PDA

View Full Version : Херния



slavito007
06-16-2008, 17:33
Хора, поразтърсих се малко във форума и прочетох това-онова за хернията, но все пак имам няколко конкретни въпроса -
колко време след операцията горе долу ще мога да ПОЧНА да ходя.
И дали изобщо ще мога да водя нормален начин на живот след възстановяването.
Защото от това, което прочетох в мрежата много се наплаших.
Не е сигурно, че имам и дано доктора да греши, но ще ходя на изследвания и поне искам да знам какво ме очаква:-k
Аа впрочем се предполага за херния близо до слабините.
момче на 15 съм, ако има значение

MemphisBleek
06-19-2008, 20:42
Ще можеш да ходиш може би още първата седмица. Иначе напълното възтановяването зависи от организма на човека но варира от около един два месеца.. Да напълно нормален живот ще можеш да водиш с повече предпазливост обаче :wink:

fenkatakrisi952
06-20-2008, 04:31
Ще можеш да ходиш след време.Ще си живееш нормално(баща ми е опериран от херния) :-o
Все пак мога да ти препоручам да отидеш в "Воена академия" там ще бъдеш сигурна :)

Mementomori
06-20-2008, 08:17
Оперираха брат ми от херния,но той тогава беше бебе и още като го изписаха от болницата,той започна да лази вкъщи,много енергично бебе беше.Не се притеснявай,възстановяван то не е дълго и все пак е строго индивидуално,но ще можеш да си водиш пълноценен живот.Брат ми го "лепиха",а не го шиха и няма белег,то беше и доста отдавна 95-96 година,сега може и по-нови методи да има!Успех и не се тревожи!

slavito007
06-20-2008, 12:50
Абе момче съм бе :D
Мерси за отговорите, все пак не съм бил опериран и малко или много си е стрес за мене. Нали знаете, че непознатото е страшно ;)
А пък дано доктора греши, все пак беше домашен преглед.
Стискайте палци все пак, че скоро отивам на пълни изследвания.

mi6ito2
06-20-2008, 13:49
Споко и да те оперират не е толкова страшно.Мен ме оперираха като бях 1-ви клас 1 седмица лежах и пих сокчета и супи на каши друго не може да се яде.Но сичко си беше наред сега имам един голям белег ама си го хатесвам :-D

KariZma
06-20-2008, 14:10
Точно днес оперират един мой приятел от такава херния - в областта на слабините. Нз какво е станало, но не е болка за умиране и смятам че ще се оправи!

batkodoki
06-20-2008, 19:57
Хора, поразтърсих се малко във форума и прочетох това-онова за хернията, но все пак имам няколко конкретни въпроса -
колко време след операцията горе долу ще мога да ПОЧНА да ходя.
И дали изобщо ще мога да водя нормален начин на живот след възстановяването.
Защото от това, което прочетох в мрежата много се наплаших.
Не е сигурно, че имам и дано доктора да греши, но ще ходя на изследвания и поне искам да знам какво ме очаква:-k
Аа впрочем се предполага за херния близо до слабините.
момче на 15 съм, ако има значение

в общи линии това е отработена процедурно манипулация.

отговора на твоите въпроси зависи и от това кой, къде и по каква методока и какво точно ще прави