PDA

View Full Version : Аз оставам в България!



BeBsItO
06-15-2008, 09:27
А ВИЕ? Забелязвам тенденцията....да се кандидатства след 12 ти клас в чужбина......т.е прослувутото истичане на мозъци.......

Аз твърдо съм решила да остана в България и да се боря за нейното оцеляване! Може да ви звучи твърде патриотично или глупаво....но това искам аз.Нека не напускаме родината си! Сигурно ще си кажете....че нямам възможности и финансови и мозъчни :D ,но не е така.Ако пожелая мога да замина, но не искам! Има достатъчно университети на ниво и в България!

А вие? Какво е мнението ви по въпроса?

s1NNer
06-15-2008, 09:32
Аз също твърдо съм решила след 12 клас да продължа да си уча тук в България! :]]

Chacho
06-15-2008, 10:03
Ще си кандидатствам тук, но ако ми се появи възможност ще изляза в чужбина. И за работа така. Все пак възнамерявам по някое време, ако съм извън България да се върна тук при братлетата ;)

MayKyTy
06-15-2008, 10:16
Има още 3 години докато завърша и все пак знам, убедена съм че ще остана!!!
"Няма, няма да вървя с наведена глава, ще намеря смисъл да остана! Няма, няма да вървя с наведена глава, нали съм тук не съм избягал ..."

WaterLilly
06-15-2008, 13:06
Аз пък въобще не искам да оставам в България. То вече пари за ядене няма, с тия заплати и тия цени, заринати сме в мръсотия, всички хора са страшно противни и не искам да съм на такова място. Веднага щом ми се даде възможност, ще изчезвам от тук, каквото ще да става!!! :o Аз няма да се жертвам само заради някаква загубена кауза.

superb
06-15-2008, 13:59
Аз пък въобще не искам да оставам в България. То вече пари за ядене няма, с тия заплати и тия цени, заринати сме в мръсотия, всички хора са страшно противни и не искам да съм на такова място. Веднага щом ми се даде възможност, ще изчезвам от тук, каквото ще да става!!! :o Аз няма да се жертвам само заради някаква загубена кауза.


Напълно съм съгласен ! :smt038

amazonkata90
06-15-2008, 14:19
България била Абсурдистан?! И следват много подобни определения... Може би е така. Но този абсурд си го създаваме самите ние.А всички толкова "възмутени" бих искала да ви попитам: Колко от вас се възмущават от състоянието в което се намира страната ни? Колко от вас недоволстват от безхаберието на тези които я управляват,от "осраната" природа,състоянието на пътищата,насилието на улицата? А колко от всички вас, които имате правото да гласувате, гласуват? Колко от вас са направили нещо срещу отношението към възрастните хора и инвалидите? Или срещу насилието в училищата? Колко от вас намират за нормално деца на 13 години да влизат в "Пирогов" с алкохолно натравяне или пък млади момчета и момичета с бутилка бира в парка в 9.00 часа сутринта ? Погледнете първо около себе си.
И да - ще остана в България! Пораженческото мислене не ми е присъщо. Който иска да се "спасява" навън, да го прави. Но да не забравя, че в мига, в който се отречеш от собствената си държава (казвам "държава", а не "родина", защото не вярвам, че някой от вас би могъл да се отрече от Родината), в същия този момент ти се отказваш и от всичките си претенции към нея. България не се нуждае от слабохарактерни хора, които се огъват пред първата трудност. Такива ги има достатъчно. Но има и хора, които не ги е страх да се изправят пред трудностите и които ще останат в България не за да гонят личния си интерес, а за да поведат държавата към по - добро! И те получават моите искрени адмирации!!!

Axel_f
06-15-2008, 14:51
Хахахах амазонката, ти да не мислиш,че в другите държави хлапетата не се напиват?? И наистина ли смяташ, че това е най-големия ни проблем???

Или защо хората не гласували..ами като няма за кого, как да гласуват?? За Доган, за БСП или за царя да гласуват? Че не ги знаем какви са и колко струват...Или може би за някоя еднодневка-партия с всичко на всичко 10тина гласа... :shock:

Единственото, което може да ме спре да не замина, е семейството ми и отчасти приятелите. Но така или иначе повечето от тях ще отидат да учат в чужбина 8-) Държа да подчертая, че аз искам един ден да се върна (след като завърша), въпреки че нищо не се знае.

amazonko
06-15-2008, 15:00
6те остана в България вапреки 4е сам 7 клас мисля да се развия в моята родина :)

BeBsItO
06-15-2008, 15:34
България била Абсурдистан?! И следват много подобни определения... Може би е така. Но този абсурд си го създаваме самите ние.А всички толкова "възмутени" бих искала да ви попитам: Колко от вас се възмущават от състоянието в което се намира страната ни? Колко от вас недоволстват от безхаберието на тези които я управляват,от "осраната" природа,състоянието на пътищата,насилието на улицата? А колко от всички вас, които имате правото да гласувате, гласуват? Колко от вас са направили нещо срещу отношението към възрастните хора и инвалидите? Или срещу насилието в училищата? Колко от вас намират за нормално деца на 13 години да влизат в "Пирогов" с алкохолно натравяне или пък млади момчета и момичета с бутилка бира в парка в 9.00 часа сутринта ? Погледнете първо около себе си.
И да - ще остана в България! Пораженческото мислене не ми е присъщо. Който иска да се "спасява" навън, да го прави. Но да не забравя, че в мига, в който се отречеш от собствената си държава (казвам "държава", а не "родина", защото не вярвам, че някой от вас би могъл да се отрече от Родината), в същия този момент ти се отказваш и от всичките си претенции към нея. България не се нуждае от слабохарактерни хора, които се огъват пред първата трудност. Такива ги има достатъчно. Но има и хора, които не ги е страх да се изправят пред трудностите и които ще останат в България не за да гонят личния си интерес, а за да поведат държавата към по - добро! И те получават моите искрени адмирации!!!евала!!! Не ни е виновна държавата! Хората правят държавата....! И вие да имате възможност и вие ще взимате подкупи...... и как така държавата ни е мръсна? Ни е сме п-мръсни от нея! Ние я правим такава!

cunt
06-15-2008, 15:53
на мен пък си ми харесва тук в БЪЛГАРИЯ и нямам никакво намерение да я напускам след 12-ти клас,
вярно е ,че в чужбина могат да ми се отворят по-големи възможности за моето бъдеще,но смятам че и в България ще ми е достатъчно добре да живея един добър живот и да нямам финансови проблеми.

MiMcHeToOo
06-15-2008, 16:04
И аз мисля да си остана тук, но има още време :)

BeBsItO
06-15-2008, 16:29
Някой беше казал ,че само който не може сам да си помогне....чака на държавата да му помогне.....

с две думи...има ли желание- има реализация! Не казвам ,че сме цъфнали и завързали.....но все пак!

Water_lili
06-15-2008, 16:40
България била Абсурдистан?! И следват много подобни определения... Може би е така. Но този абсурд си го създаваме самите ние.А всички толкова "възмутени" бих искала да ви попитам: Колко от вас се възмущават от състоянието в което се намира страната ни? Колко от вас недоволстват от безхаберието на тези които я управляват,от "осраната" природа,състоянието на пътищата,насилието на улицата? А колко от всички вас, които имате правото да гласувате, гласуват? Колко от вас са направили нещо срещу отношението към възрастните хора и инвалидите? Или срещу насилието в училищата? Колко от вас намират за нормално деца на 13 години да влизат в "Пирогов" с алкохолно натравяне или пък млади момчета и момичета с бутилка бира в парка в 9.00 часа сутринта ? Погледнете първо около себе си.
И да - ще остана в България! Пораженческото мислене не ми е присъщо. Който иска да се "спасява" навън, да го прави. Но да не забравя, че в мига, в който се отречеш от собствената си държава (казвам "държава", а не "родина", защото не вярвам, че някой от вас би могъл да се отрече от Родината), в същия този момент ти се отказваш и от всичките си претенции към нея. България не се нуждае от слабохарактерни хора, които се огъват пред първата трудност. Такива ги има достатъчно. Но има и хора, които не ги е страх да се изправят пред трудностите и които ще останат в България не за да гонят личния си интерес, а за да поведат държавата към по - добро! И те получават моите искрени адмирации!!!

По принцип до някъде съм съгласна с теб, НО заслепена от изкуствен патриотизъм ( внушен ти може би в училище или от Слави) не виждаш това,че всъщност хората останали в България нямат желание да я спасят. В момента всеки следва закона на джунглата, гледа как той да е добре и да оцелее ,някак си ...и не го интересуват нито природа,нито политика... Ако беше обратното отдавна щеше да се е надигнал целия народ и да е изфърлил всички които не си вършат работата. Но за съжаление на нас ни липсва гражданско самосъзнание... българина ще скочи евентуално да демонстрира чак когато хляба стане 10 лв и забранят окончателно домашнаа ракия ,иначе докато това не стане ще се оставяме да ни тъпчат и да се гаврят с нас, стига да има какво да хапваме и пииваме. А като сме на маса всички знаем че сме способни цели правителства да сваляме. Не казвам ,че тези които искат да заминат или са заминали са перфектни ,но когато знаеш ,че "една птичка пролет не прави"...то няма и смисъл да жертваш живота си за да има кво да "лапкат" разни хора там. И освен това ,ако знаеше с какви трудност се сблъсква човек в чужди държави то тогава би се замислила кого ще наричаш "слабохарактерн", защото няма нищо по- лесно от това да си останеш вкъщи при мама и при тате и да викаш " Аз правя нещо..."

П.П Всеки човек има правото сам , според собствените си принципи и опит да взима решение дали иска да остане или да замине, все пак сме свободна държава (за сега...)

BrokenInnocence
06-15-2008, 18:33
По принцип до някъде съм съгласна с теб, НО заслепена от изкуствен патриотизъм ( внушен ти може би в училище или от Слави) не виждаш това,че всъщност хората останали в България нямат желание да я спасят. В момента всеки следва закона на джунглата, гледа как той да е добре и да оцелее ,някак си ...и не го интересуват нито природа,нито политика... Ако беше обратното отдавна щеше да се е надигнал целия народ и да е изфърлил всички които не си вършат работата. Но за съжаление на нас ни липсва гражданско самосъзнание... българина ще скочи евентуално да демонстрира чак когато хляба стане 10 лв и забранят окончателно домашнаа ракия ,иначе докато това не стане ще се оставяме да ни тъпчат и да се гаврят с нас, стига да има какво да хапваме и пииваме. А като сме на маса всички знаем че сме способни цели правителства да сваляме. Не казвам ,че тези които искат да заминат или са заминали са перфектни ,но когато знаеш ,че "една птичка пролет не прави"...то няма и смисъл да жертваш живота си за да има кво да "лапкат" разни хора там. И освен това ,ако знаеше с какви трудност се сблъсква човек в чужди държави то тогава би се замислила кого ще наричаш "слабохарактерн", защото няма нищо по- лесно от това да си останеш вкъщи при мама и при тате и да викаш " Аз правя нещо..."

П.П Всеки човек има правото сам , според собствените си принципи и опит да взима решение дали иска да остане или да замине, все пак сме свободна държава (за сега...)

Абсолютно. А колкото до другото... не съм в Бг. И не заради управлението, не заради мръсотията, не заради хилядите малки и големи проблеми, защото те могат да бъдат решени. Винаги има начин. Тогава защо? Заради хората, заради отвартителния манталитет и абсурдния им начин на мислене. Не толкова преди време, но все повече и повече сега.

durotar12
06-15-2008, 18:58
И аз мисля да си остана в България макар че нямам никанъв проблем да уча в Испания(е ако съм си изкарал изпита де).Блазни ме факта да отида в чужбина да уча ма знам ,че след 3 месеца точно няма да издържа и ще се върна.

BeBsItO
06-16-2008, 15:59
:-D