ЧАЛГАРИТЕ ДА МРАТ.
много сте ми смешни е такива :razz: :razz: :razz: :razz:

kofa_s_voda
06-15-2008, 17:24
С музиката може да се живее,човече.Тя не е само за възприемане чрез ушите.Тя се преживява,слуша се със сърцето.

Може да ти звучи тъп или банален поста ми,не знам,само че за да слушаш истински една песен трябва да се слееш с нея.
и кое е невъзможното ''да се слееш с някоя чалга песен''
ако ти си се ''сливаш'' хаххаа с твойта музика,друг пък с неговата си и така
всеки си преживява това,което му харесва

Попита за какво е музиката,обясних ти.

Няма как да ме излъжеш да слушам толкова еднообразен стил,който се върти почти изцяло около една и съща тематика,и чийто текстове на песните са в масовата си част просташки.

Я вземи се замисли колко от чалга изпълнителите днес ще бъдат помнени след 50 години

mhmhmhmhm
06-15-2008, 18:25
има ли значение?
важното е да ти е яко на момента,на кой му пука като слуша някоя песен дали ще се помни след 50 години?
и аз не слушам ткава музика,ама нищо против нея нямам

Deliverance
06-15-2008, 18:45
ggr

Blo0dyBitch
06-15-2008, 19:11
пука ми кво слушат другите,само да не комерсиализират стойностната музика...
всеки си има собствен вкус-аз не си падам по чалга,други пък се възмущават на жицата...пука ми
познавам некви мн печени и стойностни хорица,които слушат пумия и ненавиждат моята музика и все-пак сме си в много добри отношения...

стига сте гледали хората-какво ви засяга другия ,като не ви пречи...
аз лично имам само една претенция-всеки да си слуша и прави каквото си иска-само да не ми налага своето мнение и начин на живот

hgfh
06-16-2008, 17:12
А сега за тъпата чалгарска мода - ПЪРВО - какво нормално има в това едно момче да носи розови впити блузки,да си оправя всеки ден косата по минимум 20 мин. и най-вече да се прави на тъпа кифла???ВТОРО - какво смислено и различно намирате в текстовете
Специално се разрових :grin:

лелеее яко кефиш ме кефиш ме кефиш ме /щи звънна/.
Припев:
Гаси тока,
гаси че си лягам
бързо гаси няма да избягам
гаси тока после върти ключа и ще видиш кво ще ти се случи.
Гаси тока, гаси че си лягам
аре гаси няма да избягам.
гаси тока после върти ключа
и ще видиш к`во ще ти се случи.

ТРЕТО - какво намирате в дискотеките освен бюро за връзки???
ЧЕТВЪРТО - за какво слушате чалга по дяволите??Съмнявам се да е заради неповторимата музика или текстове??Май и вие не знаете,а?!Една тъпа мода,стадо заблудени овце......ай контете се за Аморито :grin: :D :D :lol: :lol:
И да не си забравите шалчето за кючека,ей ей!!

Много мразя някой да робува на моди.Хубаво слушайте си чалга,кефете се,ама защо трябва да сте хиляди еднкви розови лигави чалгарчета,вложете малко фантазия поне бе :lol: :lol: :lol:
И какво?Ще си прекарате половината живот пред огледалото докато си оформите грима или косата?Всички чалгари,които познавам са адски ограничени - стигат до дискотеката и тва е,защото май няма къде другаде да си веете задниците,а??

Ай бягайте да си избирате новите златни пантофки или розовичка блузка.Гнусни сте....поне да имахте малко естетика ама не.....
Аман от фръцльовци,ще станете демоде .. :o :lol: :lol: :lol: :lol:

e dobre de taq pesen ne e osobeno smislena :lol: no shte pokaja 4e ima nqkoi smislena pesni

hgfh
06-16-2008, 17:42
nqkoi beshe napisal 4e sled mnenieto na kofa_s_voda nikoi nqma da smee da zashtiti 4algata ee imate greshka :) nemoga da nakaram nikoi da slusha 4alga est tova si e do vkus no tupo e da q obijdate i za men metula nqma hubavi tekstove i e nqkvo drane i se nadqvam nqkoi da mi pokaje teksta na nqkoq metyl pesen no ne sum ppravila temi za neq v taq tema tova go povtarqm za 3 put :lol: no nqma zna4enie vseki da si slusha kvoto si poiska i da si gleda rabotata a az sega shte vi postna nqkoi 4alga pesen koiqto spored me (li4no mnenie) ima smisul za nqkoi vlubeni devoiki
Andrea- bez teb :)


Ти спомняш ли си колко беше влюбен в мен?
Днес ти със мен си толкова студен!

Припев:
Бавно замръзвам без любовта ти,
бяла пустиня е душата!
Силно замръзвам,
но и в съня ми чувам и досега гласа ти.
Страшно замръзвам, нищо не чувствам!
Няма ли да ме стоплиш с устни?
Адски ми трябваш само за мен,
вярвай ми ще умра без теб!

Ти спомняш ли си как звездите грееха?
Днес те със мене се разплакаха!

Припев:
Бавно замръзвам без любовта ти,
бяла пустиня е душата!
Силно замръзвам,
но и в съня ми чувам и досега гласа ти.
Страшно замръзвам, нищо не чувствам!
Няма ли да ме стоплиш с устни?
Адски ми трябваш само за мен,
вярвай ми ще убра без теб!

WaterLilly
06-16-2008, 17:50
Да бе, страхотен текст, само дето е същия като 99% от другите чалга песни!!!

PeopleAlwaysLeave
06-16-2008, 19:26
Преслава


Лъжа е


Ако поискаш бягай ти,
не си мисли, че ме боли.
Какво очакваш-да заплача ли?
Така говоря ти сега,
но само думи са това,
за да запазя гордостта си.

Припев:
Лъжа е, не чуваш ли, спри се...
лъжа е, почакай върни се..
лъжа е, сърцето ми стене лъжа е,
че мога без тебе лъжа е...
Лъжа е, не чуваш ли, спри се...
лъжа е, почакай върни се..
лъжа е, сърцето ми стене лъжа е,
че мога без тебе лъжа е...


От теб сега съм по-добре,
светът е пълен със мъже.
Нима се мислиш за единствен ти?
Така говоря ти сега,
но само думи са това,
за да събудя ревността ти...

Припев:
Лъжа е, не чуваш ли, спри се...
лъжа е, почакай върни се..
лъжа е, сърцето ми стене лъжа е,
че мога без тебе лъжа е...
Лъжа е, не чуваш ли, спри се...
лъжа е, почакай върни се..
лъжа е, сърцето ми стене лъжа е,
че мога без тебе лъжа е...

Примерно ?

Blo0dyBitch
06-19-2008, 19:03
nqkoi beshe napisal 4e sled mnenieto na kofa_s_voda nikoi nqma da smee da zashtiti 4algata ee imate greshka :) nemoga da nakaram nikoi da slusha 4alga est tova si e do vkus no tupo e da q obijdate i za men metula nqma hubavi tekstove i e nqkvo drane i se nadqvam nqkoi da mi pokaje teksta na nqkoq metyl pesen no ne sum ppravila temi za neq v taq tema tova go povtarqm za 3 put :lol: no nqma zna4enie vseki da si slusha kvoto si poiska i da si gleda rabotata a az sega shte vi postna nqkoi 4alga pesen koiqto spored me (li4no mnenie) ima smisul za nqkoi vlubeni devoiki
Andrea- bez teb :)


Ти спомняш ли си колко беше влюбен в мен?
Днес ти със мен си толкова студен!

Припев:
Бавно замръзвам без любовта ти,
бяла пустиня е душата!
Силно замръзвам,
но и в съня ми чувам и досега гласа ти.
Страшно замръзвам, нищо не чувствам!
Няма ли да ме стоплиш с устни?
Адски ми трябваш само за мен,
вярвай ми ще умра без теб!

Ти спомняш ли си как звездите грееха?
Днес те със мене се разплакаха!

Припев:
Бавно замръзвам без любовта ти,
бяла пустиня е душата!
Силно замръзвам,
но и в съня ми чувам и досега гласа ти.
Страшно замръзвам, нищо не чувствам!
Няма ли да ме стоплиш с устни?
Адски ми трябваш само за мен,
вярвай ми ще убра без теб!

само недей забърква метъла!!!
и земи виж некой текст от тоя стил и тогава ми хвали вашите ,дето са толкова еднакви,че просто няма накъде...
спрете да ги сравнявате ...м/у метъла и чалгата няма НИЩО общо,че да ги съпоставяте

mon4eto
06-20-2008, 16:15
Taq muzika za men stava za piene i za tva q obi4am :grin: Kupon bez 4alga ne e kupon prosto :D

lifelesscorpse
06-21-2008, 15:39
:lol: :lol: :lol: нямам думи :D няма да отговарям на коментарите от слушателите на "великата музика чалгата",защото мн ще се изнервя.как може да сте толкова кухи лейки :? това,че не разбирате метал,пънк,готик,емо,хиохоп ,рап и останалите стилове,не значи,че трябва да казвате за тях такива обиди :? :? а и да ви кажа само,чалга "певиците" взимат текстове от гръцки,румънски и други изпълнители,превеждат ги надве-натри(и то много неточно) и почват да си отварят устите на плейбека :? кво стойносно има в това?вие знаете ли как звучат някои от оригиналите на тези песни?май не. :-D ако знаехте нямаше да слушате тези глупости :-D абе айде слушайте си "музиката" и се кефете.може би някой ден ще се съвземете и ще се промените,но едва ли.то от лук не можеш да направиш ябълки :-D
п.п. аз си слушам метъл,пънк и готик от малка и знам,че вашите коментари не значат нищо.тва,че не разбирате от музика си е лично ваша работа.аз примерно може да не слушам хипхоп,хаус и кво ли още не ,но поне знам кой стил какъв е.

mhmhmhmhm
06-21-2008, 18:42
^лелее голЕма разбирачка от музика

fall_out_girl
06-21-2008, 20:28
Аз по принцип не си падам по чалгата,но моето лично мнение е,че когато си седя на компютъра или просто си правя нещо ми харесва да слушам Rock,метъл и примерно някакъж Хип-Хоп,но замислете се как ще се чувствате в някаква кръчма и да ви пуснат метъл....Е чалгата само за тва става...

lsd43
06-21-2008, 20:50
Аз по принцип не си падам по чалгата,но моето лично мнение е,че когато си седя на компютъра или просто си правя нещо ми харесва да слушам Rock,метъл и примерно някакъж Хип-Хоп,но замислете се как ще се чувствате в някаква кръчма и да ви пуснат метъл....Е чалгата само за тва става...

Ми честно казано повече ще се кефя ако пуснат "Pantera",а не някаква чалгия с тъп текст и ритъм на който само умрял кон може да се кефи.

mhmhmhmhm
06-21-2008, 20:52
аве айде стига с тия маси и с тия кръчми
ако си те кефи няква музика навсякъде ще си те кефи (:
другото са оправдания

lsd43
06-21-2008, 20:56
аве айде стига с тия маси и с тия кръчми
ако си те кефи няква музика навсякъде ще си те кефи (:
другото са оправдания

Така е мен примерно където и да ми пуснат метъл ще се кефя,но където и да ми пуснат чалга определено не ми е особено комфортно.За това и не ходя в заведения където пускат чалгии.

fall_out_girl
06-22-2008, 07:58
Със сигурност не харесвам чалгата,но когато всичките ти приятели слушат това понякога се принуждаваш...

alehole
06-22-2008, 07:59
gre6kaaaaaaa! ot 4algar4eta vsi4ki otidoha kam hous manqci :D
Аз пък все си мисля, че използват хауса за прикритие на чалгливата си природа :-D
:D Така е .. циганизация :lol: аа чалгаризация де :lol:

sladur4e_yo
06-22-2008, 08:35
Абе кво ви пука кой какво слуша.Като ги захапете тия дето слушат чалга и няма край.Не мога да ви разбера.И на мене не ми се струват много състоятелни текстовете на песните в стил Метъл,Рок,но не пускам само тъпи теми. :-x :-x :-x :-x :-x

sladur4e_yo
06-22-2008, 08:39
abe hora kakuv vi e problema?? kakvo tollkova imate protiv 4algata? :? ama ako stane na vupros za haus ili metul duma nikoi nqma da obeli da kaje neshto protiv tezi stilove nali? mi i na men mi zvu4i tupo metula tam nqkvo drane ama nishto ne kazvam zashtoto vseki ima pravo na izbor i ne sum tazi koiqto moje da kaje nqa nqkoi neshto ... zna4i ako nqkoi ne slusha taka nare4enata '' moderna m :-P uzika - hause i metal(zashtoto v momenta tova e moderno) '' zna4i toi e 4algar i zapochvate s tupite komentari mi izvinete mn ama ne na seki mu se slusha nqkvi metul ili hause metul pesni :? prestanete ve4e tupo e !!!

p.s i v kraina smetka taka nare4enite po4itateli na popfolk muzika sa pove4e ot tezi hausemaniaci koito sa za momenta na tazi trupka (ima nqkoi naistina po4itateli na takava muzika)
:smt003 е някой да има но моето мнение

~TeEnAgE_GiRl~
06-22-2008, 08:56
Аз по принцип не си падам по чалгата,но моето лично мнение е,че когато си седя на компютъра или просто си правя нещо ми харесва да слушам Rock,метъл и примерно някакъж Хип-Хоп,но замислете се как ще се чувствате в някаква кръчма и да ви пуснат метъл....Е чалгата само за тва става...

Ми честно казано повече ще се кефя ако пуснат "Pantera",а не някаква чалгия с тъп текст и ритъм на който само умрял кон може да се кефи.
+1 :wink:

s1NNer
06-22-2008, 09:03
abe hora kakuv vi e problema?? kakvo tollkova imate protiv 4algata? :? ama ako stane na vupros za haus ili metul duma nikoi nqma da obeli da kaje neshto protiv tezi stilove nali? mi i na men mi zvu4i tupo metula tam nqkvo drane ama nishto ne kazvam zashtoto vseki ima pravo na izbor i ne sum tazi koiqto moje da kaje nqa nqkoi neshto ...

Всички чалгари са изключително прости!!! Всички си мислят ,че метъла е само дране и викане ... Въобше не сте си направили труда да чуете и да разберете ,че не е саво това! Относно чалгата - там всички песни са еднакви "Колко те обичаааааам" "Ти ме остави и отиде с друатааааааа" "Мразя тееееее и те обичаааааааам" и тн. и тн.

Айде чуй ги тея и кажи кое му е дрането:

http://clip4e.com/play_guns_n_roses_don_t_cry_2.htm
http://www.vbox7.com/play:5134a75d
http://www.vbox7.com/play:2853e412
http://www.vbox7.com/play:b8c3e108
http://www.vbox7.com/play:4e6b73c2

hgfh
06-22-2008, 17:49
[quote="lifelesscorpse"]:lol: :lol: :lol: нямам думи :D няма да отговарям на коментарите от слушателите на "великата музика чалгата",защото мн ще се изнервя.как може да сте толкова кухи лейки :? това,че не разбирате метал,пънк,готик,емо,хиохоп ,рап и останалите стилове,не значи,че трябва да казвате за тях такива обиди :? :? а и да ви кажа само,чалга "певиците" взимат текстове от гръцки,румънски и други изпълнители,превеждат ги надве-натри(и то много неточно) и почват да си отварят устите на плейбека :? кво стойносно има в това?вие знаете ли как звучат някои от оригиналите на тези песни?май не. :-D ако знаехте нямаше да слушате тези глупости :-D абе айде слушайте си "музиката" и се кефете.може би някой ден ще се съвземете и ще се промените,но едва ли.то от лук не можеш да направиш ябълки :-D
п.п. аз си слушам метъл,пънк и готик от малка и знам,че вашите коментари не значат нищо.тва,че не разбирате от музика си е лично ваша работа.аз примерно може да не слушам хипхоп,хаус и кво ли още

не ,но поне знам кой стил какъв
GOLQMATA RAZBIRA4KA si kaza tejkata duma .. hubavo slushai ako iskash i narodna muzika men tova slabo me vulnyva ti taka se izrazi 4e ako ne slushash rock ili metul ti si kuha leiki emi ok po- dobre otkolkoto da sedna na masa i da si pusna nqkoe metulsko par4e i v kraina smetka tova da mrazish chalgata e do moda az se 4udq zashto lqtoto e tolkova pretupkano na turneto ama ina4e ustite vi tolkova golemi ooo az mrazq chlaga blq blq awe smesha rabota ste ..

hgfh
06-22-2008, 17:51
abe hora kakuv vi e problema?? kakvo tollkova imate protiv 4algata? :? ama ako stane na vupros za haus ili metul duma nikoi nqma da obeli da kaje neshto protiv tezi stilove nali? mi i na men mi zvu4i tupo metula tam nqkvo drane ama nishto ne kazvam zashtoto vseki ima pravo na izbor i ne sum tazi koiqto moje da kaje nqa nqkoi neshto ...

Всички чалгари са изключително прости!!! Всички си мислят ,че метъла е само дране и викане ... Въобше не сте си направили труда да чуете и да разберете ,че не е саво това! Относно чалгата - там всички песни са еднакви "Колко те обичаааааам" "Ти ме остави и отиде с друатааааааа" "Мразя тееееее и те обичаааааааам" и тн. и тн.

Айде чуй ги тея и кажи кое му е дрането:

http://clip4e.com/play_guns_n_roses_don_t_cry_2.htm
http://www.vbox7.com/play:5134a75d
http://www.vbox7.com/play:2853e412
http://www.vbox7.com/play:b8c3e108
http://www.vbox7.com/play:4e6b73c2

a da ne bi ti da si si napraila truda da chuesh nqkoq chalga pesen?

slavito007
06-22-2008, 18:19
"_siNNer_", твоят начин на изразяване няма да те отведе никъде :)
Всички много се отклонихте от темата.
И през последните години попфолка стана 95% комерсиална музика. На пръсти се броят тези, които все още правят качествена и стойностна музика. :?

s1NNer
06-23-2008, 10:06
abe hora kakuv vi e problema?? kakvo tollkova imate protiv 4algata? :? ama ako stane na vupros za haus ili metul duma nikoi nqma da obeli da kaje neshto protiv tezi stilove nali? mi i na men mi zvu4i tupo metula tam nqkvo drane ama nishto ne kazvam zashtoto vseki ima pravo na izbor i ne sum tazi koiqto moje da kaje nqa nqkoi neshto ...

Всички чалгари са изключително прости!!! Всички си мислят ,че метъла е само дране и викане ... Въобше не сте си направили труда да чуете и да разберете ,че не е саво това! Относно чалгата - там всички песни са еднакви "Колко те обичаааааам" "Ти ме остави и отиде с друатааааааа" "Мразя тееееее и те обичаааааааам" и тн. и тн.

Айде чуй ги тея и кажи кое му е дрането:

http://clip4e.com/play_guns_n_roses_don_t_cry_2.htm
http://www.vbox7.com/play:5134a75d
http://www.vbox7.com/play:2853e412
http://www.vbox7.com/play:b8c3e108
http://www.vbox7.com/play:4e6b73c2

a da ne bi ti da si si napraila truda da chuesh nqkoq chalga pesen?

Да не повярваш да ... даже и като малка първата музика която слушах беше чалга ,но това в далечното минало когато съм била на 10-11-12 ... Така ,че не се притеснявай не говоря без да знам ..

badju1
06-23-2008, 11:24
хаусаризация е модното
щото новите чалгийки са точно като хаусче и за тва сички почнаха да
слушат хаус

Glam
06-23-2008, 12:24
ти си същата като чалгарите...

1 към 1
Защо си толкова лош :D 8-)

hgfh
06-24-2008, 12:30
abe hora kakuv vi e problema?? kakvo tollkova imate protiv 4algata? :? ama ako stane na vupros za haus ili metul duma nikoi nqma da obeli da kaje neshto protiv tezi stilove nali? mi i na men mi zvu4i tupo metula tam nqkvo drane ama nishto ne kazvam zashtoto vseki ima pravo na izbor i ne sum tazi koiqto moje da kaje nqa nqkoi neshto ...

Всички чалгари са изключително прости!!! Всички си мислят ,че метъла е само дране и викане ... Въобше не сте си направили труда да чуете и да разберете ,че не е саво това! Относно чалгата - там всички песни са еднакви "Колко те обичаааааам" "Ти ме остави и отиде с друатааааааа" "Мразя тееееее и те обичаааааааам" и тн. и тн.

Айде чуй ги тея и кажи кое му е дрането:

http://clip4e.com/play_guns_n_roses_don_t_cry_2.htm
http://www.vbox7.com/play:5134a75d
http://www.vbox7.com/play:2853e412
http://www.vbox7.com/play:b8c3e108
http://www.vbox7.com/play:4e6b73c2

a da ne bi ti da si si napraila truda da chuesh nqkoq chalga pesen?

Да не повярваш да ... даже и като малка първата музика която слушах беше чалга ,но това в далечното минало когато съм била на 10-11-12 ... Така ,че не се притеснявай не говоря без да знам ..

xax ne se i pritesnqvam no nqma zna4enie .. a dokato beshe na 10-11-12 ... ne ti beshe osobena bezmislena 4algata .. vij taka dokazvam tezata 4e v dneshno vreme horata slushat kakvoto e na moda spoko to mina modata na metula shte mine i modata na hausa 8-) vsushtnost kato stane moda da slushash opera shte slushash li ? vupreki 4e tova ne me zasqga de.. seriozno neiskam da se zaqjdam no pri uslovie 4e ti si imala period v koito si q slushala tazi muzika(4alga) zna4i 4e ti e haresvala ? vse pak 4ovek ne slusha muzika koqto ne mu haresva a puk sega bila bezmislena ..slushai kakvoto iskash ne me vulnuva nemoga da ti kaja kakvo da pravish i ne iskam da ti kazvam no kato ne slushash takava muzika i kato ne ti haresva hubavo nedei da slushash no nedei i se zaqjdai

elly~
06-24-2008, 13:09
Чалгаризацията е масова,защото е музика с балканско звучене и текст,в който 4 реда се повтарят в 3-4 минутния интервал.Слушана е,защото има хора,които не могат да запомнят текст,повече от тези 4 редчета и се радват на пишните силиконки :)

NaughtyWhisper
06-24-2008, 13:16
Айде сега..искам да попитам всички "хейтъри" в темата, защо мразят хората които слушат чалга? Няма лошо да не харесваш някой стил, но музиката не прави човека. Всеки харесва някой стил, и ненавижда друг.
Какво постигате с тези обиди?
Аз не слушам чалга, изобщо! Не ми харесва, но това което правите е простотия..

summer_moon31
06-24-2008, 14:11
за чалгата / поп фолка и аз съм го слушала преди, но вече не. Защо? Защото вече всички се повтарят, всички са еднакви, повръща ми се от шибаната им индустрия, която промива мозъците на децата, всичките са курви (добре, де, повечето!), песните им са безсмислени, стила им е пошъл.... Е, надявам се, че ме разбрахте.

btw Не мразя хората, които слушат чалгата, това си е техен избор, и не мисля, че е правилно. Все пак, за да е толкова популярна, значи някой я харесва.
:?

Pagan_man
06-26-2008, 16:51
Кефи ме една банда Порселейн енд дъ трампс ама нз какъв стил музика са... това е проект забраих какс е казваше изпълнителката и е индъстриал.
иначе на чалгата сички текстове са крадени от саседните държави, и са почти еднакви.
http://youtube.com/watch?v=N_UGFLT0VMY пз. :grin:

Nam3less
06-26-2008, 17:14
Хората я харесват, щото е музика за забавление, за гъзария и т.н. Но това, че промива мозъците е проблем на хората, никой не ги кара да слушат чалга. А и в едно демократично общество няма цензура за вид музика. Ако не сте съгласни с това, значи сте комунисти (шега) :D

TERIKATA
07-21-2008, 21:32
Аз пък съм против reggaeton-a (е, не можах и аз да не се изцепя с нещо). :grin:

А за чалгата / поп фолка и аз съм го слушала преди, но вече не. Защо? Защото вече всички се повтарят, всички са еднакви, повръща ми се от шибаната им индустрия, която промива мозъците на децата, всичките са курви (добре, де, повечето!), песните им са безсмислени, стила им е пошъл.... Е, надявам се, че ме разбрахте.

btw Не мразя хората, които слушат чалгата, това си е техен избор, и не мисля, че е правилно. Все пак, за да е толкова популярна, значи някой я харесва.
:?
К'Фо ТОЧНО, ПО ДЯВОЛИТЕ, имаш предвид под "стила им е пошъл", А, МАААА, КУРВO НЕДОНОСЕНА ! ? ! :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097

RaI4etO
07-22-2008, 07:05
как не ви омръзна от тези безсмислени спорове,чудя се ?!
какво значение има "масовата чалгаризация" слушайте си любимата музика и не се заяждайте....
не че съм фенка на чалгата,ама като приятелките ми ме викат на доскотека ,където пускат чалга да стоя затворена в къщи ли? или в дискотеката да накарам диджея да ми пуска моята любима музика......не става така.......а и много пъти сме влизали в заведения където се пуска "чалга" не можеш да излезеш от заведението и да си придаваш важности..
както и да е ............дано дойде ден,когато войната между стиловете е табу.............бих защитила еднакво всеки стил ,който е напдан,без да плюя другите..

Loshotia
07-22-2008, 07:12
^ според търсенето и предлагането.

axlbaby
09-14-2008, 12:30
Чалгата промива мозъци и води до затъпяването на българите....Нз как още не са осъзнали,че тва не е музика и дори не си правят труда да чуят нещо по-различно...Репликите са:Мазни метъли,гнусни рапъри...и тн.Пълни помяри!Смъъърт за ЧАЛГАТА и сички Азисо-поклонници! :D

Im_on_the_Outside
09-14-2008, 13:02
"Масова чалгаризация"? Мисля,че това явление остана в миналото. Понеже сега е модерно да се плюе по този стил,всички се отказаха от него и се изредиха да слушат хаус.

hgfh
09-14-2008, 17:18
"Масова чалгаризация"? Мисля,че това явление остана в миналото. Понеже сега е модерно да се плюе по този стил,всички се отказаха от него и се изредиха да слушат хаус.

много точно казано .. 8)

Bitchaznigga
09-20-2008, 23:04
хъх...не е точно така...и аз съм от хлапетата ама за мене има само пънк и метъл и ест надеждата че някой хубав ден всички прости чалгаджий ще загинат! (оптимистка съм :D )

i az sum s taq nadejda ..samo 4e slysham hip hop..ama i metula stava nai-dobrata mi priqtelka slysha metal :)

blader
09-21-2008, 09:11
xax ne se i pritesnqvam no nqma zna4enie .. a dokato beshe na 10-11-12 ... ne ti beshe osobena bezmislena 4algata .. vij taka dokazvam tezata 4e v dneshno vreme horata slushat kakvoto e na moda spoko to mina modata na metula shte mine i modata na hausa vsushtnost kato stane moda da slushash opera shte slushash li ? vupreki 4e tova ne me zasqga de.. seriozno neiskam da se zaqjdam no pri uslovie 4e ti si imala period v koito si q slushala tazi muzika(4alga) zna4i 4e ti e haresvala ? vse pak 4ovek ne slusha muzika koqto ne mu haresva a puk sega bila bezmislena ..slushai kakvoto iskash ne me vulnuva nemoga da ti kaja kakvo da pravish i ne iskam da ti kazvam no kato ne slushash takava muzika i kato ne ti haresva hubavo nedei da slushash no nedei i se zaqjdai

що за рядко тъп,прост и ограничен човек би казал подобна абсолютна идиотщина
фен на чалгата да ми каже че в днешно време се слуша каквото е модерно и че МОДАТА на рок и метъл музиката е отминала или ще мине
що за олигофрен смее да си помисли да сравнява метъла с шибаната чалга
наи-малкото като се замислим къде е полулярна чалгата-на балканите
къде е популярен метъла-навсякъде
метъла от кога съществува-от края на 60-те
чалгата-от началото на 90-те(в сегашния си вид)
само помислете за песен като another brick in the wall или master of puppets и ги сравнете с...забравих и името на оная песен дето се пееше 'водиме в някоя квартална кръчма...' и тогава да сравним коя музика засяга общестото с неговите проблеми и има огромен смисъл и коя музика засяга...ми...кварталните кръчми и няма АБСОЛЮТНО АМА АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ СМИСЪЛ!!!

TERIKATA
10-23-2009, 04:31
води до затъпяването на българите

Не знам за другото, но това е много вярно.
ЦИГАНСКА ВОЙВОДКЕ, МАЙКА ТИ, ГНУСНАТА ПАЧАВРА, ДОЛНАТА И БЛЯДА РУСКИНЯ ДА УМРЕ НА СЕКУНДАТА ОТ РАККККККККККККККККККК ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ЦИГАНСКА ВОЙВОДКЕ, МАЙКА ТИ И БАЩА ТИ ДА УМРАТ В ЕДНО, МАМКА ТИ И ГНУСНА МАНГАЛСКА ПОМАШКА ТВАР ! ! ! ОТ РАК НА ГЪЗОВЕТЕ ДА ЗАБОЛЕЯТ И В ЕДНО ДА СЕ СПОМИНАТ, ДВА КОВЧЕГА ДА НОСИШ ! ! ! А БАЩА ТИ И ОТ РАК НА ПУТКАТA ДА СЕ ГЪТНЕ КУЧКАТА, ЧЕ Е ИЗКЕНДЗАЛА ТАКОВА ГНУСНО, НЕЩАСТНО И КЪЛНЯЩО ЦИГАНЕ ! ! ! ТЕБЕ ДА ТЕ БЛЪСНЕ ТИР, ДОКАТО ТЕ РАЗПОРВАТ НА ОКОЛОВРЪСТНОТО ! ! ! НО НЕ И ПРЕДИ ДА ЗАБОЛЕЕШ ОТ РАК НА КЪЛНЯЩАТА ТИ УСТА, ОТ СПИН, ДИАБЕТ, ЦИРОЗА, ПРОКАЗА, ЧУМА, СИФИЛИС, И ТУМОРИ С РАЗСЕЙКИ НАВСЯКЪДЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ Е ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097


Аз пък съм против reggaeton-a (е, не можах и аз да не се изцепя с нещо). :grin:

А за чалгата / поп фолка и аз съм го слушала преди, но вече не. Защо? Защото вече всички се повтарят, всички са еднакви, повръща ми се от шибаната им индустрия, която промива мозъците на децата, всичките са курви (добре, де, повечето!), песните им са безсмислени, стила им е пошъл.... Е, надявам се, че ме разбрахте.

btw Не мразя хората, които слушат чалгата, това си е техен избор, и не мисля, че е правилно. Все пак, за да е толкова популярна, значи някой я харесва.
:?
К'Фо ТОЧНО, ПО ДЯВОЛИТЕ, имаш предвид под "стила им е пошъл", А, МАААА, КУРВO НЕДОНОСЕНА ! ? ! :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097


Чалгаризацията е масова,защото е музика с балканско звучене и текст,в който 4 реда се повтарят в 3-4 минутния интервал.Слушана е,защото има хора,които не могат да запомнят текст,повече от тези 4 редчета и се радват на пишните силиконки :)
Не мо'eм запомним текст повече от 4 редчета, ма за сметка на т'Фа никигЪш нЕма забра'им Га ибах майка ти у гъзО :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097

SpAcE_LaDy
10-23-2009, 07:45
води до затъпяването на българите

Не знам за другото, но това е много вярно.
ЦИГАНСКА ВОЙВОДКЕ, МАЙКА ТИ, ГНУСНАТА ПАЧАВРА, ДОЛНАТА И БЛЯДА РУСКИНЯ ДА УМРЕ НА СЕКУНДАТА ОТ РАККККККККККККККККККК ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ЦИГАНСКА ВОЙВОДКЕ, МАЙКА ТИ И БАЩА ТИ ДА УМРАТ В ЕДНО, МАМКА ТИ И ГНУСНА МАНГАЛСКА ПОМАШКА ТВАР ! ! ! ОТ РАК НА ГЪЗОВЕТЕ ДА ЗАБОЛЕЯТ И В ЕДНО ДА СЕ СПОМИНАТ, ДВА КОВЧЕГА ДА НОСИШ ! ! ! А БАЩА ТИ И ОТ РАК НА ПУТКАТA ДА СЕ ГЪТНЕ КУЧКАТА, ЧЕ Е ИЗКЕНДЗАЛА ТАКОВА ГНУСНО, НЕЩАСТНО И КЪЛНЯЩО ЦИГАНЕ ! ! ! ТЕБЕ ДА ТЕ БЛЪСНЕ ТИР, ДОКАТО ТЕ РАЗПОРВАТ НА ОКОЛОВРЪСТНОТО ! ! ! НО НЕ И ПРЕДИ ДА ЗАБОЛЕЕШ ОТ РАК НА КЪЛНЯЩАТА ТИ УСТА, ОТ СПИН, ДИАБЕТ, ЦИРОЗА, ПРОКАЗА, ЧУМА, СИФИЛИС, И ТУМОРИ С РАЗСЕЙКИ НАВСЯКЪДЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ Е ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097


Аз пък съм против reggaeton-a (е, не можах и аз да не се изцепя с нещо). :grin:

А за чалгата / поп фолка и аз съм го слушала преди, но вече не. Защо? Защото вече всички се повтарят, всички са еднакви, повръща ми се от шибаната им индустрия, която промива мозъците на децата, всичките са к**ви (добре, де, повечето!), песните им са безсмислени, стила им е пошъл.... Е, надявам се, че ме разбрахте.

btw Не мразя хората, които слушат чалгата, това си е техен избор, и не мисля, че е правилно. Все пак, за да е толкова популярна, значи някой я харесва.
:?
К'Фо ТОЧНО, ПО ДЯВОЛИТЕ, имаш предвид под "стила им е пошъл", А, МАААА, КУРВO НЕДОНОСЕНА ! ? ! :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097


Чалгаризацията е масова,защото е музика с балканско звучене и текст,в който 4 реда се повтарят в 3-4 минутния интервал.Слушана е,защото има хора,които не могат да запомнят текст,повече от тези 4 редчета и се радват на пишните силиконки :)
Не мо'eм запомним текст повече от 4 редчета, ма за сметка на т'Фа никигЪш нЕма забра'им Га ибах майка ти у гъзО :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097

ти па стига псувал бе, лигльооо!
като не можеш да се научиш да приемаш чуждото мнение, по-добре не се обаждай

BrainlessROCKBABY
10-23-2009, 08:53
води до затъпяването на българите

Не знам за другото, но това е много вярно.
ЦИГАНСКА ВОЙВОДКЕ, МАЙКА ТИ, ГНУСНАТА ПАЧАВРА, ДОЛНАТА И БЛЯДА РУСКИНЯ ДА УМРЕ НА СЕКУНДАТА ОТ РАККККККККККККККККККК ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ЦИГАНСКА ВОЙВОДКЕ, МАЙКА ТИ И БАЩА ТИ ДА УМРАТ В ЕДНО, МАМКА ТИ И ГНУСНА МАНГАЛСКА ПОМАШКА ТВАР ! ! ! ОТ РАК НА ГЪЗОВЕТЕ ДА ЗАБОЛЕЯТ И В ЕДНО ДА СЕ СПОМИНАТ, ДВА КОВЧЕГА ДА НОСИШ ! ! ! А БАЩА ТИ И ОТ РАК НА ПУТКАТA ДА СЕ ГЪТНЕ КУЧКАТА, ЧЕ Е ИЗКЕНДЗАЛА ТАКОВА ГНУСНО, НЕЩАСТНО И КЪЛНЯЩО ЦИГАНЕ ! ! ! ТЕБЕ ДА ТЕ БЛЪСНЕ ТИР, ДОКАТО ТЕ РАЗПОРВАТ НА ОКОЛОВРЪСТНОТО ! ! ! НО НЕ И ПРЕДИ ДА ЗАБОЛЕЕШ ОТ РАК НА КЪЛНЯЩАТА ТИ УСТА, ОТ СПИН, ДИАБЕТ, ЦИРОЗА, ПРОКАЗА, ЧУМА, СИФИЛИС, И ТУМОРИ С РАЗСЕЙКИ НАВСЯКЪДЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ Е ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097


Аз пък съм против reggaeton-a (е, не можах и аз да не се изцепя с нещо). :grin:

А за чалгата / поп фолка и аз съм го слушала преди, но вече не. Защо? Защото вече всички се повтарят, всички са еднакви, повръща ми се от шибаната им индустрия, която промива мозъците на децата, всичките са к**ви (добре, де, повечето!), песните им са безсмислени, стила им е пошъл.... Е, надявам се, че ме разбрахте.

btw Не мразя хората, които слушат чалгата, това си е техен избор, и не мисля, че е правилно. Все пак, за да е толкова популярна, значи някой я харесва.
:?
К'Фо ТОЧНО, ПО ДЯВОЛИТЕ, имаш предвид под "стила им е пошъл", А, МАААА, КУРВO НЕДОНОСЕНА ! ? ! :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097


Чалгаризацията е масова,защото е музика с балканско звучене и текст,в който 4 реда се повтарят в 3-4 минутния интервал.Слушана е,защото има хора,които не могат да запомнят текст,повече от тези 4 редчета и се радват на пишните силиконки :)
Не мо'eм запомним текст повече от 4 редчета, ма за сметка на т'Фа никигЪш нЕма забра'им Га ибах майка ти у гъзО :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097
:smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097[/
o.O
МЪЛЧИ ТАМ, ВЕ!

LoveRetroMusic
10-23-2009, 12:31
TERIKATA, /facepalm ..

xHARDCANDYx
10-23-2009, 13:09
Еми тфа е то..Няма да ги спреш..Навъждат се все повече и повече..
Незнам какви ценности и какви идеали възприемат чрез тази музика ,но работата не отива на добре..И няма да се оправи..

LeMoi
10-23-2009, 15:07
бягайте ми от главата с тая чалга ..

ArrowsOfDeath
10-23-2009, 15:55
Горният пост е просто еманацията на идиотщината.

TERIKATA
10-23-2009, 20:47
ти па стига псувал бе, лигльооо!
като не можеш да се научиш да приемаш чуждото мнение, по-добре не се обаждай
Аре да не ми даваш наклон на ХУЯ, А ! ? ! Лигльо e майка ти ! ! ! Аз ли не мога да приемам чуждо мнение, или ти ! ? ! Не можеш да приемеш нито чуждото мнение, нито чуждия вкус ! ! !


айде чалгарите повечето от тях поне не друсат, но пък са толкова натрапчиви с тая чалга, че направо избеснявам като ги видя.. не знам защо.. т.е. знам.. ама айде д не говоря повече, че някой ще реши, че се заяждам :)


не познавам много чалгари, а тези, които познавам не друсат и са рядко тъпи.. например едно момиче, което познавам и което слуша чалга.. не знам природно ли й е заложено да е тъпа или е от чалгата /по-верочтно второто/, но от знаене на всичките чалга текстове и простотии..та повечето чалгари, които познавам са тъпи, та дрънкат и това ме дразни.. ма те затова са и чалгари де.. то едното си следва от другото :)


o.O
МЪЛЧИ ТАМ, ВЕ!
ТИШИНКА ! ! ! ДА НЕ ЧУВАМ ДЕТСКИ ГЛАС ! ! !


Еми тфа е то..Няма да ги спреш..Навъждат се все повече и повече..
Незнам какви ценности и какви идеали възприемат чрез тази музика ,но работата не отива на добре..И няма да се оправи..
Ценности и идеали на уважение към вкуса на другите ! ! ! А ако е добре да обиждаш хората, само 'шот' слушат различна музика...Да ти имам и идеалите за ''добро'' и ''лошо'' ! ! ! Ве сте тези, които нЯЯ да се опра'ите...за съжаление ! ! !


Горният пост е просто еманацията на идиотщината.
Защо ! ? ! Не съм длъжен да мразя чалгата, не мислиш ли ! ? !

Tempest
10-23-2009, 23:50
/me does the facepalm

http://jamie-online.com/random-jamz/wp-content/uploads/2009/06/facepalm.jpg

Phan7omCr3a7or
10-24-2009, 05:04
gre6kaaaaaaa! ot 4algar4eta vsi4ki otidoha kam hous manqci :D

Да и вместо да се напиват преди чалгарските дискотеки, сега се друсат в Хаус дискотеките - Няма значение пак е едно и също :?

SouthStandServiceLad
10-24-2009, 08:17
Тоя разговор май го водихме вече веднъж.

DeadSilence
10-24-2009, 08:45
Това не е България - това е Чалгария!

Stan4o123
10-24-2009, 09:04
Това не е България - това е Чалгария!

sad but true :D

HouseMusicBoy
10-24-2009, 09:44
Искам да попитам тези които не слушат чалга - абе вие като запивате, като сте на маса какво слушате? Ама искам с точност да ми кажете!
А задължително ли е когато запивам да съм на маса ??
Не може ли да сме в някой и да има стабилно музика (в моя случай хаус) да има пиене сичко секи да е горе да се весели да са надуват последните актуални тракове със свежи вокали който те вдигат в небето и от време навреме да пииваш по нещо :)
или под купон разбираш събиране около 1 маса с 2 галона каменица 1 бутилка FLIRT и 1 бутилка JohnyWalker и пускане до забрава на чалга хитовете на сезона не повече от 10-15 песни ... :)
викате че хауса бил еднаквост .. ем от хаус до хаус има разлика има deep house кадето има повтаряне има и vocal house които те кара да се движиш ... едва ли ще остана разбран затова събирайте се пийте основното средство според вас създаващои атмосфера- алкохол ;) и се радвайте на хитовете на днешните идолки Анелия , Преслава Камелия и си мислете че сте вървежни :):):)

doublet
10-24-2009, 09:49
Chalga? Kakwo e znachenieto na tazi duma?!
CHALGA?! ... :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb:

SouthStandServiceLad
10-24-2009, 09:54
Свирня. Буквално преведено.

DieselBlood
10-24-2009, 11:11
Сички чалгари------------->У ЛЕВО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

guinessgirl
10-24-2009, 12:37
аз пък напоследък срещам само такива като вас.. плюещи масовото,различни и мн готини.. :lol:

SouthStandServiceLad
10-24-2009, 14:46
аз пък напоследък срещам само такива като вас.. плюещи масовото,различни и мн готини..
Да ти кажа ли аз пък какво виждам и срещам ? Постоянно срещам БЪЛГАРИ, които се кефят на ТУРСКИ ритми. Хора, които подражават на стил ( не само музикален ), чиито неясни ценности изграждат фалшив образ за живота като такъв. Виждам хиляди измамени, които не могат да си намерят мястото в социума, или по скоро го намират перфектно, но това не говори добре за социума. Това, което виждам е "дискотечна култура", чиито ценности се свеждат до употребата на наркотици и алкохол в незапомнени количества, а 14 годишни пикли си веят задника по улиците така както го правят техните каки от южната ни съседка. Това виждам аз. И да - не ме кефи. Не знам дали това ме прави лош или " мн. готин ", но съм такъв.

ArrowsOfDeath
10-24-2009, 14:51
Най ми е забавно, когато видя някой, който мрази циганите или турците, но същевременно се кефи на музиката им.
Интересно ми е дали толкова голям процент от населението на съседките ни слушат такава музика, както при нас.

SouthStandServiceLad
10-24-2009, 14:57
Веднага мога да ти отговоря - много малка част. Който се съмнява в това което казвам - да види съседна Сърбия и музикалните сцени там, които са с около 30 години пред нас.
Екзит е най-големия музикален фест на Балканите. Там са ходили групи, за които тук можеме само да мечтаеме. Ако не ми вярвате... погледнете Гърция. Там на хората им е писнало ( в зависимост от това каква музика слушат ) да гледат големите звезди. Защото ежегодишно имат концерти там.
А тук - в отровената след края на социализма музикална сцена, на която са присъствали точно 6 изпълнители, одобрени от партията преди к'во имаме ? Цигани травестити, българи травестити, руси травестити, чернокоси травестити, подрастващо поколение от наркомани и курви, клошари и кво още ???

xHARDCANDYx
10-25-2009, 16:54
TERIKATA,
благодаря за опита да ни затвориш устите...Жалка пародия !!!
По-добре си трай и не се намесвай между шамарите,
някак си не ми се нрави да слушам нескопосаните ти коментари ...

teenems
10-25-2009, 17:12
ми защото им харесва музиката бе !
кво лошо има ?! пфууу не спряхте с тва
FUCK CHALGA не разбрахте ,че има и хора които я харесват ! не свикнахте ли вече :?

bilqnavod
10-25-2009, 17:32
Ми не знам, но голямо влияние има чалгата.

teenems
10-25-2009, 17:55
Ми не знам, но голямо влияние има чалгата. Признавам си с ръка на сърцето, че слушам чалга, защото съм заобиколена от хора, които слушат. Просто е лесно смилаема за мозъка и лесно се възприема. Понякога и аз си казвам: "Как може да слушам такава музика, но не мога да си отговоря на въпроса?"

и аз съм заобиколена от чалгари ,даже май целия ми клас е чалга нация ама аз не слушам ..

Tempest
10-25-2009, 22:15
ми аз пък не бях заобиколен от чалгари и на своя воля прослушах.. ама факта си е факт - води до затъпяване... иначе за маса става музиката, когато примерно нямам възможност да стана да денся :D и текстовете са сходни, няма какво толкова да се запомня, то за едно и също се пее :) даже всъщност повече предпочитам сръбското..

TheWildRose
10-26-2009, 07:18
в чалгата може и да има хубави песни...но със сигурност няма стойностни песни.не млазя чалгата а това какво прави тя с хората. 8) :?

NamelessRomantic
10-26-2009, 08:05
Не е проблема в чалгата като (подобие на) музика,проблема е че се превърна в цяла култура.95% от слушащите я са заблудени лапета,които я слушат само защото техните приятели я слушат и са ги зарибили.Още повече ме дразнят митовете свързани с нея - че само на нея може да се танцува,че тя е най-българската музика,че понеже е най-популярна из дискотеки,кфенета и барове е най-качествената музика.
Глупости.
А за тези които се обличат като "фИеШаНи" - това са миналогодишните емота,сегашните фешъни и бъдещи хаусъри :) .Жалки пародии на хора,водещи се от масите.
Аз казах.

BrainlessROCKBABY
10-26-2009, 09:01
Всеки да суша каквото иска. Обаче бас държа, че тия дори не знаят какво е джаз. Когато някой предпочита да мята гюбеци, какво да кажем?
"НаАйЙАЙ ЯКАтТА ПЕеСнИиЧйакакайфднсахдф" ~ Чалгата е музика за масите, за атрофиралите мозъци.~Джазът е музика за интелигентните..

doro
11-07-2009, 19:27
Чалгата за мен е нещо вредно и не може да се нарече музика, ама какво да се прави. Жестоката истина е, че много хора слушат тази гадост.

gret4ety
11-07-2009, 20:39
Чалгата си е музика като музика... Аз не мога да ви разбера някои хора как слушате музика като метъл в която не се различава нито мелодия нито текст нито някакви зачатъци от музика, а само безмилостно бамкане по барабаните до скъсване, шум от ламарина(китара май) и грачене на някакъв дядка без никакво музикално познание....

ArrowsOfDeath
11-07-2009, 20:55
Защо пък всички чалгари си мислите, че в метъла се вика, няма никва мелодия и че постоянно барабаните думтели? Знам защо - защото не сте се докоснали до тази музика. Ако ви кажа, че има разлика от thrash metal до black/death metal, вие ще кажете, че е все едно и също, защото не сте слушали въпросните стилове, а само говорите наизуст.

NamelessRomantic
11-07-2009, 21:06
Определено...но пак обръщаме темата на чалга vs метъл.

YourSupergirl
11-08-2009, 08:57
ами защото им харесва..това ,че не е бг няма значение..то и попа не е български..тва причина ли е да не го слушаш ,ако ти харесва??
омг..всеки си има вкус..кефила ги -слушалия .
нз къв е проблема.
различни хора-различни идеали.