PDA

View Full Version : First Certificate English (FCE)



ЕPu
06-14-2008, 14:18
Айде де, хора, аз ли съм единствената явила се? 8-)
Как ви се стори изпита?

mila_pila
06-14-2008, 14:33
Еми аз се явих на CAE
fine беше :] Сега следва гадното чакане докато излязат резултатите...
Тоя период го мразя. ляк
Хайде, само A ;)

ЕPu
06-14-2008, 17:32
Xex аз CAE живот и здраве догодина :)
В кое училище ти беше изпита? и на коя дата?
Нашия изпит ни бяха нагъчкали абсолютно всички в едно училище. О.о Лудница беше..

Мен ми се видя много гаден reading-a. Само час и 40 минути, последната част я карах на тото-шанс (не съвсем, де) :Д

Kisses_P
06-14-2008, 18:57
Бях на FCE и аз. Рийдинга се понасяше,общо взето поне параграфите и изреченията с напасване малко ги карах и се наредиха.Не ми се стори труден като цляо,може би само последният текст за сайтовете.Темите за writing-a бяха много приятни,use of english-a лесен, но пък listeninga... там ми е малко мътно.. не ми хареса,гаден беше.. но аз попринцип не го обичам така 4е...

ЕPu
06-14-2008, 19:12
мхм...
абе аз на лисънинга бях вариант D и беше безбожно лесен :shock:
Очудва ме, защото след изпита, ВСИЧКИ се оплакваха от прословутия listening, а мен ми се стори елементарен.
Това за сайтовете ми беше проблема и на мене 8-)
Почти всички отговори само C,D,C,D
и само 2 B :D

mila_pila
06-14-2008, 20:29
хах аз съм от Сливен и изпита ми беше в Стара Загора в Тракийския и беше на 11 :]
а интересно, че и на нас последна част на рийдинга беше за някви сайтове, чудесии... и как час и 40 минути, бе? лол толкова ли беше? аз съм забравила, щото на нас времето ни за рийдинг е час и 15...
иначе и при нас лисънинга беше пийс оф кейк ;Д
аз пък догодина на профишънси ли ще се замъквам... квото сабя покаже :D

Briseis
06-14-2008, 22:15
Аз го взех миналата година. Пожелавам успех на всички.
:grin: :grin: :grin: :grin:

Sashakiss
06-15-2008, 08:11
Аз се явих на FCE.

Дано съм го взел. Пък и да не съм, ще се ява пак през зимата.

Иначе като цяло не беше особено труден. Имаше само проблем със Listening-а, но знам че и други са се оплаквали от качеството на звука.

Днес ми беше speaking-a, който беше леко кофти, но мисля че съм го взел.


Ще видим през Август

Salvation
06-15-2008, 09:21
мхм...
абе аз на лисънинга бях вариант D и беше безбожно лесен :shock:
Очудва ме, защото след изпита, ВСИЧКИ се оплакваха от прословутия listening, а мен ми се стори елементарен.
Това за сайтовете ми беше проблема и на мене 8-)
Почти всички отговори само C,D,C,D
и само 2 B :D

И на мен доста отговори ми бяха C и D :D
По - малко са ми A и B. А за Listening вярно е,че всички не бяха доволни,но аз бях вяриант B и 2 и 3 част бяха елементарни.Но казват,че вариант A не е бил много ясен и разбираем.

Kisses_P
06-15-2008, 10:23
Аз също бях вариянт В.2ра и 3та част наиситна бяха добре,но 1вата... колкото до рийдинга маи имах само 2 А и пак някъ6де там В-та, повечето С..

TikvenaElhichka
06-15-2008, 11:56
Уф, и аз бях. Не съм много очарована от себе си. Reading-a и Writing-a ми се сториха страшно лесни, но part 4 на Use of English-a направо ми разказа играта, а Listening-a (version C) - умопомрачително зле (бях в дъното на стаята), надявам се поне едни смешни 50-60% да съм покрила...
Аз да питам, от любопитство, кой от 4те избираеми въпроса си избрахте на writing-a?

ЕPu
06-15-2008, 12:24
Аз лично се спрях на article - Books or films, защото това мога да пиша най-добре.. 8-)
Петата опция ми се видя невъзможна за изпълнение, дори не дочетох условието на задачада, а пък story - еми пак не съм добра в писането.

Трябват ни над 60% за да минеме.
Айде стискам палци за всички :) .

Kisses_P
06-15-2008, 16:42
И аз за жалост бях в дъното на стаята... use of english ми се видя лесен,особено трансформациите.Избрах да пиша composition.Бях се навила да пиша второт писмо ако има или report...уви нито 1 от двете :D

psychopath
06-15-2008, 17:20
wtf is this?

TarkCougar
06-15-2008, 17:51
А някой ще ме светне ли този изпит в кой клас се прави?И въобще за нормалните училища ли става въпрос ,или за Европа Фарос т.н :?

TikvenaElhichka
06-15-2008, 17:59
Става въпрос за сертификат за владеене на английски на ниво upper-intermediate; или B1, или B2 от европейското равнище(не помня кое от двете вече, остарявам, склерозата май ме гони) и няма определена възраст за взимане (; Издава се от университета Кеймбридж (;

Kisses_P
06-15-2008, 18:21
B2 e нивото

lafayette
06-15-2008, 20:25
И аз бях, и аз писах... Стори ми се нормално ниво на трудност. Reading-a с изключение на 3 част мисля, че си беше ок, listening-a - вариант D, ииии имаше някои кофти елементи, но като цяло доволно. Само на Use of English ме е яд, че ако бях учила повече щях да съм по-сигурна, че съм направила нещата както трябва. Искам B...

kindergarden
06-16-2008, 07:27
я и аз го карах тоя изпит за спийкинга повече се спекох :D много ме дразнеше,че имаше някакъв,който седи и мълчи и те оценява...и само го гледаш някво пише и те гледа :( а за писмения дано имам поне 65% :D

glupacheE
06-16-2008, 07:49
.....mhmhm...shtom nivoto e takovaaa mislq 4e se pada nqkade za kraia na 9 klas izpita >.

AnNa_G
06-16-2008, 18:12
az sy6to se qvih. reading-a be6e gore dolu dobre samo bez tretata 4ast. na listenig-a bqh variant C i ne mu se izkefih mnoo ama kvo da se pravi. a ima li na4in da se proverqt otgovorite na izpita predi 1-vi avgust?

Sweet_Play_F
07-31-2008, 15:56
мхм...
абе аз на лисънинга бях вариант D и беше безбожно лесен :shock:
Очудва ме, защото след изпита, ВСИЧКИ се оплакваха от прословутия listening, а мен ми се стори елементарен.
Това за сайтовете ми беше проблема и на мене 8-)
Почти всички отговори само C,D,C,D
и само 2 B :D

И на мен доста отговори ми бяха C и D :D
По - малко са ми A и B. А за Listening вярно е,че всички не бяха доволни,но аз бях вяриант B и 2 и 3 част бяха елементарни.Но казват,че вариант A не е бил много ясен и разбираем.


Имах мн познати на самия изпит,бяхме различни вариянти на Listeninga,но се оказа,че просто ни баламосват с някви буквички,а Listeninga е един и същ за вс.

Sweet_Play_F
07-31-2008, 16:00
мхм...
абе аз на лисънинга бях вариант D и беше безбожно лесен :shock:
Очудва ме, защото след изпита, ВСИЧКИ се оплакваха от прословутия listening, а мен ми се стори елементарен.
Това за сайтовете ми беше проблема и на мене 8-)
Почти всички отговори само C,D,C,D
и само 2 B :D

И на мен доста отговори ми бяха C и D :D
По - малко са ми A и B. А за Listening вярно е,че всички не бяха доволни,но аз бях вяриант B и 2 и 3 част бяха елементарни.Но казват,че вариант A не е бил много ясен и разбираем.


Имах мн познати на самия изпит,бяхме различни вариянти на Listeninga,но се оказа,че просто ни баламосват с някви буквички,а Listeninga е един и същ за вс.

Kisses_P
07-31-2008, 17:10
Не е един и същ.След него като излезнах и се видях с познати и почнахме да го обсъждаме никой незнаеше за какво говори другия.Просто бяхме различни вариянти :)

Sweet_Play_F
07-31-2008, 18:55
Ми нз,някои като разказваха за Listeninga и беше същото като моя вариянт,а бяха др буква. Нз,възможно е и да съм се объркала. :-o


^^^ бтв бях буква Е

Kisses_P
08-01-2008, 05:23
Най-вероятно не си разбрала..
аз пък незразбрах кога да си провера резутатите.. и виснах в 8 часа,вместо в 12..

TikvenaElhichka
08-01-2008, 06:01
3 часа до резултатите... А аз съм на път да изперкам. Ще се изям от яд, ако не съм го взела.

SINDEL
08-01-2008, 06:25
Абе вие сте луди.. Тва е FCE бе, няма как да не сте го взели.. Елементарно е. Виж, ако за CAE ставаше въпрос, окей, ама... :?

Kisses_P
08-01-2008, 07:21
Квото такова.Трябва да съм го взела.Без значение с колко.Март месец CAE.

Kisses_P
08-01-2008, 09:19
B :)

Sweet_Play_F
08-01-2008, 09:24
И аз-B

TikvenaElhichka
08-01-2008, 09:38
А! :) Много съм щастлива.
Бду, на кои компоненти имате exceptional?

BlueCat
08-01-2008, 09:59
А може ли да ви попитам колко точки (проценти) трябва да имаш, за да си взел FCE?

TikvenaElhichka
08-01-2008, 10:31
^^Разбира се, че може. 60% трябва да си покрил.

BlueCat
08-01-2008, 13:16
^^Разбира се, че може. 60% трябва да си покрил.
Мерси :) А в кой клас горе-долу се покрива нивото за този изпит?

lafayette
08-01-2008, 13:55
Ля-ляяяя! И аз В.

Kisses_P
08-01-2008, 14:34
Над exceptional ми е use of english, малко под него speaking i listeningReading i writing са ми много надолу.не очаквах да са точно така нещата,но нищо

Sweet_Play_F
08-01-2008, 15:04
Speaking,Use of english ,Listening са ми в exceptional ,reading е в good,writing в borderline.И аз не очаквах да са така нещата :(

TikvenaElhichka
08-01-2008, 18:41
^^Разбира се, че може. 60% трябва да си покрил.
Мерси :) А в кой клас горе-долу се покрива нивото за този изпит?
Няма определен клас (; В моята група от курса имаше хора от 8, 9, 10 и 11 клас. :)

Salvation
08-02-2008, 15:48
Въпросът ми не е точно по темата, но има ли някои, които се подготвят за FCE две години? :)

Kisses_P
08-02-2008, 15:55
2 години fce :shock: Не е ли твърде много?
Иначе в моята група повечето бяха студенти,имаше и един мъж 40+.Така че опредлени години няма.КОй когато реши или му потрябва

Salvation
08-02-2008, 15:58
2 години fce :shock: Не е ли твърде много?
Иначе в моята група повечето бяха студенти,имаше и един мъж 40+.Така че опредлени години няма.КОй когато реши или му потрябва

Четох някъде за обучение, което продължава 2 години и е с около 300 часа. Стана ми любопитно. :wink:

FunnYboY
08-02-2008, 16:08
Къде мога да получа малко повече информация за този тест:
1.Какво представлява? (донякъде мога да разбера и от тул)
2.Но какви дивиденти бих получил, ако го положа?
3.Има ли време, което трябва да се вземе (някаква възраст, или от уч-ще ли те пренасочват към такъв изпит...) :neutral: :neutral: :neutral:


Благодаря!

Kisses_P
08-02-2008, 16:59
http://www.candidates.cambridgeesol.org/cs/Help_with_exams/General_English/FCE
погледни тук
Няма години на които да се явиш.Можеш и на 50 да си и пак да отидеш.Никой не те пренасочва.Въпрос на личен избор е.FCE ти засвидетелства ниво на владеене на езика B2.До колкто знам ти служи като + при кандидатстване за работа,тъй като пшоказва дадено ниво на владеене на езика.При CAE ако изкараш B или А можеш да кандидатстваш в чужбина без изпити

FunnYboY
08-02-2008, 20:38
http://www.candidates.cambridgeesol.org/cs/Help_with_exams/General_English/FCE
погледни тук
Няма години на които да се явиш.Можеш и на 50 да си и пак да отидеш.Никой не те пренасочва.Въпрос на личен избор е.FCE ти засвидетелства ниво на владеене на езика B2.До колкто знам ти служи като + при кандидатстване за работа,тъй като пшоказва дадено ниво на владеене на езика.При CAE ако изкараш B или А можеш да кандидатстваш в чужбина без изпити


Благодаря! 8)

Kisses_P
08-03-2008, 12:00
Моля,моля :P

didivid
08-03-2008, 14:28
Здравейте! Искам да ви попитам от къде мога да си намеря примерни тестове (или такива от минали сесии) на изпита за FCE? Вече влизах в този сайт:

http://www.candidates.cambridgeesol.org/cs/Help_with_exams/General_English/FCE
и намерих само един, който не е точно тест а по едно упражнение от всеки тип. Аз обаче търся такъв, който вече се е паднал в предишни години. Искам да ги реша, защото през декември ще се явявам на изпита и искам да се подготвя максимално. От вторник (05.08.2008) тръгвам на курс, но и аз и майка ми смятаме, че малко извънкласна работа няма да е излшна. Затова, ще помоля всеки от вас, който знае от къде мога да намеря вече паднали се тестове да ми даде някакъв линк или да ми пише по ЛС-то. Благодаря ви предварително! :-)

didivid
08-03-2008, 14:52
Здравейте! Искам да ви попитам от къде мога да си намеря примерни тестове (или такива от минали сесии) на изпита за FCE? Вече влизах в този сайт:

http://www.candidates.cambridgeesol.org/cs/Help_with_exams/General_English/FCE
и намерих само един, който не е точно тест а по едно упражнение от всеки тип. Аз обаче търся такъв, който вече се е паднал в предишни години. Искам да ги реша, защото през декември ще се явявам на изпита и искам да се подготвя максимално. От вторник (05.08.2008) тръгвам на курс, но и аз и майка ми смятаме, че малко извънкласна работа няма да е излшна. Затова, ще помоля всеки от вас, който знае от къде мога да намеря вече паднали се тестове да ми даде някакъв линк или да ми пише по ЛС-то. Благодаря ви предварително! :-)

Хора, наистина ми е важно и ако знаете нещо... Моля ви се кажете...

TikvenaElhichka
08-03-2008, 15:45
^^ http://flo-joe.co.uk - хубаво и полезно сайтче (:

didivid
08-03-2008, 17:13
Мерси много! :-)

durotar12
08-03-2008, 17:18
Да инача Cambridge University Press ги продават на книжки по 5 теста за 40 лв.ИМа и за новия формат в книжарницата Сиела книгомания в мола.

didivid
08-03-2008, 18:05
Да инача Cambridge University Press ги продават на книжки по 5 теста за 40 лв.ИМа и за новия формат в книжарницата Сиела книгомания в мола.

40 лв.?! Не е ли много за 5 теста? :shock: Но щом трябва ще си го купя. Все пак съм решила, че по-малко от А просто няма начин да изкарам! ;)

Kisses_P
08-03-2008, 18:30
Толкова са.Има и по-скъпи.

ЕPu
08-03-2008, 19:32
Взех го и аззз :grin:
В :)
браво на всички за успеха

За подготовката... аз имах една зелена книжка FCE practice tests, вътре има 8 теста (всеки тест съдържа reading, writing, listening, use of english, reading, има и материали и въпроси за speaking)

Kisses_P
08-03-2008, 19:59
Май повечето сме с B.Имам още 2-3ма познати и те с B.

PerfectStrang3r
08-03-2008, 20:02
Абе да ви попитам относно Speaking-a какво точно представлява ? Дават ти някаква тема и си разговаряш с изпитващия по нея или как ? И аз имам намерение да се явявам, но да видим кога ще е..

Sweet_Play_F
08-03-2008, 20:54
Май повечето сме с B.Имам още 2-3ма познати и те с B.


И повечето мои приятели са с В.

Kisses_P
08-04-2008, 04:39
Speakinga е от 4 част.1вата е 3мин и ти задават въпроси свързано с теб,навиците ти,какво обичша да правиш,приятлеи,почивки,по0 общи неща.2рата част е 1мин и ти дават 2 картинки да ги сравниш и да отговориш на даден въпрос относно картинките.После задават на твоя партньор въпрос по тема близък до картиките,пак по-общ.После дават на партньора ти 2 картинки и накрая ти задават на теб въпрос относно неговите картинки.3тата част е 3мин пак- имаш дадени няколко картинки и определена задача.Трябва д аобсъдиш с партньора всичко което виждаш ида им отговориш въпроса.Трябва да с еполучи диалог между двамата.и 4тата част е пак по-обща.Задават ти въпроси близки до темата от 3татата част.

didivid
08-04-2008, 08:02
Взех го и аззз :grin:
В :)
браво на всички за успеха

За подготовката... аз имах една зелена книжка FCE practice tests, вътре има 8 теста (всеки тест съдържа reading, writing, listening, use of english, reading, има и материали и въпроси за speaking)

Браво на теб! А. тази книжка откъде си я купи? :oops:

TikvenaElhichka
08-04-2008, 09:49
Аз съм ползвала една зеленичка и тънка книжка, Testbuilder се казва и е на Oxford University Press малко по-трудна е от повечето, което може да се намери. На примерни тестове за advanced съм допускала по-малко грешки, отколкото на тези 4, включени в книгата, но пък би могла да помогне доста, на тези, които ще се явяват на новият формат, защото доколкото разбирам вдигат летвата. Други полезни книжки, за които в момента се сещам са "Grammar & Vocabulary for FCE" на Longman, може да се намери на старо за около 25 лв, освен това е много умно направена - имате 30 unit-а, разпределени в 5 части, а след всеки 2 имате Exam practice във формата на изпита, което е сравнително удобно, а преди всеки урок имате Entry Exam, за да установите дали владеете този материал и в коя част от урока са ви грешките. Колкото до намирането на дадените книжки(а и повечето изброени по-нагоре), предполагам във всяка по-голяма книжарница ги има. Дори и в русенските Пингвини. :)
http://usknigi.com/index.php?k=FCE+tests&c=us - на когото му се занимава, да погледне. Доста неща има (((: Някои от тях, даже си струват.
Бду, явно тази година е бил малко по-сложен изпита(помислих си го още щом излязох от изпитната стая), щом има толкова много хора с B.

PerfectStrang3r
08-04-2008, 19:00
Kisses{P}, благодаря много за отговора. Ако съм те затруднил нещо, извинявай ;)

didivid
08-08-2008, 14:08
Имам още един въпрос към вас... Колко струва да се явиш на изпита.. общо колко, защото чух, че веднъж плащаш 200 лева и още един път 200 лири, което си е 600 лв, а плюс другите 200... прави 800... И ако наистина е толкова.. струва ли си да се явяваш на First, вместо направо на Advanced?

Kisses_P
08-08-2008, 16:23
Самият изпит е 250лв +-5лв всяка година.Това е за FCe.Всеки следващ е с 10 повече.Това ти е за явяването.Вече уроците са друга работа..