PDA

View Full Version : Ревнивият баща



amitq
06-14-2008, 06:46
зна4и моя проблем той е 4есто срещах де така 4е хората който са го изпитали на гърба си сигурно ме разбират и ще ми дадът съвет.Ходя с моя приятел сериозно, познавам техните, а той само майка ми.Понеже баща ми е от тези дето как да кажа ревнуват дъщерите си.Още пове4е 4е съм единствено дете.На 3-4 пъти майка ми се опитва да го подготви съвсем леко защото ве4е е време да ги запозная.Оба4е той реагира много остро всеки път и просто дайте съвет какво да направя, само ще отбележа 4е е голям инат и рядко можеш да го убедиш в противното, за него винаги другата страна е виновна така 4е разговите са донякаде безполезни.Мисълта ми е да стане нещо, с което да докажа 4е не е прав без да го ядосвам и да се налага да споря с него.Мерси предварително :)

inSane_baby
06-14-2008, 13:37
А какво имаш предвид под: "реагира остро"

Ако приятелят ти е наистина сериозен и не си на 14-15 той би трябвало да разбере. Глупаво е обаче да ги запознаеш и след това да се разделите. По този начин и родителите ти няма да се накефят много... Предполагам баща ти знае, че имаш приятел, просто му подтикни "Тате, кога ще те запозная със...." И това е ;) Успехх :-)

vvizard
06-14-2008, 13:47
А може ли да попитам, на колко си години ? Предполагам баща ти е наясно, че един ден всеки се обвързва и създава семейство... това е част от смисъла на живота.

MoonAngel
06-15-2008, 07:14
И моя е такъв,но май в по-мек вариант. Аз съм намерила решение за себе си - просто не му обръщам внимание и това е. Не си говорим за гаджета и такива неща.

Seducti0n
06-15-2008, 08:20
Здравей.
Ревността на баща ти е до някъде оправдана.На колкото и години да станеш/дори след като създадеш семейство и деца/, ти ще продължиш да бъдеш неговото малко момиченце.
Сега реагира егоистично, иска да покаже собственическо чувство, но съм сигурна, че самия той не е наясно какво печели по този начин.Доста малък е броя на дъщерите, които ще обърнат внимание и ще потърсят решение на проблема...
Според мен е най-добре да излезнте двамата с него някъде, на спокойствие да си поговорите/бъди тактична, и навлез лека по лека в темата/.
П.С-Чрез тази тактика убедих баща ми да ми позволи да си сложа обеца на езика.Най-спокойно му обясних, че това е моето тяло и, че искам да имам пиърсинг там и така.
Много хора си мислят, че разговорите са безполезни, че са загуба на време и нерви, но проблема се състои главно в нетактичността и неумението да общуваме с хора с различно от нашето мнение/в твоя случай баща ти/...

meri88
06-15-2008, 17:56
Здравей.
Ревността на баща ти е до някъде оправдана.На колкото и години да станеш/дори след като създадеш семейство и деца/, ти ще продължиш да бъдеш неговото малко момиченце.
Сега реагира егоистично, иска да покаже собственическо чувство, но съм сигурна, че самия той не е наясно какво печели по този начин.Доста малък е броя на дъщерите, които ще обърнат внимание и ще потърсят решение на проблема...
Според мен е най-добре да излезнте двамата с него някъде, на спокойствие да си поговорите/бъди тактична, и навлез лека по лека в темата/.
П.С-Чрез тази тактика убедих баща ми да ми позволи да си сложа обеца на езика.Най-спокойно му обясних, че това е моето тяло и, че искам да имам пиърсинг там и така.
Много хора си мислят, че разговорите са безполезни, че са загуба на време и нерви, но проблема се състои главно в нетактичността и неумението да общуваме с хора с различно от нашето мнение/в твоя случай баща ти/...


права си, но рано или късно ще се примири. Поне моя май го направи, защото догато един баща не опознае човека, който е откраднал дъщеря му няма да пуска дъщеря си никъде.Макар че малко или много е хубаво баща ти да те ревнува.... :-)