PDA

View Full Version : Der Ilse Ist WEg



StillNoob
06-13-2008, 19:42
Plzz Hora nqkoi ako e 4el tazi kniga ( tq e na nemski ) moje li da mi napravi reziume kratko da e prosto da mi stane qsno za kfo staa na vupros v neq ! Plz mn ! trqa mi za pon 6oto imam nemski tehnologii a purviq srok imam 2 :( !
PLZ PLZ PLZ PLZ !
Ili prosto ako nqkoi nameri ne6to za taq kniga na bg napisano za kfo staa vupros da go postne plz !

Sry za latinicata ! nqma bg na toq komp

vra4ka
06-14-2008, 00:01
Ще ти преведа нещо, което намерих за този филм на немски:

Ерика и Илзе Янда са сестри. Историята се разказва от 12 годишната Ерика.

Двете сестри страдат много от раздялата на родителите им. Илзе непрекъсната се кара с майка си. Единствено баба и я разбира.
Майкта наказва Илзе да не излиза от вкъщи, след като един път се прибира след полунощ.
След това Илзе се прибира всеки ден навреме след училище, но не ходи на него, и така все пак си получава свободното време.
Илзе разказва на Ерика, че иска да напусне семейството си и да замине с приятели за Англия. Там иска да работи като бавачка в някое семейство.
Ерика е принудена да и помага, защото Илзе я заплашва, че ще я убие ако остане да живее вкъщи.

Илзе заминава и семейството и не чува нищо за нея. Ерика тръгва, да я търси, и остановява , че Илзе не е в Англия. Накрая тя намира сестра си и се връщат при майка им.

Ето от тук го преведох
http://de.wikipedia.org/wiki/Die_Ilse_ist_weg

Надявам се, че ти помогнах!