PDA

View Full Version : ''БОГ Е БЪЛГАРИН ''...или ''ако БОГ беше българин''



SeXyL[!]Nk@
06-16-2008, 20:10
Здравейте.
Тук искам да чуя вашите мнения,относно темата: много българи съм чувала да казват следното: ''Ако БОГ е българин,ще ми помогне.''...или...''Ако БОГ беше българин щеше да ми помогне...''.
Вие какво мислите по този въпрос?Аз мисля,че не е правилно и не е много хубаво да се говори така.
Нaч'и примерно ,ако ''БОГ не е българин,дай да не вярваме..'' :-o

Вие съгласнили сте с тия 2 израза ми е любопитно.

SeXyL[!]Nk@
06-19-2008, 10:09
Абе...немога да разбера кой от модераторите изтри мненията от тази тема....но който и да е се тая...защо го направи????След като не съдържаше нецензурни неща и убиди!!......... :shock: :shock:

HaRMoNy
06-19-2008, 15:56
Бог е това, което всеки си мисли, че е :)

lsd43
06-21-2008, 08:16
Бог не е българин поради простия факт ,че е от "божествен" произход.

Christ
06-21-2008, 11:32
Бог не е българин поради простия факт ,че е от "божествен" произход.

Или пък, че няма произход...

Saymon90
06-21-2008, 16:23
Ами, за мен Бог не е човек или нещо такова, тъй че тези фрази ми се виждат смешни ;)

Jeuelle
06-21-2008, 17:11
Ами, за мен Бог не е човек или нещо такова, тъй че тези фрази ми се виждат смешни ;)

Ммм , това мнение ми хареса!

marilyn
07-12-2008, 22:24
Бог не е българин според мен, защото не мисля 4е съществува. Но и да съществуваше, това да е българин значи ли да ни обича повече от др народи?!

Blowme
07-12-2008, 23:04
Aко Бог беше българин бирата и шкембето щяха да са безплатни,ама не!! >.>
yea!

play_life
10-11-2008, 19:36
НЯМА БОГ..БОГ Е НЕЩО ИЗМИСЛЕНО..И ВСИЧКИ ТЕЗИ ИСТОРИЙ :lol: ПОНЯКОГА МИ СТава СМЕШНО.. ПЪК и ЩО ДА НЕ КАЖЕШ ТАКА - ''Ако БОГ беше българин щеше да ми помгне'' А АКО НАИСТИНА ИМАШЕ БОГ СВЕТА НЯМАШЕ ДА Е В ТАКЪВ ХАОС :)

Nam3less3
10-11-2008, 19:51
НЯМА БОГ..БОГ Е НЕЩО ИЗМИСЛЕНО..И ВСИЧКИ ТЕЗИ ИСТОРИЙ :lol: ПОНЯКОГА МИ СТава СМЕШНО.. ПЪК и ЩО ДА НЕ КАЖЕШ ТАКА - ''Ако БОГ беше българин щеше да ми помгне'' А АКО НАИСТИНА ИМАШЕ БОГ СВЕТА НЯМАШЕ ДА Е В ТАКЪВ ХАОС :)Глупости.. За хаоса са виновни хората...

marilyn
10-11-2008, 20:00
НЯМА БОГ..БОГ Е НЕЩО ИЗМИСЛЕНО..И ВСИЧКИ ТЕЗИ ИСТОРИЙ :lol: ПОНЯКОГА МИ СТава СМЕШНО.. ПЪК и ЩО ДА НЕ КАЖЕШ ТАКА - ''Ако БОГ беше българин щеше да ми помгне'' А АКО НАИСТИНА ИМАШЕ БОГ СВЕТА НЯМАШЕ ДА Е В ТАКЪВ ХАОС :)

Подкрепям. Ако имаше бог, нямаше не само да е какъв хаос, ами и нямаше всекидневно да умират деца, да се раждат болни хора и какво ли още не. Колко болка има по света, замислете се! А нали уж бог е милостив... нещо не ми се връзва...

Christ
10-11-2008, 20:30
НЯМА БОГ..БОГ Е НЕЩО ИЗМИСЛЕНО..И ВСИЧКИ ТЕЗИ ИСТОРИЙ :lol: ПОНЯКОГА МИ СТава СМЕШНО.. ПЪК и ЩО ДА НЕ КАЖЕШ ТАКА - ''Ако БОГ беше българин щеше да ми помгне'' А АКО НАИСТИНА ИМАШЕ БОГ СВЕТА НЯМАШЕ ДА Е В ТАКЪВ ХАОС :)


:lol: :lol: :lol: :lol:

cMon
10-11-2008, 20:31
ха... не разбирам...животът е поредица от "хаос" и "космос"... или 'добро' и 'зло' или както искате му викайте.... а за хаосът не са виновно хората..... с или без нас щеше да съществува една среда , която пак би я нарекъл хаос и пак би обвинил някой в това(неймлес).... иначе аз не смятам , че дори и да има Бог той е там за да ни помага...за мен Той ще е като съвършения учител , погълнат от бляна "ученика да надмине учителя"......

mistake
10-11-2008, 20:48
:D Много ми е смешно как така решихте , че Бог ще е българин , американец , албанец , китаец и тем подобни. Бог е една илюзия - създадена от хората , които ненамират изход в трудни ситуации и търсят някаква утеха. Че един ден , незнайно кога, някой (незнайно кой , най вероятно Бог) ще помогне точно на него. Бог не е българин , нито какъвто и там да го наречете , по простата причина ,че не съществува.

cMon
10-11-2008, 20:54
:D Много ми е смешно как така решихте , че Бог ще е българин , американец , албанец , китаец и тем подобни. Бог е една илюзия - създадена от хората , които ненамират изход в трудни ситуации и търсят някаква утеха. Че един ден , незнайно кога, някой (незнайно кой , най вероятно Бог) ще помогне точно на него. Бог не е българин , нито какъвто и там да го наречете , по простата причина ,че не съществува.
не е вярно....стига 1 човек да вярва искрено в нещо.. то това нещо наистина съществува....ако щеш може да е Бог , ако щеш Ханаан , ако щеш вярвай в Силата на Гоогъл....отдавайки се искрено на нещо , значи то съществува , дори да е за 1 човек

mistake
10-11-2008, 21:01
:D Много ми е смешно как така решихте , че Бог ще е българин , американец , албанец , китаец и тем подобни. Бог е една илюзия - създадена от хората , които ненамират изход в трудни ситуации и търсят някаква утеха. Че един ден , незнайно кога, някой (незнайно кой , най вероятно Бог) ще помогне точно на него. Бог не е българин , нито какъвто и там да го наречете , по простата причина ,че не съществува.
не е вярно....стига 1 човек да вярва искрено в нещо.. то това нещо наистина съществува....ако щеш може да е Бог , ако щеш Ханаан , ако щеш вярвай в Силата на Гоогъл....отдавайки се искрено на нещо , значи то съществува , дори да е за 1 човек
Не, не ,не когато човек вярва в нещо му се ще то да съществува. А това ,че искаш нещо , неозначава че е вярно. Нали знаеш този израз "Вярвам, защото е абсурдно, ако беше истина - щях да знам". Затова правете разлика между вярване и знание. Ако Бог наистина съществуваше,нямаше да се използва израза "Аз вярвам в Бог" .

cMon
10-11-2008, 21:05
:D Много ми е смешно как така решихте , че Бог ще е българин , американец , албанец , китаец и тем подобни. Бог е една илюзия - създадена от хората , които ненамират изход в трудни ситуации и търсят някаква утеха. Че един ден , незнайно кога, някой (незнайно кой , най вероятно Бог) ще помогне точно на него. Бог не е българин , нито какъвто и там да го наречете , по простата причина ,че не съществува.
не е вярно....стига 1 човек да вярва искрено в нещо.. то това нещо наистина съществува....ако щеш може да е Бог , ако щеш Ханаан , ако щеш вярвай в Силата на Гоогъл....отдавайки се искрено на нещо , значи то съществува , дори да е за 1 човек
Не, не ,не когато човек вярва в нещо му се ще то да съществува. А това ,че искаш нещо , неозначава че е вярно. Нали знаеш този израз "Вярвам, защото е абсурдно, ако беше истина - щях да знам". Затова правете разлика между вярване и знание. Ако Бог наистина съществуваше,нямаше да се използва израза "Аз вярвам в Бог" .
вярвайки достатъчно дълго в нещо , рано или късно то ще съществува... и както ранните фантасти са описвали с изключителна точност свойте въображения и мечти , така в бъдеще може да се види един пресъздаден "Наутилис".

mistake
10-11-2008, 21:10
:D Много ми е смешно как така решихте , че Бог ще е българин , американец , албанец , китаец и тем подобни. Бог е една илюзия - създадена от хората , които ненамират изход в трудни ситуации и търсят някаква утеха. Че един ден , незнайно кога, някой (незнайно кой , най вероятно Бог) ще помогне точно на него. Бог не е българин , нито какъвто и там да го наречете , по простата причина ,че не съществува.
не е вярно....стига 1 човек да вярва искрено в нещо.. то това нещо наистина съществува....ако щеш може да е Бог , ако щеш Ханаан , ако щеш вярвай в Силата на Гоогъл....отдавайки се искрено на нещо , значи то съществува , дори да е за 1 човек
Не, не ,не когато човек вярва в нещо му се ще то да съществува. А това ,че искаш нещо , неозначава че е вярно. Нали знаеш този израз "Вярвам, защото е абсурдно, ако беше истина - щях да знам". Затова правете разлика между вярване и знание. Ако Бог наистина съществуваше,нямаше да се използва израза "Аз вярвам в Бог" .
вярвайки достатъчно дълго в нещо , рано или късно то ще съществува... и както ранните фантасти са описвали с изключителна точност свойте въображения и мечти , така в бъдеще може да се види един пресъздаден "Наутилис".
Бъркаш мечтата със излюзията. Колкото и да вярваш в нещо, то ако не съществува - просто го няма. "Най-добрият лъжец е този ,който вярва на лъжите си." Човек може да е толкова заблуден и да вярва в нещо , че дори да му се стори ,че го е видял.

cMon
10-11-2008, 21:23
:D Много ми е смешно как така решихте , че Бог ще е българин , американец , албанец , китаец и тем подобни. Бог е една илюзия - създадена от хората , които ненамират изход в трудни ситуации и търсят някаква утеха. Че един ден , незнайно кога, някой (незнайно кой , най вероятно Бог) ще помогне точно на него. Бог не е българин , нито какъвто и там да го наречете , по простата причина ,че не съществува.
не е вярно....стига 1 човек да вярва искрено в нещо.. то това нещо наистина съществува....ако щеш може да е Бог , ако щеш Ханаан , ако щеш вярвай в Силата на Гоогъл....отдавайки се искрено на нещо , значи то съществува , дори да е за 1 човек
Не, не ,не когато човек вярва в нещо му се ще то да съществува. А това ,че искаш нещо , неозначава че е вярно. Нали знаеш този израз "Вярвам, защото е абсурдно, ако беше истина - щях да знам". Затова правете разлика между вярване и знание. Ако Бог наистина съществуваше,нямаше да се използва израза "Аз вярвам в Бог" .
вярвайки достатъчно дълго в нещо , рано или късно то ще съществува... и както ранните фантасти са описвали с изключителна точност свойте въображения и мечти , така в бъдеще може да се види един пресъздаден "Наутилис".
Бъркаш мечтата със излюзията. Колкото и да вярваш в нещо, то ако не съществува - просто го няма. "Най-добрият лъжец е този ,който вярва на лъжите си." Човек може да е толкова заблуден и да вярва в нещо , че дори да му се стори ,че го е видял.
ами как са направени всички големи отркрития?Човек имайки мечта и вярвайки в тази мечта е способен да я осъществи.А ако вярата ти се окаже блян , рано или късно ще се докоснеш до него и накрая ще прецениш дали си е залужавало (като вярата в Господ, рано или късно ще разбереш истина с настъпването на смъртта).Нима можеш да наречеш глупак, повярвалия и жертвалия се за любовта ? Защото какво при лика на любимия/мата осещаш как леко затаяваш дъх и пулсът ти се засилва, така за някой заставайки в някое параклисче пред образът на Младенецът , ги кара да изтръпнат леко и да се замечтаят за прошка или помирение....

mistake
10-11-2008, 21:29
Когато човек си постави цел , винаги може да я достигне. Това зависи единствено от него , от действията му , но не и от Бог. Всички открития са вследствие от науката , която би могла да обясни всичко съществуващо. А в случая науката отхвърля вярата в Бог.

cMon
10-11-2008, 21:46
аз имам предвид , че дори в науката нещатата са ставали и стават с вяра и мечти към непознатото...Господ изключва науката , науката изключва Господ ... и какво от това важно е да продължиш да вярваш в нещо няма значение какво е....защото за мен мечтите са посоката в живота , която всеки трябва да си я следва в зависимост от свойте надежди...как можеш да обедиш някой набожен ,че няма Господ? Това е сякаш някой да се опита да те обеди ,че несъществува Интернет...ти знаеш че го има , използваш го ,но не можеш да го докоснеш , така и вярващия вярва в съществуването на Бог и се докосва до него по един свой духовен начин...

Christ
10-11-2008, 21:50
И двамата сте много далеч.

Исаак Нютон е бил Християнин, Алберт Айнщайн не съм сигурен какъв е бил, но със сигурност е бил теист.
Науката изключва Господ и Господ изключва науката? В грешка сте. Това, че модерната наука се стреми да се откъсне от Господ не значи, че ще успее.

Nam3less3
10-11-2008, 22:25
Бог, като създател на всичко съществуващо, може както си иска да противоречи на науката, която изучава неща, пряко или непряко създадени от него. Природните закони са създадени по негово усмотрение и могат да бъдат нарушени(неща, които наричаме чудеса).

Darkkiss
10-12-2008, 01:01
ако имаше бог и те бяха българи щеше бг да е земята и да няма космос

IvJonas
10-12-2008, 09:16
бог не може да е българин след като той не е човек, а е по висш от нас. не вярвам в него.

HardcoreSyndrome
10-12-2008, 09:54
Много глупави изрази! Не съм набожна по никъв начин, но е тъпо да спорите за нещо, което всеки избира! Ако ще да се кланя на съседа си, че е всевишен!!! Човек си има негова теория и специално за религия е тъпо да се спори!!! До такава степен, че да искаш да промениш мнението на другия.

BurningDesire
10-12-2008, 14:59
И двамата сте много далеч.

Исаак Нютон е бил Християнин, Алберт Айнщайн не съм сигурен какъв е бил, но със сигурност е бил теист.
Науката изключва Господ и Господ изключва науката? В грешка сте. Това, че модерната наука се стреми да се откъсне от Господ не значи, че ще успее.
Абсолютно съгласна!
Като за пример мога да дам "Шестото клеймо" на Дан Браун (извинявам се на всички вярващи християни - знам, че го мразите ;) ) Там нещата са описани, но най-точно на мен ми се вижда да кажа, че това, което се определя като Бог може да е под всякаква форма - за някои е Светата Троица - Отеца, Сина и Св. Дух, за други може да е енергия, природа, за трети - поток от елементарни частици, но съвременната наука цели да докаже, че каквото и да е, съществува. Пример - настоящият експеримент на ЦЕРН.


По темата - :D :D :D :D Господ-българин... Хахахахаха.... Тоя лаф от първенството '94 ли тръгна?

iliika7aa
10-13-2008, 09:17
Aко Бог беше българин бирата и шкембето щяха да са безплатни,ама не!! >.>
Това ме изкефи :grin: Обаче от мен да знаете БОГ има и винаги ще го има дори и да не вярвате 8)

iliika7aa
10-13-2008, 09:25
По темата - Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Господ-българин... Хахахахаха.... Тоя лаф от първенството '94 ли тръгна?>.>
Не от 94'а, а от 93'а на мача Франция-България на Парк де Пренс произнесена от Мичмана.Тогава Емил Костадинов вкарва 2 гола, един от които в 93'ата минута и така нашите бият с 2:1 и отиват на Световно първенство и оставят французите с к*р в ръчичките :grin: :grin: :D :D :smt044

Kman
10-13-2008, 14:42
Никъде няма никаква подробна информация за християнския бог и това какво е то и от къде изхожда,има информация само че неговия син-Исус е израелтянин и че неговия любим народ(богоизбрания народ) е еврейския.....българите се зараджат много след христа и изначалните народи на Българския идват от Азия....нямат абсолютно никаква връзка + това Българския народ е бил покръстен поради икономически и държавни причини,но нашия народ не е бил монотеистичен....
Българин и неговия манаталитет е толкова пропаднал и пропит от алкохол и арабски ритми че вече дори неможе да се нарича български....Да си изхвърляш ти отпадъците в природата и да говориш против управниците е най-голямата идиотска постъпка на кяото съм бил свидетел.....що не отиде някой ткаъв в Германия,Австрия или която и да е друга развита европейска държава и да хвърли фаса си на някой площад да види каква хубава солидна глоба ще плати(ще го видят с камери),а дори и да не успеят да го хванат първия минувач ще се наведе и ще отнесе фаса до кошчето за отпадъци.....да не говорим че природата на нашата страна е почти унищожена точно от този манталитет "ае ко ме интересува тва мене" и си хвърля бутилката от бира в реката и после защо рибата била умряла,защо водата била поскъпнала....ами като замърсявате кво се оплакват :-x НИЩО не харесвам на българския маналитет и държание.....абсолютни свини!

SiegHeil
10-13-2008, 20:11
българите се зараджат много след христа и изначалните народи на Българския идват от Азия....нямат абсолютно никаква връзка + това Българския народ е бил покръстен поради икономически и държавни причини,но нашия народ не е бил монотеистичен....

Ти така си мислиш ;)
България съществува доста преди 681 г...потърси информация за Хан Авитохол...
Плюс това има монети на които Аспарух( и не само той) е изобразен с християнски кръст..
Образовай се 8-)

Sunny_stz
10-16-2008, 19:46
Не мисля че съм съгласна с тези два
израза...Бог е това ,което човек сам си представи,защото никой не знае как изглежда и си изгражда собствени представи и той си решава дали да вярва или не...

Kman
10-17-2008, 05:36
А има и намирани свидения в които ясно се виждат езичнически знаци,а чистите прабългари които са участвали в първото българско преселение са вярвали в Тангра,+ славяни които са вярвали в някви други богове + траките които също имат различни вярвания и след обединяването им се формира бълграския народ.А какво можеш да кажеш за свитъците в които се благославя Тангра....
Прабългарите-християни -> :lol:

SiegHeil
10-17-2008, 10:22
А какво можеш да кажеш за свитъците в които се благославя Тангра....
Прабългарите-християни -> :lol:
Я ми дай тея свитъци да ги видя.. 8-)
Единственото доказателство за бог Тангра е една полуразрушена колона на която пише 'кана сювиги бла-бла, принесе жертва, бла-бла на бог Тангра'..плюс това изречението е полуизтрито 8-)
Да, може и да са вярвали в Тангра, но със сиг не е бил главния бог ^^
Плюс това владетелите може да са християни а народа не, и обратното...както и да е, .не ми се обяснява сега.

Kman
10-17-2008, 12:35
"може и да са вярвали в Тангра, но със сиг не е бил главния бог ^^
Плюс това владетелите може да са християни а народа не, и обратното"

8-) хахахахахаххаах

Lysit0
10-17-2008, 13:06
И двамата сте много далеч.

Исаак Нютон е бил Християнин, Алберт Айнщайн не съм сигурен какъв е бил, но със сигурност е бил теист.
Науката изключва Господ и Господ изключва науката? В грешка сте. Това, че модерната наука се стреми да се откъсне от Господ не значи, че ще успее.
Подкрепям.

Kman
10-17-2008, 17:59
И двамата сте много далеч.

Исаак Нютон е бил Християнин, Алберт Айнщайн не съм сигурен какъв е бил, но със сигурност е бил теист.
Науката изключва Господ и Господ изключва науката? В грешка сте. Това, че модерната наука се стреми да се откъсне от Господ не значи, че ще успее.


Аз като гледам хронологично на нещата констатирам че успеха е въпрос на време,спрямо тази гледна точка....

Sarityyy
01-28-2009, 13:35
Ако бог беше българин светът щеше да е голяма простотия...чакай, значи бог е българин! :lol:

Sarityyy
01-28-2009, 13:35
Ако бог беше българин светът щеше да е голяма простотия...чакай, значи бог е българин! :lol:

Aethyr
01-28-2009, 15:02
Божествата имат ли националност?

NaNa_SladuRana
02-22-2009, 13:28
Ако вярваш в Бог трябва да знаеш,че той съществува вечно,а милата ни родина според учебниците датира от 681 :D
А ако не вярваш в Бог кви българи те гонят :D и в двата случея гориш,... айде може да се заблуждаваш,че Иисус има нещо общо с прабългарите,но това за произхода на Бог откъде го изкопа не знам :D

NaNa_SladuRana
02-22-2009, 13:41
Божествата имат ли националност?Ест.
Зевс е гръцки бог ;р
Тангра е български и т.н.
в митологията на древните можеш да кажеш в кой бог какви народи вятват,но не и от какъв произход е самия бог...И не забравяй това има древногръцка митология,а не религия.То и сега може да кажеш кои народи в кой бог вярват,/въпреки че е по-трудно в този век на глобализация/ но не можеш да определиш самия бог от какъв произход е, най-малкото защото в библята Господ не е представен като човег,Буда се ражда от лотос и т.н. :)

NaNa_SladuRana
02-22-2009, 15:33
Божествата имат ли националност?Ест.
Зевс е гръцки бог ;р
Тангра е български и т.н.
в митологията на древните можеш да кажеш в кой бог какви народи вятват,но не и от какъв произход е самия бог...И не забравяй това има древногръцка митология,а не религия.То и сега може да кажеш кои народи в кой бог вярват,/въпреки че е по-трудно в този век на глобализация/ но не можеш да определиш самия бог от какъв произход е, най-малкото защото в библята Господ не е представен като човег,Буда се ражда от лотос и т.н. :)Е те си вярват на своите богове.. няма да са от афроамерикански произход я.. пък ако нямат произход са извънземни..
Много ясно,че са извънземни нали те създават земята :D

Naman07
02-22-2009, 18:50
Този, който е създал Земята естествено, че първо е бил "извънземен" :D

SiegHeil
02-22-2009, 19:01
Ако вярваш, че извънземните са създали земята... ...........
Други идеи имаш ли ? 8-)

mizzzuno
02-24-2009, 20:20
Мен ако питате бог е циганин.

NaNa_SladuRana
02-26-2009, 14:58
Мен ако питате бог е циганин.
Те затова ли са толкова много :D

Kman
02-27-2009, 12:41
Бог е чернокож евреин с дръпнати очи