PDA

View Full Version : Възможно ли е да съм си спрял растежа?



Ares
06-15-2008, 22:28
Значи,след 2 месеца правя 15...Висок съм 173-4 и тежа 65кг.Ръстът ми не ме притеснява толкова,колкото фактът,че от миналата година съм пораснал с не повече от 2см.Водя много заседнал начин на живот,по цял ден съм пред компа.В последно време ръста само на задник :( .Допреди 2 години растях с по над 5см. годишно,пък са изведнъж такъв спад...Притеснявам се,че до 1-2 години растежа ми съвсем ще спре...Нормално ли е на тази възраст да раста толкова бавно?Ще мога ли да стана поне 180см. ?Ако почна да спортувам,ще има ли ефект,или всичко си е до ген?Баща ми е 180см. и искам да стана поне колкото него,въпреки че майка ми е доста нисичка-едва 155см.Възможно ли е да съм си спрял растежа и,ако съм си го спрял,мога ли по някакъв начин да го върна :lol: ?Знам,че ще кажете "Тоя па,има хора,които са по 150см.,пък той се запритеснявал!",но не искам да си остана такъв,искам да порасна поне още малко,а се притеснявам,че съм се запарчил...Пфф,мноо дълъг стана тоя пост,пък си пиша едни и същи неща :o ...Надявам се,схванахте за какво иде реч?Очаквам вашите мнения.Благодаря предварително на отзовалите се !

n0Lcho
06-15-2008, 22:56
ем то тва, пич, е от заседналия начин на живот..какво е то тва само пред компа???
СПОРТУВАЙ!!!
спорт му е майката =]

Kassu
06-16-2008, 03:48
Nah, колкото толкова..

t!nchety
06-16-2008, 04:39
Хм момиче съм..но брат ми е в същата ситуация.Баща ми е 1,80,а майка ми към 1,60 и растеше много бързо до преди две-три години(сега е на 17) и беше висок колкото теб.Оттогава растеше по-бавно,но сега мина баща ми.Така че...
Според мен се запиши на баскетбол или волейбол :wink:

MixXx
06-16-2008, 06:26
Тоя па,има хора,които са по 150см.,пък той се запритеснявал!