PDA

View Full Version : Комунизъм вс Демокрация вс Фашизъм



Diam0nD
06-14-2008, 19:01
"Ехаа тъкно си мечтах зе тема Комунизъм Vs Демокрация.Жалкото в случая
обаче е , че гледам някви безмислени спорове за несъществуващи неща като кумунизъм и демокрация
ПС:а да сега се сетих 1 въпрос към човека над мене:Би ли обяснил какво означава демократичен национализъм , че съм малко(добре де доста) глупав и трудно разбирам някои неща?" Ето една тема :) Нека поспорим и без много псувни ;)

mitternacht
06-14-2008, 21:47
Предполагам, приемаме, че фашизъм се приема и за национал-социализъм.
Комунизъм пък- и за социализъм.

kristo
06-14-2008, 22:38
Аз няма да гласувам за нито една от трите, понеже комунизма го мразя изцяло, фашизма и националсоциализма са мен са негови отрочета и също са нанесли много злини на човечеството, така че също ги мразя. А тази демокрация, която днес ни тикат в лицето, като много "хуманна" и не знам си какво, от нея се отвращавам. Защото тя следва стриктно комунистическия образец и на практика не дава никаква свобода, а напротив- прави те роб на фалшиви доктрини, водещи до духовно и национално обезличаване- глобализъм, краен либерализъм, все вредни идеологии. Това не е демокрация, това си е жива демагогия. И затова казах, че за мен най-правилната и истинска идеология е националната демокрация /национализъм+демокрация/ в допустимите и умерени форми. А какво означава демократичен национализъм, ще ти отговоря DiamOnD, само не виждам защо ти е нужно да си регистрираш 2-3 ника и да ми задаваш от тях едни и същи въпроси. Обаче тъй като ме мързи да продължавам да пиша, ще копи-пейстна една статия на тема национална демокрация, в която е обяснено черно на бяло какво означава тя. Предупреждавам те, че е копирана от сайта на ВМРО, партията на която симпатизирам и чийто член съм, но целта ми в никакъв случай не е да й правя пропаганда, а просто за да ти дам най-точна информация затова що е демократичен национализъм.

kristo
06-14-2008, 22:42
ВМРО-БНД - ЗАЩИТНИК НА НАЦИОНАЛНАТА ДЕМОКРАЦИЯ В ХХІ ВЕК

И днес, както в целия свой път, ВМРО-БНД защитава най-доброто, което българският народ успя да създаде като идеология – Национализма на Българското Възраждане.
Българските възрожденци бяха разбрали, че когато нацията неотклонно следва своите интереси – политически, икономически, социални и културни – то тя неминуемо постига успех, защото национализмът е основен принцип на всички нормални общества в света. В своята нова история, от Възраждането насетне, българският народ е успявал да постигне най-големите си успехи именно тогава, когато е бил воден от националната си идея.
Съзнавайки силата на тази идея – бариера пред рушителната утопия на марксизма, комунистите десетилетия наред водиха безжалостна война срещу нейните носители.
В днешната епоха крайните либерали и космополити се опитваха да представят национализма като една агресивна идеология, заплашваща демокрацията, т.е. шовинизъм.
Напротив, за ВМРО-БНД демократичното управление се прилага в полза на нацията, за развиване и укрепване на националната държава, т.е. ВМРО-БНД е за НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАЦИЯ.
Нашите опоненти често объркват, с пропагандна цел, понятията. И ето защо е необходимо да се пояснят думите НАЦИОНАЛИЗЪМ И НАЦИОНАЛНА ДЕМОКРАЦИЯ.
Национализмът е най-естественото чувство, защото той е проявя на човешкото желание за признание, достойнство и принадлежност на личността към етнокултурна и етнорелигиозна и икономическа общност.
Национализмът е преди всичко състояние на духа. Той е израз на съзнателно активно отношение и съпричастност към отстояване на определени ценности, идеали и исторически стремежи.
НАЦИОНАЛИЗМЪТ Е ЕДНА ДУХОВНА ПРОТИВОПОЛОЖНОСТ НА ОБЕЗЛИЧАВАНЕТО И ЗАГУБАТА НА НАЦИОНАЛНО ДОСТОЙНСТВО И КУЛТУРНА ИДЕНТИЧНОСТ.
Национализмът се превръща от лично усещане и емоционално чувство в политика, когато стане основание и механизъм при формирането на определено политическо поведение.
Като политическа практика национализмът е:
• стремеж и борба за утвърждаване на националния дух и достойнство;
• преданост към интересите на нацията и държавата и тяхното издигане пред всякакви други класови, съсловни, икономически и партийни интереси;
• амбиция за напредък, просперитет и единство на нацията;
• стремеж към постигане на единомислие и единодействие в обществото по всички въпроси, които засягат интересите и бъдещето на нацията и държавата в една дългосрочна перспектива.
Насочен срещу външна опасност или чуждо подтисничество, както бе по времето на националноосвободителните ни борби, национализмът е революционен като проявление. Но като политическа идеология и практика той залага на върховенството на закона и националната държава.
Градивната национална идея не се противопоставя на демокрацията. В исторически план националните движения СА ДЕМОКРАТИЧНИ ПО СВОЯТА СЪЩНОСТ. Това е съвсем естествено, защото силното чувство за национално единство е необходима предпоставка за изграждане на стабилна демокрация.
Националната демокрация изисква върховенство на националната идея, на интересите на нацията над всички останали, политически, класови, тяснопартийни и други интереси.
Националната демокрация означава изграждане на общество, в което се сьздават условия за развитие на традиционните демократически бьлгарски ценности, добродетели и традиции.
Националната демокрация означава отстояването и на следните принципи:
• любов кьм Отечеството и защита на бьлгарската дьржава;
• защита на правата на личността;
• свобода на словото и сьвестта;
• национално сьгласие;
• уважение към държавните институции и личностите, които ги представляват;
• равенство пред закона на всички членове на нацията;
Повечето други партии, организации и движения в България черпят от идеи, създадени и привнесени отвън: комунизъм, социализъм, либерализъм, консерватизъм.
Голямата сила на ВМРО – БНД е в това, че върви по път, начертан от българската възрожденска мисъл, път изстрадан, път, доказал на практика своите възможности за успех.
ТОВА Е БЪЛГАРСКИЯТ ПЪТ !
Затова задачите, стоящи пред ВМРО-БНД не са нови, но много от средствата, които съвременният ден изисква за тяхното постигане, са различни от преди.
И днес ВМРО-БНД се бори за издигане на националния дух и българското съзнание, за защита и укрепване на българските духовни територии – навсякъде, където живеят наши сънародници.
Ние работим за духовното, икономическото и културното процъфтяване на Отечеството. Този успех може да се реализира единствено чрез обединяване на голяма част от нацията около ценностите, формулирани по времето на нашето Възраждане от учителите и просветителите, от борците за църковна независимост и българските национални революционери, от политиците като Стефан Стамболов и Андрей Ляпчев.
Със своята идеология ВМРО-БНД е естествен обединител на българската нация, защото защитава интереси, общи за всички социални групи в страната. Нейната социална база е огромната част от българския народ.
Днес ВМРО-БНД работи за осъществяване на своите цели с мирни средства. Революционните методи на миналото бяха предизвикани от невъзможността за свободна изява в поробените територии на Отечеството. Променената обстановка в света, на Балканите и в България позволява на ВМРО – БНД да достигне своите идеали по политически път.
Революцията на духа – това е, за което се бори ВМРО-БНД днес.
Нашата крайна цел е реализирането на съвременния български национален идеал:
Възраждането на българската нация и държавност. Изграждането на силна, социално стабилна и просперираща държава. Налагането на България като основен политически, икономически и културен фактор на Балканите и интегрирането на българите, останали извън пределите на сегашната държава.

izzy
06-15-2008, 01:34
6te me pro6tava6 ama VMRO sa edni ot nai golemite prestupnici. vuob6te ne mi se zanimava da obqsnqvam za6to tui 4e ne pitai. imal sum vzemane davane s tqh i 4estno ti kazvam ne sum o4arovan. tova e edna ot posledniete partii na koqto bih glavusval doverie.

Diam0nD
06-15-2008, 06:17
"понеже комунизма го мразя изцяло, фашизма и националсоциализма са мен са негови отрочета и също са нанесли много злини на човечеството, така че също ги мразя." Да не отказа главния ?? Двете идеологии нямат нищо общо ,освен че са тоталитарни ... коя вреда е нанесъл комунизма ?? Отърва човечеството от Хитлер ?? Прави хората равни ??

mitternacht
06-15-2008, 07:38
Защо ли всяка тема трябва да бъде превърната в борба между социализъм и национал-социализъм...

И да започна да ви обеснявам Н-С, няма смисъл.Всеки си тачи своето.

Valentin123
06-15-2008, 08:02
6te me pro6tava6 ama VMRO sa edni ot nai golemite prestupnici. vuob6te ne mi se zanimava da obqsnqvam za6to tui 4e ne pitai. imal sum vzemane davane s tqh i 4estno ti kazvam ne sum o4arovan. tova e edna ot posledniete partii na koqto bih glavusval doverie.
Не съм изненадан! :D

Мрачен Ентусизъм
06-15-2008, 13:16
Уау оказах се причина за тема :grin:
Така първо за национал-социализма(фашизъм) трябва ли да споменавам че е форма на държавно управление основано на реваншизъм просъществувало около 10-12 години в една страна и предизвикало някаква си световна война.
Комунизъм : даа всички сме равни, няма собственост, да живее диктатурата абе въобще голям кеф или пълна идиотщина(не съм сигурен кое от двете)
Демокрация:Год блес дъ ЮЕсЕй ауър гардиън ъф димокраси.Може да попитам кво му е демократичното да нападнеш чужда страна за да и наложиш демокрацията и въобще да правиш всичко в името на демокрацията а всъщност да имаш предвид "демократични" неща(като петрол , продажба на оръжия и тн)
Аз съм си твърдо за абсолютната монархия:вивррр Люи Каторззз

Georgi91
06-15-2008, 13:36
Комунизъм и демокрация е едно и също!!!

Jeuelle
06-15-2008, 14:22
Може би демокрация.


Преди време , Слави Трифонов беше казал нещо много мъдро ( и ясно на повечето от нас).
Каза , че демокрацията изисква със себе си много отговорности . Отговорности , които много малко хора могат да поемат и така тази свобода се превръща в слободия (едитнах го)..

kristo
06-15-2008, 15:11
6te me pro6tava6 ama VMRO sa edni ot nai golemite prestupnici. vuob6te ne mi se zanimava da obqsnqvam za6to tui 4e ne pitai. imal sum vzemane davane s tqh i 4estno ti kazvam ne sum o4arovan. tova e edna ot posledniete partii na koqto bih glavusval doverie.
Не може просто ей така, "аргументирайки" се само с думите "въобще не ми се обяснява защо", да твърдиш, че ВМРО е най-престъпната организация. Искам да кажеш точно и ясно защо смяташ така! Защото иначе увисваш и излиза, че наклеветяваш по най-недостойния начин една организация, която винаги се е борила за българщината и никога не е правила компромис с нея.

kristo
06-15-2008, 15:17
"понеже комунизма го мразя изцяло, фашизма и националсоциализма са мен са негови отрочета и също са нанесли много злини на човечеството, така че също ги мразя." Да не отказа главния ?? Двете идеологии нямат нищо общо ,освен че са тоталитарни ... коя вреда е нанесъл комунизма ?? Отърва човечеството от Хитлер ?? Прави хората равни ??
хахахаха, комунизма и националсоциализма "нямат нищо общо", освен че и двете са тоталитарни :razz: :razz: :razz: ! Че къде е тогава разликата бе, "умник". Всякаш има различни видове тоталитаризъм- "хуманен", избиващ само "лошите" /за какъвто смяташ комунистическият тоталитаризъм/ и антихуманен, избиващ само добрите, тъй ли? :lol: :lol: :lol: . Все едно има разлика да избираш между това, да те застрелят или да те обесят, същата е разликата между комунизъм и нацизъм.

kristo
06-15-2008, 15:23
Комунизъм и демокрация е едно и също!!!
Е не, просто няма такова животно като вас комунистите :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ! Единия казва "между комунизъм и нацизъм няма нищо общо, освен, че и двете са тоталитарни", другия вика "комунизма означава демокрация". Леле божке, 4-и километър ви зове с всички сили :razz: :razz: :razz:. Все съм знаел, че комунистите сте тотално побъркани хора, ама чак пък толкоз не съм вярвал, нямам сили да се хиля повече просто, заболя ме корем :razz: :razz: :razz:

kristo
06-15-2008, 15:26
Уау оказах се причина за тема :grin:
Така първо за национал-социализма(фашизъм) трябва ли да споменавам че е форма на държавно управление основано на реваншизъм просъществувало около 10-12 години в една страна и предизвикало някаква си световна война.
Комунизъм : даа всички сме равни, няма собственост, да живее диктатурата абе въобще голям кеф или пълна идиотщина(не съм сигурен кое от двете)
Демокрация:Год блес дъ ЮЕсЕй ауър гардиън ъф димокраси.Може да попитам кво му е демократичното да нападнеш чужда страна за да и наложиш демокрацията и въобще да правиш всичко в името на демокрацията а всъщност да имаш предвид "демократични" неща(като петрол , продажба на оръжия и тн)
Аз съм си твърдо за абсолютната монархия:вивррр Люи Каторззз
Ей на това му се вика изключително точен и верен коментар. И за нацизма, и за комунизма, и за "демокрацията" по американски си 100% прав :smt023

Facelessman
06-15-2008, 16:32
А аз искам да се върнем към ФЕОДАЛИЗМА ! :smt063

w0sh
06-15-2008, 16:57
Няма нацизъм затова гласувам за фашизма. Само една твърда ръка може да оправи нещата.

Glam
06-15-2008, 19:06
Разбира се, че ДЕМОКРАЦИЯ от американски тип!
Няма да се аргументирам.

Мрачен Ентусизъм
06-15-2008, 19:12
Абе като гледам цялата тема е безмислена(най-малкото защото аз съм причина за започването й...Мамо виж дават ме по Ъъъ... форума)Има ли смисъл да коментираме тъй като и трите...тези...там...как иим беше името си имат своите предимства и недостатъци , ама само ч от тях е оцеляла във времето.Не казвам че демокрацията е перфектни политически строй просто е най-доброто , с което разполагаме(еее с тва клише къв завършек направих 8) )

Communist
06-15-2008, 19:32
Демокрация 8)

Goering
06-15-2008, 19:37
Демокрация 8)

InitialD
06-15-2008, 19:38
И трите на сапун!!! :x

izzy
06-15-2008, 23:47
И трите на сапун!!! :x

ti anarhist li si bre?

mitternacht
06-16-2008, 11:18
:D "Комунист" и "Гьоринг" са избрали демокрация :))

SiegHeil
06-16-2008, 13:08
То и комунизма и фашизма са демокрация..само че са различна форма на държавна политика..

Diam0nD
06-16-2008, 13:51
То и комунизма и фашизма са демокрация..само че са различна форма на държавна политика.. izkaza se ...

kristo
06-16-2008, 21:58
да, комунизма и фашизма са форма на "демократична" диктатура :D.

SiegHeil
06-19-2008, 20:37
да, комунизма и фашизма са форма на "демократична" диктатура :D.
Това че в Третия райх и СССР е било диктатура нищо не значи, говоря ти за идологията..без личнстните пристрастия и сяквите грандомании на политиците..

kristo
06-22-2008, 19:01
да, комунизма и фашизма са форма на "демократична" диктатура :D.
Това че в Третия райх и СССР е било диктатура нищо не значи, говоря ти за идологията..без личнстните пристрастия и сяквите грандомании на политиците..
Какво значение има голата идеология, като не се приложи на практика, а вследствие на нейното изкривяване се дадат десетки милиони жертви :?

SiegHeil
06-22-2008, 20:26
Я тогава ми кажи в колко държави има правилно функционираща демокрация ?

kristo
06-22-2008, 21:50
Я тогава ми кажи в колко държави има правилно функционираща демокрация ?
Веднага ти отговарям- в нито една! И точно това е проблема и на демокрацията- и тя е неосъществима във варианта, в който ни я предлагат. Просто демокрацията означава спазване на закони, а не анархия- тоест всеки да си прави каквото иска.

SiegHeil
06-22-2008, 21:52
Аз в анкетата анархия не виждам 8-)

Единствения верен отговор е умерен национализъм, само че никой индивид не си е направил как трябва анкетата ^^

kristo
06-22-2008, 21:53
Кур и за трите!
Да живее национал социализма!
Национал-социализма отдавна показа своята несъстоятелност подобно на комунизма и затова съвсем естествено вече не съществува. Ако национал-социализма беше нещо хубаво, то неминуемо днес щеше да го има и да се прилага в много държави по света, ама е ясно, че няма как една антихуманна идеология да бъде нещо добро.

kristo
06-22-2008, 21:55
И престанете вече с тези чужди идеологии на възрожденския български национализъм, който за мен всеки българин трябва да изповядва. Националсоциализъм, фашизъм, комунизъм- това са все чужди на българският национализъм идеологии.

kristo
06-22-2008, 21:58
Аз в анкетата анархия не виждам 8-)

Единствения верен отговор е умерен национализъм, само че никой индивид не си е направил как трябва анкетата ^^
А, е тука вече уцели в десетката. Аз от колко време именно затова говоря, ама вие не та не, комунизъм, фашизъм, либерализъм и други подобни простотии... Българина трябва да бъде само български националист, а не немски такъв/националсоциалист/, съветски интернационалист/комунист/ и пр.

kristo
06-22-2008, 22:26
Национал социализма е жив,жив е докогато има идеал за чиста раса и България за българите!
Велика България!
Не се заблуждавай- националсоциализма умря преди 60 години и няма как да се възроди отново. А идеалите за расова чистота са измислица- няма народ в света, който да е на 100% чист. И макари българите определено да сме по-малко смесени от други народи, и ние спадаме към тази категория- че не сме 100% чисти. Но това не ни прави други, защото сме българи и това е най-важното. А идеята, която е залегнала в подписа ми е България да бъде управлявана от българи, а не в България да не живеят малцинства, понеже това няма как да стане.

love_enrique
06-27-2008, 16:10
ДЕМОКРАЦИЯТА естествено-единствената ни надежда за европейско бъдеще!!!!

Diam0nD
06-27-2008, 16:53
http://www.vbox7.com/play:902a0e3c
!!!!
Союз нерушимый республик свободных
Сплотила навеки Великая Русь.
Да здравствует созданный волей народов
Единый, могучий Советский Союз!!!!

kristo
06-27-2008, 22:32
http://www.vbox7.com/play:902a0e3c
!!!!
Союз нерушимый республик свободных
Сплотила навеки Великая Русь.
Да здравствует созданный волей народов
Единый, могучий Советский Союз!!!!
Абе, как не те е срам- химна на Се се СЕРЕ, ууууууууууууууууууууу!!! Радвам се от цялото си сърце, че днес тази престъпна държава, избила десетки милиони невинни хора я няма! Смърт на СССР, България над всичко.

kristo
06-27-2008, 22:35
И освен това ти българин ли си или какво- лукова глава може би? Вместо да слушаш Българският химн, при положение, че си българин, ти слушаш химна на една държава, нанесла непоправими щети на България... тотална дегенарация и деградация му се вика на това, чак да се отчаяш :-o

diver
06-27-2008, 22:49
Кристо,ако искаш да ти покажа някой коментари в вибокса.
Ще ти се дореве.Тва ми било българи.Малди хора,пишешщи колко е велик съветския съюз.И как ни ''оправил''.Защо ние българите все гледаме някой да ни оправи,ЗАЩО питам аз.Щото сме слаб народ за това.

П.С. ако искаш пиши на лични да ти пратя линкове.

kristo
06-27-2008, 23:08
Кристо,ако искаш да ти покажа някой коментари в вибокса.
Ще ти се дореве.Тва ми било българи.Малди хора,пишешщи колко е велик съветския съюз.И как ни ''оправил''.Защо ние българите все гледаме някой да ни оправи,ЗАЩО питам аз.Щото сме слаб народ за това.

П.С. ако искаш пиши на лични да ти пратя линкове.
Оф, не се и съмнявам и направо и на мен ми се реве като стана свидетел на подобни неща :?... Аз съм гледал някои от тези клипове за ссср във вбокс, но определено се вбесявам от коментарите и предпочитам пак да не го правя именно заради това. Ми какво да ти кажа, тотално е деградирала българската нация и определено се вижда защо сме на това дередже. Ссср ни бил оправил... да, оправи ни и то така "хубаво", че още поне 20-30 години може и да не се оправим в добрия смисъл на думата. Така ни оправи, че унищожи всички свестни и почтени политици в тази държава, та ни управляват все отрепки и бандити... Така ни оправи, че нямаме никакво гражданско общество, че нямаме интелигенция, че какво ли още не ни докара до главата. И честно казано това, което ни стори ссср се оказа по-пагубно за България дори от петвековното турско иго. Защото дори и под турско сме имали интелигенция и някакъв елит, а сега вече нямаме... Е, да им е честито в такъв случай на привържениците на антибългарското "държавно" формирование СесеСЕРЕ. Щом са щастливи и доволни от всичко това което ни е сторил ссср, нямам какво да кажа, просто оставам без думи в случая...

diver
06-27-2008, 23:38
Незнам,ако тези хора са бъдещето на България сме загинали.
Според мен проблемите на тази държава не идват от разни строеве и преходи,а от липсата на елементарно възпитание.От там тръгва всичко защото нямаме елементарна култура за каквото и да било. да се напиеш като пресе е голямо геройство,да се оригнеш звучно е най-великата постъпка,да обидиш някой също.Това се една малка част от примерите,аз отдаван съм престанал да вярвам че тази страна,може да бъде една нормална държава.Искам някой ден да се разхождам по улиците и да не виждам,боклуци,фасове,да не се усеща противна мириза от кошовете,да няма дупки по пътищата и още куп други неща,които са нещо нормално за някой страни,но за мен са мечта.
Абсолютно никой не ни е виновен че нямаме елементарна култура.

izzy
06-28-2008, 00:35
nedeite se pritesnqva skoro 6te doide moito vreme.

kristo
06-28-2008, 21:39
Незнам,ако тези хора са бъдещето на България сме загинали.
Според мен проблемите на тази държава не идват от разни строеве и преходи,а от липсата на елементарно възпитание.От там тръгва всичко защото нямаме елементарна култура за каквото и да било. да се напиеш като пресе е голямо геройство,да се оригнеш звучно е най-великата постъпка,да обидиш някой също.Това се една малка част от примерите,аз отдаван съм престанал да вярвам че тази страна,може да бъде една нормална държава.Искам някой ден да се разхождам по улиците и да не виждам,боклуци,фасове,да не се усеща противна мириза от кошовете,да няма дупки по пътищата и още куп други неща,които са нещо нормално за някой страни,но за мен са мечта.
Абсолютно никой не ни е виновен че нямаме елементарна култура.
Така е, за повечето неща си абсолютно прав. Само че тази иделична картина, която описваш не в България, ами в никоя точка на света не може да стане. Колкото и добре да са примерно и на Запад, и там си имат боклуци и мръсотия и като цяло проблеми. Просто стандарта им на живот е десетки пъти по-голям от нашият и оттам се почва до голяма степен. Но не забравяй, че не са имали 45 години комунизъм, което е много важно. И за пиенето и напиването не съм съвсем съгласен. В една Холандия какво мислиш, че не е пълно с алкохолици, проститутки и деградирали типове като цяло ли? Пълно е, даже имат такива много повече и от нас. Само че имат и държава, тоест държавници, които милеят за народа си в значителна степен, макари също да крадат по малко. Но определено дават много повече на народа си отколкото да взимат за себе си. Ей това е разликата. И не забравяй, че културата си идва от семейната среда и семейното възпитание, тоест не можеш да очакваш улицата да те възпитава или нещо от рода. От семейството се почва, това е началото и то е страхотно важно за мен. Както се казва много пъти- първите седем години. И е правилна тази приказка, защото полученото възпитание в тези години е от особено важно значение. И накрая не мога пак да не споделя оптимизма си, че България няма как да не се оправи. Просто е велика страна и пак ще оцелее, пак ще я има и пак ще бъде силна един ден. Ще трябва да почакаме, но определено чакането ще си струва. Просто се вижда, че малко по малко този народ се събужда, обнадежден съм също и от това, че един не малък процент от младежта е доста активна и това е пътят по които трябва да тръгнем. И търпението ни просто се изчерпва. Усеща се как в съвсем скоро време бурята на народното недоволство много сериозно ще отнесе някои хора, виновни са сегашното състояние на страната...

SeXyL[!]Nk@
06-28-2008, 21:53
За Демокрация Съм. :)

Diam0nD
06-29-2008, 20:07
http://www.vbox7.com/play:902a0e3c
!!!!
Союз нерушимый республик свободных
Сплотила навеки Великая Русь.
Да здравствует созданный волей народов
Единый, могучий Советский Союз!!!!
Абе, как не те е срам- химна на Се се СЕРЕ, ууууууууууууууууууууу!!! Радвам се от цялото си сърце, че днес тази престъпна държава, избила десетки милиони невинни хора я няма! Смърт на СССР, България над всичко. + "И освен това ти българин ли си или какво- лукова глава може би? Вместо да слушаш Българският химн, при положение, че си българин, ти слушаш химна на една държава, нанесла непоправими щети на България" Непоправима щета ,че Русия ни освобождава ,а твоето ВМРО не може едно въстание да организира като хората в Македония ?? А че са отървали и нас и света от фашистите ?? И какво като съм слушал химна на СССР ?? Се едно да ти кажа "пускай си само българска музика,не си ли българин " ... гледай си работата лапещак ... първо помисли малко ,а не пиши веднага!

kristo
06-29-2008, 20:39
http://www.vbox7.com/play:902a0e3c
!!!!
Союз нерушимый республик свободных
Сплотила навеки Великая Русь.
Да здравствует созданный волей народов
Единый, могучий Советский Союз!!!!
Абе, как не те е срам- химна на Се се СЕРЕ, ууууууууууууууууууууу!!! Радвам се от цялото си сърце, че днес тази престъпна държава, избила десетки милиони невинни хора я няма! Смърт на СССР, България над всичко. + "И освен това ти българин ли си или какво- лукова глава може би? Вместо да слушаш Българският химн, при положение, че си българин, ти слушаш химна на една държава, нанесла непоправими щети на България" Непоправима щета ,че Русия ни освобождава ,а твоето ВМРО не може едно въстание да организира като хората в Македония ?? А че са отървали и нас и света от фашистите ?? И какво като съм слушал химна на СССР ?? Се едно да ти кажа "пускай си само българска музика,не си ли българин " ... гледай си работата лапещак ... първо помисли малко ,а не пиши веднага!
Ами аз не съм русофоб, макари в никакъв случай да не съм русофил, но съм 100% съветофоб. Просто колкото щети ни е нанесъл съветският съюз за 45 години съветско-болшевишко иго, толкова щети и Отоманската империя не успя да ни нанесе за пет века тирания и дискриминация. И престани с тези изтъркани оправдания на ссср с това, че ни "освободил" от фашизъм. Ако ти е къса паметта да те светна, че сесесерето се обедини с нацистка Германия през 1939 година и заедно с нея заформи план за завладяването и разделението на Европа. А и Сталин на практика узакони с подписването на германо-съветския пакт започването на Втората световна война. Така че за започването й много голяма вина има именно твоят любимец, дебила, садист и дегенерат Сталин. Да не ти напомням също, че жертвите, паднали от съветско-болшевишкия терор са доста повече и надвишават с пъти повече тези на нацистка Германия. Тъй че не се излагай и чети история, ама автентична такава, а не прикриваща истината за антихуманните действия на ссср и съюза му с нацистка Германия. Аз затова казвам, че разлика между Хитлер и Сталин, между Ссср И Третия райх не намирам. За мен са двете страни на една и съща монета.
И какво за ВМРО бе умнико. Просто комунист да ми коментира ВМРО е смешно. ВМРО вдигна едно от най-големите въстания за XX век- Илинденско-Преображенското. Така че да плюеш по най-патриотичната и велика българска организация след Освобождението е направо недопустимо. ВМРО беше и ще си остане организация, която винаги се е борела с всички сили за българсщината навсякъде, където тя е заплашена и мачкана, най-вече в Македония.
И това за лапещак наистина ме разсмя. Щото аз съм на 23 години, а ти на колко си? Ако си над 23, ок, ама май и ти си някакъв сбъркан тийн, който се опитва да изкара лапета всички, които не разсъждават като него.

Pagan_man
06-30-2008, 01:18
за нито едно от трите не съм. :booooomb:

Diam0nD
06-30-2008, 05:17
Жертвите във втората световна са над 50 милиона :-o И всички те са заради Хитлер ... А Сталин не е имал много голям избор дали да не сключи договор с Германия. Ами той тоя договор ги спасява от 2ри фронт срещу Япония и ги включва във войната чак в 41,което му дава време за подготовка. 2те страни са основани на терора. Нямат толкова много общи черти ! И ако кажем ,че в СССР наистина много хора са умрели ,то само да попитам в България каква е цифрата ?? Каквото и да си говорим комунистите управлявали България са гледали повече нашия интерес ,от колкото съветския !!
Това "най-голямо" въстание не постига никакъв успех.Нито военен нито политически! Като цяло една закъсняла реакция на македонските българи! Без Русия не сме за никъде ние ! Я кажи по-добре ли щеше да ти е да е на власт Хитлер и като свърши с евреите да погне славяните ??? Я се осъзнай ! Колкото и да е лош Сталин прави едно: изнасяне на втората световна война сухопътно (срещу Япония пак са те !! ) !!!!!! Никой друг не му помага ... хайде сега ще кажеш 44 десант ... 44 не са знаели ,че Сталин ще победи ли :lol: просто искат да ограничат комунизма! На 23 си :shock: че разсъжденията ти доста приличат на оня бавния "танкиста" ,които не е на повече от 15 ...

Diam0nD
06-30-2008, 11:04
Колко мъка има по този свят ... неграмотен съм бил :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: моля те вземи речника и виж как се пише въстание ... това е една от малкото думи които не се пише въз- ...ко ти обяснявам ... с телевизор и с олигофрен не се спори ...

ANTI
06-30-2008, 11:34
И хитлер и Сталин са се боклуци.
Арнесто :P

Diam0nD
06-30-2008, 17:28
Научи ли ми кажи как се пише въстание или възстание ?? Хайде бе "грамотния" какво стана ?? Да не би да ти стана неудобно ?? И човека в това интервю си го каза точно всичко ! Просто е по-прям! (само че на мен идол не ми е Сталин ...) Замълчи си и се опитай да мислиш !

Nam3less
06-30-2008, 17:34
За социална(не социалистическа) и истински демократична политика. А тия три системи са минало, и всяка една от тях е вредна. Заебете ги.

Proud Bulgarian
06-30-2008, 19:01
Демокрацията идва от древна Гърция.Там всички имали равни права.Освен робите(~50-60% от населението), жените, и безимотните мъже, и тези които не са граждани на града(полиса).
Преди при българите е имало Саракт.По-скоро е монархична структура, начело с хан/кан, но той е можел да бъде свален по всяко време от боилския съвет(аристократичните родове), а той се избирал/включвал представители на всеки Род. Родовете били задружни(за разлика от повечето днес) и всеки от тях си избирал представител.Разбира се, това е съвсем на кратко...

jghgh
06-30-2008, 20:40
боже..
и 3те са пълен шит

вие осъзнавате ли какви неща пишете?

учителят ми по китара казва "демокрацията е хубаво нещо, добре че трае кратко"

боже..

kristo
06-30-2008, 21:47
Демокрация е хубаво нещо, но не в този вид, в който изглежда днес. И не само в България, а и в целият свят днес няма действаща демокрация. Но по принцип и в най-хубавият си вариант демокрацията си има много слаби места. Поне за мен демокрация без наличието на национална идентичност и на поне най-елементарно патриотично чувство не струва и пукната пара.
А относно глупостите на Diamond за това как Сталин "спасил" света, просто не ми се коментират до безкрай подобни глупости. Как някой, който е избил десетки милиони хора, ще спасява човечеството? Добре, унищожил фашизма, ама не е само той. Англия, САЩ и Франция също имат своят не малък принос за унищожаването на нацизма. И за мен определено нацизма е нещо много лошо, но комунизма с нищо не е по-хубав. даже е имал възможността да нанесе доста повече щети на човечеството от нацизма. Тъй че ми звучи твърде неморално да бъдат оправдавани престъпленията на СССР и конкретно Сталин само защото те победили Германия и Хитлер. Просто лошото е, че нямаше кой да унищожи комунизма, ей това е най-голямата трагедия. И за Русия и как нямало да бъдем нищо без нея, това пък е пълен абсурд, просто не ми се коментират в момента подобни глупости. Ама явно за теб Diamond, "добро" за България е само, когато бъде зависима и подчинена на Русия. Що не си го кажеш направо, че е трябвало да станеш 16-та съветска република, че "най-добре" е да бъдем Задунайска руска губерния... Какво падение, тцтц :oops:

Diam0nD
07-01-2008, 08:20
hahaha къде е приноса на САЩ и на Англия за унищожаване на нацистите ??? Англия си стои на острова и не може да излезе до 44. САЩ си воюват само с Япония ... а СССР с Германия и Япония в последствие ... а бе по-голямото зло е Хитлер ,казва го и Чърчил ! Може да е лош Сталин ,но благодарение на него сега пишем на български , не сме претопени в някоя камера ! Колкото и злини да е направил ,главно ги е правил върху собствения си народ(опоненти) ,а не върху другите както Хитлер ...

SiegHeil
07-01-2008, 08:54
но благодарение на него сега пишем на български , не сме претопени в някоя камера !
Ти къде си видял официално казано че е имало газови камери освен в Списъка на Шиндлер ?

Diam0nD
07-01-2008, 09:53
Ти за този чувал ли си Аусшвиц ?? Знаеш ли че е най-големия в света ... знаеш ли че там са избивани хиляди хора ?? http://atanasov.wordpress.com/%D0%90%D1%83%D1%88%D0%B2%D0%B8%D1%86/ това на увеселителен парк ли ти прилича ?? Разгледай снимките !! А и има още 5-6 много големи лагери ,но ако искаш и за тях ще се поразровя !! Пък ти си намерил какво да правиш ... всички нацисти се гордеят ,че са избивали евреи ти искаш да го отречеш ?? Странна работа !

SiegHeil
07-01-2008, 10:57
Ти чувал ли си за Китай ?
А чувал ли си че Мао е избил 60 милиона китайци и никой и копче не му казва ?
Или не, те са комуняги, те го правят от благородство :>

ПП: Все пак никъде не видях газови камери на снимките ? :)

Diam0nD
07-01-2008, 11:44
Повечето от газовите камери са били унищожени от руснаците ,ако искаш да видиш отиваш в южна Германия имаше един почти напълно запазен :)
А Китай ... не са избити 60 милиона ... 100% са по малко от 40 милиона ... а бе каквото и да си говорим историята няма да запомни Мао като чудовище ,а Хитлер и то с право ... мао до колкото съм чувал деца не е убивал ... макар че е напълно възможно и да е правено и това.

kristo
07-01-2008, 12:03
Освен нацистки лагери е имало и болшевишки такива Diamond. Ти за Гулаг да си чувал? За сибирските лагери, в които никой не знае коло десетки милиона души са загинали и умишлено се прикрива точната цифра на избитите и загиналите от глад и студ там, защото числото ще е чудовищно голямо. А за Аушвиц, Треблинка, знам разбира се. Няма какво да се каже, просто и там е имало чудовищни престъпления, които покъртват всеки нормален човек.
Само да ти кажа нещо друго, защото прочетох наистина уникални глупости, които пак си написал. Става въпрос за това, как Хитлер искал да изтреби и славяните, което изобщо не е вярно. Да, наистина е мразел славяните, но към тях е имал по-добро отношения отколкото към евреите и циганите. Даже съм чел и чувал, че в английският вариант на "Моята борба" Хитлер ги причислява към арийските народи, само че към най-изостаналите арийци. Тоест полу-арийци или нещо от рода. Смятал ги е за арийци, които едва ли не са деградирали и са развалили истинската арийска раса. Но освен това да ти напомня, че Хитлер може и да е мразел много народи, да е избил милиони евреи, поляци, руснаци, французи, цигани, цветнокожи въобще, но специално към нас българите не е имал никак лошо мнение. Напротив, той не ни е причислявал към славянството и не ни е смятал за славянски народ. И е напълно прав, защото ние българите имаме много малко славянско. И комунистическите теории, че сме славяни отдавна се опровергаха и се вижда, че расовия тип на българина не е славянски, а български. защото прабългарите не са били нито тюрки, нито монголци, а са си били едно към едно като нас, съвременните българи. Очевидно, макари да е имало смесване между българи и славяни, българите като по-многоброен и силен народ, са претопили славяните и сега ние сме наследили българският, а не славянският расов тип. Това разбира се не означава, че нямаме нищо славянско, но то е много малко, за мен не повече от едно 10-20% най-много. И това разбира се не ни прави славяни. Просто тези теории, че славяните са били десетки милиони, а българите 3000-4000 хиляди са абсолютна лъжа. Нито славяните са били милиони, нито прабългарите няколко хиляди. напротив, вече със сигурност се доказа, че прабългарите са били многолюден и направо огромен народ. Тъй че не ми говори, че сме славяни, защото ние сме българи с незначителен славянски примес. А ако става дума и руснаците не са точно славяни, защото са се смесили със сармати, балти, алани и други ирански народи и се вижда, че макари да имат доста повече славянско от нас, и те не са славяни в истинският смисъл на думата. Даже в момента някой считат Русия, както и България за арийски страни.

Diam0nD
07-01-2008, 12:26
полу ариици :razz: :razz: :razz: ти ме разби :razz: :razz: идеологията която следва е такава : най-долу са евреите ,после циганите и после славяните ... а като свърши войната като умрат евреите и циганите кого ще почне да избива ?? Славяните. Кои народи са славянски си отговори сам и помисли дали и ние не сме от тях. Кое сме претопили ? Прабългарите са били както повечето азиатци с по-тъмен цвят на кожата ... а я ни виж сега ? Да е тъмна кожата ? Да е черна косата ?! Ех...

kristo
07-01-2008, 13:07
полу ариици :razz: :razz: :razz: ти ме разби :razz: :razz: идеологията която следва е такава : най-долу са евреите ,после циганите и после славяните ... а като свърши войната като умрат евреите и циганите кого ще почне да избива ?? Славяните. Кои народи са славянски си отговори сам и помисли дали и ние не сме от тях. Кое сме претопили ? Прабългарите са били както повечето азиатци с по-тъмен цвят на кожата ... а я ни виж сега ? Да е тъмна кожата ? Да е черна косата ?! Ех...
да, в английският превод на "Моята борба" Хитлер нарича славяните наполовина арийци или полу-арийци. Това е така, защото е знаел, че и те са до голяма степен народ от ирански произход, а иранските народи, към които са спадали и спадат като цяло българите, са арийски народи. Но е вярно, че славяните са се смесили с балтите например, които са нещо като монголоиден народ. Не знам дали всички славяни, но доста от тях са имали такъв балтийски примес и са леко монголоидни. А българите изобщо не са били черни, нито с изпъкнали скули. Кажи ми в кой исторически документ българите са описани, като тюрки или монголи? Аз ще ти кажа- в нито един византийски, арменски или подобен извор, не се поменава българите да са били с дръпнати очи, изпъкнали скули или черна кожа. напротив, приличали са едно към едно с нас. сега ще ти пратя няколко линка с клипове от вибокс, за да видиш доколко българите са "тюрки" и да видиш как изглеждат всъщност тюрките. И да видиш, че древните българи са си чисти европеиди, от индоевропейската раса.
http://www.vbox7.com/play:d7f62bdb
http://www.vbox7.com/play:b21b68db
http://www.vbox7.com/play:787fee47
Та разгледай тези клипчета и после пак ще коментираме. Ако не ти се гледат подробно, просто ги превъртай, но разгледай добре, за да си имаш представа от съдържанието им :).

SiegHeil
07-01-2008, 14:06
а бе каквото и да си говорим историята няма да запомни Мао като чудовище ,а Хитлер
Eто тука вече си прав..защото никой режисьор (чиято фамилия случайно завършва на -иц или -ман) няма да тръгне да прави анти - комунистка пропаганда...най малкото защото Карл Маркс е евреин и цялта комунистическа система е управлявана от евреи..
А антинацистка пропагнда има ТОНОВЕ...може би съвпадение а ?
http://www.vbox7.com/play:411e951f
Ето ти едно доста интересно клипче.. :)
Огромната антинацистка пропаганда е факт, и всички го знаят, факт е също ако прегледаш 10 антинацистки филма на 7 режисьорите им са евреи а филма е пълен със съвсем откровени и нагли лъжи...

kristo
07-01-2008, 14:26
Точно Мао си е абсолютно чудовище, изверг, който е избил десетки милиони китайци. Да не говорим колко много други са били избити само чрез глад и мизерия, защото точно по времето на Мао Китай е тънел в такъв глад и мизерия, че с нищо не се е различавал от централна Африка например, където всеки ден само от глад измират страшно много хора.

kristo
07-01-2008, 14:37
а бе каквото и да си говорим историята няма да запомни Мао като чудовище ,а Хитлер
Eто тука вече си прав..защото никой режисьор (чиято фамилия случайно завършва на -иц или -ман) няма да тръгне да прави анти - комунистка пропаганда...най малкото защото Карл Маркс е евреин и цялта комунистическа система е управлявана от евреи..
А антинацистка пропагнда има ТОНОВЕ...може би съвпадение а ?
http://www.vbox7.com/play:411e951f
Ето ти едно доста интересно клипче.. :)
Огромната антинацистка пропаганда е факт, и всички го знаят, факт е също ако прегледаш 10 антинацистки филма на 7 режисьорите им са евреи а филма е пълен със съвсем откровени и нагли лъжи...
А за еврейската или по-скоро ционистката пропаганда(защото не всички евреи са ционисти) съм съгласен. Според мен изобщо не може да бъде отречено, че Холокост е имало, както не може да бъде отречен Арменският геноцид например, но защо евреите всекидневно ни натякват за Холокост? защо непрекъснато се опитват да ни карат да се чувстваме гузни затова, че те са страдали през вековете? Нима арменците непрекъснато говорят за Арменския геноцид и правят филми за него? Не разбира се. Не мога да ги разбера евреите, не ги мразя, съчувствам им затова, което са преживели през годините, но определено прекаляват. И освен това, и те трябва да си признаят, че с действията си през вековете сякаш умишлено се опитваха да поддържат антисемитизма, за да се сбъднат пророчествата от Стария завет, според които евреите ще са преследвани и избивани, но впоследствие останалите живи от тях ще управляват света. Не знам, но имат много сбъркано мислене. Разбира се, има вече и доста евреи, които се отричат от тези неща и признават грешките на еврейския народ. Но има и много други, които продължават да поддържат теорията за вечното преследване на евреите и затова, че те са непрекъснати жертви. Освен това, освен 6-те милиона евреи, през Втората световна война загиват близо 60 млн души. От тях най-много са руснаците, поляците, американците, но има много избити германци, японци, италианци, французи също, изобщо от всички народи. Но не съм чул тези народи всекидневно да натякват на света, че по време на войната са измрели милиони техни сънародници, а за Холокоста непрекъснато и всеки говори. Не разбирам каква е логиката и защо все трябва да си спомняме за лошите неща в този живот, за жертвите и убийствата и да вадим скелети от гардероба, за да си хвърляме един на друг обвинения за това и онова.

SiegHeil
07-01-2008, 14:49
Винаги ти се чудя на акъла и нервите да ги пишеш тея постове :lol:
Иначе пак си в десетката...а това за натякването, просто колкото повече хора биват промивани с тая идея толкова по трудно можеш да защитиш държавата си от всяквите чужди вляния, Американски, Руски, Цигански и т.н. щото веднга ще бъдеш обявен в расизъм..а точно това е мечтата на ционистите, света да бъде една държава в която да могат да си правят сделките и лихварството...и естествето те да бъдат отгоре..

kristo
07-01-2008, 14:58
Винаги ти се чудя на акъла и нервите да ги пишеш тея постове :lol:
Иначе пак си в десетката...а това за натякването, просто колкото повече хора биват промивани с тая идея толкова по трудно можеш да защитиш държавата си от всяквите чужди вляния, Американски, Руски, Цигански и т.н. щото веднга ще бъдеш обявен в расизъм..а точно това е мечтата на ционистите, света да бъде една държава в която да могат да си правят сделките и лихварството...и естествето те да бъдат отгоре..
Да, глобализма е изцяло ционистко отроче. Целта е претопяването на всички нации по света в една обща световна нация. А това не само според мен и теб е колкото ужасно, толкова и удобно на световни финансови олигарси, които са все преобладаващо от еврейски произход. Пак повтарям, че лично според мен има и свестни евреи, но по-голямата част са свръх богати и с богатствата си контролират света, така както им е угодно на тях и неугодно за нас. А иначе за дългите ми постове, просто не мога да се изразявам по на кратко, съжалявам :-D.

Diam0nD
07-01-2008, 15:07
всички мразят евреите заради парите им ! И само да питам кое е лъжа по филмите за холокост : деца не са убивани ли ? възрастни не са убивани ли ? жени не са убивани ли ?

kristo
07-01-2008, 15:21
всички мразят евреите заради парите им ! И само да питам кое е лъжа по филмите за холокост : деца не са убивани ли ? възрастни не са убивани ли ? жени не са убивани ли ?
Аз не ги мразя евреите. Просто съм против това те да ръководят света, това е. Както и България, защото до голяма степен го правят в момента. Доколкото знам едно 40-50% от българските политици от началото на демокрацията досега са от еврейски произход. Не знам дали е вследствие на някаква целенасочена конспирация, но е факт просто. А не трябва да е така, България трябва да се управлява от българи. Що се отнася до българските евреи, обикновените от тях не са лоши хора и не съм чул с нещо лошо да са се проявили. Тъй че винаги се намират свестни хора сред всеки един народ, включително и сред евреите.

ANTI
07-01-2008, 15:24
сичките са един и същи к*р

kristo
07-01-2008, 15:30
сичките са един и същи к*р
Не можеш да го твърдиш със сигурност. Колко евреи си познавал, за да кажеш , че до един са един дол дренки? Защото аз познавам и в момента един български евреин, който определено е много свестен човек, пък и него да го наречеш евреин и ще се обиди. Определено не иска да има нищо общо с повечето евреи и е много отворен човек. Иначе не сме кой знае какви приятели, просто човека е на мястото си и не мисля, че това, че е от еврейски произход в случая е най-важното.

SiegHeil
07-01-2008, 15:37
всички мразят евреите заради парите им ! И само да питам кое е лъжа по филмите за холокост : деца не са убивани ли ? възрастни не са убивани ли ? жени не са убивани ли ?
Наскоро гледах някво подобно филмче и на края пишеше "В памет на 60 милиона избити евреи" (идиоти сякви има все някой ще повярва и на тая лъжа), че германците са изкарвали мирни граждани евреи от домовете им и са ги пращали в лагерите за без нищо, че са стреляли хора по улиците щото имат звезда на ръката, и най вече че всеки нацистки войник е или звяр и изверг който се гаври с евреите или предател който е осъзнал великата истина че те са пичове и трябва да ги спаси сичките(и за това ще предаде държавата си разбираш ли) (само един - два филма съм ти фокусирал, а те са десетки пъти повече).. хайде отречи че не е вярно и го няма на лента ?

@kristo не мразя никого заради прозихода, мразя го заради действията му, факт е че има и нормални евреи...принципно аз под евреи имам предвид ционисти, просто навик ^^

Diam0nD
07-01-2008, 15:43
Ами само да кажа ,че няма значение дали ни управлява евреи или не ... стига да се чувства българин и да поставя на първо място интересите на България ,да се развива държавата ... А в отговор на поста на Зи хайл (май така се произнася ) : 60 милиона не са . Аз не съм и казвал такава цифра !! 2ро за нацистите е нямало ни съд ни присъда ако убият евреи ! Това важи и за България !!!! Децата в Ястребино ще спомена само !! Мрачен отпечатък от нацистка сган на власт в България ! А да не говорим ,че в Полша е било в пъти по-лошо. Тук как да е ... деца на партизани ,а там каквито и да са могат и са били застрелвани ! 3- Никога ,НИКОГА не съм казвал ,че всички войници са били убийци и изверги !! Виж филма Сталинград ! Там си го показват много точно. Има и много хуманни хора ,които се опитват да запазят съвестта си чиста ! Жалкото е ,че не те са били мнозинство в Вермахта !

ANTI
07-01-2008, 15:46
това го казах не заради евреите, а за формите на опралвние, аз не съм расист и никога нема да бъда.
ставаше дума ,ч е формите на оправление са се един и същ SHIT

kristo
07-01-2008, 15:47
всички мразят евреите заради парите им ! И само да питам кое е лъжа по филмите за холокост : деца не са убивани ли ? възрастни не са убивани ли ? жени не са убивани ли ?
Наскоро гледах някво подобно филмче и на края пишеше "В памет на 60 милиона избити евреи" (идиоти сякви има все някой ще повярва и на тая лъжа), че германците са изкарвали мирни граждани евреи от домовете им и са ги пращали в лагерите за без нищо, че са стреляли хора по улиците щото имат звезда на ръката, и най вече че всеки нацистки войник е или звяр и изверг който се гаври с евреите или предател който е осъзнал великата истина че те са пичове и трябва да ги спаси сичките(и за това ще предаде държавата си разбираш ли) (само един - два филма съм ти фокусирал, а те са десетки пъти повече).. хайде отречи че не е вярно и го няма на лента ?

@kristo не мразя никого заради прозихода, мразя го заради действията му, факт е че има и нормални евреи...принципно аз под евреи имам предвид ционисти, просто навик ^^
да, то не е и нормално да мразиш някого само заради това, че е еди какъв си по произход. най-малкото защото никой не си избира какъв да се роди. Но оттам насетне много зависи какво възпитание, съответно манталитет ще получи и по какъв начин ще действа, както ти каза много точно.
А аз под евреи разбирам юдеи, тоест хора от еврейски произход, които изповядват юдаизма. Защото един евреин, който е християнин за мен вече не е евреин. Тоест евреин е нещо като понятие от религиозен аспект, а не чак толкова от етнически. Даже по-голямата част от евреите са изключително смесени с други народности и етноси и едва ли има и 30% евреи, който да са чисти евреи. Но ги обединява религията и на практика тя ги прави евреи.

Nam3less
07-01-2008, 21:45
Еврейте не са случайни. И не случайно Старият Завет е посветен на тях. Те са "богоизбрани", техният бог е парите, образно казано са сключили сделка с дявола да владеят света. В Откровението на Йоан се доказва как те ще са начело на New World Order(глобализма).

kristo
07-03-2008, 10:42
Еврейте не са случайни. И не случайно Старият Завет е посветен на тях. Те са "богоизбрани", техният бог е парите, образно казано са сключили сделка с дявола да владеят света. В Откровението на Йоан се доказва как те ще са начело на New World Order(глобализма).
Напротив, евреите са си най-обикновени хора като всички нас. Това, че от хиляди години парите са в техни ръце и оттам властта в голяма степен е съвсем друга тема. Но определено не съм съгласен с определението, че са "богоизбрани" и едва ли не някакви свръх-хора, както някои ги описват, които имат такава сила, че могат да пресушат световните океани например или да сменят местата на северния и южния полюс. Добре, имат парите, но това няма да е вечно. А и очевидно, колкото и да им се иска, не могат и няма да станат господари на света в пълнота. Защото я си помислете, ако наистина бяха толкова всесилни, колкото ги мислехме, дали щяхме да знаем нещо за техните световни конспирации? Ако наистина те имаха властта тези конспирации да не излизат на бял свят, ние едва ли щяхме да знаем нещо в това отношение. Така че в крайна сметка не мисля, че е нужна на евреите да им се отдава толкова голямо значение, защото именно тогава те се чувстват специални и най-значими. Не мисля, че има какво да им се плашим толкова. Преди време и аз бях зарибен от световната конспирация и едва ли не за всяко нещо започнах да виждам пръста на "тайното" световно правителство, но после разбрах в каква глупава заблуда съм и просто спрях да си ги внушавам тези неща. Очевидно евреите не са нищо особено. И няма и да бъдат нещо особено. Колкото повече си мислим, че владеят света, толкова повече им даваме повод за излишно самочувствие, че са по-значими от нас и че са "богоизбрани".

Proud Bulgarian
07-06-2008, 20:46
Саракт, братя, саракт!
Ако 1 евреин бъде осиновен от нормално семейство ще стане нормален човек.Това, което са сега е плод на възпитанието и религията им.
Стига обсъждания на полуевреина Хитлер и евреина Сталин(Йозеф Юдашвили)- просто боклуци

kristo
07-06-2008, 20:52
Саракт, братя, саракт!
Ако 1 евреин бъде осиновен от нормално семейство ще стане нормален човек.Това, което са сега е плод на възпитанието и религията им.
Стига обсъждания на полуевреина Хитлер и евреина Сталин(Йозеф Юдашвили)- просто боклуци
Ето с това мнение мога изцяло да се съглася и да го аплодирам, защото е изключително точно и правилно :). Няма евреи, няма германци, всичко зависи от това как те възпитават и оттам в какъв манталитет ще бъдеш възпитан. Пък и не ми се повтаря пак всеизвестната за всички истина, че евреите са религиозна, а не етническа общност.
За Хитлер и Сталин пък съм още по-съгласен. За мен това не са хора за пример. Това са злодеи, от които света нищо хубаво не е видял. Това са и хора, които с действията си само обслужиха световните господари, а избиха маса невинни хора.

kristo
07-14-2008, 08:56
Напротив, само национализъм+умерено присъствие на демокрация разбира се. Но само демокрацията, без наличието на националния приоритет не води до нищо добро, а до една безсмислена и пагубна глобализация, равносилна на марксисткия интернационализъм.

Diam0nD
07-14-2008, 13:02
Демокрацията от времето на елините е истината ,но тя е неосъществима и в момента се прилага капитализъм навсякъде по света (без няколкото комунистически републики ) не мога да разбера кой е толкова за капитализма ?? НЕ че е много лошо ,но просто една голяма част от хората са неоправдани и едвам живеят ,други не си знаят парите ...

ANTI
07-14-2008, 13:25
миз атова сички трябва да живеем равни, но първо требва да се премахнат продажните изедници на нородите, и гадни капиталисти и глобалисти - вредят на хората.

SunShinePearl
07-15-2008, 04:36
Of neiskam nito edno ot trite i trite gi mrazq i mn mrazq taq demokraciq jalko 4e jieq v neq :-x :-x :-x :-x

Proud Bulgarian
07-15-2008, 08:57
[quote="Diam0nD"]Демокрацията от времето на елините е истината[quote]
Значи според теб, трябва да минем към робовладенчески строй, в които робите не се броят за хора, а се търгува с тях, трябва жените да бъдат по-долу от мъжете, да не говорим, че дори и да си мъж, свободен, ако нямаш земя пак нямаш право на глас. Трябва да се отделим в десетки градове-държавички и да воюваме по между си?
И не забравяйте - българите никога не сме държали роби!(както и траките)

Diam0nD
07-15-2008, 12:28
Тази ,тяхната демокрация е истинска демокрация и какви роби те бият в главата .... измислянето на демокрацията няма нищо общо с робите ... нито пък с градове държави . Сега има една форма на управление която е : градовете (щатове) имат повече власт от колкото централната . На тези места се провеждат референдуми и рядко нещо става без знанието на народа . Такава държава е Швейцария ... ако ми кажеш че им е много лошо ще си ебахти идиота :D друга такава държава долу горе е САЩ ...

kristo
07-15-2008, 16:59
миз атова сички трябва да живеем равни, но първо требва да се премахнат продажните изедници на нородите, и гадни капиталисти и глобалисти - вредят на хората.
Няма как всички да живеем равни. Това е утопия и неосъществимо. Аз пък не съм съгласен един циганин, дето няма и 8-ми клас да бъде равен с мен, когато отиде да кандидатства за работа примерно. При положение, че аз съм вишист. Всеки трябва да си знае мястото- едни стават за научна работа, други за физическа, няма как едните и другите да бъдат сложени под общ знаменател. Според мен най-важното е да се търси изграждането на една средна класа от нито много богати, нито много бедни хора. Но иначе по-богати и по-бедни винаги ще има. Въпроса е да не сме като в бананова република- едни да имат десетки милиони евро, други да преживяват с 300 лева на месец. Това имам в предвид под средна класа, долу-горе средно положение. А иначе съвсем нормално е по-предприемчивите и работливите да имат повече пари от другите, а по-мързеливите и не достатъчно предприемчивите да имат по-малко пари. Та тези лозунги за равенство противоречат на природните закони ако щете, защото хората се раждат различни по способности, желания, мислене и всичко и не могат да бъдат сложени под общ знаменател. Ето затова съм против комунизма, анархизма и всякакви подобни социални утопии.
ПП. За да не бъда разбран погрешно ще кажа, че всеки трябва да има право на самоизява и развитие, без значение на произхода си, политическите си пристрастия и всичко. Всички, които са съвестни граждани на държавата и спазват нейните закони трябва да имат права на самоизява и развитие. Апропо, всички, които не спазват законите, без значение какви са, трябва да си понасят последствията и да бъдат лишавани от правата, с които се ползват другите. Просто трябва да има желязни закони за всеки един гражданин. Само тогава може да има нормално развитие.

Proud Bulgarian
07-15-2008, 23:20
Тази ,тяхната демокрация е истинска демокрация и какви роби те бият в главата .... измислянето на демокрацията няма нищо общо с робите ... нито пък с градове държави . Сега има една форма на управление която е : градовете (щатове) имат повече власт от колкото централната . На тези места се провеждат референдуми и рядко нещо става без знанието на народа . Такава държава е Швейцария ... ако ми кажеш че им е много лошо ще си ебахти идиота :D друга такава държава долу горе е САЩ ...
Еми виж сега. При демокрацията в Древна Гърция всички са имали власт да решават бъдещите(чрез 1 вид 'референдуми'). Само че, някои не са имали това право.
1.Робите- те са били по-нисши от добитък. Те не би ли трябвало да имат право на глас. Изобщо трябва ли да има роби при демокрацията?
2.Жените- те са били поставяни по-долу от мъжете и не са имали право да решават нищо, дори за кого ще се омъжат.
3.Безимотните мъже- те също не са имали право да участват на 'референдумите'
Колко % от хората са имали право на глас.
А сега за българите.За Саракта. Там реално всеки е имал право на глас, защото всеки род(тогава родавата връзка е била силна(не като сега) и родовете са били по 50-100 човека най-малко).При прабългарите, траките и последвалата Българска държава не е имало роби, а жените са били равноправни на мъжете. Не забравяйте това. Ако искаш ще ти напиша за Саракта с повече подробности, за да видиш колко е по-добър от сегашната или Еладската демо(но)крация.