PDA

View Full Version : Психически проблем....



boy
06-15-2008, 00:08
Ами изправен съм пред дилема :( :( проблема е музиката която слушам и подигравките и отношението към мен...слушам метал "мразената музика" обличам се в този стил и това е моят живот.Но идва училището там да си различен узначава да си отрепка.Попринцип физически не съм дребен и не ме е страх да се защитавам от бой,но проблема е психически и това е моето слабо място :( убидите ме разбиват просто остават в мен и ме човъркат!Хората се обръщат към мен с наименованието "метала" .Задават ми тъпи вапроси като миеш ли си зъбитеили къпиш ли се (неща които редовно правя...)и всичко това заради музиката която обичам когато ме обидятси пущам музиката исе успокоявам но има и случеи в които не издържам и налитам на бой!Имаше случей в който 4 човека ме хванаха и ми разбиха лицето...а като си спомня преди да слушам тази музика всичкоси беше супер много приятели всичко от което се нуждаех!Въпросът ми е прост...скоро ще кандидатствам в друго училище и не искам да ме възприемат по същият начин :o :o дасе откажа ли от "метал" колтурата и да загърбя всичко и да започна наново или да останаа метал и да рискувам да ме приемат такъв какъвто съм :)

comics
06-15-2008, 04:37
аз ще ти дам чудесен съвет. Значи един мой приятел е метъл, даже си има групичка, с която свирят. Но ! Той изобщо не се облича метълски- ходи си с напълно нормални дрехи- никога не би си и помислил за него, че слуша такава музика! Иначе мн я обича и това е. Аз в 6 клас станах метъл и бях такъв до 9ти. Когато в 8 клас влязох в друго даскало, имаше още няколко човека метъли в моя клас и въпреки това, аз се разбирах със всички и всички мн ме уважаваха- заради мен самия, а не защото слушам такава или онакава музика! НО! Има едно голямо "НО" ние сме най-задружния клас от 30 години насам и най-добрият по успех такъв, така че.. не знам при теб какво е стане. Най-д0бре, за да не рискувах, слушай си метъла, а пък се обличай по друг начин- да не си личи че си такъв! ТОва е от мен

LizZz
06-15-2008, 06:12
Понеже не знам аз как бих се отказал от тази музика остава варианта за смяна на дрехите, както каза comics.

Може да си с нормални дрехи (дънки, различни блузки, кецове, примерно) и ако решиш, че няма да постъпят с теб по същия начин, както в сегашния ти клас може да се върнеш към по-тежките дрехи..

Бъди силен! Не се предавай толкова лесно! Това ще ти е нужно и за живота по-нататък. :)

MoonAngel
06-15-2008, 07:06
Хората са хора, независимо от това каква музика слушат. Според мен не е нужно да спреш да слушаш тази музика, само защото на някои не им хареса. Бъди себе си. :) Ако трябва да говорим аз пък не понасям чалга. Но не се отнасям с чалга феновете, така както хората, които ти описваш с теб. Всеки има вкус и мнение и трябва да се уважава чуждото.

MidnightCreep
06-15-2008, 07:06
Кофти обкръжение имаш.
Обаче ако си смениш стила на обличане,мислиш ли,че настоящите ти/после може и бивши/съученици ще спрат да те тормозят?Ще срещате по улиците...
За новия клас това с пробния период е идея.Изчакай няколко дни,колкото да имаш представа за "нравите" в класа, и преценявай.
Не съм съгласна да се обличаш както не ти харесва заради някакви си,обаче щом проблема ти е психически...

Thoughtless
06-15-2008, 07:17
...

hole
06-15-2008, 07:23
Леле, колко си неграмотен! :shock:

SeaEatsShips
06-15-2008, 07:31
Обличай се както си искаш!! Слушай каквото си искаш!! Мен всеки ден ме съсипват от подигравки.... един приятел ми казва постоянно: "Те ми се смеят че съм различен, а аз че са еднакви". Като им обръщаш внимание им правиш кефа. Не скачай на бой. Аз лично като ме убиждат им се смея. ( Е един път ми идеше да забия токчето на едно барби да не казжам къде...) та мисълта ми е да НЕ СЕ ВЛЯЕШ ОТ ХОРСКОТО МНЕНИЕ! Имаш ли си приятели? Движи се с тях, бъди горд, че си такъв.... и тфа е ;)

Sashakiss
06-15-2008, 08:01
Да не ти пука! То си е за тях!

В предишното ми даскало, нямаше човек който да не ми се подиграва. Сега всички те учат в западнали техникуми и от тях няма няма да стане нищо.

В сегашното ми даскало пък имаше един, който се подиграваше на походката ми и гледаше да ме унижава пред приятелите си, а и като цяло пред всички. Е? Доколкото разбрах, сега същият този човек се дрогира.

Това че ти се подиграват, не е минус за тебе, а е минус за тези, които ти се присмиват.

Yallama
06-15-2008, 08:03
Обличай се както си искаш!! Слушай каквото си искаш!! Мен всеки ден ме съсипват от подигравки.... един приятел ми казва постоянно: "Те ми се смеят че съм различен, а аз че са еднакви". Като им обръщаш внимание им правиш кефа. Не скачай на бой. Аз лично като ме убиждат им се смея. ( Е един път ми идеше да забия токчето на едно барби да не казжам къде...) та мисълта ми е да НЕ СЕ ВЛЯЕШ ОТ ХОРСКОТО МНЕНИЕ! Имаш ли си приятели? Движи се с тях, бъди горд, че си такъв.... и тфа е ;)човека е слаб психически бе , не издържа на подигравки .. трябва да промени нещо иначе няма да се справи

Shadow_Walker
06-15-2008, 08:24
Хм..аз слушам метъл, но като цяло не се нося особено метълски - или нормално тийн или в черно, даже стереотипа ме нерви.
Не трябва да загърбваш същността си за да се вписваш в критериите на хората!Освен това, ако приятелите ти са били истински е нямало да те оставят, защото си различен.
Явно си 7 клас щом ще кандидастваш ... какво да ти кажа - не се засягай от лапешки истории.

SeaEatsShips
06-15-2008, 08:27
Обличай се както си искаш!! Слушай каквото си искаш!! Мен всеки ден ме съсипват от подигравки.... един приятел ми казва постоянно: "Те ми се смеят че съм различен, а аз че са еднакви". Като им обръщаш внимание им правиш кефа. Не скачай на бой. Аз лично като ме убиждат им се смея. ( Е един път ми идеше да забия токчето на едно барби да не казжам къде...) та мисълта ми е да НЕ СЕ ВЛЯЕШ ОТ ХОРСКОТО МНЕНИЕ! Имаш ли си приятели? Движи се с тях, бъди горд, че си такъв.... и тфа е ;)човека е слаб психически бе , не издържа на подигравки .. трябва да промени нещо иначе няма да се справии как така е установил че е саб психически??? нормално е всеки да сеподразни от подиграфки аре бе.. да е посягал на живота си??? да ходи на психологкат му е толкоз тежко, че другите си мислят че е едиси къф...

Seducti0n
06-15-2008, 08:34
Здравей.
Знаеш ли, противоречиш си...Казваш, че металът е твоят живот, а същевременно си готов да загърбиш всичко свързано с него, само за да избегнеш нападките на съучениците ти.
Казваш, че преди време си имал приятел-замислял ли си се, до колко истински са били те и какво всъщност е значело за тях приятелството ви?!
Трябва да научиш да оцеляваш и да не се предаваш, независимо от това колко тежки са обстоятелствата.

Имаше една много хубава мисъл, че човек се дави не защото е скочил във водата, а защото е останал под нея.При теб положението е общо взето същото-ако се поддаваш така лесно ще те тъпчат и унижават без да им мигне окото.В случай обаче, че се противопоставиш, че отстояваш мнението си, тяхното занимание да ти се подиграват ще им стане безинтересно и ще изгуби основната си цел-да те правят нещастен и уязвим.
Късмет! :)

fall_out_girl
06-15-2008, 08:48
Според мен трябва да смениш стила си на обличане...Забелязала съм,че в днешно време май дрехите са най-важни...Може би ако носиш както казаха по горе кецки,дънки и някакви фанелки,не само ще спрат да ти се подиграват,а може и да почнат да ти подражават....

MidnightCreep
06-15-2008, 09:38
Ако хората са кофти,винаги ще намерят на всеки повод за подигравка...
Не е решение смяната на дрехите,обаче щом е слаб психически кФо друго става.
Най-правилно е като ти кажат копче,да тропнеш и да разберат,че с теб ебавка не става.

vesito13
06-15-2008, 13:14
Не променяй начина си на обличане , това си ти , защо трябва да се правиш на някой , който не си . А това че другите се държат така с теб е много тъпо , те просто не могат да приемат малко по различните от тях :o Аз лично нямам никакъв проблем с метълите , имам такива приятели , които са просто страхотни и едни от най-точните хора , които познавам . Определено аз не съм метълка макар че и метъл слушам понякога , но това не ми пречи да имам такижа приятели . Това че хората от твоето обкръжение се държат по този начин показва само колко са сдухани

boy
06-15-2008, 16:28
както казах лятна ваканция време за промени всичко се случва...

hgfh
06-16-2008, 04:45
imash li 4algari v vashiq klas ?? sledvashtiq put ako ti kajat neshto otgovori im s neshto ot truda ''kvo stava tazi sutrin namazalisi s 2 tona grim liceto da prekriesh groznata si pup4asala mutra '' ili nestosjto takova a ina4e az sam na mnenieto na pove4eto budi takuv no ne se obli4ai taka :)

sladkata_presi
06-16-2008, 05:39
Ти си си ти прави това което ти харесва.Сопред мен може да не се обличаш като метъл,защото дори и да си метъл,хората не ти гледат облеклото се пак я?! :razz: Запитай се какво харесваш и какво искаш и сам ще намериш отговора на въпроса си! :oops:

sw3e7_baby
06-16-2008, 06:17
za6to parvite dni ne se opita6 da razbere6 kakvo slu6at te i ako misli6 naistina 4e tova e tvoqta muzika slu6ai si q v ka6ti a pred tqh e 6te trqbva malko da se poma4i6 da slu66 i tqhnata muzika

BrokenInnocence
06-16-2008, 18:43
Е, това не мога да го разбера. Как стана така, мамка му, че изрусените лигли и фешъните с неопределена сексуална ориентация почнаха да си вярват толкова, че и на подигравки към хубавата музика минаха. Никога никой не ми се е подигравал, заради това, което слушам. Не всички са го харесвали, не са крили, че не го харесват, гледали са ме странно, но никога не са се подигравали. Ти си лееекинко над тях дори само защото слушаш по- качествена музика, покажи им го. Те няма да спрат с подигравките... докато не ги научиш.

P.S. А коментари от типа на "прави се, че слушаш тяхната музика" и "смени си стила" са абсурдни. Никой няма право да ти диктува как да изглеждаш и какъв да бъдеш, най- малко пък малоумни съученици, чиито представи за "звезди" се свеждат до Анелия и Гергана.

metaxa
06-16-2008, 19:09
Не се отказвай от музиката и културата, която ти харесва, само за да се харесаш на другите! Както казаха преди мен, просто спри да се обличаш така.. Дрехите не са всичко! А и според мен в новия ти клас ще те приемат по-добре! : )
Успех!
+1 И успех :)

Pedigree
06-16-2008, 19:18
ХАХАХАХАХАХАХАХА!

Ааау, луд си, бате, луд!!!

Пхахахааааа...

първо, с този правопис, голям проблем ще имаш с кандидатстването.

Та, нека карам по темата, не виждам проблем обаче. :)

Аз също се кефя на такава музика, а ако се намери някоя доволно тъпа твар, която да ми направи проблем за музиката, която слушам, не бих реагирала по - друг начин освен да му се изсмея в лицето или да му кажа да го духа. К'во е това, бе?! Боли те фара за другите. Ти щом се кефиш на тази музика, не би трябвало да ти пука за останалите. Бъди такъв, какъвто искаш да си, а не такъв, какъвто искат да си другите. Адски тъпи работи си мислиш. Трябва ли да се правиш на нещо, което не си, за да се харесаш на останалите? А къде е опцията, че останалите са тъпи, не са ти приятели, а трябва да си намериш приятели. Eгати, напилях се, докато четях темата. :D

kell
06-16-2008, 19:44
не се отказвай от метъла другите нищо не разбират за тази музика.остави ги да си слушат пропадналата курвенска чалга.и мен в 7 клас ме тормозеха щот слушам метъл ма сега е мн различно повярвай никой няма да ти се подиграва,ти може би им позволяваш да се дразнят с теб накарай ги още щом те видят да бягат а не ти от тях :)

LostInMe
06-16-2008, 20:16
имаме 2 момичета в класа и тях ги тормозят по същият начин защото се обличат като метъли.. и аз слушам метъл ама не го показвам ( поне със външния си вид не ) :)
между другото и аз ся свърших 7 кл и съм към 8 ::D

boy
06-19-2008, 10:05
Не бих казал че не са момичета...нито са от нашият клас :-o от другите класове са от нашият се разбираме перфектно а и там няма кой да ми се опира.... :o :o

Кежуъл
06-19-2008, 11:29
Брато, щом те кефи слушай си я. Ама да ти кажа и мен не ме кефят металите или по-скоро начина им на обличане. Някво клошарско такова е нищо лично към никой. Жули си метъла у вас, но се обличай в нормален вид и всичко ще е перфе.

lovetanya
06-19-2008, 12:18
Мой приятел слуша метъл и се облича така ама никой не смее да му се подиграва за музиката или стила, защото пича си е супер точен. Недей да си променяш нито стила, нито пък спирай да си слушаш метъл...На мен лично не ми харесва, но всеки си има собственно мнение и смятам, че не трябва да се променяш заради другите. :) Късмет! 8)

WaterLilly
06-19-2008, 12:36
Не се връзвай. Комплексари са... :) Никой не може да те промени.

5StaR
06-19-2008, 12:51
Комплексари са... :)
rofl.


Anyway, виж сега ... музиката не е най-важното нещо в тоя живот, айде проумей го и се сети, че даже и да слушаш метъл не е задължително да ходиш изсулен, с черна тениска и дълга мааазна коса.. Явно се влияеш от мнението на другите, което ти пречи на социализирането ( в дадения случай) => следователно развитието. И аз примерно слушам метъл, но съм на милиони години от това да тръгна с няква метълска блуза.. На 99/100 от хората представата им за метъл е : Грозен,мазен,нечистоплътен ,..различен в отрицателен смисъл на думата, следователно те го отхвърлят още в пърия момент, без да са се опитали да го опознаят. Аз познавам няколко метълчета.. големи пичове са, но никой не би предположил по пръв поглед нали?...

Или иначе казано : спри с тия метълски стилове на обличане - ака I'R FUCKTARD и стани нормален човек.

TheNewReligion
06-19-2008, 23:52
Абе , бъди какъвто си . Слушай каквото искаш ... Ти казваш , че метъл музката е твоят живот - ок , щом така смяташ (съмнявам се да е така ) , но бъди чистоплътен и се обличай така , че да не отблъскваш околните , защото тениските на Айрън Мейдън примерно не са с особено лицеприятни
Едита .... Но както и да е , де . Бъди себе си , което е най-важното ...

MidnightCreep
06-20-2008, 05:35
Много са хубави даже. 8)

fo'shizzle
06-21-2008, 13:53
абе човек,да не ти пука.
Те като слушат противната чалга и тъпа музика да си траят...с тапата си чалга и кючеци...
Да живее метала :smt023

dare_93
06-21-2008, 18:13
Той изобщо не се облича метълски- ходи си с напълно нормални дрехи- никога не би си и помислил за него, че слуша такава музика! Иначе мн я обича и това е.
А това е то!

dare_93
06-21-2008, 18:18
Абе , бъди какъвто си . Слушай каквото искаш ... Ти казваш , че метъл музката е твоят живот - ок , щом така смяташ (съмнявам се да е така ) , но бъди чистоплътен и се обличай така , че да не отблъскваш околните , защото тениските на Айрън Мейдън примерно не са с особено лицеприятни
Едита .... Но както и да е , де . Бъди себе си , което е най-важното ...

Знаеш че не е така! Нека слуша метъл и аз обичам метъл но се обличам нормално като момиче - дори си нося високи обувки поли на пръв поглед не можеш да познаеш че слушам метъл- но да СЛУШАМ метъл и емо това е моята музика.Просто се обличай нормално иначе пак ще ти се смеят и ще ти викат "метъла".Слушането на музика не значи че трябва да ти е визия!! Това са пуберски работи!Кой нормален 20 - 30 годишен човек ще тръгне с тениски на Металика?!?!Това е позиорство.Покажи зрялост и се обличай нормално музиката си е твоя работа никой не е казал че трябва всички да разбират че ти е любимата музика.САМ си слагаш етикет "метъл"!Помисли малко.

N0_feAR
06-22-2008, 09:09
Искаш или не живота в даскало е като на война.....всички по-различни се приемат за некви изроди=> требва да се мачкат. Но пък звучи тъпо да се отказваш от това, което обичаш.Слушай си това, което обичаш, но без да натрапваш музиката си на околните, нема нужда от демонстрации...това с обличането "по метълски" си е чиста мода (някои я възприемат и харесват, други не) Истинските фенове на тази музика са си останали такива и на стари години и къде виждаш по улиците 30-40 годишни хора с черни блузки със "страшни" надписи и черен лак по ноктите... разбираш ли? Щеш не щеш т'ва е положението, понякога се искат жертви
пп:2ри вариянт е да си останеш такъв какъвто си и да стискаш палци в новия ти клас да има по-свестни хора без предрасъдаци

laila_94
06-23-2008, 12:11
Странех си ! Хем живота ти е метълът ,а същевременно си готов да го загърбиш :D

chocoleptic
06-23-2008, 12:30
Спокойно сигурно си на 13-14.
Навсякъде в тази възраст така се отнасят с метълите.
Да си призная до преди няколко месеца и аз ги обиждах,само защото слушат метъл,но сега не ми прави впечатление музикалните предпочитания на някой.Имаше от бившия ми клас такива момичета.
И тях не ги приемаха много нормално,питаха ги дали се къпят,мият ли си зъбите,решат ли си косите,но на тях не им пукаше и продължават да са метълки.

saysonic
06-23-2008, 12:41
Хахаха начи тва че си различен е опит за третиране на личността като отрепка....значи аз тря да съм една от най-големите отрепки в нащо даскало...че ако всички бяха еднакви кво щеше да бъде?!А?! Че как цвят трябва да има....по принцип съм забелязал че металите са доста внушителни...пък и начина им на обличане е готин...мене поне ме кефи......аз лично слушам и метал....абе по принцип у хората е заложено това инстинктивно първично чувство за отричане на непознатите неща....те не разбират твоята култутра и я гледат с друго око...това ги кара да я отричат...нормално е сигурно и ти милиш така за тях....а колкото до това за цивилността...както си прецениш...и аз имам един приятел слуша ама яко метъл и ходи чисто цивилен с нормални дрехи!Ти си преценявашп...лТва си е лично мое мнение и не задължавам никого с него! :) !

ra4ence
06-23-2008, 13:03
Човек днес не може да си позволи да ходи както си поиска. Ако искаш да вървиш напред,трябва малко или много да се съобразяваш с някакви общоприети норми. И аз искам да ходя като ориенталска танцьорка, но на дали това ще се понрави на шефовете ми. Дано си ме разбрал правилно :)

zVeZdIcHkA89
06-24-2008, 09:19
Ами изправен съм пред дилема :( :( проблема е музиката която слушам и подигравките и отношението към мен...слушам метал "мразената музика" обличам се в този стил и това е моят живот.Но идва училището там да си различен узначава да си отрепка.Попринцип физически не съм дребен и не ме е страх да се защитавам от бой,но проблема е психически и това е моето слабо място :( убидите ме разбиват просто остават в мен и ме човъркат!Хората се обръщат към мен с наименованието "метала" .Задават ми тъпи вапроси като миеш ли си зъбитеили къпиш ли се (неща които редовно правя...)и всичко това заради музиката която обичам когато ме обидятси пущам музиката исе успокоявам но има и случеи в които не издържам и налитам на бой!Имаше случей в който 4 човека ме хванаха и ми разбиха лицето...а като си спомня преди да слушам тази музика всичкоси беше супер много приятели всичко от което се нуждаех!Въпросът ми е прост...скоро ще кандидатствам в друго училище и не искам да ме възприемат по същият начин :o :o дасе откажа ли от "метал" колтурата и да загърбя всичко и да започна наново или да останаа метал и да рискувам да ме приемат такъв какъвто съм :)


Имам една такава от моя клас ... Много добра приятелка ми е ... какво като слушате метал и се обличате по особен начин ... колкото и да не ми харесва ( и не само на мен ) това си е стилът ви ... начинът на живот за повечето метали ... сори ама никой не може да ви каже кво да правите ... наистина нма никакъв смисъл ... "Приятели по вкус няма " и това всеки го знае... и знай , че можеш да приемеш за приятел само човек който те подкрепя във всичко ... Предполагам че си горе-долу на мойта възраст ( 13 - 14 години) ... Наистина в тая възраст всички сме ужасни ... само намираме кусури и комплексираме "приятелите си " , но има ли смисъл в това - НЕ ! ... Бъди такъв какъвто си... Рано или късно ще разбереш колко тъпа е цялата тая история ... :) ;)

MonSitY
06-24-2008, 11:33
хахахаа
аз съм 8 клас слушам метъл не ме е срам от това и доста рядко се обличам метълски.не съм като другите момичета в много отношения съм различна и това харесвам в себе си!!!моят съвет е да станеш верен на себе си!!! щом се харесваш такъв значи трябва да си такъв безда се притесняваш музиката не е най-важният критерий по който може да бъдеш съден! :) :smt002

In4iTu_
06-24-2008, 12:33
Интересно ми е как ще кандидатстваш? Не искам да те обиждам, но според мен имаш по-голям проблем - неграмотността. Обърни внимание на тези грешки, защото наистина са сериозни:



Ами изправен съм пред дилема :( :( проблемЪТ е музиката, която слушам и подигравките и отношението към мен...слушам метЪл - "мразената музика", обличам се в този стил и това е моят живот.Но идва училището, там да си различен Означава да си отрепка.По принцип физически не съм дребен и не ме е страх да се защитавам от бой, но проблемЪТ е психически и това е моето слабо място :( Обидите ме разбиват просто остават в мен и ме човъркат!Хората се обръщат към мен с наименованието "метЪла" .Задават ми тъпи вЪпроси като миеш ли си зъбите или къпЕш ли се (неща, които редовно правя...)и всичко това заради музиката, която обичам, когато ме обидят си пуСКам музиката и се успокоявам, но има и случАи, в които не издържам и налитам на бой!Имаше случАй, в който 4 човека ме хванаха и ми разбиха лицето...а като си спомня, че преди да слушам тази музика всичко си беше супер - много приятели, всичко, от което се нуждаех!Въпросът ми е прост...скоро ще кандидатствам в друго училище и не искам да ме възприемат по същият начин :o :o да се откажа ли от "метЪл" кУлтурата и да загърбя всичко и да започна наново или да останаа метЪл и да рискувам да ме приемат такъв какъвто съм :)


Сега по въпроса -> намери си среда, където се слуша метЪл, намери си приятели, които се кефят на тази музика и т.н. В никакъв случай обаче не се отчуждавай от останалите. Трябва да си приятел с всички..или поне да се разбираш с всички. Продължи да си слушаш музиката, може би това със смяната на гардероба е добра идея, но ти ще си решиш.
П.С: ОБЪРНИ ВНИМАНИЕ НА ГРЕШКИТЕ, КОИТО ПРАВИШ! НЕДОПУСТИМО Е В ТЕКСТ ОТ 10 ИЗРЕЧЕНИЯ, ДА ИМА ТОЛКОВА ГРЕШКИ!

Nam3less
06-24-2008, 17:50
Нормално е, сам си си го пожелал всъщност. Никой не трябва да се облича или да си пуска тип коса в зависимост от музиката която слуша. Слушай квото си искаш, но се обличай модерно и прилично, без отблъскващи черни дрехи и черепи.