PDA

View Full Version : тамплиери-Рицарите на храма



idealnata_t
06-15-2008, 15:35
Тамплиерите...всичко ,което знаете за онези бедни рицари на Иисус Христос

Christ
06-15-2008, 15:59
Не са на Исус Христос... Той ни каза да не убиваме...

Chacho
06-15-2008, 16:15
Еми аз знам, че са били организация, появила се след първия кръстоносен поход и са пазели християните, които ходели до Божи гроб.

Според уикипедията 1129 година са одобрени като организация от църквата и рицарите тамплиери изградили мощна инфраструктура и финансова мрежа в Европа. Финансирали построяването на крепости. Също така тамплиерите били доста боеспособна част от армията по кръстоносните походи.

Крал Филип четвърти (френски крал) прецакал ордена, като започнал да притиска папата, да действа срещи тамплиерите. В последствие арестували много от рицарите и 1312 година папата разпуска ордена.

До ден днешен съществуват организации, които спорят за връзка между тях и орденът основан през 12 век, но 4-те века след разпадането на организацията, през които името на тамплиерите не е изпъквало отново, правят това твърдение силно съмнително.

Интересен факт: има хора, които държат мистерията покрай тамплиерите жива, спазват ритуали и се наричат тамплиери. Такава, ако не се лъжа е една жена от екипа на Слави Трифонов (поне така дочух в едно от предаванията).

twsd
06-15-2008, 16:50
znam che tova sa purvite bankeri hahaha i petuk 13ti idva ot denq deto sa gi zatrili obshto zeto shtoto sa subrali mnogo pari i frenskiq vladetel e reshil da si zeme edno stoprocentovo DDS :o

lsd43
06-16-2008, 05:52
Тамплиерите...всичко ,което знаете за онези бедни рицари на Иисус Христос

Мм те са родоначалници на масонството и сатанизма и не са били изобщо бедни(кралят на Франция не случайно е настоявал да ги убият,даже се твърди че им е дължал кредит ,който не е могъл да изплати и за това ги е убил).Донесли са кабалата(сатанински апокриф) и са ползвали названието"бедни рицари на Иисус Христос",за да може църквата да не ги преследва,в крайна сметка не ми се вярва да са били много християни,тъй като в ордена им са членували и мюсулмани.Някои средновековни апокрифи дори ги заклеймяват като магове ,ползващи зли сили.Но е факт че масонството е тръгнало от тях.
Освен граала са търсили и храмът на Соломон,от където се твърди че са откраднали и Кабалата.

mitternacht
06-16-2008, 11:31
Toчно и аз щях да кажа, че са били масонски орден и банкери.Тоест-далавераджии.Тоест-не бива да се депресираме, че са ги поизбили.

betterman
05-27-2010, 10:17
те са свеци