PDA

View Full Version : Бански feat. бяло течение...ами сега?



Lyni4ka
06-13-2008, 17:34
Здравейте :grin:
Имам едно въпросче към момичетата :-P Сега лятото, като сте с бански, а имати бяло течение какво правите? Понеже имам този проблем и нз какво даправя :o Защото примерно ако сложа ежедневна превръзка от водата ще се отлепи :o :o Съвети и мнения? :-P

paola_Rey
06-13-2008, 17:36
idi na lekar da ti ispi6e xap4eta dokato o6te ne ti e stanalo xroni4no 6toto togava ve4e 6te ti se nalaga postoqnno da xodi6 s prevrazki

hottie
06-13-2008, 17:38
е ти добре ли си да ходиш с бяло течение? Я марш на лекар!

didivid
06-13-2008, 17:58
Моят лекар каза, че за да го махна тр да ссемия всяка сутрин и вечер, защото е бактериална инфекция. Мия се по 5 пъти на ден и вече го няма.

06-13-2008, 18:02
na men si mi e hroni4no,...ne mi se maha no ne mi i pre4i...:D nz kfo tolkova kato si bez prevryzka...capa ti gashiti4kite..pra6kite..tam kfot si nosite.. :D ama se pere.. :D :D :grin: nqmash problem be..az kfi li ne lekartstfa sym pila..nqma opraviq pri men pone za sq :o

remember_me
06-13-2008, 18:08
ti lyda li si da hoi6 s ejednevni prevrazki na plaj? slaga6 si prevrazka na Discreet i si gotova ;) ne sam kato drygite Always ala bala i ne se otlepqt

paradiso
06-13-2008, 18:29
mi to kfo tolkoz ti prechi na plaj nz :D 6toto se pak i da se nacapa6 v vodata se miii nz az da 4ukam na darvo nqmam ama ne mislq 4e e koi zn k1f problem pri polojenie 4e prez poi4eto vreme si mok1r

haterkata
06-13-2008, 18:50
от водата се измива!

_FaShIoN_
06-13-2008, 19:22
Аз нямам много често,но дори и да имам не ме притеснява,смисъл цапа малко гащичките,ама тфа после се пере и не остава нищо... :)

st1ka
06-13-2008, 19:26
Според мен няма повод това да те притеснява. А и няма как да отидеш на плаж с превръзка, нали? Така че си ходи спокойно, а и както по-горе казаха се пере.

hottie
06-13-2008, 19:40
Еее много сте гнусни , отяде ми се :( :( :(

Liar
06-13-2008, 19:41
И как се разбира дали е станало хронично???

Spider4eto
06-13-2008, 19:42
Еее много сте гнусни , отяде ми се :( :( :( нека ти е сладко 8-) по темата: според мен такъв проблем не трябва да се пренебрегва, ми отиди на доктор преди морето да ти предпише лекарство, а бтв сигурна ли си че говориш за бяло течение или за нормалния прозрачен сок, който отделя жената :-o

adizitk1
06-14-2008, 19:42
idi na lekar da ti ispi6e xap4eta dokato o6te ne ti e stanalo xroni4no 6toto togava ve4e 6te ti se nalaga postoqnno da xodi6 s prevrazki
ТОВА СА ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!!!Абсолютно всяка жена има бяло течение и това е напълно нормално!Просто няма да си слагаш нищо и после ще си запираш леко банския,на парното и толкоз. :)

IdiOtKa
06-14-2008, 20:26
тва е супер нормално да имаш бяло течение ....ако си промени цвета вече е проблем ...абсолютно всяко момиче е имало бяло течение ..причинява се от различни неща....използвай тампон ако е толкова сериозно ..

TheNewReligion
06-14-2008, 21:14
Преди цикъл е съвсем нормално да имаш бяло течение , следователно според мен е редно да се съобразиш с това . Ако ще ходиш на басейн си сложи ежедневна превръзка и не влизай във водата , но ако ще ходиш на море е редно да отидеш при лекар .

hottie
06-15-2008, 18:28
е*и му майката !!!!!!!!!!!!! :-x За това вече не стъпвам на обикновени басейни, защото влизат всякакви момичета с неизлекувани бели течения и после се предава :-x Поне като не искате да ходите на лекар не го предавайте на останалите :(

nejnaDROGA
06-15-2008, 18:50
ti lyda li si da hoi6 s ejednevni prevrazki na plaj? slaga6 si prevrazka na Discreet i si gotova ;) ne sam kato drygite Always ala bala i ne se otlepqt
Ми тези на Discreet какви мислиш,че са?!Ежеминутни ли?! :razz: :razz: :razz:

s1NNer
06-15-2008, 18:52
е*и му майката !!!!!!!!!!!!! :-x За това вече не стъпвам на обикновени басейни, защото влизат всякакви момичета с неизлекувани бели течения и после се предава :-x Поне като не искате да ходите на лекар не го предавайте на останалите :(

+1

pinki
06-15-2008, 19:15
Моят лекар каза, че за да го махна тр да ссемия всяка сутрин и вечер, защото е бактериална инфекция. Мия се по 5 пъти на ден и вече го няма.
ам виж сега хубаво е да се потдържа хигиена, но не трябва да се прекалява с миенето, защото мн хубаво не е на хубаво ! :? всеки път като се измием ние как да кажа "унищожаваме" киселата среда (pHто), която всъщност ни предпазва от навлизането на патогенните микроорганизми (болестотворните)

CataclysmicAbyss
06-15-2008, 19:28
бтв сигурна ли си че говориш за бяло течение или за нормалния прозрачен сок, който отделя жената :-o
То каква трябва да е разликата?

П.П. : съжалявам за тъпия въпрос, ама нямам бяло течение и не съм се интересувала :-o

Liar
06-15-2008, 19:56
Бялото течение е инфекция.То може да мирише да предизвиква сърбеж и т.н. като тези признаци не е задължително да ги има.Познава се по това че цапа гащите докато нормалния вагинален секрет не го прави.Той служи за самопочистване(него всяка жена си го има) но пак повтарям-не цапа.Бялото течение е много често срещане и всяка жена поне по веднъж го е имала.И точно поради това че се среща често много момичета си мислят че е нормално :?
И пак ще си задам въпроса-какво е това хронично бяло течение???

CataclysmicAbyss
06-15-2008, 20:03
Сега се порових за малко инфо и открих това :

Нормално влагалището има свое съдържимо, което осигурява както необходимата влажност, така и биологичната защита срещу болестотворни микроорганизми. По консистенция и количество съдържимото е такова, че не изтича от влагалището и нормално жената не чувства външните си полови органи влажни, а бельото й не се цапа.
Всяко овлажняване на външните полови органи и зацапване на бельото е ненормално и се дължи по правило на бяло течение.

Така че предполагам трябва да отидеш на гинеколог ,за да ти предпише някакви хапчета :?

malka_blizalka
06-15-2008, 21:11
Сега се порових за малко инфо и открих това :

Нормално влагалището има свое съдържимо, което осигурява както необходимата влажност, така и биологичната защита срещу болестотворни микроорганизми. По консистенция и количество съдържимото е такова, че не изтича от влагалището и нормално жената не чувства външните си полови органи влажни, а бельото й не се цапа.
Всяко овлажняване на външните полови органи и зацапване на бельото е ненормално и се дължи по правило на бяло течение.

Така че предполагам трябва да отидеш на гинеколог ,за да ти предпише някакви хапчета :?
Малеее много ме наплашихте! :shock: Аз имам такова нещо сигурно от 6 клас(сега съм 9) но си мислех че е обикновен влагалищен секрет а сега когато прочетох че не зацапва бельото и не изтича от влагалището :shock: Не знам но моето понякога е доста обилно, но не съм се притеснявала но май вече е време да се притесня...значи се дължи на инфекция така ли? :shock: :shock: :shock:

bunit0
06-16-2008, 16:16
Сега се порових за малко инфо и открих това :

Нормално влагалището има свое съдържимо, което осигурява както необходимата влажност, така и биологичната защита срещу болестотворни микроорганизми. По консистенция и количество съдържимото е такова, че не изтича от влагалището и нормално жената не чувства външните си полови органи влажни, а бельото й не се цапа.
Всяко овлажняване на външните полови органи и зацапване на бельото е ненормално и се дължи по правило на бяло течение.

Така че предполагам трябва да отидеш на гинеколог ,за да ти предпише някакви хапчета :?
Малеее много ме наплашихте! :shock: Аз имам такова нещо сигурно от 6 клас(сега съм 9) но си мислех че е обикновен влагалищен секрет а сега когато прочетох че не зацапва бельото и не изтича от влагалището :shock: Не знам но моето понякога е доста обилно, но не съм се притеснявала но май вече е време да се притесня...значи се дължи на инфекция така ли? :shock: :shock: :shock:
ми най добре ходете на преглет по често :? :? :?

plamka
06-16-2008, 17:13

bunit0
06-16-2008, 18:05
чувала сьм че е хубаво да се използва интимен гел и намалява бялото течение,но нз 6тото нямам такъв пролем
пък и както казах по гоге ходете по 4ест0 на лекар :-x :-x :-x :-x

paola_Rey
06-16-2008, 18:13
е*и му майката !!!!!!!!!!!!! :-x За това вече не стъпвам на обикновени басейни, защото влизат всякакви момичета с неизлекувани бели течения и после се предава :-x Поне като не искате да ходите на лекар не го предавайте на останалите :(
podkrepqm s dve race......kato pro4etox temata i si predstavqm kolko momi4eta ima na plaja sas sa6tiq problem i napravo mi se povra6ta.... :smt078 :smt078 :smt078 abe xora vie ludi li ste...ima si xap4eta za bqloto te4enie i tem podobni,ta vie ot mars li padate!!!!momi4e zemi si idi na lekar 6te i predpi6e ne6to i 6ti spre,ako taka ti e po priqtno stoi si s bqloto te4enie togava,a i vse pak ti si re6ava6

Fx1
06-16-2008, 18:41
При някои момичета такова течение е нормално и не може да се "излекува".
Ако не беше, ежедневните превръзки за какво биха ги произвеждали?

Разбира се ако се усетят промени, трябва да се посети гинеколог.

hottie
06-16-2008, 19:02
При някои момичета такова течение е нормално и не може да се "излекува".
Ако не беше, ежедневните превръзки за какво биха ги произвеждали?

Разбира се ако се усетят промени, трябва да се посети гинеколог.

ежедневните превръзки са точно за това... заради момичета, които се притесняват от лекари и си ходят така. Но тези момичета знаят ли, че това ако не се лекува с години може да доведе и до стерилитет? Разбира се тук става за дълги години - но все пак си е опасно. Зацапва ли бельото значи не е нормално! Ето аз съм имала течение преди няколко години, излекувах го и сега нямам такова. Суха съм си, бельото си ми е чисто. Виждате ли, че не всяка има течение?

TheNewReligion
06-16-2008, 19:12
Абе , хора вие добре ли сте ? #-o В пубертета е съвсем нормлано тялото на момичето да отделя вагинален секрет преди менструация и как ще го излекува ? Ако този секрет е с жълт цвят , има странна миризма и предизвиква сърбеж или пъпчици (в повечето случаи и двете) е редно да отиде на лекар , но да ходиш при доктора , защото имаш такова течения без признаци на полова инфекция е безсмислено да се посещава гинеколог ! А естествено , ако имаш бяло течения и ще ходиш на басейн е редно да се съобразиш - да сложиш превръзка и да не влизаш във водата , защото не е хигиенично ! :? :? :?

TheNewReligion
06-16-2008, 19:14
При някои момичета такова течение е нормално и не може да се "излекува".
Ако не беше, ежедневните превръзки за какво биха ги произвеждали?

Разбира се ако се усетят промени, трябва да се посети гинеколог.

ежедневните превръзки са точно за това... заради момичета, които се притесняват от лекари и си ходят така. Но тези момичета знаят ли, че това ако не се лекува с години може да доведе и до стерилитет? Разбира се тук става за дълги години - но все пак си е опасно. Зацапва ли бельото значи не е нормално! Ето аз съм имала течение преди няколко години, излекувах го и сега нямам такова. Суха съм си, бельото си ми е чисто. Виждате ли, че не всяка има течение?
И как се излекува ми е много интересно ? :lol:

hottie
06-16-2008, 20:12
При някои момичета такова течение е нормално и не може да се "излекува".
Ако не беше, ежедневните превръзки за какво биха ги произвеждали?

Разбира се ако се усетят промени, трябва да се посети гинеколог.

ежедневните превръзки са точно за това... заради момичета, които се притесняват от лекари и си ходят така. Но тези момичета знаят ли, че това ако не се лекува с години може да доведе и до стерилитет? Разбира се тук става за дълги години - но все пак си е опасно. Зацапва ли бельото значи не е нормално! Ето аз съм имала течение преди няколко години, излекувах го и сега нямам такова. Суха съм си, бельото си ми е чисто. Виждате ли, че не всяка има течение?
И как се излекува ми е много интересно ? :lol:

Ами как - 10 дни свещички вечер и антибиотик. Кое е смешно?

Единственото нещо което е нормално и не може да се нарече течение е леко прозрачното намокряне по време на овулация и преди менструация и то не цапа бельото.

TheNewReligion
06-16-2008, 20:15
При някои момичета такова течение е нормално и не може да се "излекува".
Ако не беше, ежедневните превръзки за какво биха ги произвеждали?

Разбира се ако се усетят промени, трябва да се посети гинеколог.

ежедневните превръзки са точно за това... заради момичета, които се притесняват от лекари и си ходят така. Но тези момичета знаят ли, че това ако не се лекува с години може да доведе и до стерилитет? Разбира се тук става за дълги години - но все пак си е опасно. Зацапва ли бельото значи не е нормално! Ето аз съм имала течение преди няколко години, излекувах го и сега нямам такова. Суха съм си, бельото си ми е чисто. Виждате ли, че не всяка има течение?
И как се излекува ми е много интересно ? :lol:

Ами как - 10 дни свещички вечер и антибиотик. Кое е смешно?

Единственото нещо което е нормално и не може да се нарече течение е леко прозрачното намокряне по време на овулация и преди менструация и то не цапа бельото.
Съжалявам за дето пуснах смеещо се емотиконче , нищо лично . Еми , именно за тази течност говоря и аз и казвам , че е нормално и не е нужна медицинска намеса , ако именно това е бялото течение , но ако има признаци за полова инфекция , вече медицинката намеса става задължителна ! :)

hottie
06-16-2008, 20:21
При някои момичета такова течение е нормално и не може да се "излекува".
Ако не беше, ежедневните превръзки за какво биха ги произвеждали?

Разбира се ако се усетят промени, трябва да се посети гинеколог.

ежедневните превръзки са точно за това... заради момичета, които се притесняват от лекари и си ходят така. Но тези момичета знаят ли, че това ако не се лекува с години може да доведе и до стерилитет? Разбира се тук става за дълги години - но все пак си е опасно. Зацапва ли бельото значи не е нормално! Ето аз съм имала течение преди няколко години, излекувах го и сега нямам такова. Суха съм си, бельото си ми е чисто. Виждате ли, че не всяка има течение?
И как се излекува ми е много интересно ? :lol:

Ами как - 10 дни свещички вечер и антибиотик. Кое е смешно?

Единственото нещо което е нормално и не може да се нарече течение е леко прозрачното намокряне по време на овулация и преди менструация и то не цапа бельото.
Съжалявам за дето пуснах смеещо се емотиконче , нищо лично . Еми , именно за тази течност говоря и аз и казвам , че е нормално и не е нужна медицинска намеса , ако именно това е бялото течение , но ако има признаци за полова инфекция , вече медицинката намеса става задължителна ! :)

Е да де :) ама то не е бяло. Бялото си е бяло на цвят ама не е задължително да има и други признаци. Зависи от заболяването.
Аз мислих, че се смееш, че не може да се излекува :oops: и много се учудих ама после се сетих , че има някаква грешка :P

SGA
06-24-2008, 12:36
В началото на тази година ми се появи таквоз бяло течение и си мислех,че е нормално.Ходих постоянно с превръзки,но майка ми каза,че според нея не е нормално и ме заведе на гинеколог.
Оказа че това бяло течение се дължи на бактерий във влагаището.Биха ми 5 дена по два пъти на ден инжекций в дупето,доста силен антибиотик от който сега получих гъбички (въпреки че пих витамин В и друго хапче,което уж трябваше да предотврати гъбичките) и сега лекувам тях вече четвърти ден с хапчета и се надявам да се излекуват :-x
Радвам се,че обърнах внимание на проблема.Бялото течение ако зацапва бельото не е нормално,ходете на лекар да се оправят нещата и да сте спокойни.

Wrathchild
06-24-2008, 12:38
Ами лекуваме бялото течение обикновенно.

fiama
06-24-2008, 19:27
Преди да помислиш за плаж, най-добре иди на лекар да те прегледа и предпише съответното лечение. Защото ако цервикалната ти слуз е в гранизите на нормалното, няма повод за притеснение как да идеш на плаж. Самият факт, че количеството му те притеснява, говори за проблем, който не е за пренебрегване.

Puky
06-24-2008, 19:59
Аз имах бяло течение .. преди да ми дойде още преди 2 години . Но като ми дойде ми мина . Всеки ден се къпя и вече нямам бяло течение. А вие как можете да варвите с такова нещо . Знаете ли до какви инфекции могат да се стигнат . Веднага отивай на лекар момиче , а пък и ми е чудно и да имаш бяло течение защо ще носиш превръзки ? :? :? :? А бе отивайте на лекар не се ослушвайте като си мислите , че бялото течение е нормално . :x :x :x

plamka
06-24-2008, 20:06

hottie
06-24-2008, 20:22
e kato capa belioto 6to da ne hodim s prevrazki?? :-o az kazah na maika mi i sega mi dade edni hap4eta dano mi se mahne ot tqh.. ne sam hodila na ginekolog, no na neq i imam doverie, 6toto vse pak e aptekarka...

И какво като е аптекарка?Да не би да знае какът ти е проблема? Ако те лекъва за гъбички, а ти нямаш ще стане много лошо. А ако те лекъва за други, а ти имаш гъбички пак ще стане лошо.

plamka
06-24-2008, 21:29