PDA

View Full Version : пърхот :(



sabaku_no_gaara
06-14-2008, 16:57
Здравейте,момче съм и вече сигурно от 2-3 месеца имам пърхот.Ползвах низорал,но имаше ефект точно една седмица,след това пак се появи пърхота.Не си слагам гелове за коса и там подобните препарати,къпа се с шампоан 2-3 пъти седмично,с какво мога да премахна пърхота?Преди не съм имал пърхот,само веднъж като бях малък,и чак сега имам пак,но преди не беше така изчезна от самосебе си,най-много веднъж да се бях къпал с низорал,но както казах сега няма ефект.
Майка ми твърди,че една от причините поради които имам пърхот,е че имам някакъв недостиг на витамини и трябвало да пия витамини,така ли е?

dolce_lady94
06-14-2008, 17:10
zdrasti ami predi vreme misleh 4e imam purhot no se okaza 4e e bilo samo tova 4e kojata mi se beli no ina4e s ocet mislq 4e pomaga pravi kosata ti po blestqshta i mislq 4e premahva purhota :) ako iskash probvai nqma kakfo da gybish :P kusmet :P

ViLeTo0o
06-14-2008, 17:10
Не знам дали е така ....
Аз също имам проблем с пърхота вече доста време ( 1-2 години ) .... наскоро отидох в една аптека и разказах на жената за проблема ми ... тя ми обясни че има два вида гъбички на главата или т.н. пърхот ... всеки един от шампояните помага само на един от двата вида пърхот , така че трбва да се пробват различни шампоани, докато се стигне до този който би ти помогнал .....
Използвала съм различни видове шампоани против пърхот (няма да споменавам марки ) мислех да си взема низорал или клиар, но аптекарката ми предложи един друг : неовал, малко не ми вдъхна доверие ( понеже не го бях чувала до сега ) но сгреших ... наистина ми помогна , използва се в продължение на няколко седмици ( 6 ) по 2-3 пъти седмично ;) , аз вече го използвам 4-та седмица и определено виждам голяма полза ... :)
... е късмет ... ;)

sabaku_no_gaara
06-14-2008, 17:15
zdrasti ami predi vreme misleh 4e imam purhot no se okaza 4e e bilo samo tova 4e kojata mi se beli no ina4e s ocet mislq 4e pomaga pravi kosata ti po blestqshta i mislq 4e premahva purhota :) ako iskash probvai nqma kakfo da gybish :P kusmet :P

Ами аз доколкото знам то пърхота е точно белене на кожата на главата,а би ли обяснила по-подробно това с оцета,бих го опитал.


Не знам дали е така ....
Аз също имам проблем с пърхота вече доста време ( 1-2 години ) .... наскоро отидох в една аптека и разказах на жената за проблема ми ... тя ми обясни че има два вида гъбички на главата или т.н. пърхот ... всеки един от шампояните помага само на един от двата вида пърхот , така че трбва да се пробват различни шампоани, докато се стигне до този който би ти помогнал .....
Използвала съм различни видове шампоани против пърхот (няма да споменавам марки ) мислех да си взема низорал или клиар, но аптекарката ми предложи един друг : неовал, малко не ми вдъхна доверие ( понеже не го бях чувала до сега ) но сгреших ... наистина ми помогна , използва се в продължение на няколко седмици ( 6 ) по 2-3 пъти седмично ;) , аз вече го използвам 4-та седмица и определено виждам голяма полза ... :)
... е късмет ... ;)

Ами ще се консултирам и аз с някоя аптекарка и ще опитам този неовал,дано има постоянен ефект,защото низорала действа една седмица,и след това каквото без него,такова и с него беше,така че съм доста отчаян и бих опитал всичко.

Благодаря и за двата съвета!

mumiikataa
06-14-2008, 17:29
Споко.Нормално е по времето на пубертета да има пърхот.Може да ти се махне от най-обикновен шампоан,може и да не се махне и от всички видове шампоани против пърхот.Защо не поговориш със фризьора си.Може да те посъветва нещо.

comics
06-14-2008, 17:50
аз имах няколко години и то много. След това изненадващо просто си изчезна :-P

sabaku_no_gaara
06-14-2008, 17:57
аз имах няколко години и то много. След това изненадващо просто си изчезна :-P
е да...тва ще е брутално няколко години подред да си имам пърхот...благодаря на всички все пак

mumiikataa
06-14-2008, 18:04
аз имах няколко години и то много. След това изненадващо просто си изчезна :-P
е да...тва ще е брутално няколко години подред да си имам пърхот...благодаря на всички все пак
Е не е чак толко зле.Смисъл..Нормално е.Много рядко се срещат хора които в пубертета никога не са имали пърхот..

Sharky_Kn
06-14-2008, 18:16
Аз лично ползвам някакъв Clear Даваха реклама по ТВ-то мисля че има ефект и съм доста доволен :)

slavito007
06-14-2008, 21:49
Абе лосиона против пърхут на Евтерпа рулз бе, хора. Пробвал съм Headnshoulders, Nizoral, Bilka (уж с билкови есктракти), екстракит от коприва и подобни акита, ама тоя лосион разказа ралтата на пърхута.
Пък и да имаш пърхут/пърхот е е%ати бремето ве. Аз не стига че имам ужасна коса, ми и това. Ама след 2 измивания с тоя лосион се махна. Само че като го спра, след 4-5 месеца пак излиза. Така че си се мия профилактично с него 1-2 пъти в месеца. Е, малко са го препарфюмирали, ама ако се къпеш вечерта няма да има проблем. Оф заспах докато го напиша това 8-)

Kassu
06-14-2008, 22:12
На мен лично Head&Shoulders много ми помогна, имах за 1-2 месеца пърхот и майка ми ми даде въпросният шампоан и до 1 месец бях забравил за пърхота ^о^

mumiikataa
06-15-2008, 07:16
http://prikachi.com/users/adi/125u.jpg Ето линк.Който се интересува за причините и какво представлява и някои съвети,нека го прочете.

dolce_lady94
06-16-2008, 17:28
dolce_lady94 написа:
zdrasti ami predi vreme misleh 4e imam purhot no se okaza 4e e bilo samo tova 4e kojata mi se beli no ina4e s ocet mislq 4e pomaga pravi kosata ti po blestqshta i mislq 4e premahva purhota ako iskash probvai nqma kakfo da gybish kusmet


Ами аз доколкото знам то пърхота е точно белене на кожата на главата,а би ли обяснила по-подробно това с оцета,бих го опитал.

:) :grin:ami slagash v edna kafena 4ashka ocet vtrivash go v korenite na kosata iz4akvash malko 2-3 minuti i izmivash dosta pomaga ako go opitash drasni neshty da znam dali sum pomognala :P :)