PDA

View Full Version : Международен паспорт



rusoto_baby_f
06-16-2008, 19:27
На 16 години съм...родителите ми са разведени...Очертава се да замина с майка ми на 10юли в Германия...Трябва да си извадя паспорт...Някой може ли да ми каже колко струва бърза поръчка и при условие че наще са разведени трябва ли някъв документ от баща ми за ваденето на паспор ( знам за декларация при напускане на страната...а за паспорт трябва ли нещо...) ....и за колко време ще ми го направят паспорта....

ПП...Незнам темата дали е за тук, но понеже де очертава да напусна България за период от около месец и половина и за това я пускам тук...Ако съм объркала мястото соррии не е нарочно....

Благодаря на всички предварително!

splendour
06-16-2008, 19:56
pasport moje za mesec moje i za sedmica mai be6e.az si go pravix predi 3-4 godini i za napyskane na stranata ima 1 deklaraciq 4e roditelite sa s1glasni i dvamata. maika ti trq e po naqsno s teq ne6ta i popitaite nqkoi profesionalist 6tot tyka 6e ima razminava6ti se mneniq :)

Moni :-)
06-16-2008, 20:05
zna4i az su6to na 10 juli 6te patuvam za germaniq az sum 100% sigurna 4e pasport ne ti trqbva za6toto sme v evropeiskiq sujuz i minava6 samo s li4na karta. I minalata godina sum patuvala i togava su6to mi be6e dostatu4na li4na karta. Trqbva da ima6 kopie ot tazi deklaraciq ot roditelite
Ako ima6 o6te vuprosi pi6i li4no suob6tenie :-)

kaliiiiii
06-16-2008, 20:11
компетенция... трябва и паспорт-непълнолетна е.бързата поръчка май беше около 150 лв,трябва ти декларация за разрешение,преведено на немски и някои от стюардесите(ако си със самолет) или шофьора на автобуса да е опълномощен като твой придружител-ПОНЕЖЕ Е НЕПЪЛНОЛЕТНА.не може да мине само с лична карта на 16... побързай да си пуснеш пълномощното от баща ти за превод-не в последния момент- сезона е натоварен с туристи и пътуващи

best_buy
06-16-2008, 20:13
И с Лична Карта може да се патува , но е задължително да имаш палномощно че баща ти е съгласен да патуваш с майкати .

Moni :-)
06-16-2008, 20:14
компетенция... трябва и паспорт-непълнолетна е.бързата поръчка май беше около 150 лв,трябва ти декларация за разрешение,преведено на немски и някои от стюардесите(ако си със самолет) или шофьора на автобуса да е опълномощен като твой придружител-ПОНЕЖЕ Е НЕПЪЛНОЛЕТНА.не може да мине само с лична карта на 16... побързай да си пуснеш пълномощното от баща ти за превод-не в последния момент- сезона е натоварен с туристи и пътуващи
ako iska6 da znae6 minalata godina bqh na 15 i minah granicata sama bez stuiardesi samo s li4na karta i palnomo6tno i da po tozi vupros sum KOMPETENTNA

kaliiiiii
06-16-2008, 20:16
да,миналата година!

Moni :-)
06-16-2008, 20:19
да,миналата година!

Da ti kaja tazi godina vse o6te sme v evropeiskiq sajuz

kaliiiiii
06-16-2008, 20:31
а аз да ти кажа че са въведени нови закони, защото сме приети в ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ .. ай по-спокойно,а?

Moni :-)
06-16-2008, 20:39
а аз да ти кажа че са въведени нови закони, защото сме приети в ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ .. ай по-спокойно,а?

mnogo sum spokoina dori draznq se za6toto tvurdi6 4e sum nekompetentna za ne6to,v koeto sum ubedena. Moi sau4enik se vurna predi mesec ot Gurciq i e preminal granicata samo s li4na karta

rusoto_baby_f
06-16-2008, 20:46
Мерси на всички които писаха по темата....
...Не се карайте....
А сега един конкретен въпрос.....
Какви документи са ми нужни за напускането на страната...
1...
2...
3...
... и т.н.

vra4ka
06-16-2008, 20:58
Така, можеш да пътуваш само с лична карта!

Но задължително ти трябва декларация от баща ти, че ти разрешава да пътуваш само с майка си ( трябва да се оформи както го искате, дали срочно, безсрочно и тн.). За това се отива при нотариус с баща ти!

На границата не забравяй и копие на АКТА на раждане!
Трябва да имаш от всичко по едно копие ( внимавай да копираш на заверените неща от нотариус печатите, които понякога са от обратната страна!

Мисля че не пропуснах нещо. Паспорт има време да си извадиш! Първия е безплатен!

hahavteen
06-19-2008, 12:00
Мн сте неосведомени :x Момиче не рискувай да пътуваш без паспорт нищо че сме в Европейския съюз. Ок може и да те пуснат но може и да не те. По една немска телевизия казаха скоро че ВСИЧКИ трябва да имат паспорт в себе си когато пътуват.
Ако ще пътуваш сама ти трябва декларация и от майка ти и от баща ти че можеш да пътуваш без тях а иначе само от родителя който няма да бъде с теб или че може да пътуваш сама или че можеш да излизаш от страната без него. Както си решите.
Освен това няма да те придружава стюардеса ако си сама. Това е до 14 ако не се лъжа може и до 12 да беше не помня...
Трябва ти паспорт, декларация заверена от нотариус преведена на немски и най-добре си направи няколко копия да имаш защото иначе ще ти поискат оригинала, копие от акта на раждане не ти трябва на мен никога не са ми искали а летя по 4 пъти в годината вече 10 години но не пречи да го имаш в себе си...За това се сещам на мен друго не са ми искали.

vra4ka
06-19-2008, 21:15
Българска лична карта се явява паспорт, официален документ в европейския съюз. Немците нямат такива документи и затова за тях всички са с паспорти.

Акта за раждане трябва, за да докажеш, че баща ти ти е баща, и че майка ти ти е майка.

Декларацията че може да излиза с единия родител или сама трябват само в България. В Германия никой не иска такива документи, защото децата имат право за излизат сами! Никой няма да иска такова нещо!

hahavteen
06-20-2008, 11:05
Българска лична карта се явява паспорт, официален документ в европейския съюз. Немците нямат такива документи и затова за тях всички са с паспорти.

Акта за раждане трябва, за да докажеш, че баща ти ти е баща, и че майка ти ти е майка.

Декларацията че може да излиза с единия родител или сама трябват само в България. В Германия никой не иска такива документи, защото децата имат право за излизат сами! Никой няма да иска такова нещо!

А в Кипър защо също искат паспорт след като имат лични карти? :-o
Декларацията е задължителна. Как така в Германия не искат такива документи? Нали като излизаш от България ти трябва декларация че можеш да пътуваш сама... След това на връщане също искат да видят. Тя е НЕПЪЛНОЛЕТНА... :-o

splendour
06-20-2008, 22:44
ne riskyvai.v kraina smetka e mn vajno na k1v slyjitel 6i popadne6.minavali sa bezproblemno 15 godi6ni s li4na karta no kogato se vr16tax lqtoto ot ispaniq ne iskaxa da pysnat 2 deca na 16 i 17 v samoleta za6toto nqmali validna deklaraciq li ko be6e slyjitelite tam go skl1pixa.te imaxa pasporti i kyp dokymenti i pak se zaqdaxa s tqx.v kraina smetka se popravixa i gi pysnaxa ama trq na kos1m be6e rabotata.imaxa k1smet 4e p1rnicite i stiyardesite se zast1pixa za tqx i stana grandiozen skandal.okaza se 4e dokymentite bili valisni spored ednata no ne i spored drygata d1rjava

rubi
06-24-2008, 00:11
абе като си в чужбина никой не те пита за лична карта,навсякъде искат паспорт!!!!
за да си извадиш паспорт, майка ти и баща ти трябва да са заедно с теб в полицията при подаването на документи и да подпишат там на място в бланката!!!!
а декларацията вече е нещо отделно,че баща ти е съгласен да заминеш в чужина с майка ти,случайно тя да не те отвлече......