PDA

View Full Version : Защо изоставяме приятелите си когато имаме гадже?



BeautifulWorld
06-19-2008, 13:59
И така - защо го правим? Нали гаджетата са до време, а приятелите са за цял живот (или поне за доста дълго).
Въпреки, че и аз постъпвам така, не знам защо. Дразня се от себе си на моменти - когато приятелят ми ме заряза, веднага помолих най-добрата ми приятелка да дойде у дома и тя дойде - без да пита какво, защо, просто дойде. После с него се събрахме и аз какво? - пак излизам с него по-често, отколкото с нея. Няма логика.

soul1199
06-19-2008, 14:02
emi nz vsa6nost vsi4kite mi fr. znaqt,4e e normalno,ddz

BuBi008
06-19-2008, 14:04
Еми точно защото приятелите са завинаги ние си имаме едно на ум че каквото и да става приятелите пак ще си устанат с нас и за това се борим повече за това в което не сме сигурни .

angelcheeee_93
06-19-2008, 14:06
edno e gadje,drugo e priqtelka.ima razlika mejdu tqh.

krem4et0
06-19-2008, 14:07
Уф, не искам и аз да се случва. Но просто когато алтернативата ти е да видиш приятеля си или да пиеш кафе с приятели....общо взето винаги се прдпочита първото. Просто това, което правите с гаджето, никоя приятелка не може да ти го даде :D

И въпреки, че не ги виждам често, това не значи, че не се интересувам от тях. Уф, и аз е чудя защо е така...ама просто сме хора и се отдаваме на първичните си нужди и страсти.

FeelMyPain
06-19-2008, 14:07
Еми точно защото приятелите са завинаги ние си имаме едно на ум че каквото и да става приятелите пак ще си устанат с нас и за това се борим повече за това в което не сме сигурни .

Веднага мога да ти кажа конкретен пример, с момиче моя голяма приятелка, с която вече не сме приятели щото тя си хвана гадже, той бил много ревнив, и дори не ми се обаждаше като ме срещнеше по улиците.
Въпросното момиче вече и не контактува с НАЙ-ДОБРАТА си приятелка, заради тоя мухльо.
Приятелите са завинаги.Не им обръщайте гръб.

desi_listoto
06-19-2008, 14:11
може би става така , защото когато си хванеш гадже правиш всичко възможно да го задържиш колкото се може повече и в стремежа си забравяш за другите околко теб [ приятелите ] :)

BuBi008
06-19-2008, 14:18
Еми точно защото приятелите са завинаги ние си имаме едно на ум че каквото и да става приятелите пак ще си устанат с нас и за това се борим повече за това в което не сме сигурни .

Веднага мога да ти кажа конкретен пример, с момиче моя голяма приятелка, с която вече не сме приятели щото тя си хвана гадже, той бил много ревнив, и дори не ми се обаждаше като ме срещнеше по улиците.
Въпросното момиче вече и не контактува с НАЙ-ДОБРАТА си приятелка, заради тоя мухльо.
Приятелите са завинаги.Не им обръщайте гръб.

Ееее сега това вече са някакви екстремни ситуаций. Не мисля че говорим за чак такова зарязване на приятелите .

remember_me
06-19-2008, 14:19
otdava6 se izcqlo na tozi 4ovek.... + tova sam napalno saglasna s menieto na desi_listoto

SunShinePearl
06-19-2008, 14:42
az ne mislq 4e gi ostavqm!opitvam se da sam s tqh i s nego zasega se polu4ava,oba4e vednaj kogato si imah gadje nai-dobrata mi fr si govorela s dr moq fr i i kazala 4e sam gi ostavqla zaradi nego,spored men tova be6e 4ista glupost no qvno tq taka se e 4uvstvala togava.Vsi4ko e do 4ovek,tova 4e ne si non-stop s gadjeto si nezna4i 4e ne go obi4a6,sa6toto vaji i za fr,prosto si razpredelq6 vremeto i gotovo :)

PePeLePew
06-19-2008, 14:56
Отговорът е много прост ВСИЧКИ СМЕ ЕГОИСТИ и мислим само за себе си... готино ни е с гаджето и винаги сме с нея,но никой не си и помислял дали приятелят или приятелката ни има нужда да излезнем заедно и да споделят нещо,което само на нас се биха доверили

w0sh
06-19-2008, 15:11
Приятели>гадже.

n0Lcho
06-19-2008, 15:11
аз не съм много сигурна какъв е ТОЧНИЯТ отговор, но знам, че и аз го правя...
даже една моя приятелка преди около 2-3 седмици доста ми буча, защото съм се била променила,откакто ходя с приятеля ми, не съм им обръщала внимание и т.н.
абе доста конфузно се получи и оттогава се опитвам да бъда по равно и с приятелите ми, и с него..даже ги съчетавам..примерно купон с всички-неговите,моите приятели и ние...(сватосахме вече няколко човека вече :D )

sweet_sorcerer
06-19-2008, 15:16
НЗ..аз не съм го правила 8) 8) 8)

MaLkaTa_LaDy
06-19-2008, 15:16
Има разлика просто във любовта изпитана към приятелите и гаджето. Към гаджето е привличане. И аз зарязвам някой път френдка заради момчето и след това ми става тъпо, че съм постъпила така с нея.

SW_madi
06-19-2008, 15:20
emi az se staraq da obra6am dostatu4no vnimanie na priqtelkite i gajeto si taka4e da nqma razsurdeni,daje naprotiv te me razbirat ii za tova tolkova mnogo si gi obi4am :grin: :grin: :grin:

casanova_bg
06-19-2008, 15:25
emi pri men se polu4i taka 4e tezi koito gi misleh za priqteli se okaza 4e nesa a sa pomqri koito iskat da ni razdelat (s priqtelkata mi ) iiii gi zarqzah iii da go duhat

mishani
06-19-2008, 15:27
за успявам да намеря време за всички ,но незнам.. по-вече на приятелките си ! :-o

MoHuTo
06-19-2008, 15:40
Осъзнавам че е грешно, но въпреки това го правя... знам, че приятелите ми са по-важни и че гаджето е до едно време, но просто с него се чувствам по-добре, не че с приятелите ми е зле де, само нз и аз защо така се получава, мъча се да не ги зарязвам, ама напоследък само гафове правя...добре, че въпреки всичко са до мен :oops: :-o

MonSitY
06-19-2008, 17:39
интересен въпрос но ако приятелите ти са истински ще те разберат че искаш да си повече с човека който евентуално обичаш... :)

Crafter
06-19-2008, 17:42
Приятели>гадже.

Amen!

И още нещо ще ви кажа. При вас, драги женици, се получава, защото приятелство измежду жените няма, не и в тази ранна възраст. Едно или друго действие винаги е свързано с компетиция и съревнование и не само когато опира до мъже. Дрехи, популярност, притежания. Как пък веднъж не се състезавахте на акъл и професионални постижения...
Съпоставено с вас, при мъжете подобни случаи са 1:1000 и много рядко си подливат вода. За това и често жените реват "Ама той предпочита приятелите си пред мен". Не, просто ние разграничаваме едното от другото.

plamka
06-19-2008, 21:23
o az ne sum taka... prekarvam ednakvo vreme s gadjeto i s priqtelite... daje ponqkoga malko pove4e s priqtelite... dori e imalo slu4ai v koito sa mi sa se karali da izlizam s nego ama az ne iskam i si izlizam s tqh :-D

SINDEL
06-20-2008, 14:54
Е няма логика, ама е нормално. Като си влюбен, искаш да прекарваш възможно най-много време с този 4овек. Другите остават на заден план.
И аз правя така, на мен приятели също са ми го правили. И никога не съм се сърдила. Това, 4е няма да се виждаме толкова 4есто, нищо не озна4ава. Много ясно, 4е ако има проблем, винаги приятелите ми могатда раз4итат на мен, независимо какво е станало.

GregoryHouse
06-20-2008, 15:46
Еми щот сте кретени...аз или я изкарвам доста често с моите френдс или ги деля фифти фифти да няма сърдити...и съм и казвал не веднъж като смяташ че не ти обръщам достатъчно внимание...ето ти вратата...няма да заебавам целия свят заради един човек...

Presli
06-20-2008, 16:01
Никога няма да изоставя приятели те си заради Момиче, никога няма да стана П*тка заради П*тка ...
Виждал съм приятели който правят това нещо и после съжаляват.
Това е лоши и аз съм го изпитвал ставал съм П*тка заради П*тка и после съжалявах за това никога не зарязвайте приятелите си те са то живот, а гаджето за ден, месец и най-много година .. :)

http://vbox7.com/play:818a7abd - Ето това са мойте приятели, за който никога няма да ги разменя за някое момиче!

Уважавайте приятелите си!

IKisseDAGirL
06-20-2008, 16:34
Ужасно глупава постъпка. Правила съм я тази грешка, а също така и на мен са ми го причинявали и знам, че аз повече няма да го повторя. Това е отдаване на моментния импулс или желание, без мислене за бъдещето. Защото на никой не пожелавам когато той/тя си тръгне, да се окаже, че е останал/а сам/а. А цялата работа става, понеже си мислиш, че това няма да се случи.

babity
06-20-2008, 17:07
Аз не ги зарязвам заради гаджето, а заради това, че ми е писнало от тях, изчерпали сме се... такива ми ти работи.

FreeSpirit
06-20-2008, 18:49
Защото хората неси правят сметка как да разпределят времето си ...
Аз имам гадже, но не смятам че отделям малко време за приятелите си. За мен и за него приятелите са важни, затова не ги пренебрегваме ;)
Аз мн се нервя на свои приятелки, дето ме зарязват заради гаджетата си и никога не бих го направила(колкото и да искам понякога да го направя(щото ми е по-приятно с него и не ща точно сега на ходя на кафе)пак го оставям и отивам) и той има нужда от време с приятели и аз, така че никой от нас не се сърди ;)

vesssiii
06-20-2008, 18:52
И при мен е така..Сега след изпитите няма да е същото,защото ще имам време и за приятеля ми и за приятелките ми :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: А през учебната година нямах време за тях :( Уча и излизам и за тях време не ми оставаше освен в училище и в skype :? Но сегааа :grin: :grin: :grin: :grin: Сега по цял ден излизанияяя :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Boyd
06-20-2008, 19:07
Приятели>гадже.

И аз така мисля. Имам приятелка, за кяото бих направил много неща, но не ми е гадже и предпочитам като й трябвам да съм при нея отколкото при гаджето.

extazytu
06-20-2008, 22:13
1-во на нея мога да се довера много повече от колкото на повечето ми приятели
2-ро не мисля да е за малко врузката ни мисля че ще е повече от колкото с приятелите ми
и 3-то се пак може с този човек да прекараш живота си а с приятелите какво я днес те предаде я не ..


8) 8)

taffy
06-20-2008, 22:51
Гаджето е по - интересно

kifli4ka__ctraxx
06-20-2008, 23:24
И аз си имам гадже от 1 година вече и честно да си призня пстанах бес приятели но съм сигурна в него и не ми и трябвт а и блгодарение на него разбрах всъщност какви приятели съм имала...

Lunatic-
06-20-2008, 23:31
защото влюбения човек е пълна утрепка
превръща се в жалко, лигаво и манипулирано същество
ФАКТ :)

BeautifulWorld
06-21-2008, 08:41
Никога няма да изоставя приятели те си заради Момиче, никога няма да стана П*тка заради П*тка ...
Едно бивше гадже така казваше. Той обаче беше на другата крайност - едва намираше време да излезе един път в месеца САМО с мен - все ме влачеше с приятелите си, с които почти нямаше какво да си кажем, аз зарязвах моите приятели заради него, а той не можеше едно събиране да пропусне... Не може компромисите да се правят едностранно.

защото влюбения човек е пълна утрепка
превръща се в жалко, лигаво и манипулирано същество
ФАКТ :)
Мда, факт :D

258
06-23-2008, 22:24
Аз слагам приятелите си над всичко 8)

NaNa_SladuRana
06-23-2008, 22:26
Не е задължително да го правим!
Моята рецепта е :
30% гадже
30% приятели
40% мен :D

GregoryHouse
06-23-2008, 22:29
Не е задължително да го правим!
Моята рецепта е :
30% гадже
30% приятели
40% мен :D

Нарцисизъм?

before_i_forget
06-23-2008, 22:45
точно ти си отговори...гаджетата са до едно време а истинските приятели завинаги.И така...правим го защото знаем , че приятелите ни ще ни влезат в положението и че ...а бе няма много да се сърдят ако ги принебрегваме...
...аз се старая да не постъпвам така...до сега се е получавало! :grin:

SpOrTs_GiRl
06-23-2008, 22:49
Такаа .. Когато намерим човек, който смятаме за подходящ, с който се разбираме и евентуално в когото сме влюбени, искаме да прекарваме колкото се може повече време с него.. Съотвено излизаме по-рядко с приятелите си .. А ако с този човек има какво да си кажем и се разбираме перфекто просто си каваме "нямам нужда от друг" .. .. .. Лично мение.

gLoRiOuS_aNGeL
06-23-2008, 22:56
Никога не зарязвам приятелите се,заради гадже...Даже май правя обратното... :D

hole
06-23-2008, 23:19
защото влюбения човек е пълна утрепка
превръща се в жалко, лигаво и манипулирано същество
ФАКТ :)


8-)

Princess_of_the_darkness
06-24-2008, 14:59
ne znam.... i az se pitam tova dosta 4esto .... no moje bi obqsnenieto e tova 4e kogato sme vlubeni iskame da prekarame vsqka svobodna minuta s lubimiq si 4ovek .... za76toto ina4e 6te e izgubena .... nz.... i vse pak vijdala li si dvoika koqto da izliza vednuj sedmi4no 8) eto sega sus sega6niqt mi priqtel pone vednuj ili 2 puti v sedmicata izlzame s fr i vse paks e vijdame po zavedniqta v koito xodime :D :D i pove4eto slu4aie naro4no de :-P :-P :-P dokato s biv6iq mi priqtel bqx spr zaribena... v smisul po4ti ne izlizax s dr xora kakto i toi no tova ne mni pre4e6e...prosto izglejda6e malko stranno... no vse pak se zadurjaxme 7 meseca 8) no kakto i da e .... spored men trqbva da se obru6ta ednakvo vni,mani i na gadjeto i na pritelite 8) 8) 8)

sh3_1s_7h3_0n3
06-24-2008, 15:04
Един-единствен път зарязах приятелите си заради 'гадже', когато бях на хм... 14(?!). С него така или иначе ходихме месец-два.... но още ме е яд, че заради него пренебрегнах най-близките си хора. От тогава ми е като обица на ухото да знам... приятелите преди всичко! :)

NaNa_SladuRana
06-24-2008, 15:17
Не е задължително да го правим!
Моята рецепта е :
30% гадже
30% приятели
40% мен :D

Нарцисизъм?

По-скоро Себелюбие

SiNiStEr
06-24-2008, 15:21
Отговорът е много прост ВСИЧКИ СМЕ ЕГОИСТИ и мислим само за себе си... готино ни е с гаджето и винаги сме с нея,но никой не си и помислял дали приятелят или приятелката ни има нужда да излезнем заедно и да споделят нещо,което само на нас се биха доверили
така е

Fallen`Angel
06-24-2008, 16:53
Когато имаме приятелка, това не означава, че ги изоставяме. Просто с приятелката сме по щастливи и ако ни са истински приятели ще ни разберат. Но наистина човек трябва да гледа да ги съчетава нещата

gothic_angel
06-24-2008, 17:31
Има разлика.

crazy_girl96
06-24-2008, 17:38
Нз :( :( :(

MoOnLiGhT_ShAdOw
06-24-2008, 17:46
Това е нещо, което няма начин да се изясни. Аз спрях да излизам с приятели или ако го правех, беше 1-2 пъти на 2 месеца. :shock: Сега се опитвам да зачестя, доколкото мога.
Но заради ей този проблем си приятелите щяхме да скъсаме веднъж с моето човече. Аз бях спряла да се виждам с моите приятели, а ние цяло лято излизахме вечерта с неговата компания (събрахме се на 6. юли). Веднъж му бях споменала, че ми омръзва понякога той да се държи като дете, да е нетактичен и пр., а той ми заяви, че му е писнало той да си губел приятелите заради мен. Въпреки това, което бях сторила аз с взаимоотношенията ми с моите приятели. Толкова ядосана рядко съм била...

NightSky
06-24-2008, 17:54
Аз пък не зарязвам приятелите си заради гадже. Опитвам се да съчетавам двете неща и досега съм успявала.

pepita87
06-24-2008, 18:09
Az napravih tazi greshka...Minaloto lqto,kogato priqtelq mi si doide ot 4ujbina,az iskah da prekaram vuzmojno nai-dulgo vreme s nego...taka malko,po-malko zagurbih priqtelite si :( Kuponi,kuponi,kuponi..no s negovite priqteli..ne moite i v edin moment,kogato toi si otide osuznah kolko sum sama i kolko na kolko ffr sum oburnala grub...suznatelno ili podsuznatelno...No za 6tastie sega ne6tata se narediha i sum na mnenie,4e 4ovek trqbva da suymee da su4etae i dvete ne6ta...v nqkoi slu4ai ne e i lesno,no ne e i nevuzmojno!

miminkaa
06-24-2008, 21:16
Tova 4e ostavqme priqtelite si zaradi gadjetata e napulno vqrno.. a za men tova nqma smisal za6toto priqtelite sa za vinagi a gadjetata idvat i si otivat...No i az sam go pravila... :smt045

prob
06-25-2008, 10:16
Ами и аз го правя!!!Дори продължавам и се ядосвам на себе си!Но при мен е друго.С приятелката ми се обичаме много и с нея споделяме за почти всичко,даже с нея съм споделял неща,които не съм казвал и на приятелите си!Искам да кажа,че в нея намирам приятел,човек който ме обича,държи на мен и ме подкрепя в трудните моменти!И мисля,че затова аз зарязвам приятелите си,защото тя ми дава всичко от което имам нужда.С думите ми изобщо не искам да кажа,че не ми липсват,но по-рядко имам нужда да ги виждам,но мисля да го променя и да почна да им обръщам достатъчно внимание,защото както аз имам нужда така и те!

didi_baby
06-25-2008, 12:24
ми щото няма истински приятели.мен то4но "приятели" са се опитвали да ме цакат е за тва да духат вси4ки

Marina__
06-25-2008, 12:26
Старая се да не загърбвам приятели си покрай "мъжа ми". И засега ми се получава в общи линии :) .

Remini
06-25-2008, 12:31
излизате всеки ден...постяонно се виждате...сближавате се ....
Дано не си "мъж под чехъл"