PDA

View Full Version : Оценки от матурите



Ollas
06-19-2008, 10:33
Учудвам се, че не виждам тема всеки да е оплаче и похвали колко има на матурите.

Аз имам 5,99 по БЕЛ и 5,64 по немски.

Вие сте на ход :-D

Cherlotte
06-19-2008, 11:31
Ми не са реални най-вече заради масовото преписване, което чух, че на много места е имало. Като трудност и скала за оценяване също бяха лесни.
Иначе аз имам колкото си мислех - 5,78 по Бел и 6,00 по биология. :)

MusicIsTheKey
06-19-2008, 13:13
Не са реални, разбира се! Масово се преписваше.

Да не говорим, че скалата за оценяване е направо смехотворна - 22-23 точки за тройка ? :shock:

veni7y
06-19-2008, 13:28
Не са реални, разбира се! Масово се преписваше.

Да не говорим, че скалата за оценяване е направо смехотворна - 22-23 точки за тройка ? :shock:

Кфо искаш да кажеш, че е много ли ? Питам щот малко не ги разбирам тези матури .. :neutral: :neutral:

Arc7ic
06-19-2008, 14:21
Не са реални, разбира се! Масово се преписваше.

Да не говорим, че скалата за оценяване е направо смехотворна - 22-23 точки за тройка ? :shock:

Да не говорим ,че в механото в моя град са им продиктували анализа на Шибил.И сега тез дето са от училището където "Влизат различно тъпи , излизат еднакво глупави" имат по високи оценки .... :-x

jony
06-19-2008, 14:26
Оооо не т'ва е некъв отврат. Аз четох в някъв форум следната история:
ПРаили там матура в некъв град забравен от Бога и ко става...
Имало две момичета, които всичко си знаели, написали и си тръгнали, при което квесторите им скъсали пликовете, продиктували отговорите на теста и анализа и пак ги запечатали...
Е, ИЗВИНЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЙТЕ :x :-x

veni7y
06-19-2008, 16:10
Оооо не т'ва е некъв отврат. Аз четох в някъв форум следната история:
ПРаили там матура в некъв град забравен от Бога и ко става...
Имало две момичета, които всичко си знаели, написали и си тръгнали, при което квесторите им скъсали пликовете, продиктували отговорите на теста и анализа и пак ги запечатали...
Е, ИЗВИНЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЙТЕ :x :-x

:shock: :shock: :shock: :shock: No comment.

nicolepcd
06-19-2008, 16:34
Това с матурите е пълна простотия! В нашата езикова гимназия, в която е НЕДОПУСТИМО да се преписва, защото учителите не са такива е имало доста пълни шестици, а в ПМГ... което се брои за "елита на града" какво е станало? Хах, масово преписване, поради факта, че е имало "добри квестори"... А в друго училище, в което са доста глупави деца... Също е имало масово подсказване... Извод? НЯМА СМИСЪЛ ОТ ТИЯ МАТУРИ!!! Пф...така или иначе не могат да се оценят истинските ти знания, няма смисъл просто :?

Jamalska
06-19-2008, 17:11
Не си гледала добре..поне 2-3 теми има.
Иначе и аз съм за "не".Ся айде аз уж си знам материала...ама това преписване нямаше граници.Един приятел,за който се тревожехме дали изобщо ще мине и по 2та предмета има над 5...
Догодина-по-друго.

Mementomori
06-19-2008, 17:27
Определено не е обективно оценяването-подсказване,преписване....,е ми съжалявам,не може оценките на едни да се сравняват с тези на други,които не са "работили сами"!Винаги някои са с привилегиииииии...........

Arc7ic
06-19-2008, 20:28
Другото което чух (не помня източника) беше ,че в някакво училище целият випуск събрали $ и си купили матурите.Е то трябваше да е така .... просто не трябва да се излагаме пред ЕС още с първите матури ... ама това не е оправдание :-x

nancy__girl
06-19-2008, 20:34
ми то и в мойто училище се повтори същата история хах
в кенефа са написали всички отговори и който иска си излиза без да пита
отива да пуши,преписва отговорите,става от мястото си,взима листа на другия,разматят си листовете.И дрекно нямам думи хахахаха ебахти изпита :D :D :grin: Аз ги реших и ги сверих с другите то и тфа е некъф вид препис ама както и да е изкарах 5.92 :D по математика говоря
по бел 5.07 ем стига ми
ся си мисля дали да им се доверявам на тея матури :o като вход за вуз

o0ps
06-19-2008, 21:55
Не са реални, разбира се! Масово се преписваше.

Да не говорим, че скалата за оценяване е направо смехотворна - 22-23 точки за тройка ? :shock:

Кфо искаш да кажеш, че е много ли ? Питам щот малко не ги разбирам тези матури .. :neutral: :neutral:
Естествено че не. 50% от теста трябва да е за тройка - тоест 50 точки. :shock:

Ollas
06-20-2008, 13:24
Да,явно навсякъде е имало преписване, къде дискретно, къде грубо. Истината е, че това единствено понижи дипломите на абитуриентите.

Cherlotte
06-20-2008, 14:43
Да,явно навсякъде е имало преписване, къде дискретно, къде грубо. Истината е, че това единствено понижи дипломите на абитуриентите.
Ооо, на някои им ги е повишило и то доста. А това много е ме изкефи

училището където "Влизат различно тъпи , излизат еднакво глупави"
- ето за такива говоря и за всички други, които са преписвали на матурите. Ма то всичко е на такова ниво, честност и ред не може да има почти никъде. :?

Ollas
06-20-2008, 19:54
училището където "Влизат различно тъпи , излизат еднакво глупави"
- ето за такива говоря и за всички други, които са преписвали на матурите. Ма то всичко е на такова ниво, честност и ред не може да има почти никъде. :?

Реално погледнато при нас и на двете матури можеше да се препише. Нищо, че на втората не познавахме квесторите. И това обезсмисля цялата работа. Така нищо не се проверява.

Arc7ic
06-21-2008, 05:40
3,90 по БЕЛ
4,01 по География

Не мога да преценя, колко са реални.

А какви оценки си имал през годините

аз по БЕЛ бях слаб миналата година (3-ка) ама за таз се стегнах и за годината имах 5 и сега на матурата 5.07 (мисля ,че е реално)

Математика през годините 6 на матура 5,,46 (1 точка мамицата му дейба :D )

Ollas
06-21-2008, 06:35
Моите се препокриват с оценките през годините. Но не мога да преценя как седят нещата при по-голямата част от учениците.

Cherlotte
06-21-2008, 18:17
Моите се препокриват с оценките през годините. Но не мога да преценя как седят нещата при по-голямата част от учениците.
Ами и моите се припокриват - литературата (а не българският) никога не ми е била силна страна, но съм имала шестици. На матурата имам 5,78 (не съм преписвала) - мисля, че е реално. По биология имам 6,00 (пак не съм преписвала) и също мисля, че е реално - все пак 4 години съм го учила профилирано и ще кандидатствам това. :) От тази гледна точка е реална матурата (въпреки че беше доста лесна и долната летва беше много ниска наистина), но не е реално да се сравняват хора справили се сами и такива, които са преписали.

Ollas
06-22-2008, 07:34
charlotte^, и аз съм съгласна, че не може един да препише, а друг не. И въобще самото преписване обезсмисля изпита. Аз бях решила, че ако не мога да си направя матурата както трябва, да я направя за 2ка и да се явя септември месец. Все пак тази оценка си остава за цял живот и като си скапя дипломата, после не знам къде ще ме приемат.

keep_smiling
06-22-2008, 08:53
аз имам време до матурите, но в училище ни изпитваха на тях... 10 клас съм и реших по математика всичко без 4 задачи поради простата причина, че не сме ги учили все още... по химия също не беше трудна според това което гледах, а по испански елементарна :D имам приятели които не знаеха бъкел а имат високи резултати.... така е за първа година лесно, следващата по-трудно ;)