PDA

View Full Version : Токчета :(



sladkъ_mackъ
06-14-2008, 20:30
Момичета ходите ли с токчета или предпочитате ниски подметки?Наскоро си купих едни убийствени бели токчета,мн нежни,приятелките мн им се кефеха,но майка не знаеше и като ги намери ми ги зе и ми забрани да ги носа,щот били прекалено високи(не са) за мене и съм била малка още..Мн се издразних :o Сичките ми връстнички носят,че и по високи :( Аз лично се чувствам мн грациозно и гот на токчета и искам да нося.Как да я убедя? Не съм ниска,но не съм и от най-високите и искам малко да се повдигна от земята :? Носите ли и ако да на колко години сте :)
Пп Аз съм на 15

adizitk1
06-14-2008, 20:36
Кажи й че тва са си твойте крака,твоя външен вид и ти моеш да поемеш отговорност за него и си вземи сандалите обратно.Мн се дразна на такива родители :-x .Как така тя ше ти казва как да изглеждаш.Ами аз като сам на 12 и носа токове (не от най-високите,но и в никакъв случай не ниски) и кво само дето изглеждам по-добре,нито ми пречи да уча,нито да ходя,нито нищо.Къв й е зора да ти забранява такова нещо.

Whisper_to_me
06-14-2008, 20:40
Здравей! :) Аз съм на 17 ( почти на 18 ) и започнах да нося токчета едва тази година..Не че не съм искала и преди, не знам защо... А като гледам как дефилират момичетата от 7 и 8 клас .. Странно е това с майка ти..Може би просто не иска да приеме, че си порастнала и че е дошло време за това..Пробвала ли си да поговориш с нея...Надявам се, че ще ти върне обратно обувките :( Успех ! :)

LadyCarameL
06-14-2008, 20:40
Кажи й че тва са си твойте крака,твоя външен вид и ти моеш да поемеш отговорност за него и си вземи сандалите обратно.Мн се дразна на такива родители :-x .Как така тя ше ти казва как да изглеждаш.Ами аз като сам на 12 и носа токове (не от най-високите,но и в никакъв случай не ниски) и кво само дето изглеждам по-добре,нито ми пречи да уча,нито да ходя,нито нищо.Къв й е зора да ти забранява такова нещо.
Ами извинявай ама не всички родители са еднакви!!

IdiOtKa
06-14-2008, 20:46
токчета съм носила 2пъти през живота си ... не защото ми забраняват, а защото аз така искам ... на 17 съм ..

Carmen_Kass
06-14-2008, 20:49
Да,ходя с токчета и високи платформи,по простата причина,че са ми много по-удобни отколкото разни пантофки и ниски сандалки.
От ниски обувки ми се подуват глезените и ме болят.Избирам си поне 10-12 см височина.
Чесно казано,не си спомням от кога нося високи обувки...но беше около 3-ти клас.Тогава носех около 5 см.(всичко беше с мярка,за да не изглежам смешно(малко момиченце с високи обувки)).
А колкото до майка ми- нищо не ми е казвала.Никога не ми се бърка в стила.
И между другото съм на 17.

Jamalska
06-14-2008, 20:57
Да,ходя с токчета и високи платформи,по простата причина,че са ми много по-удобни отколкото разни пантофки и ниски сандалки.
От ниски обувки ми се подуват глезените и ме болят.Избирам си поне 10-12 см височина.
Чесно казано,не си спомням от кога нося високи обувки...но беше около 3-ти клас.Тогава носех около 5 см.(всичко беше с мярка,за да не изглежам смешно(малко момиченце с високи обувки)).
А колкото до майка ми- нищо не ми е казвала.Никога не ми се бърка в стила.
И между другото съм на 17.
Ахаха някой е влязъл във форума с измислена самоличност да се гаври умерено:)

sladkъ_mackъ
06-14-2008, 21:05
Здравей! :) Аз съм на 17 ( почти на 18 ) и започнах да нося токчета едва тази година..Не че не съм искала и преди, не знам защо... А като гледам как дефилират момичетата от 7 и 8 клас .. Странно е това с майка ти..Може би просто не иска да приеме, че си порастнала и че е дошло време за това..Пробвала ли си да поговориш с нея...Надявам се, че ще ти върне обратно обувките :( Успех ! :) Не мога да говора с нея тя е .. едва ли някой има такава майка.Мисля като я няма в нас да си ги потърся и така тайно да ги нося :?

splendour
06-14-2008, 21:18
ne si padam po tok4eta no nqma ni6to lo6o obqsni i

TheNewReligion
06-14-2008, 21:30
Ем , аз високи обувки не нося , защото смятам , че на 11 не е особено редно , но пък сестра ми която е също колкото теб носи . Миналата седмица мама я изведе по магазините за нещо по-различно от кецове и си купи едни много хубави черни сандали с френски палец на платформа . Високи са около 8 см , та мисълта ми е ,че е нормално да носиш по-височки обувки на тази възраст , защото започваш да ставаш дама . Обясни на майка си , без да и крещиш , че е нормално да носиш високи обувки на тази възраст , естествено без да изглеждаш комерсиално !

TheNewReligion
06-14-2008, 21:32
Да,ходя с токчета и високи платформи,по простата причина,че са ми много по-удобни отколкото разни пантофки и ниски сандалки.
От ниски обувки ми се подуват глезените и ме болят.Избирам си поне 10-12 см височина.
Чесно казано,не си спомням от кога нося високи обувки...но беше около 3-ти клас.Тогава носех около 5 см.(всичко беше с мярка,за да не изглежам смешно(малко момиченце с високи обувки)).
А колкото до майка ми- нищо не ми е казвала.Никога не ми се бърка в стила.
И между другото съм на 17.
От 3-ти клас да носиш 5 см токче ? Да , добре ... :-o

Cherlotte
06-14-2008, 21:34
естествено без да изглеждаш комерсиално !

Да изглежда комерсиално??? Ще ми обясниш ли какво имаш предвид?

По темата - честно казано и аз мисля, че си малка за токове (но все пак аз съм човек, който е носил ток 2 пъти през живота си и то заради бала :) ). Но след като вече си си ги купила, аз на мястото на майка ти сигурно бих ти давала да ги слагаш. :-D Опитай се да й обясниш, че според теб е нормално, че ти харесват, че няма да изглеждаш смешно и т.н. - може и да се постави на твое място.

sladkъ_mackъ
06-14-2008, 21:40
естествено без да изглеждаш комерсиално !

Да изглежда комерсиално??? Ще ми обясниш ли какво имаш предвид?

По темата - честно казано и аз мисля, че си малка за токове (но все пак аз съм човек, който е носил ток 2 пъти през живота си и то заради бала :) ). Но след като вече си си ги купила, аз на мястото на майка ти сигурно бих ти давала да ги слагаш. :-D Опитай се да й обясниш, че според теб е нормално, че ти харесват, че няма да изглеждаш смешно и т.н. - може и да се постави на твое място. Е обяснете ми какво значи да изглеждаш смешно или комерсиално или.. Да съм на 11/12 и да нося-ок,да съм 1,30 висока с 10 см ток-ок,ма не виждам какво смешно може да има в това едно момиче на 15 да носи ток 5/6 см.. Уж сте тийнове пък мислите по зле и от лелките на средна..

Seducti0n
06-14-2008, 21:41
Токчета нося от средата на 8-ви клас.Този месец завършвам 9-ти.
Не харесвам много високи, тъй като са ми неудобни и ми се изморяват краката.
И да, определено токчетата придават една прекрасна грация, подобряват стойката и походката. :)

PepElqShKaAa
06-14-2008, 22:00
Ми на 17 съм и винаги съм харесвала обувки с токчета...и в момента имам такива сандалки,много са сладки,а за авторката на темата..ми не разбирам майка ти с какво право ти взема обувките.Ти сама си решаваш какво ще имаш..нз дано се разберете с нея :P

kuklichka_bg
06-14-2008, 22:13
Аз не нося :)

Escarina
06-14-2008, 22:59
Аз от много много дълго време нося високи обувки... С моите 162 см и баща натякващ "ти си трол" просто е неизбежно :D

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-15-2008, 00:01
нося :) чувствам се като дама на токчета :) за тфа нося хах :) иначе и моята беше против.. нося от 7 клас лятото след 7ми обух първите.. и зн ли как стана .. маика винаги ми е повтаряла че съм малка и чак като стана на 18 години ще ми позволи да нося.. та лятото бяхме на гости на една неина приятелка във Варна и тази и приятелка и разказа за племеницата и която била тази година абитюрентка и не могла да отиде на бала си с токчета защото маика и не и давала да носи изобщо и крака и от това не носене на токчета се обезформил и станал прав ... и 2) до ся като не носела нямало да се чувства комфортно и да не и бил крака в тфа състояние.. та продължи историята като каза че маика и мн съжалила че развалила така краката на дъщеря си бла бла .. и .. след тази случка нататък маика не искаше да си развалям краката и ми даде да нося токчета.. "да си уформям ходилата" :) няма значение кфа е причината .. дава ми :) сега даже ми прави проблем като си купя нещо на ниска подметка но имам и такива на ниска за например като изляза на ДЪЛГА разходка .. :)

Abigoria
06-15-2008, 07:33
Токчета нося само когато имам концерт, и тогава се налага да ме подпират докато излизам на сцената, да не се претрепя ... 8-) Истината е в кецовете :grin:

ЕДИТ: Почти на 17 съм :D

SunSmile
06-15-2008, 07:40
Ами аз съм на 16 (почти на 17) и нося токчета, но за ежедневие предпочитам по-нисички обувки, щото в училище мн ходя и така. Иначе за център или др повод обичам да нося токчета. На мен са ми удобни и майка ми не ми прави проблеми, стига да мога на тях, а не да стъпвам като Пате, както са повечето 13-14-годишни... На мен са ми удобни всякакви токчета, дори на една приятелка токчетата, които са над 10 см и тя не може да ходя с тях все още аз от ниските си чехли ги обух и си ходих напълно нормално.
А относно майка ти покажи й, че можеш да ходиш с тях и че са ти удобни. Поговори с нея и мисля, че ще те разбере. Да не са кой знае какво едни токчета! Успех :)

little_elf
06-15-2008, 07:41
На 17 съм и токчета нося от 7клас и майка ми никога не ми е правила проблеми за това и не се е месила в избора ми :) .Тя е на мнение,че най-важно на мен да ми харесват и да са ми удобни обувките,защото все пак не тя,а аз ще ги нося.

white_chik
06-15-2008, 07:52
Високи токчета нося от година-две,а сега завършвам 10 клас.Харесвам и нося високи обувки,основно защото съм дока ниска (160-162см).Освен това вискоите обувки издължават крака и правят фигурата много по-грациозна.И все пак не мисля,че момичета 5-6 клас трябва да носят такива обувки,не за друго,смешно е.А колкото до твоя проблем,щом не можеш да говориш с майка си,издебни я когато я няма вземи си обувките(и едни резервни,ако ти е удобно да носиш) и преди да се прибереш се преобуваш.Една пирятелка правеше така,защото майка й беше против високи,остри обувки.

unfaithful1234
06-15-2008, 08:20
Aз съм доста ниска-7ми клас съм.Нося обувки на ток,но не чак толкова висок...Мн се харесвам така :)

t!nchety
06-15-2008, 08:46
Само на 13 съм и не нося токчета още :-D

PollyPoi
06-15-2008, 09:09
На 17 съм и не нося токчета,не ме кефят просто,достатъчно висока съм си та и на токчета да се кача..да бе като жираф не мерси! :D

s1NNer
06-15-2008, 09:20
Носила съм само токчетата на мама ,ама не ми бяха много удобни 8-) знам ли сигурно `щото бях само на 5-6 :lol: иначе има яки обувки със ток ,но предпочитам да си перкам със кецки ;]

plamka
06-15-2008, 10:00
Миналата вечер на другарската ни вечер 50% от момичетата бяха с ток поне 5 санта. ( 7 клас завършихме ) Аз лично обожавам токчета, само че не съм носила все още освен в къщи, щото аз с равни обувки на гладкото се спъвам, пък с токчета ме е страх да не се попребия. :D Предполагам, че ако кажеш на майка си, че всички носят токчета и са си съвсем нормална обувка ще се позамисли. Не знам и моята майка ми каза, че смята, че все още не съм за токчета, но каза, че щом искам няма проблем да нося. :-D

Puky
06-15-2008, 10:02
Пфф защо още от сега ще носите токове.... :? Аз си купих два чифта с нисък ток, защото ходя на курс и там ни задължават да сме с токове .. ама иначе ей така не ги нося :? :? Все пак съм на 14 :) А някоя по-горе каза , че е на 12 и носи токчета .. ОМГ :shock: :shock: И какво в 5-ти клас с токчета .. много модерно няма 'що .. :o :o :x

fiama
06-15-2008, 10:29
А бе като видя някоя 13-годишна с токчета, едва ходеща и залитаща, така ми идва да й се изхиля в очите! Айде всичко да е с малко мярка, а! Хубаво е да имаш чифт официални сандалки на леко токче в гардероба си, дори и когато си малко момиче, но да ми тромбоваш всеки ден в училище на ток ми е леко казано... жалка гледка! И да, токче нося само с повод, в ежедневието си ползвам ниски обувки. Не съм тийн-ка, и съм около 167 висока. Но не намирам, че момиче високо 160-165 е ниско и това е повод да се качи на 12 см ток :-o

Carmen_Kass
06-15-2008, 11:32
Да,ходя с токчета и високи платформи,по простата причина,че са ми много по-удобни отколкото разни пантофки и ниски сандалки.
От ниски обувки ми се подуват глезените и ме болят.Избирам си поне 10-12 см височина.
Чесно казано,не си спомням от кога нося високи обувки...но беше около 3-ти клас.Тогава носех около 5 см.(всичко беше с мярка,за да не изглежам смешно(малко момиченце с високи обувки)).
А колкото до майка ми- нищо не ми е казвала.Никога не ми се бърка в стила.
И между другото съм на 17.
От 3-ти клас да носиш 5 см токче ? Да , добре ... :-o

5 см.височина на обувката,никъде не споменавам да са били токове.Тогава предпочитах платформи,отколкото токове.А в момените когато съм носела обувки с точкета може да са били 4-5 см,но не тънки,а дебели.Плюс това бях по-едра за год.си и не изглеждаше никак смешно.Всичко си беше с мярка

MayKyTy
06-15-2008, 12:04
Аз след 2 седмици правя 16 ( :grin: :grin: :grin: ) иии да нося високи токчета обаче проблема ми е, че ги нося в ежедневието си и в последно време се усещам, че като се прибера в къщи краката ми са супер изморени ... Затова не ти препоръчвам навсякъде да ходиш на токччета, като излизаш някъде на разходка или на кафе - ок, обаче на училище да ходиш с тях .... недей :? Айде успех с майчето :P

FucKtheSyStem
06-15-2008, 12:58
Попринцип не нося а си карам на кецове ама като си взема някой убийствени обувки с ток ги нося...удобни са ми,естествено засега не повече от 5-6см....А майка ми не ми прави проблем,опитай се да говориш с твойта защото ако така и се връзваш може да почне и за дрехи и тн... 8)

o0ps
06-15-2008, 13:46
Ами и аз съм на 15 и нося токчета от тази година но сравнително ниски - 4-5 см. Решението си беше изцяло мое и майка ми нито ме е спирала, нито ме е подтиквала. :)

paradiso
06-15-2008, 14:38
mm ne nosq tokcheta poradi prostata prichina che s1m 1 73 i ako se kacha na 6 7 sm tok s1m kato shtraus nemoga da se vazpriema mn mi haresfat obufkite s tokcheta vinagi s1m iskala da nosq ama ne se vazpriemam obojavam pantofkite niskite sandalki kecovete maratonkite

MoHuTo
06-15-2008, 14:47
Аз съм на 17 и едва тази година започнах да нося обувки на токче...според мен майка ти прекалява, опитай се да поговориш с нея и да си вземеш обратно обувките :)

voodoodoll1
06-15-2008, 16:39
Имам и токчета и равни обувки и нося каквото ми е на кеф :D :D :D :D

Inloveee_
06-15-2008, 16:52
Аз лично не нося обувки с токчета или на платформа, предпочитам по-нисичките .

Jessika_MG
06-15-2008, 16:54
Как ще ти ги вземе ?????
Да не си на 8 и тайно да си и взела лаковете :D
Много са ми странни такива майки.
Съвсем тънки токчета си купих едва тази година за бала, но иначе от преди си нося високи и сравнително тънки. Харесвам се с тях, а и не ми е проблем да ги нося. Наистина ми е странно, ти си на 15!!! Да не обидя момиченцето дето каза, че е на 12 и пак носи такива, но сега масово се носят фешън децата и никой не им прави проблеми. Глупаво е да те ограничава така. Не си толкова малка!

Pedigree
06-15-2008, 17:48
Мм, мне, аз не нося, първо, защото съм си достатъчно височка, та нямам нужда от токчета, второ, защото не ми е особено удобно. Предпочитам да шляпкам с кецове. :)

За майка ти ... пхъхъх, това е адски тъпо. Щом ти харесват, щом искаш да ги носиш, па и те са си твои, тя няма право да ти се противопоставя. Обясни й, че на токчета се чувстваш по - добре, би трябвало да те разбере, жена е все пак.

vvaann44eettoo
06-15-2008, 18:07
da nosa na 18 sam

VerryBerry
06-15-2008, 18:07
Майка ми винаги(почти) ми е купувала обувките,които си харесам и не ми е забранявала да се качвам на токчета-щот сама си нося последствията.На 16 съм и най-високия ток на който съм била да е бил макс.-5 смСега имам едни кремави-мн красиви и са с нисък ток,но аз съм си висока-170см и повече не ми трябва.. :)

nikinkaa
06-15-2008, 18:28
Кажи й че тва са си твойте крака,твоя външен вид и ти моеш да поемеш отговорност за него и си вземи сандалите обратно.Мн се дразна на такива родители :-x .Как така тя ше ти казва как да изглеждаш.Ами аз като сам на 12 и носа токове (не от най-високите,но и в никакъв случай не ниски) и кво само дето изглеждам по-добре,нито ми пречи да уча,нито да ходя,нито нищо.Къв й е зора да ти забранява такова нещо.
И какво,като си на 12 и носиш токчета?Голяма гъзарка ли си??Какво, с нещо повече от другите ли си???


По темата:Поговори с майка си,някои майки имат различни разбирания :)))

_FaShIoN_
06-15-2008, 20:10
На мене майка ми никога не ми е правила проблем за това...винаги съм харесвала токчетата и сеге имам едни,много си ги харесвам и си ги нося...но си имам и равни,които също нося и харесвам... :)

AliceSw
06-15-2008, 20:20
токчетата са много....задължаващи...въпре и това днес примерно бях с едни ниски...вярно красиво е, ама :?


на 17 - миналото лято - си взех едни 4-5 см да се науча да вървя, носила съм ги общо взето 10-15 пъти макс....тоя сезон си взех 2 чифта 8 см - за бала и изпращането...едните съм носила 4-5 пъти, другите 2

LiveFlower
06-15-2008, 22:58
bate ne moje da poverva6 kak iskam da nosa tok4eta,maika mi mi dava,oba4e az sum si visoka i kato se ka4a na tok4eta staam eptem visoka

Floffy
06-16-2008, 08:47
5 см.височина на обувката,никъде не споменавам да са били токове.Тогава предпочитах платформи,отколкото токове.А в момените когато съм носела обувки с точкета може да са били 4-5 см,но не тънки,а дебели.Плюс това бях по-едра за год.си и не изглеждаше никак смешно.Всичко си беше с мярка
Каква мярка има в носенето на токове от деветгодишни?
Или платформи, или незнам си какво.
Аз на 12 започнах да нося токове, тоест три години след теб. А пет сантиметра си позволявам да нося чак сега.
Смешни са лапетата с токове бе, хора!

ElisaDay
06-16-2008, 08:58
Здравейте :)
Аз съм на 16 и тази година започнах да нося токчета (9 клас съм) И то едни сандалки , на които токчето им е 5 сантиметъра.

sladur4e_
06-16-2008, 10:20
Ами носи си ги,дори и да са високи,но ако ти обиват си сложи от новите подметки на Scholl.Много са хубави,не съм ги пробвала(не нося токчета много),но една моя приятелка ги има и е много доволна.Незнам колко струват,но определено ги пробвай! :)

Devilsplaymate
06-16-2008, 11:13
Висока съм 180см и имам обувки с токове. Нямам комплекси от височината си, харесвам се с високи обувки.

Според мен не е нормално деца на по 12 години да ходят с токове, още повече, че като са на тях не ходят, а джапат.
Що се отнася до авторката - говори с майка си. И дай някоя снимка да ги видим тия обувки.