PDA

View Full Version : даи да не си говорим глупости!



m-ka
06-15-2008, 05:52
Zdravete moje da sam nov ama pro4etoh kup gluposti za Amfetaminite koito nqmat nishti obshto s realnosta.Nqkoi ne bil ql drugiq stomah go boli i vse takiva gluposti.
1.Ne mojesh da se zaribish na Amfeti ako shtesh gaza si da saderesh
2.Deistvat ti samo da ne spish i da ne te hvashta alkohola
3.Super sa kuci i ne si zaslujavat


Ama da gledam kak pishat nqkvi hora koito samo sa 4uvali dumata Narkotici i da izkazvat nqkvi mnenia Izvinqvam se.
Iskam da 4uq kakvo mislite za amfertite v smisal nqkoi ako moje da me oprovergae nqm da se sardq :)



PS:A i v momenta na 90 procenta DEcata Vzemat Amfet da moje da se sa v krak s modata a ne trqbva :(

Модериранот от Бандитка по т.7

la4ezara
06-15-2008, 09:13
Не съм съгласна с теб, че 90% от <<по-скоро учениците>>, a не децата, вземат амфетамини, много по-малко са. Второ - амфетамините са наркотик - така че според мен към тях може да се пристрастиш, освен това ако ти писнат - прибягваш до нещо още по-силно, така че мисля, че амфетамините са първата крачка към погубването на живота и наркотичната зависимост. Трето - продължителната употреба води до увреждане на мозъчните клетки,параноидно състояние, безпокойство, тревожност; психични симптоми, които могат да прераснат в агресия; повишено кръвно налягане; кожни обриви и инфекции. Така че всичко може да ти стане от амфетамините!

proleto
06-15-2008, 10:05
Естествено,че амфетамина подтиска глада. Ти си абсолютен безумник. Иначе пристрастяване няма да. Пък и 90% пушат трева,много по-малко са тези който взимат амфетамин,метамфетамин,раз ни бонбони и т.н :(

Dr.Stoyanov M.D.
06-19-2008, 11:16
Какво представлява?

Групата на амфетамините (спийд, амфи, амфети или просто стимуланти) включва основно бензедрин (I-), декседрин (d-amphetamine, dexamphetamine) и метамфетамин (methil amphetamine, methedrin). Често са в комбинация от ‘I’ и ‘d’ амфетамини.

Ефекти

Непосредствено след употребата: стимулират на централната нервна система, появява се чувство на самоувереност, повишени възможности, намалява се нуждата от сън; ускорява сърдечния ритъм, повишава кръвното налягане, нивото на кръвната захар също. След преминаване на въздействието: чувство на умора и липса на енергия.

При употреба в големи количества: повишава се телесната температура; дишането е учестено; повдигане; гадене; повръщане; замъглено виждане; появява се чувство на напрегнатост, тревожност, раздразнителност и агресивност; в някои случай се появяват халюцинации - зрителни, слухови и дактилни (за допир) - напр. усещането на пълзящи под кожата насекоми, което кара човек да разрани кожата си). Много високи дози водят до изпускане на слюнка, гърчове, удар, прегряване, кома и смърт (най-често при инжекционен прием).

При дългосрочно приемане: липса на апетит, разраняване и увреди на зъбите, причинени от неволевото скърцане със зъби (bruxism); появява на нежеланите психологични ефекти: нарушения на съня, тежка депресия, склонност към самоубийство, страхови разстройства, халюцинации.

Рисковете

- Появява се умора и подтиснатост, които продължават няколко дни.
- Невъзможност за концентрация.
- Продължителна употреба на високи дози води до поява на напрегнатост, обърканост, пристъпи на паника и халюцинации.
- Продължителната употреба води до преумора на сърцето.
- Продължителната употребата причинява психични заболявания - душевна болест
- Честото смъркане на амфетамини води до перфориране на носната лигавица, хроничен ринит и загуба на обоняние.а какжо сми
- Продължителната употреба в


Автора на темата е идиот. :)

AliceSw
06-20-2008, 09:08
всъщност не е така...не повече от 20% от познатите ми пушат трева постоянно...амфетите са още по-малко разространени...

та, мисълта ми беше друга, амфетите, заедно с ЛСД в първообразът си са хапчета за отслабване...оттам идва и потискането на апетита...

ogi_climb
06-20-2008, 11:28
всъщност не е така...не повече от 20% от познатите ми пушат трева постоянно...амфетите са още по-малко разространени...

та, мисълта ми беше друга, амфетите, заедно с ЛСД в първообразът си са хапчета за отслабване...оттам идва и потискането на апетита...

ЛСД не се е прилагала за отслабване никога, даже телесни ефекти почти няма

merryweather_ricci
06-20-2008, 18:06
ми незнам кво правят ама братовчедка ми се беше "зарибила" така да се каже и после не искаше да спре ма като спря глей кви проблеми си има сега...тя беше ходила на лекар защото й се получаваха някви дупки по тялото от които излизаше кръв-нещо като малки пъпчици ма не точно са ще кажете тая лъже ма лично съм ги виждала и е УЖАСНО! и та тоя лекаря й беше казал че няма да я лъже тя да си праи изводи но ако ги взимаш продължително време се получавали дупки не само по тялото ами и по мозъка! Тя неможеше да се контролира постоянно я боляха ръцете и краката и т.н сами си правете изводи докъде водят незнам дали пристрастяват ма то като виждаш че слабееш и се радваш и продължаваш с тях и ето докъде води тва!

biskvitka_90
06-23-2008, 22:33
Еми незнам, ама имах ужасно мн познати, които пушеха трева, а сега тези същите са на амфети... а да не говорим, че по дискотеките само тва смъркат... според мен амфетите си навлизат и то яко....

ogi_climb
06-24-2008, 07:57
В София вече са ни залели направо, много голяма част от тийновете са на всекидневна употреба или няколко пъти седмично поне. Произвеждат се по мазета и гаражи в околните села и крайните квартали, по някога съм усещал смрадта от "лабораториите" като си ходя по улицата. Да не говорим че започва да си проправя път и метаамфетамина, бичът за американските тийнове, при нас отговаря на името "бела перла" :-x