PDA

View Full Version : 1000 стипендии 2008-2009



Страници : [1] 2

Isi_d
06-13-2008, 12:45
Разбрахте ли, че вече тече срока за кандидатстване за следващата година?
доста е различно- който се интересува да погредне на сайта им :-D

comics
06-13-2008, 13:05
Интересно

Emsi
06-13-2008, 13:21
Каде е сайта ? Дайте да видим.

Isi_d
06-13-2008, 13:23
http://1000stipendii.org/

Isi_d
06-13-2008, 13:24
http://1000stipendii.org/

Rossmary
06-13-2008, 16:37
Тази година ще преодолея несериозността си и мързела си и ще участвам. Успех на всички! :)

Thoughtless
06-13-2008, 17:40
Бих участвала, но сигурно ще е третия път, когато се организира такова нещо.. пък и не отговарям на изискванията.. :(

ElisaDay
06-13-2008, 18:08
Абе сега съобщих на майка ми, че имам желание да участвам, а тя каза , че доходите ни са големи и не ставало :shock: Нещо не го схванах .. каза, че било ограничено в парите .. нещо такова :shock: Я някой ако може да ми обесни повече за това.

Rossmary
06-13-2008, 19:05
Абе сега съобщих на майка ми, че имам желание да участвам, а тя каза , че доходите ни са големи и не ставало :shock: Нещо не го схванах .. каза, че било ограничено в парите .. нещо такова :shock: Я някой ако може да ми обесни повече за това.

Има стипендия за деца, чиито семейни доходи са ниски. Може да участваш с есе. Там не мисля, че се гледат доходите.

ElisaDay
06-14-2008, 06:52
Rossmary, благодаря :)

klamer4e
06-14-2008, 07:03
Еми аз участвах миналата година и получих поощрителна стипендия.. И то, защото на въпроса "Какво мислиш да правиш с парите?" , аз отговорих с "Ми още не знам.. ". А нали цялата кампания е, за да се поощрят учениците, които искат да се занимават с учене и бла бла.. Е пре*бах се :D Иначе не е толкова трудно май... Трябва ти само есе и успех над 5.50... Мисля :)

Rossmary
06-14-2008, 08:22
Да. Това с успеха е проблем :/ Защото тази година имам шанс да завърша със 6 по всичко, освен една тройка, която ще ми провали шанса за участие. Иначе темите за есе честно ме забиха и не знам въобще коя да избера. Пък и ако някой е участвал - да попитам: питат ли някакви въпроси за областта на интереса, който е избрал? В смисъл по-задълбочени? 8-)

5StaR
06-14-2008, 09:40
За какво става на въпрос ... някой да каже, че аз съм гений може да имзмисля нещо.. 8-) 8-) 8-)

Axel_f
06-14-2008, 19:41
Уфф, не знам дали ще участвам :x Честно казано не ми се занимава пак с всичко, та писане на есета, та тичане след учителите за препоръки, та службни бележки...и за какво? Да прецакат всичко с интервю по телефона...И защо подяволите кампанията не се популяризира? Имам чувстото, че ще участват само хора, участвали и миналия път???? :shock:

BeBsItO
06-15-2008, 09:18
не е вярно :D и аз ще участвам, а миналия път....пак бях неразбрала.....тъй че.... сега ще се развихря :D успех на всички

klamer4e
06-15-2008, 14:55
Да. Това с успеха е проблем :/ Защото тази година имам шанс да завърша със 6 по всичко, освен една тройка, която ще ми провали шанса за участие. Иначе темите за есе честно ме забиха и не знам въобще коя да избера. Пък и ако някой е участвал - да попитам: питат ли някакви въпроси за областта на интереса, който е избрал? В смисъл по-задълбочени? 8-)
Ами да. Ако стигнеш до интервюто, което се води по телефона, те питат за интересите ти. Започва се разговор от 30-40 мин около интересите ти. И накрая те питат "За какво ще използваш парите?" и ако кажеш "книги" и си им станал симпатичен в първата част те избират.. 8-)

Rossmary
06-15-2008, 16:35
Мерси, klamer4e ! :) Ако не те тормозя прекалено - да попитам още нещо. Четох, че в есето трябва да покажеш познания в областта на интереса, който си посочил. Това какво точно означава? Че при интерес "Български и литература" трябва да цитирам някакви любими мои автори, че при интерес "математика" трябва да знам дела на известни математици, че ако пиша на темата "„Човек смята, че листата на дърветата са пожълтели от есента, и едва после, когато поразмисли, разбира, че огънят и страстите на лятото са направили това.” Атанас Далчев ", трябва да съм чела повечето произведения на Далчев?

BeBsItO
06-16-2008, 08:19
Мерси, klamer4e ! :) Ако не те тормозя прекалено - да попитам още нещо. Четох, че в есето трябва да покажеш познания в областта на интереса, който си посочил. Това какво точно означава? Че при интерес "Български и литература" трябва да цитирам някакви любими мои автори, че при интерес "математика" трябва да знам дела на известни математици, че ако пиша на темата "„Човек смята, че листата на дърветата са пожълтели от есента, и едва после, когато поразмисли, разбира, че огънят и страстите на лятото са направили това.” Атанас Далчев ", трябва да съм чела повечето произведения на Далчев? predpolagam da

amazonkata90
06-16-2008, 16:46
Мерси, klamer4e ! :) Ако не те тормозя прекалено - да попитам още нещо. Четох, че в есето трябва да покажеш познания в областта на интереса, който си посочил. Това какво точно означава? Че при интерес "Български и литература" трябва да цитирам някакви любими мои автори, че при интерес "математика" трябва да знам дела на известни математици, че ако пиша на темата "„Човек смята, че листата на дърветата са пожълтели от есента, и едва после, когато поразмисли, разбира, че огънят и страстите на лятото са направили това.” Атанас Далчев ", трябва да съм чела повечето произведения на Далчев?

Не е задължително. Само гледай да е обвързано с идеята, която въплъщава самото изказване.

BeBsItO
06-16-2008, 18:10
Имам въпрос! Може ли да се кандидатства и за изклучителни постижения ,т.е 100 те стипендий и за 1000 те.....

Sparkle_diamond
06-22-2008, 11:20
Мисля, че този път организацията им е по-добра от миналата година. Определено ще се пробвам пак :)

GetNasty
06-22-2008, 12:16
Аз ще пробвам за 1-ви път, но си мисля, че ще искат някви супер гениални неща...есета, отговори.. :)

BeBsItO
06-22-2008, 16:16
...не се подценяваите ;) само напред и нагоре.....дори и да не се получи...важен е опита :)

Shadow_Walker
06-22-2008, 16:45
Оф..изобщо не ми се занимава с всичките глупости около кандидатстването... :?

GetNasty
06-23-2008, 18:05
Оф..изобщо не ми се занимава с всичките глупости около кандидатстването... :? ее не е чак толкова много.. :)

danlqn
06-23-2008, 18:18
iskam da popitam ne6to makar i da ne e to4no tova, za koeto si govorite i obsyjdate. nqkoi znae li ne6to po vyprosa za stipendiite za uspeh? vqrno li e 4e 6te stavat nqkyde kym 50 leva?

GetNasty
06-23-2008, 19:11
ами аз чух за 35 , ама нищо не е сигурно... :)

danlqn
06-23-2008, 20:13
mersi :)

Iria
06-24-2008, 12:36
Имам един въпрос. Ако искам да участвам с география коя тема трябва да избера? Аз се насочих към чужди езици, но не съм сигурна. Май по-добре ще е географията.

Isi_d
06-24-2008, 12:40
az bix izbrala

• Човек вижда толкова, колкото знае.

uspex!

Sparkle_diamond
06-24-2008, 16:35
"Науката не знае колко много дължи на въображението." подходящо ли е за география ?:)

BeBsItO
06-24-2008, 16:38
''Колкото и форми на държавно управление да има- в науката има само една-формата на свободата'' Това е моята тема, ще кандидатствам с история и литература :)

lonely_shadow
06-28-2008, 13:46
Аз мисля да се пробвам с философия :oops: Eсето все някак ще го направя, но нещо и мен ме притесняват оценките :oops:

GetNasty
07-01-2008, 10:47
5.80 дали ще ми е ниско ? :-D и в каква форма трябва да им покажа оценките си? да си снимам бележника? :-D

butty
07-01-2008, 11:11
Ами не, по принцип училището ти трябва да издаде една справка за оценките ти. Трябва да се обърнеш към някой, който изготвя разни документи и да попиташ :)

Isi_d
07-01-2008, 11:52
Всичко го пише на сайта им, а има и рубрика Въпроси и отговори, така че най-добре е да се следва написаното там
===========
Кандидатстване
1 Прочети внимателно формуляра за участие, който можеш да намериш тук или при директора на твоето училище. Старателно попълни формуляра, като не пропуснеш нито една от точките в него и го подпиши. Ако си на възраст под 18 години, твой родител или настойник трябва да се подпише във формуляра , че е съгласен да участваш.
2 Състави своя кратка автобиография с акцент върху участия, постижения и допълнителни обучения.
3 Избери си тема от изготвените предложения. Напиши есе
4 Ако кандидатстваш в областта на изкуствата или информатиката и ИТ, изготви свое портфолио, така че да ни покажеш своите умения. Може да ни ги представиш на хартиен или електронен носител (CD или DVD) или като снимков материал.
5 Направи копие на годишните си оценки от ученическата книжка (за учебната 2007-2008 година), подпечатано и подписано в училищната канцелария или извади служебна бележка от училище за годишните си оценки (за същия период).
6 Помоли твой учител да напише препоръка за теб и я приложи към останалите документи. В препоръката учителят трябва да сподели наблюденията си върху твоите умения и работа в училище. Тази препоръка е много индивидуална и затова бланковата препоръка не е приемлива форма за твоето представяне пред нас. Чрез нея ние ще предобием още по-добра представа за теб. В случай, че учителят няма възможност да напише тази препоръка, посочи имена с телефони за връзка на двама твои учители, с които да разговаряме за теб и твоите постижения.
7 Ако кандидатстваш за стипендия в екип с твой учител, той/тя трябва да попълни Приложение 1 към формуляра, да напише аргументация за желанието си за участие и да напише препоръка за теб. В този случай препоръката е задължителна.
8 Можеш да добавиш към горните документи и копия от свидетелства за участието ти в олимпиади и други състезания по различни предмети, грамоти и награди, които си получил.
9 Изпрати събраните документи на адрес
------------------------

mislitelka
07-08-2008, 16:39
Имам няколко въпроса към тези, които са участвали миналата година или имат идея за какво става дума.

- Има ли специални изисквания дали есето трябва да е написано на ръка или да е напечатано?

- Горе-долу колко кандидати са се явявали миналата година и колко се очаква да бъдат тази?

- Може ли да се участва с повече от едно есета (тоест да си увеличиш шанса, ако например не ти харесат едното, то поне другото)?

- Трябва ли задължително да си избереш предмет, с който да кандидатстваш - това не е ли само за стипендията за изключителни умения и постижения? Не става ли просто да напишеш едно есе по избрана тема и толкова?

- Какви въпроси се задават на интервюто освен за какво смяташ да харчиш парите? И колко време продължава?

Благодаря предварително.

preichetoy
07-08-2008, 17:08
никога не съм писала есе :D :D :D :D

BeBsItO
07-08-2008, 17:48
tctttctcttctctc ^ int koi klas si....

preichetoy
07-08-2008, 19:32
Завърших седми.... Но в училище не сме правили, не съм ходила на уроци... Може ли да ми обясните същността му... Малко е глупаво, че тепърва ще го правя, но нкикоган е бях правила трансформиращ преразказ, обаче на изпита имам максимум точки...

butty
07-09-2008, 06:59
ами малко странно е, че не сте писали есета,ама .. :-o
Намерих малко полезна информация. Ето я:

1. Какво значи есе?
Еssai - опит (от френски). Опит - като опит да направиш нещо, не - като житейски опит.

2. Форма на есето - свободна композиция

3. Тема на есето - социална, морална, естетическа, психологическа, литературна, културна, историческа, философска...
Тематично погледнато, есето е "всеядно - като прасето".

4. Цел на изложението - изразяване на своята гледна точка, на своята позиция, на своите мисли и чувства

5. Стил на есето - смес от художествен, публицистичен и научен стил

6. Език на есето - изискан, образен, асоциативен

7. Познавателната основа - лични наблюдения, впечатления, мисли, натрупани знания и опит

8. Поводът за написване - може да бъде съвсем незначителен, но есето може да бъде написано и под въздействие на моментно вдъхновение

9. Търсено въздействие върху читателя - да го убеди, да го вдъхнови, да му достави естетическа наслада. Есето може да започне като нежна милувка и да завърши като удар с чук по главата на читателя или - като удар с бич по гърба му.


Писането на ученическо есе минава през няколко етапа.

1. Подготовка:

- Анализират се вложените в темата на есето смисли и се избира гледна точка, от която те ще се интерпретират.
- Уточнява се целта на написване на есето.
- Събира се информация (идеи) във връзка с темата.
- Информацията се подрежда според представата на пишещия за нейната важност.
- Обмисля се подходящ композиционен вариант на есето.
- Съставя се план на текста (увод, теза, доказателство и извод(и). Подреждането на микротекстовете в есето зависи от комуникативната задача и от предпочитанията на автора.

2. Писане:

Търсят се и се разсъждава върху:
- причинно-следствени връзки между факти и явления
- съпоставяне и/или противопоставяне на факти и явления
- житейски, исторически и научни примери
- цитати (мисли на известни хора), пословици, поговорки...

За да се засили убеждаващото въздействие на есето, се използват:
- реторични въпроси
- статистически данни

3. Проверка на изпълнението:

Текстът се редактира, когато:
- тезата не е формулирана правилно и точно, когато не съответства на темата на текста, доказателствата не съдействат за аргументиране на тезата, изводът не обобщава разсъжденията от доказателствата
- не е избран подходящ (съответстващ на замисъла) композиционен вариант на есето
- връзките (смислови, логически и езикови) между микротекстовете в есето липсват или не са изразени чрез подходящи средства
не са спазени нормите на съвременния български книжовен език.

ПП Горе-долу е това. Пишеш каквото мислиш върху проблема в свободна форма ;) Дано съм била полезна :)

elistone
07-09-2008, 07:19
Прочети много внимателно, информацията на сайта на 1000 стипендии. на въпросите, които задаваш по процедурата и документите- отговорите са там- не ти трябват тълкувания, а точните постановки. има и рубрика Често задавани въпроси.
относно интервютата- прочети старите теми и ще се ориентираш

успех :)

Briseis
07-09-2008, 09:12
А тази автобиография? CV ли трябва да се прави или ?

SunSmile
07-12-2008, 13:16
Абе есето трябвало да бъде точно напечатано с някакъв определен шрифт и големина на буквите? Някой да е прочел нещо за това, щото аз нищо не намирам? :?

butty
07-14-2008, 17:14
Абе есето трябвало да бъде точно напечатано с някакъв определен шрифт и големина на буквите? Някой да е прочел нещо за това, щото аз нищо не намирам? :?
така ли? :-o Аз не съм чула за такова нещо, пък и .. едва ли :)
А за автобиографията, аз съм я правила като CV. :)

BeBsItO
07-14-2008, 17:50
Искам да попитам какво точно трябва да съдържа автобиографията. По-точно...да разказвам ли за родители...братя...сестрии

Bochko_banana
07-14-2008, 20:06
искам да пожелая успех на всички за тея стипендии ;)

BeBsItO
07-15-2008, 09:21
Моля ви кажете ми, неискам да се излагам :( И аз желая успех на всички :-)

SunSmile
07-15-2008, 13:19
Абе есето трябвало да бъде точно напечатано с някакъв определен шрифт и големина на буквите? Някой да е прочел нещо за това, щото аз нищо не намирам? :?
така ли? :-o Аз не съм чула за такова нещо, пък и .. едва ли :)
А за автобиографията, аз съм я правила като CV. :)
Ми то така трябва да се направи биографията :)

butty
07-16-2008, 10:54
Искам да попитам какво точно трябва да съдържа автобиографията. По-точно...да разказвам ли за родители...братя...сестрии
ами мисля, че е излишно. Просто го направи все едно автобиография за работа ;) Твоите данни, образование, участия в конкурси и допълнителни интереси. Направи го като таблица..а не да си разказваш ;)
Успех на всички! :-) Аз вече изпратих документите, дано имам късмет :grin:

BeBsItO
07-16-2008, 11:42
Как така като таблица???? не трябва ли да е като CV ?
Моля конкуренцията да хвърли един образец :D Аз лесно ще намеря в нета... ама не се знае дали ще намеря вярното.....

благодаря предварително

elistone
07-16-2008, 11:51
цитат от сайта на 1000 стипендии

2 Състави своя кратка автобиография с акцент върху участия, постижения и допълнителни обучения.
няма изисквания за формата- всеки сам преценява как да си я напише

много ми е интересно каква разлика намирате между Автобиография и CV :(

BeBsItO
07-16-2008, 11:53
цитат от сайта на 1000 стипендии

2 Състави своя кратка автобиография с акцент върху участия, постижения и допълнителни обучения.
няма изисквания за формата- всеки сам преценява как да си я напише

много ми е интересно каква разлика намирате между Автобиография и CV :( не намирам разлика, но както ти каза има много формати :) Точно за това попитах като CV ли да бъде :) Благодаря все пак :)

elistone
07-16-2008, 12:04
този източник е авторитетен в областта на документи за кандидатстване.

http://www.jobtiger.bg/stat_pages/CVAdviser.php?ln=2&cached

но в случая с 1000- та, е важно да представиш добре себе си, а не точния формат на автобиография/ CV

УСПЕХ на всички сериозни кандидати :-D

BeBsItO
07-18-2008, 14:20
Ох вие пратихте ли си документите вече???? Аз трябва да отида тези дни да ги пусна.....че ще мине срокът :(

butty
07-19-2008, 15:12
Ох вие пратихте ли си документите вече???? Аз трябва да отида тези дни да ги пусна.....че ще мине срокът :(
ами да, аз вече пратих :-D пожелавам късмет на себе си и на всички останали ;)

BeBsItO
07-19-2008, 15:26
Ох вие пратихте ли си документите вече???? Аз трябва да отида тези дни да ги пусна.....че ще мине срокът :(
ами да, аз вече пратих :-D пожелавам късмет на себе си и на всички останали ;) А аз трябва да пратя и за иаключителни постижения.....но това до края на другият месец :)

BeBsItO
07-20-2008, 18:09
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=184213 Моля ви отговорете ми на въпроса за входящият номер...... Съжалявам ,че пуснах отделна тема ,но ми трябваше бърз отговор...и ввсе още не съм го получила....

BeBsItO
07-21-2008, 13:50
ох много лоша организация...

Myxaxaxa
07-22-2008, 10:07
Препоръките от учител ( или координатите за връзка с него) задължителни ли са?

butty
07-22-2008, 14:30
Препоръките от учител ( или координатите за връзка с него) задължителни ли са?
ами да :) ЩОм са включени в изискванията ;) То не е голяма философия . Просто намери някой даскал, който те познава дорбе и го поомоли ;)

elistone
07-22-2008, 15:12
защо се задават въпроси за неща, които толкова ясно са записани в сайта на 1000-та, във формуляра, в рубриката Въпроси и отговори?

BeBsItO
07-22-2008, 17:42
Задалжителна е естествено,и дори е хубаво да е от учител преподаващ по избрания предмет от теб :)

preichetoy
07-22-2008, 17:47
Задалжителна е естествено,и дори е хубаво да е от учител преподаващ по избрания предмет от теб :) Задължителна е само ако си в екип с учител. А аз като маркирах танцово изкуство... ще дам координати на учителка по история :D

BeBsItO
07-22-2008, 17:57
Задалжителна е естествено,и дори е хубаво да е от учител преподаващ по избрания предмет от теб :) Задължителна е само ако си в екип с учител. А аз като маркирах танцово изкуство... ще дам координати на учителка по история :D Какви танци тренираш :) Това е мн яко..... :grin:

preichetoy
07-22-2008, 17:58
Задалжителна е естествено,и дори е хубаво да е от учител преподаващ по избрания предмет от теб :) Задължителна е само ако си в екип с учител. А аз като маркирах танцово изкуство... ще дам координати на учителка по история :D Какви танци тренираш :) Това е мн яко..... :grin: Хип, хоп и танцово шоу :)

BeBsItO
07-22-2008, 18:30
Задалжителна е естествено,и дори е хубаво да е от учител преподаващ по избрания предмет от теб :) Задължителна е само ако си в екип с учител. А аз като маркирах танцово изкуство... ще дам координати на учителка по история :D Какви танци тренираш :) Това е мн яко..... :grin: Хип, хоп и танцово шоу :)Браво браво... :grin: искам и аз

preichetoy
07-22-2008, 18:32
Задалжителна е естествено,и дори е хубаво да е от учител преподаващ по избрания предмет от теб :) Задължителна е само ако си в екип с учител. А аз като маркирах танцово изкуство... ще дам координати на учителка по история :D Какви танци тренираш :) Това е мн яко..... :grin: Хип, хоп и танцово шоу :)Браво браво... :grin: искам и аз От кой град си?

sweety_but_lonely
07-25-2008, 17:52
Не знам защо, но не мога да се регистрирам в сайта на 100 стипендии...все ми дава, че трябва да се пише на кирлица а аз точно така и правя! И пак не се получава! Как да се регистрирам? И ако не успея до 31 юли, ще бъде ли зачетена кандидатурата ми, ако пратя само хартиените документи?

preichetoy
07-25-2008, 19:06
Не знам защо, но не мога да се регистрирам в сайта на 100 стипендии...все ми дава, че трябва да се пише на кирлица а аз точно така и правя! И пак не се получава! Как да се регистрирам? И ако не успея до 31 юли, ще бъде ли зачетена кандидатурата ми, ако пратя само хартиените документи? И аз така. :-x Чудя се какво да правя!

BeBsItO
07-26-2008, 07:44
ДРАГИ МОМИЧЕТА, И НА МЕН МИ ДАВАШЕ ТАКА!

АЗ ЗАМЕНИХ ВСИЧКИ ЗАПЕТАЙКИ С ТОЧКИ....И МИ СЕ ПРИЕ.... ПРИМЕРНО ПРИ АДРЕСА..... ГР СОФИЯ.КВ ЕДИ КОЙ СИ.УЛ ЕДИ КОЯ СИ......

Аз говорих с човек от екипа им,и ми казаха ,че прослувутия вх.номер се попълва от фондацията......
Тъй че неразбирам защо трябва да се регистрираме ?! :shock: Там нищо съществено не пише. За всеки случай се регнах .... ама знам ли..... все си мисля,че няма да спечеля....

Sparkle_diamond
07-26-2008, 20:44
И аз не мога да се регна какви ли не идиотски никове пробвах нищооо :D :x :-x .. вие как се регнахте ?Доколкото знам не е задължително май да се регваме, само ако искаме веднага да си научим входящия номер.. :) Bebsito drasni edna li4na da se zapoznaem :)

sweety_but_lonely
07-26-2008, 21:18
е, успях да се регна вече!! с 300 зора!!! и най-странното е, че пише, че данните трябва да са на кирилица, а аз успях да се регна чак като си написах ника на латиница :-D :D :lol: ако не ви се получава с кирилица, пробвайте!
П.С. Все пак не мисля, че регистрацията е много важна....

preichetoy
07-26-2008, 21:49
Да, регистрирах се, след като си написах паролата и ника на латиница, но не ми позволи да си напиша личното име, защото то се състои от три имена, а пък нещо системата не ги приема.

BeBsItO
07-27-2008, 08:02
Да, регистрирах се, след като си написах паролата и ника на латиница, но не ми позволи да си напиша личното име, защото то се състои от три имена, а пък нещо системата не ги приема. Еми разбира се ,че ника винаги се пише на латиница :D незнаехте ли :D 8-) Съжалявам ,че не съм го споменала,но имах др ги проблеми...с регистрацията :D

elistone
07-29-2008, 07:36
бяхте ли си изпратили документите преди да се регистрирате на сайта? :(

BeBsItO
07-29-2008, 10:54
бяхте ли си изпратили документите преди да се регистрирате на сайта? :( Първо се регистрирах....след това пратих :)

butty
07-29-2008, 17:29
бяхте ли си изпратили документите преди да се регистрирате на сайта? :(
ами да, аз даже не знаех, че трябва да се регистрирам в сайта.. изпратих ги още средата на юли ;)

Sparkle_diamond
07-29-2008, 20:18
Абе хора не е задължително да се регистрирате на сайта документите, който сте изпратили пак ще важат.Регистрацията се прави ако искате веднага да си разберете входящия номер все пак не мисля, че всички кандидати ще имат възможност да се регистрират по интернет, защото не всички имат .В сайта много ясно си е казано, че не е задължително .

Muse_of_Madness
07-29-2008, 21:39
ЕЕЕх, тоя понеделник изпратих проклетиите... сега ми е едно такова празно... Нека след изтичането на срока да направим тема за есетата, кой е за?

Sparkle_diamond
07-29-2008, 22:30
Muse_of_Madness Пуснато на: Сря Юли 30, 2008 12:39 am Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

ЕЕЕх, тоя понеделник изпратих проклетиите... сега ми е едно такова празно... Нека след изтичането на срока да направим тема за есетата, кой е за?




+ 1

milenka_mili
07-30-2008, 04:49
ЕЕЕх, тоя понеделник изпратих проклетиите... сега ми е едно такова празно... Нека след изтичането на срока да направим тема за есетата, кой е за?

Аз моите документи ги изпратих вчера. :) Аз съм за да направим тема за есетата.

amazonkata90
07-30-2008, 07:03
Аз също съм съгласна. Утре изпращам и моите документи. :grin:

butty
07-30-2008, 07:15
Аз също съм съгласна. Утре изпращам и моите документи. :grin:
хехе,и една моя приятелка ще ги изпраща в последния момент :-D

BeBsItO
07-30-2008, 08:42
Интересно ..защо всички чакаме последните дни :D Азз ще кандидатствам и за изключителните...100 ....и трябва да си довърша доклада....и после ще си пусна есето :)

elistone
07-30-2008, 08:49
как мислите- защо са сложили този текст на сайта :-D

ВНИМАНИЕ: Независимо от темата на есето, съдържанието му трябва да е тясно свързано със заявения в точка ІІ (1) интерес!

amazonkata90
07-30-2008, 12:55
[quote="BeBsItO"]Интересно ..защо всички чакаме последните дни :D /quote]

Аз съм рисков играч... :grin:

А що се отнася до въпроса на elistone, тъй като темите са доста широко (ако мога така да се изразя) формулирани, би могло лесно да се залитне в други плоскости, които не са свързани ама изобщо с избрания от теб учебен предмет. А нали все пак тази стипендия е за постижения, свързани с даскалото, а не с разтягането на локуми.

BeBsItO
07-30-2008, 14:43
как мислите- защо са сложили този текст на сайта :-D

ВНИМАНИЕ: Независимо от темата на есето, съдържанието му трябва да е тясно свързано със заявения в точка ІІ (1) интерес! Да и мен ме притеснява това......ама мн късно го сложиха в сайта...вече бях пратила :lol: Иначе сега са ме обзели едни мисли.... дали пък не съм залитнала .....писла съм много за свободата,т.е по голямата част от есето ми. И кък средата и края съм споменала......за историята,но като цяло. Не лично моето усещане... ами по ското....какво е свързано...темата с историята....оххххххх :o дано съм се справила.


Иначе вие всички ли документи пратихте......грамотите... препоръка....и т.н , и за какво бихте оползотворили парите??

amazonkata90
07-30-2008, 15:46
Аз лично не мисля, че има чак толкова голямо значение, в смисъл - важно е да говориш за предмета, с който ще кандидатстваш, но също така се поощрява и оригиналността, която няма как да свържеш просто със сухата материя. Миналата година например, моето есе въобще не беше есе, даже не мога да определя какво точно предствляваше :D , но ми дадоха стипендия. Така че не се впрягайте толкова и по-спокойно. :)

Едит: Ако спечеля, парите ще идат за уроците ми, защото не искам да вкарвам нашите в разходи, свързани с кандидатстването, а моите пари попривършват...

Muse_of_Madness
07-30-2008, 16:02
Еееееех....
Аз писах по темата "В началото беше Словото...." и я проблематизирах доста лесно, то с философия е трудно да се отклониш от предмета, по-скоро от темата, но тезата, която ти искат не е точно определена...
Ама тоя лимит за думите ме уби просто :-x как ли не съкращавах, за да постигна определените 1100 думички, накрая след зверския зор иначе по-риторичното ми есе заприлича на учебник по химия. 1100 думи точно. Дано няма санкции.

BeBsItO
07-30-2008, 16:06
Аз лично не мисля, че има чак толкова голямо значение, в смисъл - важно е да говориш за предмета, с който ще кандидатстваш, но също така се поощрява и оригиналността, която няма как да свържеш просто със сухата материя. Миналата година например, моето есе въобще не беше есе, даже не мога да определя какво точно предствляваше :D , но ми дадоха стипендия. Така че не се впрягайте толкова и по-спокойно. :)

Едит: Ако спечеля, парите ще идат за уроците ми, защото не искам да вкарвам нашите в разходи, свързани с кандидатстването, а моите пари попривършват... Извинявай, но проблем ли ще бъде ако пуснеш есето си от миналата година тук. Ще е хубаво да видим образец....спечелил вниманието им :)

amazonkata90
07-30-2008, 17:00
Готово. :) Но не е нищо особено... Причината да спечеля беше интервюто ми. :D

Аз и всичко, което би могло да Ви заинтригува
есе

Още в самото начало бих искала да подчертая, че винаги съм се стремяла да намирам интересното във всяка област от човешкото познание, да чета разнообразна литература, за да обогатя общата си култура и по този начин да открия какво ме привлича, кои предмети ми се отдават най – много и в коя сфера виждам бъдещата си професионална реализация. През годините, прекарани в училище, аз открих в себе си задълбочен интерес към хуманитарните науки и талант за чужди езици.

Твърдо съм убедена, че чуждите езици са ключът към успеха за всеки човек. Но преди да започна задълбочено изучаването им, аз обърнах специално внимание на българския език, тъй като този, който не познава добре родната реч никога не може да научи чуждата. Моето училище ми даде безценна подготовка за изпита САЕ на университета Кеймбридж, който издържах успешно тази година. Но в нашето динамично общество не е достатъчен само един западен език, за да бъдеш конкурентен на изпълнения с изисквания европейски пазар. Ето защо вече две години подред се явявам като частна ученичка на изпити по немски като първи чужд език, на които също имам много добри резултати. От тази учебна година започнах и изучаването на италиански. Не възприемам ученето на езици като досадно задължение, а по - скоро като необходима, а в моя случай – и приятна стъпка към усъвършенстването на уменията ми и предпоставка за по – добра работа. Лекотата, с която запомням и прилагам новата лексика и граматика, както и възможността да общувам с чужденци, превръщат учебния процес в истинско удоволствие.

Другата ми голяма любов е историята. С удоволствие прекарвам ваканциите си, посещавайки различни исторически местности в България, както и четейки книги, описващи българската и световна история. Няма да забравя и усещането, което изпитах, когато за пръв видях колосалния Колизеум в Рим – той ме накара да потръпна и да се уверя още веднъж колко интересно и величествено може да бъде миналото. От този момент вече бях напълно сигурна, че бъдещата ми професия трябва да бъде неизменно свързана с историята.

Както споменах в началото, аз полагам всички усилия, за да имам задълбочени познания не само по история и останалите хуманитарни науки, но и в областта на естествените науки. За мен е изключително важно да имам широк кръгозор, да знам в най – лошия случай поне основните понятия във всеки от познатите ми учебни предмети, защото всичко може да бъде от полза. Стремя се да бъда с богата обща култура, да развивам разностранните си интереси и за щастие, това не ми коства много усилия. На света му трябват умни, целеустремени и готови непрекъснато да се развиват млади и образовани личности. А аз искам да бъда една от тях.

Двата учебни предмета, в които съм най – добра определят и амбицията ми да работя като антрополог. Аз съм общителна и енергична, държа на контакта с хората, динамичната и отговорна работа би била предизвикателство за мен. Винаги съм се интересувала не само от чисто историческото минало на народите, но и от самите хора, от свидетелствата за тяхното нравствено и обществено развитие. Желанието ми е да имам професия, посветена на човека, на промените в неговата култура, религия и език. За да разбереш добре един човек, който и да е той, трябват две неща – да знаеш езика му и да познаваш историята му. Познанията ми по чужди езици ми отварят много врати, а историята ми помага да разбера и обясня поведението на всеки отделен човек, защото миналото слага своя отпечатък върху всички нас, независимо дали го съзнаваме или не.

За съжаление, нашата все още в преход държава не предлага добри професионални възможности за един антрополог, въпреки богатото минало, което има. Поради тази причина моята цел е да продължа образованието си в университет в Англия, за да усъвършенствам, от една страна, езика на Шекспир, а от друга – да се реализирам успешно. Пари – от студентски заеми и кредити – ще се намерят, мога да привикна и към трудния живот в чужбина, но най – важното – любов към историята и езиците, както и огромно желание за успех и вяра в собствените си възможности – го имам. Знам, че бъдещето ми зависи най – вече от мен и съм готова да положа всички усилия, за да бъда един достоен и успял човек.

Конкурсът „1000 стипендии” ми дава прекрасната възможност да докажа на себе си, че и други хора могат да повярват в мен толкова силно, колкото вярвам и аз. Ако спечеля стипендия, бих си подарила пътуване в Гърция, където да разгледам останките от една древна цивилизация, съществувала преди много години, но оставила огромно влияние върху цяла Европа. Стипендията би ми дала още по – голям стимул да развивам заложбите си, да усъвършенствам езиците, които знам, да усвоявам нови знания, да изградя още по – успешно личността си. Не на последно място – убедена съм, че човек трябва да използва всеки шанс, който му се дава, за да не съжалява после. А аз не обичам да съжалявам. По – скоро обичам да приемам и преодолявам предизвикателствата, да осъществявам и най – смелите си мечти, да бъда оценявана и от другите. Обичам и да печеля!

GetNasty
07-30-2008, 17:09
абе хора, задължително ли е да има препоръка от учител? много се дразня тъй..

BeBsItO
07-30-2008, 17:14
Готово. :) Но не е нищо особено... Причината да спечеля беше интервюто ми. :D

Аз и всичко, което би могло да Ви заинтригува
есе

Още в самото начало бих искала да подчертая, че винаги съм се стремяла да намирам интересното във всяка област от човешкото познание, да чета разнообразна литература, за да обогатя общата си култура и по този начин да открия какво ме привлича, кои предмети ми се отдават най – много и в коя сфера виждам бъдещата си професионална реализация. През годините, прекарани в училище, аз открих в себе си задълбочен интерес към хуманитарните науки и талант за чужди езици.

Твърдо съм убедена, че чуждите езици са ключът към успеха за всеки човек. Но преди да започна задълбочено изучаването им, аз обърнах специално внимание на българския език, тъй като този, който не познава добре родната реч никога не може да научи чуждата. Моето училище ми даде безценна подготовка за изпита САЕ на университета Кеймбридж, който издържах успешно тази година. Но в нашето динамично общество не е достатъчен само един западен език, за да бъдеш конкурентен на изпълнения с изисквания европейски пазар. Ето защо вече две години подред се явявам като частна ученичка на изпити по немски като първи чужд език, на които също имам много добри резултати. От тази учебна година започнах и изучаването на италиански. Не възприемам ученето на езици като досадно задължение, а по - скоро като необходима, а в моя случай – и приятна стъпка към усъвършенстването на уменията ми и предпоставка за по – добра работа. Лекотата, с която запомням и прилагам новата лексика и граматика, както и възможността да общувам с чужденци, превръщат учебния процес в истинско удоволствие.

Другата ми голяма любов е историята. С удоволствие прекарвам ваканциите си, посещавайки различни исторически местности в България, както и четейки книги, описващи българската и световна история. Няма да забравя и усещането, което изпитах, когато за пръв видях колосалния Колизеум в Рим – той ме накара да потръпна и да се уверя още веднъж колко интересно и величествено може да бъде миналото. От този момент вече бях напълно сигурна, че бъдещата ми професия трябва да бъде неизменно свързана с историята.

Както споменах в началото, аз полагам всички усилия, за да имам задълбочени познания не само по история и останалите хуманитарни науки, но и в областта на естествените науки. За мен е изключително важно да имам широк кръгозор, да знам в най – лошия случай поне основните понятия във всеки от познатите ми учебни предмети, защото всичко може да бъде от полза. Стремя се да бъда с богата обща култура, да развивам разностранните си интереси и за щастие, това не ми коства много усилия. На света му трябват умни, целеустремени и готови непрекъснато да се развиват млади и образовани личности. А аз искам да бъда една от тях.

Двата учебни предмета, в които съм най – добра определят и амбицията ми да работя като антрополог. Аз съм общителна и енергична, държа на контакта с хората, динамичната и отговорна работа би била предизвикателство за мен. Винаги съм се интересувала не само от чисто историческото минало на народите, но и от самите хора, от свидетелствата за тяхното нравствено и обществено развитие. Желанието ми е да имам професия, посветена на човека, на промените в неговата култура, религия и език. За да разбереш добре един човек, който и да е той, трябват две неща – да знаеш езика му и да познаваш историята му. Познанията ми по чужди езици ми отварят много врати, а историята ми помага да разбера и обясня поведението на всеки отделен човек, защото миналото слага своя отпечатък върху всички нас, независимо дали го съзнаваме или не.

За съжаление, нашата все още в преход държава не предлага добри професионални възможности за един антрополог, въпреки богатото минало, което има. Поради тази причина моята цел е да продължа образованието си в университет в Англия, за да усъвършенствам, от една страна, езика на Шекспир, а от друга – да се реализирам успешно. Пари – от студентски заеми и кредити – ще се намерят, мога да привикна и към трудния живот в чужбина, но най – важното – любов към историята и езиците, както и огромно желание за успех и вяра в собствените си възможности – го имам. Знам, че бъдещето ми зависи най – вече от мен и съм готова да положа всички усилия, за да бъда един достоен и успял човек.

Конкурсът „1000 стипендии” ми дава прекрасната възможност да докажа на себе си, че и други хора могат да повярват в мен толкова силно, колкото вярвам и аз. Ако спечеля стипендия, бих си подарила пътуване в Гърция, където да разгледам останките от една древна цивилизация, съществувала преди много години, но оставила огромно влияние върху цяла Европа. Стипендията би ми дала още по – голям стимул да развивам заложбите си, да усъвършенствам езиците, които знам, да усвоявам нови знания, да изградя още по – успешно личността си. Не на последно място – убедена съм, че човек трябва да използва всеки шанс, който му се дава, за да не съжалява после. А аз не обичам да съжалявам. По – скоро обичам да приемам и преодолявам предизвикателствата, да осъществявам и най – смелите си мечти, да бъда оценявана и от другите. Обичам и да печеля!Много е хубаво,браво! Не се съмнявам,че ще спечелиш и тази година. Искам да те питам с какво ги впечатли на интервюто. С история ли кандидатства, и какви въпроси ти зададоха........Знам ,че ставам нахална,но нямам друг начин да набавя тази информация. Благодаря ти предварително.


А иначе препоръките не са задължителни - а препоръчителни. Ако не пратиш препоръка..то поне телефона на преподавател.

amazonkata90
07-30-2008, 17:35
О, на интервюто беше много забавно. :D Специално моето продължи около половин час, а на други познати им бяха отделили около 15 минути. Но при мен се получи така, тъй като се смеехме, да - смеехме, през половината време. Аз бях супер спокойна, държах се естествено, даже прекалено естествено. Първо ми зададоха въпроси, свързани с есето - нещо от сорта къде в България съм пътувала и защо искам да стана антрополог. След това, незнайно защо, решиха, че аз кандидатствам с история. ( Така де, аз и не бях уточнила с какво кандидатствам - нещо средно между езици и история :D ). Както и да е, попитаха ме при кой държавен глава Съветския съюз влиза във Втората световна. Моята реплика беше: "Ако кажа Сталин, много ли ще се изложа?". Последва смях и отговорът: "Не.". След това ме питаха нещо за Чърчил, за Удро Уилсън и за Адолф Хитлер, при което аз почти им преразказах Mein Kampf, която наскоро бях прочела. Като цяло интервюто премина много добре, но не вярвах, че ще ме изберат. Мислех си, че дават такива стипендии само на някакви мега задръстени и тъпи зубъри, които говорят тихо и притеснено, а не на гръмогласник като мен... Както и да е, оказа се, че съм се лъгала. Затова моят съвет е: Бъди естествена. Е, аз бях естествена, защото исках ако спечеля, да дадат парите на човека, с когото са говорели, а не на някоя префърцунена подмазвачка. Пък и да си кажа честно - не ми пукаше особено. Но чувството да си прочетеш името сред одобрените е страхотно. Така че успех и да си разказваме скоро как са минали нашите интервюта... :) :) :)

BeBsItO
07-30-2008, 17:51
О, на интервюто беше много забавно. :D Специално моето продължи около половин час, а на други познати им бяха отделили около 15 минути. Но при мен се получи така, тъй като се смеехме, да - смеехме, през половината време. Аз бях супер спокойна, държах се естествено, даже прекалено естествено. Първо ми зададоха въпроси, свързани с есето - нещо от сорта къде в България съм пътувала и защо искам да стана антрополог. След това, незнайно защо, решиха, че аз кандидатствам с история. ( Така де, аз и не бях уточнила с какво кандидатствам - нещо средно между езици и история :D ). Както и да е, попитаха ме при кой държавен глава Съветския съюз влиза във Втората световна. Моята реплика беше: "Ако кажа Сталин, много ли ще се изложа?". Последва смях и отговорът: "Не.". След това ме питаха нещо за Чърчил, за Удро Уилсън и за Адолф Хитлер, при което аз почти им преразказах Mein Kampf, която наскоро бях прочела. Като цяло интервюто премина много добре, но не вярвах, че ще ме изберат. Мислех си, че дават такива стипендии само на някакви мега задръстени и тъпи зубъри, които говорят тихо и притеснено, а не на гръмогласник като мен... Както и да е, оказа се, че съм се лъгала. Затова моят съвет е: Бъди естествена. Е, аз бях естествена, защото исках ако спечеля, да дадат парите на човека, с когото са говорели, а не на някоя префърцунена подмазвачка. Пък и да си кажа честно - не ми пукаше особено. Но чувството да си прочетеш името сред одобрените е страхотно. Така че успех и да си разказваме скоро как са минали нашите интервюта... :) :) :) Дано ,дано :razz: И аз си мисля,че така трябва да се държи всеки един учасник.Лошото е,че съм малко притеснителна ама ко да правя.... Иначе аз кандидатствам с история...и явно ще трябва да си преговоря основните моменти в световната история.....че те явно препитват :D


А предишната година....не се ли е отбелязвал предмета, в формуляр, както е тази??? :oops:

Ох дано да се класираме. За мен удоволствието ще бъде не толкова от наградата....колкото от чувството че съм успяла, че с труд....се постига наистина нещо. Незнам дали забелязваш ,но в България понякога се наблюдава обратното. Това е друга тема разбира се.

amazonkata90
07-30-2008, 17:57
Ами имаше ги изброени всички предмети и ти отбелязваш с от 1 до 4, какво мислиш за тях. Не се посочваше изрично с какво кандидатстваш. А лично мен ме попитаха каква история уча в момента; аз им казах съвременна световна и те ме започнаха. Така че си преговори само материала от миналата година (съжалявам, но историята досега съм я учила само на английски и не помня какво се учеше в 9-ти клас), но си мисля, че беше малко българска и късно Средновековие.

BeBsItO
07-30-2008, 18:07
Ами имаше ги изброени всички предмети и ти отбелязваш с от 1 до 4, какво мислиш за тях. Не се посочваше изрично с какво кандидатстваш. А лично мен ме попитаха каква история уча в момента; аз им казах съвременна световна и те ме започнаха. Така че си преговори само материала от миналата година (съжалявам, но историята досега съм я учила само на английски и не помня какво се учеше в 9-ти клас), но си мисля, че беше малко българска и късно Средновековие. ЛЕЛЕЕЕЕ ЗЛАТНА СИ :-D Мерси, мн ме успокои така. Мислех ,че на много по-голям обем информация ще ме препитат.

Аз чух ,че на 1 ви кръг минават повечето, и вече интервюто е много важно. С едно момиче от моето училище (сега ще е 9 ти клас), мин година са говорили 4 тири часа :shock: Тя е кандидатствала с ИТ :)

При мен има един др проблем.При разпечатването...е допусната грешка....един ред започва с запетая . Други грешки няма, но просто..... мн гадно се получи ,че не съм видяла навреме. Дали ще навреди??

Относно притеснението....една фр ме бъзна днес...да пиина нещо преди интервюто (надяваме се да има такова) ,обаче...аз не понасям мн на пиене 8-) И ще оплескам нещо. Ти как се успокояваш?

GetNasty
07-30-2008, 19:12
абе хора, задължително ли е да има препоръка от учител? много се дразня тъй..

?? :)

Sparkle_diamond
07-30-2008, 19:17
Еееееех....
Ама тоя лимит за думите ме уби просто :-x как ли не съкращавах, за да постигна определените 1100 думички, накрая след зверския зор иначе по-риторичното ми есе заприлича на учебник по химия. 1100 думи точно. Дано няма санкции.
да и мен ме измъчиха думите дори не знаех дали и заглавието се брои :D :D :D

amazonkata90 pro4etoh eseto ti neveroqtno e! Mnogo na visok stil pi6e6 :) :) moeto minalata godina be6e ujs :? :?dano tazi godina da e stanalo po-spolu4livo.

TikvenaElhichka
07-30-2008, 19:24
Е, аз си издъних прекрасно есето няма-що. То това моето залитане по психология е пагубно (особено ако кандидатстваш с чужди езици...). NC! Иначе и аз съм про относно темата за есетата.

BeBsItO
07-30-2008, 19:34
абе хора, задължително ли е да има препоръка от учител? много се дразня тъй..

?? :) ако погледнеш малко по нагоре в края на едно мое мнение,ще си отговориш на въпроса :) Последен абзац......посветен точно на теб

GetNasty
07-30-2008, 19:44
абе хора, задължително ли е да има препоръка от учител? много се дразня тъй..

?? :) ако погледнеш малко по нагоре в края на едно мое мнение,ще си отговориш на въпроса :) Последен абзац......посветен точно на теб

въй човек съжалявам мноооооого :-D мерси все пак и мн ме успокои утре ще трябва да ходя до даскало обаче :D

BeBsItO
07-30-2008, 20:10
абе хора, задължително ли е да има препоръка от учител? много се дразня тъй..

?? :) ако погледнеш малко по нагоре в края на едно мое мнение,ще си отговориш на въпроса :) Последен абзац......посветен точно на теб

въй човек съжалявам мноооооого :-D мерси все пак и мн ме успокои утре ще трябва да ходя до даскало обаче :Dняма проблем :D на всеки се случва :oops:

butty
07-31-2008, 06:50
Е, аз си издъних прекрасно есето няма-що. То това моето залитане по психология е пагубно (особено ако кандидатстваш с чужди езици...). NC! Иначе и аз съм про относно темата за есетата.
и аз мислех да кандидатствам с чужди езици, но отдолу под изброените предмети пиешеше нещо, че не трябва да е средство,а цел на бъдещото ти образование..а аз по-скоро ще го използвам за средство( иска ми се да кандидатствам в чужбина) и за това се отказах от чужди езици и реших да кандидатствам с български и литература :)

GetNasty
07-31-2008, 07:00
аа..имам и още 1 въпрос...там където трябва да се попълни дали сме участвали в олимпиада или състезания, само за предмета, скойто кандидатстваме ли става въпрос или като цяло? И ако е като цяло..как мога да си помня всичките олимпиади и резултати...

butty
07-31-2008, 07:08
аа..имам и още 1 въпрос...там където трябва да се попълни дали сме участвали в олимпиада или състезания, само за предмета, скойто кандидатстваме ли става въпрос или като цяло? И ако е като цяло..как мога да си помня всичките олимпиади и резултати...
по принцип е като цяло..ами избери си тези примерно, от които имаш грамоти или си постигнала по-висок резултат ;)

GetNasty
07-31-2008, 07:28
мхм, мерси много :-) 8-)

BeBsItO
07-31-2008, 08:20
Аз даже мисля ,че трябва да се посочът не участията, ами грамотите. Защото аз мога да съм участвала (примерно) в 20 конкурса,но само от 10 имам грамоти. За това трябва да се посочът тези на които си имал успех :)

Ех ,днес е последен ден ! Има ли хода които пускат точно днес :D
Междодругото.....фондацията е много коректна в това отношение. Миналата година ,няколко момичета пуснаха последния ден....и 2 от тях са стипендианти :) Успех ви желая :)

butty
07-31-2008, 12:41
Аз даже мисля ,че трябва да се посочът не участията, ами грамотите. Защото аз мога да съм участвала (примерно) в 20 конкурса,но само от 10 имам грамоти. За това трябва да се посочът тези на които си имал успех :)

Ех ,днес е последен ден ! Има ли хода които пускат точно днес :D
Междодругото.....фондацията е много коректна в това отношение. Миналата година ,няколко момичета пуснаха последния ден....и 2 от тях са стипендианти :) Успех ви желая :)
Ами то няма защо да им откажат, защото то важи датата на пощенското клеймо, тоест може и днес да си ги изпратиш съвсем спокойно ;)
Успех и от мен на всички :-)

amazonkata90
07-31-2008, 13:00
Аз си пуснах документите днес! :grin:

Успех на всички от мен! :)

BeBsItO
07-31-2008, 13:31
Аз даже мисля ,че трябва да се посочът не участията, ами грамотите. Защото аз мога да съм участвала (примерно) в 20 конкурса,но само от 10 имам грамоти. За това трябва да се посочът тези на които си имал успех :)

Ех ,днес е последен ден ! Има ли хода които пускат точно днес :D
Междодругото.....фондацията е много коректна в това отношение. Миналата година ,няколко момичета пуснаха последния ден....и 2 от тях са стипендианти :) Успех ви желая :)
Ами то няма защо да им откажат, защото то важи датата на пощенското клеймо, тоест може и днес да си ги изпратиш съвсем спокойно ;)
Успех и от мен на всички :-) ИмАх предвид ,че повечето фирми.... не са мн коректни

BeBsItO
07-31-2008, 17:28
kelly _clarkson _93 хайде да продължим разговора тук :)

Sparkle_diamond
07-31-2008, 17:40
ок сори току -що видях, че си ми писала тук и постнах там вече ще го изтрия и ще го едитна тук .

ето го:

мхм абе не знам но не искам заради една тъпа грешка да се прецака всичко :( :( :cry: :( :cry:: ( :( :cry:. Не съм взимала досега стипендия не знам как е .Забелязах, че в сайта им пише
Кой?
Ако през учебната 2008-2009 година ще бъдеш в 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 или 13 клас;

благодаря иначе хриси дано да не е голям проблем.

BeBsItO
07-31-2008, 17:50
ок сори току -що видях, че си ми писала тук и постнах там вече ще го изтрия и ще го едитна тук .

ето го:

мхм абе не знам но не искам заради една тъпа грешка да се прецака всичко :( :( :cry: :( :cry:: ( :( :cry:. Не съм взимала досега стипендия не знам как е .Забелязах, че в сайта им пише
Кой?
Ако през учебната 2008-2009 година ще бъдеш в 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 или 13 клас;

благодаря иначе хриси дано да не е голям проблем. EEE аз пък не се съобразих,че не си взимала стипендия до сега :) Нищо- едва ли е проблем. Стига всичко друго да ти е точно. А кои документи прати????дипломи....препоръки ??

Sparkle_diamond
07-31-2008, 18:04
Ами задължителните и аз понеже кандидатсвам в екип с преподавател препоръка от него и приложение едно.Иначе дипломи, грамоти, сертификати такива работи :)

BeBsItO
07-31-2008, 18:06
Ами задължителните и аз понеже кандидатсвам в екип с преподавател препоръка от него и приложение едно.Иначе дипломи, грамоти, сертификати такива работи :) Тоест си изпатила всичко???? И аз така 8-)

Sparkle_diamond
07-31-2008, 18:19
Не всичко не съм изпратила приложение две за стипендия за изключително постижения,защото не знам за какво става въпрос :( някой ако може да обясни.

BeBsItO
07-31-2008, 18:23
Не всичко не съм изпратила приложение две за стипендия за изключително постижения,защото не знам за какво става въпрос :( някой ако може да обясни. Toва е за изключителни постижения.Примерно..за твой личен авторски продукт. Примерно тези с ИТ ....някой може да е измислил нова програма свързана с обучението. Примерно математиците...може да са изчислили....в някъкви подробности нещо..... :D Незнам дали схвана. Моят проект за сега ще су замълча какъв е, защото не еминал срока още 8-) Иначе е свързан с историята :)

kifla
07-31-2008, 18:42
Една съученичка беше кандидатствала началото на 11 клас и чак сега когато завършихме 12 и казаха че е сред избраните...

Sparkle_diamond
07-31-2008, 18:46
Аха , благодаря за информацията. А как така и за двете може да се кандидаства в смисъл , ако не те одобрят на едната и на другата ли няма или нещо такова?? А за проекта не се тревожи, има много малки шансове да се хвана да направя такова нещо пък и съм с география, макар че ако знаех по-рано имах страхотна идея на лична можеш да ми го напишеш(ако исаш де) :) :)

BeBsItO
07-31-2008, 19:10
Аха , благодаря за информацията. А как така и за двете може да се кандидаства в смисъл , ако не те одобрят на едната и на другата ли няма или нещо такова?? А за проекта не се тревожи, има много малки шансове да се хвана да направя такова нещо пък и съм с география, макар че ако знаех по-рано имах страхотна идея на лична можеш да ми го напишеш(ако исаш де) :) :) Не мила, не ме притесняваш ти...а едни др ги хора от форума....дето ме заяждат... 8-) Иначе кандидатстваш и с 2 те. Ако не те удобрят за 1 то....за другото :)

issa
07-31-2008, 23:30
аз малко късно питам,но всички ли си напечатахте есетата защото аз го пратих написано на ръка :roll: това проблем ли е? :o

MissSiss
07-31-2008, 23:38
Миналата год, един приятел печели, обаче гадното е че му ги изплащат на части парите, мисля че така беше.Тая години мързела ми пак ме надви и явно няма да печеля :-D :P

butty
08-01-2008, 07:22
аз малко късно питам,но всички ли си напечатахте есетата защото аз го пратих написано на ръка :roll: това проблем ли е? :o
ами ако си писал/а четливо, няма да епроблем според мен ;) Аз го писах директно на компютъра.

issa
08-01-2008, 13:57
мерси много :)

BeBsItO
08-28-2008, 12:41
аз малко късно питам,но всички ли си напечатахте есетата защото аз го пратих написано на ръка :roll: това проблем ли е? :o
ами ако си писал/а четливо, няма да епроблем според мен ;) Аз го писах директно на компютъра. мисля ,че трябва да е напечатано задължително :) но не съм сиг

Isi_d
09-19-2008, 14:34
?
Нещо ново по темата :(

Iria
09-19-2008, 14:57
?
Нещо ново по темата Sad
Май не. Някой да знае кога ще излязат одобрените за 2ри кръг ?

RiseGirl
09-19-2008, 15:01
• 30 септември 2008 г. – обявяване на първо класиране
• 15 декември 2008 г. – обявяване на стипендиантите на проект „1000 стипендии” 2008/2009

BeBsItO
09-19-2008, 16:02
• 30 септември 2008 г. – обявяване на първо класиране
• 15 декември 2008 г. – обявяване на стипендиантите на проект „1000 стипендии” 2008/2009
Това означава ,че.....от 30 ти до 15 ти септ......трябва да интервюират всички участници. Успех от мен ! 8-)

DJ_Mrav4o
09-19-2008, 20:39
Пх тия 1000 стипендии ми изкараха душицата! :-x Както и да е изтървах срока... догодина, живот и здраве ще участвам1 :P

BeBsItO
09-20-2008, 16:37
Пх тия 1000 стипендии ми изкараха душицата! :-x Както и да е изтървах срока... догодина, живот и здраве ще участвам1 :PИ на мен ми изкараха душицата, но поне не изтървах срока ,което мн ме радва :) Ще видим след няколко дни...какво е положението 8-)

Sparkle_diamond
09-29-2008, 13:56
Утре е денят :D :D :D искам да пожелая успех на всички!! :-) :-)
ПП for Bebsito :-) :-) :-) :-) =P~ :smt007 :wink:

BeBsItO
09-29-2008, 16:51
Утре е денят :D :D :D искам да пожелая успех на всички!! :-) :-)
ПП for Bebsito :-) :-) :-) :-) =P~ :smt007 :wink:Утре е,да!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Желая успех на всички! Дано само не се забавят като предната година.


Хайде пишете които сте удобрени!!!!

amazonkata90
09-29-2008, 17:01
Да, успех и от мен! :) Дано утре наистина излязат първите резулатати. А след това очаквам всички да се похвалим. :grin:

BeBsItO
09-29-2008, 17:21
Да, успех и от мен! :) Дано утре наистина излязат първите резулатати. А след това очаквам всички да се похвалим. :grin:ох,дано,дано!!!!! 8-) Сега съм в напрежение!

BeBsItO
09-29-2008, 17:28
Искам да питам, дали тези които са обявени за 100 те стипендии...ще бъдат класирани отделно от другите.Дано го направят така ,че да разберем......за коя стипендия сме се класирали......охх нз

Sparkle_diamond
09-29-2008, 20:24
Само много ми е чудно защо на едно място пише, че резултатие ще излязат по етапно?Ами според мен ще има два списъка един за изключите;ните и един за високите по азбучен ред.

BeBsItO
09-30-2008, 06:20
Незнам,незнам :( Гледам ,че все още никакви резултати не са публикувани .......... сега ще чакаме.

Muse_of_Madness
09-30-2008, 06:36
Йееее, взеха ме.
Има шанс да тормозим народа у форума и догодина демек :D

amazonkata90
09-30-2008, 07:40
Чакай да те питам, къде го видя това? Защото на мен ми излизат само стипендиантите за миналата година.

Muse_of_Madness
09-30-2008, 07:47
Лол.
Да, а аз чак сега забелязах, че е тъй

amazonkata90
09-30-2008, 07:49
Демек, чакането продължава... :?

Почнаха да качват нещо. Жалко, че трябва да излизам. Е, довечера ще разбера. Още веднъж: успех на всички! :)

butty
09-30-2008, 08:34
започнали са да качват резултатите изглежда. Но страницата е все още празна. Успех на всички от мен! :-) :-P

Sparkle_diamond
09-30-2008, 12:20
хм все още няма нищо, хващам бас, че пак ще пуснат резулатите към 10 часа вечер та :-D :-D още чакане :neutral: :neutral:

Iria
09-30-2008, 13:34
Офф, още не са качили нищо. Колко още ще чакаме... :-o

BeBsItO
09-30-2008, 17:32
Някой знае ли миналата година ,с колко са се забавили резултатите???

Sparkle_diamond
09-30-2008, 18:27
Някой знае ли миналата година ,с колко са се забавили резултатите???
aми не се сещам точно, ама май не беше много(ако не се лъжа няколко дни), но не съм сигурна :oops: :oops: 8-)

BeBsItO
09-30-2008, 18:48
Някой знае ли миналата година ,с колко са се забавили резултатите???
aми не се сещам точно, ама май не беше много(ако не се лъжа няколко дни), но не съм сигурна :oops: :oops: 8-)ms se pak

Muse_of_Madness
09-30-2008, 19:03
Абе аз понеже съм нахална и се обадих да ги питам. На 1ви октимври, казаха.

BeBsItO
09-30-2008, 19:17
Т.е утре???? :o

Muse_of_Madness
09-30-2008, 19:24
Не, другата година...
Истествину, не ставай смешна!

BeBsItO
09-30-2008, 19:27
Зададох сама на себе си реторичен въпрос :D Знам,че е утре :D

Sparkle_diamond
09-30-2008, 20:20
Eвала на Muse_of_Madness.Поне да знаем кога.И не мисля, че е нахално от твоя страна, по-скоро си заинтересувана и развълнувана от очакваните резултати като всички нас. :-) :-) ;-)

butty
10-01-2008, 05:30
така стана и 1ви октомври :-D на сайта са пуснали съобщение да не влизаме на страницата, защото им претоварване много системата и не могат да качат резултатите :o Сега цял ден трябва да тръпнем в очакване! 8-)

BeBsItO
10-01-2008, 06:56
''Уважаеми кандидати, първо класиране ще бъде обявено на 1 октомври. Отправяме молба към всички заинтересовани да се въздържат от влизане в страницата на "1000 стипендии" в този ден, за да можем да качим резултатите. Увеличеният наплив не ни позволява да сторим това по чисто технически причини. Благодарим за разбирането''


Toва е съобщението! Да не сте посмели да влизате през 5 минутки :D :D :D

fairytalesend
10-01-2008, 07:35
lele kato se setq v4era kolko p1ti go prezaredih..sega edva 6te id1rja dokato gi izkarat :-D

BeBsItO
10-01-2008, 07:45
lele kato se setq v4era kolko p1ti go prezaredih..sega edva 6te id1rja dokato gi izkarat :-Dme too

Muse_of_Madness
10-01-2008, 09:15
ААААААААААААААААААААААААА АААААААААААААААА ще изгърмя!!!

Sparkle_diamond
10-01-2008, 12:13
хм значи утре със сигурност ще бъдат достъпни резултатите дано да не влизат повечето , след като прочетат съобщението.Аз ще ги проверя утре сутринта -дано тогава да са излязли.Успех на всички! :-) :-) :-) :-)

Iria
10-01-2008, 16:30
Омръзна ми вече да чакам, ужассс :D

Sparkle_diamond
10-01-2008, 16:42
Омръзна ми вече да чакам, ужассс :D
aх ти пак си отваряла страницата както всички. :D :D :D :D :oops: :oops: :oops: 8) 8) Ловя бас , че ще ги пуснат към 11 часа 8-) 8-)

Iria
10-01-2008, 16:53
Омръзна ми вече да чакам, ужассс :D
aх ти пак си отваряла страницата както всички. :D :D :D :D :oops: :oops: :oops: 8) 8) Ловя бас , че ще ги пуснат към 11 часа 8-) 8-)
ами отварям, не мога да издържа :D :D . Офф, дано не е толкова късно. :D

Sparkle_diamond
10-01-2008, 17:22
Омръзна ми вече да чакам, ужассс :D
aх ти пак си отваряла страницата както всички. :D :D :D :D :oops: :oops: :oops: 8) 8) Ловя бас , че ще ги пуснат към 11 часа 8-) 8-)
ами отварям, не мога да издържа :D :D . Офф, дано не е толкова късно. :D
дано дано, но сигурно си имат право хората поне 3000 така цъкат през час да видят :oops: :oops: :oops: , но аз вече спрях отивам да се занимавам с математика , тя ме държи заета с часове :D :D :D :D :D.

BeBsItO
10-01-2008, 18:08
Омръзна ми вече да чакам, ужассс :D
aх ти пак си отваряла страницата както всички. :D :D :D :D :oops: :oops: :oops: 8) 8) Ловя бас , че ще ги пуснат към 11 часа 8-) 8-)
ами отварям, не мога да издържа :D :D . Офф, дано не е толкова късно. :D
дано дано, но сигурно си имат право хората поне 3000 така цъкат през час да видят :oops: :oops: :oops: , но аз вече спрях отивам да се занимавам с математика , тя ме държи заета с часове :D :D :D :D :D.Пуууу защо се бавят??? Защо решихте ,че ще е към 11 часа???? :oops:

mislitelka
10-01-2008, 18:26
Омръзна ми вече да чакам, ужассс :D
aх ти пак си отваряла страницата както всички. :D :D :D :D :oops: :oops: :oops: 8) 8) Ловя бас , че ще ги пуснат към 11 часа 8-) 8-)
ами отварям, не мога да издържа :D :D . Офф, дано не е толкова късно. :D
дано дано, но сигурно си имат право хората поне 3000 така цъкат през час да видят :oops: :oops: :oops: , но аз вече спрях отивам да се занимавам с математика , тя ме държи заета с часове :D :D :D :D :D.Пуууу защо се бавят??? Защо решихте ,че ще е към 11 часа???? :oops:
Бе не че искам да ви обезкуражавам, ама не вярвам да ги пуснат към 11. Кой ще седи до 11 на работа да публикува резултати само щото некви пубери били любопитни.
П.П. И аз чакам. xD

BeBsItO
10-01-2008, 18:31
Омръзна ми вече да чакам, ужассс :D
aх ти пак си отваряла страницата както всички. :D :D :D :D :oops: :oops: :oops: 8) 8) Ловя бас , че ще ги пуснат към 11 часа 8-) 8-)
ами отварям, не мога да издържа :D :D . Офф, дано не е толкова късно. :D
дано дано, но сигурно си имат право хората поне 3000 така цъкат през час да видят :oops: :oops: :oops: , но аз вече спрях отивам да се занимавам с математика , тя ме държи заета с часове :D :D :D :D :D.Пуууу защо се бавят??? Защо решихте ,че ще е към 11 часа???? :oops:
Бе не че искам да ви обезкуражавам, ама не вярвам да ги пуснат към 11. Кой ще седи до 11 на работа да публикува резултати само щото некви пубери били любопитни.
П.П. И аз чакам. xDправа си

Sparkle_diamond
10-01-2008, 19:41
Омръзна ми вече да чакам, ужассс :D
aх ти пак си отваряла страницата както всички. :D :D :D :D :oops: :oops: :oops: 8) 8) Ловя бас , че ще ги пуснат към 11 часа 8-) 8-)
ами отварям, не мога да издържа :D :D . Офф, дано не е толкова късно. :D
дано дано, но сигурно си имат право хората поне 3000 така цъкат през час да видят :oops: :oops: :oops: , но аз вече спрях отивам да се занимавам с математика , тя ме държи заета с часове :D :D :D :D :D.Пуууу защо се бавят??? Защо решихте ,че ще е към 11 часа???? :oops:
защото миналата година на втори кръг стана така!

BeBsItO
10-01-2008, 19:46
Омръзна ми вече да чакам, ужассс :D
aх ти пак си отваряла страницата както всички. :D :D :D :D :oops: :oops: :oops: 8) 8) Ловя бас , че ще ги пуснат към 11 часа 8-) 8-)
ами отварям, не мога да издържа :D :D . Офф, дано не е толкова късно. :D
дано дано, но сигурно си имат право хората поне 3000 така цъкат през час да видят :oops: :oops: :oops: , но аз вече спрях отивам да се занимавам с математика , тя ме държи заета с часове :D :D :D :D :D.Пуууу защо се бавят??? Защо решихте ,че ще е към 11 часа???? :oops:
защото миналата година на втори кръг стана така!А всички на веднъж ли са публикувани ( по бъквичките) или първо...А.....след половин час ...Б.....????

EvilBrunette
10-01-2008, 19:49
Оф, до кога ще чакаме... :-o

Sparkle_diamond
10-01-2008, 19:50
Омръзна ми вече да чакам, ужассс :D
aх ти пак си отваряла страницата както всички. :D :D :D :D :oops: :oops: :oops: 8) 8) Ловя бас , че ще ги пуснат към 11 часа 8-) 8-)
ами отварям, не мога да издържа :D :D . Офф, дано не е толкова късно. :D
дано дано, но сигурно си имат право хората поне 3000 така цъкат през час да видят :oops: :oops: :oops: , но аз вече спрях отивам да се занимавам с математика , тя ме държи заета с часове :D :D :D :D :D.Пуууу защо се бавят??? Защо решихте ,че ще е към 11 часа???? :oops:
защото миналата година на втори кръг стана така!А всички на веднъж ли са публикувани ( по бъквичките) или първо...А.....след половин час ...Б.....????
по букви една след друга буквите излизаха първо по-бавно май беше, аз да ви кажа смятам да се откажа днес да ги проверя мисля, че утре сутринта вече трябва да са достъпни , ако не се лъжа ,защото сега няма смисъл да претоварваме сайта . :neutral: :o :o
ПП:Само да добавя, че който не вярва , че не може да се качат в 11 часа ,да погледне темата 100 стипендии интервю от миналата година качиха ги в събота в 11 !

fairytalesend
10-02-2008, 06:00
pfff o6te gi nqma ...

BeBsItO
10-02-2008, 06:51
50 min по-късно все още ги няма!!!!!!! :o

butty
10-02-2008, 10:17
и все още ги няма :)

sauron
10-02-2008, 10:18
на мен ми казаха, че в момента ги вкарват, и най-сигурно е утре сутрин да се провери 8-)

Funky_Jazzist
10-02-2008, 11:54
:grin: :grin: :grin: ИЗЛЯЗОХА :grin: :grin: :grin:
И съм се класирал :grin: :grin: :grin:
Животът е чудесен

Sparkle_diamond
10-02-2008, 12:18
Браво на теб! Аз също. :-) :-)

Iria
10-02-2008, 13:52
Aз пък не съм се класирала, нито сестра ми... :o

Sparkle_diamond
10-02-2008, 14:31
Aз пък не съм се класирала, нито сестра ми... :o
Не губете надежда.Разбирам те напълно и аз миналата година не успях да се класирам само че на втория кръг.Те са писали, че ще интервюират и от тези, които не са успели да се класират.Пожелавам ви успех, дано да сте от тях. :-) :-) :-)

amazonkata90
10-02-2008, 15:07
Класирах се! :grin:

YaNcHeToOo
10-02-2008, 15:44
Aз пък не съм се класирала, нито сестра ми... :o
Не губете надежда.Разбирам те напълно и аз миналата година не успях да се класирам само че на втория кръг.Те са писали, че ще интервюират и от тези, които не са успели да се класират.Пожелавам ви успех, дано да сте от тях. :-) :-) :-)

в смисъл, я разкажи по-подробно, че не разбрах както трябва :)

Muse_of_Madness
10-02-2008, 16:51
Класирах се!(тоя път наистина) :D

BeBsItO
10-02-2008, 17:15
Класирах се и аз !!!!!!!!!!!!!!!!!! иеееееееееее!!!!!!!


Леле ама сте ми умнички в тоя форум......май почти всички се класирахме???? Сега остава да чакаме да с еобадят за интервютата!!!

Кои кандидатстват за 100 те стипендии???? 8-)

amazonkata90
10-02-2008, 17:28
Аз! :)

BeBsItO
10-02-2008, 17:43
Да,за теб знам! Успех! Сигурно нас (понеже интервюто ще е на живо) ще ни питат повече за проектите а не за матеряла в училище :) Какво мислиш???


Хайде всеки да напише какви въпроси е чувал,че задават,какви според него ще зададат и т.н????

EvilBrunette
10-02-2008, 17:58
И аз се класирах!!! :grin:

EvilBrunette
10-02-2008, 18:32
Хора, спешно ми трябва помощта Ви. Преди малко се регистрирах в 1000 стипендии online и се опитвам сега да влезна и не става. Дава ми грешно потреителско име и парола, а съм сигурна, че въвеждам правилните. Помогнете! Нямам и никакво писмо на пощата.

BeBsItO
10-02-2008, 18:34
Хора, спешно ми трябва помощта Ви. Преди малко се регистрирах в 1000 стипендии online и се опитвам сега да влезна и не става. Дава ми грешно потреителско име и парола, а съм сигурна, че въвеждам правилните. Помогнете! Нямам и никакво писмо на пощата.Мацко,нямам си и на идея......

EvilBrunette
10-02-2008, 18:49
Хора, спешно ми трябва помощта Ви. Преди малко се регистрирах в 1000 стипендии online и се опитвам сега да влезна и не става. Дава ми грешно потреителско име и парола, а съм сигурна, че въвеждам правилните. Помогнете! Нямам и никакво писмо на пощата.Мацко,нямам си и на идея......
:-#
А Вие като се регистрирахте, получихте ли e-mail на пощата и след колко време Ви беше валидна регистрацията?

Sparkle_diamond
10-02-2008, 19:13
Aз пък не съм се класирала, нито сестра ми... :o
Не губете надежда.Разбирам те напълно и аз миналата година не успях да се класирам само че на втория кръг.Те са писали, че ще интервюират и от тези, които не са успели да се класират.Пожелавам ви успех, дано да сте от тях. :-) :-) :-)

в смисъл, я разкажи по-подробно, че не разбрах както трябва :)
в сайта им пише, че ще дадат шанс за интервю и на тези, които не са се класирали, ама май само на някои от тях.В момента са се класирали точно 1507 души.Искам да попитам ако сте поддали и за двете стипендии и двете ли ще взимате или само тази, която спечелите или нещо от сорта.Някой ако може да ме светне... 8-) 8-) 8-)

BeBsItO
10-02-2008, 19:54
Aз пък не съм се класирала, нито сестра ми... :o
Не губете надежда.Разбирам те напълно и аз миналата година не успях да се класирам само че на втория кръг.Те са писали, че ще интервюират и от тези, които не са успели да се класират.Пожелавам ви успех, дано да сте от тях. :-) :-) :-)

в смисъл, я разкажи по-подробно, че не разбрах както трябва :)
в сайта им пише, че ще дадат шанс за интервю и на тези, които не са се класирали, ама май само на някои от тях.В момента са се класирали точно 1507 души.Искам да попитам ако сте поддали и за двете стипендии и двете ли ще взимате или само тази, която спечелите или нещо от сорта.Някой ако може да ме светне... 8-) 8-) 8-)дее как разбра ,че са 1507? Брои ли ги???? Това зн ,че само 100 тина ще отпаднат!!!!


Иначе вземаме само 1 та....от 2 те

fairytalesend
10-02-2008, 20:45
aide 4estito na vsi4ki i dano da se spravite na interviuto :))
posle da razkazvate kakvi v1prosi e imalo 4e az qvno 6te trqbva da povtarqm dogodina ;P

sweety_but_lonely
10-02-2008, 20:54
Хора, спешно ми трябва помощта Ви. Преди малко се регистрирах в 1000 стипендии online и се опитвам сега да влезна и не става. Дава ми грешно потреителско име и парола, а съм сигурна, че въвеждам правилните. Помогнете! Нямам и никакво писмо на пощата.Мацко,нямам си и на идея......

Ei hora, zabravih si potrebitelskoto ime i parolata na onaq registraciq, koqto trqbva6e da napravim, za da razberem vhodq6tiq si nomer..tova problem li e ???

P.P. ina4e i az sam klasirana :p :P :P :) :) :)

Sparkle_diamond
10-02-2008, 21:29
Aз пък не съм се класирала, нито сестра ми... :o
Не губете надежда.Разбирам те напълно и аз миналата година не успях да се класирам само че на втория кръг.Те са писали, че ще интервюират и от тези, които не са успели да се класират.Пожелавам ви успех, дано да сте от тях. :-) :-) :-)

в смисъл, я разкажи по-подробно, че не разбрах както трябва :)
в сайта им пише, че ще дадат шанс за интервю и на тези, които не са се класирали, ама май само на някои от тях.В момента са се класирали точно 1507 души.Искам да попитам ако сте поддали и за двете стипендии и двете ли ще взимате или само тази, която спечелите или нещо от сорта.Някой ако може да ме светне... 8-) 8-) 8-)дее как разбра ,че са 1507? Брои ли ги???? Това зн ,че само 100 тина ще отпаднат!!!!


Иначе вземаме само 1 та....от 2 те
дам мила , малко лудичко да го правя знам, но исках да видя дали не са пак около 3000 като миналата година за радост не.. :shock: :shock: :shock: :razz: :razz: :razz: :razz:

BeBsItO
10-03-2008, 06:34
Aз пък не съм се класирала, нито сестра ми... :o
Не губете надежда.Разбирам те напълно и аз миналата година не успях да се класирам само че на втория кръг.Те са писали, че ще интервюират и от тези, които не са успели да се класират.Пожелавам ви успех, дано да сте от тях. :-) :-) :-)

в смисъл, я разкажи по-подробно, че не разбрах както трябва :)
в сайта им пише, че ще дадат шанс за интервю и на тези, които не са се класирали, ама май само на някои от тях.В момента са се класирали точно 1507 души.Искам да попитам ако сте поддали и за двете стипендии и двете ли ще взимате или само тази, която спечелите или нещо от сорта.Някой ако може да ме светне... 8-) 8-) 8-)дее как разбра ,че са 1507? Брои ли ги???? Това зн ,че само 100 тина ще отпаднат!!!!


Иначе вземаме само 1 та....от 2 те
дам мила , малко лудичко да го правя знам, но исках да видя дали не са пак около 3000 като миналата година за радост не.. :shock: :shock: :shock: :razz: :razz: :razz: :razz:Не си лудичка 8-) :-) и аз мислех да го направя.....но ме домързя признавам си :D Мерси за спестеният труд, и доста ме оспокои тази цифра 8-) добре звучи :)

Muse_of_Madness
10-03-2008, 06:49
Дам, класираха ни, голем кеф, сега имаме отговорите, но продължаваме да се питаме: "Какво и как следва?"

butty
10-03-2008, 07:04
и аз съм се класирала :grin: супер :) а сега знаете ли какво трябва да правим освен да чакаме обаждане? нещо допълнително или не? а някой знае ли горе-долу какви въпроси се задават на интервюто? Късмет от сега нататък :P

BeBsItO
10-03-2008, 07:23
Сигурно ,ще задават въпроси и от учебният матерял :(

Иначе,предполагам,че ще ни питат какъв е мотивът ни за участие,за какво бихме изхарчили парите.......

Предполагам ,че в хода на разговор......те сами ще си измислят някъкви въпроси с които .....проличава много общата ни култура :)


ИСКРЕНО МОЛЯ,НЯКОЙ КОЙТО Е ХОДИЛ МИНАЛАТА ГОДИНА НА ИНТЕРВЮ,ДА НАПИШЕ ВСИЧКИ ВЪПРОСИ КОИТО СА МУ ЗАДАВАЛИ,И РАЗБИРАСЕ СИ СПОМНЯ :-) :-)

TikvenaElhichka
10-03-2008, 09:59
BeBsItO,
Това (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=151232)е темата за интервюто от миналата година. Там хората, преминали 1ви кръг, са обсъждали какви въпроси са им задавали.

Единственото, което ме притеснява е, че доста хора се оплакват от това, че са ги затапвали и доста злобно отношение. Стискам палци на всички ни... Въпреки, че тази година май няма да си раздадат всичките стипендии, щом сме само 1507.

BeBsItO
10-03-2008, 17:06
BeBsItO,
Това (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=151232)е темата за интервюто от миналата година. Там хората, преминали 1ви кръг, са обсъждали какви въпроси са им задавали.

Единственото, което ме притеснява е, че доста хора се оплакват от това, че са ги затапвали и доста злобно отношение. Стискам палци на всички ни... Въпреки, че тази година май няма да си раздадат всичките стипендии, щом сме само 1507.Да и на мен така ми се струва....

BeBsItO
10-04-2008, 11:11
На някой обадиха ли му се???? На мен още не!!!


Дали няма да се обаждат по азбучен ред????

Sparkle_diamond
10-04-2008, 12:00
На някой обадиха ли му се???? На мен още не!!!


Дали няма да се обаждат по азбучен ред????
Със сигурност не !Не знам по какъв начин подбират реда.Лично аз предпочитам да ми се обадят много много по-късно, за да се подготвя 8) 8) :oops:

butty
10-04-2008, 12:18
не, не са ми се обадили и на мен. Но едва ли ще се обадят толкова рано. На сайта пишеше нещо да очакваме новини в края на другата седмица :-o

BeBsItO
10-04-2008, 15:30
да ,да.... :grin:

Sparkle_diamond
10-04-2008, 18:05
не, не са ми се обадили и на мен. Но едва ли ще се обадят толкова рано. На сайта пишеше нещо да очакваме новини в края на другата седмица :-o
извинявай, но къде точно го пище :( :( не мога да намеря..

Funky_Jazzist
10-04-2008, 19:09
Напиши "Интервю" в търсачката и на втората страница е темата.

butty
10-05-2008, 08:21
не, не са ми се обадили и на мен. Но едва ли ще се обадят толкова рано. На сайта пишеше нещо да очакваме новини в края на другата седмица :-o
извинявай, но къде точно го пище :( :( не мога да намеря..
на самата страница на класирането. Пише "Допълнителна информация очаквайте в края на следващата седмица." :)

BeBsItO
10-05-2008, 11:43
Koй ,ще ходи на интервю в София?
Как смятате,кой е по-добрият варянт-на живо,или по телефона?



На някой вече обаждаха ли му се???? :razz:

Sparkle_diamond
10-05-2008, 13:39
Koй ,ще ходи на интервю в София?
Как смятате,кой е по-добрият варянт-на живо,или по телефона?



На някой вече обаждаха ли му се???? :razz:
то остава да бяха :razz: :razz: :? :? .Предпочитам по телефона, защото спестява време и средства, пък и може би притеснението ми би било по-малко, отколкото на живо.Благодаря за уточнението на butty :-) :-) :-)

BeBsItO
10-05-2008, 14:01
Koй ,ще ходи на интервю в София?
Как смятате,кой е по-добрият варянт-на живо,или по телефона?



На някой вече обаждаха ли му се???? :razz:
то остава да бяха :razz: :razz: :? :? .Предпочитам по телефона, защото спестява време и средства, пък и може би притеснението ми би било по-малко, отколкото на живо.Благодаря за уточнението на butty :-) :-) :-)да,права си,но пък от друга страна на живо може да покажеш всичките си качества. :oops:

Междодругото някой по-нагоре спомена,за някаква тяхна точкова система,някой ще ми поясни ли???

prinkstan_girl
10-05-2008, 18:11
Защо интервюто ще е в София? Нали казаха,че ще е телефонно..
Аз също кандидатствам за стипендията за изключителлни умения,ама никъде не пишеше,че интервюто що е в София :? :-o

TikvenaElhichka
10-05-2008, 18:17
Между другото, някой по-горе спомена за някаква тяхна точкова система, някой ще ми поясни ли?

Това пък откъде се появи като информация? И на мен ми е интересна системата им на оценяване. (: Всъщност целият проект ми е интересен!

BeBsItO
10-05-2008, 19:39
Защо интервюто ще е в София? Нали казаха,че ще е телефонно..
Аз също кандидатствам за стипендията за изключителлни умения,ама никъде не пишеше,че интервюто що е в София :? :-oВтори кръг
Вторият етап от конкурса е интервю. Класирането след първия кръг се обявява на електронната страница на проект „1000 стипендии”. В случай, че иметото ти е в този списък, и:


кандидатстваш с водещ интерес в областта на изкуството, ще те уведомим по e-mail или телефон за ден и час за провеждане на лично интервю-презентация;

кандидатстваш за една от 100-те стипендии за изключителни постижения, ще те уведомим по e-mail или телефон за ден и час за провеждане на лично интервю-презентация;
кандидатстваш с водещ интерес в областта на естествените или хуманитарните науки, ще те уведомим за няколко възможни дни и приблизителни часове за провеждане на интервю по телефона.


Всички интервюта, независимо дали са лице в лице или по телефона, се провеждат от поне двама интервюиращи.

Как да се подготвиш за интервюто?

Не се притеснявай!

Ние искаме лично да ни разкажеш за себе си и за идеите си. Знаем, че телефонното интервю може да ти се струва необичайно, но бъди сигурен, че то не е никак страшно. Представи си, че говориш с приятел и че ти предстои нещо наистина интересно. Все пак, важно е да знаеш, че ние ще търсим да ни разкажеш за интригуващите неща, които можеш и да ни покажеш какво повече знаеш за това, което си заявил като свой интерес.

BeBsItO
10-07-2008, 06:19
:D Готвите ли се по някакъв начин за интервюто????

Muse_of_Madness
10-07-2008, 07:38
Рисувам изроди по-интензивно от всякога :D

EvilBrunette
10-07-2008, 11:51
Амии замислям се какво да кажа, но мисля, че тази година ще ни изненадат с нови въпроси... :(

BeBsItO
10-07-2008, 17:12
Амии замислям се какво да кажа, но мисля, че тази година ще ни изненадат с нови въпроси... :( Според вас,какви нови въпроси може би ще задават?????/ :o :D :-)

EvilBrunette
10-07-2008, 18:45
Не искам да те плаша, но сигурно даже по-оъркващи от миналата година... ;/ Много съм се притеснила... май сме в най-депресиращата ситуация - мила си 1 кръг и имаш големи очаквания, но ако те срежат на интервюто, ще се разпчароваш тотално. Поне аз се чувствам така... :(

BeBsItO
10-07-2008, 18:51
Не искам да те плаша, но сигурно даже по-оъркващи от миналата година... ;/ Много съм се притеснила... май сме в най-депресиращата ситуация - мила си 1 кръг и имаш големи очаквания, но ако те срежат на интервюто, ще се разпчароваш тотално. Поне аз се чувствам така... :(Да,но значе ли какво ще си кажа честно!!!!! Аз вярвам в себе си и сам на 99% убедена ,че ще се справя. Без да звучи претенциозно.....виждам...съу чениците си.....и са единични бройките koито стават за нещо! Да вярно,тук са подбрани деца. Все пак вярвам ,че ше успея.Имам широка обща култура и почти съм сигурна,че няма да успеят да ме срежат на интервюто! НЕ СЕ ПОДЦЕНЯВАИТЕ! ЕДВА КОГАТО ПОВЯРАТЕ В СЕБЕ СИ И ДРУГИТЕ ЩЕ ВИ ПОВЯВАТ!

EvilBrunette
10-07-2008, 18:53
И, между другото, тъй като не мога да влезна в новините на сайта и форума, ще ми казвате ли ако има нещо важно... или въобще някакво инфо, защтото така се чувствам много ограничена и още повече се притеснявам...

butty
10-08-2008, 10:57
ами то и аз не мога да влизам в онзи форум . Само миналогодишните стипендианти могат ( май) :-o

BeBsItO
10-08-2008, 19:18
ами то и аз не мога да влизам в онзи форум . Само миналогодишните стипендианти могат ( май) :-oТочно така!!!

Sparkle_diamond
10-12-2008, 07:41
Забелязах, че вече са посочили дата- 15 октомври, на която ще ни дадат повече информация :-D :-D :-D .В какъв ред според вас ще се състоят интервютата -телефонните и тези на живо?

EvilBrunette
10-12-2008, 15:12
Добре,де, това пък къде го прочете? :(

TikvenaElhichka
10-12-2008, 15:32
Tук, най-вероятно. (http://1000stipendii.org/?p=2&m=14) 3ти параграф.

Sparkle_diamond
10-12-2008, 17:00
Да, там преди пишеше само в края на седмицата да очакваме допълнителна информация, а сега на 15 :) :)

BeBsItO
10-13-2008, 20:12
:razz: Нямам търпение вече 8-) Хайде деееееееееееееееееееее няма ли да ми се обадяттт ;(

mimilia
10-14-2008, 05:57
на мен също не са ми се обадили още и мисля, че като със с "М" трябва да чакам много. Надявам се тази година организацията им да е по-добра отколкото миналата. Участвах за първи път, но съм чувала, че хората са чакали по месец :(

Sparkle_diamond
10-14-2008, 14:35
на мен също не са ми се обадили още и мисля, че като със с "М" трябва да чакам много. Надявам се тази година организацията им да е по-добра отколкото миналата. Участвах за първи път, но съм чувала, че хората са чакали по месец :(
Миналата година не звъняха по азбучен ред, може и тази да не е така.Каква ли информация трябва да очакваме утре? 8) 8) 8)

mimilia
10-14-2008, 16:29
преди малко си мислех за това, този конкурс не може да ми излезе от главата, а и като разбрах, че малко ще отпаднат се успокоих :-D
Пожелавам успех на всички

Sparkle_diamond
10-15-2008, 11:41
Благодаря на теб също.Ами вече няма да са толкова малко.Фондацията е добавила още 100 човека към 1 класиране...

sauron
10-15-2008, 12:26
ами късмет на новоприетите :)
Но те са си писали, че не е задължително да пуснат 1500 стипендии, тъй че, колко ще са отпадналите, не е ясно 8-)

mimilia
10-15-2008, 15:58
случайно да знаете дали има вече допълнителна информация, че нещо не мога да намеря :)

time2rock
10-15-2008, 19:10
Я кажете какви въпроси са ви казвали миналите години?Казаха ми,че някои хора са ги карали да разказват вицове.Подгответе ме психически :D
BTW,моето име го нямаше на 1 окт.Чак днес видях че са ме добавили.В края на страниацта има един ред разстояние и са добаввени още 10 имена от буквата ми.Напрао умрях си от кеф.Тъкмо бях изгубила надежда и нещо ме накара да отворя сайта.Пишеше че ще е поетапомно,но аз мислех че на 1-ви са вкарали всички спечелили.И съм грешала,наистина е поетапомно.Просто на скедващите етапи не вкарват както при първия по 50 човека на име,а макс -10.Явно чак сега са провели нашите.И след всичката тази обърквация да кажа-тези,които не сте класирани,проверете пак сайта,защото може чак сега да са вписали името ви.Ако не бях проверила днес,щях да припадна като ми звъннат за интервюто.Незнам изобщо как се сетих да отворя сайта да проверя.
П.С.Винаги пиша така объркващо,сори :oops:

mimilia
10-16-2008, 04:45
честито :grin: радвам се за теб и се надявам да спечелиш стипендията
успех :)

time2rock
10-16-2008, 13:39
Благодаря :grin: Дано да гепна и аз некое левче :-P И така де,освен тези въпроси,които ги пише тук,някой може ли да каже други задавани въпроси?

DeePurple
10-16-2008, 13:58
Абе вярвате ли си, че ще има някой толкова тъп, дето да е взел стипендия миналата година, да кандидатства тая година пак, да знае туй-онуй за интервюто и да го разкаже на конкуренцията? 'щото сме баш т'ва, конкуренция. Ква файда, ако я караме колективно? :lol:

Zwingenberger
10-16-2008, 15:48
Кандидатствах с математика и ме приеха за втори кръг. Някой знае ли какви горе-долу въпроси ще задават?

mimilia
10-16-2008, 16:41
предполагам нещо от материала, най-гадното. Може би накои определения или трудове на известни математици... нз :-D

Zwingenberger
10-17-2008, 12:52
E, това ще го оправя, запознат съм с тях. Ама ако ми изтупкат някой въпрос тип "Какви интересни идеи имаш за математика", става лошо...

Sparkle_diamond
10-19-2008, 16:26
Могат да те питам буквално каквото им хрумни, макар че няма как да им решаваш задачи по телефона :D :D :D , зависи какво си писал/писала в есето.Желая ти успех :-) :-) .Бай дъ уей звъняли ли са на някого вече?

amazonkata90
10-19-2008, 16:50
Ами аз доколкото знам, вече има хора, на които са се обадили и които са даже интервюирани. Но те започват с предни букви на азбуката... Аз май трябва да почакам още.

Sparkle_diamond
10-19-2008, 20:15
Благодаря за инфото, супер много !С кои букви са започнали, знаеш ли?Ох дано да не стигнат скоро до мен :-D :-D .Значи я карат по азбучен ред.Трудно ли е било интервюто?

amazonkata90
10-20-2008, 06:50
Ами момичето, за което знам, започва с Г. Нямам много подробности, освен че са се държали приятелски, питали са я относно нейните любими писатели и поети (тя кандидатства с литература) и интервюто е продължило15-20 минути.

_VikS_
10-20-2008, 11:08
На мен ми се обадиха в петък, за да се разберем за интервюто - ще бъде в сряда около 18.00 часа. Жената, която ми се обади беше много мила ... Ох, много се притеснявам ... :(

time2rock
10-20-2008, 11:17
uspeh na vsi4ki!dr1jte se spokoino,vse edno govorite s nqkoi priqtel ;)

butty
10-20-2008, 11:34
ами на мен не са ми звъняли все още, а съм с А :-o сигурно не е по азбучен ред ;) успех на всички :)

Sparkle_diamond
10-20-2008, 11:55
На мен ми се обадиха в петък, за да се разберем за интервюто - ще бъде в сряда около 18.00 часа. Жената, която ми се обади беше много мила ... Ох, много се притеснявам ... :(
Успех от мен.Това е много лошо, че не е по-номера, добре че поне са били дружелюбни.

_VikS_
10-20-2008, 12:14
Мерси. =)
И аз пожелавам на всички успех! \:D/