PDA

View Full Version : 4-5 изречения от Български на Немски



curlyhair
06-15-2008, 09:08
Здравейте.Предварително се извинявам, че за лесна задача се обръщам към вас, но наистина немският ми е на доста ниско ниво и не бих могла да си напиша домашното, спазвайки всички падежи. Ако някой разбира немския, моля да ми преведе тези няколко изречения:

Аз бих спасила 18-годишното момиче. Тя заслужава сърцето, защото е млада и има 3-годишно дете. Без нея то е само на този свят, а децата се нуждаят най-много от майка. Нейната професия няма значение за това дали ще получи сърцето.

Chacho
06-15-2008, 10:11
ue - u umlaut
oe - o umlaut
ae - a umlaut

Та сега

Ich wuerde das 18-jaehrige Maedchen retten. Sie soll das Herz bekommen, weil sie jung ist und ein 3-jaehrige Baby Kind hat. Ohne sie ist es allein auf dieser Welt und Kinder brauchen die Mutter am meisten. Ihrer Beruf ist ganz egal beim Entscheiden, wer das Herz bekommen soll.

Поне така си мисля, че е.. Ако дойде някой по-разбиращ, нека ме поправи.

Опа..не бях прочел, че е момиче, в първото изречение. И се чуда, що не мога да вдяна, за кво се говори.

curlyhair
06-15-2008, 14:48
Mnogoo blagodarq!

Axel_f
06-15-2008, 14:59
Ich wuerde das 18-jaehrige Maedchen retten. Sie soll das Herz bekommen, weil sie jung ist und ein 3-jaehriges Baby hat. Ohne sie ist das Baby allein auf dieser Welt und Kinder brauchen vor allem ihre Mutter. Ihr Beruf ist ganz egal beim Entscheiden, wer das Herz bekommen soll.



Така е по-добре, но аз бих казала Ihr beruf ist nicht entscheidend dafuer, ob sie das Herz bekommt за последното изр :)