PDA

View Full Version : Как да помогна на приятелката ми?



great_mari
06-16-2008, 12:51
Въпросът ми е напълно сериозен,как да помогна на приятелката ми,която септември прави 14,а вече пуши и пие и то не по малко,а също така се събира с момчета по купони и т.н.Страх ме е да не стане някоя квартална курва и да се проебе и да пропадне още на 14 :x
Последният път беше преди няколко дена,когато тя и още една солидна компания,повечето от която са били момчета са се събрали и сда пили,пушили ,обарвали са се,целували са се и т.н.Просто не знам как да и помогна при положение,че вече 2 пъти се опитвам да говоря с нея,но тя пак си знае нейното :( :( :o

BlackWings
06-16-2008, 13:22
Въпросът ми е напълно сериозен,как да помогна на приятелката ми,която септември прави 14,а вече пуши и пие и то не по малко,а също така се събира с момчета по купони и т.н.Страх ме е да не стане някоя квартална курва и да се проебе и да пропадне още на 14 :x
Последният път беше преди няколко дена,когато тя и още една солидна компания,повечето от която са били момчета са се събрали и сда пили,пушили ,обарвали са се,целували са се и т.н.Просто не знам как да и помогна при положение,че вече 2 пъти се опитвам да говоря с нея,но тя пак си знае нейното :( :( :o

Да ти кажа напълно те разбирам , сестра ми е на 15 години , и пие и пуши , движи се с градските наркоманчета и е на път да се превърне в кварталната курва.
Моето мнение е , че вече си направила това , което ти е по силите - опитала си се да поговорите. Твоето влияние стига до тук , ти не можеш да я възпитаваш , можеш само да я съветваш , но тя ще продължава да пренебрегва съветите ти. Затова моят съвет е , кажи на родителите и , или близките и , ако все още не знаят. Те най добре ще решат какво е най добро за нея , и как да я отучат от вредните и навици. Ако искат само ще говорят с нея , ако искат ще я наказват , ще я заключват , ще и вземат джобните - всичко е за нейно добро. Всичко с цел да се отдели от лошата си компания , и да проумее че това не е правилния път.
Моите родители се опитват да показват на сестра ми , че и имат доверие , и че вярват в нея , и че я обичат , и с това искат да я накарат да се замисли дали иска да ги разочарова.
Добре хайде успех и спокойно :)

comics
06-16-2008, 13:29
Друго, освен да говориш с нея, не можеш да направиш! КАто не иска да приема, не иска и т0лкова. Не можеш да я задължиш, нали!

5StaR
06-16-2008, 13:40
Какво ще и помагаш? Напълно нормално си е момичето, не го разваляй!

GbSy
06-16-2008, 13:53
Какво ще и помагаш? Напълно нормално си е момичето, не го разваляй!

Еми да, напълно нормално си е да пушиш и пиеш на четиринайсет... Иначе си някакъв комплексар... Моля ти се...

За съжаление повечето тийнейджъри не знаят как да се държат според годините си. Смятат, че като са станали на тринайсет + и вече могат да правят всичко, че са много големи, че знаят всичко и могат да се държат с всеки, така, както им е удобно... Но не се получава така... За момента може да й е добре, но повярвай ми, ще допусне някоя грешка и ще се осъзнае... За съжаление това често е единствения начин да го преодолее.
Иначе, говори с родителите си по въпроса, опитвай да говориш с нея, но не забравяй, че колкото повече й натякваш, толкова повече ще иска да се бунтува. Все пак, направи всичко по силите си, за да я предпазиш, защото въпреки всичко си остава твоя сестра и никаква компания и никакви глупави, тийнейджърски грешки не могат да променят това! :)

Успех!!!

5StaR
06-16-2008, 14:10
Никой не е казал, че си комплексар ( абе научете се да използвате думата по предназначението и дееееба ), ако не пиеш и не пушиш... Аз примерно не пуша, просто защото ми харесва ама да -напоследък е нормално да се пуши, че и даже и от по-рано... А за пиенето.. пиенето .. всеки пие :D

great_mari
06-16-2008, 14:16
Одеве нямах много време да пиша,защото трябваше да отивам на урок и сега видях,че съм пропуснала да напиша,че най-лошото от това е,че майка и знае за това и нищо не и казва.Само не знае,че все още пуши,но едва ли това ще и повлияе.Тя(мойта приятелка) беше обещала на мен,на още две момичета и на майка си,че поне ще спре да пуши,но не!Не знам,направих каквото можах.Все пак мерси за мненията,с радост ще очаквам още съвети.А на тоя дето вика,че си е мн добре - ем вие бройкаджийте сте така.Мен от тва ме е страх,че заради такивакато вас(не само) тя ще пропадне още повече :o

GbSy
06-16-2008, 14:22
Никой не е казал, че си комплексар ( абе научете се да използвате думата по предназначението и дееееба ), ако не пиеш и не пушиш... Аз примерно не пуша, просто защото ми харесва ама да -напоследък е нормално да се пуши, че и даже и от по-рано... А за пиенето.. пиенето .. всеки пие :D

Много добре знам, какво значи думата комплексар, също знам, че такива като теб я използват за щяло и нещяло. И защо да не е на място... Много хора казват, че щом не пушиш и не пиеш от малък, не си достатъчно уверен, съответно ти избиват комплекси... А не всеки пие, аз съм на тринайсет и не пия... А тя е на четиринайсет, така че разликата не е голяма, аз знам едни седми за осми клас, които пият и пушат от трети клас... И ако това е нормално, здраве му кажи...

TheNewReligion
06-16-2008, 14:25
Няма как да и помогнеш . Кажи и всичко , което мислиш и , ако това не помогне я зарежи , колкото и гадно да звучи . Неин си е живота , да прави какво иска с него . Ама , ако толкова искаш да помогнеш поговори с родителите и и се опитайте заедно да възпрете глупостите и , макар , че се съмнявам дори това да помогне ! Ако е решила , че иска да е квартална курва - ок и няма да успеете да и помогнете !

sexa_na_kompleksa
06-16-2008, 16:52
...Много хора казват, че щом не пушиш и не пиеш от малък, не си достатъчно уверен, съответно ти избиват комплекси... [/i]

:shock: :shock: :shock: WTF???

Щом вече си говорила с нея и майка й знае, не виждам какво повече може да се направи. Може по-късно сама да се осъзнае. Като бях на 13 се държах по същия начин, както приятелката ти в момента. Но после ми дойде акъла в главата и се оправих. Не казвам, че след това не съм пушила, а пък пиенето няма да го коментирам... Но все пак не се държа както преди. Можеш само да се надяваш, че ще промени държанието си скоро...

great_mari
06-16-2008, 19:23
мерси,май наистина няма какво да се направи...каквото и е писано това ще стане :-o :-o
П.С.sexa_na_kompleksa -> поздравявам те,че си се поправила :) То за пиенето и аз съм на 14 и пия(но рядко и с мярка),но не кат нея се наливам през вечер като смок :( :?