PDA

View Full Version : Как да спра зъбите ми да се развалят?



malka_blizalka
06-14-2008, 15:03
Как да спра зъбите ми да се развалят? Мия ги постоянно, дъвча дъвки, не ям много сладко но те не спират да се се развалят ли развалят, някой даже се ронят. Моля ви препоръчайте ми някакви продукти, които да използвам. Не ми казвайте да ходя на зъболекар, ходя и то редовно защото имам много кариеси, но тя освен да ми прави пломби и т.н. нищо друго не ми казва и нито ми лекува тези които са в начален стадий. Има ли някакви хапчета, които да подсилват зъбите примерно? Моля ви пишете... :(

JustBecko
06-14-2008, 15:05
Еми освен да приемаш повече калции за по-здрави зъби не знам... :(

AutumnTears
06-14-2008, 15:26
Как да спра зъбите ми да се развалят? Мия ги постоянно, дъвча дъвки, не ям много сладко но те не спират да се се развалят ли развалят, някой даже се ронят. Моля ви препоръчайте ми някакви продукти, които да използвам. Не ми казвайте да ходя на зъболекар, ходя и то редовно защото имам много кариеси, но тя освен да ми прави пломби и т.н. нищо друго не ми казва и нито ми лекува тези които са в начален стадий. Има ли някакви хапчета, които да подсилват зъбите примерно? Моля ви пишете... :(
vse pak edva li 6te izdurjish da ti pravqt plombi na nqkolko zuba,bilo to i malki

mumiikataa
06-14-2008, 15:35
Смени зъболекаря,приемай повече калции.Яж повече сирене,мляко,кашкавал.

Boyd
06-14-2008, 17:20
Поддържай pH-то в устата си над 7. Т.е. веднага след ядене си мий зъбите, езика, устата отстрани и прочее. Дъвчи дъвки - не позволявай да остават киселинни частици в устата ти. Жабури си устата със Сандрин - продава се в аптеките и пише на него как се употребява. Използвай паста за зъби, която заздравява (има флуор и калций в нея). Миенето трябва да ти е винаги след ядене, преди лягане и след ставане.

MidnightCreep
06-14-2008, 17:45
Редовно миене с четка,паста,вода за уста.Може да изкараш един курс с флуорни таблетки,обаче ЗАДЪЛЖИТЕЛНО първо се консултирай със стоматолог/и без това се продават само с рецепта/.

malka_blizalka
06-14-2008, 19:09
Поддържай pH-то в устата си над 7. Т.е. веднага след ядене си мий зъбите, езика, устата отстрани и прочее. Дъвчи дъвки - не позволявай да остават киселинни частици в устата ти. Жабури си устата със Сандрин - продава се в аптеките и пише на него как се употребява. Използвай паста за зъби, която заздравява (има флуор и калций в нея). Миенето трябва да ти е винаги след ядене, преди лягане и след ставане.
Ще дадеш ли малко повече инфо на този Сандрин? Търсих в Гугъл, но единствено което разбрах е че е вода за уста... :(

mumiikataa
06-14-2008, 19:30
Поддържай pH-то в устата си над 7. Т.е. веднага след ядене си мий зъбите, езика, устата отстрани и прочее. Дъвчи дъвки - не позволявай да остават киселинни частици в устата ти. Жабури си устата със Сандрин - продава се в аптеките и пише на него как се употребява. Използвай паста за зъби, която заздравява (има флуор и калций в нея). Миенето трябва да ти е винаги след ядене, преди лягане и след ставане.
Ще дадеш ли малко повече инфо на този Сандрин? Търсих в Гугъл, но единствено което разбрах е че е вода за уста... :(
Сандрина е като водата за уста,обаче е по-силен.Срокът на годност е много малък до колкото знам.Ако се сетиш нещо-питай.

malka_blizalka
06-14-2008, 19:39
Поддържай pH-то в устата си над 7. Т.е. веднага след ядене си мий зъбите, езика, устата отстрани и прочее. Дъвчи дъвки - не позволявай да остават киселинни частици в устата ти. Жабури си устата със Сандрин - продава се в аптеките и пише на него как се употребява. Използвай паста за зъби, която заздравява (има флуор и калций в нея). Миенето трябва да ти е винаги след ядене, преди лягане и след ставане.
Ще дадеш ли малко повече инфо на този Сандрин? Търсих в Гугъл, но единствено което разбрах е че е вода за уста... :(
Сандрина е като водата за уста,обаче е по-силен.Срокът на годност е много малък до колкото знам.Ако се сетиш нещо-питай.
Значи се използва за дезинфекция и убиване на бактериите, които причиняват кариеси, така ли? :)

MidnightCreep
06-14-2008, 20:53
Които причиняват инфекции/не са с естествен произход в устната кухина/.
Когато ти извадят зъбче и не може да се миеш,за да не раздразниш раната,ти дават Сандрин да се жабуркаш.

malka_blizalka
06-14-2008, 21:48
Ок мерси много за информацията.

malka_blizalka
06-15-2008, 21:18
А цена горе долу ще ми кажете ли? И някакви различни видове има ли? Знам че мога да отида и да попитам в аптеката, но все пак не искам да се излагам. :-D

Boyd
06-16-2008, 05:44
А цена горе долу ще ми кажете ли? И някакви различни видове има ли? Знам че мога да отида и да попитам в аптеката, но все пак не искам да се излагам. :-D

3-4 лева е (ако говориш за сандрина), няма разновидности.

BlueCat
06-19-2008, 12:06
Ох и моите зъби са много зле....
Не винаги се дължи на лоша хигиена, може да е по-наследство или при липса на витамини.

gothic_angel
06-19-2008, 15:40
Еми освен да приемаш повече калции за по-здрави зъби не знам... :(

batkodoki
06-20-2008, 20:17
Как да спра зъбите ми да се развалят? Мия ги постоянно, дъвча дъвки, не ям много сладко но те не спират да се се развалят ли развалят, някой даже се ронят. Моля ви препоръчайте ми някакви продукти, които да използвам. Не ми казвайте да ходя на зъболекар, ходя и то редовно защото имам много кариеси, но тя освен да ми прави пломби и т.н. нищо друго не ми казва и нито ми лекува тези които са в начален стадий. Има ли някакви хапчета, които да подсилват зъбите примерно? Моля ви пишете... :(


никак!
генетично предиспозирано е.

вземането на флуор или калций ще те доведе или до рак или до инфаркт в млада възраст.
а иначе с изкуствените съзъбия може да се доживее и до пенсия :)

malka_blizalka
06-23-2008, 11:44
Ох и моите зъби са много зле....
Не винаги се дължи на лоша хигиена, може да е по-наследство или при липса на витамини.
Да разбира се че е така, но все пак трябва да има някакъв начин да се спре или поне да се сведе до минимум. Ще пробвам това със Сандрин-а, пък дано помогне. :)

Isabelle
06-23-2008, 15:39
купи си вода за уста много добре освежава и помага срещу кариеси.Попринцип и моите не са перфектни но моето е генетично може и твоите да са така

mumiikataa
06-23-2008, 16:34
купи си вода за уста много добре освежава и помага срещу кариеси.Попринцип и моите не са перфектни но моето е генетично може и твоите да са така
Водата за уста е на същия принцип като Сандрин-а.Просто Сандрин е много по-силно...