PDA

View Full Version : Пъпки по тялото и лицето



JohnnieWalker
06-15-2008, 09:41
Здравейте на всички съфорумци.Регистирах се в този форум,понеже не ми остава абсолютно никакво време да се занимавам с доктори и т.н. , а мисля че ще намеря полезна информация тук.Момче,на 17 години съм.

Та..сега по същество..Страдам от акне и ми излизат пъпки по цялото тяло и предимно лицето..Не е обрив или т.н...Точно младежки пъпки са си , всяка вечер се мажа с какви ли не кремове и щуротии,пъпките се махат за малко,но черните точки си остават и после пак ''избиват''.Постоянно се срещам с известни личности и богати хора и се чувствам доста дискомфортно в средата в която живея..Кажете ми какъв крем или някакви хапчета , не знам и аз , да си закупя , понеже кожата ми ,особено по лицето е постоянно омазнена и се комплексирам....С две думи , нещо наистина ефикасно против акне,което да действа , както за лицето , така и за цялото тяло.Цената му е без значение,само да има ефект.

Благодаря ви отново за отделеното време в четене на моите неясноти 8-) Надявам се все някой да ми помогне.

proleto
06-15-2008, 10:03
Намери половин час,едва ли си толкова зает на 17 и иди при козметик.Там най-добре ще ти кажат /предпишат/ нещо подходящо.Иначе попитай в някоя по-добра аптека и ще ти предложат нещо. :) Успех.

dimanushka
06-15-2008, 10:18
vzemi si CLEAN&CLEAR . predstavlqva edna lilava tubichka i e okolo 7-8 lv. te sa dva vida. edniniq deistva za 8h a drugiq za 4h. toq za4h estestveno e po dobur zatova si vzemi ot nego. az po princip nqmam pupki ama predi okolo 6 meseca kato mi naizlqzoha i s kakvo li ne se mazah i ne pomaga ... samo tva ima6e efekt. ako ti e po malka pup4icata za edna ve4er iz4ezva a ako e ot po gadnite za edna ve4er 6te ti pogori a puk ve4e 2-3 dena i q nqma... pone pri men be6e taka.... i sega nqmam nikakvi pupki. ako trugne da mi izliza se maja vednaga i ni6to nqmam :)
uspeh :)

Chacho
06-15-2008, 10:19
Ако прекалено много искаш да оцелиш в десятката с нещо, накарай личния лекар да ти напише направление към дерматолог. Отиваш на дерматолог и след като си прочел тук, точно как се маха акне (не с какво, а как), го попитай за продукти за твоята кожа, за всяка една стъпка от ликвидирането на тоя гаден проблем. Мисля, че ако това не помогне, няма какво друго.

Kassu
06-15-2008, 10:31
Търси продукт с Benzoyl Peroxide.
Знам, че OXY е много ефективен, но не знам дали го има в България, не съм търсил просто 8-) .
Иначе също можеш да си вземеш Гарниер 3в1, до няколко седмици би трябвало да си се изчистил, помага и срещу черни точки.

KariZma
06-15-2008, 12:12
на мен мн ми помогна ''Acne out'' за пъпките по лицето. а черните точки... аз лично сама си ги почиствам!

Presli
06-15-2008, 14:43
Аз съм в почти същата ситуация, и аз съм на 17, и аз съм пробвал със всякакви мехлеми и не се получава, просто си има периоди в който излизат пъпки.
Сега малко съм поутихнал ... дано не излязат пак, като пораснеш още малко според мен всичко, ще утихне, сега лятото слънцето помага много за пъпките и се управа.
Поне аз така знам, каквото и да ползваш нищо няма да ти помогне това са "Младежки Пъпки" всичко ще мине след като излезеш от пубертета :)

HaRMoNy
06-16-2008, 20:04
Причините за Акнето може да са хиляди, дори и специалист трудно би могъл да определи с точност. И с всичко, което са ти препоръчали най-много да ги раздразниш още повече. Ако искаш резултат най-добре да ти вземат секрет от самото Акне да пуснат едни изследвания, за да разберат точно проблема какъв е и дали може да му се въздейства, и по какъв начин.
А може и да е както казва Presli, просто понякога си излизат, друг път не - младежки пъпки. Но ти си провери за да знаеш със сигурност, вместо да стреляш на сляпо :)

zanik
06-22-2008, 04:36
Намери половин час,едва ли си толкова зает на 17 и иди при козметик.Там най-добре ще ти кажат /предпишат/ нещо подходящо.Иначе попитай в някоя по-добра аптека и ще ти предложат нещо. :) Успех.
На козметик НЕ ! По хубаво иди на някой доктор вместо козметик той ще ти каже най - добре стига да знае какво да прави
Аз сега се мия с Acnecare - cleanser 2 пъти на ден,и на мен ми е мазна кожата и ми става хубава,сутрин се мажа с Acnecare - cream,а вечер с Acne BP5 или нещо такова :}

the_beautiful_smile
07-15-2008, 10:16
една приятелка ми каза една рецепта за премахване на пъпките по лицето на нея и действа за теб незнам просто ще ти я кажа и ти ако искаш пробваи и така ето я и нея...Хлорнитромицин(това е антибиотик) и салицилов спирт 2%..... трябва в едно шишенце такъв спирт да изсипеш 4 ампули от антибиотика (отваряш ампулата и изсипваш това което е вътре (прахта) след това трябва да го разклатиш и се мажеш това е само незнам колко пъти трябва да се мажеш това е :)