PDA

View Full Version : болка от любов



o4arovatelnata
06-16-2008, 19:24
Любовта е болка , защото колкото и красива да е един ден хората осъзнаваме ,че сме създадени да нараняваме най-много тези ,който обичаме . Тя остава болезнени рани в душата на човека, когато е несподелена . Да виждаш даден човек всеки дн , да го обичаш с цялото си сърце и въпреки всичко да не можеш да бъдеш с него ,това е болка ,силна ,но не избледняваща с времето , а засилваща се като буря в океан , която наводнява самотния остров около него .Остава само надеждата , че той ще е щастлив с другата и че може би ти ще си доволна ,че той е щастлив и надеждата , че ти ще си щастлива в обятията на някой друг . Но болката от тази любов не избледнява тя си остава , защото света е устроен така разбиращ , че нещо е важно за теб, когато го изгубиш. И дори да имаш много други успешни и не до толкова успешни любови ,болката от тази любов остава .

Crafter
06-16-2008, 19:26
Да, а след това ставаш на 16 и осъзнаваш, че света не се върти само около един човек. Също както осъзнаваш, че когато си била на 7 е било глупаво да вярваш, че има вълшебни пръчици и дядо коледа.
Живот...

o4arovatelnata
06-16-2008, 19:28
Искам първо да се извиня на авторката на подобна тема имаше във форума , аз исках да и дам отговор на въпроса който тя питаше -дали наистина любовта е болка ,но попогрешка направих нова тема много се извинявам

o4arovatelnata
06-16-2008, 19:35
Когато си била на 7 си вярвала в Дядо Коледа - да не би когато са ти казали , че несъщесвува ти се е разбила надеждата за каквото и да било и когато си станала на 17 си разбрала , че не си заслужава да се бориш за човека , който обичаш , тъй като на света не се върти около него , пък и има още толкова много други хора , че какво пък ....

L0LiPoP
06-16-2008, 19:43
Аз съм на 18 и изпитвам същото, к'во ще ми кажеш, че не изпитвам любов ли?! Аре не ми говори, моля ти се, не можеш да слагаш всичко и всички под един многител! Много добре знам какво изпитвам и сега ми се щеше да не изпитвам любов към бившият ми, защото е убийствено, когато даваш всичко за един човек, отдаваш му се изцяло, верен си му и накрая той ти казва, че вече не те обича така, искал да бъдем просто приятели!!? Как, как подяволите да стане това?!?!?!!? Щом като видя само някоя да се доближава до него и ще я разкъсам с голи ръце! Боли, боли! И единственият ти шанс да запазих психиката (до колкото е възможно) и животът си е да скъсаш всякакви връзки с този човек и да се опиташ да го НАМРАЗИШ, което не може да стане, но поне може да се опитваш да се заблуждаваш, че е така, за да имаш сили да продължиш да живееш..

MonSitY
06-19-2008, 10:28
невинаги боли от любовта но винаги можеш да забравиш този човек стига да го искаш достатъчно силно!!

cinderella_gugutka
06-19-2008, 13:56
да,съгласна съм :( на мен ми писна от тея болки ама....

TheMaggie
06-19-2008, 14:24
После един ден се събуждаш и вече е спряло да ти пука толкова много.

PePeLePew
06-19-2008, 14:27
e който е много влюбчив ще си има проблеми и ще го боли,които не е ще си копонясва и няма да му пука

TheMaggie
06-19-2008, 14:31
e който е много влюбчив ще си има проблеми и ще го боли,които не е ще си копонясва и няма да му пука
Няма такъв филм да не ти пука.

1n5ub0rd1na73
06-19-2008, 16:41
Аз подкрепям напълно, защото и аз съм в същата ситуация.

Mementomori
06-19-2008, 17:23
Времето лекува всичко,непомненето(не казвам забрава) потиска всички емоции,чувства и т.н.,остават само спомените!

Gotinogaden
06-19-2008, 17:29
Как ще разбереш кой е човекът на твоят живот,след като си на принципа 'Има и други,и то по-добри'?Крайно не съм съгласен с този тип мнения.Ако любовтта м/у 2-ма души е истинскa,и те са един за друг,никога няма да има забрава,при каквито е да е обстоятелства.Човек не може да намери 100% подходящият,защото това е абстракция,лишено от реализъм понятие,но явно доста силно,защото именно то кара хората сляпо да вярват,че някъде някой е перфектен за тях.Е,изненада,но няма такъв човек.Времето може и да лекува,но то не заличава напълно дълбочината на изпитаните чувства,макар и до голяма степен да зависи от хората.

Crafter
06-19-2008, 17:34
Как ще разбереш кой е човекът на твоят живот,след като си на принципа 'Има и други,и то по-добри'?Крайно не съм съгласен с този тип мнения.Ако любовтта м/у 2-ма души е истинскa,и те са един за друг,никога няма да има забрава,при каквито е да е обстоятелства.

Няма истинска любов, защото и фалшива няма. Помисли над въпроса.
Няма как да разбереш с кой искаш да бъдеш, ако си бил само с един/една
Спри да четеш Андерсен. Живота не е пеперудки и розови цайси.

Gotinogaden
06-19-2008, 17:39
Как ще разбереш кой е човекът на твоят живот,след като си на принципа 'Има и други,и то по-добри'?Крайно не съм съгласен с този тип мнения.Ако любовтта м/у 2-ма души е истинскa,и те са един за друг,никога няма да има забрава,при каквито е да е обстоятелства.

Няма истинска любов, защото и фалшива няма. Помисли над въпроса.
Няма как да разбереш с кой искаш да бъдеш, ако си бил само с един/една
Спри да четеш Андерсен. Живота не е пеперудки и розови цайси.

Не чета Андерсен.Погледът ви в/у живота е прекалено циничен.А и стигате сами до противоречие-от една страна искате да ви обичат,а от друга смятате,че всичко е прекалено преходно,за да просъществува.Вярвай,далеч съм от картинките с розови смаилита и надслов тип 'Всичко е наред',но ако човек вярва в красотата на любовтта,защо трябва да му пречим като му обясняваме колко нетрайно е всичко?Просто няма смисъл.

Crafter
06-19-2008, 17:47
Не така, драги/драга.

Каквото казвам, казвам, защото съм го преживял и съм го преживял. Вярно,че е най-хубаво да оставиш хората да си трошат главата, но това не пречи да опитам и да съвет.
Само глупакът ще отрече, че за всичко е нужна обективност, а тя се постига чрез опит. Пускаш си диска на Металика - страхотни са. Пускаш си Zeppelin - ъъъ, човече!!! Пускаш си Азис - е, за к'во си говориме...
Трябва да се опита от всичко, за да се знае какво се търси. Слепотата не е помогнала на никой... освен на Стиви Уондър, ама той и без това е черен.

Gotinogaden
06-19-2008, 17:54
Crafter,нали знаеш,всичко е относително.

Crafter
06-19-2008, 17:55
2012 света свършва. Нищо не ме тревожи (:

Al3ksandra
06-19-2008, 18:04
Е, то какво ще ни тревижи :grin: Света свършва а с него и всичките ни мъки р адости :grin: :grin: :grin: Така че хора , радвайте се на това което имате ! :grin: :D :D :D Иначе съм съгласна че когато боичаш някой истински и по различно от другите, той остава в съзнанието ти и дори да отмине любовта, остава болката :( и ако тя отмине ше бъде супер! Ще остане само спомена ;) Поне при мен така става... за всекиго е относително 8)

Nefarian
06-19-2008, 19:14
http://images.wikia.com/nonsensopedia/images/thumb/1/19/Emo-bullshit.jpg/480px-Emo-bullshit.jpg