PDA

View Full Version : Моля Ви мисля,че съм малко недоравит ХЕЛП !



ioskataaa
06-15-2008, 17:14
Здравейте имам няколко наистина много вожни за мен въпроси ! Значи скоро на 5 юни навърших 14 години и си мисля,че съм недоразвит ! Висок съм 151-152 см а това е много малко за годините ми ! Цялото ми тяло не се развива много бързо смисал не е така,че само ръста да ми е недоразвит !Вярно ли е,че някой хора пубертета им се развива по-късно напрмер 15-16-17 години?!?!На скоро си счупих ръката и не съм изваршвал квито и да е физически работи 1 година ! Не излизам много много почти по цял ден съм на компютъра ! Седя до късничко да към 12-1 а понякога и до повече това има ли влияние?!?!Сега като съм 152 въможно ли е някога да стана поне 180?Тъй като съм на 14 г и съм в пубертет много Ви моля дайте ми някакви съвети относно растеж и здраве! Моля Ви не пускайте теми от сорта на яж Нескуик,всичко е да ген и така знам,че сиг е вярно но искам съвети и помощ ! Моля ви казвайте ми чесно всички например наистина има ли шанс да стана поне 180 и вярно ли е ,че при някои се развиват по късно например към 16-17 години ! Моля Ви помогнете ми !

remember_me
06-15-2008, 17:49
da znae6 ne sam mn ve6ta v taq tema no da vqrno e 4e nqkoi hora po kasno se razvivat. i da ne se pritesnqva6 4e si edi si kolko visok. nqma da doide krawt na sveta ot tova. a pak i ima6 o6te mn godini prez koito 6te se promenq6 i 6te raste6. az primerno sam hodila s edno mom4e na 16 i be6e nakade okolo 162 nz to4no :-D iskam da kaja 4e be6e po nisak ot mene :-D viso4inata ti nqma da ti povliq da jivee6 normalno. 6te si ima6 pr-ka i priqteli. i kak moje6 da poraste6 pove4e > basketbol. ama 6tom si si s4ypil kraka tova moje bi 6te e problem...?!

MostHated
06-15-2008, 18:03
ем аз на 14 бях 164...сега на 17 182см. 76 кг. супер ми е добре така... спокойно е пич, ше се опраиш! и не ми стой по цял ден пред компьютъра, няма ли фитнес в твоя град? занимавай се с нещо е мееен!

hottie
06-15-2008, 18:32
не се притеснявай, някои хора се развиват по-късно, особено при момчетата - ако не се лъжа.

RhytmiX
06-15-2008, 19:41
samo kato vidqh izraza "ne sum vurshil fizicheska rabota 1 godina,sedq v kushti po cql den pred kompiutara" .. :shock:

Kassu
06-15-2008, 20:04
Е какво? Даже има твърдение, че фитнеса забавя/спира растежа и не е добре да се ходи през пубертета.
И да, особено момчетата израстват по-късно, момичетата от друга страна им порасват цицките по от рано. 8-)
И аз така като тебе водя подобен живот, даже не спа с дни и после спа с дни, но не се притеснявай, сега вече гоня 180 см, главно израстнах тази година ( на 15 съм )
И да - всичко е до ген, даже и на баскетбол да ходиш - курец, то и ниски баскетболисти има.
Примерно аз минах майка си отдавна => гоня баща си, той е близо 190.

BulgariaZaBulgarite
06-16-2008, 16:24
ОО ще растеш... Аз на 13 бях 165см. А сега почти на 18 съм 195см. 8-)

koes007
07-20-2008, 20:13
Ами щом си недоразвит, се развий, бе мама му стара, толко ли е сложно да се сетиш, :-D (в рамките на възможните шеги)
Аз съм на 13 и съм 1.75 пък представям си на 18 на колко ще стана.
Добави коефициент 1.75 и го сметни по годините си, и ще получиш колко ще си висок на 18 спрямо мене :grin:

l2p4fs
07-20-2008, 20:54
Ами щом си недоразвит, се развий, бе мама му стара, толко ли е сложно да се сетиш, :-D (в рамките на възможните шеги)
Аз съм на 13 и съм 1.75 пък представям си на 18 на колко ще стана.
Добави коефициент 1.75 и го сметни по годините си, и ще получиш колко ще си висок на 18 спрямо мене :grin:
Деа, верно си на 13 и ти личи (за твое съжаление). Всеки се развива различно, но ти едва ли скоро ще осъзнаеш възможността, той да порасне супер много, а ти с 5 см. отгоре само... като станеш над 2м. пак ела да се радваш.

kohboo
07-20-2008, 21:34
Аз пък съм на 16.

185 санта, 75 кг ... може и 186 да съм вече не съм се мерил от 7-8 месеца.

И това, че седиш само пред компа не говори добре за теб. Това, че си счупил крайник не значи, че не трябва да излизаш от вкъщи. Прави някакви разходки. Дишай чист въздух. Пий витамини.

koes007
07-20-2008, 23:41
Ами щом си недоразвит, се развий, бе мама му стара, толко ли е сложно да се сетиш, :-D (в рамките на възможните шеги)
Аз съм на 13 и съм 1.75 пък представям си на 18 на колко ще стана.
Добави коефициент 1.75 и го сметни по годините си, и ще получиш колко ще си висок на 18 спрямо мене :grin:
Деа, верно си на 13 и ти личи (за твое съжаление). Всеки се развива различно, но ти едва ли скоро ще осъзнаеш възможността, той да порасне супер много, а ти с 5 см. отгоре само... като станеш над 2м. пак ела да се радваш.
Човече, това е обективно казано, всеки е различен, и никой не знае нищо в бъдещето!!!
Баскет бол и волейбол пич, това е истината!!!

koes007
07-20-2008, 23:41
Ами щом си недоразвит, се развий, бе мама му стара, толко ли е сложно да се сетиш, :-D (в рамките на възможните шеги)
Аз съм на 13 и съм 1.75 пък представям си на 18 на колко ще стана.
Добави коефициент 1.75 и го сметни по годините си, и ще получиш колко ще си висок на 18 спрямо мене :grin:
Деа, верно си на 13 и ти личи (за твое съжаление). Всеки се развива различно, но ти едва ли скоро ще осъзнаеш възможността, той да порасне супер много, а ти с 5 см. отгоре само... като станеш над 2м. пак ела да се радваш.
Човече, това е обективно казано, всеки е различен, и никой не знае нищо в бъдещето!!!
Баскет бол и волейбол пич, това е истината!!!

l2p4fs
07-20-2008, 23:52
Ами щом си недоразвит, се развий, бе мама му стара, толко ли е сложно да се сетиш, :-D (в рамките на възможните шеги)
Аз съм на 13 и съм 1.75 пък представям си на 18 на колко ще стана.
Добави коефициент 1.75 и го сметни по годините си, и ще получиш колко ще си висок на 18 спрямо мене :grin:
Деа, верно си на 13 и ти личи (за твое съжаление). Всеки се развива различно, но ти едва ли скоро ще осъзнаеш възможността, той да порасне супер много, а ти с 5 см. отгоре само... като станеш над 2м. пак ела да се радваш.
Човече, това е обективно казано, всеки е различен, и никой не знае нищо в бъдещето!!!
Баскет бол и волейбол пич, това е истината!!!
Точно това имах предвид, до преди около 3 години някъде и аз мислех като теб, бях един от високите (е, да, никога не съм бил най-високия, но...) а сега се оказа, че повечето станаха по-високи от мен. Та затова казвам, никога не можеш да си сигурен какво ти предстои. И между другото за автора, наистина, недей да стоиш на компютъра по цял ден и аз бях почти така, но в продължение на по-дълго време. Не се отразява добре, ИЗЛИЗАЙ ПРЕДИ ДА ТИ Е ХАРЕСАЛО У ВАС :D, както на мен (и сега доста седя вкъщи, но вече е в по-умерени количества :-D ).

malkata_kukli4ka
07-21-2008, 06:39
Няма начин да станеш 1.80.Ти ако стигнаеш 1.70 здраве му кажи.на времето да си пил повече мляко,можеше да станеш много висок.Знам един човек,който като бил малък е пил само мляко вместо вода и сега е 2.03.Не си недоразвит. 8)

koes007
07-21-2008, 08:28
Мене ме заболяват очите пред компютъра, и за това сядам максимум по 2 - 3 часа на ден.

Ares
07-21-2008, 22:47
Мене ме заболяват очите пред компютъра, и за това сядам максимум по 2 - 3 часа на ден.
И това какво общо има с темата :? ?