PDA

View Full Version : Проблемче относно обезкосмяването



MissitY
06-13-2008, 13:36
Здрасти на всички! :) Имам един проблем...преди 1 месец си взех Veet крем за краката...(на 13 съм) просто краката ми бяха като на маймуна :D . И майка ми забеляза, че съм ги обезкосмила без да й кажа с нещо, с което не знае.И каза, че съм и нямала доверие и бла-бла.Каза,че ако съм и била казала, щяла да ми ги изруси.После ми каза,че като порасна ще ми станат по-дебели космите по ръцете и краката (и ръцете пострадаха от Veet-а ).И въпросчето ми е дали ако се пропусне изрусяването на космите ще има някаква разлика на 14-15 години в сравнение с 12 години?Просто дали са ми руси или черни космите на краката и ръцете не е от значение,защото на мен ми е некомфортно като си гледам ръцете и краката.Преди използването на крема не смеех да сложа къси панталони или тениска.Сега е по-нормално :) И все пак моля помогнете ми,защото ми е супер гадно за това,че майка ми мисли че й нямам доверие :neutral: :neutral: :neutral:

Wrathchild
06-13-2008, 13:42
Ами обясни й, че не искаш да ги изрусяваш, а да ги махаш и я помоли да ти купи епилатор или да ти дава пари за кола маска.

MissitY
06-13-2008, 13:45
Имаме си епилатор,но въпроса е,че тя не иска да го използвам :(

ra4ence
06-13-2008, 13:52
Хахах :) Колко познато :)
И мойта майка искаше да ми ги изруси. Даже го направи. Ефекта беше,че станаха по-малко доловими отдалеч :razz: Иначе все още ме дразнеха.
Няма никаква разлика дали ще ти ги изруси или не. Ама никаква. Ако искаш да се чувстваш добре ходи на кола маска, закраката е около 15лв, за цели ръце около 6лв. Или пък си ползвай крема- няма лошо

MissitY
06-13-2008, 13:56
То и крема нещо не ме кефи...за ръцете космите не се усещат около 2 дни,а на краката след 5-6 часа вече ги усещам как са се появили...Просто...Каза ми,че ще станат по-дебели и че ще си имам повече проблеми с обезкосмяване отколкото с пъпки :-D

ra4ence
06-13-2008, 14:00
Депилаторните кремове са като бръсненето. Единствената разлика е,че едното УЖ е по-нежно /крема/. Честно да ти кажа не съм ги ползвала много,защото ефекта е един и същ.
За ръцете си ходя на козметичка и косъмчетата започват да се появяват след 5-6 дни. Не са толкова много и не са остри и гадни,като след бръснене. Съветвам те да пробваш на ръцете първо да видиш как ще се чувстваш :)

LadyDy
06-13-2008, 14:01
Обаче в случая епилатора и кола-маската са по-добрия вариант. :?

comics
06-13-2008, 14:05
Обаче в случая епилатора и кола-маската са по-добрия вариант. :?
Определено! Аз ползвам коламаска за краката, след което минавам с бикче отгоре (се пак не съм момиче и изпускам тук-там по нещо :D )

MissitY
06-13-2008, 14:05
Съмнявам се,че мойто съзнание ще ме прати на козметик :D Сигурно ще крещя под звуците на епилатора (за ръцете имам предивид ).Иначе подмишниците са ми още прекалено млади за епилатор.Използвам си самобръсначка защото много ме боли като използвам епилатор.

ra4ence
06-13-2008, 14:20
Отиди и се запиши сама за козметика :) пък може и да й кажеш за този вариант,като изтъкнеш плюсовете. Все пак с епилатора има вероятност после да имаш подкожни косъмчета,пъпки и тн гадости.

MissitY
06-13-2008, 14:31
А ако отида на козметик след като се появят тия подкожни гадории...Дали ще изчезнат?Щото нали знаеш,че майка ми дава финанси,ако отида на козметик пак тя ще дава парите,но ако чуе козметик...ще ме одере жива :lol:

ra4ence
06-13-2008, 14:45
Нали ти казах- около 6лв е за целите ръце. Кажи,че отиваш на кино /дори то вече е по-скъпо/ или на пица..
На мен точно от епилатор ми се появиха такива косъмчета /а и пъпки,ужасно е/ и се оправих с колите маски..
Аз съм сигурна,че и тя ползва или е изпозлвала услугите на козметички. Като жена знае кое е най-доброто за обезкосмяване. Не вярвам да ти направи проблем. А ти й кажи какви са положителните страни от ходенето на кола маска :)

vamp
06-13-2008, 14:57
космите са си косми без значение дали са черни или руси.
епилатор или кола маска му е цаката.

MissitY
06-13-2008, 17:57
Някъде из форума четох, че повечето жени първо си прилагат кола маска и нататък вече използват епилатор.Може би след като се махнат тези косъмчета от самите корени на ръката не са като след бръснене. :o

ra4ence
06-13-2008, 18:00
При епилатор и кола маска ти намаляват и стават по-тънки даже. А с бръсненето е точно обратното :)

sladko_teenche_v
06-13-2008, 18:51
И мойта не ми даваше с епилатор но един ден(пфф как звучи само ) 8-) просто се епилирах и тя нищо не ми каза!Бях в същото положение но не знам как твойта майка би реагирала

sodomicdream
06-13-2008, 19:16
При епилатор и кола маска ти намаляват и стават по-тънки даже. А с бръсненето е точно обратното :)
използвам епилатор от 2 години вече и не забеязвам такива глупости, че косъмчетата стават по-тънки. Да не говорим за намаляването..
това са пълни измишльотини!

Spider4eto
06-13-2008, 19:19
аз ползвам епилатор и за 2 седмици краката ми са като бебешко дупе :grin: първия път наистина ще те боли с епилатора, но после ще свикнеш и нищо няма да усещаш. Бтв на мен ми изтъняха с епилатора, и дойде един момент, в който ми ги накъсваше щото бяха много тънки и се наложи да ги обръсна няколко пъти

MissitY
06-14-2008, 06:03
Еййй,хора много мерси!Ще пробвам в понеделник,далеч от наивно отбили се хора вкъщи :-D

adizitk1
06-14-2008, 12:07
При епилатор и кола маска ти намаляват и стават по-тънки даже. А с бръсненето е точно обратното :)
+1
Аз само с кола маска си ги махам и на ръцете,и на краката,и на подмишниците.С епилатор мн боли.

emviii
06-14-2008, 12:18
az ne vijdam nishty neredno v veet-a i az polzvam :] prosto trqbva da se mahat po chesto tova e 8)

mysterious93
06-14-2008, 16:52
За ръцете си ходя на козметичка и косъмчетата започват да се появяват след 5-6 дни. Не са толкова много и не са остри и гадни,като след бръснене. Съветвам те да пробваш на ръцете първо да видиш как ще се чувстваш :)

Само 5-6 дена??някой ми беше казал че се появяеат към третата седмица... :-o ами като излязат след тези 5-6 дена много ли се виждат??

IdiOtKa
06-14-2008, 20:29
кажи й- it is toooooooooooo lateeeeeeeeeeeeee....

TheNewReligion
06-14-2008, 20:46
Абе , честно казано си избрала възможно най-тъпия начин да се обезкосмиш така , че със сигурност ще ти се налага да се обезкосмяваш по-често и по-внимателно , защото космите наистина стават ужасни с тоя боклук , да не говорим , че ефекта е краткотраен ! :?

TheNewReligion
06-14-2008, 20:50
аз ползвам епилатор и за 2 седмици краката ми са като бебешко дупе :grin: първия път наистина ще те боли с епилатора, но после ще свикнеш и нищо няма да усещаш. Бтв на мен ми изтъняха с епилатора, и дойде един момент, в който ми ги накъсваше щото бяха много тънки и се наложи да ги обръсна няколко пъти
И аз ползвам епилатор и на мен ми изтъняват супер много , но се старая да ги махам така ,че да не ги къса , но така или иначе вече не личат . :grin: Според мен за момичето ще е най-добре да си пусне космите да растат , колкото и да не и се иска да е космата и след това да отиде на козметик за да и ги махнат с кола маска , след което да продължи да се обезкосмява така . Наистина боли , но поне не е толкова гнусно като ти израстнат след употребата на депилатоар ! :)

MissitY
06-15-2008, 08:44
Слушай ся,ама много внимателно! (dark_sw) Няма да ходя като годзила!!! Епилатор ми върши прекрасна работа,но само за краката и подмишниците!Нямам нерви и търпение да си епилирам ръцете :-D :-D :-D :-D :-D .Така че,единствената причина заради която ще отида на козметик,е ръцете!

vamp
06-15-2008, 11:01
писнало ми е от космати жени!
Епилатор или козметик,там е истината!

plamka
06-15-2008, 11:09
Ами махай ги тайно бе :) Ти вече си го направила, така че... Мене пърия ми път на 11 години поисках майка ми д ами помогне с епилатора за краката после скришно си ги махах сама, та като развалих епилатора разбра де, малко повряка ама сега си знае, че си ги махам и нямаме никви проблеми. И за ръцете си взех кола маска от аптеката ( тя е наша ) и каза "К'вото искаш прави." и такам. Поговори с нея, кажи й, че се чувстваш некомфортно и е нормално да се обезкосмяваш. Ползвай епилатора докато нея я няма, а за ръцете или си купи кола маска или с епилатора. Аз си ги махнах първо с кола маска и довърших с епилатора и после около 1 месец не си бях пипала ръцете. Бяха ми поникнали съвсем мънички косъмчета и въобще не си личаха. Те не растат наведнъж всичките и можеш и 2-3 месеца да издържиш ;)

helly;]
06-15-2008, 14:55
Съмнявам се,че мойто съзнание ще ме прати на козметик :D Сигурно ще крещя под звуците на епилатора (за ръцете имам предивид ).Иначе подмишниците са ми още прекалено млади за епилатор.Използвам си самобръсначка защото много ме боли като използвам епилатор.
ctct :D sig na 11 si gi mahnah z apruv put i ot krakata i ot podi6nicite sus epilator po dobre e otna4alo da po4ne6 s epilator 6otot posel 6e stanat po debeli ;)

Thoughtless
06-15-2008, 16:52
На мен точно от епилатор ми се появиха такива косъмчета /а и пъпки,ужасно е/ и се оправих с колите маски..


Мда, и аз си обезкосмих ръцете с епилатор и стана ужасно.. Излезнаха ми пъпки и стана много грозно, особено сега, когато се ходи по къс ръкав и ръцете се виждат..
А нали кола маска се купува от аптеката? Колко горе долу струва? Не съм използвала и купувала до сега и не знам.. (не е по темата, ама няма смисъл да пускам нова)

Jessika_MG
06-15-2008, 17:00
Ръцете нзн защо си си пипала, глупаво е, а си само на 13!
За краката обаче те разбирам... Мойта майка 1во не ми даваше да ги махам, а тогава нямаше veet.. Аз съм руса, да ги изрусявам не беше решение. С времето(абе месец-2 да е било) майка ми разбра, че ми е много неудобно от космите по краката и не нося къси панталонки заради тях и ми "позволи", така да се каже .. Май и аз бях на 13. Според мен проблема с майка ти няма нищо общо с доверие, а по скоро с разбирания. Може би те третира още като дете. Трябва да поговорите за това.

TheNewReligion
06-15-2008, 17:30
На мен точно от епилатор ми се появиха такива косъмчета /а и пъпки,ужасно е/ и се оправих с колите маски..


Мда, и аз си обезкосмих ръцете с епилатор и стана ужасно.. Излезнаха ми пъпки и стана много грозно, особено сега, когато се ходи по къс ръкав и ръцете се виждат..
А нали кола маска се купува от аптеката? Колко горе долу струва? Не съм използвала и купувала до сега и не знам.. (не е по темата, ама няма смисъл да пускам нова)
Aз наскоро си махнах косъмчетата на ръцете с епилатор и нямам нито пъпчици нито подкожни косъмчета . Странно ... А за колата маска , дам в аптеките се продава , има всякакви . Мисля ,че максимум струват 3 лева .

MissitY
06-16-2008, 10:39
За ръцете първо бих използвала кола маска.Краката днес ги епилирах,по крещях на някои места,но го преживях.Имах малки червени точици на местата на косъмчетата,но за около 1-2 часа изчезнаха.Но много скоро го направих след последната употреба на Veet,така че няма голям резултат.След 1 седмица ще пробвам пак.Сигурно вече ще са пораснали.А пък на местата с косъмчета,на които не смея да се епилирам,просто ще ги изруся.Те са 2-3 места и са на места,които трудно се виждат с просто око.Сега ще се чувствам супер комфортно...Много ви благодаря за съветите,златни сте :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

LaSt KiSs []
06-16-2008, 10:52
Аз от миналото лято си махам космите..И аз съм на 13 и те разбирам ;]] Мене от начало ме беше страх,че ще боли,когато ги махам. xD Следователно не дадох нито с епилатор /макарче имаме/,нито с коламаска.И сама си правех експерименти със самобръсначката,докато не поговорих с майка ми..Тя ме разбра и ми помогна да ги махна както трябва.;]] Според мен със самобръсначката е най-безболезния начин..Е,вярно е,че късъмчетата порасват бързо,ноо..Колкото до обезкосмяването на ръцете..Не съм много съгласна с него..Още сме малки,че и до там да стигнем.;]]

сЛаДкЪ ЛиГлЪ
06-16-2008, 11:10
az za pyri pyt kato gi mahnah maika mi izob6to ne znae6e, az dori ne si bqh v ky6ti :D bqh na gosti na edna fr 6tqhme da izlizame i re6ih da slija kysi pantaloni i :O . I taka epilatora i problema be6e re6en :D . E bole6e me malko ama stiskah zybite , se pak krasotata iska jertvi :D. sled tva kato se pribrah se "pohvalih" na maika mi i tq ni6to ne mi kaza, kaza 4e si e moq rabota. A za rycite ne sym gi mahala nikoga 6toto sa mi rusi e eddva se zabelqzvat

MissitY
06-16-2008, 11:14
Еми моите бяха тъмни и се виждаха.Първо ги махнах със Веет,а утре ще ходя за кола маска :) :)

grobarq992
06-20-2008, 14:25
с какво си изрусявате краката и за колко време са изрусени ??

vesssiii
06-20-2008, 21:04
;-) мхм права е майка ти относно т'ва,че не е съгласна да използваш епилатор..Докато свикнеш ще те боли(то и с кола ще те боли 1-я път поне малко,макар че мен не ме боля бях заета да се смея :-D ),но колата маска е по-добрия вариант според мен ;-)

Sigrina
06-20-2008, 21:08
Имаме си епилатор,но въпроса е,че тя не иска да го използвам :(
МНОГО ПО-ДОБРЕ Е ДА ИЗПОЛЗВАШ ЕПИЛАТОР!!!
Ама наистина! Епилатора и кола мастата изваждат косъма с корена и с времето космите уредяват и изтъняват, а когато се мажеш с подобни гадости или се бръснеш става мн по-зле :)

Inl0v3
06-30-2008, 14:10
Единственото спасение е кола маската или епилатора .Кола маската се зима или от аптеките или козметичните салони цената и е в размките на 2-3 лв.Лично аз предпочитам епилатора,след многократната му употреба забелязвам че започнаха да стават по тънки и по рядки.С кола маската мн ме боли направо умирам с нея вярно,че осещаш всичката болка наведнъж и оскубваш повече косми но 4 годишния ми опит с обезкосмяването предпочитам епилатор.А колкото до майка ти,просто и кажи че искаш да ги махаш а не даги изрусяваш иси го напражила скришно зада нети се скара и тва е.Ако пак неиска дате разбере купуваш кола маска утиваш в някоя фр и започвате .. 8)

sweatkiss
06-30-2008, 17:45
Наистина кола маската и епилатора са най-доброто решение...Еми поговори с нея ,аз започнах да си ги махам на 10-11 и просто и казах ,че искам да започна да си ги махам и тя ми купи епилатор и ми каза ,че няма проблем да си ги махам...И сега съм свикнала и не ме боли махам всичко с епилатора... :grin: