PDA

View Full Version : Тема за бокса...



RoyTheReaper
06-15-2008, 17:21
Нека в тази тема обсъждаме всичко за този спорт.

Кой от вас го тренира? От колко време? Къде?

Какво развива бокса? Защо ви привлича?

Какво е необходимо на един начинаещ, за да започне? Как протича една тренировка?

А травмите? Голям проблем ли са? Как се справяте с тях?

MostHated
06-15-2008, 17:59
Баща ми е бил боксьор, мен ме кефи само да гледам този спорт! :grin:

Presli
06-15-2008, 18:30
И аз съм само фен, преди години когато влизах в Спортното в град Плевен се чудех с Бокс или с Футбол да се намукна, но Футбола ми беше като мечта бях доста добър и сега съм си още в Спортното :)

psychopath
06-15-2008, 19:01
бих тренирал

RoyTheReaper
06-15-2008, 19:10
бих тренирал

Хайде да се записваме! :D

xaxa
06-15-2008, 19:54
kvo da vi kaja men mn me zaribqva boksa oba4e v shumen samo kickbox :(

NH3
06-15-2008, 20:20
има много по атркативни бойни спортове , където има много повече техника и т.н . не съм фен на бокса и мисля че освен да затъпееш брутално като ти останат две думи в речника друго няма кво да стане

psychopath
06-16-2008, 11:33
бих тренирал

Хайде да се записваме! :Dеми 2 месеца съм с гипс

а на есен ще работя и няма да има време

RoyTheReaper
06-16-2008, 17:40
има много по атркативни бойни спортове , където има много повече техника и т.н . не съм фен на бокса и мисля че освен да затъпееш брутално като ти останат две думи в речника друго няма кво да стане

Един от основните недостатъци на бокса е, че ядеш бой по кратуната. ;)




бих тренирал

Хайде да се записваме! :Dеми 2 месеца съм с гипс

а на есен ще работя и няма да има време

Жалко. :(

nasko07
06-16-2008, 18:30
Ооо боксът е моята слабост но не ми дават да трен (ходя на БИ).Но това изобщо не ме спира да играя спаринг когато мога (става дума за бокс спаринг иначе играя секви видове).Боксът е не само зрелищен но и красив.
Бтв ще се радвам да споделите любимите си боксъри даже и да не се боксират вече.

amazonko
06-16-2008, 20:07
Mom4eta kvoto i da si govorim May Tay e sporta .ako 1 boksior sre6tne 1 may tay .toq det trenira may tay s 1 ritnik i boksiora e dolo ... :)

xaxa
06-20-2008, 18:58
Mom4eta kvoto i da si govorim May Tay e sporta .ako 1 boksior sre6tne 1 may tay .toq det trenira may tay s 1 ritnik i boksiora e dolo ... :)
of q STFU maik taisan gledala li si kfi gi bie be

ABSOLUTtemptress
07-02-2008, 16:48
mnoogo haresvam box momi4e sum imam 4uval f ku6ti sreden razmer iskah da zapo4na da treniram nqkude no za sega nqmam nikakvo vreme za tova ako moje malko help 6te sum vi blagodarna ako mi kajete gore doly kakvo moga da pravq vku6ti s toq moi 4uval :D smeq da tvurdq 4e sum v dosta dobra forma 3 puti sedmi4no hodq na fitnes,vseki den vku6ti pravq 500 koremni,klqkaniq,vuje... dosta stegnato mi e vsi4ko :D:P HELP PLS :D iskam da si treniram box4e no neznam ot kude da zapo4na

nasko07
07-02-2008, 17:38
ABSOLUTE temptress ходиш ли да тичаш ? Това е доста важно защото с времето свикваш и не се задъхваш.А да моеш да дишаш е мн важно за боя/рунда. Трябва да си издъжлива ;]

ABSOLUTtemptress
07-02-2008, 19:36
ami vsqko lqto sum na moreto ot iuli do septemvri i ti4am na plaja sutrin no tazi godina 6te zamina 4ak okolo 15ti iuli taka 4e o6te ne sum zapo4nala s ti4aneto :S:S vuv fitnesa(3 puti sedmi4no) ti4am vseki put i mislq 4e sum izdrujliva

boxiorkata
07-02-2008, 20:04
Еййй най-сетне да видя тема за моя любим спорт :grin: Та относно това,че затъпяваме:това не е вярно!То значи по тая логика доста хора в България трябва да са боксьори :D

Rofl4e
07-04-2008, 21:54
Това ми е не осъществимата мечта да тренирам бокс..

Orono
07-13-2008, 16:06
има много по атркативни бойни спортове , където има много повече техника и т.н . не съм фен на бокса и мисля че освен да затъпееш брутално като ти останат две думи в речника друго няма кво да стане
Простотии.
Точно бокса е един от спортовете, където се залага изключително много на техниката. А това дали ще затъпееш зависи изцяло от теб, да не мислиш, че от другите бойни спортове се става по-умен?

Т'ва ти го казва, човек който е тренирал Муай Тай и тренира Кикбокс.


Нека в тази тема обсъждаме всичко за този спорт.

Кой от вас го тренира? От колко време? Къде?

Тренирам Кикбокс, от няколко години.

Какво развива бокса? Защо ви привлича?

Развива бързина, експлозивност, сила, координация, издръжливост... Привлича ме, щото е красив спорт, директно противопоставяне на противника.

Какво е необходимо на един начинаещ, за да започне? Как протича една тренировка?

Необходими са само желание, воля и добро здраве.
Тренировките обикновено протичат така: загрявка, разтягане, бой със сянка, каквото ти каже тренъора и накрая спаринг. В различните клубове може да има разминавания.

А травмите? Голям проблем ли са? Как се справяте с тях?

Не можеш да се застраховаш против травми, но можеш да се постараеш да ги избегнеш, загрявай добре, не се изсилвай и ползвай протектори.

pdd
07-16-2008, 01:47
box-a e mn hubaf sport am problemat e po vreme na machovete malko te raskrassqvat po lecety am seki edin sport s nedostatacite si :)

07-16-2008, 07:48
box-a e mn hubaf sport am problemat e po vreme na machovete malko te raskrassqvat po lecety am seki edin sport s nedostatacite si :)
В каратето много ви е страх от ударите и май не ви бият по главата?
Иначе аз тренирам кикбокс.
тренировката -> разгрявка,разтягане,квото каже тренера. има си определен ден за спаринги.
Иначе НХ3 е прав :Р Грапплинга е много атрактивен от бокса.