PDA

View Full Version : Студено къдрене



Escarina
06-14-2008, 16:22
Косата ми е адски права и каквото и да и правя издържа не повече от два часа (дори и фризьорката ми е вдигнала ръце от мен) Много искам къдрава коса, на много ситни къдрици и с мама си говорихме, че ще стане само със студено къдрене. Въпроса ми е има ли някое момиче от форума, което ходи на студено къдрене и ако все пак реша да се накъдря, какво да си взема за поддръжка (знам, че косата се изтощава много). Благодаря ви предварително:)

nejnaDROGA
06-14-2008, 17:02
Най-точен отговор ще ти даде фризьорът/фризьорката ти :wink: Той/Тя най-добре познава косата ти и ще ти каже какво ти трябва :) Тук едва ли има някой,който може да ти даде точен и компетентен отговор (най-малкото защото не знаят каква ти е косата,а и едва ли има фризьори във форума :D ) и най-вероятно само ще се объркаш :)

TheNewReligion
06-14-2008, 17:02
Ем , и аз знам , че се изтощава косата доста . Според мен е редно да отидеш на фризьор и да се консултираш за цената , вредата от къдренето и поддръжката . :)

Escarina
06-14-2008, 17:13
Аз че ще отида, ще отида, ама ми се иска да чуя и от вас :) Разбира се, че при всеки е различно, но дайте да си спретнем една темичка за коси?:)

angelcheeee_93
06-14-2008, 17:55
nakadri se s nqkoq ma6a isled tova napraskai kosata s lak za kosa,taka kadricite 6te sa po -dalgotraini :)

Escarina
06-14-2008, 17:59
2 максимум 3 часа.... След това става на вълнички, все едно съм си правила плитка и съм се разплела. Не е много красиво :D Все едно съм я гладила с ютия, толкова права е :? Направо се виждам в чудос тая коса :D На аватара ми е ден след къдрене с маша и лак (станах сресах се и.. това беше ефекта :x )

nejnaDROGA
06-14-2008, 18:17
Използвай по-силен лак за коса :)
Edit:Ми нормално е къдриците да се развалят за 1 ден,а и след като си си слагала лак трябва вечерта да се изкъпеш,а не да стоиш с него :-D

Escarina
06-14-2008, 18:25
То беше на морето, аз се прибрах по светло легнах за два часа и после обикаляхме по магазините с приятелки :) А лака ми е на Тафт черната серия с най-силна фиксация... :-o

nejnaDROGA
06-14-2008, 18:29
То беше на морето, аз се прибрах по светло легнах за два часа и после обикаляхме по магазините с приятелки :) А лака ми е на Тафт черната серия с най-силна фиксация... :-o
Оффф успокои ме :) Все пак има и такива нехигиенични момичета дето си стоят с лака по няколко дена :lol:
А за къдриците - а с течна вакса пробвала ли си?Също така може и с двете - първо вакса после лак :) Е сериозно и това ако не ти задържи косата за поне 4-5 часа не знам какво ще може :) :-D

Escarina
06-14-2008, 18:33
Това трябва да го пробвам.. Аз след тоя случай на морето сложа ли лак дори да съм гроги си мия косата.. направихме грешката да влезем в морето след пазара и цялата ми коса стана като пластмасова .. ужас :D А сега си запазих за края на годината час при фризьоркта ми и като и казах за какво и се доплака.. Мама е с коса по-непокорна дори и от моята и като ни види двете жената от салона се моли да е само за подстригване :D

nejnaDROGA
06-14-2008, 18:42
Горката ви фризьорка :-D Наистина не и завиждам :-D
П.П. Пробвай тия варианти и пиши какво е станало :) Ако може на ЛС,защото може да не се сетя да погледна,а ми е много любопитно дали ще ти се задържи прическата :) Айде успех :) :-)

paradiso
06-15-2008, 15:21
imam podoben problem ama moito e s ispravqneto :D moita friziorka kat se zadam vika olee pak li 6te se ispravqme:D ispravqt me sled 2 4asa max krai6tatata mi se na4upfat kosata mi ne e kadrava ama e 4upliva i to nai mn f krai6tata pisna mi i kat mi me topirat mi e mn meka i trudno stava i pak se razvalqbarzo mai trqq se premirim a za kadreneto edna fr za bala se nakadri taka s kadrin i ne i se istoshti da ti kaja mn kosata a za produkti za sled tfa nz aaide uspehche ;)

AliceSw
06-15-2008, 15:30
пълните глупости... не са ти достатъчно силни машата и стилизантите...за бала ходих на пробна, за 2 часа си беше ебала майката, от къдриците нямаше помен, беше само леко начупена, а стоя около 40 минути под каската...казах на фризьорката...с максимално много ролки, повече от час под каската и половин флакон лак косата ми стоя перфектно от 6 вечерта до 7 сутринта, после легнах и като се събудих в 5 още имаше къдраво...но изглеждаше ужасно вече...

Escarina
06-15-2008, 15:32
Това ми е напълно ясно, но все пак не мога да си позволя всеки ден да си правя прическа, като за бал :)

AliceSw
06-15-2008, 15:38
о.О аз защо съм решила, че ти трябва специална прическа за празник...все едно...студеното къдрене е гадно...една позната се е изправила по този начин - в началото беше прекрасна косата и - права, гладка, но като почна да и расте косата става все по-гадно...отгоре израства от нейната си коса, която е къдрава горе-долу и е трагично положението без поддръжка....


другото, което знам - косата се изправя постепенно...в смисъл в началото е на охлювчета едва ли не, но постепенно с измиванията се изправя и ще трябва да минеш през всички фази на къдравото...иначе изсушава, но има достатъчно препарати, с които това може да се поправи

Escarina
06-15-2008, 15:46
Мхм и аз това знам. Още не съм се навила на 100% но ми писна от моята метла :?

GbSy
06-15-2008, 16:21
Студеното къдрене ужасно много вреди на косата, но ти го знаеш. Пък и мисля, че с права коса си супер. Имаш ли снимка с къдрава коса? Ако имаш, пусни - не мога да си представя, че ти отива повече! :)

П.С:Аз също съм с права коса, много леко чуплива и адски се харесвам с къдрава коса, но като ме накъдрят с маша... Седи няколко часа... :)

Escarina
06-15-2008, 16:45
Ще се къдря с маша за края на годината и ще пусна снимка:) Иначе мама ме е къдрила преди време, но нямам снимка. Изглеждам по-лъчезарна и по-малка. Което много ме радва :---)

Escarina
06-29-2008, 17:56
Студеното къдрене ужасно много вреди на косата, но ти го знаеш. Пък и мисля, че с права коса си супер. Имаш ли снимка с къдрава коса? Ако имаш, пусни - не мога да си представя, че ти отива повече! :)

П.С:Аз също съм с права коса, много леко чуплива и адски се харесвам с къдрава коса, но като ме накъдрят с маша... Седи няколко часа... :)

Такаа.. темата е старичка вече, но бях обещала снимки:) На тях съм накъдрена с маша, но фризьора на леля ми можел да направи студено къдрене което изглежда по същия начин. Аз лично много се харесах, а и близките ми ми казаха, че с къдрава коса изглеждам по-добре (за съжаление косата ми в края на вечерта беше права...)Както и да е, ето снимки:

Къдрава:
http://a750.ac-images.myspacecdn.com/images01/122/l_beb1daf2ded980a480c39c018251b735.jpg

http://a609.ac-images.myspacecdn.com/images01/102/l_b8a402ff520fe798a8eb1a9474759878.jpg

http://a483.ac-images.myspacecdn.com/images01/86/l_561c8c183957e2ec4e022046eb11a7f2.jpg

http://a553.ac-images.myspacecdn.com/images01/27/l_444a79c12891439e01080a9ab92178c8.jpg

Права:
http://a826.ac-images.myspacecdn.com/images01/105/l_c79ef3fae475814478df51c1e19973a1.jpg

http://a161.ac-images.myspacecdn.com/images01/91/l_e5293b4ed10a7830236ea6eba02b75a0.jpg

http://a442.ac-images.myspacecdn.com/images01/108/l_13acb4260d545f40a1f4e825bb2daf91.jpg

http://a562.ac-images.myspacecdn.com/images01/65/l_ea4a54154301e7df503fd1cac2a6a4a9.jpg

Fx1
06-29-2008, 20:09
Ти си знаеш как се чувстваш най-добре, но на мен лично много повече ми харесваш с права коса. С къдрава си ок, но това е по-скоро прическа за повод, а не за всеки ден.

След като се е получило, защо не се къдриш с маша, 4-5-6 пъти в месеца? Не те съветвам (а и не вярвам която и да е фризьорка да те посъветва) да си къдриш косата за постоянно. Ще ти се изтощи невероятно много и да, има препарати, с които да замажеш положението, но това са много нерви, пари и време.

По-късно косата ти ще расте права, а отдолу ще е къдрава, което е доста неприятно и ще трябва да се мъчиш с фиби, ластици, да си вдигаш косата и т.н.

Сега имаш хубава коса, не я съсипвай. Има вероятност да няма чак такива последствия, но струва ли си рискът?

Escarina
06-29-2008, 20:15
Ти си знаеш как се чувстваш най-добре, но на мен лично много повече ми харесваш с права коса. С къдрава си ок, но това е по-скоро прическа за повод, а не за всеки ден.

След като се е получило, защо не се къдриш с маша, 4-5-6 пъти в месеца? Не те съветвам (а и не вярвам която и да е фризьорка да те посъветва) да си къдриш косата за постоянно. Ще ти се изтощи невероятно много и да, има препарати, с които да замажеш положението, но това са много нерви, пари и време.

По-късно косата ти ще расте права, а отдолу ще е къдрава, което е доста неприятно и ще трябва да се мъчиш с фиби, ластици, да си вдигаш косата и т.н.

Сега имаш хубава коса, не я съсипвай. Има вероятност да няма чак такива последствия, но струва ли си рискът?

Просто не си я харесвам косата така :-|

gabi_94
06-29-2008, 20:21
аууу, как ми се иска права коса като твоята, моята е къдрева на букли и никога, каквото и да използвам не може да стои права за повече от 2 часа. Незнам за студеното къдрене нищо, но знам че много се изтощава косата от него, поне такла съм чувала и после косата много цъфтяла, на слама приличала и много трудно се изправяла. Все лоши коментари, по-добре обмисли хубаво няма ли друг начин да се накъдриш.

Escarina
06-29-2008, 20:23
:? Да се къдря сама няма да стане по простата причина, че съм с две леви ръце и ставам като разплетена дамаджана. А едно къдрене при фризьорката ми е 22 кинта... С права коса не се понасям просто.

rashito0o
06-30-2008, 12:36
Аз снощи реших да се накъдря с ролки ефекта ми хареса много попринцип и аз съм с много права коса и кфот и да я направя след 2-3часа пак е права :)

Ето Снимчица:
http://store.picbg.net/pubpic/09/7B/33d400ae3b3f097b.JPG

Escarina
06-30-2008, 12:38
Ъм.. супер ама.. тва кво общо има с темата? Смисъл.. със студеното къдрене ?! Иначе мен само лак за коса ме оправя и то за не повече от 4-5 часа, а на приятелки им стои с дни къдрава косата..

Fx1
06-30-2008, 13:47
Ок, ако си сигурна, че не можеш да се понасяш, а не е просто суета и каприз - давай!

rashito0o
06-30-2008, 17:13
общото е тфа че косата ти няма да стане начупена и кат слама сле тфа къдрене и че нищо няма да стане ако оделиш 10минути да си слойиш едни ролки да спиш с тях и на сутринта да имаш хубави къдрици...а не да си напраиш косата и както казаха по горе след време да стане адски смешно кат тръгне да ти разсте тфойта коса отдолу

Escarina
06-30-2008, 18:08
Ми.. що не го каза :D + тва с ролки косата ми далеч не изглежда така както искам. И не знам защо си мислиш, че ако всеки ден се клепам с лак за коса, то тя няма да се увреди.. всъщност е все едно ;)
А да и ще ми обясниш ли как точно ролки се слагат за десет минути?

adizitk1
06-30-2008, 18:14
Най-точен отговор ще ти даде фризьорът/фризьорката ти :wink: Той/Тя най-добре познава косата ти и ще ти каже какво ти трябва :) Тук едва ли има някой,който може да ти даде точен и компетентен отговор (най-малкото защото не знаят каква ти е косата,а и едва ли има фризьори във форума :D ) и най-вероятно само ще се объркаш :)
+1 :)

adizitk1
06-30-2008, 18:21
Най-точен отговор ще ти даде фризьорът/фризьорката ти :wink: Той/Тя най-добре познава косата ти и ще ти каже какво ти трябва :) Тук едва ли има някой,който може да ти даде точен и компетентен отговор (най-малкото защото не знаят каква ти е косата,а и едва ли има фризьори във форума :D ) и най-вероятно само ще се объркаш :)
+1 :)

adizitk1
06-30-2008, 18:21
Най-точен отговор ще ти даде фризьорът/фризьорката ти :wink: Той/Тя най-добре познава косата ти и ще ти каже какво ти трябва :) Тук едва ли има някой,който може да ти даде точен и компетентен отговор (най-малкото защото не знаят каква ти е косата,а и едва ли има фризьори във форума :D ) и най-вероятно само ще се объркаш :)
+1 :)

Escarina
06-30-2008, 18:28
Да, знам:) Аз вече говорих с фризьора на леля ми и той каза, че само от мен си зависи каква ще ми стане косата. След студеното къдрене трябвало да се използват подхранващи масла и всичко си било ок :) Но още не съм решила на 100%.